De Snot*i*ende Minister Witte geeft (sobere) normen voor de scholenbouw Scherp Belasting-ambtenaren willen betere voorwaarden Driejarenplan van reactorcentrum opgesteld MAANDAG 19 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Geen aula's geen weelde Minister Witte heeft aan de ge meentebesturen geschreven, dat ook in de scholenbouw bijzondere sober heid betracht moet worden. Hij schrijft, dat men voorlopig moet af zien van het bouwen van aula's, schoolzalen, lokalen voor bijzondere doeleinden en kamers voor school artsen. Wel verdient het volgens hem aan beveling om de inrichting van de scholen bij nieuwe plannen zodanig te maken, dat het mogelijk is het ontbrekende, later op economisch verantwoorde wijze bij te bouwen. Men moet verder afzien van het bouwen van vaklokalen bij scholen voor g.l.o. Wel is toegestaan vaklo kalen te bouwen bij scholen voor v.g.l.o. en u.l.o. De bouw van een natuurkundelo- ERMELO EN NUNSPEET NIEUWE GEMEENTEN. Ermelo en Nunspeet zullen nieu we gemeenten worden, wanneer de Staten-Generaal het wetsontwerp van minister mr A. A. M. Struycken aanvaarden. Daartoe moet de huidige gemeente Ermelo wordenen opgeheven, die be staat uit drie afdelingen Elspeet, Er melo en Nunspeet, van welke beide laatste de dorpskernen niet minder aan 18 km van elkaar verwijderd liggen. Tot de nieuwe gemeente Ermelo zullen behoren het dorp Ermelo met 12.384 zielen en de buurtschappen Speulde, Houtdorp, Staverden, Leu- venum en Drie met in totaal 976 zielen. Tot de gemeente Nunspeet zullen behoren behalve het gelijknamige dorp met 9313 zielen de dorpen Vier houten en Elspeet met resp. 603 en 2150 inwoners. 400.000 BEZOEKERS OP „HET ATOOM". Om kwart over een is zondagmid dag de 400.000e bezoeker de ingang van de tentoonstelling „Het Atoom" gepasseerd. Hij was de in de Krom hout-kazerne te Utrecht gelegerde 19- jarige militair R. Lukkien, Hoofdweg 152 (3-hoog), Amsterdam, die door de 2e secretaris van de stichting „Het Atoom", de heer C. P .G. van den Handel, werd begroet en gelukge wenst. De fortuinlijke 400.000e bezoeker, in het dagelijks leven orgelbouwer, werd een radio-gramofooncombinatie aangeboden. Schade door 't noodweer Een hevige wervelwind heeft za terdagmiddag grote schade aange richt in Deurne (Walsberg). Kippenhokken werden door de wind meegerukt, daken van boerderijen werden beschadigd en van gebouwen werden daken weggetrokken. De rukwind sleurde van een garage de golfplaten mee en smeet ze een kilo meter verder weer neer. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voof. Tijdens het noodweer dat zondag morgen boven Midden-Limburg woedde, is de bliksem ingeslagen in een boerderij onder de gemeente Maasbracht. Boerderij en woonhuis brandden uit. De echtgenote van de eigenaar liep lichte brandwonden op. De bliksem sloeg ook in de boven grondse leiding van de elektriciteit en telefoon. In. verscheidene woon huizen werden radiotoestellen be schadigd. POTLOOD en GEEST kaal per vier klaslokalen, kan bij de bouw van u.l.o.-scholen worden toe gestaan. Als regel zal de bouw van gymnas tieklokalen niet worden goedgekeurd, slechts indien een lagere school wordt gebouwd in een nieuwe woonwijk kan de bouw van een gymn. lokaal worden goedgekeurd, mits aanneme lijk is dat het lokaal ook wordt ge bruikt voor gymnastiekonderwijs bui ten schoolverband. De bouw van een gymn. lokaal dient tevens door de minister van O. K. en W. urgent te worden verklaard. Van geval tot geval zal bij de bouw van u.l.o.