Bloeiende tulpen uit Zuid-Afrika De §noi*i*endeSnot* Ned. oorlogskerkhof in Oslo geopend Vriendschapsverdrag met Amerika Herziening Burgerlijk Wetboek Voor 40 klassen geen onderwijzer beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4" Stewardessen gaan proefwerken in treinen Doodgewaande Tilburger lééft Lente op de Jaarbeurs WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1957 0*7* t PTnCV f»nTTPÜWT PAGINA 8 EERSTE KAMER Herhaling discussie over inbreuk op de Grondwet In de Eerste Kamer is gisteren het vriendschapsverdrag met de Ver. Staten van Noord-Amerika in behan. deling gekomen en met 42 tegen 3 stemmen (Comm. en S.G.P.) aan vaard. De heer DE GOU (K.V.P.) her haalde het standpunt door de K.V.P. in de Tweede Kamer reeds vertolkt, dat door de bepalingen van dit ver drag groter vrijheid ten aanzien van openbare godsdienstoefeningen wordt gegeven dan volgens de Grondwet de Nederlandse Katholieken genieten. Spr. meende, dat aangezien het hier een afwijking van de Grondwet be treft, de onderhavige bepalingen van het Verdrag met 2/3 meerderheid dienden te worden goedgekeurd. De heer ANEMA (A.R.) noemde het een dwaasheid het verdrag zo uit te leggen. De heer DE GROOT (V.V.D.) be toogde, dat de bepalingen over de godsdienstigheid in het verdrag niet in strijd zijn met de grondwet Het begrip „openbaar" is voor tweeërlei interpretatie vatbaar. Uit de ver dere bepalingen blijkt naar sprekers mening echter, dat hier bedoeld wordt „voor het publiek toegankelijke" en dit gaat niet verder dan de grondwet in artikel 184. De heer COMMELBEECK (P.v.d. A.) zegt als zijn persoonlijke mening over de passages over de godsdienst vrijheid en de naar voren gebrachte wenselijkheid van een grondwetswij ziging, dat voor hem als katholiek de processie geen essentiële vorm van de godsdienstoefening is. Als het hou den van een processie naar de me ning van niet-katholieken „van de straat een kerk maakt", dient de ka tholiek z.i. hierin verdraagzaam te zijn. De heer KOLFF (C.H.U.) betoogt, dat het verdrag en in het bijzonder de bepalingen over de godsdienstvrij heid niet in strijd zijn met de grond- De heer SMITS (S.G.P.) zegt, dat de bepalingen over de godsdienstvrij heid de mogelijkheid opent, dat de R.-K. Amerikanen in ons land overal processies gaan houden. Daarom zal hij tegen het verdrag stemmen. De staatssecretaris van Buitenland se Zaken, de heer v. d. BEUGEL, zegt dat de regering verheugd is over de overeenstemming met het over grote deel van de Kamer over de TWEEDE KAMER In de Tweede Kamer is gisteren aan de orde gekomen de behandeling van de eerst wetsontwerpen tot her ziening van het Burgerlijk Wetboek. Deze wetsontwerpen hebben be trekking op het personen- en familie recht De herziening van het Burgerlijk Wetboek werd in 1947 aangevangen door wijlen prof. Meijers en zal eerst tegen 1970 voltooid zijn. Met de in voering van het geheel nieuwe B.W. zal zeker nog tien jaar gemoeid zijn. De Tweede Kemer hield gistermid dag algemene beschouwingen over het eerste deel. Minister Samkalden zal hedenmiddag hierop namens de regering antwoorden. Hij wordt daarbij bijgestaan door de konink lijke commissaris voor de herziening van het Burgerlijk Wetboek, de Leid- se professor Drion, die met twee an dere bekende juristen de taak van wijlen prof. Meijers heeft overgeno men. SCHERPER REGELS VOOR TOEZICHT GEVANGENEN De afdeling gevangeniswezen van het ministerie van Justitie heeft een reeks nieuwe instructies geg°ven over de bewaking van gedetineerden, meldt de Volkskrant. De wijzigingen betreffen voorna melijk het contact tussen de bewaar ders onderling tijdens het toezicht op de gevangenen. Het controlesysteem wordt ondermijnd als dat