Diamanten priesterfeest van pastoor J. G. Onel met luister gevierd „Pro Ecclesia" voor de heer W. Kerkhoven te Zevenhoven longelui uit land- en tuinbouw hielden districtsdag in Woerden VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 UE LEIDSr CÜURAMX PAGINA 4 In „de Veen" Het feestelijk gezang der kerkklok ken uit de statige kerktoren der pa rochie St. Petrus Banden te Roelof- arendsveen sprak op het feest van Maria ten Hemelopneming van vreug devolle dankbaarheid, omdat oud pastoor J. G. Onel temidden van zijn parochianen zijn 60-jarig priester feest mocht vieren. Er werd druk gevlagd, waabij ook de parochie Maria Presentatie zich niet onbetuigd liet, zodat ook hier de oud-parochianen van pastoor Onel blijk gaven hun herder nog niet te zijn vergeten. Overduidelijk bleek dit ook op de receptie, vaar velen pastoor Onel kwamen gelukwensen. Reeds eerder arriveerden de bis schop van Rotterdam mgr. M. A. Jan sen, vergezeld van de vicaris-gene raal, mgr. A. Schaaper, alsook de bur germeester van Alkemade E. J. M. Kolfschoten en echtgenote. Van de bisschop van Haarlem mgr. Huibers was een gelukstelegram binnengeko men. Woensdagavond bracht de muziek- ver. „Liefde voor Harmonie reeds haar huldebetoon met een zeer ge waardeerde serenade. Juist toen was men gereedgekomen met de prachti ge versiering van het kerkgebouw. Voor de kerk stond een prachtige ere- boog, gezet in twee kl :urigc bloemen perken. In de kerk waren het de wit te chrysanthen en rose anjers die op het hoogaltaar domineerden. In de kerk zelf zag men prachtig bindwerk van gladiolen, dahlia's en de paarse Liatrix. Vóór de Hoogmis werd de jubilaris van de pastorie afgehaald; voorafge gaan door bruidjes en akolieten schreed de jubilaris tussen een haag van rakkers, welpen en gidsen naar het kerkgebouw, welk eerbetoon in de kerk werd voortgezet door een haag van witte bruidjes, die vol trots bij het passeren van de jubilaris hun prachtige bloemen omhoog staken. Bij de plechtige Hoogmis uit dank baarheid werd de jubilaris geassis teerd door pastoor Schoenmaker als presbyter-assistens, door de oud-ka pelaan, pastoor N. Bijl als diaken, kapelaan jhr. P. vor. Fisenne als sub diaken, terwijl de priesterstudent K. Zaal als ceremoniaris fungeerde. Het zangkoor o.l.v. de heer M. Nieuwint zong de mis „Sanctissime Trinitatis van Hub. C'iypers, terwijl onder de Communie gezongen werd het „Jesu dulcis memoria" van Koote. Na de hoogmis werd gezamenlijk een danklied gezongen. Het orgel werd bepeeld door de heer Th. Hoo- genboom. Ongetwijfeld zullen bij het betre den van het voor hem zo vertrouwde hoogaltaar fle jubilaris vele hoogtij dagen uit zijn pastoraat in gedachten gekomen zijn, evenals bij de parochia nen, toen zij hun oud-pastoor met zijn nog steeds krachtige stem het Gloi'ia hoorden inzetten. Feestpreek. Aan de oud-kapelaan Jac. Betjes was de eervolle taak opgedragen het houden van de feestpredikatie. Hij had de woorden uit het breviergebed „Deus tuorum gloria sacerdotum". (God, Gij die de glorie zijt van de priesters) tot tekst genomen. Want het zal vooral deze gedachte zijn die op dit feest bij ons en bij de jubilaris zal overheersen. Bij een 60-jarig priester feest zal het hart overvloeien van dankbaarheid voor de grote genade door het priesterschap gegeven. Dcinkbaar voor deze grote gave, voor het grote wat God ons gaf