De Snappende Snap Gevarieerd programma van circus los Mullens K.V.O.B.-Noordwijkerhout tegen inkrimping areaal VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 T)K T.WTIW cnrttjant PAGINA 7 Op het Schuttersveld te Leiden Goed jongleer- en acrobatenwerk Circus Jos Mullens brengt in Lei den een programma, dat meer naar het variété overhelt. De echte circus nummers, waar gebrul van leeuwen en geklap van de zweep aan te pas komt treft men niet op het program ma aan. Daar staat tegenover, dat Mullens een serie prima artisten voor zijn show heeft weten te engageren. In dit gezelschap blonk uit „The five d'Angoly's", die met ballen, ke gels en ringen waarlijk verbluffen de staaltjes van jongleurschap lieten zien. De circus-tent van Mullens heeft een enorme omvang. Dit heeft een nadeel; nu men maar van één ring gebruik maakte in het midden van de tent, kwam het publiek aan de zij kanten te ver van het centrum te zit ten. De tent is ook kennelijk ge bouwd om een drie-ring-circus te omvatten. In dit circus mag het orkest met ere genoemd worden, het is een band die vakkundig en muzikaal de num mers speelt. Hierin onderscheidt Mul lens zich in gunstige zin van andere circussen. Het programma dat met veel vaart werd gebracht vermelde voorts „The Castors, Indians Original Rizly Act", uit Mexico. Dit nummer is hoogst origineel. De spelers hebben nieuwe variaties gevonden op het bekende spel met de voeten, die een voor werp aan het draaien brengen. Het programma werd geopend met het optreden van Frank Osse Comp. een komisch nummer aan de rekstok, waarbij de twee acrobaten verbluf - Mevr. José Strassburger-Mullens, met haar bekende vrijheidsdressuren, die in dit programma optrad met haar Engelse poedels. fende staaltjes van spierbeheersing lieten zien. Vermelding verdient voorts het op treden van de hogeschoolrijder Otto Schumann, die zijn paard keurig in de maat liet dansen. De viervoeter danste op verzoek van het publiek elk gevraagd rhythme. Otto Schumann reeds ook een Friese stamboekhengst voor, die op de brede voeten toch sierlijke danspassen kon maken. Van de paardennummer vermelden wij ook de acht ponnies, door Willy Mul lens in vrijheid gedresseerd, het zijn aardige gewillige paardjes, die in telligente figuren kunnen maken. Willy Mullens presenteerde voorts zes Kaukasische steppenpaarden, en voortreffelijke figuren met grote en kleine paarden en twaalf Zweedse dieren. Germaine en Gabriël vouw den zich ten gerieve van het publiek in de gekste figuren, mevrouw José Strassburger liet haar Engelse poe dels kunstjes- vertonen, en „Napo leon", de slimme ezel, ontlokte aan het publiek een schaterlach. Aardig trapeze-werk lieten de 6 Saltas zien, het schijnbaar stuntelige optreden van een der trapezewerkers, was verbluffend knap. De Lehr-fa- milie uit Hollywood maakte muziek, danste, zong, deed aan acrobatiek en bracht het publiek aan het lachen. De grapjes kwamen echter niet zo goed tot hun recht, omdat deze Ame rikanen zich nu eenmaal van hun moedertaal moesten bedienen. Het is een aanttrekkelijk program ma, dat we in deze vacantietijd voor een onbezorgd avondje uit kunnen aanbevelen. Kostprijsverlaging dringend noodzakelijk Met overgrote meerderheid hebben de gisteravond in hotel Van der Geest aanwezige leden van de afd. Noord wijkerhout der K.V.O.B. hun instem ming betuigd met de conclusies van de Commissie van Bijstand over het te volgen prijssysteem voor de bol- lenoogst 1958. Deze komen in hoofdzaak neer op het loslaten van het minimumexport- prijzensysteem zoals dit gold voor 1956/57 en het in de plaats daarvan stellen van een minimumexportprijs voor de hoofdsoorten, berekend op basis van de kostprijzen, verhoogd met 55 exporteursmarge. Als basis van de berekening van de binnenlandse minimumprijzen voor de hoofdsoorten wordt uitgegaan van de kostprijsberekeningen van het L.E.I. en wel