Tulpen-teelt wordt ingekrompen Ondanks overschotten prijzen niet en lage VERENIGINGS- OftUKWERK DINSDAG 27 AUGUSTUS 1957 DE IJETDSE COURANT PAGINA 3 De tulpenkwekers zien de toekomst blijkbaar zo somber nog niet in! Ondanks het feit, dat de tulpebollen dit seizoen van de hand gaan voor lage prijzen en men een groot sur plus (met de daaraan verbonden ho ge surplusheffing!) in het verschiet heeft, besloot de ver. „De Tulp" gis termiddag op de ledenvergadering het areaal niet in te krimpen. De diverse afdelingen van de vereniging „kringen" heten die in vakjargon brachten in totaal 1535 stemmen uit, waarvan 920 vóór hetzelfde areaal van verleden jaar en 615 stemmers wilden de oppervlakte met 5 procent inkrimpen, wat bij een gemiddelde oogst nog altijd rond 45 miljoen tul pebollen betekent. De voorzitter van de vereniging „De Tulp", de heer Chr. Eggink, zei in zijn openingswoord o.m., dat men deze middag als vak voor een be langrijk besluit stond. In feite was de beslissing natuurlijk al gevallen, daar de uitslagen der kringvergade ring al bekend waren. Wèl wilde de heer Eggink een scherp protest laten horen, dat de tulpenkwekers al had den moeten beslissen over het areaal voor het besluit over de minimum prijzen was gevallen. Na bekend ge maakt te hebben hoe de kringen had den gestemd, informeerde men nog of het op de weg van de ver. „De Tulp" lag iets te doen om te komen tot afschaffen van de aankoop van de abnormale bollen, die tot veevoer vermalen worden. Dit was al een punt van overweging van het bestuur geweest, zo deelde de voorzitter me de, en men was nog van plan ge> weest dit punt voor deze vergadering op de agenda te zetten. Men had dan echter in tijdnood gekomen. Dit pro bleem zal de a.s. winter bekeken worden en de heer Eggink was er van overtuigd, dat de aankoop van abnormaal tot het verleden gaat be horen. De kwekers zullen dit seizoen al gesplitste rekeningen ontvangen, nl. voor het abnormaal en voor het surplus van leverbare bollen. De ex port draagt nl. alleen bij in de lasten ontstaan door een overschot van le verbare bollen. Het abnormaal is ge heel voor rekening van de kwekers, i Hoewel het niet op de agenda stond werd ook nog de agenda voor de al gemene ledenvergadering van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur aangesneden. En overduidelijk bleek, dat men allesbehalve in de wolken is over het voorstel betreffen de de minimumprijzen, de m.e.p. enz. Men vond het een bijzonder vaag voorstel, daar het aannemen hiervan wat het hoofdbestuur aanraadt min of meer het tekenen van een blanco chèque zou betekenen. Van verschillende kanten werd er op aan gedrongen dat „De Tulp" een woord van protest zou laten horen. De voorzitter was daar op tegen. Het staat niet op de agenda en de leden hebben geen kans gekregen zich hierover te beraden, zo meen de hij., Men zette de voorzitter echter zo onder druk, dat hij beloofde deze kwestie op zeer korte termijn in een bestuursvergadering te behandelen. De secretaris-penningmeester der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur de heer H. A. G. de la Mar, deelde mede dat het hoofdbestuur had meend deze kwestie niet naar de groepen, maar naar de algemene ver gadering te moeten verwijzen. Im mers: als „De Hyacinth", „De Nar cis" en „De Tulp" een beslissing zou den moeten nemen, zou men de kans lopen dat de hyacintenkwekers zei den: „We handhaven de m.e.p. 1957". De narcissenkwekers zouden de voor keur kunnen geven aan de situatie 1956 en de tulpenkwekers zouden de nieuwe regeling kunnen prefereren. Het hoofdbestuur zou dan drie ver schillende adviezen aan het product schap voor siergewassen moeten zen den. Dat zou niet alleen het prestige schaden, maar bovendien zou men het risico lopen dat het P.V.S. zijn eigen weg volgde. Op voorstel van de heer D. W. Le- feber zette men een punt achter de dicsussie, daar men de belofte had gekregen deze zaak spoedig in een bestuursvergadering te bespreken en wellicht hoort men er gauw het een en ander van. Het grensincident te Schinveld Slachtoffer uit ziekenhuis ontslagen Franz Duschak, de 24-jarige Schin- veldse dragline-machinist, die de vo rige week dinsdagavond gewond werd door een pistoolschot van de Duitse douanier Lösch is maandag middag uit het ziekenhuis te Bar- denberg in