Eerste plechtige H. Mis van pater Wolfgang Servaas O.Cap Tocht naar de beroemde kathedraal van Chartres Bont Bont MIDDEN-OOSTEN Goederenstation Hillegom officieel opgeheven Positie van Boelganin nog onzeker maar wankel MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Een welbestede jeugd vond giste ren haar bekroning in de eerste plechtige H. Mis, welke pater Wolf gang O.Cap. Ton Servaas uit de Zeemanlaan opdroeg in de St. Pe- truskerk. Het is altijd en overal een heerlijk feest, een eerste plechtige H. Mis, een feest voor de gehele ge meenschap, uit welke de priester voortkomt, een feest van ontroering voor de ouders en de familie en de vrienden en kennissen, die zijn op gang naar het altaar des Heren ge durende de vele, vele jaren van voor bereiding hebben gevolgd, een feest van heilige vreugde voor de herder der parochie die bij het ontluiken van deze priesterroeping „assisteer de" en de beantwoording van die roeping mocht beleven. De klokken luidden in volle, klank rijke bezetting dit feest in en ver kondigden aan geheel Leiden, dat wederom een stadgenoot waardig was bevonden de levenstaak van Christus voort te zetten. In de kerk namen bloemen an jelieren en gladiolen in veelkleu rige verscheidenheid op en rond de offertafel gerangschikt, de feest-ver- kondiging over. Voorafgegaan door het processie- kruis, door een litanie van bruidjes, die ruikers anjelieren in de stede lijke kleuren droegen en door misdei- naars kwam de priesterlijke stoet de kerk binnen; mgr. Th. M. Beukers en de jonggewijde met de assisteren de geestelijkheid, pastoor W. E. Blok als de presbyter assistens, pater Dal- matius Perquin O.Cap. een oom van pater Servaas als diaken en pater Leonidas Langeveld O.Cap. uit Rijswijk als sub-diaken. Tijdens de plechtigheid voerde het zangkoor, onder leiding van de heer H. Rijnbeek, met aan het orgel de heer G. Bots, de mis voor zes-stem mig gemengd koor „Te Deum lau- damus" van Hendrik Andriessen uit, een taak, waarvan het zich voortref felijk kweet. Onder het offertorium van deze plechtige H. Mis van pater Wolfgang werd het „Ave verum" van Wolf gang Amadeus Mozart gezongen; bij het uitreiken van de H. Communie zong het jongenskoor „O Salutaris Hostia" van H. Rijnbeek. De feestpreek werd gehouden door de oom van de jonggewijde, pater Dalmatius O.Cap., die tot tekst had gekozen: „Gelijk de Vader Mij gezon den heeft, zo zend Ik u". Wanneer het doel van de mens is bij te dragen tot Gods glorie, het doel van de chris tenmens is Gods meerdere glorie en het doel van een priesterleven is, de hoogste eer aan God te geven, dan mogen wij verheugd zijn, dat weder om een priester uit deze parochie is voortgekomen. Dan mogen wij hem en zijn ouders en familie feliciteren, maar ook de parochie, want ook voor haar is dit een eer en een glorie. Onlangs is een enquête gehouden: wat verwacht men van de priester? Veronderstellend, dat deze verwach tingen zeer hoog zullen zijn, mogen wij zeker veronderstellen, dat deze verre en verre overtroffen worden door de verwachtingen, welke God heeft van een beginnend priester leven. De natuur van het priesterschap is een deelnemen aan het eeuwig pries terschap van Jezus. Diens priester lijke taak was, de wereld te verlos sen door Zichzelf te slachtofferen. Uit die deelname in Christus' pries terschap volgt, hoe groot'de waardig heid is van de priester en hoe groot ook de heiligheid van zijn leven moet zijn: een omvorming in zelfverlooche ning in de geest van Christus. De predikant besloot met de gelo vigen op het hart te binden door hun Jeugddierendag Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging Zaterdag en zondag hield de .Leid se Pluimvee- en Konijnensportver. L.P.K.V. na een goed fokseizoen in Oud-Hortuszicht een jeugddierendag waarbij niet minder dan 140 dieren naar leeftijd waren