-scholen worden be slist of de bouw van een gymnas tieklokaal wel nodig is. Bij kleuterscholen wordt per elke drie werklokalen een speellokaal toe gestaan. Deze normen gelden ook voor scholen voor Montessori-onder- wijs, Dalton-onderwijs en andere moderne onderwijs-methoden. ABBE PIERRE NAAR MAASTRICHT EN AMSTERDAM. Op uitnodiging van de centrale charitas Maastricht zal Abbé Pierre uit Parijs een spreekbeurt houden in Maastricht. De abbé houdt zijn voor dracht dinsdag 27 augustus in de St. Servaaskerk. Het onderwerp, waar over hij zal spreken, is nog niet be kend. Uit Maastricht refst abbé Pierre op 28 augustus door naar Amsterdam. OFFICIER VAN DE MIL VA VERONGELUKT De 30-jarige mej. M. J_>. van V., offi cier bij de Milva, is gistermiddag met haar bromfiets tegen een personen auto gebotst. Het ongeval gebeurde nabij het militaire hospitaal „Oog in Al", te Utrecht. Zij verieende geen voorrang aan een uit de Beethovenlaan komende personenauto en werd geschept. Om streeks acht uur gisteravond is zij aan de gevolgen van een schedel- basisfractuur in het militaire hospi taal overleden. Weer „lezend" beeld in stukken Een tweede beeld is zaterdagavond op de Lijnbaan te Rotterdam ver nield. Vorige week ging een kind hangen aan de arm van een „Le zende man" van de beelhouwer John Petri, die exposeert in de tentoon stelling „beelden op de Lijnbaan". Zaterdagavond omstreeks midder nacht ging een tweede beeld van de ze beeldhouwer op de Lijnbaan aan stukken. Enige opgeschoten jongens waren op de Lijnbaan wat aan het rumoeren. Een van hen, een knaap van 18 jaar wierp zijn regenjas over het beeld van de „lezende vrouw" die de plaats van de vernielde „le zende man" had ingenomen. Toen hij zijn jas van het beeld wilde trekken, viel het tamelijk ho ge gevaarte in zijn armen. Hij kon het beeld niet houden en het viel op de tegels van Rotterdams Lijnbaan in stukken. Demonstratieve vergadering Belastingambtenaren, die er ge noeg van hebben tegen een karig sa laris, de schatkist van het Rijk te helpen vullen, gaan zaterdag 7 sep tember a.s. een demonstratieve ver gadering in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Den Haag hou den. De ambtenaren zijn verbolgen over het feit, dat er aan hun salaris de laatste tijd niets meer is gedaan. Zij wensen op de eerste plaats ver- Steun van de regering Het jaarverslag over 1956 van het Reactor Centrum Nederland 1956 maakt melding van een driejaren plan, dat in oktober 1956 in de ver gadering van het bestuur in principe is aanvaard en in november door het curatorium goedgekeurd, onder voor waarde dat voor dit plan de nodige middelen worden gevonden. De regering aan wie het plan in middels is aangeboden, heeft uiter aard behoudens goedkeuring van de Staten-Generaal steun aan dit plan toegezegd, daar zij het van na tionaal belang acht. Het plan berust op twee grondge dachten: 1) Gerichte activiteit met het oog op een spoedige realisering van een programma voor de produktië van elektriciteit door middel van atoom- kernenergie; No. 514. Horizontaal: 1. lidwoord, 3. god der liefde, 7. half, 9. lied, 11. gem. in Gelderl., 12. meisjesnaam, 14. r ekening, 16. soort onderwijs (afk.), 18. kaasworm, 20. levenslucht, 22. stapelmeter (afk), 23. werk van Ibsen, 25. nobel, 27. voorzetsel, 29. jongensnaam, 30. vrouw van Abra ham, 32. gebloemd katoen, 33. rivier in Italië. Verticaal: 2. boom, 3. emeritus (afk), 4. grassoort, 5. optelling, 6. voorzetsel, 8. zwemvogel. 