5 LWTUGAT Sbj mam De Snorrende Kapelaan A. H. Schrama nam afscheid van de Sint Jozefparochie te Leiden Leiderdorp opende - na veel toespraken - Chr* Ulo-school VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 OF: I I"><N^ 'MJRANT PAGINA 3 „Bewaar toch de eensgezindheid" Het kleine zaaltje aan de Maria Gijzensteeg was te klein om alle be langstellenden te bevatten, die daar gisteravond bijeengekomen waren om afscheid te nemen van kapelaan A. H. Schrama, die na zes jaar werk zaam te zijn geweest in de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart en Sint Jozef, door de bisschop is overge plaatst naar Den Haag. Pastoor J. A. van Kleef sprak als eerste de scheidende kapelaan toe mede uit naam van allen, die in de zaal aanwezig waren. Hij deed dat in de vorm van een gericht, geïn spireerd op het in de parochie zo be kende St.-Jozeflied: „Dagelijks moest hij werken". Hoezeer kapelaan Schra ma dagelijks gewerkt heeft bleek wel uit de stroom van afscheidswoord]es, die hij kreeg te aanhoren van afge vaardigden van verenigingen waar voor hij zich verdienstelijk maakte. Achtereenvolgens kwamen op aan wijzing van de ceremoniemeester, de heer J. C. van Hameren, hun op wachting maken de heer J. T. Hen- sing namens de herencongregatie, de heer Wim de Water, prefect van de jongensconcregatie en mei. M. Ver- plancken uit naam van „Het Geeste lijk Uur". De heer A. J. J. Lindenhoff, voor zitter van de r.-k. politiebond, werd gevolgd door de heer H. E. van Haas teren, die sprak voor het Jeugdco- mité, en door twee jongens van het Gilde. Kapelaan J. van Adrichem memoreerde de werkzaamheden van kapelaan Schrama „binnenshuis", werkzaamheden die hij als een van de bewoners van de pastorie gedu rende zes jaar met vreUgde en soms ook vrolijkheid had mogen aanschou wen. Ook de heer P. C. Merts, voor zitter van d. r.-k. ver. van sigaren winkeliers, van welke vereniging de vertrekkende kapelaan geestelijk ad viseur was, sprak enkele woorden ten afscheid, evenals de heer Herman Stentz, die namens K. O. aanwezig was en de heer Van Zanten, pen ningmeester van het Wit-Gele Kruis. Alle sprekers uitten hun waardering voor wat kapelaan Schrama tijdens zijn verblijf te Leiden heeft gedaan. Ze betuigden hun spijt over het af scheid en lieten bijna allen hun dank Leidse Agenda (Kath. verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van data van bijeenkomsten laten voorlichten door het secretariaat van de Raad van Maatsch. en Cult. Overleg, W. J. Kriek, Hooigracht 12, tel. 20018). VRIJDAG 30 AUGUSTUS Om de Doorbraak. Kermisfeest. Speeltuin Herengracht 812 u nam. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Leidse Bond v. Volkstuinver. Ope ning eerste permanente volkstuin park. Einde Marnixstraat. BLO dr Van Voorthuysenschool half 4 nam. L.F.C. Viering 50-jarig bestaan. Receptie Den Burcht. Driehalf zes nam. Om de Doorbraak. Kermisfeest. Speeltuin Herengracht. 26 en 712 uur nam. ZONDAG 1 SEPTEMBER Verbum Dei. H. Mis met uitleg voor niet-katholieken. St. Lidwina- huis, Zoeterwoudsesingel 34, 9 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur (Tot 1 oktober). en de beste wensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. In zijn slotwoordje zeide kapelaan Schrama het te betreuren dat de bis schop hem een andere plaats had ge geven. Door de snelle gang van za ken had hij nog geên gelegenheid ge had alle weldoeners te bedanken. Hij deed dat alsnog in zijn dank woord dat ook de grote erkentelijk heid gold, die men voor zijn werk toonde. Kapelaan Schrama zeide ech ter te beseffen, dat niets volmaakt is en dat nu nog niet te beoordelen is of zijn werk verdiensten heeft ge had. Aandringend, onderling toch de eensgezindheid te bewaren, besloot hij met een bemoediging aan elk der aanwezige verenigingen. Na afloop van de speeches nam elk der aan wezigen de gelegenheid waar om de kapelaan persoonlijk vaarwel te zeggen. