i Leden van parlementaire commissie met gemengde gevoelens uit Nw. Guinea terug Internationale oplichter kwam in Utrecht ten val Burgm. Van Kinschot opende het Leidse volkstuinpark „Ons Buiten" Brutale autodieven sloegen goede slag in Amsterdam MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 „We hebben kunnen constateren, dat de afgelopen vier jaar wel veel Is verricht bij de opbouw van de stedelijke centra in Nieuw Guinea. In an dere opzichten hebben wij dit weer niet kunnen constateren". Dit zeiden gisteravond de Tweede Kamer-leden, de heren De Graaf (KVP) en De Kat (PvdA), die met het Eerste Kamer-lid Derksen (KVP) en Van Meel (KVP) als eersten van de parlementaire missie naar Nieuw Guinea, zondagavond per vliegtuig in Nederland terugkeerden. De vier kamerleden bleken niet bereid nader op hun indrukken in te gaan. Alle materiaal, die tijdens het verblijf van bijna vier weken in Nieuw Guinea is opgedaan, is nog niet verzameld en tevens moet zoals de heer De Kat betoogde „het nodige worden nagedacht en worden overwogen" alvorens een definitieve indruk kan worden medegedeeld. Op een vraag of de ervaringen mee- of tegengevallen zijn, zei de heer De Kat, dat een antwoord hierop moeilijk is. „In een aantal opzichten is het meegevallen, in een aantal andere opzichten is het tegengevallen". De vier kamerleden zeiden wel, dat de faciliteiten, waarover het gouvernement van Nieuw Guinea thans beschikt om het beheer over dit gebied te voeren, zijn meegevallen, en belangrijk verbeterd, Er is thans sprake van een be heer, dat kan worden gevoerd, terwijl in 1953 toen voor het eerst een parlementaire missie Nieuw Guinea bezocht dit beheer met horten en stoten moest gebeuren. Opbouw nog zeer bescheiden Op vragen antwoordde de heer De Kat voorts, dat de economische op bouw in een aantal aspecten zeer langzaam gaat en van zeer beschei den aard is. Ook in andere gevallen is de verwachtte opbouw niet tot stand gekomen. De heer De Graaf voegde hier aan toe, dat men in Nieuw-Guinea niet precies weet, langs welk patroon men moet wer ken. „Maar ook in Nederland zelf is nooit een plan ontwikkeld", zeide hij. De heer Derksen bestreed dit, doch de heer De Graaf werd bijgevallen door de heer De Kat: „De grote moei lijkheid is, aan te geven waar de fou ten en gebreken liggen en- of het be leidsfouten zijn. Dit laatste is >p som mige gebieden wel het geval. Daar naast is er de algemene weerbastig- heid van de natuur en de achterlijk heid van de autochtone bevolking. Onverschillig wie er is, zal moeilijk heden ondervinden en langzaam voor uit kunnen gaan en ook met een ge weldig kapitaal en een zeer groot aantal deskundigen blijft er deze weerbarstigheid en de achterlijkheid." De heer Van der Meel merkte hier bij op, dat het onmogelijk is in een land, dat 2000 jaar ten achter is, in vijf jaar tevreden te zijn over de re sultaten. De heer De Graaf beaamde, dat de algemene weerbarstigheid absoluut een remmende ractor is, „maar rela tief genomen gaat toch de zaak langzaam". Ook veel waardering De heer Derksen betoogde, dat er niet alleen kritiek is, doch ook veel waardering voor hetgeen'tot stand is gebracht. De heer De Graaf deelde voorts mee, dat de missie veel medewer king heeft ondervonden, hoewel niet in alle opzichten. De heer De Kat voegde hieraan toe, dat sommige leden van de missie niet voldaan zijn over de wijze, waar op zij door een aantal vooraanstaande personen zijn voorgelicht. Anderen zijn in dit opzicht wel correct ge weest. De heer De Graaf zeide voorts, dat een zeer groot aantal ingezetenen van Nieuw-Guinea, zowel autochto nen, het op prijs bleken te stellen met de leden van de missie ie spreken en in sommige plaatsen was er zelfs een wachtlijst. De missie heeft zich daarom moeten splitsen. De belang stelling was opvallend, evenals hei vertrouwen, dat de opmerkingen in Den Haag