Double Six M." drafkampioen van Nederland U*V*S* won oefenwedstrijd tegen V.S*V* met 4-2 Wassenaar won de eerste bekerwedstrijd tegen Rijswijk met 5 4 MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 UVS heeft haar eerste oef en wed- komen misgrèep (31). Eén rhiriuut strijd, tegen de eerste divisie-club 1-*— 1- *- - VSV uit Velsen, verdiend met 42 gewonnen. De blauw-witten zijn met de zegepalm gaan strijken, doordat zij in een pittige, vlotte wedstrijd, de aanvallen beter afwerkten en de fouten van de tegenstanders afstraf ten met enkele fraaie doelpunten. De gasten lieten dikwijls aardige staal tjes van samenspel zien, doch daar door hielden zij het spel te kort, waardoor de UVS-verdediging steeds kon ingrijpen. De einduitslag was deze middag echter niet het voornaamste. De meeste belangstelling ging uit naar de vier nieuwe aanwinsten van UVS. Zij hebben niet teleurgesteld. O.i waren linkshalf Freek Filippo (ex- Lugdunum) en Jimmy Supusepa (ex-Woerden) de besten. Filippo heeft als kanthalf veel nuttig werk verricht als schakel tussen verdedi ging en voorhoede. Supusepa is klein van stuk doch zeer beweeglijk, en na een wat zenuwachtig begin kwam hij er beter in en had in de laatste twee doelpunten een groot aandeel. Kee per Michielsen (ex-Quick Nijm.) heeft pas in de tweede helft zijn kun nen getoond, door enkele goede safes te verrichten. Van linksbuiten Ma- theeuwissen (ex-NAC) hebben we alleen gezien dat het een snelle speler is. Wegens een te korte trai ningsperiode bij UVS werd hij vol gens afspraak in de tweede helft vervangen. Over de wedstrijd het volgende: Nadat VSV de aftrap had verricht was het UVS die de eerste vijf minu ten het meeste in de aanval was. Doch toen VSV in de 6e minuut de aanval overnam was het al meteen raak. Midvoor Dolder loste een schot op doel, waarbij keeper Michielsen onnodig te ver uitliep en buiten zijn bereik rolde de bal in het doel (01) Even later was het weer Dolder die gevaarlijk doorbrak, maar de bal werd nu corner gewerkt. Aan de an dere kant ontsnapte het VSV-doel aan een doorboring, toen de bal bui ten bereik van de keeper tegen de bovenlat ketste. Na 22 min. werd de stand gelijk toen uit een combinatie tussen Verhoogt en Cor v. d. Zeeuw, laatstgenoemde een ver schot loste en de bal in de linkerbovenhoek ver dween (11). Nadat de VS V-rechts binnen Postma in een vrije positie naast schoot, was in de 27e min. weer de combinatie VerhoogtCor v. d. Zeeuw die een aanval opbouwde. En het was weer v. d. Zeeuw, nu met een kopbal, die doelpuntte (21). In de 41e min. was het UVS die de voorsprong vergrootte, toen na prachtig voorbereidend werk van de Ambonnees Supusepa, Verhoeks op doel schoot en keeper Geerlofs vol- later kon VSV de achterstand ve; kleinen. Uit een blunder van De Haas had de VSV-voorhoede weinig moeite om te doelpunten. Spoedig daarna was het rust geblazen. In de tweede helft was Matheeu- wissen vervangen door Jan Verkui len. In deze helft kwam vooral naar voren de gelijkwaardigheid van bei de ploegen. Snel golfde het spel heen en weer, en om beurten verkeerden beide doelen in gevaar. De regens van de laatste dagen hadden het veld glad gemaakt, waardoor er glijpar tijen ontstonden, die het spel bein- vloeden. Het was tenslotte UVS dat in de 37e minuut de voorsprong ver grootte. Supusepa had zich na een snelle aanval vrij gespeeld en wist met een mooi schot te doelpunten (42). Van de rest der wedstrijd valt alleen nog te vermelden dat de UVS-keeper Michielsen met een paar mooie safes doelpunten wist te voor komen. En toen scheidsrechter Vlak het einde aankondigde, kon UVS met voldoening op deze eerste oefenwed strijd terugzien. manchester unted v,ton van neder-saksen. Zaterdagmiddag is te Hannover een wedstrijd gespeeld tussen een verte genwoordigend elftal van Neder- Saksen op 26 augustus a.s. te Gro ningen de tegenstander van het voorl. Nederlandse elftal en de Engelse kampioensploeg Manchester United. De Britten wonnen met 42, nadat zij bij de rust reeds een 41 voor sprong hadden gehad. 