maccitomatensoep Waardering voor schoolbestuur en burgemeester voor vlotte geldleningen Geen inkrimp van areaal 137ü9 14713 15131 15333 153531,334 906 917 963 098 6,XKJ Dl. .„DAG 27 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE ("OU li ANT PAGINA 9 Oï V»» XOïAtRS° PER ZILVERZAKJE fa Gemeenteraad van Alkemade Maandagavond kwam de raad van Alkemade, ter behandeling van een zeer uitgebreide agenda, in openbare vergadering bijeen. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten deelde in zijn openingswoord mede, dat de heer M. R. Spring in 't Veld met kennisgeving afwezig was. Bij de ingekomen stukken en de lijst door G. S. goedgekeurde raads besluiten, was ook de toezending van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, van het Konink lijk Besluit van 9 juli 1957, waarbij het door de raad ingestelde beroep tegen de beschikking van de Minis ter van 28 dec. 1956 inzake de over 1956 vastgestelde vergoeding inge volge art. 101 der L.O. wet t.b.v. de Chr. school te Oude-Wetering, onge grond is verklaard. Op het verzoek van de Bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam door vloeken, om een jaarlijkse bij órage, werd afwijzend beschikt. Evenzo op het verzoek om subsidie van de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront te Amsterdam. Tegen het verzoek van G. S. om enige correcties aan te bren gen in de verordening tot vaststel ling van maximum-snelheid voor mo torrijtuigen te Kaag, o.a. de toevoe ging voor de periode van „1 juni tot 1 september", werd geen bezwaar gemaakt. Bij deze ingekomen stukken voeg de de voorz. voorts toe het besluit van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, waarin medege deeld werd dat de rijksgoedkeuring was verleend voor de bouw van 78 woningen. Inmiddels, aldus de voorz., is de bouw hiervan gegund, en dank zij de medewerking van het ministe rie is voor het benodigde geld ad 1.275.282,een vaste lening ver kregen van 1.100.000,voor dé zeer gunstige voorwaarden van 4)4 rente. Voorts gaf de raad haar fiat aan de wijziging Kinderbijslag verorde ning, waarbij de gemeentelijke rege ling wordt aangepast aan de Rijks regeling. Overeenkomstig de richtlijnen van de Minister van Binnenlandse Zaken werd een wijziging van de verorde ning regelende de salarissen en lo nen voor ambtenaren in dienst der gemeente vastgesteld, waarbij leef tijdsionen voor werklieden worden ingevoerd. Vervolgens gaf de raad zijn goed keuring aan de looncompensatie i. v. m. de huurverhoging per laug. 1957. Voorts werd ingaande deze datum een herziening van de lonen perso neel gemeentewerken, alsmede der technische ambtenaren vastgesteld. In verband met de maatregelen in zake bestedingsbeperking, waarbij nader zal moeten worden bezien of beschikbaarstelling der gevraagde gelden metterdaad kan plaats vin den, werd in principe besloten me dewerking te verlenen aan het ver zoek van het bestuur van de Ver. voor Qhr. schoolonderwijs te Oude- Wetering voor aanschaffing van nieu we oliestookkachels t.b.v. de Chr. school aldaar. Evenzo aan het be stuur der R.-K. school te Oude-We tering voor aanschaffing stoelen en tafeltjes, waarvan de kosten geraamd zijn op 2500, Bij de aanvrage van bet r.