Het zwarte hemd ging weer aan RIJNSTREEK Spionage-agent voorspelt Kroestsjefs val Scherp MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 DE LETDSE COtJKANT PAGINA 2 Bijzetting van Mussolini Oude fascisten en jonge aanhangers van de neo-fascistische Italiaanse so ciale beweging zijn zondag langs het stoffelijk overschot van Benito Mus solini, in de kleine kapel op de be graafplaats van Predappio in Midden- Italië, getrokken Voor de kist brach ten zij de fascistische groet. Aan de vier hoeken van de kist hielden vol gelingen van de dictator, die om het half uur werden afgelost, de wacht. Velen van hen kwamen In een ge woon kostuum bij de begraafplaats aan maar trokken voor het betrekken van de wacht het fascistische zwarte hemd aan. Alsof er niets was veranderd in Ita lië zag men bij velen de rechterarm omhoog gaan voor het brengen van de fascistische groet. Eei groepje zwarthemden knielde zelfs voor de kist van de duce en hernieuwde de eer „om zijn leer te volgen voor de grootheid van Italië". Gisteravond is het stoffelijk over schot van Mussolini in de familiegraf kelder bijgezet. Ook de Ciano's waren er. De weduwe van de dictator, de 70- jarige donna Rachele, aan wie vrij dag de stoffelijke resten van wijlen haar man namens de Italiaanse rege ring waren overgedragen, heeft zon dag in de kapel op de begraafplaats drie missen bijgewoond, die werden opgedragen voor de zielerust van de dictator. Donna Rachelle leunde op de arm van haar zestienjarige kleinzoon Mar- zio Ciano, zoon van de vroegere Ita liaanse minister van buitenlandse za ken, graaf Ciano die getrouwd was met Mussolini's dochter Edda. Ciano is tegen het einde van de oorlog door de fascisten doodgeschoten. Ook Edda Ciano arriveerde tijdens het weekeinde op de begraafplaats van Predappio, de geboorteplaats van Mussolini. Ze wierp zich zwijgend in de armen van haar moeder. Marzio Ciano stond er bij te huilen. De kist van Mussolini, een gewone houten goederenkist met metalen banden er omheen, staat thans in het familiegraf van de Mussolini's. De bijzetting werd bijgewoond door alle nog in leven zijnde kinderen van Mussolini: de oudste zoon, de 42-jari. ge Vittorio, zijn broer Romano en de zusters Edda en Anna Maria. De Italiaanse regering had, zoals men weet, Mussolini's lichaam ruim tien jaar in een klooster laten opber gen om te voorkomen, dat de plaats waar hij begraven zou liggen, een bedevaartsoord van fascisten zou worden, werden. Huwelijksmissen in de avonduren Mgr. Ileenan, aartsbisschop van Liverpool, heeft toestemming gege ven voor huv elijksmissen in de na middag of avonduren. In zijn overwegingen, die tot deze toestemming geleid hebben .merkt de bisschop op, dat met de invoering van de avondlijke huwelijkssluiting de moeilijkheid wordt opgevangen, dat de bruidsparen hun gasten de ge hele dag moeten bezig houden. Ook is het voor de gasten dikwijls moei lijk des ochtends de H. Mis bij te wo nen, aldus de bisschop. FRANS-AMERIKAANSE GROEP ZAL CONCESSIE AANVRAGEN. Een Amerikaanse oliemaatschappij, de Cities, Ser.ice Company, is met een Franse groep, bestaande uit de Societé de prospection et d'exploita- tion petrolieres en Alsace (PREPA) en de „Francarep", overeengekomen gezamenlijk een olieconcessie voor de Sahara aan te vragen, zo is giste ren bekendgemaakt door kringen die in nauw contact met de Franse groep staan. In oktober a.s. moeten aflopende concessies van Franse maatschappijen opnieuw worden verleend. Prins en prinsesje zoek Een legertje detectives heeft zater dag de omgeving "an het kasteel Bal moral in Schotland, waar de