in de priester van vandaag. God geeft talenten aan de mensen, en als wij de staat van dienst bezien van deze jubilaris, dan kan men hier voor niet anders dan respekt hebben voor het gebruik ervan. Wij danken God voor het bezit van deze priester. Christus, die van brood en wijn Zijn lichaam en bloed maakt, maakt ook van de priester iets kostbaars, een man Gods. De priester is de voortzet ting van het verlossingswerk wat door Christus begonnen is, waarna spr. besloot met de uiteenzetting van Christus' bedoeling in het priester schap. Tijdens de Hoogmis, evenals in bei de stille H.H. Missen gingen vele pa rochianen ter H. Trtel voor de alge mene H. Communie te intentie van hun oud-pastoor. Vermelden wij voorts, dat in het priesterkoor tijdens de Hoogmis vele oud-kapelaans van pastoor Onel had den plaatsgenomen, terwijl ook bur gemeester E. J. M. Kolfschoten en echtgenote de H. Mis bijwoonden. In de parochiekerk van O. L. Vr. Praesentantie werd de Hoogmis eveneens opgedragen tot intentie van de jubilerende oud-pastoor. Receptie. Aangezien de voorzaal van het Pancratiusgebouw tot feestzaal was ingericht, had 's middags te 2 uur in de achterzaal de receptie plaats. Be halve de jubilaris en zijn familie, waren hierbij aanwezig o.a. pastoor Schoenmaker, pastoor S. Ligthart, bouwpastoor van de parochie „Ma ria Presentatie", pater Houtma, kape laan J. v. Roode van de parochie „Maria Presentatie", de oud kapelaan van pastoor Snel nL pastoor N. Bijl, pastoor A. Buijs uit Leidschendam, pastoor Hofstede te Leimuiden, pater C. v. Dijk, kapelaan Jac. Betjes, ka pelaan (Berkhout, kapelaan W. Wor tel, kapelaan Groen, kapelaan jhr. P. v. Fisenne, kapelaan Sikkink, ka pelaan A. Hartog e.a., kortom het zag „zwart" van oud-kapelaans en vrien den van pastoor Snel. Talrijk waren de parochianen die hun oud-pastoor kwamen gelukwen sen. Namens deze werd nqg het woord gevoerd door de voorz. van de K.A. de heer J. v. Rijn. Deze vertolkte in een gevoelvolle rede de dank der parochie, waarvoor hij als stoffelijk blijk een geschenk onder couvert overhandigde. Spr. besloot met de wens dat ook deze dag, evenals vele voorgaande feesten, een onvergete lijke zal mogen blijven. De gemengde zangvereniging Vox Laeta o.l.v. J. v. d. Meer verleende hierbij muzikale medewerking, waarbij de heer W. Hillebrand een solo zong. Aangezien deze dag wel wat veel van de krachten van de bijna 85- jarige jubilaris gevergd had, werd het plechtige Lof uit dankbaarheid op verzoek van de jubilaris gecele breerd door pastoor S. Ligthart, met assistentie van pastoor A. Buys en pastoor N. Bijl. Namens de jubilaris sprak pastoor Buys een kort dankwoord, waarin tevens de rozenkrans tot dankzegging gebeden werd. Na het Ave Verum voerde het zangkoor uit het 4st. „Ave Maris Stella" van P. H. Thielen. Na het Te Deum (volkszang) zong het zangkoor het 4st. „Tantum Ergo" van Fr. Witt. Met het „Aan U o Koning der eeuwen" werd het plechtig danklof besloten. ALPHEN AAN DEN RIJN Benoeming A. P. van der Vlies Inspecteur op de Antillen M.i.v. de datum waarop hij op de boot zal stappen en dat is bepaald op 24 oktober aanstaande, is de heer A. P. van der Vlies, sedert 16 september 1947 administrateur bij de gemeente politie te Alphen a. d. Rijn vanwege de minister van Justitie der Antillen benoemd tot Inspecteur van politie met standplaats Willemstad, nadat