contact niet van strikt noodzakelijke aard is. Daarnaast dient beter te worden toe gezien op eventuele vluchtwegen, zoals deuren en ramen. IN ROTTERDAM Rotterdam heeft voor 40 school klassen geen leerkrachten. De inspec tie yoor het Onderlijs, die dit aantal vacatures bij het gewoon lager en Mulo-onderwijs noemde, aldus de Tel. heeft het aan de hoofden van scho len overgelaten een oplossing te zoe ken. Op een school is zelfs een hele klas naar huis gestuurd in afwach ting van de komst van een nieuwe onderwijzer medio deze maand. Op tal van scholen heeft men de lesroosters veranderd en minder be langrijke vakken laten vervallen om zoveel mogelijk kinderen althans de voornaamste leerstof te kunnen bij brengen. Ook volgt men het systeem van de „open tussendeur", waardoor één on derwijzer in de ene klas aardrijks kunde kan geven en tevens de andere klas bezighoud met rekenen. Waar mogelijk zijn gepensioneerde onder wijzers en gi sen aangetrok wenselijkheid van het afsluiten van het verdrag. Wat betreft de vraag, of het ver drag afwijkt van de grondwet zegt de heer v. d. Beugel zich aan te sluiten bij de argumenten van de he ren Anema en Kolff. In het verdrag ligt naar de mening van de regering geen afwijking van de grondwet be sloten. Bij de replieken deelt de heer De Gou (K.V.P.) mede dat zijn fractie het standpunt handnaaft, dat artikel twee van het verdrag in strijd is met de grondwet. Een tweederde meer derheid voor goedkeuring is dan ook vereist. Nadat de heer De Grooth (V.V.D.) zijn stelling over het be grip „openbare godsdienstoefenin gen" heeft verdedigd zegt de heer Molenaar (V.V.D.), dat z.i. van de zijde van hen, die het verdrag in strijd achten met de grondwet, een voorstel moet, komen, dat tweeder de meerderheid vereist is. Dan zal er geen twijfel kunnen bestaan, indien het verdrag wordt aangenomen met een stemmenverhouding van tussen de helft en tweederde als uitgebrachte stemmen voor. Bij motivering van zijn stem zegt de heer De Gou (K.V. P.), dat zijn fractie het verdrag zal goedkeuren, omdat artikel 163 van de grondwet daartoe de mogelijkheid biedt indien een wetsontwerp in strijd is met de grondwet. De heer GEUGJE (comm.) zegt dat zijn fractie zal tegenstemmen, echter niet omdat het verdrag in strijd zou zijn met de grondwet. Het verdrag wordt vervolgens goedgekeurd met 42 tegen 3 stemmen. De voorzitter deelt mede, dat be houdens bijzondere omstandigheden de Kamer niet meer dit zittingsjaar bijeen zal worden geroepen tot de gezamenlijke slotzitting, der staten- generaaL Bij pijn, gntp ol „landerig gevoel zorgt een enkel Ublet dat U weer net plezier Uw werk luint <foen I (Advertentie) PRINSES MARIJKE NAAR BLOEMENCORSO. Ook prinses Marijke zal op 7 sep tember in het Olympisch Stadion te Amsterdam het tiende Aalomeerse bloemencorso „Bloem en Operette" gadeslaan. Zij zal namelijk koningin Juliana naar dit bloemenfestijn ver gezellen. R.K. TECHNISCHE SCHOOL TE DEVENTER BEGINT VOLGEBOEKT. Het aantal aanmeldingen voor de r.k. Technische School te Deventer, die als eerste RKTS in het gebied tussen Arnhem, Utrecht, de noord grens van Nederland en Oldenzaal deze week met de lessen is begon nen, overtrof verre de verwachtin gen. Men heeft niet alle leerlingen die zich aanmeldden, kunnen in schrijven. De 90 leerilngen, die thans in drie klassen deelnemen aan het algemeen vormend onderwijs, komen uit De venter en naaste omgeving. Rijssen, Wierden, Luttenberg, Raalte, Wijhe, Vaassen, Kralenbeek en Zutphen. De heer J. F. Tacke, oud-directeur van de technische school te Druten, heeft de leiding van de school, die voorlopig in een oude sigarenfabriek is gehuisvest. Veilig, vlug, voordelig en gezellig Als gastvrouwen