volgens de gemiddelde productiecijfers over de laatste 4 ja ren en de kosten per 1 juli van dit jaar in het goedkoopst producerende gebied. De prijs wordt dan vastgesteld op 90 van deze kostprijzen. Een voorbehoud wordt echter ge maakt op de uitzondering op de be rekening van de minimumexportprijs voor wat betreft bepaalde handels variëteiten van tulpen, waarnaar gro te vraag is. Noordwijkerhout wenst eerst te we ten welke tulpen hier bedoeld wor den. Minder eenstemmig was de verga dering over al dan niet inkrimping van de omvang van het teeltrecht voor het seizoen 1956/57. De heer C. Th. de Groot overi gens geen voo. stander van inkrim ping zag bij dit prijzensysteem geen andere mogelijkheid dan beper king van het areaal met 5 Enkele andere leden waren dezelfde mening toegedaan. Na de stemming hierover bleken voor de verschillende hoofd soorten 121 stemmen tegen en 83 vóór inkrimping te zijn uitgebracht. Deze uitslag zullen de afgevaardig den C. J. van den Burg en Chr. Im merzeel op de algemene vergadering Sprekend over de moeilijke om standigheden, die het vak en dan in het bijzonder de kwekerijen thans doormaken, adviseerde de voorzitter der afdeling, de heer P. S. van Leeu wen, de leden met klem toch vooral de kostprijs van hun product zo laag mogelijk te houden. Dit is vooral te bereiken door rationalisatie en me chanisatie. Het zal binnen korte tijd de enige mogelijkheid blijken om het bedrijf financieel gezond te houden. De voorzitter deed nog mededeling van het doorgaan van de tentoonstel ling in het begin van 1958. De heer C. van der Lans heeft voor dit doel zijn ruime schuur aan de Vlashoven be schikbaar gesteld. Opening Mater-Amabilisschool Op woensdag 18 september 's avonds om half acht zal de Noordwijkerhout- se Mater Amabilisschool officiéél worden geopend in het parochiehuis aan de Kerkstraat. Er zijn thans 82 leerlingen inge schreven, zodat begonnen wordt met 4 groepen. Donderdag 19 sept. vangen 's avonds de lessen aan voor alle groe pen; tot en met 27 maart 1958 worden elke donderdagavond alle leerlingen verwacht. De eerste 2 groepen heb ben bovendien elke maandag les, de beide andere groepen elke woensdag avond. Op 27 maart 1958 laatste les- avond van het kernprogramma. Het aanvullend programma gaat nog door tot de zomer. De lessen van het kernprogramma worden gegeven in de lokalen van de huishoudschool. Inzake een clublokaal voor het aanvullend programma zijn nog besprekingen gaande. Tot leidsters van de Mater Amabi lisschool zijn benoemd de dames A. W. J. Krabbe en E. G. M. Grosfeld. Verder zijn aangesteld voor gods dienst rector K. J. M. Tervooren van Sancta Maria; voor medische raad dokter A. T. Blom van Sancta Maria en dokter Th. J. H. M. van Beek, schoolarts te Lisse; voor opvoedkun de mevr. W. Smit-v. Mook te Den Haag en mej. M. Jansen van de Til- tenberg; voor verpleegkunde Zr. F. v. d. Lee, wijkverpleegster te Noord wij ksmaakontwikke.ng mevrM. Th. v. d. Lugt-v. Heijst te De Zilk; voor gymnastiek de heer W. Boort- man te Noordwijk; voor zang de heer J. Postma alhier; voor koken de da mes J. A. A. Jansen en G. v. Schaik alhier; voor naaien de dames M. de Ruif en Th. Schouten, beide alhier. De ingeschreven leerlingen krijgen persoonlijk bericht inzake de opening en de lesavonden. Geslaagd. Bij het te 's-Graven- hage gehouden examen voor het Mid denstandsdiploma zijn geslaagd onze plaatsgenoten de dames J. Bemelman; Fr. Beniers, L. Jansen, B. v. d. Meer, C. Pennings, N. Meeuwenoord, R. Ro- mijn, M. Willemse, N. Warmerdam, F. Zonneveld en de heren L. Bader, H. v. d. Berg, J. Brama, A. Bouw meester, J. Duindam, W. Muilwijk en B. Slingerland. Ook onze oud-plaats- genote mevr. Verdegaal-Willemse be haalde het diploma. Zij waren allen leerlingen van de r.-k. Handelsavond school alhier. Openluchtconcert. Als het a.s. zaterdagavond droog is en niet te winderig zal de r.