Britse koninklijke familie met vakantie is, afgezocht, op zoek naar prins Charles en prinses Anne, die op een gegeven ogenblik vermist werden. Noch in het kasteel noch in het grote park of de naaste omgeving kon men de kinderen, die niemand had zien vertrekken, vinden. Na verloop van tijd werden zij door een detective aangetroffen in een dorpje in de buurt, Crathie, waar zij hun ogen uitkeken op een liefdadig- heidsbazar, die koningin Elizabeth later op de dag zou openen. Zij waren op de fiets er op uit getrokken en in Crathie trecht gekomen, waar zij tevreden toffees stonden te kauwen toen zij door een detective herkend Olie uit de Sahara In een bijeenkomst van journalis ten uit de Franse overzeese gebieden heeft de Franse minister voor de Sa hara, Max Lejeune, medegedeeld, dat Frankrijk verwacht 1 1960 een derde van zijn olie behoeften te kunnen dekken uit de olievelden in de Saha ra. Reeds in 1958 verwacht Frankrijk een miljoen ton olie uit de Sahara te zullen ontvangen. Volgens minister Lejeune wordt alleen reeds de omvang van het olie veld van Hassi Hessaoud geraamd op 300 miljoen ton. Het is zelfs niet uit gesloten, dat dit veld een miljard ton olie bevat, terwijl er bovendien nog aardgas aanwezig is. Alles wordt thans in het werk ge steld om de olievelden zo spoedig mogelijk te ontsluiten. Zo zal er o.m. een aanvang worden gemaakt met de aanleg van een oliebuisleiding van Ouargla naar Bougie, welke haven definitief is gekozen voor de versche ping van de olie uit de Sahara. De hoeveelheid olie, die in 1960 door deze buisleiding zal worden ver voerd, zal 8 miljoen ton bedragen. In 1962 zal de olie-aanvoer uit de Saha ra naar verwachting een omvang van 10 miljoen ton per jaar bereiken. Nieuwe slachtoffers van de Alpen Het aantal slachtoffers van de Al pen, dat dit jaar toch al een record hoogte heeft bereikt, neemt nog altijd toe. Ook in het afgelopen week-ein- de zijn weer drie bergbeklimmers ver ongelukt. In de Oostenrijkse Alpen vonden toe risten het stoffelijk overschot van de Keulse kapelaan Wistube. Hij was verongelukt bij 't beklimmen van de Radstatter Teuern. De 19-jarige Man fred Schweiger kwam om het leven bij een val van de helling van de „Kleiner-Ualtpiek" in het gebied van de Wilde Kaiser. Bij het beklimmen van de „Hohe Wand" stortte de 17-ja- rige Hybert Passegger uit Innsbruck omlaag; Vermist wordt een Westduit- se douanebeambte, Gerhard Kutsch- mann die van een bestijging van een top ten zuiden van Salzburg niet is teruggekeerd. Vissers slaags op zee Een Franse en een Ierse vissers vloot waren gisteren in de Atlanti sche Oceaan bezig, een zeeslag uit te vechten. Een Brits oorlogsschip is op weg naar de visgronden oir een poging te doen, een einde aan de strijd te ma ken. Een Ierse visserijkruiser was daar niet in geslaagd. De Ierse vissers waren met hun werk bezig, toen een vloot Franse schepen naderde om op dezeflde plaats te gaan vissen. De Ieren eisten, dat de Franse uit de weg zouden blijven, maar de Fran sen antwoordden daarop door de Ier se schepen te bekogelen en de netten van de Ierse vissers stuk te varen. POTLOOD en GEEST No. 526. Horizontaal: 1. verge noegd, 9. gesloten, 10. wereldtaal, 11. meisjesnaam, 13. munt in Japan, 15. voegwoord, 16. stok, 18. vlies, vel, 20. oud gewicht, 22. doortochtgeld, 24. gordel, 26. zoon van Jacob, 29. pa- lingvormige zeevis, 31. welaan, 32. rund, 34. niet gevuld. 