van „Wagon-Lits" plaatsen. Op bijzondere drukke lijnen bijvoorbeeld, zullen zij nooit de man nelijke kellners kunnen vervangen en ook is niet bekend, hoe het pu bliek de gastvrouwen zal ontvan gen. Als de proef slaagt, zullen dertig de restauratiewagens van de Trans tót veerti meisj fn'dienst worde5 Europa Express, ztjn van dien aard ,,enomen. die hetzelfde uniform zul- De ervaringen, opgedaan met de vier stewardessen die dienst doen in geweest, dat de directie van de Wa- gons-Lits de aanstelling van stewar dessen op de binnenlandse lijnen is gaan overwegen. Bij wijze van proef zijn vijf meisjes aangenomen, die op niet al te drukke lijnen zullen moeten aantonen, dat zij de plaatsen van hun mannellike collegae die een andere werkkring verkozen kunnen innemen. Als het experiment slaagt, bete kent dat, dat de Wagon-Lits een op lossing gevonden heeft voor het gro te personeelsvraagstuk. De vijf meis jes, die de komende week een proeve van bekwaamheid zullen afleggen, zijn in dubbele zin proefkonijntjes, want door hen onderzoekt de direc tie tevens, welke lijnen het meest voor deze nouveauté in aanmerking komen. De Wagon-Lits zijn er namelijk van overtuigd, dat zij de stewardessen maar niet luk-raak op alle lijnen kan Kan een vader zijn dochters vergeten? Het officiële afscheid van minister Algera, die per „Zuiderzee" naar Houston zou vliegen, heeft gisteren wel een zeer persoonlijk accent ge kregen. Nauwelijks was ziine excel lentie met de gebruikelijke brede armzwaai voor de filmmensen in het toestel verdwenen, of hij kwam, zon der hoed en de jas, die hij alweer voor de film? bij het bestijgen van de trap keurig over zijn arm droeg, de trap weer afhollen. De autoriteiten, die beneden nog stonden te wachten informeerden be langstellend of zijne excellentie mis schien iets vergeten had. „Neen", riep de minister in het voorbijhollen. Verwonderd keken de autoriteiten toe, hoe de minister enkele seconden later twee dames tegelijk om helsde Het waren zijn twee dochters, die hij door de drukte van al dat of ficiële gedoe klaarblijkelijk helemaal was vergeten. Brief uit Siberië In geen dertien jaar had de familie Heuveling in Tilburg meer een te ken van leven ontvangen van broer Walter. In de oorlogsjaren was hij in Duitsland te werk gesteld en toen eindelijk de bevrijding kwam, keer de de dwangarbeider niet meer naar het vaderland terug.... Men nam aan, dat hij was omgekomen. Dezer dagen ontving de Tilburgse familie een brief, die de familieleden de zekerheid geeft dat Walter nog leeft. Die brief kwam uit Siberië, waar de jongen na veel omzwervin gen is terechtgekomen. Men heeft nu weer de zwakke hoop, hem nog ooit terug te zien. genomen, die hetzelfde uniform zul len dragen als de stewardesse van de TEElijn. Zij zijn alleen v^n hun „internationale" collega's te onder scheiden, doordat zij een donker in plaats van een wit bloesje zullen dra gen. KLM-verbinding met Texas geopend Om elf uur gisteravond is de DC-7C „Zuiderzee" van Schiphol met be stemming Houston in Texas vertrok ken. Deze openingsvlucht van de nieuwe luchtlijn van de KLM naar Amerika wordt gemaakt door 57 pas sagiers, o.w. 20 gasten van de KLM, o.a. de minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera, ir J. G. G. M. ridder De van der Schueren, com missaris der koningin in de provincie Overijssel, dr. F. J. M. H. Houben, commissaris der koningin in de pro vincie Limburg, lid van de raad van commissarissen van de KLM, dr. A. A. L. Rutgers, vice-voorzitter van de Raad van State, voorzitter van de raad van commissarissen van de KLM, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, bur gemeester van Utrecht en de heer U. F. M. Dellaert, directeur