10. juf frouw, 11. rivier in Duitsland, 13. voegwoord, 15. dorp onder Epe, 17. voorteken (Lat.), 19. water in Noord Brab., 21. op die plaats, 24. gem. in Over., 26. spijstafel, 28. bekend dier, 29. telwoord, 31. spil van een wiel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. eppe, 4. toom, 7. Arcen, 9. lijster bes, 10. tor, 11. adé, 15. Haamstede, 18. lotus, 19. mees, 20. idem. Verticaal: 1. eelt, 2. pastorale, 3. ert, 4. ter, 5. onbedeesd, 6. most, 8. cel, 12. Cham, 13. Est, 14. leem, 16. mos, 17. tui. De bergen eisen nieuwe slachtoffers Drie Duitse alpinisten zijn vrijdag bij een poging om de 3.342 meter ho ge Marmolada in de Italiaanse Dolo mieten te beklimmen, op de zuidelij ke helling blijven steken als gevolg van slecht weer. Twee reddingsploegen zijn zondag tot dicht bij de plaats waar de uitge putte Duitsers kamperen, gekomen. Toen konden ook zij niet verder en moesten ongeveer 160 meter onder de gestrande Duitsers in een kleine grot een bivak opslaan. Een der redders heeft telefonisch meegedeeld, dat aanvankelijk een van de Duitsers nog tekenen van le ven gaf, doch dat er zondagavond, toen het donker werd, niet meer ge antwoord werd op het roepen van de redders. Er is maar weinig hoop, dat de Duitsers nog gered kunnen worden. Bij een poging om de Cimon Delia Pala-top te beklimmen is zondag een 22-jarige Duitser uit München ver ongelukt. In de omgeving van de Zwitserse stad Fribourg kwamen twee mannen om het leven, die edelweiss waren gaan plukken. Nieuwe regering in Libanon Pro-Eisenhower De Libanese premier, Sami el Solh, heeft een nieuwe regering gevormd, waarin hij zelf minister van justitie en binnenlandse zaken is. Charles Malik blijft minister van buitenland se zaken. Sami el Solh had deze week het ontslag van zijn oude regering aan geboden, nadat het nieuw gekozen parlement bijeengekomen was. De president verzocht hem toen een nieuwe regering te vormen. Het nieuwe kabinet, dat met uit zondering van de minister van on derwijs en voorlichting bestaat uit politici, die al eens deel van een re gering hebben uitgemaakt, zal de pro-westelijke politiek van de vorige regering voortzetten. Volgens leden van het kabinet zal Libanon de leer van president Eisenhower voor het midden-oosten blijven steunen. NOORSE SCHEPEN MOGEN NIET DOOR SUEZKANAAL. Het ruim 2.000 ton metende Noor se vrachtschip „Hubro", dat van Haifa (Israël) op weg is naar Japan, heeft zondag geen vergunning gekre gen om door het Suexkanaal te va ren. De „Hubro" is geladen met potas. De havenpolitie van Port Said heeft het schip doorzocht en verklaard, dat men moet wachten op instructies uit Cairo. Vrijdag kreeg een ander Noors vrachtschip, de „Mars" eveneens geen toestemming door het kanaal te varen. Het was op weg van de Philippijnen naar Haifa. 2) Medewerking aan een zo snel mogelijke verbreding van de West- europese energiebasis door Europese samenwerking. Gedacht is voorts aan werkzaam heden op gebieden als scheepsvoort stuwing, stadsverwarming en de niet- atoomkernenergetische toepassingen, zoals die van isotopen. Het driejarenenplan, dat in 1958 begint, voorziet voor 1960 in een jaar rekening van 7.000.000. EXPLOSIE IN KEUKEN. Aan de Hogevalkseweg te Lunte- ren ontstond zondag in een keuken een explosie, waarbij het dak van de aangebouwde keuken geheel werd vernield en alle ruiten sneuvelden. Door de geweldige warmteontwikke ling liep mevrouw Van de K., die de explosie veroorzaakte toen zij haar gasstel wilde aansteken, zelf vrij ernstige brandwonden aan armen en benen op, terwijl haar kleding ge heel verschroeide. Zij is ter verple ging in het Juliana ziekenhuis te Ede opgenomen. Een begin van brand in de keuken werd door de heer Van der K. ge blust. De explosie is vermoedelijk veroorzaakt door een lek in de gas slang. Weerbarstig peukje Een fonkelnieuwe auto ging zondagmorgen op de afsluitdijk in de kreukels door toedoen van een peukje sigaret. De 26-jarige J. Opdorp uit Rotterdam reed met zijn verloof de, de 23-jarige A. Tuinenburg, over de afsluitdijk, op weg met vacantie naar familie in Leeu warden. O. wierp op een gegeven mo ment een peukje uit het raam, dat echter weer naar binnen woei en in de halsopening van zijn overhemd werd geblazen. De chauffeur wilde het vuurtje uitslaan, gevolg was, dat hij de macht