36. rand boven de gezichtseinder, 37. bouwtrant. Verticaal: 2. voegwoord (Fr.), 3. viervoetig dier, 4. stuk chocolade, 5. dat is (afk.), 6. gem. in Gelderl., 7. slaapziekte, 8. muziekinstrument, 12. Europeaan, 14. keurig, 17. onbep. voornaamwoord, 19. plomp, 21. part, 23. tussenzetsel, 25. vogel, 27. water kering, 28. hijswerktuig, 30. hoofd deksel, 33. muzieknoot, 35. pers. voor naamwoord. Oplossing morgenavond. Zjoekof zou hem opvolgen Boris Morros, filmproduktieleider en agent van het Amerikaanse contra spionage te Washington, heeft voor een commisise van het Amerikaanse congres verklaard, dat de huidige Russische minister van defensie, maarschalk Zjoekof, binnen acht maanden partijleider Kroestsjef opzij zal schuiven en een militaire dicta tuur onder zijn leiding zal vestigen. Volgens Marros zijn de verschil lende spionageorganisaties in de Sow- jet-Unie thans verenigd tot één orga nisatie, waarvan alleen Zjoekof het hoofd is. De mededelingen van Morros zijn zaterdag door de voorzitter van de congrescommissie, Francis Walter, bekend gemaakt. In een aparte verklering zegt J.eze commissie, dat de ontevredenheid van het Russische leger over het beleid van de voormalige premier Malen kof leidde tot diens vervanging door Kroestsjef. Volgens de inlichtingen van de commissie zou alleen maarschalk Ko- nief, de plaatsvervangende minister van defensie, in staat zijn zich tegen over maarschalk Zjoekof te stellen. Walter zei, dat het aan de macht ko men van de militairen in de Sowjet- Unie een groot gevaar voor het Wes ten inhoudt. Hij ziet hierin een ver klaring voor de impasse, waarin de ontwapeningsconferentie te Londen is geraakt. WAAROM MOLOTOF WEG MOEST. Molotof, wiens benoeming tot am bassadeur van de Sowjet-Unie in Mongolië vrijdagavond in Moskou werd bekend gemaakt, heeft het vol gens het Poolse vakvereniglngsblad „Glos Pracy" tegen Kroestsjef c.s. moeten afleggen op een punt, dat van beslissende betekenis was voor de po litiek van de Sowjet-Unie. Volgens het blad zou Molotof be weerd hebben: 1. Dat een gewapend conflict tus sen het communisme en kapitalisme onvermijdelijk is. 2. Dat de leuze inzake de moge lijkheid om een oorlog te vermijden, uitsluitend tactische waarde heeft. 3. Dat de jaren tussen het ko mende conflict en nu slechts een pe riode van tijdelijke- wapenstilstand zijn. Op grond van deze stellingen werd Molotof veroordeeld en won Kroests jef met zijn politiek van oprechte coëxistentie het pleit. Het blad bericht, dat er in d hoog ste regionen van de Sowjet-Unie ver scheidene jaren strijd is geweest over de te voeren buitenlandse politiek. Deze strijd bereikte zijn hoogtepunt op de zitting van het centrale comité van de partij, die in juni is gehou den. Weinig animo in Arabische Liga De leden van de Arabische Liga blijken niet veel belangstelling te hebben voor de jaarlijkse bijeen komst van de politieke commissie van deze organisatie, welke vandaag te Cairo begint. Hoewel de secretaris-generaal van de Liga, abdel Chalek Hassoena, de leden had gevraagd hun minister van buitenlandse zaken af te vaardigen voor deze eerste plenaire vergadering sinds de crisis in Jordanië en Syrië, hebben Syrië, Jordanië, Irak en Li banon hun staatssecretaris van bui tenlandse zaken gezonden, terwijl Saoedi-Arabië zijn plaatsvervangend minister van buitenlandse zaken heeft afgevaardigd. Libië en Jemen laten zich door hun diplomaten in Cairo vertegenwoordigen. Alleen Soedan heeft zijn minister van bui tenlandse zaken gestuurd Toen dit bekend werd, trok de Egyptische minister van buitenlandse zaken, dr. Mahmoed Fawzi, die de vergadering zou leiden, zich onver wachts terug. Volgens Hassoena zal Egypte nu worden vertegenwoordigd door onderminister Moestaf a Joessef. Diplomatieke kringen achtten het zondagavond waarschijnlijk, dat de Soedanese minister onder deze om standigheden ook niet van de party zou zijn. NAT VAKANTIESEIZOEN. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer van de afgelopen drie zo mermaanden juni. juli en augustus heeft gemiddeld genomen geen bij zonder grote afwijkingen van het normale weer opgeleverd. Alleen heeft de zeer natte maand augustus de totale hoeveelheid regen vrij be langrijk boven de normale waarde gebracht. Het tijdvak vóór 10 juli verschilt sterk van de dagen daarna, toen het warme weer in de regel verstek liet gaan en er veel regen viel, zodat het vakantieseizoen dit maal bijna geheel in het slechtste deel van de zomer kwam te liggen. ALPHEN AAN DEN RIJN Speeltuin „Vreugde-oord". De speeltuinvereniging „Vreugde-Oord", omvattende de middenmoot van de gemeente zuidelijk van het raadhuis gelegen, organiseerde zaterdag een feestmiddag voor de kinderen en een cabaretavond voor de ouderen. Voor beide groepen werd het programma verzorgd door Panders Kindertoneel uit Amsterdam. Voor de kinderen werd opgevoerd „De lotgevallen van Bulletje Bloedworst" en voor de ouderen werd een cabaret-program ma verzorgd. Zowel des middags als des avonds was de belangstelling vrij goed. Het gezelschap is er in geslaagd voor de kinderen onderhoudend en geestig te werken. Wat het avond programma betreft waren er volop humoristische kwinkslagen, doch niet allemaal origineel. De voorzitter der vereniging, de heer J. Bosman heeft des avonds in zijn inleidend woord erop gewezen, dat de speeltuin reeds een aantal at tracties voor de kinderen bezit. Om deze te tonen was mede daartoe deze bijeenkomst op de ruime tuin georga niseerd. Tevens deed de heer Bosman een beroep op „vakmensen", die le den van de tuin zijn om ook eens een handje te komen helpen bij de ver wezenlijking van de overige plannen, waartoe o.a. behoort de bouw van een clubhuis. Hiervoor heeft architect W. Brouwer reeds een ontwerp gemaakt en het belooft een fraai gebouw, te worden, als velen er aan komen bou wen. Dan kan het huis er wellicht staan vóór het nieuwe seizoen wordt geopend. Op de tuin zijn reeds opgesteld een aantal wippen, draaimolens en schom mels en ligt er een rolschaatsbaan, die ongetwijfeld in een druk gebruik zal verkeren. Tijdens het avondprogramma heeft de boerenkapel „De Klompenfluters' o.l.v. de heer J. Klein voor een ge zellige muziekuitvoering gezorgd. Afscheid mej. J. Boere. Zaterdag morgen is door directie en personeel van het Alphens kantoor van het Staatsbedrijf der P.T.T. op hartelij ke wijze afscheid genomen van mej J. Boere, die, na .tien jaar in de ad ministratie van dit kantoor te hebben gewerkt, ontslag uit haar dienst heeft genomen. Mej. Boere gaat haar krach ten wijden aan het bedrijf van haar vader te Alphen a. d. Rijn. Zij werd toegesproken door de di recteur van het kantoor, de heer A. Klein. Deze sprak zijn bewondering uit met betrekking tot de motieven die mej. Boere tot haar heengaan heb ben geleid. Hij noemde haar een ver dienstelijke kracht, die aller sympa thie geniet en die node gemist zal worden. De vriendschap zal van blij vende aard zijn, verzekerde de direc teur, die namens de bedrijfsleiding mej. Boere hartelijk dank bracht voor de uitstekende wijze waarop zij haar werk steeds heeft verricht. De directeur bood haar vervolgens als blijvende herinnering aan haar tien jarige ambtelijke loopbaan in rijks dienst, de pas verschenen trilo gie aan van Karen Aabye. Een colle ge, mej. Van Heusden voegde hierbij een tweetal plantjes, want er was nog geld over, zei ze. P.V. „Alphense Vriendenclub". De duiven van de leden van de P.V. „De Alphense Vriendenclub" namen zaterdag deel aan de concoursvlucht vanaf Volvoorde over een afstand van 136 km. De duiven werden gelost om 12.45 uur bij N.W.