van de lucht haven Schiphol. Ook de president-di recteur van de KLM, de heer I. A. Aler, maakte de openingsvlucht mee. Minister Algera zal na een verblijf van enkele dagen in Houston naar de Nederlandse Antillen vliegen en na een kort verblijf aldaar naar ons land terugkeren. De heer Aler zal eind de zer week naar Madrid vliegen waar hij de jaarlijkse vergadering van de IA.T.A. gaat bijwonen. SOCIAAL FONDS BOUWNIJVERHEID HELPT GEMEENTEN. Tijdens het congres van de katho lieke bond van stukadoorspatroons dat in Breda gehouden wordt, heeft de heer Doorduyn, direkteur van het sociaal fonds voor de bouwnijverheid medegedeeld dat een kwart miljard gulden van de middelen van dit fonds in beleggingen is vastgelegd. Het fonds tracht momenteel de gemeenten te helpen in verband met de bestedingsbeperking door het uitgeven van leningen voor woning bouw. Het bedrag, dat voor deze le ningen bestemd is, beloopt een kwart miljoen gulden. Aan het congres wordt deelgeno men door 60 deelnemers. Er is ook gesproken over de nieuwe vestigings wet voor het kleinbedrijf, die van verstrekkende betekenis zal blijken te zijn voor het stukadoorsbedrijf. SENATOR SIGARENFABRIEKEN. De N.V. Senator Sigarenfabrieken heeft heden haar nieuw filiaal-fa briek te Bladel, met de bouw waar van nog geen jaar geleden begonnen was, in gebruik genomen. De nieuwe fabriek voldoet aan de modernste technische en hygiënische eisen en biedt voorshands werkruimte aan meer dan honderd werknemers. Bij de bouw is rekening gehouden met verdere uitbreidingsmogelijkheden, waartoe de nodige terreinen aange kocht zijn. Temidden van de harde zakelijke drukte die de jaarbeurs kenmerkt, vindt de jaarbeursbezoeker plotseling een oase vap rust en lentegeur. Een exporteur van bloembollen legde temidden van piano's, orgels en sigarettenautomaten een fraaie rotstuin aan, compleet met vijver en goud visjes. Wat de bezoeker het meest trekt, is de weelde aan lentebloemen die hier tentoongesteld wordt. Tulpen, narcissen, ranonkels en irissen in verschil lende kleuren doen de bezoekers zich wanen op een voorjaarsbeurs in plaats van op de najaarsbeurs. De exporteur, die regelmatig bollen naar Zuid-Afrika stuurt, heeft zijn relaties daar verzocht gedurende de najaarsbeurs lentebloemen, die in Zuid- Afrika thans in volle bloei staan, per vliegtuig over te zenden. Gistermiddag arriveerde de eerste zending, welke aan het eind van de week gevolgd zal worden door een tweede. EINDHOVENS STUDENTENCORPS OPGERICHT. In een gisteravond te Eindhoven onder voorzitterschap van burge meester mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy gehouden vergadering van de studen ten, die gisteren voor de studie aan de Technische Hogeschool te Eindho ven zijn ingeschreven, is de vereni ging Eindhovens Studentencorps op gericht. De door een initiatiefcommis sie opgestelde ontwerpstatuten wer den met enkele wijzigingen goedge keurd en de koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Een viertal studenten wenste voor alsnog geen lid te worden van het E.S.C. Hun woordvoerder deelde me de, voornemens te zijn, een confessio nele vereniging op reformatorische grondslag te stichten. De initiatief commissie deelde mede, dat dr. H. v. Doorne een behoorlijk sociëteitsge bouw in het vooruitzicht heeft ge steld. In totaal zijn bij de Technische Ho geschool te Eindhoven 175 studenten ingeschreven, waarvan een vrouwe lijke student. De opening van het jachtseizoen heeft in Sprundel een tragisch karak ter gekregen, daar de 26-jarige land bouwer M. V. ernstig gewond werd, toen een schot hagel hem in het on derlichaam trof. Het schot kwam uit het jachtge weer van een 74-jarige jager, dat on verhoeds afging, toen