macci KlPPENBObHLOlKOEP De 69 ste Jaarbeurs geopend K.L.M. In 1958 vla Pool naar Tokio en Biak Tweeduizend firma's uit binnen- en buitenland vertegenwoordigd Vuurzee legde Amsterdamse bioscoop in de as Tekort aan bouwrijpe grond dreigt woningbouw in 1958 te stagneren Een koninkrijk.... Politie houdt vrouw aan Schilders sprongen voor hun leven DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 DF LEIDSE CO'XRANT PER ZILVERZAKJE Ook uit Marokko en Pakistan In Utrecht is vanmorgen de 69ste jaarbeurs geopend. Tien dagen lang zullen ruim 2000 firma's uit binnen- en buitenland hun produkten expose ren. De najaarsbeurs, die zowel op het Croeselaanterrein als in de hal len op het Vreeburg wordt gehou den, is groter dan het vorige jaar. De expositieoppervlakte die het vorige jaar 33000 vierkante meter bedroeg beslaat nu ruim 43.000 vierkante me ter. Naast Nederland nemen West- Duitsland en Engeland een belangrij ke plaats in op deze internationale manifestatie. In totaal 21 landen ex poseren hun produkten op de na jaarsbeurs in Utrecht, waaronder ook Japan, Marokko, Pakistan, Hongarije en Oost-Duitsland. Twee nieuwe afdelingen, een voor voedings- en genotmiddelen en een internationale expositie van laadkis- ten nemen op deze beurs een bijzon dere plaats in. De afdeling voedings- en genotmid' overzicht van de nieuwste typen kantoormachines en -meubelen, als mede van administratiesystemen, ar chief- en magazijninrichtingen, telefo nie- en oproepsystemen, kantoor- en schrijfbehoeften e.d. De bezoeker vindt hier ook een stand ingericht door het Nederlands instituut voor efficiëncy, het Neder lands instituut voor documentatie en registratuur, het roduktiviteitscen- trum voor het klein en middenstands- bedrijf, rijks middenstands voorlich tingsdienst en de stichting micro- kaart, welke tot doel heeft de kortste weg te wijzen naar een betere be drijfsvoering in industrie, ambacht en detailhandel, teneinde een zo hoog mogelijk rendement te bereiken. Voorts is er een aparte ruimte ge schapen voor een expositie gewhd aan de industriële vormgeving, ver zorgd door de kring van industriële ontwerpers. De tentoonstelling omvat inzendingen van 47 ontwerpers. HERENMODEBETJRS Gisterochtend is in het 'RAI-ge- bouw te Amsterdam de twaalfde he- delen, die in de Vredenburggebouwen'7**^ is ondergebracht en een onnervlakte geopend, die ten doel is ondergebracht en een oppervlakte van 2000 vierkante meter inneemt, omvat alle soorten voedingsmiddelen alsmede tabak, sigaren, sigaretten. Er worden produkten tentoongesteld uit Nederland, West-Duitsland, Enge land, Italië, Hongarije en de Verenig de Staten. De internationale expositie van laadkisten op het Croeselaanterrein, georganiseerd door het Bureau Inter national des Containers t- Parijs in samenwerking met de jaarbeurs, ves tigt de aandacht op het verzamelde lastensysteem in het algemeen en op J ra£*er heeft gekregen, het gebruik van de containers, als een i overhemden maken 60 pet van efficiënt transporthulpmiddel in het ,e ,ge*xposeerde artikelen uit. Voor- bijzonder. al de z ë- no-iron overhemden nemen In twee expositiegebouwen, de Ju-eeP steeds groter vlucht, met name lianahal- en Margriethal, exposeren ruim 200 firma's elektrisch-huishou- delijke apparaten en verlichtingsarti kelen. heeft het samenbrengen van leveran ciers en afnemers. Deze vakbeurs getiteld: „Heer in Holland", duurt tot 6 september sls. en is des avonds ook voor het puibliek toegankelijk. Dit jaar telt de beurs 67 expason- ten, die het nieuwste op herenmode gebied tentoonstellen op een geza menlijke oppervlakte van ruim 2700 m2. Ook enkele buitenlandse fabri ka.iten hebben ditmaal standruimte gehuurd, waardoor de beurs dit jaar een min of meer internationaal ka- De inzendingen, waarvoor totaal een ruimte van 7000 vierkante meter nodig was, komen uit 11 landen. Ook is hier een informatiecentrum inge richt, waar de vereniging van exploi tanten van