over zijn stuur verloor en met zijn waren driemaal over de kop sloeg. De wagen gleed langs de glooiing van de dijk en kwam eerst aan de rand van het water tot stilstand. De nieu we auto werd totaal vernield. De verloofden moesten uit de resten van de wagen bevrijd worden. Wonder boven wonder waren zij slechts licht gekwetst. Officiële berichten uit Boedapest melden, dat pastoor Laszlo Minds- zenty veroordeeld is tot de dood, we gens het lidmaatschap van een revo lutionaire raad en het bezit hebben van verboden wapens. Dit is de eer ste maal sedert de communisten in 1948 aan de macht kwamen, dat over een priester het doodsoordeel wordt uitgesproken. Ofschoon zijn naam tot het vermoeden aanleiding zou kun nen geven, is pastoor Mindszenty geen familie van de primaat van Hongarijë kardinaal Mindszenty. Het Oostenrijkse persbureau Kathpress tekent hierbij aan, dat volgens wel ingelichte kringen de veroordeling van deze priester niet gerechtvaar digd wordt door het lidmaatschap van een revolutionaire raad in een klein plaatsje tijdens de oktoberrevo lutie van het vorig jaar, noch door het bezit hebben van verboden wa pens. Zij zijn dan ook van mening dat de veroordeling mede beinvloed wordt door de krachtig toenemende anti-godsdienstige tendenz in Hon garije waar een nieuwe kerkvervol ging is uitgebroken. Om die reden ook I ziet men de nog talrijke processen tegemoet die tegen priesters en pries terstudenten zullen worden gevoerd in verband met hun activiteiten ge durende de laatste maanden. Zoals bekend hebben dezen vele publika- ties verzorgd onder anderen van de pauselijke encycliek over Hongarijë „Datis Nuperrime". K.A.J. naar Rome Eerste zwaluwen vertrokken Zondagmorgen om half 6 is het eerste contingent van de kajotters en kajotsters die deelnemen aan de wered-Rome kruistocht van de KAJ vanuit Den Bosch vertrokken. Het betrof hier enkele honderden jon gens en meisjes uit het Oostelijk deel van Brabant die vergezeld waren van een aantal aalmoezeniers. Tevoren was voor hen in de parochiekerk van St. Pieter te Den Bosch een nacht mis opgedragen door de diocesaan aalmoezenier rector Janssens. Als ge volg van het vroege uur was de be langstelling op het station miniem te noemen. In de trein was een luidspreker-in stallatie aangebracht voor het door geven van mededelingen en het voor bidden, en voor het onderling verzor gen van recreatie. De grote meerderheid van de on geveer 3-00 kajotters en kajotsters die aan de Rome-kruistocht deelne men zal woensdag vertrekken. Student overvallen op stille weg Zaterdagavond is op de provin ciale weg MeerkerkAlblasserdam een 21-jarige student in de veeart senijkunde door een onbekende aan gevallen en verwond. Het slachtoffer reed op de bromfiets en werd door een andere bromfietser ingehaald, die hem eerst aansprak en vervol gens een stomp in de zij gaf. De stu dent, H. ten Brink uit Bleskens- graaf, viel en werd later door een met de auto passerende arts aan de berm van de weg gevonden. Het slachtoffer liep een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen op. Tussen de spaken van het achterwiel van de bromfiets stak een stuk ijzer. De arts verklaarde, dat hij langs de weg niets van een overvaller en zelfs geen ander verkeer heeft gezien. Het slachtoffer kon nog niet volledig ge hoord worden. VIERTONS-VRACHTAUTO'S WERDEN ZESTONNERS. Vier maanden lang heeft de Haag se politie de gehele administratie van het Rijksbureau voor wegverkeer nauwkeurig onderzocht. Dit, omdat men vermoedde dat de 28-jarige amb tenaar G. P., die op dit bureau werk te nog meer op zijn geweten heeft dan alleen die vervalsingen waarvoor hij eind april van dit jaar werd aan gehouden. Hij had ervoor gezorgd dat gestolen auto's uit Duitsland, die naar ons