-k. Kerk bestuur St. Petrus Banden voor aan schaffing 24 eenpersoons sets, alsme de enig aanschouwingsmateriaal t. b. v. de hoogste klas der r.k. jongens school. getuigde de voorz. met waar derende woorden over de aktiviteit en samenwerking van dit bestuur, door de gemeente in staat te stellen deze benodigde gelden ond*r de ge bruikelijke voorwaarden te lenen. Vervolgens gaf de raad zijn goed keuring aan de verordening waarin voorwaarden en tarieven voor ge bruik van het binnenkort in gebruik te nemen gemeentelijk gymnastiek lokaal zijn vastgelegd. Het gemeen tebestuur van Leiden verkreeg zijn verzoek ingewilligd, waarin de ge meente Alkemade in de te sluiten geldlening van f 12.000.000,voor de bouw van een nieuw Diaconessen- huis voor ten hoogste f 2264,ga rant zal zijn voor rente en aflossing. Een belangrijk agendapunt be helsde wel de toezending door G. S. j van een ontwerp-regeling met kaart en toelichting betreffende wijziging van de grens tussen de gemeente Alkemade en Woubrugge, B. en w. verwezen hiervoor in hun preadvies laconiek naar de door hen gegeven richtlijnen bij de behande ling hiervan in de raadsvergadering van 26 okt. 1956, met de mededeling, dat geen nieuwe gezichtspunten naar voren waren gekomen. De heer P. v. d. Velden merkt op uit het raadsverslag der gemeente Woubrugge gelezen te hebben, dat men ook daar in de raad van gevoe len was, dat het omstreden deel bij Alkemade behoort. Spr. wil daarom opmerken, dat de mening van de raad van Alkemade sinds de behan deling in een vorige raadsvergade ring geen wijziging heeft ondergaan. •De heer C. de Jong zou verheugd zijn als dit gedeelte bij Alkemade komt, omdat de bewoners in feite in woners van Roelofarendsveen zijn. Hij spreekt de wens uit, dat zo gauw de wijziging wettelijk een feit is, het gemeentebestuur van Alkemade hier voor een betere verlichting gaat zor gen, aangezien hierin tot nog toe voor deze bewoners weinig is ge daan. Hierna stelt de voorz. voor, om met inachtneming van het besproke ne bij de vorige behandeling, G. S. instemming met dez„ plannen te be tuigen. Het voorstel van b. en w, tot in richting van een instruktielokaal op de zolder van de brandweergarage te Roelofarendsveen, waarvan de kosten begroot zijn op f 2030, werd aanvaard, maar gezien de be stedingsbeperking trok de voorz. in twijfel of tot een spoedige verwezen lijking gekomen zal kunnen worden Een vaste brug over de Ring- sloot zo vast nog niet. Ook de spoedige bouw van een vaste brug over de Ringsloot te O.- Wetering nabij het machinegemaal werd door de voorz. in twijfel ge trokken. Evenwel, ter verwezenlij king van het uitbreidingsplan me de door de bouw van de 78 woningen alsook voor een betere verbinding vanaf de provinciale weg naar de watersportgebieden, is deze brug noodzakelijk. Van belang hierbij, al dus de voorz., is de aankoop van de benodigde grond van de heer C. Langhout, Plantage te Oude-Wete ring. De heer Van Scheppingen ziet in de aankoop van deze grond een gevaar, wanneer dit plan voorlopig niet verwezenlijkt kan worden. De heer N. A. J. Rietbroek heeft reeds eerder gezegd de bouw van deze brug niet noodzakelijk te ach ten. In het verleden hebben wij in de dorpskern zoveel mogelijk brug gen opgeruimd en nu gaan wij daar weer nieuwe bruggen bouwen. Meer belang ziet spr. in een oplossing van het parkeer-probleem ter plaatse Spr. kan derhalve met deze uitgave en de bouw van de brug niet accoord gaan. De voorz. bestreed de motive ring van de heer Rietbroek, want nü tegenstemmen is in feite ageren te gen het reeds eerder goedgekeurde uitbreidingsplan. Uit financieel oog punt heeft men reeds de bouw van één brug laten vervallen. Spr. wees voorts op het belang voor de in het uitbreidingsplan opgenomen dorps kern met kerk en school e.a. De