4GEKLOPT Zes Nederlanders in Canada gedood De Snoi*i*ende Snot* Postzegels van 25 cent raken uitverkocht VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 DE LETDSÏI COURANT PAGINA 3 Damwand van bouwput bezweken Zes Nederlandse immigranten in Canada zijn woensdagavond gedood, doordat de dam van een b ouwput bij Dresden in de provincie Ontario bezweek. Zij maakten funderingen voor een pompstation van een water leidingbedrijf en werden bedolven door 200 ton zware klei. Vier ande ren, die ook in de put werkten, wer den gered. Van de zijde van de aannemings- maatschappij, die het werk uitvoert, werd medegedeeld, dat de namen van de slachtoffers zijn: Jan Oldervening (45) uit Aylmer (vroeger gewoond hebbende in Zuidlaren (Gr.), Dlck Rijksen (45) uit Byron (vroeger Wa- geningen), Jan Bremer (42) uit Ayl mer. Nenne Hovius (45) en zijn zoon Wilifird (23) uit Harrietsville en Hen ry Drenth (50) uit Springfield. Harry Okkema, eveneens van Ne derlandse afkomst, die ook in de ploeg werkte vertelde, dat er al eer der instortingen waren voorgeko men. Kleimassa schoof de bouwput in. Het ongeluk van woensdagavond is waarschijnlijk veroorzaakt door de trilling van betonmaohines, die dicht b|j de damwand stonden opgesteld. Het werk was bijna klaar, toen de damwand bezweek en een massa van Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: Journ. en weeroverz. NCRV: 20.15 Stervende taal, film. 21.05 Gevar. progr. 21.50 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.05 Gram. (9.359.40 Wa- tetst.). 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Ritm. muz. 11.00 Waar blijft de tijd, klankb. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gram.- 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Hawaiianmuz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Little things mean a lot, toespraak. 14.30 Fries progr. 14.55 Fanfarecorps. 15.20 Van de wieg tot het graf, caus. 15.35 Omr. ork. en soliste. 16.20 Boekbe spreking. 16.35 Lichte muz. 17.00 Va- kantietips, 17.30 Radioweekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Roe meens ork. 18.50 Gram. 19.00 Artis tieke staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.40 Gram. 21.00 Gevar. progr. 21.45 So cialistisch comm. 22.00 Opsporing verzocht. 22.45 Gram. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Orgel- conc. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Werld- kamp. wielrennen. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Kinderork. 13.40 Gram. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Accordeonmuz. 14.40 Boekbespr. 14.50 Orgelconc. 15.05 Gram. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15.45 Pianotrio. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Promenade- ork. 17.50 Gram. 18.00 Gram. 18.15 Wereldkamp. wielrennen. 18.30 Journ. overz. 18.40 Gram. 19.00 Nieuws. 19.00 Comm. op 't niéuws. 19.50 Omr. ork. en solist. 20.00 Gram. 20.10 Lichtbaken. 20.30 Act. 20.45 Gram. 20.50 Lichte muz. 21.10 Als in ons hart en lied weerklinkt, spel met muz. 21.50 Waterpolowedstr. 22.10 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 24.00 Nouveauté's. 200 ton klei de bouwput inschoof. Een voorman, die vlak bij de dam wand stond, deed nog een vertwij felde poging, één van de arbeiders te redden. Maar hij greep mis, waardoor de ari>eider onder de klei verdween. Met een dragline, bulldozers en schoppen begonnen vijftig man de slachtoffers uit te graven. Het duur de vier uur voor alle lichamen waren geborgen. De slachtoffers zouden alle vijf al zeven jaar geleden geïmmigreerd zijn. Zij hebben sindsdien de Cana dese nationaliteit verkregen. Gisteren werden vier stoffelijke resten geborgen. (Advertentie). Gemeenten lenen a 7 percent De financiële moeilijkheden van de gemeente Slochteren zijn thans zo froot geworden, dat