$LmiLGAT tiojtmism Scherp Pracht HAMEA handen <^kc95c, DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COT7RANT PAGINA 2 a O rtxi HET SOLOSPEL VAN HENRI DE GREEVE. Er wordt aan herinnerd dat de „Plaatselijke raad van maatschappe lijk en cultureel overleg" op donder dag 12 september a.s. een avond or ganiseert in het Sint Antonius Club huis. Henri de Greeve zal hier een opvoering geven van een nieuw solo- spel in vijf acten: „De branding van het bloed". Kaarten zijn verkrijgbaar bij de firma's reijer, Botermarkt en Huibers, Haarlemmerstraat. Plaatsbe spreken aan de zaal: woensdag 11 september van 12 tot 14 uur. Het winterseizoen 1957'58 van de N.R.K.M. wordt officieel geopend op donderdag 26 september. Rector L. P. M.Vester komt dan een lezing houden met lichtbeelden over: „Ik was bij on ze emigranten". 1500ste Potasch en Perlemoer. De altijd ruzie zoekende compag nons Potasch en Perlemoer verschij nen a.s. zondagavond wederom in de Leidse Schouwburg. Deze voorstel ling wordt een feestvoorstelling, van wege de 1500ste opvoering van Pot asch en Perlemoerin textiel. Daar het gezelschap Johan Kaart 9 maanden per jaar de Kleine Comedie te Amsterdam bespeelt ziet men Jo han Kaart en de 'zijnen niet te veel in Leiden. Zondag kan men weer vol op genieten van hun sprankelende humor. Sociëteit Hartebrug. Woensdag 4 september, 14.30 uur, gaat de sociëteit van de Hartebrug weer beginnen. Het bestuur hoopt, dat ieder lid een introducé(e) mee brengt en zou het zeer op prijs stel len, als er tenminste één lid is, dat piano kan spelen. Koninklijke onderscheiding. Bij koninklijk besluit is aan de heer J. Ligtvoet, stoker bij de elec- trische kleiwarenfabriek Bard Lam mens v.h. Gebr. Splinter, verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons. Ver. Sancta Veronica. Donderdag a.s., Ie donderdag van september, worden de dames, die voor Saicia Veronica gewerkt hebben, we derom in de gelegenheid gesteld, het werk te Vraen inleveren van 2.30 tot 4.30 uur, in de Vrolijcke Arke, Pie- terskerkkoorsteeg 15. Er ligt weer veel materiaal gereed. Mochten er dus nog andere dames zijn, die ook eens iets voor dit sympathieke doel willen breien, zij zijn hartelijk wel kom. Voor degenen, die liever deze ver. tot steun aan stille armen financieel willen steunen, het giro no. is 260700. De collecte j.l. zondag in de Harte brug was niet ten gunste van de Ver. Sancta Veronica. A.s. woensdagavond is er tussen 78 uur gelegenheid zich op te geven voor het jongensgilde, leeftijd 1015 jaar, in het clubhuis in de Gasstraat. POTLOOD en GEEST Donderbus ontplofte. Een 11-jarige knaap, G. Sira, uit de Anna Paulownastraat was gister middag omstreeks half zes in de tuin achter de ouderlijke woning aan het spelen met een eigengemaakte don derbus, gevuld met luciferskoppen. Toen de jongen de koppen tot ont branding bracht, ontstond een ont ploffing en sprong de bus uit elkaar. Hierbij werd de duim aan de linker hand van de knaap ernstig verwond. De jongen werd door de E.H.D. naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Bejaarden-sociëteit. De bejaarden var de parochies van St. Petrus en de II. Lodewijk worden er aan herinnerd, dat op donderdag 5 september vanaf half drie de deu ren van de „Vrolijcke Arcke", Pieters- kerkkoorsteeg 15, weer wijd voor hen open staan. Ook de bejaarden van de ze parochies, die nog geen lid zijn van de sociëteit, zijn van harte wel kom. Toegang: boven 60 jaar! De Letdse Jeugd Tour Rolschaatsfestijn Met veel vuur namen een vijftig tal jongens en meisjes bezit van de rolschaatsbaan van de speeltuin-ver. Oosterkwartier. Vier