land werden gebracht, werden „ge-echt" door er goede papieren voor af te geven. Nu is na dit lange onderzoek gebleken dat hij 75 maal zijn medewerking heeft gegeven bij andere vervalsingen. Voor tweede hands of nieuwe vrachtauto's ver zorgde hij de papieren die een zwaar der tonnage dan de werkelijke aan gaven. Viertonners werden daardoor zestonners en stegen flink in prijs. De politie heeft twee mannen aange houden uit Rijswijk, die voor deze vervalsingen aan de ambtenaar geld hadden gegeven. In totaal had P. on geveer 1000.ervoor gekregen. De politie neemt nu aan dat deze verval singsaffaire rond is. betering van hun salaris gezien de uitzonderlijke positie, die de belas ting-ambtenaren onder het Rijksper soneel innemen. Daarnaast verbete ring van de promotiekansen voor de lagere en middelbare ambtenaren, die men bepaald slecht noemt en ten slotte een ingrijpende wijziging in het overleg met de regering, zodat de onderhandelingen ook werkelijk vrucht dragen. Evenals de onderwijzers grijpen de belastingambtenaren uiteindelijk naar een demonstratie om aan hun wen sen kracht bij te zetten. In februari werd in een vergadering van de bond al uiting gegeven aan de grote onte vredenheid van de leden. Voor de ho gere ambtenaren is nadien een be langrijke verbetering ingetreden, voor de andere categorieën is echter nog niets gedaan. Ook de minister van financiën, mi nister Hofstra zal op deze demon stratieve vergadering genodigd wor den. VELDMAARSCHALK MONTGOMERY BEZOEKT MINISTER STAF Op de laatste dag van zijn bezoek aan "Nederland heeft veldmaarschalk Montgomery vanmorgen een bezoek gebracht aan de minister van oorlog en marine, ir. C. Staf. De veldmaarschalk kwam om vijf voor tien op Het Plein in Den Haag aan, waar hij een erewacht inspec teerde. Deze was een detachement van 901 l.v.k., gecommandeerd door kapitein T. C. v. Nieuwenhoven Hel- bach. Veldmaarschalk Montgomery werd begroet door de adjudant van minis ter Staf, kapitein H. Dieters. Daarna had hij een onderhoud met de minis ter en het comité verenigde chefs van staven. De veldmaarschalk zal vanmiddag lunchen op de Britse Ambassade, waarna hij per vliegtuig van Valken burg naar Parijs zal vertrekken. Moord op weduwe te Beugen opgehelderd Zuster van schoondochter de dader De daderes van de moord op de 79. jarige weduwe Van Vonderen te Beugen (Noord-Brabant) is gegre pen. Het is de geestelijk gestoorde vrouw Riek J., een zuster van de de schoondochter van de weduwe, die in januari uit een psychiatrische in richting te Grave is ontsnapt. Zij heeft de weduwe vorige week ver moord door haar met een hamer de schedel in te slaan. Zij heeft vervol gens een geldkist ontvreemd. Men vermoedt dat de daderes de hamer en de geldkist in het water heeft ge worpen. De politie van Boxmeer heeft ge zocht naar een vrouw in een rode ja pon, die in de buurt van de woning van de vermoorde gesignaleerd was. De buren van het bejaarde slacht offer hadden haar het huis zien bin nen gaan. Riek J. had onderdak ge kozen bij haar zuster en zwager, die te Boxmeer wonen. Toen dezen van het ontstellende bericht van de dood der weduwe op de hoogte werden ge steld, vertelden zij er over aan Riek J. Zij vermeldden daarbij ook, dat de politie op zoek was naar een vrouw in een rode japon. Met een andere jurk en andere schoenen aan is Riek J. daarop vertrokken. Zij dook onder bij familie te Helmond, waar men haar onderdak niet durfde te weigeren. Riek J. staat als zeer agressief bekend. Bij deze familie onthuldde Riek J. het een en ander over de moord. Zij "Vertelde dingen over de eventuele dader en over de hamer, waarmede de moord gepleegd was, die zij nooit had kunnen weten. De recherche volgde haar spoor. Bij een eerste bezoek te Boxmeer zag men