Duitsland ontslagen. Maandagavond laat is hij thuis bij zijn vader aangekomen. Hij deelde mede, dat hij nog gedurende 3'2 uur door de Duitse politie is ondervraagd. De behandelende geneesheer van het ziekenhuis in Bardenberg had Du schak een brief metegegeven voor de arts in Schinveld. Burgemeester Adams van Schinveld is Duschak vanmorgen thuis gaan ophalen en heeft hem naar dr Breukers in Schin veld gebracht. Vermoedelijk is de kogel nog niet uit de kaak verwij derd. Naar aanleiding van het uitblijven van officiële reacties inzake het grensincident te Schinveld deelde mr Rosingh, substituutofficier van justi tie te Maastricht, ons mede, dat het politie-onderzoek in Duitsland nog geruime tijd zal duren.Het is daar nu in handen van de autoriteiten van Nordrhein Westfalen. Daarna komt het gerechtelijk onderzoek op Bonds- niveau, waarna de verschillende mi nisteries worden ingeschakeld. Zowel Bonn als Den Haag zullen dus moe ten wachten op alle gegevens van het onderzoek waarbij verschillende instanties betrokken zijn. Lijders aan brandend maagsunr voelen zich geen half mens. Kunnen geen eten sien ln 't vooruitzicht van zo'n nieuwe aanval. Rennies herstellen prompt het even wicht neutraliseren alle overtol lig maagzuur in een wip. Op het moment dat ge Rennies neemt en deze smelten op de tong, zakt de pijn, om na enkele minuten geheel te verdwijnen. Neem toch Rennies. Gemakkelijk in te nemen gewoon laten smelten op de tong En helemaal niet nèèr om in te ne men .Integendeel: smakelijk èn on opvallend. (Advertentie BELEEFDHEID KOST VRIJHEID „Pardon mag ik effe...," vroeg een passagier van een eivolle Haagse lijn vier aan zijn medepassagiers ter wijl hij naar de uitgang van de tram schuifelde. Zijn medepassagiers ke ken op en schikten in. Een der pas sagiers eehter stak zijn hand uit en sprak plechtig „in naam der wet". En toen mocht de beleefde passa gier „effe mee" naar het bureau met een rechercheur in burger, die welis waar een vrije dag had, maar het toch de moeite waard vond de be leefde man in te rekenen. De rechercheur herkende hem als de 47-jarige schipper H. V., die voor een hele reeks kleine diefstallen en oplichterijen gesignaleerd stond. Na aflevering hernam de recher cheur zijn eigen vrijheid. fg Voor terstond gevraagd een net r.k. meisje, 16 a 17 jaar, voor de dag of dag en nacht. Bij: Mevr. Ver- steegen. Weipoort 57, Zoe- terwoude. (2? Muzikaal gezin vraagt 2de hands piano te koop. Br. onder letter D aan R. Paauw, Kantoorboekhan del, Roelofarendsveen. 3P Te huur gevraagd: gem. kamer met kookgelegen heid voor ouder echtpaar. Brieven: Carstens. Beet- hovenlaan 35, Heemstede. *2? Er biedt zich aan: een nette jongen plm. 14 jr om als banketb. te worden op geleid en een jongen, 17 jaar, om op kantoor te worden opgeleid, 4 jaar Mulo. Br. bur. v. d. blad onder no. 8992 bur. v. d. bl. belasting. Uiterste prijs 175.Ook genegen te ruilen voor bromfiets. Hansen'straat 59. In Den Haag is gebleken, dat niet alle mannen met geruite jassen even slim zijn als wijlen Sherlock Holmes, Een juwelier uit de Haagse binnen stad belde de politie op, dat zo'n man h^m een kostbaar briljantcollier voor 25.— wilde verkopen. En laat nu net bij de politie een oude dame zit ten klfigen, dat haar zo'n collier ter waarde van 4.000.ontstolen was. Voor de man met de geruite jas, de 61-jarige pianist L. A. J. B. zat ver der weinig muziek in de zaak. Hij werd in de kraag gegrepen en met de oude dame geconfronteerd. Zij hadden samen op een bankje onder de „Oranjekastanje" tegenover het paleis Noordeinde zitten rusten. De dame was met het collier in een fou- draal in haar tasje op weg naar een juwelier om het te laten vermaken. De pianist ontlastte haar slinks van het kleinood en ging naar een juwe lier om er geld voor te maken. Welk snood plan dom bleek, weshalve loon naar kwaad werk hem wacht. NA AANRIJDING OVERLEDEN. De 16-jarige Jan van de Berg, wo nende aan de Kometensingel in Am sterdam, werd zaterdagmiddag op de Soestdij kerstraat weg in de buurt van het Hilversumse sportpark op zijn fiets getrokken door een bromfietser. Het tweetal reed achter een bestel auto, die plotseling stopte. Van de Berg reed tegen de auto op, werd op het wegdek geslingerd en nadien overreden door een motorrijwiel, dat van de tegenovergestelde richting kwam en werd bestuurd door een 28- jarige heer uit Weesp. Met zware verwondingen werd Van de Berg naar de r.