J$LmUGAT wKsC &JLWÜW De Sn©i*t*ende Snor TYPE-LES voor SCHOLIEREN!!! GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN üarathon- jVjeuwtjes MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 f/f STERK! Een tweejarig meisje, dat zaterdag middag aan moeders hand in de deur opening van de ouderlijke woning stond, trok zich onverwacht los en brak daardoor haar rechter armpje. Het kind werd door de E.H.D. naar een van de Leidse ziekenhuizen ge bracht. Nog meer water. Alsof er nog niet genoeg water over de stad spoelde, brak er zondag avond aan de Lage Morsweg op de hoek van de Tesselschadestraat een hoofdader van de Leidse waterlei ding. Personeel van de L.D.M. is een groot deel van de kostbare zon dagavond bezig geweest met het her stellen van het euvel. Sleutelbeen gebroken. Regen was er de oorzaak van, dat zondagavond omstreeks kwart voor elf de 20-jarige Ida Zandberg uit de Van der Waalsstraat, op de Steen- straat met haar rijwiel in een tram rail slipte en kwam te vallen. Het meisje brak haar linker sleutelbeen en kreeg een hoofdwonde. De E.H.D. bracht haar naar een ziekenhuis. Volleybal-ver. „Argos". De training van de damesleden wordt vandaag hervat in de zaal aan de Potgieterlaan van kwart voor acht tot kwart over tien. De training voor de heren neemt een aanvang op donderdagavond van half acht tot tien uur in de zaal van het r.-k. lyceum aan de Mariënpoel- straat. Mevr. C. Braggaar-de Does jubileert. Het is vrijdag, 6 september a.s., 30 jaar geleden, dat mevr. C. Braggaar- de Does als lid van de gemeenteraad te Leiden werd geïnstalleerd. Er is gelegenheid om mevr. Braggaar-de Does te complimenteren op vrijdag, 6 september a.s., in het gebouw „Ons Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J. Kriek, Hooigracht 12, tel. 20018). MAANDAG, 2 SEPTEMBER. Gewestelijke Sociale School KAB- Leiden. Eerste (en openbare) les in het nieuwe seizoen. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Oude Singel 236. Aan vang 8 uur nam. R.K. scholen te Leiden. Opening r.k. school Timorstraat. Half vier nam. DINSDAG, 3 SEPTEMBER. WOENSDAG, 4 SEPTEMBER. Werkverband Kath. Amateurtoneel. Ledenvergadering. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, 8 uur nam. Bridgeclub R.K. „O. O.". Ledenver gadering. „Royal", Doezastraat, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeesl wordt waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek Haven,-Haven 18, tel. 20085. Apotheek Oegstgeest, Wilhelniinapark 8, Oegstgeest tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). BIOSCOPEN Trianon: „Der Bettelstudent" (a.l.) Luxor: „Kitty in de grote wereld" (reprise) (a.l.). Lido: „Het verdachte huis" (18 jaar). Casino: „Het trottoir" (18 jaar). Jeugdvoorstelling: „John en Julie (a.l.). Rex: „Geen plaats voor wilde dieren" (reprise) (a.l.). Donderdagcyclus (5 sept.): „Bittere Rijst" (strikt volw.) NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Centrum", Hooigracht 84 alhier, van half acht tot half elf, des namid dags. Voor blinden en invaliden van de „Centrale Werkplaats". Evenals andere jaren organiseert de klaverjasclub „Haagweg" een kla ver jastoernooi ten bate van de blin den en invaliden van de „Centrale Werkplaats". Op maandag, 2 septem ber, heeft de eerste drive plaats van het toernooi, dat drie weken duurt en dat geopend zal worden door de di recteur van de Centrale Werkplaats, de heer Bassie. De vereniging „De Haagweg", hoopt op 'n record aantal klaverjassers. Tuinfeest „Om de Doorbraak". De speeltuin „Om de Doorbraak" gaf vrijdag en zaterdag haar jaar lijks tuinfeest, dat ondanks het niet te mooie weer een flink saldo in de kas heeft doen stromen. De baten hiervan worden gebruikt voor het