zullen worden gehoord. De vier parlementsleden merkten hierbij op, dat niet voorondersteld moet worden, dat de autochtonen al leen met enorme klachten zijn geko men. Een groot gedeelte van de bespre kingen van de missie heeft betrek king gehad op het onderwijs aan autoochtonen, ook met het gouverne ment, de zending en de missie. De autochtonen, ook met het gouverne- bijzonder aan op Nederlands als voertaal hierbij, doch er was geen eenstemmigheid bij de vier Kamerle den, dat dit kan worden gezien als een verlangen van alle autochtonen. Aanvankelijk zouden vandaag vijf leden van de missie in Nederland te rugkeren. Prof. Scholten (AR) is echter op de terugreis in Bangkok uitgestapt om naar Djakarta te rei zen, waar een kleinzoon van hem ern stig ziek is. Garantiebeleid voor varkens en varkensvlees Het bestuur van het landbouw schap heeft in een schrijven aan de Nederlandse berg beklimmers vermist Naar de politie te Salzburg van morgen verklaarde, moeten twee jon- minister van landbouw, visserij en ge Nederlanders op de 3.674 meter voedselvoorziening gewezen op de hoge „Grossvenediger" vermoedelijk noodzaak van een spoedige beslissing J n" inzake het voor de naaste toekomst te voeren garantiebeleid voor varkens (vlees) en het beleid voor de pe riode van 1 oktober 1956 tot heden. Aldus, zo meent het landbouw schap, zal een eind gemaakt worden aan de onzekerheid, waarvoor de varkenshouder zich sedert genoemd tijdstip geplaatst ziet, terwijl daar naast een definitieve afrekening van de kostprijsverhogende gevolgen van het thans toegepaste stelsel van mo nopolieheffingen mogelijk wordt. HAAGSE PREMIERE „DE TUINSCHUUR" VAN GRAHAM GREENE De Haagse comedie heeft zaterdag avond in de koninklijke schouwburg de première gegeven van „De tuin- schuur" („The potting shed"), een spel in drie bedrijven van de Engelse auteur Graham Greene. Het stuk werd ten tonele gebracht in de vertaling van Nel Bergmans- Withaar en in de regie van Joris Diels. De rollen in dit stuk, dat een huwelijksdrama tot onderwerp heeft hetwelk op een zeer bijzondere wijze tot oplossing wordt gebracht, worden gespeeld door o.a. Paul Steenbergen, Jan v. d. Linden, Fie Carelsen, Marie Meunier en Albert van Dalstim. Een volle zaal volgde met aandacht deze première en huldigde aan het einde van de voorstelling de spelers op hartelijke wijze voor hun artis tieke prestatie. Jenny deed boef de das om W er kloosheidspremie Iets omlaag De Sociale Verzekeringsraad heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid geadviseerd werkloosheidspremie met 0.2 percent te verlagen meldt de „Volkskr." Als datum van ingang is voorgesteld 1 januari 1958. Dan zou de premie dus van 1.6 op 1.4 percent gebracht moe ten worden. De reserve in 't Werk loosheidsfonds bedraagt op het ogen blik rond 400 miljoen gulden. Gezien dit grote bedrag acht de raad de pre mieverlaging verantwoord. Van de werkloosheidspremie betaalt de overheid de ene en werkgevers en werknemers samen de andere helft. De premie voor de werknemers komt dus nu van 0.4 op 0.35 percent (een premieverlaging dus van 0.05 per cent). VEEL BELANGSTELLING VOOR BLOEMENCORSO TE ZUNDERT Naar schatting 150.000 bezoekers, waarvan ongeveer driekwart afkom stig uit België, hebben zondag het zestiende jaarlijkse bloemencorso te Zundert aanschouwd. Hoewel de weersomstandigheden verre van ideaal waren, maakte het corso een fraaiere, grootsere en ook fijnere in druk dan ooit tevoren. Televisiebezitters in Nederland en België hebben het corso in een recht streekse televisieuitzending tussen drie en vier uur kunnen zien. In totaal namen 26 bloemwerken en 14 Nederlandse en Belgische mu ziekgezelschappen aan het corso deeL Er werden 15 eerste prijzen 7 tweede prijzen en 4 derde prijzen toegekend. De eerste van de eerste prijzen werd gewonnen door „Spiegeltje, spiegeltje aan de wand". Deze wagen