Gedeputeerde taten van de provincie Groningen noodgedwongen toestemming hebben moeten geven voor het sluiten van 'n driemaandse lening groot 200.000 tegen rente van niet minder dan 7 percent. De lening was nodig, omdat onder andere een grote lening afgelost moest worden, die niet verlengd kon worden, terwijl bovendien moeilijk heden bfj de financiering van de woningbouw dreigden. In het algemeen bestaat er bij de provinciale besturen weinig geneigd, heid om toestemming te geven voor leningen tegen een tot zo grote hoogte opgedreven rentepercentage. In enkele gevallen ontkomt men daar echter niet meer aan. „Trouw" vernam bij makelaars in Amsterdam, dat meer gemeenten de laatste weken gedwongen zijn ge weest leningen tegen dit percentage te sluiten, terwijl andere niet in staat waren vervallen leningen te verlen gen. De grote moeilijkheid is thans, dat er vrijwel geen nieuw geld aan de markt komt, terwijl grote bedragen warden teruggetrokken, o.a. voor financiering van de vennootschaps belasting door. ondernemingen, die kasgeld uitgeleend hadden. Het geld, dat de gemeente Slochte ren ontvangt, zou afkomstig zijn van een nutsspaarbank in de provincie Noord-Holland, die zelf voor zijn gelden nog geen drie percent rente vergoedt. K.L.M. wil over Noordpool naar Tokio Van de zijde van het ministerie van verkeer werd gisteren medegedeeld, dat Japanse en Nederlandse lucht vaartdelegaties bes. rekingen voeren over een Nederlands voorstel om ver gunning te verkrijgen om van Am sterdam uit over de Noordpool naar Tokio te vliegen. Een zegsman van het Japanse ministerie verklaarde, dat de luchtvaartovereenkomst tussen de regeringen van beide landen van februari 1953 dateert en dat in ver band met het Nederlands verzoek om een lijn tussen Amsterdam en Tokio via de Noordpool en terug te openen, dit verdrag herzien zou moeten wor den. Van Japanse zijde werd voorts medegedeeld, dat het Nederlandse voorstel tot nu toe nog niet de goed keuring van de Japanse delegatie heeft kunnen wegdragen. Redenen hiervoor werden niet opgegeven. De onderhandelingen, die van Neder landse zijde o.m. worden gevoerd door prof. mr D. Goedhuis, burger- luchtvaartattaché van Nederland te Londen, duren voort. Van de zijde van de KLM in Den Haag deelde men aan het A.N.P. me de, dat inderdaad gevraag is om ook via de poolroute naar Tokio en terug' te mogen vliegen. Zolang de onder handelingen gaande zijn wenste men van K.L.M.-zijde zich van verdere commentaar te onthouden. Het succes der Nederlandse gladiolen in Keulen Zoals wij reeds eerder berichtten behaalde de inzending van de Neder landse Gladiolusvereniging op de speciale gladiolententoonstelling in het kader van de Bundesgartenschau te Keulen de hoogste onderscheiding, t.w. de Ehrenpreis der Stad KÖln. Uit mededelingen van de zfjde der Nederl. Glad. Ver blijkt nu dat een en ander gepaard is gegaan met eer ietwat bijzondere gang van zaken. Zo konden de bestuursleden der vereniging, die niet minder dan 40.000 bloemen in de inzending had den opgesteld, eerst maar niet te we ten komen óf er een jury was ko men keuren. Uit de prijzen-aandui ding bij de Belgische en verschillen de Duitse inzendingen bleek echter dat zulks wel het geval moest zijn geweest. De Nederlandse inzending bleef echter vooralsnog in het onze kere en het zou eerst middag worden eer ook daar een prijskaart prijkte. Toen bleek het zelfs de hoogste onderscheiding te zijn, n.l. de Ehren- prijs der Stadt Köln. Uit de gang van zaken meent men te mogen opma ken dat de jury het zicih zelf nogal moeilijk heeft gemaakt al kon ieder onbevooroordeeld toeschouwer op zijn vingers natellen dat de Neder landers veruit de kroon spanden. Hoe het zij, het succes is er, na dat in Brussel, niet minder om. Steeds meer auto's Het aantal motorrijtuigen in ons land