-k. harmonie St. Jeanne D'Arc een openluchtconcert geven op het schoolplein aan de Ha venstraat. Het concert zal aanvangen om half acht en het volgende pro gramma zal worden uitgevoerd: 1. Le Chef de Corps van v. Bury; 2. The Desert bong van S. Romberg; 3. Sons of the Brave van T. Bigood; 4. Hon- gaarse Dansen van Joh. Brahn De Postkoets van Jos. Clebert; 6. cago van F. Ruelle; 7. Kijk Uit van Willy Schootemeyer; 8. Potpourri nr. 1 van P. Herthom; 9. Marspotpourri Colonel Bogey on Parade van K. J. Alfon. TAPTOE OP SCHOOLPLEIN AAN DE LANGEVELDERWEG. Bij gunstig weer zal de chr. mu- ziekver. „De Harpe Davids" tezamen met 3 Noordwijkse muziekkorpsen op woensdag 28 augustus a.s. een taptoe houden op het schoolplein aan de Langevelderweg. De medewerkende Noordwijkse korpsen zijn de chr. muziekver. „De Echo der Duinen", de harmonie „Crescendo" en de r.k. fan fare „Excelsior". Om kwar voor acht zullen de 4 korpsen zich elk langs een verschillende route vanaf het school plein aan de Havenstraat naar de Langevelderweg begeven. De taptoe zal dan ongeveer kwart over acht aanvangen. Het uit te voeren programma om vat 24 nummers, waarvan er 11 voor rekening van de tambours komen. Na de gezamelijk te spelen nummers als „Boven de Starren", „Wilt heden nu treden., en „Bede voor het Vaderland'* en de marsen „Imperial Echoes" er „St. Triphon" zal elk korps afzonder lijk een mars blazen. Het schoolplein aan de Langevel derweg is ditmaal gekozen, omdat daar door de grotere ruimte de taptoe het best tot zijn recht zal kunnen ko men. Het publiek zal niet op de weg behoeven te staan doch oo de speel plaats zelf plaats kunnen nemen. 2e St. Bavo-wandeltocht. Op za terdag 7 sept. a.s. hoopt de wandel sportver. „D.I.O." te Noordwijker hout haar 2e St. Bavo-wandeltocht te organiseren onder auspiciën van de N.W.B. Gezien het grote succes van de in het begin van de zomer gehou den le St. Bavotocht, twijfelen de or ganisatoren er niet aan of ook deze 2e tocht zal veel deelnemers trekken. Afstanden 10, 15 en 20 ïc.m. Inschrijf geld voor personen van 15 jaar en ouder 1,25 en voor jongeren 1,- Starttijd zaterdagmiddag 7 sept. van 14.30 tot 15 uur. Terr?in St. Bavo- stichting. Garderobe, rijwielstalling en parkeerterrein aanwezig. Ieder die tocht volbrengt ont/angt een me daille. Aan groepen vfu. tenminste 11 personen, die de tc Lt voltallig tot een goed einde brengen, wordt bo vendien een groeps edaille over handigd. Verder vele extra prijzen, welke overeenkomstig het oordeel van een aparte jury zullen worden toegekend. Voor alle afstanden is reeds een prachtig parcours vastgesteld. Op grond van de bepaling der N. W.B. is het aan d-mes niet toegestaan in shorts te wandelen. Inschrijfadressen. G. v. Basten, Bea- trixstraat 1, Noordwijkerhout; J. den Elzen, Bavolaantje 2. N'hout; W. Plug, Julianastraat 48, Noorwijk a. Zee. Algemeen secretariaat: de heer L. Beniers, Havendwarsstraat 21, Noord wijkerhout. Postduivenver. „De Duinklievers' Uitslag wedvlucht op zondag 18 augustus 1957 vanaf St. Maxence met jonge duiven. Afstand plm. 355 km. In concours 156 duiven. Gelost te 9.30 u. met N.W.-wind. J. Plug 1, 18, 39; Pav. St. Jan 2, 4, 30, 32; Pav. St. Pieter 3, 11, 22, 23; G. Duivenvoorde 5, 14, 34, 37; H. Looyestein 6; K. Dui venvoorde 7, 9, 26, 27, 35, 40; P. Hes hof 8, 19, 25; v. d. Berg-Dijkstra 10, 28; Petters-Broekhof 13, 38; Dj. Doeven 15; B. v. d. Linden 16, 31; Gebrs. Passchier 17, 21, 24; P. Duiven voorde Pzn. 20; P. Duivenvoorde Azn. en 33; W. de Kan 36. Tandarts D. J. Mast Boulevard 100 Katwijk aan Zee Afwezig van 26 aug t/m. 7 september Spoedgevallen worden waargenomen door de tandartsen J. G. P. Bouman en N. Verkaik. 