hij door de minister voor zaken over zee in het moederland ter beschikking was gesteld aan de Gouverneur der Antillen. De heer Van der Vlies werd 30 april 1925 te Rotterdam geboren. Hij doorliep daar de H.B.S., deed in 1941 eindexamen en studeerde vervolgens aan de eerste Rotterdamse politie school voor inspecteur van politie. Deze studie beëindigde de heer Van der Vlies in zeer korte tijd in 1943. Gedurende zijn studietijd werkte hij anderhalf jaar aan het gewestelijk arbeidsbureau aldaar. Op 1 mei 1943 werd hij benoemd in administratieve functie bij de po litie te Vlaardingen, Ruim vier jaar later, op 16 september 1947 als hij vertrekt zal hij dus ruim tien jaar hier zijn werd hij te Alphen a. d. Rijn benoemd door de toenmalige burgemeester mr F. M. A. Schokking. Voor de gemeente Alphen a. d. Rijn betekende hij de eerste officiële ad ministrateur bij de politie, welke dienst toen voor het eerst belangrijk werd uitgebreid, zowel door benoe ming van politiemannen als uitbrei ding van het verkeersmaterlaal, re cherchewerk en fotodienst. De heer Van der Vlies heeft de grootste groei tot heden van de Al pheuse politie mee kunnen helpen voorbereiden en administreren. Met ingang van 24 oktober is de heer Van der Vlies belast met de lei ding van de centrale administratie van het corps politie van de Neder landse Antillen, in de rang van in specteur. De 'heer Van der Vlies vertrekt op genoemde datum met zijn echtgenote en twee kinderen naar de Antillen met het nieuwe passagiersschip de „Oranje Nassau" van de K.N.S.M. BRAND BU VAROSSIEAU. Kordaat optreden van het perso neel heeft woensdagmiddag een ern stige brand in de lak-, verf- en ver- nisfabriek Varossieau en Cie N.V. aan de Emmalaan te Alphen a. d. Ryn voorkomen. Personeel dat in de schafttijd omstreeks half twee op het fabrieksterrein bijeen was ontdekte rookontwikkeling in een der oude gebouweni dat dienst doet voor verf- opslagplaats en waar ook mengma chines opgesteld staan. Terwijl en kelen naar binnen drongen en wat brandende goederen naar buiten brachten, kwamen anderen reeds met schuimblussers aanzetten, waar onder een rijdend verstikkingsappa raat. Die werden op de vlammen ge richt met het resultaat dat deze ver moedelijk direct zijn gedoofd. Met de herinnering aan de brand van zes jaar geleden en wetende de aanwezigheid van zeer brandbaar materiaal, rukte de brandweer uit met het volledig materiaal. Blus- singswerk heeft men niet behoeven te verrichten maar op die plaatsen waar de rookontwikkeling, die zwaar was, .dit vroeg, werd water gegeven, terwijl men met zuurstofmaskers voor een onderzoek instelde. Zoals gezegd een vuurhaard werd niet meer ontdekt, zodat het alles nogal meeviel. Op het terrein van de N.V. zagen we de loco-burgemeester, de heer J. v. d. ,Berg, en de wethouders C. M. Deerenberg en G. Nijman. De brand weer stond onder leiding van de waarn. commandant, de heer W. van Heemskerk. De oorzaak van de brand moet vermoedelijk gezocht worden in het vonken van de elektrische aandrij ving van een machine in een ruimte waar gasontwikkeling was. De schade was niet groot en het bedrijf zal' geen stagnatie ondervinden. Een tweetal employé's liep brand wonden op aan de handen en moest zich onder medische behandeling stellen. Veertig jaar bij het onderwijs Onder grote be langstelling vierde de heer W. Kerkhoven, hoofd der r.