bedroeg op 1 jnli j.I. volgens de K.N.A.C. 713.050. Dit is ongeveer 16,4 pet. meer dan een jaar geleden. In deze periode nam het aantal personenauto's naar schatting met 20 procent toe. Het is in de afgelopen jaren steeds zo geweest dat het aan tal personenauto's in ons land snel ler toenam dan het totaal aantal motorrijtuigen. De toeneming is zelfs belangrijk sterker dan in het algemeen in West- Europa het geval is. Bij de geringere „autodichtheid", die Nederland in vergelijking met de meeste andere Europese landen heeft, betekent dit, diat de achterstand in snel tempo wordt ingelopen. Het aantal personenauto's was op 1 juli 378.400, 'het aantal vracht- en 'bestelauto's 128.000 (18 pet. meer dan een jaar tevoren), het aantal autobussen 7900 (11,2 pet. meer), motorrijwielen en scooters 176.900 (10,8 pet. meer). Tegen half 1957 wa ren er volgens de K.N.A.C. 760.000 -bromfietsers (20 pet. meer dan half 1956). Opvallend is verder het „veldwin- nen" van de scooters. Tevens zien we een verschuiving van lichte naar zwaardere scooters. Bij de personen auto's gaat de ontwikkeling juist in omgekeerde richting: van zwaar naar licht. Oplichter kwam toch Reeds enige tijd opereert in ver scheidene plaatsen van ons land een oplichter, die het vooral op lederwa ren (tassen en portemonnaies) heeft begrepen. Zijn signalement verscheen in het opsporingsblad en omdat de politie hem ook in Delft verwachtte, stelde zij daar handelaren in leder waren persoonlijk in kennis en gaf zij hen de nodige instructies. Niettemin kon de oplichter in Delft zijn slag slaan. Hij gaf bij een winke lierster een adres in Delft op en kreeg twee tassen en twee portemonnaie^ mee, die hij had uitgezocht. Pas toen hij uit de winkel was kreeg de winke lierster argwaan en stuurde zij iemand achter hem aan. Deze consta teerde dat de man d spoedig het pa pier, waarin de tassen waren gepakt, weggooide en vervolgens niet naar het opgegeven adres, doch een ande re richting uitging. Bij dc tramhalte aan de Binnenwatersloot stapte hij op de tram naar 's-Gravenhagc. Nadat de winkelierster een en an der had vernomen, kwam zij tot de conclusie, dat het misschien wel nut tig zou zijn de politie ervan in ken nis te stellen. Toen was cl vogel ech ter al gevlogen Een andere winkelier vertelde pre cies een etmaal later, dat hij bezoek van de gezochte had gehad, doch geen tassen had meegegeven omdat hij de zaak niet vertrouwde. De politie breekt er zich nu het hoofd over wat zij nog meer had kun nen doen. DE TREINRAMP BU WOENSEL. Vatl de personen, die bij het trein ongeluk bij Woensel ernstig werden gewond, wordén er thans in het bin- nenziekenhuis nog 18 verpleegd, en in het diaconessenziekenhuis twee. Een militair, die aanvankelijk in het binnenziekenhuis was opgenomen, is overgebracht naar een militair laza ret. Gen. Kruis bij KLM Als adviseur voor de directie ver voer zal de generaal b.d. mr H. J. Kruis met ingang van 1 oktober a.s. bij de KLM in dienst treden. Gene raal b-d. Kruis zal zijn functie bij de American Express neerleggen. Een andere adviseur van de afdeling ver voer der KLM is de heer F. van Bal- luseck, die sinds zijn pensionering als directeur van de vervoersafdeling in deze functie is benoemd. Grote vraag naar personeel Doch bijna 29.000 werklozen Het aantal werklozen is in de maand juli met ruim 6500 toegenomen tot een totaal van circa 29.000. In verge lijking met het vorig jaar, toen er eind juli 18.500 werklozen waren, is de geregistreerde vraag naar perso neel echter ook nog met ongeveer 1000 toegenomen tot 65.000. De invloe den van de bestedingsbeperking en de schaarste op de kapitaalmarkt wa ren waar te nemen in de water-, spoor- en wegenbouw en in de utili teitsbouw. Ook in de bedrijfstakken, die opdrachten uitvoeren voor deze bedrijfstakken, werd enige