'S&j urnsTAD UUmGAT D&óf f\eh Scherp Leidenaar stal speelgoed in voor zichzelf warenhuizen Veertig jarig priesterfeest van pastoor H. j. A. Theissen VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 W V O <b Openluchtspel gaat naar binnen. Het comité voor vakantiebezighe den durft het bij dit buiïge weer niet aan een openluchtspel op de Burcht te geven, zoals voor hedenavond was fepland. Daarom is de foyer van de tadsgehoorzaal nu gehuurd en gaat het feest daar door. Verzamelen om 7 uur, zoals reeds eerder gemeld, bij de parochies- Sluiting „Romantiek en Bloemen" Ter sluiting van de tentoonstelling „Romantiek en Bloemen" wordt mor genavond in het Van der Werffpark een concert gegeven door Werkmans Wilskracht, dat aanvangt om 8 uur nam. Zilveren jubileum bij de Twentsche Bank Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de heer W. J. van Buytenen, chef van de afdeling buitenland, in dienst trad bij de Twentsche Bank te Lei den. Des middags om 5 uur werd de ju bilaris met echtgenote en kinderen in Hotel Nieuw Minerva verwel komd door de directie en het perso- nel, alsmede door de heer Haye uit Lisse, namens het rayonbestuur van de Twentsche Bank. Nadat aan me vrouw Van Buytenen een fraai bou quet bloemen was aangeboden werd de jubilaris allereerst toegesproken door de directeur, de heer mr H. W. L. Hillebrandt. Spr. zeide verheugd te zijn, dat hij ondanks dat hij pas 25 weken directeur is de jubilaris, die reeds 25 jaar in dienst is, heeft leren kennen als een ijverig en zeer accuraat man. Hij bood hem een ge schenk onder couvert aan. De pro curatiehouder, de heer K. Hulsbos wenste de jubilaris geluk en memo reerde in het kort de afgelopen 25 jaar. Spr. schetste de jubilaris als de juiste man op de juiste plaats in een zeer voorname afdeling, alwaar steeds ijverig wordt gewerkt, een goede sfeer heerst en ook de vrolijke noot niet ontbreekt; dit is te danken aan de grote toewijding van de heer Van Buytenen. Namens het gehele personeel bood spr. een fraaie boe kenkast aan. De jubilaris aangenaam verrast door deze grootse huldiging bracht dank aan allen voor de gelukwensen en geschenken. Nadat allen de heer Van Buytenen persoonlijk hadden gfeliciteerd, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Des avonds kwamen vele familie leden, vrienden en bekenden de heer Van Buytenen gelukwensen in zijn met vele bloemstukken versier de woning in de Hugo de Vriesstraat. BIOSCOPEN De films in de week van 1623 augustus zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Je komt er wel uit", 14 jr. Matinee: „Trouwe kamera den". alle leeftijden. Lido: „Daar is de dokter", 18 jr. Luxor: „Kitty in de grote wereld", alle leeftijden. Trianon: „Schwarzwaldmelodie", al le leeftijden. Rex: „De onschuldige verrader", 14 jaar. Matinee: „A. en C. als waaghalzen", alle leeft. Donderdagcyclus: De twee wezen, alle leeftijden. POTLOOD en GEEST No 513. Horizontaal: 1. scherm- bloemige plant, 4. teugel, 7. gem. in Limb., 9. zekere loofboom, die tros sen van rode bessen draagt, 10. ke ver, 11. vaarwel, 15. gem. in Zee land, 18. waterlelie, 19. vogel, 20. .hetzelfde. Verticaal: 1. verdikking der opper huid, 2. dorpsvertelling, 3. bolrond vruchtje (spreektaal), 4. voorzetsel, 5. onbeschroomd, 6. druivensap, 8. afgesloten hokje, 12. zoon van Noë, 13. Europeaan, 14. taaie aardsoort, 16. bedekt bloeiende plant, 17. takel touw (scheepsterm). Oplossing morgenavond. Oplossing No 512. Horizontaal: 1 gravure, 8. Adorp, 10. To, 12. Inn, 13. K.O., 14. Epe, 16. pan, 17. men geling, 18. met, 19. toe, 20. dis, 23. nr. 24. lenig, 26. congres. Verticaal: 2. ra, 3. adi, 4. vonde ling, 5. urn, 6. RP, 7. stemmig, 9. bongerd, 11. opeen, 13. kanon, 15. ent, 16. pit, 21. 