-wind. Aankomst eerste duif om 15 uur 5 min. 18 sec. Uitslag is 1 en 2 Th. Elshout; 3. A. Groenendijk; 4 en 6 D. v.n Eijk; 5. A. Dissel; 7 en 9 J. Rooda en 10. P. Bunt. ARC. De beide hoogste elftallen van ARC speelden als laatste oefen wedstrijd voor de competitie tegen de dito elftallen van het Delftse CSVD. Beide wedstrijden eindigden in het voordeel der Alphenaren. Het eerste elftal won met 23 en het tweede elftal met de korfbalcijfers 45, Hengelaarsvereniging „Ons Genoe- des avonds in de paviljoen ook de prijsuitreiking zal plaats vinden. Tal van fraaie prijzen, waaronder, een autoradio kunnen gewonnen wor den. Ongetwijfeld belooft dit een groots sport evenement te worden waaraan gelet op de inschrijvingen die reeds binnen komen zeer velen zullen deel nemen. Kantoorgebouw aan de Potgieter straat. Plet bouwen van een kan toorgebouw aan de Potgieterstraat wordt onder architectuur van archi tect Joh. Visser alhier gebouwd door de fa. P. Vonk Jr., alhier. De gemiddelde temperatuur van de j hengelaarsvereniging drie zomermaanden tezamen was on- .-u J geveer normaal, het aantal zomerse dagen bedroeg te de Bilt echter maar 15 tegen 19 normaal. Van de 92 da gen, die de drie zomermaanden tel len, waren er 56 aan de koude kant. De zon scheen in De Bilt gedurende 622 uren tegen 615 uren normaal, de hoeveelheid regen was 291 mm tegen 215 mm normaal. De afgelopen drie maanden waren slechts weinig min der nat dan het overeenkomstige tijd. vak van het vorig jaar, maar de tem peratuur was over het algemeen be langrijk hoger en het aantal uren zonneschijn groter. KORTE eolf Uit het Prinsenhof te Delft is, naar eerst thans bekend wordt sinds enige weken een kostbaar schilderij tje verdwenen, waarvan de waarde wordt geschat op circa 1500 gulden. Het doekja stelt Prins Willem van Oranje voor. Alle antiquairs zijn van het verdwijnen van het schilderij door de politie verwittigd. Hooibroei had tot gevolg, dat gis termiddag te Terhorne. Friesland een boerderij geheel afbrandde. De gehele wintervoorraad hooi die in de schuur lag, alsook het woonhuis gingen in vlammen op. De eigenaar van het be drijf was verzekerd. Onder leiding van een vijftien jarig meisje, trok zaterdag een groep- kinderen uit Voorburg naar het Prins Bernhardpark aldaar. Nadat de Wnderen enige tijd in het park had den gespeeld, werd een 2-jarig jon getje vermist. Na lang zoeken heeft men de politie gealarmeerd, die na korte tijd dreggen het lijkje uit de vijver ophaalde. - Op het rijwielpad langs de Haar lemmerweg te Amsterdam heeft zon dagmiddag een botsing tussen twee bromfietsen het leven gekost van een Haarlemse dame. Ze reed in volle vaart tegen een tegenli ger, kwam ten val en overleed ter plaatse aan een hersenbloeding. „Ons Genoegen" hield zaterdagmid dag een viswedstrijd tegen de Ter Aarse hengelver. „De Brasem".- De weersomstandigheden waren heel gunstig, maar de vangst viel tegen. „Ons Genoegen" won de medaille met 17 tegen „De Brasem" 14 stuks. 1. Verschuur „De Brasem", 5 stuks; 2. J. Bloos jr. „Ons Genoegen"; 3. Bin- nenkamp, idem, 4. st.; 4. A. de Jong, id. 4. st.; 5. Raaphorst, idem 4 st.; 6. K. Heine, id., 4 st.; 7. KI. Vonk, id. 2 st.; 8. L. Houweling, idem 2 st.; 9. D. v. Leeuwen, id. 2 st.; 10. L. Vonk, id. 2 st.; 11. Vos „D.B.", 2. st.; 12. P. van Veen „O.G.", 2. st.; 13. G. Schijf, D.B., 2. st. Tijdverdrijf". De hengelaarsver eniging „Tijdverdrijf" hield haar 4e viswedstrijd van het seizoen in het Aarkanaal. 