hij met het ge weer zijn jachthond wilde scheiden van de waakhond van het slachtoffer. De jager kwam terug van zijn eerste jachtpartij in het nieuwe seizoen. Zijn geweer was nog geladen. Door onverklaarbare oorzaak is het geweer bij de poging de honden te scheiden De jeugdige landbouwer kreeg het volle schot hagel van on geveer een meter afstand in het on derlichaam. De kogelkorrels ver wondden hem zo erg dat hij ter stond naar het ziekenhuis „Charitas" te Roosendaal moest worden ver voerd. Zijn toestand is ernstig. TECHNISCHE DAG TE WAGENINGEN. Het instituut voor tuinbouwtech niek te Wageningen heeft gisteren een „technische dag" voor de Neder landse tuinbouwwereld gehouden. De opzet van deze dag, die kan worden beschouwd als een novum op het gebied van de voorlichting door rijksinstanties inons land, was de praktijk kennis te laten nemen van de stand van het onderzoek op het I.T.T. liet uitgebreide onderzoekings terrein van het I.T.T. maakt het mo gelijk dat op meer dan 60 plaatsen medewerking van het instituut met prototypes van nieuwe werktui gen konden demonstreren. Meer dan 1000 kwekers uit alle takken van tuinbouw hebben deze gelegenheid aangegrepen om naar Wageningen te komen om zich over de laatste ontwikkelingen op het ge bied van de technische hulpmiddelen te doen voorlichten. De tuinders had den in het bijzonder belangstelling voor grondbewerking met tweewie lige trekker met verhaalkop, een automatische grondstoomploeg (voor het ontsmetten van kasgronden), dei leg van deze erebegraafplaats, kassenbouw, kippengaasverwarming, Noorse minister herinnerde aan de zelfsturende trekker, bloembollen- strijd, die Nederland en Noorwegen oogster, en spoei-installatie voor tegen de gezamenlijke vijand hebben nachtvorstbestrijding. I gestreden. Op de begraafplaats „Vestre Grav- lund" in Oslo is gisteren een Neder lands oorlogskerkhof geopend. Op dit kerkhof,hebben 35 Nederlanders die in de tweede wereldoorlog zijn om gekomen en tijdelijk begraven wer den in Noorwegen, Zweden en Fin land, hun laatste rustplaats gekre gen. De opening werd o.a. bijgewoond door de Nederlandse ambassadeurs in Oslo en Stockholm, vertegenwoor digers van de Ned. vereniging te Os lo en het personeel van de Ned. am bassade. De Noorse regering werd vertegenwoordigd door de minister van Defensie, Nils Hapdal en ook de gemeente Oslo was vertegenwoor digd. Het woord werd gevoerd door de Nederlandse ambassadeur in Os lo, jhr. mr. M. P. M. van Karnebeek en de Noorse minister van Defensie. Jhr. Van Karnebeek dankte in zyn toespraak de Noorse staat en het ge meentebestuur van Oslo voor de aan- Vervolgens lieeft een der nabe staanden het door de Rotterdamse beeldhouwer Cor van Kralingen ver. vaardigde bronzen monument ont huld. Vele kransen werden daarna gelegd. Twee geestelijken wijdden hierna de graven der katholieken en de veldprediker ds. P. Swagerman sprak een kort gebed. Een Noors militair muziekkorps speelde tenslot te het Noorse en het Nederlandse volkslied. HERDENKING D-DAY 1944. Zoals ieder jaar zullen Maastricht se atleten ter herdenking van D-day 1944 een bevrijdingsestafette lopen van Caen (Normandië) naar Maas tricht. Alvorens deze estafette te begin nen zullen de lopers op 9 september te 9 uur een bedoek brengen aan Her- manville, waar zij een bloemenhulde brengen bij het gedenkteken dat werd opgericht ter ere van de Neder landse troepen, die op D-day 1944 van Hr Ms kruiser Sumatra aldaar zijn geland. (83) ttidre maakt basis m mesten. Ji mier hebben moetm...hê alleen water vmden aan bron...zéxbler -j emdse benenmakkelik vinden NRRK HET DORP Tb W6. TEKWOL VEIE- VK'JDE NEOEKS LRTER Zl/UEN KOMEN. Laffe beroving van ijscotnan berecht „Een