-k. ziekenverpleging in Hil versum overgebracht, waar hij thans aan de gevolgen is overleden. «SE* Te koop: bromfiets, merk Vicky met 2 versnel lingen. Molenstraat 26. Leiden. Na 7 uur. Wie helpt jong zinde lijk poesje, dat door de eigenaar op straat is ach tergelaten. aan een heel goed tehuis. Inlichtingen telef. 24295. Leraar bedrijfstechni- sche school zoekt voor 3 mnd een pension in Lei den of Oegstgeest., Brie ven: W. G. Visser Peper straat 10, Bovenkarspel. Woningruil. Aangebo den omg. Haagweg, een heel huis bev. 5 kamers, tuin, schuur. achteruit gang. Gevr. 4-kamerflat. Br onder no. 8994 bur. v. .d blad. p.w. Brieven: Lüschen. J. W. Frisostraat 12, Gronin gen. Bijverdienste! U hangt biljet voor 't raam en geeft aanvragers een boekje. Wij doen de rest en betalen goed voor Uw bemidde ling. Alleen benedenwo ningen. Ned. Talen Insti tuut, Rotterdam (nader adres overbodig). Betere schoolspulletjes kosten uiteindelijk min der! Overtuig U en koop bij ons b.v. eens 10 schrif ten voor 1.35, een pracht kwaliteit en toch 36 bladz. Alleen Vulpenkliniek, G. Wolfslag, Breestraat 145. 3P Knippatronenpapier, vier vellen 75x100 slechts 0.25. Transparant patro- nenpapier 62x85 0.07. Patroontekenboeken. Me termaatjes. Radeerwieltjes. Linialen. Kleermakerskrijt Gekleurd zijdeDapier. Pa- Sierhandel Paddenburg, 'ieuwe Rijn -11. <3? Scampio, het nieuwste letterspel voor jong en oud. Leerzaam en onder houdend, solide uitvoering, prijs 6.50. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en voordeligste adres voor alle soorten gezelschaps spelen^ Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van broeder Everardus Witte en de H. Antonius. 3E* Autorijschool Beatrix geeft !es met nieuwste Ford Tau ius Lesuui f 6.- Snelle opleiding loor theo retische Ier an met film Beatrixstraat 4. tel. 30319. 1 Elegant modieus pakje met royale plissé rok. Jacquard jasje met effen kraag. In de nieuwste tinten. 38-44 49.75 2 ]eugdig en charmant pakje met los jasje en plissé rok. In diverse tin ten o.a. beige, grijs. Maten 38-44 49.75 2? Wasmachines f 395. met sneldroger merk Al- ba Lien, onverwoestbaar, gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed- kqper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwijk: Zee- weg 1 Katwiik/Zee. QP Kinderrilwielen ƒ25. goedkoper Door aankoop van enorme partii kinder- riiwielen. jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 156.— alleen con tant. Fa Dusoswa. Turf markt 2. Leiden; Kerkstr. 48. Noordwijk; Zeeweg 1. Katwiik/Zee. 32* Woensdag markt. Da mes petty coats van 7.98 nu 3.98, mooi wiid model. Verpleegstersschor ten tot en met 52 ƒ2.98. Lange on derbroeken en borstrok ken. alle maten 2.98. He ren flanellen ƒ3.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. 2* „Rosine" geeft de hoog ste ortis voor goud zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzil/er- de artikelen Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat nr P tel 28854 Ondanks prijsverho ging materiaal kunnen wij U nog leveren solide hangkasten met hoeden- plank 54.50. Legkasten 6 vakken 59.50. Boeken-, keukenkasten, enz. Alles uit eigen werkplaats. „De Timmerwinkel" Uiterste gracht 168, Tel. 20051. terpa dive kleuren 75x100 cm. slechts 0.13. Figurenglanspapier 50x38 ƒ0.12. Vliegertouw vanaf 0.23 per kluw. Pot prima kleefpasta 0.22. Papierhandel Paddenburg Nieuwe Rijn 11. 2" Beter en stukken goed koper. Ook in bedden ka- pok- en schuimrubber bed den. Pullman. Auping. Epeda. enz. De grootste sortering bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Solex Standaard 349 50, p m f17 30 So lex de Luxe f 399 50, o m. f 20 24. inclusief AU Risk verzekennp Service Sta tion Gebr Huisman. Ho ge woerd 66—68. tel 31292. 2* Een-twee-drle. De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen Speciaal voor 2 per sonen Fa Van Zijp, Haar lemmerstraat 295 Filiaal: Korevaarstraat 6. ületefto-antjei worden dagelijks ge- plaa st ter grootte ven hooqstens 30 woorden (een woord maximum 1 2 letteri) De prijs bedraagt 1.50 tegen contante betaling PROGRAMMA'S SUJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES n v Os Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3