29 Deelnemers vingen bo venmaatse vis en het totaal gewicht viel ook nog mee. 1. D. v. Leeuwen, 1382 gr.; 2. H. Kamping 735 gr.; 3. P. Straathof 655 gr.; 4. J. Verkaik 652 gr.; 5. B. Len ting 505 gr.; 6. M. Piepenbrink 500 gr.; 7. H. Dongelmans sr.; 8. W. Len- ting 448 gr..; 9. G. v. Klaveren 430 gr.; 10. M. v. Egmond jr. 395 gr.; 11. J. Snel 297 gr.; 12. D. Piepenbrink 268 gr.; 13. A. de Jong 253 gr.; 14. B. de Wit 240 gr.; 15. A. Wyfje 210 gr.; 16. A. Borst 197 gr.; 17. C. Martens 175 gr.; 18. M. Roggeveen 160 gr.; 19. Th. Dongelmans 134 gr.; 20. P. Bouthoorn 129 gr. Puzzelrit. Zaterdag 14 septem ber a.s. wordt er in de Rijnstreek 'r. grote puzzelrit gehouden voor auto mobielen waartoe de'directie van de fa. Kamsteeg het initatiief heeft ge nomen. De route die over een afstand gaat van 115 km en mét een gemiddelde snelheid gereden moet worden van 36 km gaat uitsluitend over wegen met een gesloten wegdek. Bepaald is dat \erloren tijd tussen de con- trole's niet mag worden ingehaald waardoor dus geen gejaag kan ont staan. De start is bepaald bij de fa briek van Baronie, terwijl de finish zal plaats vinden bij Avifauna, waar, Hoewel het spel van Alphense Boys in de wedstrijd tegen het Kode- graafse Esto, nu niet bepaald groots was, wisten de rood-witten deze laatste oefenwedstrijd voor de com petitie toch'met 4-3 te winnen. Het was vooral midvoor de Bruin die 'n groot aandeel had in deze zege daar alle vier Alphense doelpunten van zijn voet kwamen. Een wat aarzelend begin van de Boys was oorzaak dat een der backs eerst in eigen doel scoorde en toen daarna dezelfde nog een strafschop wegens hands veroorzaakte kon doel man Jaspers opnieuw naar het net 0-2. De Bruin zorgde er daarna voor, dat met een 1-2 stand gerust werd. Opnieuw bracht Esto daarna het ver schil op twee doelpunten 1-3, waarna de Boys geruime tijd in de aanval bleef. Nadat eerst 2-3 op het score bord was gebracht kon men even la ter de gelijkmaker noteren 3-3 en kort voor het einde wist Geurt de Bruin nummer vier op zijn nagm te brengen 4-3. Alphense Boys 3 won met 8-0 van Esto 2. Alphen II versloeg Alphia II (7-0). De reserve's van Alphen en Alphia speelden een oefenwedstrijd op het terrein achter het Bospark. De thuis club bleek veruit de sterkste en met de regelmaat van de klok werd er gescoord. Toen het fluitsignaal voor de laatste maal weerklonk bleek de Alphia doelman zeven maal gepas seerd tegenover zijn collega aan de andere kant geen enkele keer. BODEGRAVEN BOSKOOP WINT WESSELS- WISSELBEKER. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 2 September 1857. Berlijn. Tegen den 13den Ju- ntj, waarop volgens sommigen het einde der wereld zou plaats hebben, had de eigenaar van een openbaar huis te Potsdam een afscheidsfeest aangekondigd, dat bestaan zou uit verschillende vermakelijkheden en besloten zou worden met het zingen van liederen, waaronder ook van stichtelijken aard De policie had echter de aankondigingen doen afstemmen, en thans is de ge noemde eigenaar voor de regt- bank gedaagd, als schuldig van godslastering. w j.l. vond te Bodegraven het jaarlijks toernooi plaats om de zilveren Wessels-wisselbeker, waar aan voor ditmaal werd deelgenomen door de uitschrijvende vereniging Bodegraven, de bekerhoudster Bos koop, het Goudse G.S.V. en het Rot terdamse E.D.S. De loting had uitgemaakt, dat Bo degraven moest spe.en tegen de der de klasser GSV, terwijl Boskoop te gen EDS moest aantreden. De win naars van deze twee wedstrijden zouden tenslotte