heer C de Jong is niet voor de bouw van deze brug, maar wel voor de aankoop van de grond en deze dan te benutten voor aanleg van een parkeerterrein. Na een breedvoerige bespreking werd het voorstel van b. en w. aldus gewijzigd, dat de raad besluit tot aankoop van de grond over te gaan. en dat het voorstel tot de bouw van de brug tot een nadere bespreking in de commissie van openbare wer ken wordt teruggenomen Meer ur gent noemde de voorz. voorts de ver nieuwing van het brandweermate riaal te Rijpwetering door aanschaf fing van een'volkswaeen-bluseenheid alsmede verbetering van de brand weergarage aldaar, hetwelk in totaal een bedrag van 15.500,zal ver gen. Nadat de heer Van Rcbeopingen te. vreden was gesteld op ziin vraag be treffende controle en onderhoud der motoren, ging de raad unaniem met dit voorstel accoord. Sprekende in urgentieklassen, al dus de voorz.. dan verwerft het slo pen van de bovenbouw en het ma ken van een vast betondek voor de Franse brug, wat urgentie betreft wel de „gele trui". Vooral urgent in verband met de aanleg van de Rijksweg 4A, waarom de Rijkswaterstaat dit projekt zal steunen bij G. S. De totale kosten, waarbij het wegdek een breedte zal krijgen van 6 meter, waren geraamd op 15.000,De raad ging dan ook zonder meer met het voorstel ak koord. Bij de verhuring van enkele per celen tuinland en weiland informeer de de heer J. P. Hogenboom of de commissie van landerijen nog be staat. Alhoewel deze commissie aan de voorz. onbekend was, bleek uit enkele opmerkingen in de raad dat deze in het verleden toch in het le ven was geroepen. De voorz. zegde derhalve een onderzoek toe, zodat deze in de toekomst voor een soort gelijk voorstel gehoord kan worden. De presentiegelden van de com missie tot wering van schoolverzuim werden met 100 verhoogd en ge bracht van 1,50 op 3,De vaca ture in deze commissie werd aange vuld door de benoeming van de heer Cl. I. Schaminee. Tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand werd benoemd de hoofdcom mies ter secretarie, de heer W. F. A. de Leeuw te Hoge Zwaluwe. In de rondvraag vroeg de heer v. d. Bijl de aandacht voor de in het uitbreidingsplan geprojecteerde pa rallelweg met de Prov. weg, en ver zoekt b. en w. plannen te maken om tot spoedige verwezenlijking te kun nen overgaan. In zijn toezegging deelde de voorz. mede, dat deze weg voorlopig zal zijn voor voetgangers, rijwielen en licht verkeer. De heer Rietbroek informeerde naar de juistheid van huurverhoging gemeente-woningen berekend over de huur inclusief waterleiding, het welk door de voorz. ontkend werd. De heer Van Scheppingen kreeg op zijn vraag betreffende de gedachte van het gemeentebestuur bij de huur verhoging van de voorz. ten ant woord. dat de gemeente hierin niet hoeft te denken, maar als „Rijks- kruiers" maar heeft uit te voeren wat Den Haag bedenkt. Alvorens de rondvraag te beslui ten, vroeg de voorz. de raad en even tueel ook inwoners der gemeente, voor de nieuw aan te leggen straten acceptabele namen te bedenken In b. en w. was alreeds gedacht aan een, voortzetting van namen van vroegere burgemeesters, namen met betrek king tot de watersport, alsmede aan produkten die in deze gemeente ge produceerd worden. Suggesties in deze zullen dankbaar aanvaard wor den. Tot slot vroeg wethouder H. F. v. d. Poel het woord, die zeer waarde rende woorden richtte tot burgemees ter Kolfschoten voor de wijze waar op deze dank zij alléén zijn be moeienissen de benodigde lening ad 1.100.000,— ïoor de