terugslag ondervonden. De kleding- en textielindustrie pn- dervinden ook voor het eerst de 'ge volgen van de bestedingsbeperking. Een en ander blijkt uit het maande lijks overzicht van de stand van de arbeidsmarkt van het ministerie van sociale zaken. TWEE PERSONEN BIJ AUTO- ONGEVAL OMGEKOMEN. Tengevolge van een auto-ongeluk nabij Zaltbommel zijn woensdagmid dag twee personen, de heer A. van E., directeur van de technische school te Zaltbommel, en de heer G. H., secre taris van de stichting tot bevordering van de welvaart in de Bornmeler- waard, om het leven gekomen. De auto, waarin voorts de echtge note van de heer Van E. zat, reed om streeks 17.00 uur van de weg in een sloot. De politie vermoedt, dat de heer H., die de auto bestuurde, onwel werd en de macht qver het stuur ver loor. De heer H. was onmiddellijk dood en de heer V. E. overleed enige tijd nadat hij en zijn echtgenote ern stig gewond in het ziekenhuis waren opgenomen. Mevrouw H. was juist tevoren bij haar woning uit de auto gestapt. Puzzle-puzzle van de PTT De prijzenpot-pnzzles, die de laat ste maanden bij de kranten In de mo de zijn gekomen, hebben de PTT voor een puzzle geplaatst. Op de briefkaart met het antwoord moet nl. voor elke kolom een postzegel van een kwartje worden bijgeplakt. De deelnemers aan de prijsvragen houden zich angst vallig aan dit voorschrift. Als zij meedoen aan een prijsvraag plakken zij voor iedere kolom één postzegel van een kwartje. Het gevolg is, dat de PTT uiterst krap in zijn voorraad postzegels van 'n kwartje komt te zitten. Vele postkantoren zijn wat deze zegels betreft uitver kocht. In de maand augustus zijn al leen in Amsterdam al meer dan 200.000 postzegels van een kwartje verkocht. Ook in Leiden is de omzet veel hoger dan normaal. Bij de firma Enschede waar deze zegels worden aangemaakt kan men de vraag van de posterijen niet meer aan. De PTT verzoekt nu het publiek niet alleen postzegels van een kwart je te plakken. Indien men bijvoor beeld vier kolommen van de prijs- puzzle heeft ingevuld kan men ook met het plakken van een postzegel van een gulden volstaan. De puzze laars menen ten onrechte dat hun In- ADRES NIEUWE VICARIS GENERAAL AARTSBISDOM UTRECHT Pastoor Th. G'. A. Hendriksen, de nieuwe vicaris generaal van de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, zal zich te Utrecht ves tigen in het pand, waar ook mgr. C. J. A. Venings, de onlangs overleden vicaris genet-aal, heeft gewoond. Met ingang van 30 augustus luidt zijn adres: Wilhelminapark 22. Vicaris generaal Hendriksen zal zijn functies van nationaal geestelijk adviseur van de Katholieke Neder landse Boeren, en Tuindersbond en van St. Deusdedit, de Land- en Tuin- bouwarbeidersbond, alsmede van bis schoppelijk adviseur van de aarts diocesane Boeren--en Tuindersbond na verloop van tijd neerleggen. PATER JACOBS O.F.M. TE BRAZILIË OVERLEDEN Op het provincialaat der Francis canen te Weert is hedenochtend tele grafisch bericht ontvangen, dat te pater Quiriano Jacobs O.F.M. Cascadura (Brazilië) is overleden, Pater Jacobs werd in 1896 te Den Bommel (Overflakkee) geboren. In 1923 ontving hij de priesterwijding en twee jaar daarna vertrok hij naar Brazilië. Pater Jacobs was werkzaam als missionaris, pastoor van enkele parochies in Rio de Janeiro. zending dan geen waarde heeft. Wie één kolom invult kan een postzegel van twintig cent en een van v(jf cent opplakken. A.N.W.B. VRAAGT SPEELSTRATEN De A.N.W.B. heeft zich schriftelijk tot de minister van verkeer en wa terstaat gewend met het verzoek, het wegenverkeersreglement zodanig te wijzigen, dat er een wettelijke moge lijkheid tot het instellen van speel straten komt. Het is thans n.l. op grond van be paalde artikelen het wegenver keersreglement niet mogelijk straten, die zich hiertoe zouden lenen, aan het verkeer