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leideh brengen ter openbare kennis, dat de Ambonstraat, alsmede de Pioenstraat, voorzover gelegen tus-1 sen de Herenstraat en de Lindestraat, met ingang van heden voor de duur der bestratingswerkzaamheden, al daar, zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. BUITENGEWONE AANDEEL HOUDERSVERGADERING „N.V. LEIDSE WOLSPINNERIJ". In „Het Gulden Vlies" zou heden morgen een buitengwone vergade ring gehouden worden van aandeel houders der N.V. Leidse Wolspinnerij. Daar het statutair vereiste aantal aan delen niet vertegenwoordigd was, werd de vergadering verdaagd tot een nader bekend te maken datum. De buitengewone aandeelhoudersverga dering heeft betrekking op een sta tutenwijziging. MEN VANGT VLIEGEN MET HONING.... Leiden oefent de laatste weken een verdachte aantrekkingskracht uit op inbrekers. Tijdens de afwezigheid van de bewoners werd ingebroken in een perceel aan de Haagweg. Door ver breking van een glazen ruit ver schaften onverlaten zich toegang tot de woning, waar zij honderdzestig gulden en een gouden horloge buit- maakten. De inbraak werd gisteren bij de politie aangegeven, evenals 'n tweede „kraakje", waarbij vier-en- vijftig gulden verdween uit 'n spaar- klokje in een woning aan het Leven daal. Door de politie te Leiden werd aangehouden 'n 27-jarige loopknecht van een firma te Leiden. De man had kans gezien om, toen hij een be stelling afleverde bij een van de klanten, honderddertig gulden uit een portefeuille te ontvreemden. Jaarverslag Ned. Leger- en Wapenmuseum Aan het jaarverslag van het Ned. Leger- en Wapenmuseum „Generaal Hoefer" is ontleend, dat het vorig jaar sloot met een batig saldo van 4.839,83. Het aantal bezoekers be droeg 11.490. Een toenemen van het totaal aan tal bezoekers met ruim 125 pet. stemt hoopvol; het houdt ongetwijfeld ver band met de officiële heropening en met de openstelling van de naar het museum voerende tunnel. Nog gun stiger is echter de toeneming met ruim 200 pet. van het aantal beta lende bezoekers, waarbij vele buiten landers. Het museum werd verrijkt met een groot aantal schenkingen, o.a. door Prins Bernhard. Er hadden ook enige aankopen plaats. R.K. Gymnastiekver. „Sportief" De gymnastieklessen van de r.-k. gymver. „Sportief" beginnen heden avond weer. De eerste lessen van 6 tot 8 uur blijven in de gymzaal Ra penburg 48. De laatste twee uren (van 8.1510.15 uur) zijn verplaatst en worden' gegeven in de gymzaal ambtenaar bij de kindergeneeskunde, dr. H. H. van Gelderen, thans weten schappelijk ambtenaar 1ste klasse; gerekend van 1 juli 1957 tot "\veten- schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de cardiologie D. van der Sande, thans tijdelijk. Tranen om de begroting 1 Een „men" die schreit een droeve traan „Gemeente gaat gij naar de maan?" Regering is zo akelig machtig, De stad niet zo kapitaalkrachtig! Tariefsverhoging is een strop Wie vangt de traan des burgers op.... Gedeelde smart is halve smart, Zo in de daad als in het hart! Laat ieder dus zijn zaken drijven En de overheid niet zo bekijven. Gezamenlijk moeten we door de tijd, Gegroet hoor „men", ik heb gezeid. EEN BURGER DIAKENWIJDING. Zondag 1 september zal frater Abraham (Frans Castelein) in de kerk der Minderbroeders te Weert (Biest 43) diaken worden gewijd. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wü kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. KATWMK MM Koninginnefeest. De inzet van het Koninginnefeest is het ontsteken van het vreugdevuur op een terrein Potgieterlaan tegenover de St. Leo- naast de Provinciale weg, overkant narduskerk aan de Haagweg. Uit de Staatscourant Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen is benoemd aan de rijks universiteit te Leiden: voor het tijd vak van 1 juli 1957 tot en met 30 juni 1958 tot wetenschappelijk hoofd- van Pension St. Jozef, op heden vrij dagavond. KRV. Het programma voor za terdag en zondag luidt als volgt: Zaterdag: Katwijk a aspiranten KRV aspiranten, Katwijk b asp. KRV asp. Zondag: KRV juniorenFoerholte b, KRV 3SJC 5, SJC 3—KRV 2. (79) Een groot aantal genodigden was gistermiddag verzameld in de aula van de Chr. Uloschool aan de v. Geer straat te Leiderdorp om de opening mede te maken. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer S. J. v. d. Stoel, heette alle aanwezigen welkom en verzocht hen gezamenlijk te zingen vers 1 van Psalm 150: „Looft God, looft Zijn naam alom". Hierna volgde schriftlezing en sprak de voorzitter een dankgebed voor het totstandkomen der school. De heer v. d. Stoel zeide daarop, dat het hem een groot genoegen deed het woord tot de aanwezigen te mogen richten op deze dag, die ongeveer sa men valt met de datum waarop 10 jaar geleden met het Ulo-onderwijs in Leiderdorp was gestart met 33 leer lingen. Hij schetste de totstandko ming van het Ulo-onderwijs en gaf een overzicht van de afgelopen 10 jaar waarin de school heel wat moei te heeft gehad met het vinden van behoorlijke ruimte om les te geven. Uit de samenwerking tussen de Hervormde en Gereformeerde school vereniging is tenslotte de mogelijk heid geboren om te komen tot deze nieuwe school, die nu kan gaan draaien met 178 leerlingen. Een bijzonder dankwoord richtte hij tot de heer J. Wissel, het hoofd der Uloschool die in de afgelopen 10 jaar heel wat moeilijkheden heeft moeten overwinnen. Een leerlingenkoortje o.l.v. mevr. v. Stralen zong daarna meerstemmig het gezang: „Dankt, dankt nu allen God." Hierna bood de heer L. Schipper, insp. L. O., zijn gelukwensen aan. Burgemeester v Diepeningen, sprak op deze feestdag namens het gemeen tebestuur een hartelijke gelukwens met deze nieuwe school. Hij beklem toonde het goede onderwijs in Leider dorp en herinnerde aan de krachtige stimulans van de heer J. Wissel om in Leiderdorp het Ulo-onderwijs in te voeren. Er is gezongen: „Dankt nu allen God" en zo zal het ook zijn in dit gebouw. Hij wil niet nalaten zijn blijdschap uit te spreken, dat de be sturen van de chr. scholen elkaar ge vonden hebben cn zo het Ulo-onder wijs in Leiderdorp hebben bevorderd. Hij richtte een hartelijk woord van gelukwens tot het bestuur en in het Z0ETERW0UDE Afscheid kapelaan G. Kapteyn Zeer vele priesters hebben hun priesterlijk ambt in de eerste jaren aangevangen als kapelaan van de pa rochie van St. Jans Onthoofding. Meestal was hun werken onder de leiding van de deken van Zoeter- woude van korte duur. Nu weer heeft de bisschop onze kapelaan Kapteyn, na anderhalf jaar in Zoeterwoude „te hebben gestaan", benoemd aan de Hippolytus-Kerk te Delft. De voorzitter van de prop.-club „St. Paulus", de heer J. Paardekoo- per, opende de bijeenkomst met ge bed en deelde mede, dat de parochie een afscheidsavond bereid had om 'n aangename herinnering aan Zoeter woude voor het verdere priesterleven mee te geven. Deken Juffermans voerde als eer ste spreker het woord. Er is in de wereld veel critiek op de evenmens, ook op die welke boven ons geplaatst zijn. Spr. constateert echter, dat de kapelaan een goede beoordeling van zijn werk heeft gehad. Spr. wijdde uit over de stad Delft met haar groot historisch verleden. Kapelaan Kap teyn heeft getoond een goede zielzor ger te zijn. Spr. schetste hoe moei lijk het voor een priester kan zijn te werkéh in die richtingen die hem niet zo goed liggen en hoe gemak kelijk men zich richt op die taak, welke iemand het meest lief is. Hier in ligt een groot gevaar, want een priester moet al zijn talenten veel zijdig ontplooien. God moet in hem de eerste plaats innemen en het hoog tepunt van zijn leven moet elke dag zijn het opdragen van het H. Mis offer. Tenslotte wenst de deken de kapelaan toe ook in Delft aller har ten te kunnen winnen en een goede priester te zijn voor Onze Lieve Heer. De heer Q. H. Onderwater, voor zitter van de r.