'den, L2. sir, 24. L.O., 25. ge. Buurtver. „Haagwegkwartier". Voor de bejaardentocht welke de buurtver. Haagwegkwartier elk jaar organiseert voor de ouden van da gen uit de wijk hebben zich 115 deel nemers opgegeven. Elk jaar wordt dit getal steeds groter. Het uitstapje wordt gemaakt op woensdag 4 sept. aanstaande. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Johanna, dr v. A. F. Erkel en G. S. Ligtvoet; Johannes Gerardus zn v. J. T. Kramp en E. Kerklingh; Arnoldus Anton, zn v. A. A. Rietveld en M. A. C. G. Blijleven; Monique Elisabeth, dr v. J. B. A. Mars en M. C. Vleeshouwer; Johannes Her- manus Adrianus zn v. G. Boogaard en M. Tegelaar; Wijnand, zn v. J. Rijs- dam en C. J. ter Wee; Gerrit, zn v. G. Wassenburg en A. de Jongh; Maria dr v. H. Brakhoven en M. Schlag- wein; Johanna Christina Maria dr v. T. J. M. van Geijlswijk en B. T. Berg; Adriana Cornelia Maria dr v. A. J. Bouman en C. A. de Bruin; Brigitta Jolanda dr v. H. Bauer en M. C. Klui vers; Adriana Anna, dr v. A. Versnel- en J. M. Hollander; Daniël Antoon zn v. J. van Kranendonk en R. Me chanicus; Nicolaas Gerrit Jan zn v. N. van Doorn en A. Middelkoop; Ja cob zn v. A. B. Schaap en R. Guijt. Gehuwd: T. H. Vlootman en N. van der Meij; B. J. Oosterman en J. G. Wijfje; W. Freeke en M. H. van Ton geren; M. Slierings en S. Monfils; E. J. van den Berg en H. A. van Puffe- len; J. Bult en L. v. d. Sluis; C. Tes- selaar en J. C. de Does; D. F. van der Mei en J. M. M. Zilverentant. Overleden: M. C. J. Luijendijk 6 jr, dr; "C. P. den Dekker, 37 jr, man; J. Kogels 80 jr vr.; A. J. Duk 41 jr man; H. Kleerebezem 3 w. zn; G. J. Bosch 69 jr man. PROF. DR. A. D. FOKKER 70 JAAR Morgen hoopt prof. dr. A. D. Fok ker te Beekbergen, die van 1928 tot en met 1955 de Rijksuniversiteit te Leiden als bijzonder hoogleraar in de natuurkunde vanwege de Teylers- stichting te Haarlem heeft gediend, 70 jaar te worden. Prof. Fokker stu deerde aanvankelijk in Delft voor mijnbouwkundig ingenieur. Hij legde zich nadien toe op de studie van de klassieke talen en verwisselde deze richting in 1006 voor de wis- en na tuurkunde. Deze studie sloot hij af met een promotie bij prof dr. H. A. Lorentz te Leiden. Tijdens de eerste wereldoorlog was dr. Fokker inge deeld bij het vierde regiment infan terie te Leiden, waar hij tevens werkzaam was als privaat docent in de natuurkunde aan de universiteit. Van 1917 tot 1918 was hij assistent in de theoretische natuurkunde te Leiden, waarna hij" tot 1921 voor her stel van gezondheid in Arosa Zwit serland) vertoefde, Teruggekeerd in ons land was hij twee jaar leraar aan het gymnasium te Delft en van 1923 tot 1027 hoogleraar aan de tech nische hogeschool aldaar. Prof. Fok ker was vervolgens een jaar werk zaam als conservator van het natuur kundig laboratorium van de Teylers. stichting te Haarlem en werd uit die functie op initiatief van prof. dr. Lo rentz benoemd tot bijzonder hoog leraar vanwege de stichting aan de Rijksuniversiteit te Leiden, welk ambt hij op 26 september 1928 aan vaardde met het uitspreken van een cratie over „natuurkundige concep ties van buiten-natuur kundig belang" In oktober 1955 vroeg prof. Fokker ontslag als bijzonder hoogleraar te Leiden, dat hem op de meest eervolle wijze werd verleend. In Den Haag betrapt Ontelbaar zijn de grappen van va ders, die in beslag genomen worden door de wonderen van de spoortrein- tjes van hun zoons. Het is daarom niet met verwonde ring, dat we kennis nemen van een mededeling van de Haagse politie, dat een Leidenaar, de 33-jarige M. W. F. T., een grote voorkeur blijkt