Begrafenis van jhr C»C» Roëll Studie van Prof. dr G. G. Kloeke De melkprijzen en de schoolmelk Diamanten kloosterfeest WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1957 PAGINA 3 directeur Leidse Zoutkeet Hedenmorgen vond op de begraaf plaats bij hèt Groene Kerkje te Oegst- geest onder grote belangstelling de begrafenis plaats van jhr. C. C. Roëll, gewezen directeur van de N.V. Leid se Zoutkeet, die op 30 augustus j.l. geheel onverwacht aan een hartaan val is overleden. De heer Roëll be reikte de leeftijd van 74 jaar. Op de begraafplaats waren o.m aanwezig de burgemeester van Lei den, jhr mr F. H. van Kinschot, mr P. E. Briët, prof. dr H. P. Blok en mr P. A. van Toorenburg. Ook mr G. J. Jöbsis, en de heren P. A. Werninck uit Wassenaar, A. Parmentier, inspec teur Centr. Beheer, en de heer H. Fi- lippo, secretaris van het Groene Kruis gaven van hun belangstelling blijk evenals mr M. Slingenberg, directeur van de Rotterdamse Bank, de heer G. R. D. Crommelin, bestuurslid van de Maatschappij van Weldadigheid en mr W. P. M. van de» Loo, juridisch adviseur van de Leidse Zoutkeet. Voorts waren aanwezig mr J. Slagter oud-dijkgraaf van Rijnland en de heer J. W. Henny, directeur van het Leidsch Dagblad en de secretaris van de Kamer van Koophandel te Haar lem, de heeT A. G. de Blecourt, en de heer J. W. Heringa uit Leiden. Een tweetal sprekers belichtte de goede eigenschappen van de overledene. Vele kransen van vrienden en zaken relaties dekten de baar. De Leidse Jeugd Tour Er werd genoten1 De rolschaatswedstrijden van de Leidse Jeugd Tour trokken gisteren een vrij grote menigte naar de speel tuin „Rondom de Watertoren?'. Publiek zowel als deelnemers heb ben zo goed meegewerkt, dat deze avond voor iedereen een waar feest is geworden. De jongens reden deze avond één rit en de meisjes ieder twee. Alle deelnemers hebben nu dus in totaal 3 ritten gereden. Bij de jongens hebben W. Burgy, Spadon en Staf berg het maximum aantal punten van 12 behaald, ter wijl de meisjes L. Bodry, K. v. Kem pen en A. Tuerling eveneens dit maximum behaalden. De kunstrijwedstrijden, die afge wisseld werden door demonstraties van drie Dordtse meisjes, kwamen uitstekend tot hun recht. Ook de grote meisjes uit Leiden lieten het publiek weer genieten van een zeer grote demonstratie. Bij de jongens waren Molet en de kleine Gussenhoven het, die zeer ern stig probeerden om P. Distelveld te evenaren, zo mogelijk te overtref fen. Zij slaagden er niet in, maar kwamen op de 2e en de 4e plaats te recht. De meisjes kregen wel een nieuwe lijstaanvoerster bij het schoonrijden. Sarie Vermond met 32 punten heeft nu de leiding vóór M. v. Venetiën met 30 punten. De grote meisjes behielden dezelfde volgorde, maar K. v. Kempen en L. Mank reden heel wat gemakkelijker dan de eerste avond. Bep. Bellaert behaalde weer het maximum aantal punten. De demonstratie-dansen van Bep- pie en Cockie Bellaert werden door het publiek met een warm applaus beloond, maar toen Beppie ook nog een dansje maakte met haar 3 jaar oude vriendinnetje groeide het ap plaus aan tot een stormachtige ova tie. Vanavond wordt er gereden in de speeltuin van Morskwartier. Het be stuur hoopt dat ook nu publiek en deelnemerrs weer goed in de speel tuin van Morskwartier zullen mee werken opdat alles prima verloopt. Voor de jongens is er hedenavond een nieuwtje. Zij mogen deze avond hun kunnen tonen Op het gebied van rolhockey. De standen na de 2e wedstrijd avond zijn: Hardrijden jongens: W. Burgy, Spadon en Stafberg 12 punten; P. Distelveld en J. Giezen 11 pnt.; A. Crama