-k. school te Zevenhoven, zijn 40-jarig ambtsjubi leum. Nadat des morgens door pastoor Tabink ter ere van de jubi laris en zijn familie een door de school jeugd gezongen H. Mis was opgedragen, had de huldiging der schoolkinderen om half elf plaats in de nieuwe gymnastiek zaal der school aan het Noordeinde. On der leiding van het schoolpersoneel wer den door de kinderen aardige voordrach- tjes en liedjes ge bracht op het hier voor speciaal opge stelde toneel. Door de schooljeugd werd aan hun boven-mees ter aangeboden een Winkler Prins At las", waarna de ge bruikelijke tractatie plaats vond. 's Avonds was een speciale bijeenkomst belegd van ouders van schoolgaande kinderen en genodigden. Ook deze ouderavond werd wederom opge luisterd door voordrachten en toe passelijke liedjes, uitgevoerd door de leerlingen der school. De diverse sprekers van deze avond werden ingeleid door de voor zitter van het schoolbestuur, pas toor Tabink, die, zoals alle verdere woordvoerdeirs van deze avond, de grote verdiensten van de heer Kerk hoven op vele terreinen, maar voor al op het gebied betreffende de op voeding der jeugd, belichtte. Het verheugde pastoor Tabink de uitzonderlijke verdiensten van de ju bilaris beloond te zien door de hoge onderscheiding, welke hij gerechtigd was aan de heer Kerkhoven te mo gen uitreiken, nl. het „Pro Ecclesia et Pontifice". Mevrouw KerkhovenWitteman voldeed hierna onder geweldig ap- Er werd veel genoten en gelachen De stereotype aanhef, zoals „onder gunstige weersomstandigheden, enz.", van vele verslagen van zomerse open luchtgebeurtenissen, kunnen we rus tig achterwege laten als wij gaan schrijven over de zomersportfeesten van de districten Gouda en Rijnland van de r.-k. Land- en Tuinbouw Jon gens en Land- en Tuinbouw Meisjes welke donderdag in Woerden werden gehouden. Integendeel het weer was de meer dan vier honderd dames en heren van de r.-k. agrarische bevolking aan en om de boorden van de Rijn en de Gouwe beslist slecht gezind geweest. Het was pas tegen het einde van de middag toen aan de afwerking van de laatste nummers van het sport programma op de beide terreinen van de r.-k. sportvereniging „VEP" in Woerden werd begonnen, dat Pluvius het loodje moest leggen voor Apollo en een stralend zonnetje voor de eer ste maal die middag fleur en warmte verspreidde. Maar intussen waren de sportter reinen doorweekt van het'hemelwater en de goedonderhouden grasmat van „De Veste" geleek meerdere malen bij de gehouden voetbalwedstrijden door de heren en de handbalwedstrij den bij de dames op een glijbaan en de beoefenaars van deze sporten wa ren na enkele minuten spelen reeds volkomen bemodderd. Niettemin heeft men doorgezet en konden alle nummers worden afge werkt, op het nummer touwtrekken na, dat evenwel meer uit tijdnood dan wel vanwege de terreintoestand, niet in resultaten kon worden omge zet. In de kapel. Ondanks deze kleine schaduwzijde werd het een glansrijke dag voor de jonge agrariërs, die hun zomersport- dag inzetten met een gezongen H. Mis in de kapel van het pensionaat van de Zusters Franciscanessen. Agens was kapelaan J. Voortwist uit Bode graven, die districts-aanmoezenier is. Onder de uitstekende leiding van de heer J. A. Vernooij en met voor treffelijke orgelbegeleiding van mevr. M. LelieveldBakker, zong het ge mengd koor van de parochie