te heb ben voor het bezit van speelgoed autootjes meccano- en constructie- materiaal, dat hem in zijn kinderlijke hartstocht tegemoet kan komen. Het is echter bevreemdend, dat de speelgoedkoorts deze 33-jarige Lei denaar zodanig in beslag had geno men, dat hij in een Haags warenhuis op heterdaad werd betrapt bij het stelen van speelgoed-autootjes, niet ten behoeve van zoon of neef, maar van zich zelf. De politie volgde het spoor van deze man, arresteerde hem in het bezit van de miniatuur autootjes, en deed vervolgens huis zoeking met medeweten van de Leidse politie op zijn Leids adres, waar men een klein winkeltje aan meocanodozen en ander constructie materiaal aantrof. De totale waarde van deze zaken, die ook door diefstal in het bezit van de Leidenaar zijn gekomen, bedroeg meer dan vijfhon derd gulden. JiARATHON- JtëlEUWTJES Berichten, opgenomen na tips van ezers aan onze redactie worden gelde- Oe tipgevers dingen bovendien mee In onze nleows-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prUs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. VERDWENEN FIETS KWAM UIT DE HAARLEMMERTREKVAART. Een dezer dagen maakte een Leid se jongeman, W. B., een wandeling met een meisje naar de Leidse Hout. Zijn fiets, die hij aan de hand met zich meevoerde, moest hij buiten het Leidse Hout onbeheerd achterla ten, daar het hier verboden is een fiets mee te voeren. Hij vergat ech ter de fiets (een mooi sportkarretje) op slot te zetten. Toen hij terug kwam was het rijwiel verdwenen. Hij heeft geluk gehad. De fiets kon hij op het politiebureau afhalen, maar het mooie was er af. Herman dad had het vehikel n.l. opgevist uit de Haarlemmertrekvaart.... Ingezonden door A. v. d, Z., L. LEIDSE JEUGD TOUR OP ROLSCHAATSEN Het jongerencomité van de Leidse Jeugd Tour is van plan in de eerste volle week van september een Leidse Jeugd Tour op rolschaatsen te hou den. De bedoeling is dat er op vier avonden gereden zal worden met iedere avond een étappe die meetelt voor het eindresultaat. Deze regeling geldt voor de „korte baarV' en voor het „kunstrijden". De wedstrijden zullen nl. in drie onderdelen gesplitst zijn: korte baan, marathon en kunstrijden. Voor de einduitslag van korte baan en kunst rijden zullen de resultaten van vier wedstrijden bij elkaar geteld worden. De marathon op de rolschaats zal een werkelijke lange afstandsrace wor den van pl.m. 15 kilometer alleen voor deelnemers ouder dan 15 jaar. De marathon voor de dames zal aan merkelijk korter zijn. Iedereen die kan rolschaatsen mag inschrijven. Jongens en meisjes, da mes en heren. Een klein inleggeld zal van de deelnemers gevraagd wor den. U kunt zich opgeven bij N. Ver meer, Floresstraat 31 en bij N. Jan sen, Oranjestraat 18, 's avonds van 7 tot 8 uur. Wat lezers schrijven Leiden, 16 augustus. HULDE AAN DE MEDEWERKERS (STERS) VAN DE R-K. VAC.- BEZIGHEDEN. Vandaag past een woord van har telijke dank aan al diegenen, die in de afgelopen 3 weken geen moeite hebben gespaard om onze jongens en meisjes zo afwisselend mogelijk be- zi^ te houden. De organisatie was prima en alles verliep stipt op tijd. Onze jongens hebben genoten en het weer heeft gelukkig ook een vrien delijk woordje meegesproken. En dan tenslotte nog het feest van vanavond, waarvoor ons huis vandaag op z'n kop staat vanwege de logeerpartij. Dat belooft wat te worden. Daarom onze welgemeende dank (naar wij hopen: namens alle ouders) zowel aan de leiders en leidsters-, die er op uit trokken, als aan de leiding en de artisten van Cirkus Knikkebeen. Familie D.H. Leiden, 16 augustus '57. DURE PLICHT! Zeer geachte deractie, Onder de rubriek Marathon nieuwtjes trof