en J. Dege 10 pnt. Hardrijden meisjes: L. Bodry K. v. Kempen en A. Tuerlings 12 pnt.; M. Koet 11 pnt.; Sa Vermond en A. Uppenkamp 10 pnt. Kunstrijden meisjes: S. Vermond 32 pnt.; M. v. Venetiën 30 pnt.; Tuer lings 29 pnt.; K. Janse 27 pnt.; L. Klein 27 pnt Jongens: P. Distelveld 34 pnt.; Mo!» 29^ pnt.; W. Burgy 29 pnt.; S. Gussenhoven 27 pnt. Gro tere meisjes: B. Bellaert 80 pnt.; K. v. Kempen 66 pnt.; L. Mank 62 pnt. DIPLOMA-ZWEMMEN. Gisteren was er weer gelegenheid tot diploma-zwemmen in de zwem inrichting „De Zijl". De geslaagden zijn: Jongens A: J. Baak, Th. Dijkstra, Fr. de Jong, C. O. Boot, G. de Jong, C. Singeling, H. Vugt, H. Langezaal, A. Friesema, R. Niesing, H. Doove, Adr. Arbouw, K. de Rooy, H. Smit, B. v. Heeringen, P. Helversteyn, Adr. Rol, Fr. Oltenhof, H. Uitenhout, K. Arbouw, J. Nievaart. Jongens B: W. Kooien, W. Honders, A. Niesing. Meisjes B: Cobi Vavier, Janny v. d. Dop, Mar. Oppelaar, Ria Brouwer, Nelly Koolhaas, Anneke v. Zonne veld, Tonny Grotenhuis, Beo de Loof, Jeanne de Tombe, Diana de Wolf, Mary Uitenhout Mar. Holwerda, Truus Paardekooper, H. J. F. Schou- ten-v. d. Zee, Anne Schrijer, Willy Schuurman. Meisjes B: Nelleke Lepelaar, Diny Oosterom, Conny Penseel. R.-K. JONGEREN-SOCIëTEIT „DE INSTUIF" (Afd. Haagweg) De feestelijke openingsavond van het seizoen zal plaats vinden op za terdag 14 september a.s. Men kan zich als lid voor '57'58 laten inschrijven vanaf heden bij het secretariaat, Meerhof 79 (tel. 24623), en bij de andere bekende bestuurs- adressen. Tevens is er gelegenheid voor in schrijving hedenavond van 8 tot 9 uur in het Leonardushuis aan de Haagweg. Men wordt verzocht oude legitimatiekaart of pasfoto mede te brengen. De oude en nieuwe instuivers wor den er tevens op geattendeerd dat op woensdag 11 september een plechtige gezongen avondmis zal worden opge dragen in de dekenale kerk aan de Steenschuur. Aanvang 9.30 uur. De H. Mis zal worden gecelebreerd door deken W. P. M. Haring met assisten tie. Dit H. Misoffer is speciaal voor alle jongeren van onze stad en tot hun intentie. Wij vertrouwen, dat onze instuivers daaraan in groot ge tal zullen deelnemen. Nederlandse spreekwoorden De Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr G. G. Kloeke, oud hoogleraar in de Nederlandse taal aan de rijksuniversiteit te Lfiden, een subsidie verleend voor de uit gave van de zeldzame spreekwoor den verzameling, welke in 1550 bij de uitgever Warnersen te Kampen verscheen onder de titel: „Gemeene Duytsche spreekwoorden: Adagia oft Prouverbia ghenoemt. Seer ghe- nuechlick om te lessen ende oock profijtelick om te weten allen den gheenen die der wyslick willen leren spreken ende schrijven". Bedoelde uitgave, die ongeveer 2400 spreekwoorden telt, zal begin van het volgende jaar van de pers komen. Een tweede editie van deze verzameling verscheen in 1836, be zorgd door G. J. Meijer, maar deze uitgave was slechts een bloemlezing uit de oorspronkelijke en tot een derde gereduceerd. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J Kriek, Hooigracht 12. tel. 20018). WOENSDAG. 4 SEPTEMBER. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Werkverband Kath. Amateurtoneel. Ledenvergadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. Bridgeclub R.K. „O. O.". Ledenver gadering. „Royal", Doezastraat, 8 uur DONDERDAG, 5 SEPTEMBER K.A.B.O. Vergadering. Gebouw Ohr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, 8 uur nam. VRIJDAG, 6 SEPTEMBER Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Bijeen komst in Natuurhist. Museum Kai- serstraat, 8 uur nam. ZATERDAG, 7 SEPTEMBER Centrale Volksbond. Zitting, Pie- terskerkkoorsteeg 23, 78 uur nam. ZONDAG 8 SEPTEMBER. R.K.