aan vier reden zij hun serie en de winnaars reden met trotse ge zichten de baan terug om zich goed te laten bekijken. Het ongeveer 200 man sterke pu bliek leefde zeer mede met de pres taties van de jeugdige rijders. Nadat alle jongens en meisjes een rit gereden hadden, werd er een aan vang gemaakt met het kunstrijden Een drietal grotere meisjes deden de verplichte figuren voor en hierna mochten de eerste jongens en meis jes hun kunnen tonen. De meisjes bleken over het geheel de kunst veel beter te verstaan dan de jongens. Toch was een der jongens de bes te. P. Distelveld kreeg van de jury 34 van de 40 te behalen punten. Bij de meisjes was M v. Venetiën met 30 punten de best geplaatste De andere, die nog geen beurt gehad hebben, weten dus hoeveel punten ze moeten behalen om hierboven te komen. Na deze schuchtere pogingen der beginelingen, kwamen de meer ge routineerde kunstrijdsters op de baan. H. v. d. Voort, K. v Kempen en L. Mank namen heel sportief de hand schoen op tegen B Bellaert, de gast- rijdster uit Dordrecht. Door de samenwerking van deze vier meisjes werd het kunstrijden een goede propaganda voor het rol schaatsen. Ook op de volgende avonden zijn wij verzekerd van de medewerking van deze meisjes. Al deze zeer prettige dingen zijn jammer genoeg een beetje ohtluis- terd door enkele jongelui, die niet goed luisterden Daarom mogen he denavond alleen jongelui, die verge zeld zijn van hun ouders, als toe schouwer de wedstrijd bijwonen. Deelnemers, die vóór hun beurt op de baan komen, mogen ook niet meer mee doen. De uitslagen zijn: Hardrijden meisjes (na een rit): A. Tuerlings, H. Janse, S. Vermond, L. Bodrij, M. Koet, K. v. Kempen en Teske, allen 4 punten. Hardrijden jongens (na 2 ritten): W. Burgy, Spadon en Stafberg 8 pnt. A. Crama, J. Dege, P Distelveld, Mo- let en J. Giezen 7 pnt. Schoonrijden meisjes: M. v. Vene tiën 30 pnt.; A. Tuerlings 29 pnt.; M. Strijk 24 pnt. Jongens: P. Distelveld 34 pnt.; W. Burgy 29 pnt.; A. Crama 27 pnt.; E. Wouters 19 pnt. Schoonrijden grotere meisjes: B. Bellaert 40 pnt.; K. v. Kempen 32^ pnt.; L. Mank 30 pnt.; H. v. d. Voort 28 pnt. No 527. Horizontaal: 1. Fr. schrijver voor de jeugd met fantas tische verhalen, 5. boom, 7. voor voegsel, 8. stad in Z. Arabië, 10. vlek, 11. muzieknoot, 12. hemel lichaam, 13. metaalsoort, 14. aange legde weg, 15. grassoort, 16. teken in de dierenriem, 17. vrucht, 18. oude rekening (afk.), 19. bezinksel, 21. denkbeeld, 22. voorzetsel, 23. man nelijk beroep, 24. kruipend dier. Verticaal: 1. gevuld, 2. voegwoord, 3. stad in België, 4. rivier in Duits land, zijtak Fulda, 5. voorzetsel, 6. gewas, 9. voegwoord (Fr.), 10. vast deel van een boom, 11. hooghartig, 12. zijtak Moezel, 13. welige groei, 14. kledingstuk, 15. wezenlijk, 17. huisdier, 19. deel van het jaar (afk.), 20. draad van een spinneweb, 21. pers. voornaamwoord, 22. onbekende (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No 526. Horizontaal: 1. tevreden, 9. toe, 10. ido, 11. An, 13. sen, 15. en, 16. roe, 18. pel, 20 pond, 22. tol, 24. riem, 26. Gad, 29 geep, 31. sa, 32. os, 34. leeg, 36. kim, 37. stijl. Verticaal; 2. et, 3. vos, 4. reep, 5. d.i., 6. Ede, 7. nona, 8. harp, 12. Noor, 14. net, 17. enig, 19. log, 21. deel, 23. las, 25. mees, 27. dam, 28. bok, 30. pet, 33. si, 35. gij. allen weer op tijd (6.30 uur) op de speeltuin „Rondom de Water toren" aan de Goejéstraat. KLAVERJASSEN TEN BATE VAN DE BLINDEN. Gisteravond had in café J. van Die- men aan de Haagweg de eerste avond plaats van het klaverjastoernooi ten bate van de invalieden en blinden van de centrale werkplaats te Leiden. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen van harte welkom en in het bijzonder de directeur van de begunstigde inrichting de heer Bas- sie, adjunct-directeur, de heer Bak ker en de werkmeester. Spr. zette het doel uiteen van het toernooi en hoopte, dat er op alle avonden veel deelnemers zullen komen. De heer Bassie releveerde, dat het thans reeds het vierde jaar is, dat de klaverjasclirb „Haagweg" een toer nooi speelt ten bate van de centrale werkplaats. Hij stelde derhalve voor een in de werkplaats vervaardigde mat van buitengewoon grote afme tingen disponibel te stellen als prijs. Spr. gaf een overzicht van wat er met de opbrengst van het vorige toer nooi is gedaan en sprak de hoop uit, dat ook dit toernooi weer mag slagen. Em, gezien de resultaten van de eerste avond, meent men wel, dat deze hoop 'bewaarheid wordt. HERVATTING LESSEN VAN „VICTORIE". De oefenuren van de R.-K. Dames Gymnastiekvereniging „Victorie" worden morgen 4 september hervat. In verband met de komende evene menten worden de leden verzocht de oefenuren van he tbegin af aan trouw te bezoeken. Hieronder volgt een overzicht van de lessen. Verdere mededelingen zul len in het clubblad verschijnen: Turnen: Zaal Potgieterlaan: woens dag kleuters t/m 5 jaar van 23 uur; meisjes 68 jaar van 34 uur; 911 jaar van 45 uur; 1214 jaar 56 uur. Za.l Dr. van Voorthuijzenschool: woensdag kleuters t/m 5 jaar van 23 uur; meisjes 6 en 7 jaar van 3 4 uur; 8 en 9 jaar van 45 uur; meis jes 6 en 7'jaar van 34 uur; 8 en 9 jaar va 45 uur; 10 en 11 jaar van 56 uur; 12 jaar en ouder van 610 uur. Zaal 3 Octoberstraat: vrijdag keur- ploegen junioren van 530—6.30 uur; adspiranten van 6.307.30 uur; da mes van 7.308.30 uur. Zaal Schuttersveldschool: zaterdag gehuwde dames van 910 uur. Ritmische Gymnastiek: zaal Schut tersveldschool: donderdag meisjes 9 12 jaar van 67 uur; 1315 jaar van 78 uur; 16 jaar en ouder van 89 uur. Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J Kriek, Hooigracht 12. tel 20018). DINSDAG, 3 SEPTEMBER. Opera Italiana. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. WOENSDAG, 4 SEPTEMBER. Werkverband Kath. Amateurtoneel. Ledenvergadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. Bridgeclub R.K. „O. O.". Ledenver gadering. „Royal", Doezastraat, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel 2J552. Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. Apotheek Oegstgeest, WilheJminapark 8, Oegstgeest tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1 Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur (Tot 1 oktober).. BIOSCOPEN Trianon: „Der Bettelstudent" (a.l.) Luxor: „Kitty in de grote wereld' (reprise) (a.l.), Lido: „Het verdachte huis' (18 jaar). Casino: „Het trottoir" (18 jaar). Jeugdvoorstelling: „John en Julie (a.l.). Rex: „Geen plaats voor wilde dieren" (reprise) (a.l.). Donderdagcyclus (5 sept.): „Bittere Rijst" (strikt volw.) NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) Wü kunnen dan trachten O alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE JÜARATHON- MlEUWTJES Berichten, opgenomen na tips van lexers aan onze redactie worden gelde lijk beloond De tipgevers dingen bovendien mee in onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prfjs van 25. van 10 en van 5 golden beschikbaar wordt gesteld. HET GEBEURDE OP EEN VOLKSTUIN. Een dezer dagen had een Volks tuinder zijn bonen afgedekt met een net. Een roofzuchtige kraai had toch nog kans gezien, om bij het zo zorg vuldig afgedekte gewas te komen en er zich te goed te doen. Toen hij wilde vluchten raakte hij verward jn het net en kon