elektriciteitsbedrijven in Nederland en het gezinsbegrotingsin- stituut de huisvrouw voorlichting ge ven over de technische hulpmiddelen voor het huishouden en de financiële ook voor weekendshirts in een bonte verscheidenheid van dessins. Naar blazers is een grote vraag en de beurs biedt een groot aantal varietei ten. De overjassen en regenjassen blij ven kort en worden van stoffen met een geringer gewicht vervaardigd, evenals de colberts, die vooral in lichte kleuren met geprononceerde ruiten worden gemaakt. Op het ge bied van hoeden wordt een nieuwe (geheim gehouden) stof geïntrodu ceerd ter vervanging van kurk in de problemen die aan de aanschaffing I van poplin vervaaixiigde sporthoe- verbonden zijn. i den. Deze hoed is daardoor licht in Bijna 8000 vierkante meter bezet de gewicht, waterdicht en heel soepel, efficiëncy-afdeling in de Bernhard-1 zodat „breken" uitgesloten is en de hal. Ruim 490 firma's uit 14 landen, hoed zonder bezwaar plat in een waarvan de voornaamste zijn Neder- koffer kan worden meegenomen. Ter land, West-Duitsland, Engeland en J beurs wordt een filmpje vertoond de Verenigde Staten, geven hier een over de herenmode, benevens een Kranten, die geld waard zijn Act:e van „Koningin Juiianalonds Tussen 3 en 10 september zal in een film-quiz ter instructie van verko pers. WIELRIJDER DOOR AANHANGWAGEN GEDOOD. HR MS KORTENAER VAART THUIS. Hr ms torpedoboot jager „Korte- naer", commandant kapitein-luitenant ter zee I. Bink, v/ordt woensdagoch tend 4 september tussen 10 en 11 uur uit Nederlands Nieuw-Guinea in de haven van Den Helder verwacht. Het schip maakte de thuisreis via Singapore, Colombo, Aden, het Suez- kanaal en Malta. Ook R.K, zieken fondsen accoord Van de zijde van de bond van r.-k. ziekenfondsen en de stichting autono me ziekenfondsen, wordt medege deeld: „De bij deze organisaties aan gesloten ziekenfondsen hebben, na kennisname van de circulaire van de ziekenfondsraad, waarin de door de raad goedgekeurde regeling voor de hervatting van de werkzaamheden door de tandartsen is vervat, aan de tandartsen verzocht met ingang van 4 september op basis van deze rege ling de tandheelkundige hulpverle ning aan hun verzekerden te hervat ten. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de ziekenfondsraad en de Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde zijn hiermede in kennis gesteld". Kleermakers vierden feest De r.-k. bond van kleermakerspa troons in Nederland, „Sint Martinus" viert met een tweedaags congres te 's-Hertogenbosch zijn 25-jarige be staan. Het hoogtepunt van de eerste dag was de feestvergadering die in het Casino werd gehouden in aanwe zigheid van de bisschop-coadjutor, mgr W. Bekkers, de burgemeester van 's-Hertogenbosch, mr H. Loeff, vertegenwoordigers van de Neder landse r.-k. middenstandsbond, en van verschillende binnen- en buiten landse zusterorganisaties. Op deze vergadering werd aan de voorzitter van de bond, de heer W. Uyen uit Nijmegen, namens de leden het gouden ereteken voor bijzondere verdiensten uitgereikt. Ook de leden, die gedurende 25 jaar lid van de bond zijn, zullen nog eqn onderscheidings teken ontvangen. De leden hebben aan het bestuur een geschenk geof freerd bestaande uit een grote hoe veelheid zilveren guldens, welk ge schenk in totaal een bedrag van 2250,— zal bedragen. Dit bedrag kan door het bestuur naar goeddun ken besteed worden. Er werden toe spraken gehouden door mgr W. Bek kers, en door pastoor Rijken uit Hel mond. Deze laatste sprak de feestre de, die gewijd was aan de persoon lijkheidsvorming en organisatie en bedrijf. Door de heer Vrielink werden als geschenk van de Belgische zusteror ganisatie enkele fraaie boekwerken aangeboden. Bij d' aanvang van de vergadering had de voorzitter een korte terugblik geworper in het ver leden van de jubilerende organisatie. Tevoren was het gezelschap op het Bossche stadhuis ontvangen door bur gemeester Loeff, die hier met grote waardering