laffe streek" noemde de Offi cier van Justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage, de beroving van een ijscoman met een houten been door drie kooplieden te 's-Gravenhage. Hij vroeg voor de drie verdachten resp. 24, 36 en 29 jaar oud, elk een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden. Op zaterdag middag was het genoemde drietal zij zijn alle drie vele malen ver oordeeld, en één van hen heeft nog een proeftijd met een juist uit de gevangenis teruggekeerde 43-jarige woonwagenbewoner diens terugkeer in een café gaan vieren. In baldadige stemming vertrokken zij des avonds tegen 7 uur. Hun stemming was oorzaak, dat zij op de Gedempte Gracht te Den Haag de motorhandelaar I. Nieuwenhuijs- se, die juist met een geldkistje naar buiten kwam, belaagden. Deze stond zijn mannetje, waarop het viertal af droop. Toen moest de 53-jarige ijsventer M. Kazakoff, 'n genaturaliseerde Rus, het ontgelden. Het viertal ging rond hem staan, waarop hij nog demon stratief zijn houten been liet zien. Daar trok men zich evenwel niets van aan. Drie van de vier boeven grepen de ijsman vast, waarop een van hen een greep deed in de geld tas en met ongeveer 43 gulden en de beide anderen op de loop ging. Num mer vier, die alleen was blijven staan, ging hierna ook weg, waarop hij werd gevolgd door het 13-jarig zoon tje van de motorhandelaar. Bij de Nieuwe Haven raakte die de man kwijt. De boef werd echter door de politie aangehouden en daarna kon men ook tot de arrestatie van het drietal overgaan, dat zich de volgen de dag niets meer wist te herinne ren. Het speet de officier, dat hij voor de vierde man vrijspraak moest vra gen, want geestelijk heeft hij wel voor 100 procent meegedaan. EI®««h Nora RFsmiomltlm.viemmuci 1 vcopiHH rrmmmi bl'Jft wrchteh. tee, miens, vader sukkelt in slaapt Gaan Mie ook ml slapen llkblëfdoorvlieeen. en straks kunnen rutt/emi. dan aflossen1} rc\ eet ohtper de mchmm vwcm room, wroueer nors.. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huis vrouw. 11.15 Kamerork. en solist. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Ba riton en piano. 14.30 De vlag uit we hebben een huis, caus. 14.50 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Literair- muzikaal progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. Het maandelijks overzicht van de werkzaamheden der Verenig de Naties door mr C. W. A. Schür- mann, Nederlands Permanent Verte genwoordiger bij de Ver. Naties. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Jazzmuz. 19.35 Voor de jeugd. 19.55 De reünie van oud-poli tieke gevangenen, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr.ork. en solist. 21.05 Act. 21.20 Lichte muz. 22.00 Cabaret. 22.30 Hammondorgelspel. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor het platteland. 12.35 Land. en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Pianorecital. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Salonork. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Pianoduo. 15.40 Negro-spirituals. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Clavecimbel en viool. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.10 Vocaal ens. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heilskwartier. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perpectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Promenade ork. en koor. 21.00 Causerie. 21.20 Zang en piano. 21.45 Gram. 22.00 Tijdscnrif- tenkron. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerber. NC RV: 20.15 Kunstoverz. 20.45 In en om Seinhuiskap A.T., rep. 21.10 Verse mosselen, documentaire film. 21.35 Voordr. 21.50 Dagsluiting.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8