zich niet meer be vrijden. Toen de volkstuinder op zijn tuin kwam, zag hij de rover. Zoals gewoonlijk wordt een gevangen kraai in de tuin opgehangen en ook deze kraai werd tot schrik van zijn col lega's aan een der stokken gehan gen. Ingezonden door: J. v. d. LAAN De Genedtetstraat 63a. Leiden. t is weer KWAT TA (Advertentie). Wetsontwerp grenswijziging Rijnstreek Zwammerdam wordt bij Alphen gevoegd deelte, hetwelk wordt toegevoegd aan de nieuwe gemeente Driebruggen. Aan de gemeente Oudewater wor den toegevoegd gedeelten van de ge meenten Papekop en Hekendorp. Aan de gemeente Reeuwijk worden toegevoegd gedeelten van Zwammer dam, Lange Ruige Weide, Hekendorp en Waddinxveen, terwijl van de ge meente Reeuwijk gedeelten worden afgescheiden, welke worden toege voegd aan de gemeenten Haastrecht, Gouda en Boskoop. Aan de gemeente Gouda worden toegevoegd gedeelten van de gemeen ten Waddinxveen, Reeuwijk, Haas trecht, Stolwijk, Gouderak en Moor drecht. Aan de gemeente Bodegraven wor den toegevoegd gedeelten van de ge meenten Rietveld, Barwöutswaarder, Waarder, Lange-Ruige-Weide en Zwammerdam, terwijl van de ge meente Bodegraven een gedeelte wordt afgescheiden, hetwelk wordt toegevoegd aan de gemeente Alphen aan den Rijn. Aan de gemeente Haastrecht wordt toegevoegd een gedeelte van de ge meente Reeuwijk, terwijl van de ge meente Haastrecht een gedeelte wordt afgescheiden, hetwelk wordt toege voegd aan de gemeente Gouda, welke gemeente ook van Stolwijk, Goude rak en Moordrecht giondgebied krijgt. Waddinxveen ziet een deel van haar grondgebied overgaan naar de gemeenten Gouda, Reeuwijk, en Bos koop. Boskoop daarentegen krijgt grondgebied bij van de gemeenten Waddinxveen, Hazerswoude Alphen a d. Rijn, Reeuwijk en Zwammerdam Alphen a. d. Rijn krijgt grondge bied bij van Zwammerdam en Bode graven, terwijl Alphen op haar beurt weer grondgebied moet afstaan aan Boskoop. Het voorste" strekt tot herziening van de gemeentelijke indeling van een twintig gemeenten omvattend gebied in het Oosten der provincie Zuid Holland, van welk aantal er een zevental als naamvoerende gemeen ten zullen verdwijnen. In dit gebied zijn drie groepen van gemeenten te onderscheiden, waar van elke zich kenmerkt door bepaal de bezwaren die het huidige grens beloop oplevert en wel: 1. Gouda met alle omringende ge meenten, t.w. Haastrecht, Stolwijk, Gouderak. Moordrecht, Waddinxveen en Reeuwijk; 2. De Rijn-gemeenten Alphen a. d. Rijn, Zwammerdam en Bodegraven, benevens Reeuwijk Boskoop en Ha zerswoude; 3. De streek tussen Woerden, Oude- vvater, Reeuwijk en Bodegraven waarin gelegen zijn de zeer kleine ge meenten Papekop, Hekendorp, Lange Ruige-Weide, Waarder, Barwouts- waarder en Rietveld. De grenswijzigingen ten aanzien van een groot aantal gemeenten in de Rijn- en Gouwestreek, waaraan al et telijke jaren wordt gedokterd, zijn thans door de minister van binnen landse zaken in een vastomlijnd voor stel neergelegd dat dienen zal als ont werp van wet. De hierop betrekking hebbende stukken zijn aan de desbe treffende gemeentebesturen toege zonden met het verzoek hun oordeel hierop vóói 1 december aanstaande kenbaar te maken. Blijkens de stukken ligt het in de bedoeling dat de herziening van de gemeentelijke indeling plaats vindt met ingang van 1 juli 1959. Het wetsontwerp houdt in, dat het gebied tussen Gouda, Oudewa'ter, Woerden en Boskoop wordt herzien met dien verstande, dat de gemeen ten Waarder, Papekop, Hekendorp en Lange Ruige-Weide worden samen gevoegd tot een nieuwe gemeente, die de naam Driebruggen zal voeren. Om dit te be-eiken zal een deel van de bestaande