bouw van de 78 woningen had weten te ver krijgen. Dank daarvoor ook namens de wo ningzoekenden, maar tevens ook voor het financiële voordeel voor de ge meente, gezien de lage rente. Spr. sprak de wens uit dat de voorz ook in de toekomst nog eenfc zo een suc cesje in de wacht zal kunnen slepen, hetwelk door de raad met instem mend aplaus werd onderstreept. Nadat de voorz. met bescheiden heid de toegezwaaide lof had afge wimpeld op de beide wethouders en de instanties die deze lening had den mogelijk gemaakt, sloot hij de vergadering. AARIAKDERVEEN Hedenmorgen om half twaalf werd op het r.k. kerkhof te Aarlanderveen het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de soldaat F. Maurits, die dezer dagen in het Aarkanaal te Ter Aar door verdrinking om het leven kwam. In de parochiekerk las aalmoeze nier Ravensbergen, geassisteerd door twee paters Passionisten de H. Mis van Requiem. Het ceremonieel van de begrafenis met militaire eer werd verzorgd door soldaten van de luchtmacht-techni sche school te Schaarsbergen. ALPHEN AAN DEN RIJN Hedenmorgen heeft de heer Bre menkamp, hoofdconsul van de KNVB het hoofdterrein van de v.v. Alphia voor het komende seizoen afgekeurd Het bestuur van Alphia was bij zijn beslissing aanwezig. De afkeuring geschiedde op grond van onregelma tige drainage. Weg-aanleg. T.b.v. de 18 étage woningen aan de zuidkant van de oostelijke oprit van de Koningin Ju- lianabrug moet een straat worden aangelegd. De kosten hiervan met in begrip van gas-, water- en electrici- teitsvoorziening, worden geraamd op 83.190.B. en w. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. DE MEIJE Arbeids-ongeval. Zaterdagmid dag was de arbeider J. samen met de heer v. D. op diens erf bezig met het verplaatsen van een z.g. dumpbak. Plotseling kantelde het zware gevaar te en J., die niet meer bijtijds kon wegkomen, kreeg de bak op zijn lichaam en raakte er onder bekneld. Met behulp van een dommekracht kon men J. na enige tijd weer bevrij den uit zijn bertarde positie. Met een gebroken been en verwondingen aan het gezicht werd hij naar Gouda ver voerd. NOORDEN NSV—Nieuwkoop 0—4. NSV opende het seizoen met 'n bekerwed strijd tegen haar buurtgenoten Nieuw koop, die in de competitie een klas hoger spelen. In het eerste kwartier was het ken nelijk nog wat terrein verkennen en golfde de strijd op en neer. Nieuw koop kwam als de sterkste te voor schijn en drong NSV in het defensief; het duurde toch nog geruime tijd voordat Nieuwkoop de score opende. NSV kreeg na een goed opgezette aanval de kans van de dag, doch het schot gin^ jammerlijk naast. Onmiddellijk trok Nieuwkoop ten aanval en met succes; met een harde schuiver was het 01. Nieuwkoop, dat de meerdere bleef, kon niet verhinderen, dat NSV nog een paar gevaarlijke aanvallen for ceerde, maar de voorhoede wist de gegeven kansen niet te benutten. Na de rust gaf NSV aanvankelijk een goed partijtje weg. Daarna niet. Opgelegde kansen werden jammerlijk om zeep gebracht. Zelfs een toege kende penalty werd naast geschoten. Nieuwkoop daarentegen wist haar kansen beter te benutten en een on- wacht schot bracht de stand op 02. De plensbuien en de harde wjnd maakten het spel er niet mooier op, maar Nieuwkoop bleef volhouden en met succes. In de laatste tien minuten gaven zij de keeper nog tweemaal het nakijken en brachten de stand op 04. Nieuwkoop kon met deze stand tevreden Jjn. Ofschoon NSV wel één tegenpuntje verdiend had, had Nieuw koop de wedstrijd verdiend gewon nen en