sprak over het handwerk in het algemeen en dat van de maat- kleermaker in het bijzonder. De 38-jarige landbouwer A. Aan 't Goor, wonende te Zwolle, is zon dagochtend in het r.k. ziekenhuis te Zwolle overleden aan de verwondin gen, welke hij had opgelopen hij een De 65-jarige bakker, J. Korf age. werd gistermeddag op de Pusmeren- derweg te Beemster door een trailer aangereden en gedood. Daar de trai ler plotseling moest remmen voor een tegenligger slipte de aanhangwa- gen naar rechts waardoor deze bij oplaag van 3.000.900 exemplaren,he, pass„.en de (i;ts van de heer K. voor ieder gezm aan huis een „By- raakte Het siachtoffer werd tegen stand -krant worden bezorgd. De wegdek geslingerd. Na overbren- aanrijding door een auto, bestuurd uitgifte, die bedoeld is voor het ac-1 gjng naar het ziekenhuis te Purme-1 door de 56-jarige O. uit Amsterdam, tiveren van de actie „Bijstand en rencj js daar later aan zijn ver- De bestuurder van de auto treft geen het geven van meerdere bekendheid WOndingen overleden. I schuld, aan de doelstelling van het „Konin- gin Juliana Fonds", werd mogelijk gemaakt door firma's uit het Neder landse bedrijfsleven. Notaris mr. M. J. Meijer (Amster dam) heeft tussen de drie miljoen exemplaren 68 kranten gevoegd, die aan cadeaus en belas tings vrije prij zen een waarde van ruim 25.000. vertegenwoordigen. Aan deze kranten zijn verschillen de geheimen verbonden. Men behoeft geen slagzinnen in te zenden, noch puzzels op te lossen. Zelfs behoeft men niet in het bezit te zijn van Apo'lo-hal bleef gespaard In de Amsterdamse bioscoop „Cine- Mo,, i ma du Midi" heeft vannacht een felle, „Bystand -loten. Men dient e°hter uitslaande brand gewoed, waardoor wel de krant tot en met 18 september deje> (n de ApoUo_hal gelegen blos- tSfr1 SïïS Zlï m'J? toep geheel Is uitgebrand. Ook in het gelukkigen behoort dient men de prijs persoonlijk in ontvangst te ne men vóór 24.00 uur dato 20 septem ber 1957. Compleet geplaatste televisie-ont- café is grote schade aangrenzende aangericht. Omstreeks één uur deed zich door tot nog toe onbekende oorzaak een vangers met antenne, vakantie-be- hevige ontploffing voor in het parter- stedingen ter waarde van 1000.re-gedeelte van de bioscoopzaal. De en waardevolle huishoudelijke voor- j vlammen sloegen door de bioscoop en werpen zullen gelukkige bezitters het dak en het gehele gebouw stond van prijsbepalende kranten worden in een oogwenk in lichterlaaie. Een toegekend. I reusachtige vuurgloed was overal Op 18 september 1957 zullen tij- duidelijk zichtbaar. dèns het programma van The Ram- blers (Hilversum 1, 402 m„ 20.15 uur) I op interessante wijze de geheimen S*. worden onthuld. Ondanks het feit dat de actie „Bijstand" vóór de ge stelde termijn zal zijn beëindigd, zal de trekking, die op 28 september door notaris mr. M. J. Meijer zal wor den verricht, niet worden vervroegd, terwijl de bekendmaking van de hoofdprijzen zal geschieden in een speciaal radio-programma dato 5 oktober 1957, aanvang 20.45 uur. (Hilversum 1, 402 m.). Vanaf 7 oktober zullen gratis trek- kingslijsten, vermeldende 5005 prij zen uitsluitend verkrijgbaar zijn op verkoopadressen, die in alle plaat sen van ons land gevestigd zijn. die groot alarm gaf, was omstreeks twee uur de brand meester. Vijftig brandweerlieden hadden de reusachtige vuurzee in de bioscoop met negen stralen en vier waterka nonnen binnen een uur bedwongen. Aan de blussing van deze zeer gro te en uitermate spectaculaire brand nam ook de drijvende moterspuit „Jan van der Heyden", die naast het Apollo-pavilj oen gemeerd lag, met zijn waterkanon deel. Toen om twee uur het sein „brand meester" werd gegeven, was van Du Midi slechts een stalen geraamte, met binnenin verkoolde balken en inge storte wanden, over. Door de enorme hitte waren vele spanten van de buitenbouw de wanden van de Apollo-hal bestaan grotendeels uit glas krom getrok ken. De dunne, met brand-werende platen beklede muur