ik een bericht aan, getiteld „Dure redding te Leiden". Het beeld dat daarin geschetst wordt van de ouders van het knaapje, dat zo moedig door de heer Uiterdijk van de verdrinkingsdood werd ge red, is weinig vleiend. Niets stuit meer tegen de borst dan ondank baarheid. Maar geachte redactie, het wil mij voorkomen, dat uw tipgever wat voorbarig is geweest.. De vader van het gelukkig geredde knaapje is werkzaam in een restaurantbedrijf, 's Avonds na het gebeurde was ik in het restaurant waar hij werkzaam is en hij vertelde mij, nog onder de in druk van het ongeval, van de red ding van zijn zoontje. Graag, zo zei hij, zou hij weten, wie de redder was, teneinde hem zijn dank te betuigen en ook om hem de eventuele schade te vergoeden Ik vind het jammer, dat de bericht gever zo haastig een oordeel heeft geveld over de betrokken ouders. De vader moest tot 12 uur 's nachts zijn taak verrichten, en had dus geen tijd om zijn pogingen, de-redder te vin den, voort te zetten. En het is waar schijnlijk, dat de tipgever reeds op dinsdagavond zijn bericht aan u zond. Niet allen, die in de Marathon (renbaan) lopen kunnen de lauwer krans behalen, maar één onderschei ding kunnen zij altijd verdienen: n.l. die van een bericht door te geven, dat volledig aan de waarheid is ge toetst! Het behoeden van iemands goede naam is „dure plicht"! Met dank voor de plaatsing, H. BUIS. Noot Red.: Wij zijn blij dit te ho ren; woensdagmorgen tegen 12 uur kwam de betreffende tipgever op de redactie. De bedrijfspeurders van grote wa renhuizen moeten wel eens meer mensen in de kraag vatten, die zich aan diefstal van kinderspeelgoed be zondigen, maar dat zijn dan altijd d<? ïpensen-in-miniatuur. Deze vangst van de Haagse politie echter is enig in de historie van de misdaad. De ar restant zal worden voorgeleid; de cor pora delicti in dit geval autootjes, kranen en bruggen zullen straks op de groene tafel voor de rechter lig gen. Leidse Agenda VRIJDAG 16 AUGUSTUS. R.K. Vacantiebezigheden. Slotfeest en viering tweede lustrum. De Burcht Verzamelen 7 uur nam. op de gewo ne parochie-verzameladressen, ZATERDAG 17 AUGUSTUS L.P.K.V. Tentoonstelling jonge die rendag, zaterdag en zondag. Oud- Hortuszicht. ZONDAG 19 AUGUSTUS Idem. DINSDAG 20 AUGUSTUS Gem. Bedrijfstechnische school, Medusastraat, 3 uur nam. opening- door mr ir M. Goote, inspecteur-ge neraal van het onderwijs. K.A.B. Buitengewone ledenverga dering over gebouw Steenschuui; 15. 8 uur nam. De Harmonie. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1— 5 uur. (Tot 1 okt.). Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderde* bovendien 7.30— 9.30 uur (20 juli23 september). Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20523; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 2§S53, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- 'minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. NOORDWIJK KORTEBAANDRAVERIJ VOOR QUIRINUS. Op de mooie baan van de Konin gin Wilhelmina Boulevard had gis teren de jaarlijkse kortebaan-course plaats, waarvoor 27 paarden waren ingeschreven en waarvan 25 paarden aan de start verschenen. Het weer zag er in de voormiddag niet erg aanlokkelijk uit, doch het bezoek op deze course viel nog alles mede. De belangstellenden behoeven van hun riskante gang naar de Boulevard geen spijt te hebben, want er is gis teren 'n sport vertoond van de hoog ste klasse en vooral in de laatste om lopen steeg de spanning ten top. Als eerste prijswinnaar kwam uit de strijd de 8-jarige voshengst Quirinus, I eigenaar M. Dijkstra en rijder J. v. Dooyeweerd waarmede dit paard te vens beslag legde op het kampioen schap van