konden zij de uitgeloofde be ker mee naar huis nemen. NIEUWVEEN DIAMANTEN ECHTPAAR. Op 3 september a.s. hoopt het echt paar P. C. VerkerkG. van Vliet zijn zestig-jarig huwelijksfeest te vieren. Het echtpaar heeft twaalf kinderen, 49 kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. Bruid en brui degom zijn beiden 81 jaar en genie ten een redelijk goede gezondheid, hoewel ze ongeveer drie jaar gele den ernstig ziek zijn geweest. In zijn jonge jaren verdiende de heer Verkerk z'n brood met het ver voer van zand, bieten, vuilnis e.d. per vlet In dit bedrijf is het hem ook niet altijd voor de wind gegaan. Hier door en mede door het feit dat zijn echtgenote niets voor het schippers- leven voelde, werd naastig naar iets anders uitgekeken. Na verloop van enige tij'd wisten zij zich in Nieuw veen te vestigen op een boerderij. Helaas deden zich ook hier weer verschillende moeilijkheden voor, waardoor de heer Verkerk wederom genoodzaakt was van beroep te ver anderen Hij meende dit gevonden te hebben in de vorm van melkrijder Aanvankelijk werkte hii met paard en wagen, maar na verloop van tijd was hij in staat de eercte auto aan ♦p schaffen. Od zjjn vijf en veertig ste jaar kon hij met trots neerzien op zeven auto's. Voorwaar een prestatie, die er toentertijd wezen mocht. Moge dit echtpaar. na een zo bijzonder hard en werkz»am leven, nog jaren gegund ziin van een rustige levensavond te genieten. Veilig Verkeer puzzle-rit. On der leiding van het bestuur van de afdeling Nieuwveen van het verbond voor Veilig Verkeer, werd er za terdagavond wederom een uitstekend geslaagde puzzlerit gereden. De af stand was ditmaal ruim 30 km., ter wijl de gemiddelde snelheid 20 km. per uur was. Ook in deze rit zijn er door de meeste deelnemers veel fou ten gemaakt, hoewel toch belangrijk minder als de rit van enige weken terug. «Aangezien er tijdens het uit zetten van de rit een foutje was ge maakt, besloot het bestuur de voor laatste tijdcontröle te'laten verval len, daar practisch alle deelnemers deze controle waren misgereden. Er waren ruim dertig deelnemers aan de start verschenen, waarvan zelfs uit Vinkeveen, Wilnis en Alphen a. d. Rijn. Na afloop van de rit werden de prijzen, waarvan er verschillende door ingezetenen beschikbaar waren gesteld, door de voorz. van de afde ling Nieuwveen van Veilig Verkeer de heer L. C. Bosman, uitgereikt Na een korte toelichting en uiteen zetting kon H. v. Harten uit Ter Aar met 8 strafpunten de eerste prijs (een beker) in ontvangst nemen. De twee de prijs, een rijwielband, ging pven- eens naar Ter Aar, en wel naar G van Harten met 9 strafounten. De derde prijs was voor J. Rijnsburger uit Alphen a. d. Rijn met 12 straf ounten (een klein bekertje). De vier de prjjs was voor B. Romeijn uit Nieuwveen met 15 strafpunten (een prachtige bromfietstas). De vijfde prijs, een lauwertak, ging naar J. Catsburg in Vinkeveen met 16 straf punten. De zesde prijs was voor A. Mocking uit Ter Aar met 18 straf punten. De troostprijs was voor Nic. v. Vliet uit Ter Aar. Zoals de uitslag wel laat zien, heeft het aan spanning niet ont broken. De afdeling kan dan ook op een geslaagde avond terugzien. ROELOFARENDSVEEN RKTTV „Snarkler". Donderdag 29 augustus '57 is er geen training en onderlinge competitie wegens af scheid van kapelaan v. Roode in ons trainingslokaal. Deze wedstrijden worden nu gespeeld op zaterdag 31 augustus en donderdag 5 september. Zij, die mee willen doen aan de voetbalwedstrijd tegen Steeds Voor uit, kunnen