gemeente Waarder over gaan naar de gemeente Bodegraven, een ander deel naar de gemeente Woerden; een deel van de bestaande gemeente Papekop gaat over naar de gemeente Oudewater; een dee van Hekendorp naar Oudewater, een an der deel naar Reeuwijk; een deel van Lange-Ruige Weide gaat over naar de gemeente Reeuwijk, een ander deel naar de gemeente Bodegraven; een deel -van de bestaande gemeente Woerden wordt toegevoegd aan de nieuwe gemeente Driebruggen De gemeente Rietveld wordt opge heven. Het grondgebied van deze ge meente wordt verdeeld over de ge meenten Woerden en Bodegraven Voorts wordt ook de gemeente Bar woutswaarder opgeheven. Het grond gebied gaat deels over naar Woerden en deels naar Bodegraven. Verder wordt ook de gemeente Zwammer dam in haai gehee opgeheven met verdeling van haar grondgebied over Alphen a. d. Rijn Bodegraven, Reeu wijk en Boskoop. Aan de gemeente Woerden worden toegevoegd gedeelten van de gemeen ten Rietveld, Barwoutswaaider en Waarder, terwijl van de gpmeente Woerden wordt afgescheiden een ge Z0ETERW0UDE- LEIDERD^P SPORTVERENIGING MEERBURG VERGADERDE Gisteravond werd in het parochie huis een vergadering belegd van de afdeling voetbal van de sportvereni ging Meerburg om definitief de hou ding te bepalen van de vereniging Zoals de voorzitter, de heer P. de Vrind in zijn openingswoord zei, was dit de derde vergadering binnen en kele weken. De aanleiding voor deze vergaderingen was het feit dat de K.N.V.B. bereid was Meerburg finan cieel te steunen om, als het enigszins mogelijk was, de vereniging toch aan deze competitie te laten deel nemen. Op korte termijn moesten daartoe enige besluiten genomen worden en de spelers toezegging doen weer voor Meerburg te willen spelen. Ondanks de inspanning van het bestuur is het hun niet mogen gelukken voor deze competitie de zaak draaiende te krijgen. De K.N.V.B, is hiervan in kennis ge steld en antwoordde daarop met de volgende mededeling: Er is besloten de vereni ging Meerburg met behoud van rechten, voor één jaar dispen satie te verlenen van het spelen van wedstrijden. Aangezien de vereniging als zodanig blijft be staan, moeten de spelers die tijdelijk voor een andere vereni ging willen uitkomen, over schrijving vragen welke met een maand kan worden verleend Willen deze spelers naar Meer burg terug, dan kunnen zij, met medewerking van de tijdelijke vereniging, welke echter niet verplicht gesteld kan worden met een maand weder over schrijving bekomen om het vol gend seizoen weer voor Meer burg uit te komen Dit was de mededeling, welke voorzitter De Vrind de leden ter ken nis bracht. Hij vond dit een zeer mooi gebaar en hoopt dat de leden zich aan de bepalingen uit de brief zullen houden. Wij moeten de K.N.V.B. hiervoor dankbaar zijn en dit met beide handen aangrijpen al dus de voorzitter. Wel attendeerde hij de leden 'op de bepaling dat, bij terugkeer naar Meerburg, de mede werking van de vereniging waarvoor men ev. gaat spelen nodig is. Van deze medewerking dient men zich nu reeds te verzekeren. Desgevraagd antwoordde de heer De Vrind dat het ook niet mogelijk is de adspiranten en junioren te laten spelen. Er zal getracht worden het volgend jaar een terrein in orde te krijgen hetzij het nieuwe dan wel het terrein waar tot nog toe gespeeld werd maar dat dan zodanig verbeterd zal worden dat het behoorlijk bespeelbaar is. Het bestuur is bereid aan te blijven en ook het volgend jaar weer de leiding te voeren. De voorzitter hoopte het volgend jaar het 30-jarig bestaan van de ver eniging te kunnen vieren met een hernieuwd intreden in de K.N.V.B. en vertrouwt dat alle leden daaraan zullen medewerken. Nadat de aanwezigen verklaard hadden zich met deze voorstellen en gang van zaken te kunnen verenigen sloot de voorzitter de vergadering. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 3 september 1857. Stadsberigten. Burgemeester en Wethouders van Ley den, ge zien art. 6 der Alg. Policiever- ordening; Doen te weten, dat zijn benoemd: tot Heer der Gebuurte no. 10 of no. 2 van Wyk IV de Heer Jo hannes Verbrugge Jac.zoon, in plaats van mr. J. G. la Lau, over leden, en tot Raad der Gebuurte no. 37 of no. 4 van Wijk VIII de heer Bernardus van Dorsten Corneliszoon, inplaats van Cor nells van Dorsten, overleden. Het is de Hamamelis die 't 'm doe* (Advertentie) KATWMK AAN DEN RIJN ZILVEREN JUBILEUM W. VAN BEELEN, Het was een drukke en zeer fees telijke bijeenkomst die in de trouw zaal van het gemeentehuis was be legd om officieel het zilveren Jubilé /an de gemeentebodelconcierge vaR het Raadhuis te herdenken We za gen daar het college van b. en w., de raadsleden H Haasnoot en A Was senaar, de gemeentesecretaris de heer D. C. O. Boekhoven, de direc teur van gemeentewerken de heer P Priester het personeel van de ge meentesecretarie, idem van de ge meenteontvanger van tiet kantoni Gemeentewerken en van de Kring BB Zuid-Holland. De heer Van Bee len was met zijn gehele gezin aan we zig. Burgemeester H Duiker Voerd»- he" eerst het woord waarbij hij de iubilaris hulde bracht voor de wijze waarop Van Beelen zijn taak gedu rende 25 jaren had verricht, Spreker wees er hierbij op dat het ambt van ?emeentebode niet zo eenvoudig is Een grote mate van mensenkennis en het vermogen om over zaken die geheimhouding vereisen, te zwijgen zyn hiervoor vereist en die goede oigen^ohaoDen bezit de heer Van Beelen ten volle. De burgemeester bood de jubilaris namens het ge meentebestuur een enveloppe met inhoud aan. Het raadslid, de heer H Haasnoot, sprak namens de gemeen teraad, wenste de heer Van Beelen en diens echtgenote geluk met dit zilveren jubilé en sprak de hoop uit dat de jubilaris nog vele jaren zijn functie op dezelfde voortreffelijke wijze zal mogen vervullen Als ge schenk van de raadsleden werd hem een salontafel met kleed aangeboden Namens de ambtenaren ter secreta rie en het ontvangerskantoor sprak de heer J. H van Neerbos De heer Van Neerbos had de indiensttreding van de heer v. Beelen zelf meege maakt en kende de heer v. Beelen dus sinds al die tijd. Hij bracht hem dank voor de wijze waarop hij de ambtenaren steeds behulpza'èm was geweest. Namens genoemde ambte naren werd hem een polshorloge aangeboden. Namens de correspon denten der verschillende bladen voerde mevr. WoudaVan Wagten- donk het woord. Bij de gelukwensen van de diverse coilega's werd hem een tastbaar bewijs van erkentelijk heid aangeboden. De heer Van Beelen verkreeg dan het woord en wees er op hoe zijn benoeming indertijd een grote over- jang was geweest. Steeds in het /rije bedrijf werkzaam geweest zijnde was het aanvankelijk niet gemakke lijk zich aan de gewijzigde omstan digheden aan te passen, maar spr. Laatste Berichten Het zoeken naar de Nederlanders Van Midden en Schaefer, die sinds donderdag, toen zij de Grossvenediger in Oostenrijk wilden beklimmen, ver mist worden, is wegens het slechte weer gestaakt. Een autoriteit van de Oostenrijkse gendarmerie te Salz burg zei vandaag, te vrezen dat de vermisten niet meer in leven zijn. was altijd dankbaar gebleven voor deze benoeming. Spr. dankte alle sprekers voor de hartelijke felicita ties en de prachtige geschenken bij dit jubilé ontvangen. Men bleef hierna nog enige tijd