50 Jaar L.F.C. Feestelingen sterksten in jeugdtoernooi Gisteren werd in het kader van hét 50-jarig bestaan van de Leidsche Footballvereniging LFC een jeugd- toernooidag gehouden waaraan werd deelgenomen door de volgende ver enigingen: In poule a: Feyenoord, 't Gooi, Hermes DVS, LFC, de Volewijckers. In poule b: DOS. DWS, Schev. Holl. Sport, VCS en Xerxes. In dit jeugdtoernooi mochten al léén spelers opgesteld worden die op of na 1 sept. 1938 geboren waren. Het is voor de organiserende ver eniging LFC een bijzonder succes geworden. Zelfs wisten de jeugdige spelers de eerste prijs in de wacht te slepen, nadat de finale-wedstrijd in een gelijk spel tegen Xerxes 00 eindigde, waardoor de beslissing moest worden gebracht door straf schoppen. Xerxes schoot 1 maal raak, doch LFC wist driemaal in de roos te schieten en zich daarmee de sterkste van deze dag te tonen. i pUnt te scoren, doch geen van de Doordat de organisatie van dit achterhoeden liet een steek vallen, toernooi zo uitstekend is de heer De Jeu, namens zijn vereni ging het bestuur van LFC een vaan tje had aangeboden als waardering voor de prachtige samenwerking. Het zou te ver voeren om van elke wedstrijd een overzicht van het spel- verloop te geven en daarom geven wij alleen van de jeugdspelers van de organiserende vereniging LFC een kort verslag. LFCde Volewijckers, om 11.50 uur gespeeld: De beide partijen wa ren in het begin gelijk, doch in een gevaarlijke aanval van LFC werd A. Heymans (midvoor) op onzachte wij ze door twee achterhoedespelers ge vloerd: penalty. G. v d. Heijden plaatste zich er achter en vonniste goed (10). In de tweede 10 minuten loste A. Heymans een hard schot, deze werd voor het doel geremd doordat de bal op de grond bleef liggen en de Vo lewijckers aan de zoekere doelpunt ontkwamen. Dat LFC meer in de aanval was dan de Volewijckers, bleek wel uit de corners die LFC te nemen kreeg, nl. 5 tegen 1. Even voor tijd echter gelukte het de Volewijckers nog de gelijkmaker te scoren. Uit een cor ner op links maakte de rechtsbuiten A. Maljere 11. Beide partijen pro beerden nog om het winnende doel- van verlopen, verdienen de organisatoren, die hier voor vele uren werk hebben verricht, een woord van lof. De speeltijden der wedstrijden wa ren 2 X 10 minuten met gelijk draaien. Alleen de twee finale-wed strijden, dus om de 3e en 4e prijs en 2e en le prijs waren 2 X 15 minuten met gelijk draaien. Om 11 uur 's morgens, toen de zon fel aan de hemel prijkte, werd er gestart met de eerste wedstrijden, nadat eerst de voorzitter van DOS, r.K.a.v.v. reeds uitgeschakeld Gisteren heeft R.K.A.V.V. voor de voorronde om de K.N.V.B.