Zuid-Holland. In de eerste omloop kon men reeds constateren, dat op deze course fel gestreden zou worden voor dit kam pioenschap, want reeds in deze om loop moesten vier kampritten gere den worden, waardoor Peter Ham 1 over, Torero, Rina V. en Ria Kitty, met de grootst mogelijke inspanning zich in de 2e omloop wisten te plaat sen. In de 2e omloop plaatsten zich O. Brever, Peter Hanover, Rony Zora, Oviedo A, Ria Kitty, Ready Hollan- dia, Prinses Zora, Promotor O, Rina V., Rita B. H., Torero, Surprise G. en Quirinus. Met dit veld van prima dravers werd de spanning nog ho ger en na een felle strijd plaatsten I zich in de 3e omloop: Quirinus, Prin- j ses Zora, Surprise G., Peter Hanover, j Ria Kitty, Rita B. H. en Ronny Zora en in deze omloop behaalde Ria Kitty de 5e prijs, Peter Hanover 6e pr. en Prinses Zora de 7e prijs. In de 4e PALI speelt cymbaal in Wonderwereld Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek FORELLEN, POULARDES en WILOE EENDEN Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. Advertentie omloop kwamen uit Ronny Zora, Quirinus Surprise G. en Rita B. H. Met deze favorieten konden de aan wezigen genieten van de nek-aan- nek-races met gevolg, dat Quirinus en Rita B. H. zich in de beslissende omloop wisten te plaatsen en Ronny Zora 3e err Surprise G. 4e werden. In de beslissende omloop moest Rita B. H. zich tevreden stellen met de 2e prijs, terwijl Quirinus niet alleen de eerste prijs, doch ook het kam pioenschap van Zuid-Holland be haalde. De totale omzet van de toto bedroeg 6670. Auto over de kop geslagen In de bocht van de Heerenweg, ter hoogte van de Driesprong is een per sonenauto over de kop geslagen. De bestuurder, en 23-jarige electro-mon- teur uit Katwijk moest uitwijken voor een Duitse wagen, die midden op de weg reed. Hierdoor kwam de DKW in de berm terecht met het ge volg, dat de chauffeur de macht over het stuur kwijtraakte. Het motorrij tuig" werd ernstig beschadigd. De bestuurder bekwam geen letsel. LEIDSCHENDAM Burgemeestersbenoeming De heer J. C. de Ridder, chef van de af deling financiën en belastingen van de gemeente secretarie is benoemd tot burgemeester van Ameide. De heer De Ridder behorend tot de A.R.-partij is voorzitter van het Roode Kruis alhier en van de B.B. Geslaagd Voor het staatsexamen gymnasium diploma A is geslaagd de heer J. J. M. Heemskerk. WASSENAAR Polio-inenting door eigen huisarts. In verband met de inentingen te gen kinderverlamming op grote schaal, waarmee over enkele weken in het gehele land een begin zal worden gemaakt, wordt ouders van in Wassenaar wonende kinderen, ge boren in 1952, 1953, 1954, en 1955 ver zocht, voor 1 september a.s., schrif telijk (adres: G.G, en G.D., Raadhuis „De Paauw") of telefonisch op num mer 2241 opgaaf te doen van de naam van hun huisarts, voorzover deze in Wassenaar woont. Het ligt n.l. in de bedoeling, dat de kinderen, zo enigs zins mogelijk, door hun eigen huis arts gevaccineerd zullen worden. Villabouw Architekt J. van Er ven Dorens heeft namens H. Mayer te Den Haag, het bouwen van een villa aan de Kievitslaan gegund aan J. A. v. d. Cammen te Rotterdam voor ca 200.000. SPORT HILLEGOM De eerste wedstrijd van de Flamin go's op de tournee door Engeland is in een nederlaag voor onze landgenoten geëindigd. Donderdagavond verloren zij na een spannende strijd met 6 runs van West-Kent Cricketclub. De uitslag was: West Kent 163 voor vijf (Burn 48, Ry- lands 50 n.o., Ingelse 3 voor 47)Fla mingo's 157 (Ingelse 48, Schuur 48, Lewis zeven voor 48). TAFELTENNIS Treffers. Deze week voor het eerst -in dit seizoen is er voor de junioren en adspiranten weer normaal op zaterdag middag trainen, 's Avonds gelegenheid voor de senioren te trainen. Volgende week weer donderdag en zaterdag trai nen. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE NOOTDORP De uitslagen van de gehouden drave rijen te Nootdorp luiden: Ypenburg-prijs, afstand 1680 m. Prij- zendraverij voor paarden, die nog geen f 2000 hebben gewonnen: 1. Venna Ax- kit (J. van Dooyeweerd) 2.39.2, 1.37.1; 2. Urchin Hanover (H. C. ten Hagen) 2.40.4, 1.33.3; 3. Volann O (J. Zuyder- duyn) 2.45.2, 1.36. Toto winnend f 3.80, plaats f 2.f 3.30, f 7.60, gekoppeld f 9.30, cov. f 7.40. Valkenburg-prijs, afstand 1660 meter. Serie-prijzendraverij voor paarden, die Parochiegeschenk een auto Woensdagavond zes uur staken de parochianen van de St. Josephparo- chie de vlaggen uit met de geel-witte wimpels om daarmede duidelijk te makendat zij met hun pastoor de j volgende dag (15 augustus) het feit zouden herdenken, dat deze veertig jaren geleden priester werd gewijd. Daartoe stond ook de r.-k. Harmonie „Crescendo" hij de brug, aan het eind van de Meerstraat, opgesteld, feest comité en kerkbestuur waren ter verwelkoming aanwezig evenals de geestelijkheid en familie van de ju bilaris. Bij de parochiekerk' hadden de verkenners gezorgd voor een af zetting. Voorafgegaan door een groep bruidjes en misdienaars betrad de pastoor daarna de prachtig versierde kerk. Toen allen hun plaatsen hadden in genomen, sprak kapelaan J. L. van der Laan een woord van welkom, waarna de feestvierende herder een plechtig Lof opdroeg met assistentie van kapelaan B. Vroklage uit Am sterdam en een neef van de jubilaris de eerwaarde heer B. A. J. Henkes. Hierbij waren o.m. aanwezig de burgemeester mr. dr. jhr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, wet houder W. F. van Dam en de ge meentesecretaris de heer J. Th. M. Punt. Op de morgen van Maria Ten hemelopneming, de dag van het feest, droeg de jubilaris om 9 uur een plechtige Hoogmis op. Als Presbyter ass. fungeerde Rec tor C. Campfers uit Schiedam, als diaken kapelaan B. A. M. Vroklage en als sub-diaken de eerwaarde heer B. A. J. Hepkes. Onder de H. Mis hield een zoon van de parochie, kapelaan P. Heems kerk, de feestpreek. Groot was het aantal parochianen dat onder deze H. Mis ter H. Tafel naderde. Tot bijzondere luister droeg bij de wijze waarop het zangkoor on der leiding van de heer L. de Vreeze, met aan het orgel de heer J. Witte- man, de gezangen van de mis „Ubi Caritas" van Mario Scapin, voor drie stemmig gemengd koor en na de H. Mis de cantate „Ecce Sacerdos Mag nus" van Herm. Strategier voor vier stemmig gemengd koor ten gehore bracht. Receptie Des namiddags van 3 tot 5 uur had er een receptie plaats waarop zeer velen uit de parochie en uit de plaat sen waar pastoor Theissen vroeger als kapelaan of pastoor zijn priester lijke taak heeft uitgeoefend, versche nen, onder aanbieding van diverse geschenken. Onder degenen die ter receptie verschenen was de burgemeester, jhr. Van Nispen, wethouder Van Dam en de gemeentesecretaris, de heer Punt. Ook ds. F. Brouwer, vergezelt» van zijn echtgenote, feliciteerde de pastoor. Tijdens de receptie sprak allereerst de heer Fr. Lommerse, voorzitter van het comité „Priesterfeesten" die het cadeau van de parochie aanbood het welk buiten was opgesteld en bestond in een nieuwe auto, merk „Opel Re cord" waarvan hij na een hartelijke gelukwens de sleutel overhandigde. De eerwaarde zuster Maria Magda- lena bracht de gelukwensen van de bewoonsters van huize Theresia over op rijm en onderstreepte haar dank woord met het aanbieden van een prachtig kasuifel met toebehoren. De burgemeester van Hillegom sprak daarna de