1 Advertentie KATWIJK Raadsagenda. De agenda voor de openbare vergadering van de ge meenteraad, welke volgende week donderdag zal worden gehouden, ver meldt de navolgende punten: benoe ming van een ambtenaar van de bur gerlijke stand; aankoop van 't pandje Hoogstraat 3g; verkopen van grond; verlenen van krediet voor het inrich ten van douchecellen in gemeentewo ningen; opheffing van de commissies van fabricage en van het grondbe drijf en instelling van een commissie voor openbare werken en grondbe drijf; vaststelling van een verorde ning, regelende de toekenning van een uitkering en een pensioen aan gewezen wethouders, zomede van een pensioen aan de weduwen en wezen van wethouders en gewezen wethou ders; wijziging van de jaarweddere- geling ambtenaren en de verordening tot regeling van de lonen der werk-l lieden; vaststellen van een nieuwe verordening, regelende de toekenning I van een toelage voor gebruik van een eigen rijwiel of een rijwiel voorzien van een hulpmotor door personeel der gemeente; vaststelling van een regeling voor de toekenning van een tegemoetkoming in de kosten, verbon den aan studie voor vakexamens door gemeentepersoneel; verhoging van het krediet voor de burgemeester van der Hoopbrug en de daarop aan sluitende wegen; verstrekken van krediet voor het maken van een ste nen terrein afscheiding bij het meentelijk gymnastieklokaal aan de Parklaan; verlenen van medewerking ex art. 72 der lagei onderwijswet 1920 t.b.v. de r.-k. St. Jozefschool en de Chr. school voor u.l.o.; toekenning van een jaarlijkse jijdrage t.b.v. de r.-k. Tuinbouwschool te Noordwijker hout; wijziging van de gemeentebe groting 1956. K.R.V. De voetbal gaat weer rollen. Het programma voor zaterdag en zondag a.s. luidt: d aspiranten spelen zaterdag om 3.30 uur tegen U.D.O. a en zondag spelen de junio ren om 12 uur tegen UDO. Het twee de elftal gaat op bezoek bij UDO 2 aanvang 12 u, en het eerste elftal speelt om 2.30 uur tegen AJC 2. RKV 4 gaat naar Foreholte 4, aanvang 12 uur. De zondagsdienst der artsen. De zondagdienst der dokters wordt in het komend weekend waargenomen door dokter P. Lodder, Andreasplein 2 te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE Bloemencorso. V.V.V. heeft voor zaterdag 24 aug. een bloemencorso georganiseerd, waarvan de deelne mers in vier groepen zijn ingedeeld en wel praalwagens, versierde vracht wagens, luxe wagen met reclame en idem zonder reclame. Het corso trekt middags door Katwijk en zal dit des avonds herhalen, maar dan ver licht. Voor de mooiste verlichting zal een extra prijs beschikbaar zijn. De wagens zullen zich op .tellen op de Parklaan alwaar om half twee de keuring zal plaats hebben. Vermeld zij ten slotte nog dat door de bloe menveiling „Flora" te Rijnsburg ma teriaal voor dit corso is beschikbaar gesteld waarvan een dankbaar ge bruik zal worden gemaakt. DE KWMEL Actie „Jeugd van de straat", <i— Dinsdag 27 augustus a.s. heeft het laatste uitstapje plaats van de actie „Jeugd van de straat". Ditmaal gaat het naar Valkeveen, vertrek om 9 uur vanaf de speeltuin, opgave tot 2 dagen van te voren bij de toezicht houder van de speeltuin, 's Middags zal in de speeltuin een kleutermid- worden gehouden zoals voor- e jaren, toegang vrij. Dit be looft weer een gezellige middag voor de kleuters te worden, terwijl de tractaties niet achterwege zullen blij- "?n. Postduivenorganisatie Amstelland. - Op 26 oktober a.s. hoopt de post- duivenorganisatie rayon Amstelland van de afd. Amsterdam op feestelij ke wijze haar 5-jarig bestaan te her denken. Voorzitter Pijnenburg, de leider van de feestcommissie, treft nu reeds maatregelen om dit feest op waardige wijze te vieren. Gezien het feit dat feesten eenmaal geld kost, heeft de commissie besloten enkele attractie-vluchten te organiseren waaraan zoveel mogelijk Amstellan- ders, hopenlijk, zullen mee doen. Twee vluchten zijn reeds gehouden, en de laatste zal worden gehouden op 8 september vanuit Duffel. Voor deze vlucht is beschikbaar gesteld een prachtige beker, door de verte genwoordiger van Benzing, de heer J. Smit uit