-beker een wedstrijd gespeeld tegen de derde klasser Celeritas. Ondanks de stort regen was het veld aan de'Van Ruys- daellaan in goede conditie. RKAW startte met een elftal dat hoofdza kelijk uit haar eerste elftal bestond. De opgestelde keeper was vervangen door H. Gerritsen. RKAW was voor de rust talloze malen sterk in de meerderheid, waardoor de Haagse doelman het zwaar te verantwoorden kreeg. De Leidschendammers konden echter de roos niet treffen wegens gebrek aan goed gerichte trappen. De maar hebben dit voor de pauze even min met een-doelpunt bekrachtigd. Hagenaars waren veel beter op dreef Na de rust kwam er wat meer spanning. Beide ploegen zaten scherp op de bal. Na 10 minuten kreeg RKAW schuin bij het Haagse doel een vrije trap te nemen. Van Oosten gaf over aan v. d. Sman die langs de paal inschoot, 10. Dit was voor Ce leritas het sein om fel van zich af te bijten. RKAW werd af en toe vol ledig overspeeld en speelde door te kort spel de Hagenaars in de hand. Zij hebben daarvan een vruchtbaar gebruik gemaakt en wisten hun ach terstand om te zetten in een 12 overwinning. Beide doelpunten wer den gescoord door de middenvoor Molhoek. RKAW is nu, evenals verleden jaar, reeds bij de eerste wedstrijd voor verdere deelname aan de beker competitie uitgeschakeld maar heeft tévens het bewijs dat zij voor de 15 september a.s. te beginnen tweede klasse competitie beter voor de dag moet komen. Wassenaar hêeft de eerste ronde cm de KNVB-beker overleefd. De groen witten wisten gisteren in een spannende en door drie strafschop pen ook spectaculaire wedstrijd een 54 overwinning tegen Rijswijk uit het vuur te slepen. Beide partijen kregen al gauw goede kansen en het waren de gas ten die het eerst zo'n gelegenheid wisten te benutten. Jaap Prosman kreeg een vrije trap te nemen, Jan Uitenboogaard nam de bal direct mee en-voor de Rijswijk-doelman er goed en wel erg in had lag het leer al achter hem in de touwen. Opvallend was het vrij hoge tempo dat aan beide zijden enthousiast vol gehouden werd. Ondanks de gesteld heid van het terrein zoals overal elders in den lande was het ook in Rijswijk nat en blubberjg gaven beide partijen een behoorlijk stuk voetbal weg, dat heus wel „compe- titierijp" genoemd kon woraen. Bij Wassenaar ontbrak de voorhoedespe ler Rinus Buitelaar, die samen met Joop de Mos in het internationaal toernooi voor tennisleraren ta Vit tel uitkomt. Hoewel de proen-wittén dus een steunpilaar misten, bleven ze voor alsnog aan de leiding. Vijf minuten na het eerste doelpunt volgde n 1. al een tweede, nu van de schoen van Jaap Prosman (02). Tien minuten later was de Wasse naar-verdediging fout. De Rijs wij k- rechtsbuiten Van Dam werd als het ware gemangeld tussen twee Kerke- houters en daar dit geschiedde op het békende, beruchte en voor ver dedigingen zeer gevaarlijke stukje grond, dat men strafschopgebied pleegt te noemen, kon de scheids rechter niets anders doen, dan de thuisclub een strafschop toe te ken- die door Van Dam natuurlijk werd benut (12). Toen er waren reeds negen mi nuten te veel gespeeld in de eerste helft! kwam Rijswijk juist voor het theesignaal nogmaals terug in de persoon van Krul die beide partijen nog op gelijke voet bracht (22). Na de hervatting had Wassenaar het eerste kwartier de handen vol om een fel offensief va)i de thuisclub het hoofd te bieden. Dat lukte jam mer genoeg niet geheel en al. Van Dam de gevaarlijkste man in de Rijswijkse voorhoede wist ergens een gaatje te vinden om daar de bal door te prikken en zijn vereniging met 32 de leiding te geven. Wassenaar haalde door een goed genomen strafschop van Henk de Jong, die dit mocht doen daar Henny Klinkhamer te hardhandig aange pakt werd, weer op tot 33, om daarna vrij gauw het pleit te beslis sen. Klinkhamer, die zich kennelijk helemaal niet lekker voelde na die strafschop omdat hij door de Rijs