aanschaffen van nieuw ma teriaal om de kinderen in het kader van de vakantiebezigheden een zo goed mogelijke vakantiebesteding te bezorgen. Klaverjasclub „Hartebrug. Op woensdagavond, 4 september a.s. gaat de klaverjasclub „Hartebrug" weer beginnen met klaverjassen. Hoe groter opkomst, hoe beter meent het bestuur en nodigt alle leden uit, Burgerlijke Stand Geboren: Thea Dora Margaretha dr. v. J. I. Tisseur en A. van Laar. Jo hannes Jacobus zn v. J. J. Tisseur en A. van Laar. Joris zn. v. J. van den Berg en H. L. Vriezen. Freddy zn. v. C. Hillebrand en E. J. Hendrikse. Bob zn van A. Verbraeck en G. Troost. Kristine d. v. A. ^eeuw en F. J. de Vries. Paul René zn. v. J. H. van der Hart en J. Kraak. Yvonne Christine d. v. F. van der Ploeg en C. H. Schreiber. Cornelis Raphael Maria zn v. J. J. Schrijvers en M. A. Slinger land. Overleden: M. Guijt 74 j. echtgeno te v. W. van der Niet. L. Philippo 92 jaar vrouw. F. X. Kerstens 89 j. man. G. Ouwehand 41 j man. Gehuwd: D. Kanbier en E. A. Kal- lenborn. De Leidse Jeugd Tour Op naar Oosterkwartier Daar een vergunning om op de Van Beuningenlaan te mogen rolschaatsen is geweigerd, heeft het comité van de Jeidse Jeugd Tour het program ma enigszins moeten wijzigen. Door de medewerking van het be stuur van de Speeltuin Oosterkwar tier gaan de wedstrijden hedenavond door op de speeltuin aan de Borneo- straat. Het programma is nu: Maandag 6.30 uur: speeltuin Oos terkwartier, Boneostraat. Dinsdag 6 30 uur: speeltuin De Wa tertoren, Goejéstraat. Woensdag 6.30 uur: speeltuin Mors- kwartier, Lage Morsweg. Donderdag 6.30 uur: speeltuin Oos terkwartier, Borneostraat. Vrijdag 6.30 uur: speeltuin De Wa tertoren, Goejéstraat. De ouders worden verzocht de klei nere deelnemers op deze wijziging attent te maken, daar deze de krant wel niet zullen lezen. Wie zich nog niet heeft opgegeven, kan misschien nog meedoen, als hij er vroeg bij is. Er zijn nog enkele plaatsen in som mige series vrij. Als die vol zyn, wordt er niemand meer voor deel name aangenomen. resultaten Leidse Wolspinnerij n.v. Het exploitatiesaldo over het boek jaar 1956/57 van de Leidse Wolspin nerij n.v. alhier heeft/2.629.739 be dragen (v.j. 2.317.037). Na afschrij vingen interest etc. resteer, een sal do winst van 732.793 665.260). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 13 procent, waarvan 3 procent in contanten en 10 procent naar keuze in contanten of aandelen. De resultaten over het afgelopen boekjaar zijn alleszins bevredigend geweest. De resultaten maakten het mogelijk een gelijk dividendpercen tage te adviseren over het met 10 procent vermeerderde aandelenka pitaal, terwijl een bedrag van 500.000 gulden (v.j. 250.000) kon worden toegevoegd aan de reserve voor di verse doeleinden. De omzet in produkten heeft t.o.v. het voorgaande jaar een verdere stij ging te zien gegeven, welke nog werd versterkt door grotere aankopen, die onder invloed van de gebeurtenissen i nov. 1956 werden verricht De stij ging der produktiekosten, die bij voortduring merkbaar is. heeft de aandacht van de directie en teneinde deze stijgende kosten zoveel moge lijk te kum.en opvangen wordt ver betering betracht in de produktivi- teit en de efficiency. Het prijsver loop van de grondstoffenmarkt was in het afgelopen jaar vrij regelmatig in opwaartse richting. Voorspellingen voor het nieuwe KON. ERK. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558. 