de rode jurk over het hoofd, de tweede maal echter werd het kle dingstuk ontdekt. Op de rode jurk werden bloedspatten aangetroffen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 19 Augustus 1857. Brussel. Uit Arlon (Luxem burg) klaagt men over het groot aantal wolven. Dezer dagen za gen maaijers in het veld door hen een kind, dat afgedwaald was, wegvoeren. Zij maakten terstond jagt op de dieren, die het meisje gelukkig onbezeerd lieten vallen. KAASEXPORT BIJNA 10 GEDAALD. Nederland heeft in het eerste half jaar 1957 39.509 ton kaas uitgevoerd tegen 43.769 ton in dezelfde periode van 1956. Hoewel de uitvoer circa 10 procent lager was dan vorig jaar was de geldswaarde hiervan nog geen 3 procent lager. Deze bedroeg 99,1 (v. j. 96,4) miljoen. Dit is te danken aan de vooral in het eer ste kwartaal behaalde betere prijzen. Alle belangrijke afnemers kochten dit jaar tot dusver minder dan vorig jaar. nl. West-Duitsland 17.124 (v. j. 18.355) ton, België 11.322 (v.j. 11.722) ton en Engeland 3.063 (v. j. 3.604) ton. De produktië was met ruim 77 miljoen kg ongeveer gelijk aan die van 1956. (Alg. Dagbl.) HAAGSE JONGEN PLEEGDE INBRAAK IN VALKENBURG. Een zestienjarige Haagse jongen, die enige tijd geleden uit de ouder lijke woning was weggelopen, heeft aan de politie in Den Haag verteld dat hij in Valkenburg ingebroken heeft in een touringscarbedrijf en er 1600,heeft weggenomen. Van dit geld had hij o.a. een brom fiets gekocht met all-risk-verzeke- ring. KORTE golf Door een bestelauto is de 57- jarige Amsterdammer L. Openeer aangereden. De man reed op de fiets in de Zaanstraat en veranderde on voorzichtig van richting. Zaterdag middag is het slachtoffer overleden. Een militair op de bromfiets maakte zaterdagavond een dodelijke val. Hij moest plotseling uitwijken voor een oude man, maakte een tui meling en overleed ter plaatse. Een bromfietsrijder met duo- passagiere werd zondagmiddag te Spier op de weg BeilenMeppel aangereden. De duo-passagiere, een 21-jarig meisje uit Assen, werd daar bij zo ernstig gewond dat zij in het ziekenhuis te Hoogeveen is overle den. De bromfietsrijder heeft het ongeluk veroorzaakt, hij keek ach teruit om een kennis te zien, lette daarbij niet op het naderend ver keer en werd door een auto aange reden. De 2-jarige Alexander de Jong uit Apeldoorn is zondagmiddag in een vijver van vier bij zes meter en nauwelijks tachtig centimeter dic|p verdronken. Het kind was met zijn ouders op bezoek in het kampeer- centrum te Beekbergen. De afraste ring rond de vijver was op één plaats kapot. Een schoonzoon van sir Winston Churchill, de fotograaf Anthony Eeauchamp, is zondagachtend dood in zijn flat in Hyde-park Gardens in Londen aangetroffen. Zijn dood zou een gevolg zijn van een te grote do sis slaaptbletten. Beauchamp, die 39 jaar is geworden, was in 1949 in Amerika getrouwd met de oudste dochter van Churchill, Sarah. De leeuwentemmer van het cir cus Krone, Hilbert, klopte vrijdag avond, na een geslaagd optreden in Linz, een van zijn tijgers liefkozend op de rug. De tijger klopte terug, met het gevolg dat Hilbert naar de dokter moest om zijn verwondingen te laten hechten. De politie in Bern heeft twee Ne derlanders gearresteerd, die bij ju weliers in Bern, Bazel en Genève juwelen ter waarde van 65.000 Zwit serse frank hebben gestolen. De buit was in hun auto, die in beslag geno men is, verborgen. De namen van de gearresteerden zijn niet bekendge maakt. (6**) V&lmBLÏFTiHimmRmEENmuiTlRRT- I BUIZEN HRHOEN. EU KLEMT ZICH WRNHOPtQ VRST Ikm/etmilfoediesltiouden wantnm tanden storten m niet beet fin voor F==imm-"7™i lieve help ttidprobeert nchomhoM le werken nxr de middelste uittdet! Sfe men bloeddrukI f SÉ

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2