wijk verdediging niet bepaald zacht zinnig werd behandeld deed het een tweede maal beter door in één rush alles wat tegenstander heette, te pas seren en de bal al in het doel te heb ben, voordat het publiek en de Rijs- wijk-keeper dat merkte. Een combinatie van de gehele Wassenaarvoorhoede bracht toen de stand op 35 en hoewel Van Dam even voor tijd nog zijn derde doel punt kon scoren, deed dit aan de groen-witte overwinning niets meer af (45). Door dit resultaat komt Wassenaar in de volgende ronde a.s. zondag uit tegen Hoek van Holland. Ook dit is een uitwedstrijd. BOSKOOP—UNIO 4—2 Door deze wedstrijd om de KNVB- beker te winnen heeft Boskoop zich in de volgende ronde gespeeld. Beide elftallen verschenen met enkele in vallers, waardoor het evenwicht werd bewaard. Er werd door beide par tijen fel om de winst gestreden. Me nige aanval werd echter onderbroken door de stopperspil, zowel aan de ene als aan de andere kant. Aanvankelijk was Unio iets in de meerderheid, doch voor het doel van de gastheren werden de aanvallen niet snel ge noeg afgewerkt waardoor doelman Straver alleen in aktie behoefde te komen bij op hem teruggespeelde ballen. De aanvallen van Boskoop waren gevaarlijker. Na een kwartier wist Loef het eerste doelpunt te ma ken, toen doelman v. d. Horst uitliep en hij deze iets te vlug af was, 10. Gedurende de rest van de eerste helft ging het spel gelijk op en neer doch de verdedigingen bleven de baas. De tweede helft was nog geen minuut oud of Boskoop bracht de stand op 20 door v. Bemmel. De gastheren gingen beter spelen en al wist mid- half menige aanval te onderbreken, hij kon niet verhinderen dat Boskoop er 3—0 van maakte. Blijkbaar meen de de thuisclub hiermede de wed strijd te hebben gewonnen doch Unio dacht er anders over en in betrek kelijk korte tijd was de achterstand verkleind tot 32. Even later was de stand bijna gelijk doch de kans die Unio voor open doel kreeg was blijkbaar zo onverwacht dat de bal hoog over werd geschoten. Kort voor het einde was het Loef die de zege veilig stelde door met een fraaie kop bal de stand op 4—2 te brengen. achterhoeden liet een steek vallen, zodat deze pittige wedstrijd gelijk eindigde. Op terrein 2 werd om 12.40 uur gespeeld FeyenoordLFC. Hier ge lukte het de Kanaries om de over winning in de wacht te slepen (02). Al direct na de start kwam Cremers gevaarlijk voor het Feyenoord-doel, doch zijn schot werd gekeerd door de paal. De bal kwam voor de voeten van A. Heymans, die nu niet faalde en er 01 van maakte na 2 minuten spelen. Vrouwe Fortuna was niet met Feyenoord, want in een tweede aan val van LFC was het weer de paal die het schot van V. Haarlem keerde. Doch dit was uitstel van executie; in de tweede helft was het opnieuw A. Heymans die een fout van keeper v. Stolk, die te zacht uittrapte, afstraf te en LFC een veilige 0—2 voor sprong gaf die niet meer werd prijs gegeven. Om 14.20 uur werd op veld 2 ge speeld 't GooiLFC. Direct al bij het begin kwam Franken gevaarlijk voor doel. doch zijn schot werd gekeerd door de paal. Even later echter had LFC meer succes. Uit een pass van A. Heymans naar Slingerland scoor de laatstgenoemde 10 voor LFC, waarmee ook het einde kwam. De laatste wedstrijd, die voor LFC be slissend was voor een plaats in de finale werd gelijk gespeeld 3—3, zo dat hier penalty's tussen Volewij ckers, die dezelfde aantal punten had als LFC, de beslissing moest bren gen. LFC was ook hier sterker door 3 goals te maken tegen de Vole wijckers 2. Ook tussen Schev. Holl. Sport