tussen de bios coop en de grote hal, werd door een zware ijzeren steunbalk, die krom was gaan staan, weggedrukt en stort te in stukken in de hal neer. - Deze wand was voortdurend nat gehouden, om het overslaan van het vuur naar de hal te voorkomen. Het zelfde was geschied met de schei dingsmuur tussen het theater en het Apollopaviljoen. Even voor één uur ontdekte een kelner in het paviljoen rookontwik keling in de nabijheid van de bios coop, hij waarschuwde zijn directeur die, naar buiten kijkend, dikke rook wolken in de pergola van het café zag. Kort daarop sloegen meters hoge vlammen van de bioscoopzaal door het dak heen naar buiten. In -een oog wenk verspreidde het vuur zich in alle richtingen door de zaal en de hal van het theater. De hiervoor genoemde ontploffing deed zich gedurende de brand voor; het geluid ervan was tot ver in de omtrek hoorbaar. Een gedeelte van het dak van de keuken van het Apollo-paviljoen is ingestort. Ook de bar van de Apollo- hal had veel van de brand te lijden. Het „Du Midi"-theater was een der nieuwste en modernste bioscopen van Amsterdam. Onrust om voordelige ruil Goes kreeg geld voor tankstation Een publiek geheim heeft ir de ge meente Goes tien garagebedrijven en een aantal inwoners van die gemeen te een bezwaarschrift doen richten aan Gedeputeerde Staten van de pro vincie Zeeland, tegen een besluit van de gemeenteraad om een geldlening aan te gaan, groo* 75.000,ten be hoeve van de bouw van woningwet woningen. Het is niet het aangaan van de geldlening en evenmin de voorgeno men bouw van de broodnodige wo ningen, die de Goese gemoederen in beweging brengt. Men protesteert te gen het aangaan van een geldlening met een grote benzinemaatschappij, die als voorwaarde stelt, dat zij een benzinestation mag bouwen in de ge meente langs de grote weg Bergen op ZoomMiddelburg. Bij de afdelin gen Zuid- en Noordbeveleland van dé BOVAG heeft het raadsbesluit dat door de Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd, grote ongerustheid ge wekt. De gemeente Goes had aanvan kelijk een bepaald terrein aangebo den aan alle grote maatschappijen Een maatschappij, die nog niet langs genoemde verkeersweg was vertegen woordigd deed het hoogste bod, maar toen het aangewezen terrein niet ge schikt bleek, ging men onderhandelen, waarbij men door concessies ie doen, die het gemeentebelang niet ten goede komen aldus h3t bezwaarschrift - tot genoemde lening kwam. Op zich zelf genomen is de lening, waarx.it vijftig woningen kunnen worden be kostigd, een uitkomst en een buiten kansje voor Goes. Dat een gemeente thans een lening voor 30 jaar kan aangaan op voorwaarden, die binnen het rente-gamma liggen, is een grote uitzondering. (Rente 4^ pet., koers 100 en 21/2 bereidstellingsprovisie). De burgemeester van Boskoop, mr. dr. E. P. Verkerk die voor de Anti- Revolutionaire partij zitting heeft in de Tweede Kamer, heeft daar ge vraagd, welke maatregelen minister Witte en zijn collega's denken te ne men ter verzekering van de voortgang in de woningbouw. Mr. dr. Verkerk stelde deze vragen naar aanleiding van de circulaire, tot verbod van wo- ningbouwfinanciering door de gemeenten met kortlopende papieren, welk verbod in vele gemeenten grote stagnatie heeft veroorzaakt in woningbouw zowel als in het bouwrijp maken van gronden. In verband hiermede sprak de heer Verkerk zijn bezorgdheid uit over de dreigende mogelijkheid* dat er voor 1958 onvoldoende bouwrijpe grond ter beschikking zal zijn. om een huis kwijt te raken Wat zeker nog niet eerder is voor gekomen in de geschiedenis van de woningnood, is thans gepasseerd in Wieringerwaard. De huisvestingscom missie heeft zich zorgen moeten ma ken over een huis, dat kennelijk over was. Het stond al enige tijd leeg en niemand had er interesse voor. Vreemder nog werd de situatie, toen de commissie opdracht kreeg een liefhebber voor de woning te vinden Ze heeft er een heel karwei aan ge had want niemand in