moeten uitmaken, wie de beker voor een jaar mee zou mogen nemen. Na een prettige en spannende strijd won Bodegraven met 2—1 van GSV, terwijl Boskoop en EDS met 00 gelijk speelden, doch bij het strafschoppen nemen EDS slechts een en Boskoop twee van de drie strafschoppen benutte. De finale tussen Bodegraven en Bos koop werd in een stromende regen gespeeld, hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam. Het iets meer agres siever spel der Boskopenaren be zorgde hen een 31 overwinning, waardoor Boskoop voor de tweede maal de beker mee naar huis mocht nemen. Zou Boskoop er het volgend jaar in slagen, wederom de beker te winnen, dan is het zilveren kleinood haar definitief eigendom (driemaal achtereen winnen). Doch ook Bode graven blijft haar kans nog oehou- den. Zij won de beker in totaal reeds vier maal en bij een vijfde maal win nen zal zij zich eigenares mogen noemen. Omtrent de wedstrijden het volgende: BodegravenGSV 2—1. Bodegraven was doorgaans iets Veteranen GSV-Veteranen EDS 1—3 Als tussen wedstrijd werd boven genoemde veteranenontmoeting ge speeld, welke weinig interessants bood en eindigde in een Rotterdam se zege. Bodegraven—Boskoop 1—3. Deze finale werd in een stromende regen gespeeld. Het iets agressiever spel van Boskoop bezorgde haar een licht overwicht en midvoor Van Oostrum gaf zijn club na tien minu ten de leiding, terwijl linksbinnen Van Bemmel kort voor de rust de voorsprong tot 0—2 vergrootte. Wel begon Bodegraven de tweede helft met het offensief, doch toen Loef er 03 voor Boskoop van maakte, was #het pleit besle-ht. Wel scoorde Scheer direct hierop een tegenpunt, doch verder kwam Bodegraven niet. Met een toepasselijk woord reikte de waarnemend voorzitter J. Mar tens na afloop het zilveren kleinood aan de aanvoerder van Boskoop uit. BOSKOOP ST. BERNARDUS—G.D.S. 3—4. Gezien het spel dat GDS in deze oefenwedstrijd vertoonde behoeft zij geen vrees te koesteren voor de ko mende competitie en ziet het er zelfs naar uit, dat zij hoge ogen zal gooien. De eerste minuten zag het er niet naar uit dat GDS met de overwinning zou gaan strijken want de eerste aan val van St. Bernardus leverde reeds een doelpunt op toen de rechtsachter het te gemakkelijk opnam en de gast heren van dichtbij een niet te missen kans kregen. 10. Langzamerhand kwam GDS er echter beter in en na 10 minuten was de stand gelijk door Dijkman. 11. Enkele minuten later was het dezelfde speler die uit zeer moeilijke positie toch nog raak wist te- schieten. 12. Geruime tijd ging het spel gelijk op en neer waarbij het GDS doel tenauwernood aan doorbo ring ontkwam doch doelman Moe- rings wist enkele malen goed te red den. Toch behield GDS een klein veldoverwicht en na een half uur spe len was 't Dijkman die een solo-rush besloot met een hard schot dat voor de doelman van St. B. onhoudbaar was, 13. Na de rust kregen de gastheren het voordeel van de wind die intussen wat was aangewakkerd. Keer op keer sneden zij hu door de GDS-verdedi- ging heen en het spel was vijf minu ten aan de gang toen zij de achter stand verkleinden tot 2—3. Weer vijf minuten later ging de bal bij een GDS aanval van voet tot voet en het was Dijkman die daarbij doelpuntte. 24. De gastheren veroverden zich nu een veldmeerderheid doch de GDS verdediging, die alle zeilen bijzette wist onheilen te voorkomen. Een toe gewezen strafschop wegens hands werd door Moerings gekeerd. Het spel ging geruime tijd gelijk op en neer doch in de 35e minuut gelukte het St. B. nog een keer Moerings te laten vissen. 