geklasseerd. De keurmeesters W. v. d. Bent uit Katwijk en P. Geverding uit Am sterdam hadden lang geen gemakke lijke taak en toen om zes uur het eindresultaat bekend was kwamen de heren A. Augustinus, P. v. d. Leek en A. J. van Zanten best uit de „bus". Jammer was het dat zaterdag het weer deze show niet begunstigde, echter zullen de vele liefhebbers nog tijd genoeg hebben deze fraaie col lectie te bewonderen. Voor L.P.K.V. een goed begin. De uitslagen waren: Klas A, rammen jan./febr.: 1. T. M. van Amsterdam (Weener), 2. P. v. d. Leek (Lotharinger). Klas B, voedsters (jan./febr.: 1. Mevr. Cozijn (Weener), 2. P. v. d. Leek (Vlaamse reus). Klas C, rammen maart/april: 1. A. J. v. Zanten (Rex), 2. L. Boonstra (Tan), 3. A. J. v. Zanten (Rex blauw). Klas D, voedsters maart/april: 1. P. v. d. Leek (Vlaamse reus), 2. T. M. v. Amsterdam (Weener), 3. W. Du Clou (Thuringer). Klas E, rammen mei/juni: 1. L. Zirkzee (Rex blauw), 2. B. Rutgers (Vlaamse reus wit). Klas F, voedsters mei/juni: 1. W. Du Clou (Marter), 2. A. J. v. Leeu wen jr (Pool roodoog), tevens beste dier jeugdlid. Klas G, nesten 8 tot 12 weken: 1. A. Augustinus (Havana), mooiste nest. Klas H, fokrammen: 1. A. Augus tinus (Havana), 2. mevr. Quist (Tan). Mooiste collectie van vier dieren, vooraf door de inzender aangewe zen: 1. P. v. d. Leek (Vlaamse reus wit). volgzaamheid en medewerking in het apostolaat de priesters tot steun en tot troost te zijn, opdat deze en alle priesters hun taak mogen vervullen tot meerdere eer en glorie van God. Nadat de Heilige Geheimen in luisterrijke liturgische omkleding waren gevierd, verliet pater Wolf gang, voorafgegaan door dezelfde stoet, de kerk, terwijl het koor (in een bewerking van drs. G. Bots) een vijfstemmig „Christus vincit" Christus overwint zong. Des middags had ten huize van de ouders, Zeemanlaan 14, een receptie plaats, waarop de vele vrienden en kennissen van hun belangstelling en medeleven met dit grote feest blijk gaven. De dag werd besloten met een plechtig danklof, gecelebreerd door pater Servaas, met dezelfde assisten tie als 's morgens. Burgerlijke Stand Geb.: Carolina Maria, d. v. J. C. Vintges en S. Wesselman; Johannes Lambertus, z. v. W. v. Duren én J. v. Dijk; Martha Maria, d. v. H. Mieloo en S. M. Flaman; Cornelia Margare- tha Johanna Maria, d. v. W. Münker en C. W. v. Rhijn; Maria Agatha, d. v. H. v. Velde en A. A. J. Duijzer. Getr.: O. R. Rombouts en L. M. v. Kleeff. Circus Jos Mullens naar Leiden Óver enkele dagen komt circus Jos Mullens te Leiden. Niet met de trein zoals circussen gewoonlijk doen, maar op eigen wielen. De karavaan van Jos Mullens is n.l. gemotoriseerd en trekt als een kleurige rups langs de wegen. De tent wordt de grootste van Europa genoemd. Vier masten zijn nodig om de enorme lap zeildoek te stutten. De nadruk van het program ma valt op de show, zonder dat daar door overigens het edele paarden- werk ingevaar komt. Voor dat laat ste zijn o.m. Willy Mullens en José StrassburgerMullens verantwoor delijk. Bij circus Jos Mullens zetelt het hele circusorkest drie kwartier voor de voorstelling in de facade om on der leiding van kapelmeester Boo- gaerts het publiek in de juiste sfeer te brengen. Naast een paardenprogramma ver meldt Jos Mullens als attracties: de Lehr-familie uit Hollywood, die een complete revue op het zaagsel brengt in cowboy-stijl; de Castors, een In dianen troep uit Mexico city; de 6 Saltas uit Zuid-Amerika met vlie gende trapeze, waarbij een der da mes geblinddoekt door het luchtruim suist. Het circus staat van donderdag 22 tot en met zondag 25 augustus op het Schuttersveld. De „Club de Limetz" op reis L i m e t z, donderdag. „Vous êtés contents?" Een daverend „Oui" (ja) dreunde door de tent, waar de jonge Leide- naars en oud-leerlingen van de school te Limetz gisteravond een uitvoering