en VCS moesten penalty's genomen worden. Hierbij werd* VCS winnaar met 21, zodat om de 3e en 4e prijs gespeeld werd tussen VCS en de Vo lewijckers hetgeen eindigde in een gelijk spel 11. Ook hier weer straf schoppen. De Volewijckers schoten beter dan VCS, zodat de Volewijckers de 3e prijs ontvingen en VCS de tweede. Met spanning werd daarna ge wacht Op de twee andere finalisten, nl. XerxesLFC en ook deze partij eindigde gelijk 0—0, zodat ook hier penalty's de eerste- en tweede prijs winnaar moesten aanwijzen. LFC was hierbij productiever (3y) dan Xes- xes (1 X), zodat uiteindelijk de or ganiserende vereniging met de hoog ste eer ging srtijken. Een prachtig resultaat van de jon ge Kanaries! Na de wedstrijden kwamen alle aanvoerders der verenigingen bij el kaar in de kantine waar hen door de voorzitter van LFC, de heer Fr. v. Waveren, de prijzen werden uitge reikt onder een dankwoord, de an dere 6 verenigingen kregen een vaantje op standaard. De uitslagen luiden: DWSSchev. Holl. Sp. 0—2; Feyenoord't Gooi Koersen op Duindigt li Het drafkampioenschap van Ne derland, een draverij van meet over 2500 meter voor alle aan Nederlan ders toebehorende paarden, die ten minste drie maanden voor dit kam pioenschap gelopen is in Nederland zijn ingevoerd en voor de draverij niet uitgevoerd zijn, tenzij met toe stemming van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport, is gewon nen door „Double Six M" met pikeur P. M. Smit op de sulky. De chrono meters wezen een tijd aan van 3 min, 28,1 sec., de km-tijd bedroeg 1 min. 23,3 sec. De uitslagen luiden: 1. en kampioen van Nederland: „Double Six M" (P. M. Smit) tijd: 3.28.1, km-tijd 1.23.3; 2. Roland, P. A. Strooper 3.28.7 1.23.5; 3. Emden, M. Vergay 3.29.0 1.23.6. Totalisa- tor winnend: 2.60; plaats ƒ1.20, 1.10 en 1.30; gekoppeld 4.50; covercal 3.20. Volann-prijs: afstand 2100 m. prij- zendraverij voor paarden, die nog geen 2500 hebben gewonnen. 1. Vlieger D (J, P. de Vlieger) 3.06.4 1.27.9; 2. Viola Sunshine (N. Oosting) 3.06.7 1.30.7; 3. Vicaline (A. Haar- selhorst) 3.07 1.29.9. Toto winnend 1.90; plaats 1.50, 7.80, 3.10; gekoppeld 5.20; covercal 40.30. Evelyn Hanover prijs: afstand 2540 m. prijzendraverij voor paarden die 2500 doch nog geen 7000 hebben gewonnen. 1. Umberto (W. Leeuwen kamp) 3.42.3 1.26.2; 2. Uranie (M. Vergay) 3.44.2 1.26.8; 3. Vivant Hollandia (W. H. Geersen) 3.44.3 1.29. Toto winnend 3.plaats 1.50, 2.90, 1.50; gekoppeld 5.60; covercal 8.40. Productendraverij W-prijs: afstand 1300 m fokdraverij van meet voor Nederlandse hengsten en merriën die in 1955 zijn geboren. 1. Walkuere (N. J. Bloemsaat) 1.56.2 1.29.4; 2. Wala (J. S. van Leeuwen) 2.05 1.36.2; 3. Wiebeline Wip (N. Oosting) 2.05.7 1.36.7; Toto winnend 1.50; plaats 1.20, 1.60; gekoppeld 2.60; covercal 2.9* De Prinses Juliana prijs: afstand 2100 m prijzendraverij voor Neder landse paarden welke 11.000 of meer hebben gewonnen. Voor ama teurrijders: 1. Querie (W. L. A Koehler) 2.58.2 1.24.1; 2. Postduif- je G (L. J. van Harlingen) 2.58.8 1.24.3; 3. Rose Marie (G. Raymakers) 2.58.9 1.24.4. Toto winnend: 9.80 (stal); plaats 3.80, 1.20, 1.60; gekop peld 4.10; covercal 3.20. Zora prijs: afstand 2540 m. prijzen draverij voor paarden, welce 7000 doch nog geen 13000 hebben gewon nen. 1. Sammy Mars (J. P. de Vlie ger) 3.04.4 1.25.4; 2. Ruby Spencer (F. J. Eerenberg) 3.40.8 1.25.5; 3. Rudi Trothna (C. Swart) 3.41.2 1.25.7. Toto winnend 1.80; plaats: 1.50 1.50, 5.gekoppeld 3.30; covercal 3.90. De uitslagen van de rennen zijn: Hoefslag-wisselbekerprijs: afstand 2000 m (handicap) voor paarden van 4 jaar en ouder. Voor amateurrijders. 