te Meije-Zegveld de twee-stemmige Mis- sa Secunda in honorem Sancti Anto- nii de Padua van W. P. H. Jansen, pr. De organiste zong met eigen begelei ding het Panis Angelicus van César Franck en heeft daarmee het devote ogenblik van het communiceren van bijna alle deelnemers treffend omlyst. Het koor zong tot slot een twee-stem mig Laudate Dominum. Kapelaan Voortwist hield een korte toespraak in de kapel en noemde daarbij de dag een recollectie bij uit stek nu hij met een gezamenlijke bijeenkomst van het district in de kapel wordt geopend. Voorts ontwikkelde de aalmoeze nier een korte gedachte over het feest van Maria Hemelvaart en schetste het leven van de Moeder Gods. Hij sprak verder over behoudend zin en aanpassing. De dag werd geheel of gedeelte lijk o.m. bijgewoond door kapelaan C. J. Heijnen, aalmoezenier van de L.T.J. en de L.T.M. in de Sint Boni- faciusparochie te Alphen a. d. Rijn, kapelaan N. v. d. Akker, aalmoeze nier van deze organisaties te Reeu wijk, pater C. Schouten O.F.M. van de afdelingen te Woerden, mej. Annie Kortmann uit Alphen a. d. Rijn, dio cesaan voorzitster van de L.T.M., de heer Ant. van Moorsel uit Warmond, diocesaan voorzitter van de L.T.J. en de heer W. A. Streng, voorzitter van de L.T.B. te Woerden. In de feestzaal. Na de kerkelijke viering, die tevens het tien-jarig bestaan van de samen voeging van de beide districten Gou da en Rijnland betrof, verzamelden de honderden jongelui zich voor een feestelijke bijeenkomst in de grote, verbouwde Patronaatszaal voor het ontbijt en het volgen van een film voorstelling. Tevoren hield de districts-voorzit- ter van de L.T.J., de heer Cees Ver haar uit Nieuwkoop, een korte, kern achtige toespraak, waarin hij inzon derheid herinnerde aan de uitzicht loze industrialisatie en uitbreiding van bebouwing, welker voortgang steeds meer en meer cultuurgrond voor zich opeist. Dit heeft mede tot gevolg een krappe bedrijfsmogelijk- heid voor de stand- en vakgenoten in de land- en tuinbouw-sector, welke zich in toenemend aantal genoodzaakt zien een betere toekomst elders te zoeken, hetzij in het eigen land door omschakeling van beroep, hetzij in het buitenland door te emigreren. Hoewel dit èombere toekomstbeeld, vooral de jonge agrariërs beklemt, vroeg de heer Verhaar deze ontwik keling met een christelijke houding tegemoet te treden en te biddèn dat deze technische wereld niet geheel vermaterialiseert maar daarin de grondslagen van een christelijke maatschappij behouden mogen blij ven. Districts-Aalmoezenier Voortwist heeft hierna een korte uitleg gegeven van de film ,De afvallige", welke film vervolgens met gespannen aandacht werd gevolgd. Het is een aandoenlijke film, die voor deze dag wellicht wat teveel eisen stelde aan de toeschou wers. De wedstrijden. Men was intussen wel ruim een klokje rond achter geraakt op het tijdschema, zodat besloten werd de boterham maar op de sportvelden te nuttigen. Daar wachtte de organisatoren wel een zeer zware taak waarvan zij zich, gelet ook op het feit. dat vrijwel een geheel nieuw team de werkzaam heden heeft moeten verrichten, lof waardig hebben gekweten. Voor het eerst droegen de respec tievelijke deelneemsters en deelne mers aan de onderscheiden sportnum- mers speciale sportcostumes, elke af deling had haar eigen kleur. Dit ver gemakkelijkte het volgen van de re sultaten en