gaven. Het was aan het eind van het programma van de derde dag, dat kapelaan J. de Jong zijn vraag stel de en het vuur waarmee de mensen uit Limetz en verre omgeving en de Parijse vakantiegangers hun mening over de uitvoering gaven, maakte de hele dag tot een succes. Na een heilige mis, des morgens in het eenvoudige dorpskerkje, waren de clubleden, uitgeslapen na een dans avondje in Giverny, met de bus naar Chartres gereden, waar de kathedraal werd bezichtigd. De heenweg voerde enige tijd door het dal van de Seine, waarna de bus over een aantal heu velruggen in het Euredal afdaalde. Door het dorpje Dreux, waar onlangs de Graaf van Parijs in het huwelijk trad, leidde de tocht naar het kasteel van Anet, dat het rijkste kasteel van Frankrijk genoemd kan worden en aan welks bouw gedurende eeuwen de grootste Franse kunstenaars hun beste krachten hebben gegeven. Het bleek niet mogelijk het gebouw te bezoeken en daarom bleef men niet lang voor de slotgracht staan. De reisgenoten keken zich de ogen uit op de activiteit, die heerste in de Franse dorpjes en op de stilte die als tastbaar lag achter de aarden tuin muurtjes, afgedekt met plaggen. De mooiste bloemer prijkten ach ter de soms te eenvoudige woninkjes en het golvende parklandschap leek wel door te buigen onder de zware lasten van. tarwe, suikerbieten en maïs. Dan, aan het eind van een 10 kilo meter lang, vrijwel recht weggedeel te dat na een steile afdaling in scher pe haarspeldbochten voor de wagen lag, rees fors maar toch ragfijn de kathedraal op aan de horizont. De kathedraal, die op een hoge heuvel in het centrum van het kleine stadje ligt, wordt gerekend de mooi ste van de Franse kathedralen te zijn. Streng eenvoudig lijkt het forse bouwwerk, dat geheel door zonnige huizen omringd, als door wallen om geven ligt, op het eerste gezicht zelfs saai. Maar eenmaal binnen, wanneer de ogen aan het donker gewend zijn, bloeien de gebrandschilderde ven sters open als een vuurwerk van flonkerende kleuren tussen een woud van samengestelde pilaren en in el kaar overlopende gewelven. Het was de tweede van de Noord franse kathedralen, die de Leidse jongeren konden bewonderen, en de derde vond men langs de terugweg, die langs Mantes voerde. Door tijd gebrek kon het stadje niet bezocht worden. Op weg door het Seinedal heeft men evenwel nog genoeg kun nen genieten van de vergezichten, ook al stoof toen de regen in nevel- strepen en soms in hele wolken te gelijk door de vallei. Met gerekte halzen hebben de reizigers omhoog aard naar de rotswoningen, die in de steile oevers waren uitgehou wen. Men ontdekte er zelfs een hele kerk bij. Eenmaal terug in Limetz werd na enkele corveewerkzaamheden en re petities, de avondmaaltijd eer aan ge daan. Het is niet -slechts het gezonde vakantieleven, dat de eetlust hier op wekt, het is vooral de kookkunst van „Ome Frans" Goddijn, die elke dag weer voor culinaire lachsuccessen zorgt. Men vraagt zich daarom af, waar om dokter Van Rijsingen, die ook dit jüar weer zijn diensten aan de Club de Limetz heeft aangeboden, juist na alle maaltijden zijn zittingen houdt! Gelukkig heeft de dokter niet veel patiënten. Gezondheid, humor en geestdrift varen gisteren de basis van een „theater"-uitvoering van zang, dans, voordracht en muziek, die door oud leerlingen van de school te Limetz onder leiding van de onderwijzer, de heer Picandet en diens echtgenote en door leden van de Club de Limetz werd gegeven. Plaats van handeling: de tent, die ten behoeve van het grote feest, en de kermis, die jaarlijks rond Maria Ten Hemelopneming te Limetz ge houden wordt. Een soort oogstfeest, waaraan de Club, zoals gebruikelijk, ook met praalwagens zal meedoen. Het zingen van de Franse jongens en meisjes viel wel in de -smaak bij de jonge Nederlanders, die op hun beurt grote bijval oogstten