-E.H.B.O. „Peerke Donders" Viering tweede lustrum, Receptie in r.k. techn. „Don Bosco", Boerhaave- laan. 121 uur. Feestavond. Opvoe ring van „Schandaal in de Groene Kakatoe", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Potasch en Perlemoerin textiel. 1500ste opvoering) Schouwburg 8 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Strand- excursie. Stationsplein, 10.15 uur vjn. Ver. Fokkers Herdershonden. „Fok kersdag" De Burcht. (Keuring 11 uur v.m.). De avond- en nachtdienst van le apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door* Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel 20552 Apotheek Haven Haven 18, tel 20U85. Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wij kunnen dan trachten alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE Wat verwacht kon worden is helaas gebeurd. De verhoging van de straat- prijs voor losse melk, 1 juli jl., heeft Laatste Berichten In de berm langs de rijksweg no 4 onder Oegstgeest heeft een wacht meester van de rijkspolitie van de NIEUWKOOP gesluierde zustersstoet ten gevolge gehad, dat de ouder bij- groep Oegstgeest de lege, uit de auto; statig en ruisend naar voren schrijdt drage voor de schoolmelk moest wor- I weggeworpen geldtas gevonden, wel-door het middenpad van onze kerk, den verhoogd met een bedrag van i ke bij het benzinestation aan de komt doorgaans geheel in de achter - 5 cent per week. En nu zou het zeer Haagseweg te Amsterdam was ge-1 hoede met korte moeizame pasjes nog te betreuren zijn wanneer dit een roofd. En inspecteur van het bureau een kloosterzuster en er is wellicht daling van het schoolmllkgebruik ten j Overtoom uit Amsterdam is reeds in niemand in de parochie, die haar gevolge zou hebben. Laten de ouders daarom in het belang van de gezond heid van hun kinderen bereid zijn, deze onvermijdelijke prijsverhoging van de schoolmelk te aanvaarden. Immers, wij kunnen ons de vraag i voorleggen: Is het wel nodig, naast de melk die de kinderen thuis krij gen, ook nog op school melk te ver strekken? Het antwoord hierop luidt volmondig ja, en dit geld voor alle kinderen. Immers een kind groeit naar volwassenheid en ieder groeiend individu heeft voor deze groei, naast vele andere dingen, nodig een vol waardige voeding. En melk is de beste en biologisch Oegstgeest om een nader onderzoek op de vindplaats in te stellen. aan het behalen van het kampioen schap door het zesde elftal. Nadat de notulen varen vastgesteld en was medegedeeld, dat voor a.s. zondag de bekerwedstrijd Wassenaar- Blauw Zwart werd vastgesteld, stem de de vergadering van harte in met het bestuursvoorstel om de heer J. H. Konst, die enige tijd geleden afscheid nam als bestuurslid, te benoemen tot ere-lid der vereniging. Secretaris A. H. Rijnbeek was daar na geruime tijd aan het woord voor het voorlezen van een gedetailleerd N00RDWIJK Geslaagd. Voor het diploma schoenwinkelier, uitgaande van de vakgroep détailhandel, slaagden te Rotterdam mej. T. v. d. Berg en de heren C. v. d. Berg en H. v. Bour- gondien. kennen en financieel gezien, boven dien de goedkoopste Melk bevat vrij wel alle stoffen die het lichaam voor ziin groei nodig heeft, te weten: ei witten, vetten, koolhydraten, voe- dingszouten en vitamines. Niet alleen in theorie, maar ook in werkelijk heid is het gebruik van melk van grote invloed op de gezondheid. Tal loze onderzoekingen, waaronder ook een onderzoek naar de voedingstoe stand van Leidse schoolkinderen, hoV>hen