Amsterdam. Tevens is besloten een verkoop van postduiven te houden, samengebracht uit kopvliegers, kampioenen en ge neraal kampioenen. De datum van de verkoop is bepaald op 5 oktober a.s. gelijktijdig met de prijsuitreikings avond, aanvang 20 uur, zaal open 17 uur om de ten verkoop gestelde dui ven te bezichtigen; hierover volgt la ter nog een mededeling. Deze ver koopavond zal worden gehouden in hotel v. Dam te Uithoorn. NOORDWIJK Bromfietser aangereden. Op de Gooweg had een ernstige aanrijding plaats, waarvan de bromfietser L. v. d. Voort het slachtoffer werd. Een vrachtauto wilde op de Gooweg een stationcar passeren op het moment, dat de heer v. d. V. uit de richting Noordwijkerhout kwam aanrijden. Het gevolg was, dat de bromfietser een duw van de cabine bekwam en in de berm naast de weg werd ge slingerd. Dr. J. van Nes, die de eer ste hulp verleende, liet het slacht offer naar zijn woning vervoeren. La ter verergerde de toestand van de heer v. d. V. zich zodanig, dat hij overgebracht moest worden naar de Joannes de Deo-stichting te Haarlem. Vandalisme. Door de plaatselijke politie zijn enkele jeugdige personen opgespoord, die op baldadige wijze schade hadden aangericht aan schu ren en loodsen van de fa. Konijnen burg en Mark aan de Offerweg. Door de politie zal tegen hen proces verbaal worden opgemaakt. „De Sportvisser". De Noord wijkse hengelaarsver. „De Sportvis ser" heeft in de competitie van de hengelaarsbond Leiden en Omstr. een eervolle 2e plaats weten te bemach tigen met een totale vangst van 954 vissen. De heren W. Caspers, Th. Werkhoven, G. Grimbergen, W. van Schie en W Vink vertegenwoordig den hierin de afdeling. Taptoe op de boulevard. Naar wij vernemen zal de taptoe, die bij NIEUWKOOP De veilige vaste grond onder hun voeten zagen talrijke belangstellen de met angstige spanning tegen de vernieuwde dorpstoren omhoog waar de heer de Paus, uitvoerder van de fa. Zeibseyts met assistentie van de heren G. v. d. Berg en K. Koehein de haan weer zou plaatsen. gelegenheid van de Northgo-wandel- tocht op 6 juli 11. door een wervel storm werd uiteen geblazen, morgen, zaterdagavond, te 9 uur worden her haald. Deze taptoe heeft plaats bij het Palaceplein, waaraan zullen deel nemen de korpsen Excelsior en Echo der Duinen uit Noordwijk, Trouw moet Blycken uit Lisse, Hillegomse Jlarmonie en de Kapel van de NZH. Te 8 uur stellen deze korpsen zich op aan de Bosweg. ZOETERMEER Medische dienst. Zondag 25 augustus a.s. wordt de medische dienst waargenomen door dokter J. H. N. de Bruijn, Dorpsstraat 1, tele foon 59, terwijl voor beide kruisver enigingen de wijkverpleging wordt verzorgd door zr. J. M. Th. Asperslag, Groenekruisgebouw Dorpsstraat 76, telefoon 230. Motor-ongeluk. De Leidschen- damse motorrijder van L. kwam op de Rijksweg no. 12 ter hoogte van het Caltex-station gistermorgen ten val door het leeglopen van de ach terband. Hij kwam zo ongelukkig te recht, mede door de grote snelheid waarmee hij reed, dat hij een sche- delbasisfractuur en andere verwon dingen bekwam, zodat overbrenging naar het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg noodzakelijk werd ge acht. Het openbaar vervoer in de Poolse stad Lodz, waar onlangs is ge staakt, is door een commissie van tien van het ministerie van openbare diensten overgenomen. Er zal een on derzoek worden ingesteld naar de interne organisatie van het stadsver voer. Zonder een spoor van zenuwachtig heid, verrichtte de heer de Paus, staande boven op een wankele lad der zijn werkzaamheden. En toen het haantje weer fier op de torenspits stond, zwaaide hij ijskoud met beide handen naar beneden ten teken dat nu de kroon op het werk was gezet. Ieder vond het maar een waagstuk en was bly toen het karweitje klaar was. De voltooiing van de toren is hiermee weer een stapje nader ge- Komen. (73)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9