-k. raad van overleg, sprak over de vele adviseurschappen. Bij de komst van kapelaan Kapteyn was deze taak, die te groot was voor één kapelaan, verdeeld. Spr. dankte echter namens alle verenigingen die onder zijn geestelijke leiding hebben gestaan voor zijn steun en hulp. De heer S. J. van der Salm, prefect van de „H. Familie", dankte voor al les wat de kapelaan voor de con gregatie had gedaan. De heer J. Paardekooper dankte namens de kinderen en de zieken voor zoveel liefde en vriendschap en deelde mede, dat de club weer een inzameling had gehouden, waarbij verschillende organisaties hun bij drage spontaan hadden gevoegd, waardoor een goed gevulde envelop pe kon overhandigd worden. Toen sprak de scheidende kapelaan zijn dankwoord en richtte zich eerst tot de deken, die als geestelijke va der zijn steun was geweest bij de aanvang van zijn priesterlijk werken. „Deze leiding zal haar stempel op mijn verder priesterlijk leven wel blijven drukken, waarvoor ik, vooral ook om zoveel vriendschap, gezellig heid en menselijk contact wel zeer dankbaar ben." De parochianen dankte spr. in het bijzonder voor het grote vertrouwen, hem in zijn werk geschonken. Hij dankte vele personen die voor hem gezorgd hadden, de besturen van de verenigingen voor veel vriendschap, pater Van Beurden voor zijn goede raad en hulp en in één woord alle parochianen. bijzonder tot de heer Wissel. Een van de oprichters, de heer Goedhart, sprak voor zichzelf en voor de Chr. Boerenleenbank. De heer v. Ingen Schenau, als afge vaardigde van het Chr. Nat. School bestuur feliciteerde het bestuur met de nieuwe school, welke mede een gevolg is van het feit, dat Leiden het aantal Ulo-leerlingen niet meer vol doende kan opvangen. Namens het Hervormd schoolbe stuur sprak Ds J. Honnef die Leider dorp een zeer benijdenswaardige plaats vindt wat betreft de scholen bouw. De heer J. V'issel zeid2, dat er van daag iets moois was te aanschouwen verkregen door samenwerking. Hij schetste uitvoerig zijn persoonlijke ervaringen van de afgelopen 10 jaren over het verloop van het Ulo-onder wijs te Leiderdorp. Er waren moei lijkheden maar ook vele prettige uren. Dankbaar is hij, dat hij dit moment heeft mogen meemaken, nu hij in september a.s. van het onderwijs af scheid neemt in verband met zijn leeftijd. Dank brengt hij aan alle me dewerkenden en biedt tenslotte na mens het personeel een Bijbel aan. Ds Banka, sprak namens de Geref. kerkeraad en noemde deze school een kostbaar bezit. Pastoor Kcuwenhoven als verte genwoordiger van het katholiek schoolbestuur zeide verheugd te zijn, dat dit is een christelijke school. Zo als reeds eerder door spreker was ge memoreerd, hoopte ook hij dat het geen diplomajagerij zou worden maar werkelijk een school waar Christus heerst. Als v/ij bidden luistert God en als het Evangelie gelezen wordt, luis teren wij naar God. Ik hoop, aldus spr., dat God luistert naar u en dat u luistert naar God. Nog werd gesproken door mej. Meerburg, hoofd van de kleuterschool die de samenwerking memoreerde ge durende de tijd dat het Ulo- en het kleuteronderwijs onder een dak wa ren gehuisvest. We leefden eigenlijk teveel met elkander mee, want als er moeilijkheden waren, hadden wij ze ook. Als aandenken aan die tijd bood zij een geschenk aan. Adj. Kronenburg gewaagde van de goede medewerking welke hij mocht ondervinden van de heer Wissel het geen hij zeer op prijs stelde. Als dank, met zijn gelukwensen, bood hij het bestuu reen boekwerk encyclope die voor de vogelwereld aan. Het hoofd van de herv. lagere school, de heer Van der Hoek, sloot de rij. Namens het personeel van deze school