verwierf de gedenkpenning van de stad Ant werpen en de gemeentewimpel van Zundert. Op de tweede plaats volgde „De Rattenvanger van Hameln". Arrestatie in Amsterdams hotel Aan de twintigjarige receptioniste van Hotel Smits te Utrecht, Jenny Ambtman, is het te danken, dat de Amsterdamse politie gisteravond in Hotel l'Europe te Amsterdam, een in ternationale oplichter heeft kunnen arresteren. De man, ongeveer 40 jaar oud, noemde zich Leonard Kuber. Om kwart over vier zaterdagmid dag vervoegde zich een kleine don kere man aan de receptie van Hotel Smits te Utrecht. In het Duits infor meerde hij by de receptioniste of er nog een tweepersoonskamer beschik baar was. Op verzoek van de gast werd hem de kamer door de huisknecht, de heer Schluter, getoond. Terug in de receptie zei de „Duitse gast", dat hij genoegen nam met de kamer, maar dat hij tot zijn spijt geen geld bij zich had. Hij bood vijf travellers-chèques van twintig dollar ter verzilvering aan. Op deze chèques, die waren uit gegeven door de Montreal Bank te Edmonton, Canada, betaalde de re ceptioniste 375,uit. Aan de hand van een oud model Duits paspoort werd de gast ingeschreven als Leo- nardus Kuber uit Frankfurt/a. Main. Direct nadat de inschrijvingsformali teiten vervuld waren, verklaarde de gast, dat zijn auto, waarin zijn vrouw, nog bij het postkantoor stond en dat hij direct terug zou komen. Argwaan en intuïtie. Op dat moment kreeg de receptio niste argwaan. Zij stelde de bedrijfs leider van het hotel van haar erva ringen op de hoogte, die direct de huisknecht achter de man anazond. In de drukte vond de huisknecht ech ter geen spoor van de gast. De heer uit Frankfurt meldde zich ook niet meer bij de hotelreceptie. De vijf chèques werden daarna eens aan een uitvoerig onderzoek onderworpen. Men zag er aanvanke lijk niets bijzonder aan, maar toch informeerde de receptioniste bij de politie te Utrecht of er wellicht ook valse Canadese travelier chèques in omloop waren. Dit bleek, bij eerste informatie, niet het geval. Ook het wisselkan toor op het station te Utrecht zag niets bijzonders aa: de chèques en wilde deze wel verzilveren op risico van de aanbieder. De directie van het hotel wildé echter zekerheid heb ben over de echtheid van de chèques. Een kassier van de Nederlandse Handel Maatschappij werd ontboden en deze kwam tot de conclusie, dat de chèques waarschijnlijk vals wa ren. De politie te Utrecht werd van dit vermoeden op de hoogte gesteld. Het was toen inmiddels zes uur gewor den. De receptioniste, die persoon lijk verantwoordelijk is voor de haar toevertrouwde gelden, berustte niet inNhet vermoeden en wilde zo spoe dig mogelijk klaarheid in de zaak. Zij belde alle hotels in Utrecht op en vertelde van haar ervaringen met de Duitse gast. Het is waarschijnlijk aan haar in tuïtie te danken, dat zij ook op de gedachte kwam een hotel in Amster dam op de hoogte te stellen. Zij koos daarvoor „Hotel l'Europe". De Utrechtse politie alarmeerde intus sen de centrale recherche. Het intuïtief gevoel van de Utrecht se receptioniste bleek juist, want om acht uur meldde de Duitser zich aan hotel „l'Europe. Hij toonde een travellers-chèque en wilde de kamer zien. Daartegen bestond bij de gewaarschuwde Am sterdamse receptioniste geen be zwaar. Terwijl de chasseur de Duitse gast een der kamers liet zien, belde de portier van het hotel vijf maal acht en binnen twee minuten stond de Amsterdamse politie in de hal van het hotel. Het scheen, dat de Duitser de arrestatie verwacht had, want hij toonde zich helemaal niet verbaasd, toen hem werd verzocht mee te gaan naar het hoofdbureau van politie. Het bleek, dat de man nog maar zes en een halve gulden van de in Utrecht ontvangen f 375 over had. Juist de snelheid, waarmee deze 375 zijn verdwenen, heeft de indruk gewekt, dat men hier te doen heeft met een lid van een interna tionale