40 cent per uur. Opleiding v. officieel diploma. Duur cursus 4 tot 6 mnd. Max. lesgeld 28,80. (Advertentie). C. D. de Ridder en fam., accountant. Telderskade 8; H. N. Thesingh en fam., Rijnsburgerweg 140; F. Vinkestiin en fam., havenarbeider. Morsstraat 15; P Houweling en fam.. metaalbewerker. Roodborststraat 29: C. J de Wolff en fam.. techn. ambt. S.L.F.. Fagelstraat 2; IJ. C. de Visser en fam.. radio-terhnicus Rurinearstraat 27: H Hn^wor'n? geb De Rnode. Nieuwe Rüu 76a: M L. A van Welii. Vondellaan 22: R. A Scheeoe. Mar:ënnoelstraat 15: N. Pardon peb. Van der Biil. Lammensrhansweg 140; A. H Charité eeb Altena. Boshu'rorlaan 3- M Bloemendal, matroos K M.. Nieuwe Rijn 8; H. Schreuder. Nonrdeinde 2a- B. van Mourik. Nieuwe Riin 98: A F Koster van Groos. Haarlemmerstr 247a: A. 7'i'detna. leer] -vernleeester. W S;n- <*el 27: E Ratfë. Rnitpnruststraat 9; A C. A. Jansen. De Ridderstraat 1: J H ■T. B;k. pianohandelaar, AnotheV-p'-sdiik 30: S. Seawarmv. elektr lasser. Nieuwe Riin 8- H. W'Hemsen. beambte NS.. Leemansstraat 53: J. A. Barbier. Boer- baavelaan 2: G. van den Berg geboren Laneeveld. Lage Riindiik 9a: T Wasse naar geb. Abersnn. onderwijzeres. Van der Waalstraat 49: T, Wassenaar geb Aberson. onderwiizeres. Van der Waal straat 49- L. Konners geb. Etman. Mare- dük 78; W. Bakker, leerl -yemleeester. Rünsburgerweg 10: W. Rutaers. radio technicus. Riinsburgerweg 40: F. Wal ter. Boerhaavelaan 42- E. G. J. Arpnds. calculator. Maredük 34a- J, P Juffer mans, kok. Zoeterwoudsesineel 100: M C. A F. Kok. ass in de huisbnudme. Paul Knmerstraat 75a: M J. C Blind, ir«ori -vernlee^ter. Witte Bïngel 27; J. M. Hollaar, Rapenburg 105. VERTROKKEN PERSONEN C. H. Bos geb Bronstiin en familie, van Pioenstraat 4 naar 's-Gravenhage. Hazeb-eekstraat 105: R. U. Mekking en fenv. Havenkade 5 Oegstgeest, W-tte de Withlaan 11; H. M. Cornel en famWe, Piet F«''nstraat 20. Leiderdorp, Hoofd straat 125: A. G. van der Diis en fam., Breestraat 49. Nederlandse Antillen; J. A. ten Raa geb Schalen en fam.. Fran- ohimontlaan 34. Wisch. Bergstraat 38: J. L. Frielmcr Pn fam.. Witte Smcel 31. As- aen. De Het'dneve buitencentrum: J. L. .T. van de Vliervoet en fam.. Bocbu'ze»-- kade 46. Piinaeker. Noordweg 8d: A. G. Altena geb. Denkers en fam.. Storm Buvs'nöstraat 40. Hattem. Lipoenoord- wec 21; J. G Joma, Rüncbnrgerwee 10, Geldrop. Hulst 137: M Dekker. Rood. horststraat 54. Zwitserland: D. A. M Hab'ch geb. Klooster. Beschuitsteeg 1, Haarlem. Rnnsveidstraat 42: A. M. Juf fermans. Wald Pvrmontstraat 29. Bem- mel, v. d. Mondeweg 2: S. G. J. Ften- baas geb Baillii. Maresingel 63. 's-Ora- venhaee. Obrerhtstraat 181: P. M. Weij- man. Hoge Riindiik 136. Zoeterwoude. Hoge Riindiik 7; P. J. Bekkering. Pioen hof 13. Noordwiik, Pickéstraat 15: C. Roozendaal. Herenstraat 131, Zaandam, Skagerak 28: H. A. J. Leewens, Bree straat 51a. Wassenaar. Wittenburgerweg 60; J. D. Jansen. Rapenburg 15. 's-Gra- venhage, Hart Nibbrigkade 82: T Circkens. Galgewater 9, Nederlandse An tillen: H. J. Tummers, De L. de Kan terstraat 41. Wassenaar. Oostdorperweg ,2; A. A. Wobbe, Groenhovenstraat no. 9, Heerlen, Molenberglaan 17; A. E. Haars. Rijnsburgerweg 10 Sneek, Nolenstr. P. W. van Dingstee, St. Aagten=traat Amsterdam. Da Costakade 60 1 *ov F. D. Formsma, Oude Singel 162, Grijps- kerk. Molenstraat 39; H C. Randoe geb Van Amerom, Haarlemmerstraat no 107. Oegstgeest, Warmonderw 80; J. C. Tes- selaar geb De Does. Sumatrastraat 58, Katwijk, Zonnebloemstraat 13b; C. Tes- selaar. Ambonstraat 31. Katwijk, Zonne bloemstraat 13b; J Kuiper. Breestraat 84, Oude Pekela. Wedderweg 21; W, F Stouten, Utr. Jaagpad 130, Zuidelijke IJpolders, Lelystad Stenekamp kamer 23; H. J Kortenray, Roodborststraat 38. Noordoostpolder. Tjalkstraat 1; J. J. El lenbroek. Herengracht 106. 