te onttrekken teneinde daar de jeugd speelruimte te bieden. Dit heeft onder meer tot gevolg ge had, zo doolt de A.N.W.B. mede, dat het gemeentebestuur van Slttard zich genoodzaakt heeft gezien, een twee tal besluiten tot aanwijzing van speel straten in te trekken. De ANWB is ervan overtuigd, dat een „speelstraat" te allen tijde slechts als een surrogaat beschouwd moet worden voor een „echt" en volkomen buiten het verkeer gelegen speelter rein, maar de bond denkt toch, dat het instellen van speelstraten zijn nut kan hebben en denkt daarbij b.v. aan oudere stadswijken, waar vaak iedere gelegenheid tot aanleg van een goed geoutilleerd speelterrein ontbreekt. De Tweede Kamer is voorgesteld de begroting van Tiet ministerie van financiën, afdeling buitengewone af lossing van nationale schuld, voor het dienstjaar 1956 te verhogen met 9.674.700,Blijkens de memorie van toelichting is deze aflossing van staatsschuld mogelijk, doordat de heffingen van vermogensaanwasbe- lastingen en vermogensheffing in eens in 1956 9.674.700,meer heb ben opgebracht dan oorspronkelijk was geraamd. De vierjarige P. G. is te Groes- beek by Nijmegen woensdag door een vrachtauto overreden en gedood. Hij was met enige kameraadjes aan het spelen op het erf van een brandstof- fenhandelaar. Deze waarschuwde de jongens om weg te gaan, maar het knaapje is blijkbaar blijven staan zonder dat de chauffeur het bemerkt heeft. De auto reed achteruit en de jongen kreeg het achterwiel over zich heen. Het stoffelijk overschot van de 32-jarige boekhouder J. de L., die sinds 12 augustus vermist werd, is gistel-middag door de Rotterdamse politie te water uit de Maashaven te Rotterdam opgehaald. (67 0m, ikue het al!Man doé mve In ottk wuMer.'Mur wjtdwn m.'MmhöiknrriirüfMsnre' ik nu verder y Er werd door J. P. SAEBROOKE 35). Hij ging hem voor en hield zich zo kranig, als zijn kromme rug het maar veroorloofde. Zijn manier van doen was opvallend koel, maar terwijl ze van de ene naar de andere kamer gingen, vertelde hij de detective toch, dat hij Hollingsworth heette en dat hij het huis al jarenlang bewoonde, nadat zijn vrouw gestorven was. Het onderzoek van de twee verdiepingen nam niet veel tijd in beslag. De de tective keek overal scherp rond, maar vond niets, dat getuigde van een worsteling, die in de woning had plaats gegrepen. Ik hoop, dat u nu tevreden bent, zei Hollingsworth waardig. Ze waren juist de trap afgekomen en stonden nu in de kleine hal. Clyde zag een telefoontoestel tegen de muur hangen. Als hij niet in het verkeerde huis beland was, moest juffrouw Marsh daar gestaan hebben toen ze hem opbelde. Hij keek tevergeefs rond naar enig teken van wanorde. Hij voelde de ogen van Hollingsworth op zich ge vestigd met een uitdrukking van dul dende verdraagzaamheid. Clyde kon geen reden vinden, nog langer te blijven en maakte aanstalten de oude man te bedanken en heen te gaan. Toen viel plots zijn blik op de tele foongids, die geopend op een tafeltje naast het toestel lag. Hij kneep de oogleden een weinig dicht, toen hij naar de linkerbladzijde keek. Hebt u kort geleden nog ge telefoneerd?, vroeg hij op kalme toon. Niet sedert vanmorgen. Ik heb de kruidenier opgebeld en een en an der besteld. Hy woont hier niet ver vandaan en gewoonlijk loop ik er zelf even heen, maar vanmorgen voelde ik me niet erg lekker. U weet, hoe dat gaat met een oud man. Wie is uw kruidenier, mijnheer Hollingsworth? De oude heer keek hem verbluft U dryft de spot met een oud mens, zei hij verwijtend. Nieuws gierigheid is 'n heel lelyke karakter trek, heel lelijk. Ik heb eens iemand gekend, die zo nieuwsgierig was, dat Ja, ja, dat geloof ik wel, onder brak Clyde hem ongeduldig: Zeg me liever, hoe uw kruidenier heet Zorn, Johan Zorn om precies te zyn. En zijn telefoonnummer? Hollingsworth keek