wenste hij bestuur en perso neel hartelijk geluk met de nieuwe school en in het bijzonder aan de heer J. Wissel. Het koortje trad hierna nog een maal op waarna besloten werd met het gezamenlijk zingen van Gezang 148; 1. Hierna was er gelegenheid de school te bezichtigen hetgeen zeker de moeite waard was. Ruime practische lokalen alle keurig verzorgd. Boven dien bezit de school een aula, waar de ontvangst plaats vond. In deze aula bevindt zich ook nog een be hoorlijk toneel, waarmede de school over een accomodatie beschikt, welke zeker te benijden is. Ongetwijfeld is deze school èn voor het schoolbestuur èn voor de gemeente een prachtige aanwinst. TOUR DE LISSE NIC. CASTIEN WON TOUR DE LISSE. Fini.de bloemen, de gelukwen sen, de gele trui en de overwinning waren voor Nic. Castein. Want de kwieke pedaalridder, die al vijf I étappes met de „maillot jaune" om zijn schouders rondfietste, werd ook gisteravond in de ploegentijdrit, die ook degelijk meetelde voor het alge meen klassement, niet van dn eerste plaats verdrongen. De snelste ronde maakte gisteravond de renner die op de tweede plaats in het algemeen klassement eindigde: K. Arendsman van de blauwe équipe, die de tien ronden ruim vier kilometer af legde in 7 minuten 15,9 sec. Dat komt neer op een gemiddelde snelheid van 35 km. per uur op zwaar lopende sin tels en op een alledaagse fiets. Ruim 1000 belangstellenden waren getuige van deze ploegentijdrit, waarin na Arendsman de gele trui drager Castien de snelste was met 7 min. 16,2 sec. Deze beide knapen namen van het startschot af de kop en bleven vrijwel voortdurend al leen jagen. Tony Warmerdam van de rode ploeg eindigde bü de sprinters op de derde plaats met 7 minuten 32 sec. Op de vierde plaats kwam A. Barten van de witte keurbende met 7 min. 34 sec. en als vijfde werd ge- klasseerd de kopman van de oranje- garde L. Meiland, die 7 bin. 38,1 sec. deed noteren. Na van Mis Tour de Lisse, Janny Goossens, bloemen en de zoen ontvangen te hebben reed Arendsman zijn ereronde, even later gevolgd door de gele truidrager Castien. Bloemen waren er ook voor de tien snelsten van deze avond. Als de organisatoren eens achter om kijken en balans opmaken, dan kunnen ze stellig niet anders dan ho gelijk tevreden zijn. Er was een be langstelling, die de stoutste verwach tingen overtrof, waardoor deze tour oók in financieel opzicht geslaagd is en waarvoor men min of meer een garantie krees, dat men het bü deze ene editie niet zal laten. Dezo tour is een prachtig brok propaganda voor de wielersport geweest, een sport die in de bollenstreek maar een klein aantal aanhangers had. Het algemeen klassement: 1. Nic. Castien, 2. K. A. Arendsman, 3. J. v. Diest, 4. T. Warmerdam, 5. W. de Vreede, 6. G. L. Meyland, 7. G. Kars. pers, 8. A. Barten, 9. P. v. Zeist, 10. Fr. de Koning. Laatste Berichten Het vliegtuigongeluk in Nieuw-Guinea Naar wü vernemen, waren de echt genote van de verongelukte vlieger, mevrouw Weekhout en haar twee kinderen, zondagavond per vliegtuig uit Nederland naar Ned. Nw Guinea vertrokken. Uit Hollandia wordt nader gemeld, dat de beide piloten om het leven zyn gekomen. Er zün slechts enkele wrakstukken van het verongelukte vliegtuig geborgen. Aanvankelijk werd vernomen, dat het vliegtuig in brand was geraakt, docht dit is slechts ten dele bevestigd. Wel is zeker ge bleken, dat een vleugel is afgebroken, waarna het toestel is neergestort Tandtarsten hervatten 4 sept. praktijk Van de* zijde van het ministerie van sociale zaken en volksgezond heid wordt medegedeeld, dat het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft besloten zijn leden tc adviseren met ingang van woensdag 4 september 1957 de me dewerking aan de ziekenfondsen, ge organiseerd in het gemeenschappe lijk overleg van ziekenfondsorganisa ties te hervatten. De heer Besuü'en, die