bende, die reeds geruime tijd door Interpol wordt gezocht. De valse chèques. Met betrekking tot de valse „tra velier chèques", die in Utrecht en Amsterdam zijn aangeboden^ verne men wij, dat de vervalsing met hef blote oog duidelijk te zien is. De chèques, waarop een bankgebouw en een koetsje staan afgebeeld, verto nen belangrijke afwijkingen met de originele. Een koetsier, die op de bok van het koetsje zit, is duidelijk op de echte biljetten te zien, terwijl op de vervalste van dit onderdeel van de chèques niet anders dan een vlek je overbleef Ook de cijfers, die de waarde van de chèques vermelden, waren bij de aangeboden chèques vlekkerig. Het papier was van een inferieure kwaliteti en de receptio niste van Hotel Smits verklaarde la ter, nog nimmer een dergelijke chèque te hebben ontvangen. Dank zij het snelle ingrijpen van de bedrijfsleiding van dit Utrechtse botel en de bereidwilligheid van de Nederlandse Handelmaatschappij te Utrecht om na kantoortijd de kluizen te openen om de valse chèques met het specimen te vergelijken, heeft men spoedig zekerheid kunnen krij gen over de gepleegde fraude. als vermist beschouwd worden. Pa trouilles, die op zoek waren naar de vermiste Duitse douane-ambtenaar G. Kutschmann, vonden vandaag een rugzak, waarin zich een paspoort bevond met een Nederlandse naam. De twee Nederlanders, 20 a 25 jaar oud, waren op 28 augustus voor het laatst gezien door een groep van achttien landgenoten, die met een Oostenrijkse gids de berg afdaalden, bij het begin van een hevige sneeuw storm. Het weer in deze streken was ook vanmorgen nog bijzonder slecht. De laatste paar dagen is ongeveer een meter sneeuw gevallen, die nu door een hevige wind wordt opgejaagd. Men vreesde vanmorgen, dat bij dit weer de reddingspogingen zouden moeten worden gestaakt, omdat de gevaren voor de redders te groot zouden zijn. TREIN ONTSPOORD. Hedenmiddag om 12.41 ontspoorde te Doetinchem de trein, die om 12.05 uit Arnhem vertrok met bestemming Winterswijk. De dienst werd van Doetinchem tot Winterswijk stilge legd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De Selvera's voorkwamen paniek Bij casino-brand te Den Bosch Zaterdagavond is tijdens een feestavond van een voetbalvereniging in de Casino-schouwburg te 's-Her- togenbosch op drie plaatsen in dit gebouw brand uitgebroken. Het vuur is vermoedelijk door brandstichting ontstaan. Een van de branden brak uit in de rekwisietenbergplaats naast het to neel, de beide andere in het woon huis, dat aan de achterzijde in de schouwburg is ingebouwd. Daar was in een kamer een hoeveelheid bran dende kranten op tafel gelegd. Daar alle drie de branden terstond ont dekt werden, konden deze door mid del van de aanwezige schuimblusap- paraten bedwongen worden. Mede d -or de tegenwoordiffheid van geest van „de Selvera's", die juist aan de beurt van optreden waren, heeft het publiek in de zaal niets van de brand Duistere practijken Steunpilaar voor volksgezondheid In een moderne stad zijn de volks tuinen niet meer weg te denken. Ze vormen een wezenlijk deel van de geestelijke en lichamelijke ontspan ning van menig stadsbewoner; een laatste plektje waar hij kan genieten «mérkt." De IwëT reéhërche"stietzuivere buitenlucht, waar hij een uitgebreid onderzoek naar de de natuur kan verheugen en 'daders in bllJ kan zUn met het kleine. j Het was daarom een belangrijke gebeurtenis, die zaterdagmiddag plaats vond in de aula van de Dr van Voorthuizenschool voor B.L.O. aan hét verlengde van de Marnixstraat. Namens de gemeente Leiden droeg daar de burgemeester, jhr mr F. H. VSn Kinschot, aan de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen „Ons Buiten bijna 19 ha grond over, waar op ongeveer 500 tuintjes. Het complex, dat bedoeld is als een permanent volkstuinpark, strekt zich uit langs de Stinksloot in Leiden- noord, te beginnen bij de Stadsmolen