zorgde voor de gewenste aantrekkelijkheid. Wat de handbalwedstr. der dames betreft, zorgde de gladheid van 't ter rein wel menigmaal voor de nodige lachsalvo's, vooral als het ongeluk wilde, dat een goedgericht schot let terlijk en figuurlijk in het water viel en als de „onderneemster" languit over de grasmat gleed, soms sneller dan de bal rolde. Toneel. Na afloop van de sportwedstrijden, waaraan met veel animo en door vele afdelingen en leden werd deelgeno men, kwam men des avonds weer bij een in het Patronaat waar de Rotter damse r.-k. Zuider Toneelkring het toneelstuk opvoerde „Vogel, vlieg de wereld in". De dames en heren, die aan dit blijspel een vootreffelijke Vertolking gaven, hebben hiermee een waardevol cultureel cachet aan de dag verleend. In haar slotwoord heeft mej. An nie Bakker uit de Meije te Bodegra ven, districts-voorzitster van de L.T.M. de dag als welgeslaagd gea nalyseerd en dank gebracht aan alle medewerkenden, inzonderheid ook de toneelgroep. De dames van de to neelkring kregen bloemen. De uitslagen. Tijdens de pauze werden de sport- resultaten bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De beker voor de 1500 meter haid- lopen werd gewonnen door de L.T.J. van de afdeling Noorden. De medaille voor de 300 meter hardlopen voor dames werd gewon nen door de L.T.M. van Bodegraven. De wisselbekers, beschikbaar ge steld voor de beste prestaties in bei de groepen kwamen nu definitief in het bezit van de L.T.M. en de L.T.J. van Bodegraven. De totale resultaten in de afdeling L.T.M. werden als volgt behaald: 1. Bodegraven, 2. Noorden, 3. Woerden, 4. Alphen a. d. Rijn, 5. Reeuwijk, 6, Aarlanderveen, 7. Leimuiden. Bij de L.T.J. was het in de volgen de volgorde: 1. Bodegraven, 2. Noor den, 3. Alphen a. d. Rijn, 4. Reeu wijk, 5. Aarlanderveen, 6. Leimui den, 7. Woerden, 8. Nieuwkoop, 9. Langeraar. De uitslagen van de verschillende sporten zijn: Voetbal: 1. Noorden, 2. Aarlan derveen, 3. Leimuiden, 4. Reeuwijk, 5 Alphen a. d. Rijn, 6. Bodegraven, 7. Langeraar, 8. Woerden. 1500 m heren: 1. Noorden, 2. Bo degraven, 3. Aarlanderveen, 4. Al phen a. d. Rijn, 5. Reeuwijk, 6. Woer den, 7. Nienwkoop, 8. Leimuiden. 100 m estafette heren: 1. Leimui den, 2. Bodegraven, 3. Noorden, 4. Reeuwijk, 5. Alphen a. d. Rijn, 6. Woerden, 7. Aarlanderveen, 8. Nieuwkoop, 9. Langeraar. Zaklopen heren; 1. Bodegraven, 2. Alphen a. d. Rijn, 3. Reeuwijk, 4. Noorden, 5. Woerden, 6. Aarlander- ven, 7. Leimuiden. Hinkstapsprong heren: 1. Alphen d. Rijn, 2. Bodegraven, 3. Woerden, 4. Aarlanderveen, 5. Reeuwijk, 6. Noorden, 7. Leimuiden, 8. Nieuw koop. Handbal dames: 1. Reeuwijk, 2. Woerden, 9. Bodegraven, 4. Noorden. Volleybaldames: 1. Alphen a. d. Rijn, 2. Aarlanderveen, 3. Leimui den. 300 m hardlopen dames: 1. Bode graven, 2. Woerden, 3. Noorden, 4. Reeuwijk, 5. Alphen a. d. Rijn,6. Aarlanderveen, 7. Leimuiden. 