dit overduidelijk aangetoond Hierbij is gebleken, dat zonder van ondervoeding te kunnen spreken, bij grote groepen kinderen ernstige te korten bestonden aan bepaalde voe dingsbestanddelen. Wat ligt meer vooi de hand dan deze feitelijk geconstateerde tekorten in de voeding tijdens de ochtend pauze om pl.m. half elf, te onder vangen door een algemeen ge bruik van schoolmelk. Kinderen, die regelmatig school melk gebruiken, zijn minder vaak ziek, groeien beter en leveren betere schoolprestaties, Nadrukkelijk moet ik er hierbij op wijzen, dat het tijdstip van verstrek king op school moet vallen vóór 11 uur. Het mag dan zijn, dat de melk- verstrekking op school een kleine „storing" in de gewone gang van -1 ken teweegbrengt, daar strat tegen over, dat naast het grote belang voor de gezondheid van het kind, er ook een invloed ten gunste zal zijn op het onderwijs zelf. Mogen ouders en opvoeders hier van terdege zijn doordrongen. Nadrukkelijk zij er hierbij op ge wezen, dat die ouders, waarvoor de financiële bijdrage een te zware last betekent, in aanmerking komen voor een verminderde bijdrage. Zij dienen dit schriftelijk mede te delen. J. G. BAZUIN, Schoolarts G.G. G.D. Leiden. WARMOND Muzikale uitwisseling. Op uitno diging van de Warmondse Fanfare zal het harmoniegezelschap uit Es sen, Duitsland, genaam „Gute Freun- de" op 21 september a.s. concerteren op de gemeentelijke muziektent al hier. Na de pauze zal het concert wordt voortgezet door de Warmondse Fapfare, terwijl na afloop een geza menlijke taptoe zal worden gehouden. De Warmondse Fanfare zal op een nog nader vast te stellen dag een concert geven in de stad Essen. Duivenwedstrijd. Wedvlucht met jonge en oude duiven vanaf Roo sendaal, afstand 82 km., aankomst eerste duif 12.30.06, laatste duif 12.53.03 uur. D. Sonnega 1, 11, 13, 15, 22, 24, 26 en 33; Th. Verwoerd 2, 16 en 28; J. Smeets 3; J. den Dunne 4 en 32; dr J. Venker 5 19 en 35; B. ter Beek 6 en 29; J. de Weerd 7, 10 en 12; Q. Beugelsdijk 8; N. v. d. Horst 9 en 18; P. v. d. Drift 14, 23 en 34; B. Oskam 17, 20, 25 en 27; Jac. Kortekaas 21 en 30; Jac. Roest 31. Spreekuur. De burgemeester de zer gemeente is op donderdag 5 sep tember a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Verbouwing 2 woonhuizen met kapsa- I loos gegund. Architekt H. Dekker alhier, heeft namens de gebr. van Stijn, het verbouwen en uitbreiden van 2 woonhuizen met kapsalons c.a. aar de Dorpsstraat, behoudens hoge- e goedkeuring gegund aan de fa. C. Witsenburg alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Dames boften. Twee dames lie pen met hun fietsen bij De Roskam toen tegelijkertijd de remmen wei gerden /an een vrachtauto die het erf van het bedrijf wilde oprijden maar de dames wisten zich nog haastig uit de voeten te maken. Eén der rijwie len werd echter vernield. WASSENAAR BLAUW ZWART SLOOT BEVREDIGEND CLUBJAAR AF. verrichtingen van de verschillende elftallen werden besproken, maar ook alle andere belangrijke gebeurtenis sen uit het afgelopen verenigingsjaar werden gememoreerd. Het ledental steeg tot 302 en verheugend is, dat de groei van de club zich vooral mani niet kent. Geen wonder ook. Immers alle van ouds Nieuwkoopse huismoeders zijn haar oud-leerlingen, of wel hadden destijds kinderen, die bij haar op school gingen. Het is zuster Christiano, die zeer binnenkort en wel op 16 sept. a.s. haar diamanten kloosterfeest viert. In de Burgerlijke stand staat zij ingeschreven als Francisca van den "Brand. In 't hartje van de Meijerij werd zij geboren in 't kleine dorpje Olland bij