de eigen plaats was genegen te verhuizen. Toen heeft men het maar in de omliggende dor pen geprobeerd en zie daar.... De nieuwe bewoner werd gevonden in het naburige Barsingerhorn. Doordat hij onoplettend rijks weg nr 34 in de gemeente Hard en - berg overstak is gisterochtend de heer H. Akse uit Enschede, handelaar in textielgoederen, op zijn bromfiets ge grepen door een bestelwagen van 'n firma in bouwmaterialen urit Em- mercompascuum. De heer A. werd op slag gedood. NEDERLANDSE LUCHTLIJNEN IN AMERIKA Overeenkomst met Japan De luchtvaartdelegaties van Japan en Nederland hebben vandaag te Tokio en te 's-Gravenhage het vol gende communiqué het licht doen zien: „Op 2 september hebben lucht vaartautoriteiten van het koninkrijk der Nederlanden en van Japan over eenstemming bereikt na het sinds 7 augustus j.l. te Tokio gevoerd over leg, betreffende hun wederzijdse be langen, zoals die met betrekking tot de routes over de Noordpool en de routes over de Stille Oceaan. De. be sprekingen werden met volledig be grip voor de wederzijdse zienswijze in de meest vriendschappelijke geest gevoerd. Beide partijen zijn het vol gende overeengekomen met betrek king tot de uitwisseling van rechten over de Poolroute: Japan krijgt de routes: 1. Tokio punten in de Aleoeten punten in Alaska punten in Canada pun ten in Groenland punten in IJs land punten in Scandinavië punten in de Bondsrepubliek Am sterdam en verder gelegen punten. 2. TokioManillaBiak en verder gelegen punten. Het Koninkrijk der Nederlanden krijgt de route: Amsterdam pun ten in IJsland punten in Groen land—Alaska en de Aleoeten To kioBiak. De aangewezen luchtvaartmaat schappij van het koninkrijk der Ne derlanden zal worden toegestaan in de herfst van 1958 een luchtdienst te beginnen langs bovengenoemde route. Bovendien zijn beide partijen over eengekomen, dat zodra de aangewe zen luchtvaartmaatschappij van Ja pan gereed is om aan de Poolroutes deel te nemen, het vervoersbeeld op de bestaande Poolroutes in zijn ge heel opnieuw zal worden bezien, met de mogelijkheid van een redelijke aanpassing daarvan tussen beide par tijen, indien de wenselijkheid daar toe mocht bestaan. rechten via de pooJ naar Japan en Nieuw Guinea te vliegen. Het is de bedoeling van de K.L.M. om de dienst via enkele van de in de overeenkomst aangegeven tussensta tions met een nader te bepalen fre quentie te gaan vliegen met Douglas DC 7c vliegtuigen. Boete voor ambtenaar Grond te duur verkocht De 44-jarige ambtenaar P. D. K. uit Castricum werd gistermiddag door de Haarlemse politierechter wegens overtreding van de wet op de ver vreemding van landbouwgronden ver oordeeld tot een boete van 50, sub sidiair 10 dagen hechtenis en de ver plichting van een voordeel, dat hij van de gemeente Beverwijk had ont vangen, een bedrag van 1500 aan die gemeente af te staan. De ambte naar heeft voor een familie, die een boerderij met grasland in Heemskerk had geërfd, de grond met opstal ver kocht aan Beverwijk voor 19.000; hoewel de grondkamer de waarde van de grond had bepaald op 16.700. Dit bedrag was verhoogd met een bedrag van ruim 2.200, waarvoor in het contract werden genoemd, rente, pacht en risico. Het wa- echter geble ken, dat ei geen rente en pacht be taald behoefden te werden en dat er geen risico aanwezig was: De gemeen te Beverwijk stelde echter prijs op bezit van de boerderij en het land ten behoeve van uitbreiding van indus trieterrein en had gaarne 19.000 be taald. De officier van justitie, mr J. Wiar- da, merkte op, dat het mogèlijk is, dat Beverwijk het initiatief genomen heeft en dat Je prijs van 19.000 re delijk was. Verdachte draagt echter de verantwoordelijkheid; de eis luid de een boete van 2.000, subsidiair twee maanden hechtenis. De verdediger, mr O. H. van Wijk, merkte op dat in dit geval iets ge schied is, dat in het economische le ven verantwoord is Zijn cliënt wilde 19.000 ontvangen en de rijkswater staat had destijds de waarde