hem strak aan. U maakt er een grapje mee. Ik heb iemand gekend, die Schei uit en antwoord me lie ver! Ik kan nooit telefoonnummers onthouden, Ik moet ze altijd in dat boek opzoeken. Clyde knikte veelbetekenend. Ik zie, dat het boek bij de C openligt en mijn eigen naam staat onder op die bladzijde. Vindt u dat ook niet vreemd, mijnheer Hollings worth? U vertelde me zoeven, dat u het boek niet gebruikt hebt, nadat u Zorn opgebeld had. Er kwam een verandering over de oude heer. Clyde zag een flikkering in de doffe blauwe ogen en de dunne lippen persten zich wat opeen," zodat er een ontstemde uitdrukking op het oude gelaat verscheen. Ik zie, dat u nog steeds achter- docht koestert, zei hij koel: Wat kan ik anders nog doen om u de verze kering te geven, dat ik niets van de door u gezochte jongedame afweet? U zoudt me nog even het sous- terrain kunnen laten zien, opperde de detective. Maar daar vindt u niets dan een stel oude koffers en een hoop rommel. Laten we toch maar even gaan kijken. Hollingsworth haalde de schouders op. U bent erg eigenwijs, vond hij: Dat is ook een kwade trek. Ik heb iemand gekend, die zo eigenwijs was, dat hij, om niet kaal te worden, een ontharingsmiddel gebruikte. Maar we zullen doen, wat u hebt voorge steld. Ik heb niets te verbergen. Ze gingen de trap af. De oude heer met zijn flauwe grapjes en knippe rende ogen was een raadsel voor Clyde. Hoewel zijn stem wat schril en krakerig was, sprak hij toch met zoveel eenvoud, dat Clyde zich ge drongen voelde, zijn waarheidsliefde te vertrouwen. Toch was hij lang niet bevredigd. Hollingsworth was net 'n beetje te mooi in zijn praten. Het kon toch geen louter toeval zijn, dat die telefoongids juist open lag op de bladzijde, waarop zijn eigen naani stond? En het was ook opval lend geweest, dat de oude man een weinig aarzelde, toen Clyde voor stelde naar het sousterrain te gaan kyken. Het onderzoek was, dat zag de speurder al spoedig, niet veelbelo vend. Hij kwam in een grote, vier kante ruimte begrensd door vier muffe muren. Het was er benauwd en de smoezelige ramen lieten slechts weinig licht door. Op de vuile vloer lag allerlei rommel en er stonden twee versleten koffers. Zelfs de dik ke stoflaag, die hij overal vond lig gen, scheen te spotten met Clyde's verdenking. Bent u nu tevreden, vroeg Hollingsworth met zekere gekrenkt heid. C dylieze-dk xze&ovbgkqj Clyde zei niets, doch zijn verstand vocht nog tegen wat zijn ogen za gen. Hij was ervan overtuigd, dat juffrouw Marsh hem uit dit huis op gebeld had. Er was zeker niet meer dan een half uur verlopen tussen het ogenblik waarop ze met hem sprak en dat, waarop hij in het huis van Hollingsworth aangekomen was. Het kwam hem onmogelyk voor, dat men haar midden op de dag met geweld uit dat huis ontvoerd zou hebben, omdat het daarvoor op straat veel te druk was. Plotseling keek Clyde van de vloer op en ontmoette de kalmpjes rond- turende ogen van Hollingsworth. Wanneer hebt U Eltinge voor het laatst gezien? vroeg hij. De onverwachte on zo beslist ge stelde vraag scheen de oude heer een ogenblik van zijn stuk te bren gen. Hij richtte zijn gebogen schou ders wat op. Zijn ogen knipperden niet meer, doch keken de detective shrdlu shrdlu ETAOIN SHRDLU xz strak aan. Heel even trilden zijn mondhoeken. Doch het volgende ogenblik had hij zichzelf weer vol komen in bedwang. Eltinge? mompelde hij voor zich heen: Eltinge? Ik geloof niet, dat ik die naam ooit gehoord heb. Waar om vraag u me dat? Clyde gaf daarop geen antwoord. De onmiskenbare verwarring van de oude heer had hem genoeg gezegd en hij was al reeds met zijn gedach ten aan iets anders bezig. Zijn ogen waren nu beter aan het halfduister gewend en nu zag hij iets, dat tot dan toe aan zijn aandacht was ont snapt. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5