feesteling toe en deed uitkomen hoe pastoor Theissen zich bij zijn komst in Hillegom ge plaatst zag voor de moeilijke taak om een heel bijzondere voorganger, bijzonder ook in de goede zin van het woord, op te volgen. Hij was daarin echter zonder moeite geslaagd en had zelfs met enorme snelheid het vertrouwen en liefde van zijn paro chianen veroverd. Spr. releveerde de goede verstandhouding tussen de ju bilaris en de burgerlijke overheid. De heer Jac. van der Weyden sprak namens het kerkbestuur. Twee misdienaars namens de accolieten en misdienaars en tenslotte sprak de pastoor een kort woord van dank dat hij des avonds in het Lof aanvulde met woorden van dankbaarheid aan God die hem tot het priesterschap had geroepen en dank ook aan zijn parochianen die dit feest voor hem tot een onvergetelijk feest hadden gemaakt. Bij de dank voor het ca deau, dat hij een beetje te luxe vond, voegde hij de wens dat het ook zou medehelpéh zijn taak beter ten uit voering te brengen. Het plechtig Lof, waarmede deze feestelijke dag werd besloten, werd des avonds door de jubilaris opge dragen met assistentie van kapelaan J. L. van der Laan en Rector L. Ver beek uit Leiden. Onder het Lof zong het zangkoor het Magnificat van H. Andriessen voor vierstemmig gem. koor en het „Te Deum" dat met af wisseling van koor en gelovigen werd gezongen onderstreepte de dankbaar heid van allen die het feest hadden meegemaakt. Marktberichten LEIDEN, 16 aug. Vee. Aanvoer: 12 stieren, 58 melkkoeien, 340 vette koeien, 90 varekoeien, ll'J vette kal veren, 25 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 200 fokschapen, 1140 vette lammeren, 24 varkens (zeugen), 257 schrammen, 608 biggen, 1 paard, 2 veulens, 8 geiten. Totaal 2.955 stuks. Notering: melkkoeien 1.0001150; vette koeien per kg sch. gew. 2.70 3.20, varekoeien 750950; vette kalveren p. kg. lev. gew. 1.702.30; nuchtere kalveren p. kg lev. gew. 1.401.70, vette scha" en 70105; fokschapen 80130; vette lamme ren 6585; zeugen 275335; schrammen 60100; biggen 4454 Handel: voor melkkoeien kalm; vette koeien vlot; varekoeien stil; vette kalveren matig; nuchtere kalve ren vlug; fokschapen redelijk; vette schapen en lammeren traag- zeugen, schrammen en biggen redelijk. Kaas. Aanvoer: 45 partijen Goudse en 5 par' jen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2.46, Goudse le kwal. 2.302.35; Goudse 2e kw. 2.232.29. Leidse le kwal. 2.48—2.58. Handel kalm. GOUDA, 15 aug., Kaas Aanvoer 149 partijen. Notering: eerste kwaliteit 2.29 tot f 2.34; tweede kwaliteit ƒ2.22 tot ƒ2.28; extra kwa liteit 2.35 tot 2.66. Handel kalm. R.A.VEEN, 14 aug., Bloemen Anemonen 13—22. Montbretia 1016 Dahlia 1033. Asters 816. Lathyrus 713. Liatrix 2335. Troschrysan then 4046; Asparagus Plumosus 3841 per bos. Chrysanthen Sum mer Snow 1518; Delight full 1012 Migoli 1721; Gift 1516; Millersdale 1718. Lelies 1213. Ornithogalum 79. Am. Anjers 510 per stuk. Groente Aardbeien 651.33 per 2 ons doos. Kropsla I 7.0011.00; idem II 3.007.00; andijvie 8.00 12.00; tomaten A 20.0027.00; idem B 24.00—29.00; idem C 20.00—22.00; Snijbonen 25.0051.00; Dubb. Stam- bonen 45.0058.00; stokprinsenbo- nen 70.0093.00; witte pronkbonen 15.0021.00. Augurken: aug. B 61.00; idem C 49.00—53.00; idem DA 42.00; idem D 28.0029.00; idem E 11.00 13.00; idem CD 30.00—31.00 per 100 kg. TER AAR, 15 aug., Groente Snijbonen 0.36—0.49; idem B 0.25 0.36; stamprinsessebonen 0.25; witte pronkers 0.150.19 alles per kg. Augurken: fijn 0.85; idem 2 0.70; fijn basterd 0.58; basterd 0.53; grof A 0.42—0.43; grof 1 0.28—0.30;CD 0.28 —0.29; idem 2 0.18; E 0.12 alles per kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2