op 13 oktober van het vorige jaar is gehuwd, staat sinds januari jl ingeschreven bij het gemeentelijk bureau voor de huisves ting in Den Haag. Hü heeft een ge neeskundige urgentieverklaring. Maar zo verklaart het gemeenteUjke bu reau er staan zeer vele van deze ge vallen al veel langer dan de heer Be- suüen op de wachtlüst. Het gemeen- telük bureau meent vooralsnog niet veel voor de hongerstaker te kunnen doen. Het Italiaanse ministerie van bin nenlandse zaken heeft vrydag be kendgemaakt, dat het stoffelük over schot van Mussolini ter beschikking van zün weduwe, Rachele, is gesteld. De stoffelüke resten waren tot dus ver op een geheime plaats bijgezet om fascistische betogingen te voor komen. Zoals bekend werd de fascistische dictator in april 1945 bij de Zwitser se grens door communistische parti- sanen doodgeschoten. Het stoffelijk overschot zal worden bü gezet in het familiegraf van de Mussolini's te Predappio, in het noor den van Midden-Italië. VOORSCHOTEN Schaakvereniging „Voorschoten". In „Het Wapen van Voorschoten" hield de schaakvereniging „Voorscho ten" haar algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer G. P. Sluiter, sprak een woord van welkom tot de leden en de ereleden en memoreerde in het kort de gebeurtenissen van het afgelopen schaakseizoen. De secre taris, de heer H. Groenenberg, had deze voorvallen allen vastgelegd in zijn jaarverslag. De wisselbeker in het bezit van dr P. Vermet was nu overgegaan in handen van de heer B, Smit. Het eerste 10-tal had behoor lijke resultaten geboekt in de Leidse schaakbond en bezette daar een goe de vierde plaats. Het 2e tiental bezet te in de 3e klasse A van de Leidse Schaakclub de tweede plaats. Deze mooie resultaten boden weer de beste verwachtingen voor de toekomst. De schaakclub Voorschoten boekte in het afgelopen jaar een kleine ledenwinst. In 2a behaalde de heer C. S. v. d. Kooi de eerste plaats en 2b de heer L. Kuneken. Door een klein verzuim kreeg de heer Kuneken, die op de slotavond niet aanwezig was, thans zün prüs en werd tevens met het be haalde succes gecomplimenteerd. De penningmeester, de heer C. M. van Renswouw, deed verantwoording van de binnengekomen en uitgegeven gel den. De club bezit nog een batis saldo do van 162.47. De heren v. d. Marei en v. d. Kooi werden benoemd tot le den van de kascommissie. Tevens werden in deze verg. statuten cn een huishoudelük reglement vastge steld. Het wedstrijdrooster werd vast gesteld. Er zal worden gespeeld in drie groepen. 2. tientallen en in een derde groep, die zal worden vastge steld, zodra bekend is hoeveel nieuwe leden zullen toetreden. De ledenwerf actie vormde eveneens een punt van bespreking. Nieuwe leden zijn van harte welkom en een ieder werd aan gespoord om zoveel in eigen kring schakers in spe aan te werven. Daarnaast zal het bestuur de mo- gelükheden bezien om een doeltref fende reclame te voeren. Het bestuur werd in zün geheel herkozen. Voor zitter de heer G. P. Sluiter, secretaris de heer H. Groenenberg, penning meester de heer C. M. van Renswouw. De heer M. Jansen we'd aangesteld tot algemeen wedstrüd!?ider. De heer P. J. Segaar tot competitieleider en de heer B. Smit tot commissaris van materiaal. Bü de rondvraag bracht de heer J. van Os het bestuur harte- lük dank voor de verrichte werk zaamheden in het afgelopen vereni gingsjaar. Na de algemene vergade ring waren er nog liefhebbers genoeg om deel te nemen aan een snelschaak wedstrijd. S.y.L.V.-Voetbal. Programma voor het a.s. weekeinde. KRVC 1SV LV 1 om 14.30 uur. Vertrek per fiets om half twee halte Wüngaardenlaan SVLV 4— UDO 3, 12.00 uur. Vanaf twee uur worden er jeugd wedstrijden gespeeld op het terrein aan de Elstlaan. Het zün de A. en B.- jumoren. Er wordt gespeeld tegen twee elftallen van R.K.A.V.V.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5