op 19.000 getaxeerd. Beverwijk was be reid 19.000 te betalen en zelden zal de gemeente zo goedkoop aan een boerderij met land zijn gekomen. Aan de pachter behoefde niets betaald te worden. Pleiter vroeg een lage boete op te leggen. JONGETJE DOOR BOERENWAGEN OVERREDEN. Toen gisteravond omstreeks 19.30 uur in Oostelbeers enige jongens met een wagen stalmest naar het land reden is de 9-jarige D. van H. van de wagen gevallen en door de wielen overreden. Zijn oudere broer en een andere jongeman hebben hem toen ot de wagen gelegd en zijn in volle vaart naar huis gereden. Hoewel de dokter onmiddellijk aanwezig was, overleed de jongen tijdens het on derzoek. Toen gat viel in cockpitkoepel Een niet alledaags gebeuren had gisteren plaats in de nabijheid van het vliegveld Leeuwarden. Twee vliegers, majoor H. Beek en zijn Engelse col lega squadronleader D. Dunlop, die met 'n Fokker-straltrainer S 14 ver trokken naar het vliegveld Ypenburg, zagen kort voor de start door onver klaarbare oorzaak een gat vallen in de glazen koepel van de cockpit. Er ontstond een enorme zuiging in de cabine. Majoor Dunlop had alle moeite om te voorkomen dat hij naar buiten werd getrokken. Hij klemde zich vast uit alle macht, maar hij kon niet verhinderen, dat hem een veilig heidshelm en een vliegvest van het lichaam gescheurd werden en in de ruimte verdwenen. De 'piloot bewaarde zijn kalmte, Weet „Tante Miet)meert „Tante Miep", een 64-jarige vrouw uit de Amsterdamse onderwereld, is gisteren door de recherche van bu- Met betrekking tot de routes over j reau Warmoesstraat te Amsterdam de Stille Oceaan van Japan naar het j gearresteerd. De aanhouding staat in Noord-Amerikaanse contingent (uit- verband met de moord op „Magere gezonderd Alaska) via de noodzake lijke tussengelegen punten, is de po sitie van de aangewezen luchtvaart maatschappij van Japan in dit deel van de wereld erkend en is daar mede rekening gehouden in de over eenkomst tussen beide partijen". Het is de bedoeling, zo deelt de K.L.M. nader mee, dat de Neder landse luchtvaartmaatschappij in het najaar van 1958 inderdaad ook al ge bruik gaat maken van de verkregen Jossie". De politie verdenkt de vrouw, die in het huis woont waarin de moord gepleegd werd, niet van dat euvele feit. Aanleiding tot de aanhou ding zijn verschillende verklaringen, die de vrouw tegenover de politie heeft afgelegd en die achteraf niet met de werkelijkheid blijken te klop pen. De vrouw is opgesloten in de hoop, dat ze alsnog de waarheid zal vertel len. draaide het toestel en zette het be houden aan de grond op de basis Leeuwarden. De blijdschap om de behouden te rugkeer wordt voor de Engelsman wat verduisterd door het verlies van zijn papieren, die in het uitgerukte j vest zaten. Daaronder bevonden zich 1 o.m. zijn pas, door het verlies waar- I van hij niet naar zijn land kan terug- keren. Bij het dorp Hitzum, nabij Sneek, heeft men enkele voorwerpen uit het vliegtuig teruggevonden in een wei land. Daaronder bevonden zich niet majoor Dunlops' papieren. Het com mentaar van majoor Beek op het ge beuren was dat er niets over te ver tellen was omdat het de moeite niet waard was. Ontploffing dreigde Tijdens schilderswerkzaamheden aan een woning in de Duindoorn- straat te Amsterdam is gisteren een gasfles plotseling in brand gevlogen toen op de fles slangen werden over- gekoppeld van het apparaat waarme de twee schilders oude verf verwij derden. De vlammen grepen meteen om zich heen en de beide schilders vreesden zowel de vlammen als een ontploffing. Zij namen een besluit en sprongen vanaf het balkon, waarop zij werkzaam waren, naar beneden. De 41-jarige B. kwam niet zo goed terecht en raakte bewusteloos. De andere schilder, een 22-jarige jonge man, had brandwonden aan benen en gezicht. Beiden werden in een zie kenhuis ongenomen. Doordat de brand tijdig geblust werd, was er geen gevaar voor het huis.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6