's-Gravenha- ge, Bazarstraat 16; D Zaalberg, Heren gracht 96. Heemskerk. Bilderdijkstraat 13; T. L. P. van den Berg Herenstraat 129, Zeist. Weideweg 7: E. W M Bleij- wijk, Roodborststraat 38. De Bilt fU.). Gezichtslaan 170; H. van Lawick van Pabst, Groenhazengracht 12, Weert. Ka zernelaan 101; M S. van Empel geboren Daenen, Hoefstraat 46a, Almelo, Zwalu wenstraat 43: M. L. van Alst, Stadhou derslaan 28. Winterswijk, Helderkamp- straat; C. Brouwer, Rijnsburgerweg 86, Nieuwer-Amstel, Bankrasweg 1; K, Pronk, Rijnsburgerweg 10. Katwijk, Zee weg 25; E. Wijga, Fagelstraat 41, War mond, Teylingerhof Klinkenberg 1; M. Honders, Trompstr. 8, Zeist, Verl. Slot- laan 109. boekjaar zijn moeilijk te geven, om dat de tot dusver verstreken maan den niet tot de voornaamste in het verkoopseizoen van de produkten moeten worden aangemerkt. ALG. VERGADERING AANDEELHOUDERS LJ)JVI. In de zaterdagmorgen onder voor zitterschap van jhr mr F. H. van Kin schot gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leid- sche Duinwater Maatschappij» werd de heer Van Kinschot herbenoemd tot president-commissaris der L.D.M. Aan het door de directie uitgebrach te verslag is het volgende ontleend: In het afgelopen jaar werden te Katwijk 5.243.278 m3 water tegen 4.972.095 m3 opgepompt in 1955, of 271.183 m3 meer. Gemiddeld werden per etmaal opgepompt 14.326 m3 te gen 13.622 m3 in 1955. De totale lengte van het hoofdlei dingnet bedroeg op 31 december 1956 254.045,20 m. Het aantal in bedrijf zijnde watermeters was op die datum 23.781 stuks. Volgens de kohieren is aan meter afnemers geleverd 4.446.322 m3, zodat gerekend naar het totaalverbruik van 5.243.278 m3 door de geabon- neerden moet zijn gebruikt 796.956 m3, in welke laatste hoeveelheid ech ter het water vooA spuien, filterspoe ling, brandblussing en lekkage is be grepen. Het aantal contracten voor waterlevering bedroeg aan het einde van het verslag 21.576. Het water werd het gehele jaar ge regeld zowel chemisch als bacteriolo gisch onderzocht door het Laborato rium van het Keuringsinstituut voor Waterleidingartikelen (KIWA) te Leiden. Scheikundig werd het enkele malen onderzocht door dr ir A. M. van Deventer. Zijn oordee1 was: „zeer goed drinkwater, voor zover dit langs scheikundige weg is uit te maken". Bijzondere ernstige lekkages of buisbreuken deden zich in het ver slagjaar niet voor. De Balans over het boekjaar 1956 geeft een verlies aan van 64.606,33. Gewestelijk Arbeidsbureau Werkloosheid in Leiden In vorige overzichten werd af en toe opgemerkt, dat gedurende de zo mermaanden steeds schommelingen optreden van het aanbod van werk krachten. Vertoonde de werkloosheid aan het begin van augustus 1957 een stijgende tendenz, in de afgelopen week is de gei egistreerde arbeidsre serve met 15 gedaald tot 215. Uit dit lage werkloosheidscijfer blijkt duide lijk, dat de werkgelegenheid op het moment nog zeer gunstig is. De gevolgen van de bestedingsbe perking zijn wel merkbaar bij de vraag naar arbeidskrachten. Het aan tal geregistreerde aanvragen om man nelijk personee' liep n.l. in plm. 14 dagen terug van 700 tot 605, een be duidend. afname dus. Onder deze 605 aanvragen zijn 177 verzoeken om toe zending van jeugdig personeel tot 19 jaar begrepen De werkgelegenheid in de metaal en textielindustrie is nog zeer gun stig. Ook in de bouwnijverheid be staat nog plaatsingsmogelijkheid, al zijn de vooruitzichten in verband met de bestedingsbeperking minder gun stig. Bij het arbeidsbureau zijn momen teel 121 werkloze vrouwen ingeschre ven waaronder 69 jeugdigen, die na het verlaten van de scholen en ni vacanties een werkkring overeen komstig hun opleiding en aanleg zoe ken. De vraag naar vrouwelijk personeel liep in de afgelopen week terug van 320 tot 258. De tekorten aan vrouwelijk perso neel zijn nog zeer gxoot in de kleding en textielindustrie. Ook de vraag naar vrouwelijk kantoorpersoneel is vrouwelijk kantoorpersoneel is vrij vrij