St. Oedenrode op 4 sept. 1880. Nauwelijks 17 jaar oud, op 16 sept. 1897 deed zij haar intrede bij de zusters van J. M. J. op de Marièn- burg te 's-Hertogenbosch. Als onder wijzeres was zij voor korter of lan gen tijd werkzaam te Berlikum, Baardwijk, Nijmegen, Boxtel en den Bosch. Van 19061912 was zij hoofd van de school in Nunen, van 1912 1918 te Beesd. In 1918, bijna 40 jaar geleden, werd zij in Nieuwkoop hoofd van de ka- festeert in de jeugdafdelingen. Wat tholieke meisjesschool, wat zij met accomodatie betreft; er kwamen knrtp onderhrekino van 1929— nieuwe kleedgelegenheden tot stand en er werd verder gewerkt aan de af rastering van het hoofdveld. Dank zij de activiteiten van de propaganda- commissie werd het clubhuis verrijkt met een nieuwe vloer. Penningmeester Th. Donath gaf een overzicht van het financiële wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar. De inkomsten overtroffen dit jaar de uitgaven met rond 1000.— zodat het nadelig saldo van 870.—, waarmee het jaar begonnen moest worden, kon worden omgezet in een bescheiden batig slot van 138. De hoofdjunior^nleider de heer W. van Schaick beperkte zich in zijn verslag niet alleen tot de verrichtin gen van de junioren-elftallen waar van het 4 B-elftal kampioen werd maar hield ook een behartenswaar- dige beschouwing over het begrip sportiviteit. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. Drie aftredende bestuursle den werden herkozen: de heren A. H. Rijnbeek, W. van Schajck en W. J. Peeters. In de vakature, ontstaan door het bedanken van de heer Konst werd voorzien door benoeming van de heer F. L. Roozen, die door een aantal leden kandidaat was gesteld. Van de elftalcommissieleden wer den vier aftredenden, de heren P Westgeest, P. van Tilburg, C. Knij- nenburg en N. van Leeuwen herbe noemd; als nieuw lid werd gekozen de heer A. l'Amie Een geanimeerde rondvraag, die een reeks van praktische punten ter tafel deed komen, bes oot deze ver gadering. een korte onderbreking van 1929 1932, toen zy overgeplaatst was in Looi by Didam blijven zou tot 1948. E toen zij op 68-jarige leeftijd ein delijk meende te kunnen gaan rus ten, moest zij toch spoedig daarna nog weei voor een jaartje in een lagere klas invallen. Op zo'n eerbiedwaardige staat van dienst van 49 jaar by het onderwijs waarvan bijna 30 jaar aan onze meis jesschool, kunnen slechts weinigen terugzien. Door haar goedheid, vriendelijk heid en medeieven won zuster Chris tiano ieders genegenheid en bij ouders en leerlingen stond zij zeer hoog aangeschreven. Maar al is ze niet meer in de school, toch brengt zij haar dagen nog niet in ledigheid door. Daarvoor heeft ze trouwens nog veel te veel levenslust. Als econome van het te huis verzirgt zij nog de gehele ad ministratie, die overigens sinds de verbouwing zeer omvangrijk is. Zuster Christiano is nog uitstekend gezond. Alleen het lopen gaat haar niet meer zo kwiek af als voorheen. Het geheim van haar leeftijd ver bergt zij achter haar sluier. Dat zij juist 77 jaar ls geworden, zou men haar zeker niet aanzien. In het on derwijs stelt zy nog altijd groot be lang en graag praat zij nog over die goeie oude tijd van vroeger, toen al les er zoveel gemoedelijker aan toe ging. Aangezien foto-albums niet tot de gewone uitrusting van zusters ple gen te behoren, kan helaas nog geen foto van haar worden afgedrukt. Misschien komt er binnenkort nog een. Moge zuster Christiano; die gedu rende 60 jaren O.L. Heer in offer vaardigheid en eenvoud als klooster linge heeft gediend, nog verscheide ne jaren in de zelfde goede gezind heid haar werk vervullen. Nieuwe Overste. Als opvolgster van moeder Servando is als overste van de zusters benoemd moeder Ewaldina, tot heden toe overste in Boxtel. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 4 sept. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 6144 stuks vee, zijnde: 2246 runderen, 330 graskalveren, 751 vette kalveren, 286 nuchtere kalve ren, 520 schapen, 16 gei .en, 57 fokzeu- gen, 385 slachtvarkens, 12 lopers, 1541 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zondering voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- cn kalfkoeien 7401175; guiste koeien 660—910; kalfvaarzcn 725—1110; klamvaarzen 650875; guiste vaar zen 825—810; pinken f 425—625; graskalveren 300450; nuchter» kalveren voor fok- of mesterij 90 250: weideschapen 5575; lamme ren 40—75; drachtige zeugen 265 —360; lopers 6075; biggen 36— 57; slachtrunderen: aanvoer 797 stuks. Extra kwaliteit C.203.30 per kg geslacht gewicht; le kw. 3.003.15; 2e kw. 2.70—2.85; 3e kw. 2.55—2.70 vette stieren 2.753.00; worst koeien 2.50—2.60; vette kalveren le kw. 2.452.70 pe- kg levend gew.; idem 2e kw 2.202.40; idem 3e kw. 1.90—2.10 nuchtere slachtkalveren 1.501.85 slachtvarkens 1.631.74 slachtzeugen le kw. f 1.50—1.54; slachtzeugen 2e kw. f 1.371.47; vet te schapen 80105 per stuk; vette lammeren 6085; nuchtere slacht kalveren 5085. Verdere mededelingen melk- en kalfkoeien: aanvoer: minder, handel: stil pry zen: lager Guiste koeien aan voer: beperwkt, handel traag, prijzen ongeveer prijshoudend. Jongvee aan voer: minder hande' slepend, priizen stabiel. Vette kalveren: aanvoer kor ter, inzet: tamelijk vlot, afloop: tra?g, prijzen: nveranderd Nuchtere slacht kalveren: aanvoer: minder, handel: vlug. prijzen hoger. Schapen en Lam meren: aanvoer: minder, handel: rustig, prijzen: prijshoudend. Fokzeu- gen: aanvoer: normaal, handel: sle pend, prijzen: gedrukt. Lopers en big gen aanvoer: normaal, handel, sle pend, priizen lager. Slachtvee: aan voer: ruimer, handel: stroef, prijzen: moeilijk te handhaven Slachtzeugen: aanvoer: minder, handel rustig, prij zen: gelijk vorige week. Wegens de nationale trekpaarden- tentoonstelling op 10 en 11 septem ber in 's-Hertoscnbosch, wordt de veemarkt niet gehouden op 11 sep tember doch een dag later; 12 sept. WOERDEN, 4 sept. Kaas. Aan voer 140 partijen. Notering: le kwa liteit 2.26—2.30, 2e kw. 2.20—2.35, extra kwal. tot 2.60. Handel kalm. TER AAR, 3 sept. Groente. Au gurken: fijn 0.75, fijnbasterd 0.67; bas terd 0.66; grof u.53; grof 1. 0.45 CD. 0.350.37; idem 2. 0.28; idem afw. 0.10. E. 0.18 alles per kg. 3? Jongens gevraagd: 15 17 jaar Cartonnage Indus trie Verhage en v. d. Meu- len. Middelstegracht 125. 3? Bromfu tsi nverhuur. De nieuwste Berin' M 21 1957 per uur dag ot lan ger J dt Jong. Varkevis- serstraa: 66 Katwiik aan Zee telefoon 2795. 'S Wist U dat? Voor koop of huur van alle sierteelt vergunningen ook bedrij ven of land is het adres: J Elstgeest Roelofarends- veen tel 291. K 1713. Een-twee-drie De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen Speciaal voor 2 per sonen Fa Van Züd. Haar lemmerstraat 295 Filiaal: Korevaarstraat 6 Aangeboden: gemeubi leerde kamers met keuken nabii tramhalte te Noord- wijk van sept. tot iuni. Br. onder no 9459 bur. v. d. bl. 3? Aangeboden: goed on derhouden piano. Tooren- veltstraat 23, Oegstgeest. tel. 25745. 3T Huishoudster gevraagd boven 35 jaar bij alleen staand heer. Aanmelden liefst persoonlijk Jan van Govenkade la. 3T Te koop Erdaler terrier met stamboom. 