in gezellig sa menzijn bijeen. VALKENBURG BEZOEK VAN DE COMMISSARIS DER KONINGIN Naar wij vernemen hoopt de Com missaris der Koningin in Zuid-Hol land mr. Klaasesz, 11 september a.s. des morgens om circa half negen de bekende paarden- en jaarmarkt in Valkenburg te bezoeken. VOORSCHOTEN AANRIJDING OP LEIDSEWEG. Gisteravond omstreeks zes uur stak de jeugdige wielrijdster A. B. uit Voorschoten, ter hoogte van de Bad huisstraat de Leidseweg over. Ze let te waarschijnlijk onvoldoende op het verkeer en werd gejrepen door een auto. die naderde uit de richting Voorschoten. Het meisjs werd tegen de grond geslagen en moest met, een flinke hoofdwonde in een ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Geboren: Helma d. van T. G. Korenhof en A. van der Pauw. Pe- tronella Gerda d. van H. van Veen en A C. Oosterom. Paulus Quirinus z. v. H F. C. van der Burg en C. C. van der Bijl. Allegonda Maria d. van A van Belle en L. Hagendijk. Geboren te Leiden: Cornelia Margi- retha Johanna d. van W. Münker en C W van Rijn. Bouw 44 woningen aan de School straat. Het bouwen van 44 flat woningen en ten verenigingsgebouw aan de Schoolstraat, wordt onder ar chitectuur van architect M. Zwaag- stra te 's-Gravenhage voor eigen reke ning uitgevoerd door H. J. Lobel, al hier. WARMOND Programma feestelijkheden. Door de commissie tot viering van War- monds feesten is een uitvoerig pro gramma samengesteld. Op maandag 9 september zullen de feesten worden geopend met een rondgang door de gemeente va- de commissieleden voorafgegaan door muziek. Deze rondgang vangt aar bij het politie bureau. gaat to* d spoorwegovergang en Warmundastraat en eindigt we der bij het Dolitiebureau Eet publiek wordt verzocht aan deze rondgang deel te nemen Om half negen vindt de opening plaats van de vermake lijkheden In het trefpunt zullen schaak-, kaart- en sjoe^akspelen voor ouderen vanaf 20 jaar plaats vr.den waarvoor men zich kan aan melden aan de zaal vanaf 7 uur Het totale inleggeld wordt aan prijzen be schikbaar gesteld. Dinsdag 0 september is de dag der kinderspelen Deze spelen vangen aan om negen uu- en wel met ring- werpen voor meisjes van 6 jaar, vlag getje steken voor jongens van 6 en 7 jaar eieren races voor meisjes van 8 jaar, auto races voor meisjes van 9 jaar. ringsteken op de fiets voor meisjes van 11 jaar en kegelfietsen voor jongens van 11 jaar Crr 10 uur vlaggetje steken voor meisjes van 7 jaar. auto races voor jongens van 8 jaar, zaklopen voor iongens van 9 jaar, zakjes ploffen voor meisjes van 10 jaar, ringsteken dt fiets voor jongens van 10 jaar hindernislopen voor jongens van 1? jaar en kegel- fietsen voor meisjes van 12 jaar. In de Dorpsstraat za order leiding van de commissieleden een grote wedstrijd in het ringsteken plaats vinden voor dames zowe» als heren boven 20 jaar in oper. auto, welke met chauffeur door de commissie wordt beschikbaar gesteld. Zowel aan de dame als heer wordt een prijs be schikbaar gesteld. Om 4 uur stoeltje wissen voor dames an om half negen kruiwagen --ace voor paren. Prijsuit reiking na afloop ter plaatse. Woensdag 1* sept om 9 uur tobbet je steken voor mannen van 17 jaar en ouder, terwijl om 2 uur de tradi tionele Kortebaandraverij op de He renweg tussen de Korenmolenbrug en de boerderij „Boshoeve" zal wor den gehouden. Om half negen het bekende spel „Wie vangt d^ kwartel". Leeftijd 25 jaar en ouder. Op het feestterrein van „de Baan" zullen verschillende vermakelijkheden aan wezig zijn. Wanneer het weer mee doet, wachten Warmond een paar ge zellige en vrolijke dagen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2