omvangrijk. GROTE FEESTAVOND VAN „DE STALEN BAND" Zaterdagavond bood de ontspan ningsver. van de H.C.W. en NJ2.M. te Leiden in de Haagse „Dierentuin" haar leden een feestavond aan, die klonk als een klok. Om zes uur pre cies namen ongeveer duizend per sonen plaats aan tafel om, voor de aanvang van een groot cabaretpro gramma te genieten van een zeer uit gebreide lunch. Het grote cabaret, waaraan tal van bekende radio-artisten onder leiding Jan Oradi hun medewerking ver leenden, nam precies om acht uur een aanvang. Bij ontstentenis van de eerste voor zitter, werd de avond geopend door de heer De Graaf, tweede voorzitter. Hij heette allen van harte welkom, in het bijzonder mevrouw Prinsen en een dochter, de directeur van de N.E.M., de heer Stokman en echtge note, de adjunctdirecteur van de H.C.W. ing. Schroder, en de heer Deprez en diens echtgenote. Hij dankte de directie voor de cabaret avond, die dit jaar voor ontspanning zorgde, die op een ander terrein ligt. dan andere jaren. Ook de eerste secretaris van D.S.B., de heer A. v. Heusden, die alle voorbereidende werkzaamheden voor deze avond heeft verricht mocht in de dank van de heer De Graaf delen. Hierna kreeg de bekende imitator Jan Oradi het woord. Hij begon met een geslaagde imitatie, die de juiste geest stimuleerde. Het programma vol afwisseling werd in een wel dadig tempo afgewerkt. Een hoogte punt vormde ongetwijfeld de acroba- tengroep, die met fantastische staal tjes, de toeschouwers deed huiveren. Na afloop van het zeer geslaagde cabaret, was er tot drie uur bal, on der leiding van de heer J. Alphenaar, die o.m. een demonstratie gaf van de atngo en van de quick step. Berichten, opgenomen na tlpa van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nleaws-marathon. waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prfjs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. LEKKERNIJ WERD DUUR BETAALD. Zaterdagmiddag omstreeks half zes vroeg een „heer", die te diep in het glaasje gekeken had, in een der pa tates friteswinkels op de Haarlem merstraat een zakje patat frites. Na dat h\j deze verorberd had, wilde hij zonder te betalen weggaan. De eige naar van de zaak nam hier geen ge noegen mee, waardoor een woorden wisseling ontstond waarbij woorden gebruikt werden die niet in ons woordenboek voorkomen. Toen dit niet hielp begon de „heer" in kwestie handtastelijk te worden. Het dreigde uit te lopen op een flin ke vechtpartij, maar de politie kwam er echter bijtijds aan te pas en zal wel voor een flinke afkoeling gi zorgd hebben. Ingezonden door: LENY VAN BRUSSEL Haarlemmerstraat 267, Leiden. (81) Laatste Berichten BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens de Staatscourant van he den werden in de week van 18 t.m. 24 augustus aangegeven gevallen van parathyphus-B, 6 gevallen van kinderverlamming met verlamming 1 geval van kinderverlimming zonder verlamming en 2 gevallen van ziekte van Weil. Kinderverlamming werd gesignaleerd in Zeist, Amster dam, Den Haag (32), Oegstgeest en 's-Heer Arendskerke. TELEFOONGESPREK KWAM ONDERWIJZERES DUUR TE STAAN. Het telefoongesprek, dat een 26- jarige Amsterdamse onderwijzeres in een cel op het Damrak heeft gevoerd is haar duur te staan gekomen. Bij het verlaten van de cel vergat zij haar rieten tasje mee te nemen, waarin zich onder meer haar porte feuille met niet minder dan 357, bevond. Eerst toen ze vijf minuten cuder was geworden haar neus vroeg om het zakdoekje uit het tasje kreeg zij de schok van het gemis. Teruggehold naar de telefooncel bleek het mandje al weggehaald. Ze heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing. Vannacht hebben onbekenden een bezoek gebracht aan de motor-, scoo ter- en