1. Roddelaar (M. Lips) tijd 2.18.8; 2. Princesse Martha (E. van Dijk); 3. Kaliban (W. J. van Moort). Toto winnend 4.60; plaats 2.30, 3.ge koppeld 10.50; covercal 3.90. De Haagse Ooievaar prijs: afstand 2100 m (handicap) voor paarden van 3 jaar en ouder. 1. Comet (A. Bur- rell) tijd 2.23.7; 2. Grand Cliff (H. Pije); 3. Sylvia (F. Vandeuren). Toto winnend 7.50; plaats 3.20, 16.30; ge koppeld 118.50; covercal 19.40. Clingendaalren: afstand 1200 m. voor Nederlandse hengsten en mer riën van 2 jaar. 1. Ungersma (H. Pije) tijd 1.17.9; 2. Irish Doll (H. J. v. d. Kraats); 3. Sans Aide (F. Van deuren). Toto winnend 2.plaats 1.10, 1.20, 1.90; gekoppeld 4.60; co vercal 3.30. Totale omzet 155.972.50. eventuele be slis sings wed strijd tussen nederland en oostenrijk. Een eventuele beslissingswedstrijd tussen het Nederlandse voetbalelftal en Oostenrijk zal woensdag 23 okto ber in het Niedersachen stadion te Hannover worden gespeeld. De mogelijkheid bestaat dat Neder land en Oostenrijk in groep 5 (Euro pese zone) van de voorronde van het tournooi om het wereldkampioen schap voetbal 1958 met een gelijk aantal punten eindigen. Dan zou Ne derland op 11 september te Rotter dam van Luxemburg en op 25 sep tember te Amsterdam van Oostenrijk moeten winnen. Beide landen heb ben dan aangenomen dat Oos tenrijk op 29 september Luxemburg verslaat 6 punten. Tijdens de wedstrijd tussen lands kampioen Ajax en het Londense Aetherklanken televisieprogramma. NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.4522.30 Filmprogr. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.05 Gram. 9.15 Wat zullen wij vandaag eens gaan doen in Enschede? 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Tenor en piano. 14.30 Opvoe ding der intuitie, caus. 14.45 Kinder koor. 15.00 Land voor de boeg!' klankb. 15.30 Gram. 16.00 Omr.ork. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Paris vous parle. 18,35 La Fille de Madame Angot, opera. 19.40 Hammondorgel. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 21.00 In drukken en ontmoetingen, caus. 21.25 De muziek, waarvan wij houden. 21.35 Journ. 22.05 Dansmuz. 22.35 Holland Festival: Tenor en fluit. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor- engebed en liturg.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als blesseerd. De Engelse international Frank Blunstone kwam na 'n botsing n T Tr-, met de Ajax-back Ger van Mourik zo 0—1; LFC De Volewijckers 1—1; ongelukkig terecht, dat hij zijn lin- Dm,a" ker been brak. Na geholpen te zijn Chelsea zijn twee spelers ernstig ge- *iele 12r°° Mid,d„af; hlPQCPPrH Dp v.ncTPicp intprneUAnoi ^loknoodklok. 12.03 Gram. 12.30 t GooiHermes DVS 20; DOS- VCS 0—0; Hermes DVS—De Vole wijckers 01; VCSXerxes 00; DOS—Schev. Holl. Sp. 1—0; DWS— Xerxes 01; FeyenoordLFC 02; Schev. Holl. Sp.Xerxes 12; FeyenoordHermes DVS 01; DOS Xerxes 01; FeyenoordDe Vole wijckers 02; DOSDWS 01; 't GooiLFC 01; Schev. Holl. Sp. —VCS 1—0; Hermes DVS—LFC 3—3. Roodenburglfc. Vandaag, maandag 19 augustus, komen in de demifinale op het LFC-terrein tegen elkaar uit: RoodenburgLFC. Aan vang 8 uur nam. in het O. L. V.-gasthuis heeft de En gelsman in het gips zich met zijn ploeg naar Engeland begeven. De oud-international Wim Bleyen- berg, die na een onwillige knie van het vorige seizoen weer fit was, zal voorlopig niet kunnen spelen daar hij bij een hoge kopbal een rugspier tje scheurde. Ook hij zal enige weken op non actief moeten. Het was ove rigens geen harde strijd die de 15.000 toeschouwers zagen en waarin de Engelsen verdiend met 42 zege vierden na een gelijke stand met rust van 11. Land- en tuinb^eded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath, nieuws. 