zich opgeven bij P. Oomen. De wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 7 september om 16.00 uur op het DOSR-terrein. Afscheidsavond kapelaan J. van Roode. In verband met zi.'n be noeming tot kapelaan te Rotterdam, zal er donderdagavond te 8 uur in de aula van de St. Jozefschool gele genheid zijn afscheid te nemen van kapelaan J. van Roode. TER AAR ALTIORES TO. 2—8. Zondagmiddag speelde Altior een oefenwedstrijd tegen ESTO uit Bode graven. Het is een snelle wedstrijd gewor den, maar ESTO was vrijwel de ge hele wedstrijd sterker, en won dan ook verdiend met 28. Altior had voor deze keer eens een nieuwe keeper onder de lat staan, doch deze maakte geen beste indruk, en had van de 8 gemaakte doelpunten er verschillende kunnen en moeten j houden. In de voorhoede van Altior I zat ook te weinig verband; het spel werd te kort gehouden en meestal hielden zij de bal ook nog te lang bij zich, wat dan door de prima verdedi ging van ESTO werd afgestraft. ESTO had enige jonge spelers opgesteld, in de voorhoede, waarin vooral de 17- jarige Van Galen opvieL ESTO moest i K.V.O.B. Centrum Bloembollenstreek Artikel 5 geheel van de baan In de vergadering van de K.V.O.B. afdeling „Centrum Bloembollen streek" welke maandagavond in „De Nachtegaal" te Lisse, werd gehouden opende de voorzitter, de heer C. Ph Freriks, de druk bezochte vergade ring met een bijzonder woord van welkom tot de heer Baars, secretaris van de bond. Hij wees er op dat deze vergadering nodig was omdat er zo vele belangen die het bloembollen vak raken in deze tijd aan de orde zijn. In het bijzonder noemde spr het verkoopsysteem en het areaalvraag- stuk, de voornaamste vraagstukken. Het nemen van velerlei maatregelen en het vaststellen van vele bepalin gen, waardoor alles zo sterk aan banden wordt gelegd maakte spr. angstig vanwege de hoge kosten en het zo vaak moeilijk te hanteren ap paraat dat alleen doorvoerbaar zal zijn door de velerlei controle. Tot afgevaardigden naar de alge mene vergadering werden benoemd de heren P. Hulsebosch en H. Vree burg. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief voor de algemene verga dering werd op voorstel van de heer P Hulsebosch besloten om in plaats van het voorstel van de Commissie van Bijstand om voor het jaar 1957 1958 en verder, een minimumexpor- prijs vast te stellen berekend op de basis van kostprijs, te verhogen met 55% exporteursmarge, deze prijs vast te stellen op 72% boven de mini mumprijs van het product. Ook kwam het voorstel van de heer Hulsebosch ter tafel om inplaats van het MEP-systeem een ander systeem te volgen en wel door vast stelling van aparte minimumprijzen voor de Scandinavische landen, voor de rust tegen de harde wind op tornen Direct al waren ze in de aan val, en in de eerste minuut, doordat de Altior-keeper te traag reageerde, was het raak (01). Vervolgens brengt H. v. d Jagt dan 2 maal red ding, en aan de andere kant heeft P. Sassen pech als hij is doorgebroken en dan tegen de staander schiet. Na 25 minuten weet ESTO opnieuw met een kalm schot te scoren (02), maar 2 minuten later brengt T. Sassen de stand op 12. Al spoedig is de stand op 13 gebracht, en dan maakt ESTO een keurig doelpunt. Uit een corner wordt de bal goed voor doel ge plaatst en met een keurige kopstoot verdwijnt de bal in de touwen (14). Onmiddellijk daarop, vanaf de aftrap, gaat Altior er tussenuit en met een ver schot voor de wind maakt Ver sluis er 24 van. Voor de rust maakt v. Galen er dan nog 2—5 van. Na de