43. Hoewel beide doelen nog meerdere malen in gevaar kwamen te verkeren werd niet meer gedoel punt zodat het einde kwam met een kleine doch verdiende zege van de gasten. GDS II zegevierde over St. Bernar dus II met de ruime cijfers van 311. Zomerfeest in het Julianakwartier. Ter gelegenheid van de ver jaar van Prinses Wilhelmina, heeft sterker en de doelman van GSV het bestuur van de buurtver. ,,'t Zui- werd nog al eens aan de tand ge voeld. Uit een voorzet van Schone- ville miste Voordouw een kans, ter wijl ook midvoor Scheer met zijn schoten niet gelukkig was. GSV bracht het niet verder dan een twee tal corners, welke beide achter wer den geplaatst. Ondanks het overwicht van Bodegraven namen de gasten kort voor de rust de leiding, toen linksbuiten De Jong handig profi teerde van een mistrap der Bode graaf se defensie (01). Ook het tweede halfuur had Bode graven het beste van het spel den" zaterdagmiddag feestelijkheden georganiseerd. In het met vlaggen omzoomde park op het Julianaplein vonden kin derspelen plaats en zoals dit bijna al tijd het geval is, bestond er voor de evenementen voor de jeugd grote be langstelling. Bij verschillende spelen steeg de spanning hoog omreden de deelnemers (sters) tot het uiterste kampten om één der uitgeloofde prij zen in de wacht te slepen. De favorieten waren: Vlaggetje ste ken voor meisjes en jongens van 4 tot jaar. 1. Liedy Smit; 2. Joke van toen kort na de aanvang Goudkuil ^am; 3. Jan Kranenburg. een kans kreeg doch op ongeoorloof de wijze van de bal werd gewerkt, benutte Scheer de toegestane straf schop (11). Ook Bodegraven kreeg kort daarna een tweetal corners te nemen, doch ook hier werd beide malen de bal achter geplaatst. Tien minuten voor het einde scoorde mid voor Scheer op keurige wijze een tweede doelpunt en nadien gaf Bo degraven de bezoekers geen kans meer om gelijk te komen. BoskoopEDS 00 (Boskoop wint met strafschoppen). Deze wedstrijd stond qua spel op veel lager peil dan de vorige. EDS begon sterk aanvallend, maar kwam niet tot scoren. Geleidelijk nam Bos koop het overwicht over, doch de talrijke scoringskansen van Boskoop gingen door slecht schieten te loor. Rust ging in met blanke stand. Ook in de tweede speelhelft was Boskoop sterker, maar kwam niet tot scoren. Zelfs kreeg EDS kort voor het einde r.og een prachtkans, om de leiding te nemen, doch op onverklaarbare wijze bleef de bal uit het doel. De verlenging bracht evenmin een doel punt, al kwam EDS er weer een keer heel dicht bij, zodat strafschoppen moesten beslissen, waarbij Boskoop de gelukkigste was. Bussen gooien voor meisjes en jon gens van 6 tot 8 jaar: 1. Wilma Ro- mijn; 2. Arie van Meerveld; 3. Sjaak Stolk. Vaten rollen voor jongens van 9 tot 11 jaar: 1. Dick Bouwman; 2. Dick Kraayenbrink; 3. Martie Rijkaart. Behendigheidswedstrijd op de fie's voor jongens van 12 'tot 15 jaar: 1. Bram de Eruin; 2. Kees Harkes; 3 Jan Harkes. Voor de ouderen stond in de avond op de feestelijk geïllumineerde Em- makade ringsteken op rijwielen op het programma. Ook hiervoor bestond veel animo, doch het was jammer, dat er af en toe regen viel. Niettemin werd het programma volledig afge werkt. De prijswinnaars waren: 1. P Kraayenbrink; 2. Nel van Klavere- 3. Piet Griffioen; 4. W. Hanninga; 5 Aad van Rijn. Geboren: Ronald Maarten zn van M. Spaargaren en D. Vrolijk Johanna Jacoba dr van C. van Veen en J. van den Bosch. Overleden: Neettje Kek, weduwe van A. Goudkade. Gevonden voorwerpen. Stofjas met broodblikje; jongensjasje; haar borstel; wollen doek; witte ceintuur; dop van benzinetank. Inlichtingen bij de Rijkspolitie.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2