achter de Marnixstraat. De heer P. van Oort, bestuurslid van „Ons Buiten" heette burgemees ter Van Kinschot en diens echtgenote van harte welkom en begroette ook wethouder J. C van Schaik, de heer S W. van Hagedoorn, commandant van de Leidse Brandweer, de heer A Galjaard, hoofd van de Plantsoe nendienst, verschillende raadsleden en voorts de voorzitter van de alge mene bond van volkstuinverenigin gen in Nederland, de heer P. Visser, de heer A. Zaalberg, voorzitter van de Leidse bond van volkstuinvereni gingen en afgevaardigden van ver scheidene andere bonden en van zus terverenigingen. De burgemeester, die als eerste het woord kreeg, schetste de betekenis van de volkstuinen in het algemeen. Waar hij op het belang van het nieu we tuinpark in Leiden-noord wees, legde hij de nadruk op het plan tot de bouw van een verenigingsgebouw in het nieuwe volkstuinpark, een plan tot verwezenlijking waarvan de gemeente, als gevolg van de beste dingsbeperking, niet kan overgaan. Spr. deed echter het voorstel LIFTERS BESTALEN AUTOBESTUURDER. In de nacht van vrijdag op zater dag om kwart over een gaf een va- kantievierder, die in Den Haag lo geert, een lift aan twee mannen. Hij was uit geweest in de stad en de man nen moesten toch ook zijn kant op. Toen de autobestuurder in de buurt van de Valkenboslaan was en de „he ren", die achterin zaten, vertelde dat hij bij zijn logeer-adres was aange komen en dus niet verder ging, greep de ene lifter hem bij de keel en pak te de andere hem ziin oortemonnaie af. Er zat ongeveer 500.in. „Als je lawaai maakt of de politie waar schuwt, steken we een mes in je ribben" zeiden de boosdoeners te gen hun slachtoffer. De vakantiegan gers waarschuwde toch onmiddellijk de politie, maar deze heeft de mannen niet kunnen vinden. Een lekke band werd zondag avond een motorrijder uit Oosterbeek noodlottig. De man liep met zijn vrouw in het donker op rijksweg 15 te Deil (Gld.) en veerde het defecte voertuig aan de nand mee. De man werd van achteren aangereden en op slag gedood. De vrouw bleef onge deerd. Gezocht: man in witte trui De Amsterdamse politie heeft in de afgelopen nacht uitgezien naar een grote gloednieuwe Amerikaanse per sonenauto, die om 1 uur op wel heel brutale wijze uit een garage aan de N.Z. Voorburgwal in Amsterdam werd gestolen. De garage, die op de hoek van de Wijdesteeg staat, is dag en nacht ge opend, doch 's nachts is er slechts één garagebediende aanwezig, die zich uitsluitend bezig houdt met het bedienen van de benzinepomp. Om 1 uur vannacht hield een berijder van een scooter stil voor de pomp, die aan de rand van het trottoir in de N.Z. Voorburgwal staat. Terwijl de bediende de scooter van benzine voorzag, schoof een man met een witte trui 30 meter verder om de hoek in de Wijdesteeg de neergelaten, maar niet afgesloten zware garage deur omhoog, stapte in één der vele daar gestalde wagens, waarin het contactsleuteltje aanwezig was, start te de auto en reed de wagen uit de garage. Spierinkje en kabeljauw. Inmiddels had de bediende de ben zine met de scooterberijder afgere kend en keerde terug naar de garage. Hij hoorde nog juist het geluid van de uit de garage wegrijdende auto, liep er naar om poolshoogte te nemen, zag de auto buiten staan en ontwaar de de man met de witte trui, die de garagedeur weer wilde gaan sluiten. Bij de nadering van de bediende liet de man dit voornemen echter varen, sprong ijlings in de wagen en, vol gas gevend, reed hij de steeg uit en verdween door de Spuistraat in de richting van het Koningsplein. Terwijl de verblufte bediende de wagen stond na te kijken, kwam de scooterberijder de Wijdesteeg inrij den. De bediende verzocht hem de gestolen auto achterna te gaan en belde daarna onmiddellijk de politie op. De scooterberijder liet niets meer van zich horen. TANDEM TEGEN SCOOTER: Twee doden; twee gewonden Bij een botsing