thee gaat het spel iets beter op en neer. wel krijgt de voorhoede van Altior nu meer kansen, maar ze worden niet benut. Na een kwartier spelen scoort ESTO opnieuw, en door een fout van de keeper wordt hierna de stand op 2—7 gebracht. Vlak voor het einde brengt ESTO met een keurige kopbal de stand op 2—8, waarmee het einde kwam van deze aardige en soms ook wel spannende wedstrijd. Frankrijk en Italië, welke verhoogd zouden moeten met 2H pet. en voor de overige landen, welke verlaagd zouden moeten met 2V2 pet. Het ge hele systeem, voorstel 5 van de Com missie van Bijstand, door de voorzit ter verdedigd met hand en tand, om dat het een compromisvoorstel was, dat na velerlei besprekingen tot stand was gekomen, werd met overweldi gende meerderheid verworpen. Een voorstel om de groot-kronige narcissensoorten in dezelfde prijs klasse te brengen als de „trompet narcis" werd aangenomen. Ook werd een voorstel aanvaard om het prijsverschil tussen de 11 en 12 zift te verkleinen, aangenomen. Er werden nogal eens scherpe woorden gesproken over de toestand die er was ontstaan, nadat het vorig jaar de minimumprijzen voor het bui tenland was vastgesteld Bij de stem ming over al of niet vermindering van het areaal, werd voor de hyacin ten 42 stemmen voor handhaving van de 100 pet. en 20 st. voor 95 pet. en 20 stemmen voor 90 pet. van het areaal gestemd. Bij de tulpen waren de verhoudin gen 80 st. voor 100 pet.; 35 st. voor 95 pet en 24 voor 90 pet.; bij de narcis 67 voor 100 net., 95 voor 26 pet. en 10 voor 90 pet. Bij deze laat ste stemmingen was er ook nog een stem voor 110 pet. De rest van de beschrijvingsbrief werd goedgekeurd. Z0ETERW0UDE AFSCHEID KAPELAAN KAPTEYN Zoals gisteren reeds gemeld is, heeft mgr M. A. Jansen de we leer w. heer G. T. J. Kapteyn benoemd tot kaoelaan te Delft (St. Hippolytus). De r.-k. Prop.club heeft gemeend dit afscheid niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan en heeft in overleg met de scheidende kapelaan een avond georganiseerd, waar een ieder in de gelegenheid zal worden gesteld persoonlijk afscheid van ka pelaan Kapteyn te komen nemen. Deze avond zal gehouden worden op donderdagavond 7.45 in het Paro chiehuis Schenkelweg. Om de,kapelaan een blijvende her innering aan Zoeterwoude mee te ge ven zullen de leden der r.-k. Prop.club bij u aan huis komen om bijdragen in ontvangst te nemen. De organisaties en verenigingen, die aan deze giften iets willen toe voegen, worden beleefd verzocht vöor de aanvang van deze afscheidsavond dit in de bestuurskamer af te wil len dragen, om zo tot een mooi en groot geheel te komen. Huisvrouwencursus. In het pa rochiehuis aan de Schenkelweg zal maandag 16 sept. weer een cursus beginnen voor a.s. en huisvrouwen. De cursus bestaat uit twaalf lessen en zal worden geleid door dr Kort- mann en de instructrices zijn zr Hoo- geveen en mevr. v. Dam. Tn de lessen zal worden behandeld: eenvoudige zieken-verzorging en E.H B.O. en de gezondheidsleer. De kosten voor de deelneemsters zullen niet hoog zijn. Geslaagd. Voor het examen cou peuse is geslaagd mej. Winy Rode- wijk alhier. 536ste STAATSLOTERIJ 4e klas 6e lijst HOOK PRIJZEN t!