9 mnd. Verder Duitse herders 6 en 8 mnd en diverse andere hondjes Van Dolderen. Rozenstraat 7. Alphen a. d. Rijn. 3T Bedrijf met huis, ge schikt voor bloemen- of eroentenkweker. Totaal 500 roe land Alles direct te aanvaarden. Inl. bii J. Elstgeest. Zuideinde 99a. Roelofarendsveen. tel. 291 7 Zelfstandige banket bakker b z.a. voor de mor genuren. Bekend met —o ..w* -*...r-f broodbakker ij. Br. onder gepasseerd. Het was een vrij rustig I no. 2162 Brouwer's Adv. jaar, waarin de verschillende elftal- bur. Wassenaar, len redelijke prestaties leverden, waarin weer vee' gedaan werd voor de verdere vervolmaking van het ter reinencomplex en de accomodatie en waarin de financiële posjtie enigszins verbeterde. Voorzitter J. P. J. Dekleermaeker herinnerde in een inleidend woord een prettig: jaarvergadering, gisteravond in het clubgebouw gehouden werJ, heeft de r.-k. voet balvereniging Blauw Zwart het afge lopen verenigingsjaar afgesloten, na dat het nog eenmaai de revue was "2? Prima Austin A 40 1952 met schuifdak en goede banden, t.e.a.b Na 6 uur: N. Riin 30A (bovenste bel) R K Meisje 23 jr biedt zich aan als hulp in de huishouding voor dag en nacht in r.k. gezin met kleine kinderen in Leiden of omstreken. Br. onder no. 5084 bur. v. d. blad. 3? Aangeboden: Naumann handnaaimachine in prima staat compleet met kap. prijs 45.Singer hand naaimachine in zeer goede staat. Prijs 65.Heren straat 23. Leiden, tel. 32027. 536ste STAATSLOTERIJ 4ekias n e lijst HOGE PRIJZEN ƒ2000 12854 20017 ƒ1500 8534 9949 19470 1000 1793 7750 9665 11222 13831 13809 ^U9#i° 19237 193 M' 201148. 2110 1141. 1249 1814 17219 173U0 18688 19553 19934 21219 rtilJ/.EN VAN ƒ80.— 1009 067 069 101 105 192 214 225 330 332 346 363 391 392 668 984 2089 100 139 174 187 214 244 264 316 535 660 685 711 772 792 990 3045 073 349 433 502 505 520 602 646 4074 090 095 145 259 392 448 485 494 614 617 699 780 872 6106 112 128 133 151 207 277 308 362 387 395 403 432 676 696 721 818 867 890 6173 299 372 476 498 678 796 976 7047 344 380 881 8202 314 369 380 440 590 989 9003 055 222 253 269 316 362 657 697 707 739 830 861 958 10103 135 203 "235 414 416 512 870 11154 166 195 220 234 259 274 347 470 518 538 569 632 661 716 919 12012 021 052 067 120 278 295 311 334 409 786 794 810 14008 127 201 247 303 370 424 450 514 535 541 535 752 797 919 15101 117 349 482 598 700 724 729 756 <53 16401 402 446 458 545 616 682 735 771 198 17052 143 453 470 516 676 751 767 905 18088 149 169 24 O 249 330 584 588 625 627 6S7 713 743 813 864 986 19125 173 332 349 418 486 599 635 656 118 772 812 849 859 977 980 981 20117 161 181 205 733 36-1 438 459 469 501 585 675 733 915 973 21137 141 284 301 391 420 456 463 467 503 NIETEN 1010 047 092 104 134 166 216 222 237 255 302 311 320 328 368 421 445 486 501 519 583 636 647 654 669 674 690 704 720 730 751 764 799 809 822 950 963 987 989 2004 030 076 096 177 206 209 213 233 238 388 405 410 413 414 431 477 479 540 544 587 609 610 613 629 632 639 653 658 664 695 713 715 728 823 881 899 914 921 924 965 968 988 3000 3079 081 093 130 154 156 175 277 245 309 317 354 359 360 381 399 409 412 419 435 559 636 649 668 716 757 795 832 846 971 4014 158 165 210 296 308 309 331 365 387 403 407 415 422 423 505 522 536 575 630 640 664 796 804 861 865 894 935 993 6063 119 121 123 149 150 187 275 303 314 316 384 385 397 398 480 483 547 550 587 668 679 688 794 797 837 852 869 873 913 915 931 932 936 939 944 956 986 6046 085 089 114 146 243 292 293 294 301 743 775 809 833 838 857 859 974 981 982 7010 022 083 ISO 191 201 203 213 215 269 276 3<>0 340 342 393 396 406 409 415 430 494 517 587 606 617 653 676 