tussen een scooter en een tandem met hulpmotor op de Voorthuizerstraat te Putten (Gld.) werden zaterdag vier mensen zo ern stig gewond, dat zaterdagavond een 43-jarige heer uit Veenendaal, duo passagier van de scooter, en zondag morgen de 55-jarige tandem bestuur der uit Amsterdam zijn overleden Zijn vrouw kreeg een zware hersen schudding en de toestand van de be stuurder van de scooter is nog zorg wekkend. De botsing ontstond, door dat de bestuurder van de tandem geeft voorrang verleende. anderen met behulp van de gemeen telijke plantsoenendienst wil men er een openbaar wandelpark van ma ken. Nadat de heer A. Zaalberg 't park, dat de Leidse Bond zojuist had mo gen overnemen, op zijn beurt weer had overgedragen aan de voorzitter van „Ons Buiten", gaf de laatste zijn visie op het voorzitterschap en be loofde hij zijn beste kracht te geven voor de volkstuinvereniging. Na de toespraken maakten de ge nodigden een rondgang over het ter rein, waarbij burgemeester Van Kin schot door het hijsen van de vereni- gingsvlag voor de toekomstige in gang, het park officieel in gebruik stelde. Als blijk van waardering werd hem, namens „Ons Buiten", door twee jongens, kinderen van de leden, een fraaie fruitmand aangeboden, gevuld met vruchten van eigen bo dem. De burgemeester toonde zich verrast en verheugd met deze gave. Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.4522.20 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Gram. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Bas en _r_ ws,„ ,wlorei 4ii Pjano. 14.30 Mager worden doet geen nauwe samenwerking tot de uitvoe- I Gram. 15.30 Piano- - I recital. 16.00 Lichte muz. 16.10 West- Indisch ork. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.40 Zigeunermuz. 19.00 Lichte muz. 19.35 Gram. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.30 De muziek waarvan wij houden 21.00 Gram. 21.30 Jij bevalt mij niet, hoorsp. 21.50 Lich te muz. 22.20 Act. 22 30 Pianorecital. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. van New-York. 23.16 New-York calling, caus. 23.25—24.00 Gram. ring van het plan te komen. De burgemeester wenste de volks tuinvereniging van harte succes op haar nieuwe terrein. „Niet hoog genoeg aan te slaan" De voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuinverenigingen las een bericht van verhindering voor van dr. Zijerveld, die verhinderd was, aanwezig te zijn. In zijn schrijven sprak dr Zijer veld als zijn mening uit, dat het be lang van de volkstuinen voor de geestelijke en lichamelijke volksge zondheid moeilijk op zijn waarde te schatten is: men kan hem niet hoog genoeg aanslaan. Spr. memoreerde dat het terrein, dat thans geopend wordt officieus reeds een jaar in gebruik is.. Hard is er gewerkt door de amateurtuinders om hun liefhebberij er zo fraai mo gelijk te laten uitzien. Daarvoor heeft men veel moeten investeren. Spr. drong aan op investeringen door de gemeente, zodat ook andere stadsdelen volkstuinparken zouden kunnen krijgen. Volkstuinen zijn niet alleen meer oorden van ontspanning van de man: het hele gezin gaat er in op. En dat is, waarom de Leidse bond bij de ge meente zal blijven aandringen op méér grond. Overdracht van het per manente volkstuincomplex is het doel, waarnaar sinds 1942 is ge streefd. Open voor iedereen. Dat het doel thans bereikt is, wil niet zeggen, dat de liefhebberij van de tuinders wordt afgesloten voor HILVERSUM II, 29C m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Idem. 14.30 Voor de vrouwen v. platteland. 14.40 Utrechts Stede lijk ork., kamerkoor en sol. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Ne derland en de Wereld: De emigrant en de taal door drs J. van Kampen. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amus.muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boe ken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6