4 x 8 m estafette dames: 1. Bode graven, 2. Noorden, 3. Alphen a. d. Ryn, 4. Aarlanderveen, 5. Woerden, Reeuwijk, 7. Leimuiden. Hindernislopen dames; 1. Bode graven, 2. Alphen a. d. Rijn, 3. Woer den, 4. Noorden, 5. Reeuwyk, 6. Aar landerveen. Vèrspringen dames: 1. Bodegraven, 2. Noorden, 3. Reeuwyk, 4. Woerden, 5. Alphen a. d. Ryn, 6. Aarlander veen. plaus van de zaal aan het vrzoek van pastoor Tabink, haar man het erete ken op te spelden. .Als tweede in de rij van sprekers kwam hierna aan het woord burge meester Detmers, die eveneens de grote verdiensten op allerlei gebied van deze jubilaris schetste, hierbij vooral belichtend zijn werk gedaan naast zijn normaal beroep als hoofd der school, vooral op maatschappe lijk gebied. De heer Van Groeningen, voorzit ter van het K.O.V., zag in de heer Kerkhoven naast een goede school meester ook een goed lid van de Ka tholieke Onderwijzers Vereniging, waaraan vele jongeren een voor beeld zouden kunnen nemen. Het hoofd van de Christelijke Na tionale school, de heer C. J. Groene- wegen, wilde gaarne namens zijn school de heer Kerkhoven en familie feliciteren met dit heugelijk feit. Deze spreker in zijn kwaliteit van collega meende te kunnen constate ren, dat de huidige jubilaris, die door jarenlange praktijk als het ware is vastgegroeid met het onderwijs en de school, een voorbeeld is voor wat e en echte onderwijzer voor de school en het kind moet zijn, waarbij èn het onderwijs én de opvoeding tot goede burgers voor de maatschappij samen moeten gaan. Namens de oudei-s der schoolgaan de kinderen wenste de heer F. B. Beekman de jubilaris met zijn fami lie van harte geluk met dit heuge lijke feit en sprak hierbij de hoop uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn de jaren, welke hem nog schei den van zijn pensioen in de beste ge zondheid met zijn gezin te mogen doorbrengen om hiei-na nog lang te kunnen genieten van de welverdien de rust, welke hem dan als ambte loos burger zou wachten. In welgemeende en hartelijke xvoorden dankte de heer Kerkhoven hierna allen die hier bijeen waren gekomen om hem deze ware huldi ging te brengen. Vooral was spr. op recht dankbaar voor de hoge onder scheiding hem verleend, welke hij meende niet te hebben verdiend, aangezien hij er van overtuigd was alleen maar zijn plicht te hebben gedaan. Nadat alle aanwezigen in de gele genheid waren gesteld om de jubila ris en zijn gezin persoonlijk geluk te wensen, werd nog enige tijd in een gezellig samenzijn doorgebracht. LEIDERDORP P.V. „De Rijnklievers". Wed vlucht vanaf St. Quentin, afstand 273 km. In concours 191 jonge dui ven welke gelost werden om 7 uur met zeer krachtige z.w. wind, zodat zij een snelheid behaalden van on geveer 120 km per uur. Uitslag: M. Jongeleen 1, 5; H. en J. v. Alphen 2; C. v. Dam 3, 10; A. Dubbelaar 4; R. Lolkes de Beer 6; J. de Pau 7, 8; J. Truijers jr 9. R0EL0FARENDSVEEN Personalia Voor het kleerma kersvakdiploma A en B slaagde te Utrecht onze plaatsgenoot de heer A. van Rijn. Te Rotterdam slaagde H. P. van Veen voor het diploma manufactu ren, stoffen en bedrijfskleding. De heer G. J. van Veen slaagde voor het diploma Textielwarenken- nis, verkoopkunde en etaleur. RIJPWETERING Garagebouw Het bouwen van een garage met smeerstation en een woning aan de Pastoor v. d. Plaat straat is door de heer A. Hoogenboom alhier opgedragen aan H. J. Strijk, alhier. RIJNSBURG Geboren: Peter Jan zn van C. P. Heemskerk en A. Zwitser; Dirk zn van C. Noort en N. van der Perk; Marinus zn van M. van Delft en A. J. Paauw; Jannette Wilhelmina dr van W. van Egmond en A. van den Eikel; Arie Jan zn van Jan Zand bergen en J. C. van den Oever. Ondertrouwd: Jacobus van Eg- mond 24 j. en Derkje Cath. van Delft 20 jaar. Gehuwd: Arie de Vries, te Val kenburg (Z.H.), en Sophia M. Noort.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6