*K.5f1?oJ5fan.8lM 14341114nsl ,S7S8MI» I™ 1 1Ml lf331 19630 20454 200 2822 3962 5062 .".uiil 6122 64.31 7322 PRIJZEN VAN ƒ80— 1039 117 142 212 287 313 318 348 734 968 2083 188 198 367 416 430 469 849 966 978 8 793 037 18U 188 330 394 508 729 740 787 4017 038 048 438 158 686 694 846 916 921 #S16 987 394 445 542 610 818 762 795 800 0115 563 566 626 627 649 663 911 973 7U46 103 258 332 418 337 583 848 8096 346 415 538 627 868 935 980 9047 108 133 185 225 241 342 576 693 764 772 797 910 939 10832 402 510 528 544 558 579 697 779 808 11003 018 093 115 237 364 357 407 417 517 524 533 707 725 729 773 833 890 906 932 891 942 952 nikten 046 085 118 120 161 165 202 221 224 949 963 11156 220 300 301 350 458 461 493 696 922 13066 102 133 161 216 218 222 244 271 342 376 420 438 591 659 664 681 711 935 977 14028 060 39u 471 506 57U 375 634 658 672 16068 856 897 084 17043 138 171 254 358 125 451 522 656 718 722 757 971 18006 050 206 396 452 535 678 733 771 815 190 405 432 520 633 876 18017 088 123 982 961 30007 158 376 390 425 434 571 662 771 833 228 242 253 296 367 402 451 470 "r6 477 479 495 509 517 532 541 604 614 088 692 747 757 761 782 811 817 821 831 838 878 883 889 922 978 2007 021 039 040 051 057 082 087 132 135 256 263 316 361 421 442 454 459 481 489 520 541 553 568 606 614 654 655 721 836 923 935 953 967 973 975 981 3016 044 056 144 198 200 229 264 292 318 345 368 404 405 410 541 610 616 619 637 640 675 688 702 703 714 798 821 842 899 909 919 935 969 994 4lvJS 212 928 942 089 114 121 125 155 221 239 262 274 312 328 421 428 464 466 483 22 522 565 590 609 604 691 719 723 738 996 857 873 901 950 961 969 977 69JG 034 037 055 080 089 098 170 181 226 237 263 292 313 318 352 430 499 521 535 575 603 608 628 685 736 804 806 831 848 6013 015 042 051 062 082 120 125 154 157 52 155 215 2,5 250 264 278 344 349 374 497 426 471 509 531 679 617 623 669 732 952 995 794 837 866 886 891 899 928 7008 036 139 179 252 291 313 331 376 384 391 439 449 464 484 550 572 591 604 608 613 623 643 644 668 669 671 727 729 775 925 960 998 804 M° 816 880 904 908 918 8103 168 264 282 295 341 351 362 451 482 49f 561 601 630 664 675 705 742 785 803 831 869 950 976 978 90O9 090 119 131 175 208 224 243 255 292 295 326 388 425 465 484 506 682 544 559 602 626 660 669 676 733 738 743 754 804 9°6 996 845 832 857 906 915 919 922 981 ^0(131) 076 079 105 118 178 187 204 258 262 286 313 322 341 365 889 438 441 479 485 523 569 573 588 611 622 670 690 694 720 SS SS 792 848 883 883 911933 "ija US 303 327 356 419 4fi0 473 SU 871 573 647 663 677 718 747 767 829 878 916 13014 034 044 082 117 138 152 159 168 195 196 224 246 275 276 277 279 299 314 329 345 360 372 413 457 459 490 548 552 592 617 641 662 665 671 Kil) 774 792 793 803 0'•', 830 841 857 371 888 919 947 955 959 334 850 370 377 386 404 427 452 462 472 519 524 528 520 533 581 582 583 649 653 679 700 729 772 800 801 878 879 896 14063 092 112 145 192 219 238 336 339 377 398 430 546 598 684 687 727 791 801 804 877 930 978 935 ,82!§ l40 175 212 331 3ü(i 371 <36 469 548 567 573 605 715 793 827 845 847 882 919 920 926 927 932 953 16013 029 076 082 17b 196 206 2U7 226 257 278 283 348 358 373 419 612 521 544 599 626 633 659 664 666 669 708 721 751 780 979 983 993 839 847 889 926 928 951 975 "JZ? H2 I2fi 135 139 192 167 799 792 794 303 320 332 346 417 427 442 468 491 522 573 617 920 621 028 648 652 665 687 703 714 716 724 729 730 780 783 802 811 814 837 852 913 933 943 985 986 18003 020 022 032 0-12 i>44 074 109 124 167 112 2Z2 229 278 321 322 328 347 399 15® 52° 521 537 54552 603 652 664 665 666 693 711 725 797 861 870 897 916 925 911 928 935 937 2S 1% 1}$. 749 163 190 241 247 256 339 3f7 371 400 407 414 445 450 470 519 Z 522 570 574 632 761 764 767 768 772 778 78n SAO OCT IVII 833 833 839 939 972 881

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9