13.20 Metropole ork. 13.50 Gram. 14.00 Omr. ork. 14 30 Voor de vrouwen van het land. 14.40 Gram. 15.30 Idem. 16.00 Voor de zie. ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Het aanpassingsprobleem in Nieuw-Gui- nea, door Pater J. M. Wempe O.F.M. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Orgelconc. 18.55 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Uit het Boek der Boe ken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 Radio Filh.ork en sol. (21.2521.45 In de pauze: Voordr.) 22.45 Avondge bed en liturg.kal. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. Er w.rd 4 maal GEKLOPT door J. P. SAEBROOKE 37). Clyde loosde een zucht van ver lichting. Niet meer door die touwen gehinderd, zou juffrouw Marsh zich wel kunnen verdedigen, althans voor een poosje. Hij keerde zich weer naar de man, die hem aangevallen had, toe. Nu begreep hij, waarom Hollingsworth zo zelfgenoegzaam ge lachen had, toen ze samen die kel dertrap afdaalden. Zijn aanvaller hield het mes nog steeds omklemd, doch Clyde had zijn pols stevig beet. Het electrische lampje verlichtte slechts een deel van de kelder en Clyde kon van de man niet veel anders zien, dan dat hij licht van bouw en vrij klein was. Hij herinnerde zich de gebrekkige be schrijving, welke inspecteur Madran had gegeven van de man, die op de avond van de moord op Clinton Cal- verly zich in diens woning verborgen gehouden had. 'n Verbijsterende ge dachte kwam bij hem op. Was dit een van de mannen, die voor de vijf moorden aansprakelijk wèrèh? Als dat zo was Hij kwam niet verder. Zijn aan valler rukte zijn arm achteruit, als was het een plotseling losgelaten stalen veer. Zoeven had hij nog zó weerloos geschenen, dat Clyde door die plotselinge krachtsontplooiing werd verrast. De man sprong met een woeste kreet achteruit en weer glom het mes boven Clyde's hoofd. Als een bliksemstraal schoot het vooruit en Clyde dook nog juist op tijd weg. Het lemmet schampte langs zijn kaak af, toen hij zich op zijn aanvaller smakte. Als een verward kluwen van armen en benen rolden ze over de lemen vloer en de kleine man, die zijn mes verloren had, krabde en beet naar Clyde. Hij vocht in blinde woede en met zoveel spierkracht, dat Clyde bet gevoel kreeg met een' wild dier te vechten. Meer dan eens glipte hij henj in het donker bijna uit han den, doch eindelyk hield zijn tegen spartelen op en bleef hij als uitgeput liggen. Clyde hijgde naar adem, toen hij de handboeien om de polsen van zijn tegenstander dichtknipte. Je bent een verdraaid vinnig kereltje, zei hij tegen zijn tegenstan der op een toon van oprechte be wondering: Dat moet ik je tot je eer nageven. En nu Hij zweeg, omdat hij zich er plot seling van bewust was, dat hij zich alleen met de man in de kelder be vond. Hollingsworth was verdwenen en juffrouw Marsh eveneens. De electrische zaklantaarn lag nog steeds op de vloer en het licht scheen tegen de kale muur. Hij keek neer op zijn gevangene, die hij in het schemerduister slechts flauw kon onderscheiden. De man scheen totaal uitgeput en met zijn geboeide handen kon hij onmogelijk ontsnappen. Daarna keek Clyde naar de plek, waar hij Hollingsworth voor het laatst gezien had en vervolgens naar de hoek, waarin hij