bromfietsenzaak van W. van G. N.V. aan de Bergweg te Rotter dam. Uit de brandkast is een kistje verdwenen, wa'arin volgens de poli tie een aanzienlijk bedrag zat. Tot nu toe ontbreekt van de dader(s) ieder spoor. Toen men vanmorgen de winkel wilde openen, bleek een ruit van de voordeur te zijn geforceerd. Hieruit leidt men nu af, dat het openmaken van det deur toen nog maar een koud kunstje was. Door de verlichte win kel is de onbekende (of zijn de on bekenden) naar tie brandkast ge gaan. Deze werd opengemaakt en er werd een geldkistje uitgehaald, waar in zich volcens geruchten een bedrag van circa 15.000.— zou hebben be vonden. De brandkast is niet gefor ceerd, aldus de politie. De eigenaar, de voormalige motor renner W. van G. bevindt zich op het ogenblik met zijn gezin in Zuid- Frankrijk. Volgens zeggen is hun acht maanden oude baby daar ziek geworden en in een ziekenhuis op genomen. Het plan was, dat mevr. Van G., zodra het kindje uit het zie kenhuis zou ziin ontslagen, per vlieg tuig naar ons land terug zou komen. DE ZILK Meisje drinkt uit flesje vergif Zaterdagmiddag dronk een 5-Jarlg dochtertje van de fam. v. Kampen, wonende aan de Rulgenhoek, uit een flesje met een zwaar giftig planten- bestrljdingsmiddel. De moeder, die van mening was dat het flesje smeerolie bevatte, had het reeds willen wegwerpen, doch daar een leverancier juist op dat mo ment aanbelde, zette zij het flesje even op het aanrecht in de keuken. Toen zij in de keuken terugkwam vond zij haar dochtertje met ccn vies gezicht en horende dat het kind uit het flesje had gedronken liet zij het wat drinken maar schonk verder weinig aandacht aan het geval, nog steeds in de mening verkerende dat het olie was. Enige tijd later dc-den zich echter bij het kind verlammingsverschijn selen voor. spoedig gevolgd door be wusteloosheid Direct werden pastoor brenging naar de Mariastichting in Haarlem. De pastoor diende het kind het H. Oliesel toe. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek het reeds te zijn overleden. Installatie van Pioniersiers. Drie aspirant-pioniersters wtiden zondagmorgen na de H. Mis door commissaresse I. Schrama geïnstal leerd tot volwaardige leden van het Vuur van de St. Irmagroep te Voor schoten. Aan de installatie plecht S- heid ging eeri avondwake op zater dagavond in de parochiekerk en een H. Mis in de kape» van huize Bijdorp vooraf. Na de installatie boden de pioniersters de genodigden, waaron der de ouders en de voortrekkers 'n uitgebreid ontbijt aan. Het feest werd besloten door een gezongen trek tocht-verslag en een samenzang. Melkauto in de sloot Zaterdag raakte in een zijlaan van de Leidse- weg nabij huize Beresteyn een melk wagen, geladen met melkbussen, door een verkeerde manoeuvre ge deeltelijk in de sloot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Drie jongetjes, welke zich op oe melkbussen bevonden zagen kans tijdig van de wagen te springen. Na dat de auto weer op de weg geta keld was en een tiental bussen melk uit het water gevist waren, bleek de schade over het algemeen nogal mee te vallen. Marktberichten ROTTERDAM. 2 september Vee. Aanvoer 2020 stuks; 1149 vette koeien; 871 varkens; Vette koeien 3.00—3.10, 2.60—2 90, 2.50—2.60 per kg. Varkens 1.80, 1.76, 1.72 per kg Vette koeien: aanvoer groter, handel traag, niet geheel prijshoudend, enige prima's boven notering; Varkens: aanvoer ruim, handel slepend, prijzen lager, enkele prima's boven notering; zware varkens 1.651.75. TER AAR 31 augustus Groente. Augurken: fijn, 0.77 idem 2. 0.54, fijnbasterd 0.67, basterd 0.60, grof A. 0.46, grof 1. 0.39, CD. 0.32, idem 2 0.23, idem afw. 0.03, E. 0.16 alles per kilogram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3