onder hun Franse gehoor, dat vooral bij de mu zikale clownerieën van Ome Frans zeer uitbundig heeft gelachen. Na een goede nachtrust, die aan vankelijk dreigde verstoord te wor den door de regen althans voor de bewoners van het tentenkamp begon de nieuwe dag (Maria Ten He melopneming) met een door cluble den gezongen „Hoogmis voor een goed bezette kerk. Na het gezamen lijk ontbijt genoten de reizigers van een glaasje wijn, waarna ze in groep jes wandelingen maakten door de omgeving. Terwijl de feestelijkheden langza- mérhand op gang gaan komen de harmonie trok hier zojuist door de straten zijn de Leidenaars naar het dorpskerkje gegaan, om er het Lof door hun gezang een feestelijk accent te geven. Daarna is er „Groot Vuurwerk" op het terrein achter de school en een dansavond aangeboden door de Club aan de dorpsgemeen schap. Het wordt niet laat want morgen gaan de Leidse jongelui naar Parijs, de lichtstad, en de praktijk van en kele dagen heeft bewezen, dat het rijden in een autocar nogal ver moeiend is. JAN BAKKER Koopt men niet zo maar... Koopt men bij vakmensen. BREESTP.I73'TEL.25557l dn GééN KRUIER OP LEIDENS' STATU N. Er is enige verontwaardiging ge signaleerd over het feit, dat het sta tion te Leiden geen kruier heeft. Nu is men in Nederland spoedig verontwaardigd en Nederlanders zijn gauw geneigd schande! te roepen, maar men vraagt zich af of in een stad van bijna honderdduizend inwo ners, een academiestad, een industrie centrum, een stad bovendien met een hoogst modern station, geen behoefte bestaat aan de d.ensten van één of meer kruiers. Mr. R. Veendorp uit Alkmaar schreef in „De Kampioen" het orgaan van de A.N.W.B. van augustus, dat hij, menend, dat Leiden een station van betekenis is, aan de chef-kruier alhier had geschreven met het ver zoek bij zijn aankomst te Leiden een kruier aanwezig te doen zijn. Het bleek, dat Leiden geen kruier meer heeft. De Nederlandse Spoorwegen teke nen hierbij aan, dat Ce oude kruier (de heer Lina) een zeer noodlijdend bestaan voerde, omdat van zijn dien sten op het station te Leiden nage noeg geen gebruik werd gemaakt. Dit is voor de N.3. aanleiding geweest hem niet te vervangen. De afdeling voorlichting van de N.S. leelt echter mee, dat fn de pe riode van half juli tot eind augustus in verband met de grote vacanti •- drukte wel een kruier op het Leids station werkzaam is. Verbouwing winkelpand Stille Rijn. Architekt K. Bik te Leiderdorp heeft namens de fa. wed. J. J. Slóos en Zn, het verbouwen van het win kelpand Stille Rijn 11 te Leiden, ge gund aan de fa. W. J. de Graaff al hier. CENTRALE VERWARMING ZOÖLOGISCH LABORATORIUM AANBESTEED. Door de Rijksgebouwendienst Af deling Werktuigkunde is onderhands aanbesteed: Het leveren, monteren en bedrijfsvaardig aanbrengen van een centx*ale vervvarmingsinstallatie met oliestook inrichting, Airconditi- on ventilatieinrichting, een Hydro- foor-installatie en een persluchtin stallatie in het Zoölogisch Laborato rium te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Ingenieurs-bureau Obelt te 's-Gravenhage 164.975; Ge- veke Co te Rotterdam, 162.837; Technisch Bureau Vossen te Oegst- geest 159.500; Technisch bureau de Vries te Alkmaar, 148.460; Tech nisch bureau „Cetra" te Den Haag 142.900; W. Slotboom en Zn te Den Haag 142.400. De gunning is aangehouden. Leidse Agenda DINSDAG 20 AUGUSTUS Gem. Bedrijfstechnische school, Medusastraat, 3 uur nam. opening door mr ir M. Goote, inspecteur-ge neraal van het onderwijs. K.A.B. Buitengewone ledenverga dering over gebouw Steenschuur 15. 8 uur nam. De Harmonie. DONDERDAG R. K. Kappers-patroonsbond. Be spreking oprichting afdeling Leiden e.o. Harmonie. 8 uur nam. ZATERDAG Oud-Leiden. Excursie Molengebied Kinderdijk. Vertrek Garenmarkt, 1 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen*van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot okt). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur, zondags 15 u„ donderde" bovendien 7.30— 9.30 uur (20 juli23 september). Dienst der Apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Douza, Douzastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. RECTOR L. J. H. WOLF RIDDER ORANJE NASSAU. Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: L. J. H. Wolf, rector van het „St. Joseph Gesticht" en het observa tiehuis voor meisjes „Hoize Maria Immaculata" te Bloemendaal. zenuw-knooppunt der aarde U nadert een oversteekplaats voor voetgangers. Maatregel door expediteurs gewraakt Hoewel de stations Hillegom, Lisse en Vogelenzang-Bennebroek van de Nederlandse Spoorwegen reeds lang niet meer worden gebruikt voor het personenvervoer en nog slechts open stonden voor het vervoer van goede ren, zijn thans de stations Hillegom en Vogelenzang-Bennebroek ook voor deze tak van dienst officieel opge heven, onder gelijktijdige verheffing van Lisse tot zelfstandig station. De beide andere stations zijn los- en laadplaatsen gebleven onder be heer van de stationschef van Lisse. Deze maatregelen zijn door de N.S., naar men ons van die zijde me dedeelde, genomen in verband met de verdere automatisering van het bedrijf. Het station Hillegom zal van uit Lisse worden bediend door een vaste ambtenaar, Vogelenzang-Ben- nebroek door een zgn. contractant. Het overtollige personeel van deze stations is of wordt naar elders ver plaatst. terwijl het in de bedoeling ligt de overbodig aeworden stations gebouwen af te breken. Het bovenstaande bericht is door de bloembollenexpediteurs, die voor het merendeel in Hillegom gevestigd zijn, met zeer gemengde gevoelens ontvangen. Men vraagt zich nl. in die kringen af of de N.S. hier uit sluitend hun eigen belangen op het oog hebben gehad en zich niets wen sen aan te trekken van de belangen van anderen. Hillegom is voor het railvervoer van bloembollen verreweg de belang rijkste plaats. Gemiddeld worden hier gedurende het seizoen, dat ongeveer 15 weken duurt, 25 tot 30 wagens per dag verladen. In Lisse is dat veel minder. Voorts zijn de grote expediteurs, met vertakkingen over de gehele we reld, allen met kostbare opslaglood sen in Hillegom gevestigd of hebben er minstens een filiaal gesticht. Men vraagt zich nu in die kringen af of' de N.S. niet kortzichtig handelen door het feit geheel voorbij te zien. In de spitstijd van het vervoer is een nauw contact van expediteurs en spoorwegmensen van groot belang en men betwijfelt of dit contaet met een door Lisse te Hilegom gestationeerde ambtenaar even doeltreffend zal blij ken te zijn. Voortaan autovervoer In dit verband gaf de directie van een der grootste te Hillegom geves tigde expeditiebedrijven, met vertak kingen over de gehele wereld, het volgende commentaar, waarbij vrij scherpe woorden werden gebruikt. Op de eerste plaats zullen de ver laders, die regelmatig van het station Hillegom gebruik maken, meer en meer moeten overschakelen op het autovervoer, hetgeen inhoudt, dat het railvervoer vanuit de bollenstreek langzamerhand, wellicht echter vrij snel, tot een minimum zal worden ingekrompen. De verschillende expe diteurs hebben daartoe hun maatre gelen reeds genomen door vergroting van hun loodsruimte. „Wij zijn niet van plan ons te laten ringeloren"al dus onze zegsman, „wanneer de N.S zich niets van ons en onze belangen aantrekt, dan is het begrijpelijk dat onze liefde voor het railvervoer tot het nulpunt zal dalen". WERELDWONDER in Wonderwereld Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoo nstellingen DE STELLINGEN VAN HET WESTEN ZIJN UITERST KWETSBAAR. Voor de voorziening van petrole um is Europa voor het grootste ge deelte afhankelijk van het Midden Oosten. Onze kaart geeft de twee petroleumwegen aan: A) Perzische Golf, Golf van Oman, Golf van Aden, Rode Zee, Middel landse Zee. B. De pijpleidingen welke uitko men in de Middellandse Zee. In dit verband springt de beteke nis van Syrië, Jemen en Oman in het oog. Syrië, dat militaire en tech nische hulp ontvangt van de Sovjet- une, controleert de pijpleidingen van de Amerikaanse maatschappijen zo wel als die van de maatschappijen welke onder overwegend Britse in vloed staan. Wat de andere w eg betreft, die over zee dus, het Westen heeft de controle over het Suezkanaal verlo ren. Jemen, welk land wapens ont vangt van Rusland, eist de annexatie van het Britse protektoraat Aden aan zijn grondgebied. Zou deze Jemense eis werkelijkheid worden, dan zou Groot-Brittannië ook de tweede toe gangsweg tot de Rode Zee verliezen. De opstand in Oman heeft de aan dacht gevestigd op de kwetsbaarheid van de weg door de Perzische Golf. Zouden de rebellen er in slagen „de Engelsen weg te jagen", dan zou de laatste vrije petroleum weg ook ver loren gaan, of in ieder geval afhan kelijk worden van het goeddunken van de Arabieren. Op onze kaart zijn gearceerd aan gegeven de landen van het Bagdad- Pakt (Turkijë, Irak en Iran) alsmede de Amerikaanse en Britse steunpun ten, de pijpleidingen en de petrole- umvelden. Zaterdag is te Belgra/o van ge woonlijk welingelichte Zuidslavische zijde vernomen dat de Sowjet-Russi- sche premier, maarschalk Boelganin, vermoedelijk een berispinr heeft ge kregen voor ziin rol in de recente kri tieke dagen in het Kremlin toen Chroestsjef c.s. stonden tegenover de krachtige oppositiegroep van Molotof, Malenkof en Kagarowitsj. „Het schijnt dat maarschalk Boel ganin in dt een of andere vorm door de communistische oartij is bestraft, waarschijnlijk In de vorm van een stevige berisping dom Chroestsjef" aldus dit bericht, waarvoor van offi ciële Zuidslavischi zijde geen beves tiging kon worden verkregen. Van dezelfde niet officiële Zuid Slavische zijde wordt nog vernomen dat Boelganins toekomstige positie onzeker schijn» te zijn, oo'< al zal par tijsecretaris Chroestsjef het voorlo pig mogelijk bij de' berisping laten, omdat afzetting van Boelganin als premier nieuwe beroering in.de sow- jetrussische helerarchie zou verwek ken. In deze Zuidslavische en andere Oosteuropese kringen is men alge meen van mening dat Boelganin bij de jongste Kremlincrisis op de een of andere wijze met Chroestsjef van mening heeft verschild, hetzij door geheim contact met de oppositiegroep, hetzij door zich tegen het ontslag van de leiders dezer groep te verzetten. Men acht het in deze kringen zelfs niet uitgesloten, dat Boelganin in eer ste aanleg tegen Chroestsjef heeft gestemd. In dit verband wordt he. veelbete kenend geacht dat niet Boelganin, doch vice-pre. ieA Koezmin het "9 de Sowjet-Russisch-Syrische besprekin gen uitgegeven communique heeft .ondertekend, niet-tegenstande Boel ganin aan de besprekingen met de Syrische delegatie had deelgenomen en aanwezig was bij de onderteke- ningsplech'igheid en op een ter ere van de Syrische bezoekers gegeven ontvangst. Op deze ontvangst werd de voor naamste toespraak dc Koezmin ge houden. Boelganin was voorts afwezig bij de jongste Sowjet-^i'ssisch-Zuidsla- vische besprekingen, 4 wijl hij even min de beraadslagingen tussen Sow- iet-leiders en een afvaardiging der rtaliaanse communistische partij heeft bijgewoond. Door een brand, die zondag ge durende vier uur in Derb Bachko na bij Casablanca woedde, zijn duizend Marokkanen dakloos geworden, door dat driehonderd hutten door het vuur in de as werden gelegd. Marktberichten ROTTERDAM 19 aug. Vee. Aanvoer totaal 1777; vette koeien en ossen 1154; le kw. t 3.00—3 20, 2e kw. t 2.60—2.90. 3e kW. f 2.50—2 60; varkens 623, le kw. f 1.83, 2e kw. t 1.81, 3e kw. 1.78 (lev. gew.).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3