jufrouw Marsh gevonden had. Tenslotte raapte hij zijn zaklantaarn op en holde naar boven. Hij klom door het openstaande kelderluik heen, sloop de trap van het sousterrain op en hield zich schuil, terwijl hij om een hoekje heen de gang intuurde. Hollingsworth stond, met zijn witte haren wapperend in de tocht, die door de openstaande straatdeur naar binnenkwam, aan de telefoon en rammelde zenuwachtig de haak heen en weer om de aandacht der telefo niste te trekken en verbinding te krijgen. XVI, op het spoor van eltinge Juffrouw Marsh was nergens te ontdekken, doch Clyde stelde voor het ogenblik meer belang in de oude heer. Hollingsworth was blijkbaar erg gejaagd. Zijn jaspanden fladder den in de tocht om zijn benen heen. Nu en dan ontsnapte hem een onge duldig gemopper, omdat hij nog steeds geen verbinding kreeg. Ein delijk scheen hij toch beantwoord te worden. Met zijn mond vla'k tegen de hoorn zei hij gejaagd en zachtjes: Intercommunaal, juffrouw. Er is haast bij. Weer wachtte hij. Hollingsworth wierp zenuwachtige blikken naar de trap doch zag Clyde niet, omdat deze zich achter de balustrade schuil hield. Weer bracht de oude heer zijn mond dicht bij het toestel. Seagrove, drie, zeven, twee, zei hij zachtjes, doch duidelijk verstaan baar; Dringend, alstublieft. Weer wierp hij een bezorgde blik om zich heen en op dat ogenblik kwam Clyde uit zijn schuilplaats. Hollingsworth schrok geweldig, toen de ander met vlugge schreden naar hem toe kwam. Met vaste hand duwde hij de oude heer opzij en nam hem de hoorn uit handen. Hij ram melde met de haak en ditmaal kreeg hij terstond antwoord. Ik ben van mening veranderd, zei de detective: Wilt u Seagrove maar afbellen. Tegelijkertijd hing hij de haak op, draaide zich cm en keek de ver schrikte Hollingsworth strak aan. Watwat moet dat allemaal betekenen?, vroeg de oude man ver ward. Dat betekent, dat u niet met uw vriend in Seagrove zult kunnen spre ken, nu tenminste nog niet. Laat eens kijken.... het nummer was drie, zeven, twee, is het niet? Dat moet ik onthouden. Wat hebt u aan dat nummer? vroeg Hollingsworth bits: U weet immers daarmee nog niet, wie ik wilde opbellen? Maar mijn vrienden beweren al tijd, dat ik zo goed raden kan, ant woordde Clyde. Er kwam een be sliste uitdrukking op zijn gelaat en het scheen dat hij intuïtief tot een gevolgtrekking was gekomen: Het was uw bedoeling Eltinge op te bel len en hem te vertellen, dat juffrouw Marsh ontsnapt is? Hollingsworth lachte minachtend, doch het was Clyde niet ontgaan, dat hij toch geschrokken was. Ik schijn het goed geraden te hebben, merkte hij op. Integendeel, antwoordde Hollings worth: U hebt slecht geraden. Als u drie, zeven, twee in Seagrove even wilt opbellen, zult u horen, dat daar geen Eltinge bekend is. Dat is te begrijpen, stemde Cly de luchtigjes met hem in: Eltinge houdt zich daar vermoedelijk onder een andere naam gehuil. Misschien heeft hij zelfs meer dan één schuil naam. Ik zou wel eens willen weten of Brockton of Tildsley daar ook niet onder horen. Een beroemd denker heeft eens de opmerking gemaakt, dat een naam niets zegt. Hollingsworth keek hem schuw aan. U bent niet half zo slim, als u zelf denkt. Waarom zou ik mij de moeite geven, die mijnheer Eltinge zoals u hem noemt kennis te geven van de ontsnapping van juffrouw Marsh? Daar schiet myn talent tot gis sen tekort, Hollingsworth. Ik erken, dat me dat niet duidelijk is. Misschien wilt u me op dat punt inlichtingen geven. -

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7