685 707 771 842 843 952 956 962 8030 040 134 146 149 153 172 187 236 288 296 305 410 411 429 438 455 478 485 487 489 504 512 557 573 613 667 709 181 194 801 804 819 834 891 914 923 925 933 8046 079 084 120 125 154 155 173 264 270 357 390 417 471 511 538 563 588 598 635 652 661 671 705 756 760 794 800 810 840 847 848 901 936 987 998 10< 25 023 032 046 <>63 127 185 216 220 253 287 324 330 358 378 390 447 519 543 565 662 679 714 805 811 814 854 859 863 940 11015 073 078 095 117 189 229 231 258 278 295 297 378 404 413 429 464 496 530 531 559 575 586 603 675 772 804 818 828 827 844 856 867 910 912 975 18015 043 091 154 171 173 213 226 234 254 263 264 274 316 323 338 346 438 142 449 510 545 563 569 59<> 639 («I 661 698 705 789 798 832 865 902 917 989 13024 028 035 042 OS5 089 111 134 232 285 310 317 343 374 375 38-1 435 508 578 591 607 640 642 652 656 660 667 691 731 7. >6 781 823 866 881 894 905 909 912 913 953 964 980 999 14023 027 031 042 087 119 130 142 178 195 200 233 257 264 307 390 395 435 403 526 554 656 709 778 802 825 827 911 945 967 15040 071 073 130 173 220 245 261 357 30/ 376 392 603 662 666 688 699 742 Y49 773 781 783 795 811 820 897 912 918 930 917 965 16006 008 020 037 041 124 138 204 209 21U 239 242 249 261 263 327 343 366 375 114 438 453 461 472 480 484 513 524 529 J39 555 559 597 602 614 651 695 701 755 773 784 799 805 8-18 934 997 17002 009 017 024 033 035 058 061 081 111 163 181 256 292 318 325 326 385 393 1<>7 418 443 474 533 543 562 564 576 592 (SDI 632 651 664 6M> 694 698 738 759 775 796 823 832 838 841 901 926 938 955 982 18010 027 040 145 154 186 208 217 243 251 262 268 270 288 292 312 377 381 495 561 570 571 617 621 650 692 709 719 722 729 740 755 758 760 805 922 971 19032 036 133 137 161 199 201 28D 302 310 347 358 383 387 431 463 556 571 590 595 619 658 711 734 747 792 830 87U 945 973 975 998 999 10015 120 126 151 199 227 252 265 271 305 328 344 373 381 391 551 .564 593 616 620 644 698 700 705 770 807 827 831 880 887 '•'"J9 ''14 040 085 11X1 112 133 167 '123 336 "12 585 552 56» 6<ii, 621 690 Verbetering: Men leze onder de prijzen ƒ400.— i.p.v. 15533 juist: 1 5 3 3 3. "S Solex Standaard f 34y 50. p m 17 30 So lex de Luxe f 399 50 j m f 20 24 inclusief All Risk verzekering Service Sta tion Gebr Huisman Ho gewoerd 66—68 tel 31292 Strijkinrichting „Ozon" voor uw fijne was. Hoge Rijndijk 341_te_l._22675. 2* Chr. ond.es vraagt z.s. m. een zit-slaapkamer -4- kookgelegenheid in Leiden of Oegstgeest. Br. School straat 13. Aalsmeer. 3T Gevraagd: goed onder houden wandelwagentje Brieven onder no. 1 agent Leidse Courant, Oude We tering. 3T Biedt zich aan serveer ster Der 1 October. Br. on der no. 9433 bur. v. d. blad. voor enkele dagen, of werkster voor enige malen per week. J. GeyerSimo- nis. Tel. 31373. Botermarkt 27. Leiden. 3T B.z.a. een kellner voor halve dagen na 2 uur. avonden, feesten of week ends. Tel. K 1710—30377 3T Aankomende, halfwas en of bezorger gevraagd. In- of extern. Brood- en banketbakkerij W. J. v. d. Zijden, v. Z. v. Niievelt- straat 254. Wassenaar, tel. K 1751—2791. 3? Aangeboden: een in prima staat zijnde Beekers kook-haard f 30.Te zien Mulderstraat 36. Leiden Gevraagd een net meis je als werkster. Liefst vrijdags. Van Niekerk. Vlietweg 18. Zoeterwoude. 3? Bromfiets te koop: Kaptein Mobvlette. t.e.a.b. V. d. Sande Bakhuyzenln 23, Leiden. 3T In onze afdelingen par fumerie en bvouterie heb ben wij plaats voor een leerling of aank. verkoop ster. Persoonlijke aanmel dingen van 96 uur N.V. Hema. Leiden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3