HERENHUIS GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Gemeenteraad van Voorhout bezag financiële toestand Kroestsjef is weer vredelievend geworden te koop aangeboden MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 GEWESTELIJK. ARBEIDSBUREAU Naar het Gewestelijk Arbeidsbureau alhier mededeelt, steeg de geregi streerde arbeidsreserve aanbod in de periode van 29 juli t/m 3 aug. 1957 van 205 tot 240. Een stijging t.o.v. de vorige stand van 35. In de groep losse arbeiders en in geringe mate in de sector bouwnijverheid treedt de toename van het aanbod naar voren. De steeds gedurende de zomermaanden optredende schomme lingen van het aanbo.' verband hou dende met het gelegenheidswerk, doen zich dit jaar wel bijzonder sterk gevoelen, temeer nu de weersgesteld heid van dien aard is, dat van een opéénhoping van werk in de land en tuinbouw nog geen sprake is ge weest. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1953, 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat ten aanzien van 1953 en 1954 nog beduidend voorde lige verschillen, t.w. resp. 940 en 335 bestaan, maar dat t.o.v. 1955 en 1956 nadelige verschillen aan de dag tre den en wel resp. 50 en 100. Hieruit blijkt, dat de in het vorig be richt geponeerde stelling, dat het diepte van vorig jaar niet bereikt zou worden, juist is. Verwacht kan wor den, dat de werkloosheid, behoudens enkele uitzonderingen in verband met de weersgesteldheid, een stijgen de tendenz zal blijven vertonen, me de als gevolg van maatregelen op economisch gebied. Een analyse van het aanbod naar vorm van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerk- loosheid 185 35) seizoenwerkloos heid nihil en overige vormen van werkloosheid 55. De vraag naar mannelijke arbeids krachten onderging geen wijziging en beliep derhalve 700 geregistreerde aanvragen, waarvan er 265 betrek king hadden op jeugdigen (15 t/m 18 jaar). De werkgelegenheid in de metaal industrie en de textielindustrie is nog onverdeeld gunstig. In laatst genoem de sector bestaat vooral behoefte aan jeugdig personeel. In de overige be drijfstakken, behoudens de bouwnij verheid, waar met een vermindering van de vraag in de komende maan den gerekend moet worden, als ge volg van economische maatregelen, bestaat goede plaatsingsmogelijkheid. De arbeidsreserve van vrouwelijke arbeidskrachten vertoonde een toe name, t.w. van 80 tot 95. De geregi streerde vraag handhaafde zich en bedroeg ruim 300 aanvragen, waar van bijna 40 betrekking had op jeugdigen (15 t/m 8 jaar). In de textielindustrie, de confectie- industrie, de wasserijen, de verple ging en de huishouding bestaat nog steeds een tekort aan personeel. J. de Rooij geb. Van Schijndel en fam., Juliana van Stolberghof 51; L. van Drie en fam., grondwerker, aan boord woon schip Antje, Haarl. Trekvaart; C. P. J. Boon en fam., Van 't Hoffstraat 15; C. A. de Graaff en fam., stoker S.L.F., Hof- laan 105; W. C. Bouwens en familie, granietwerker, Lijsterstraat 23; W. A. van der Weijden en fam., grondwerker, lste Binnenvestgracht 23; H. B. Verwer, chauffeur, Temminckstraat 3; W. Aarts, De Genestetstraat 51a; A. C. Kleinjan, sociologe, Stille Rijn 8; B. A. M. van Iersel, Roodenburgerstraat 31; E. Tanis, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. M. G. C. Roosen, huishoudkundige, Rijns burgerweg 10; W. J. M. van Poelje, ver pleegster. Rijnsburgerweg 10; P. Duive- steijn, leerling-verpleegster. Poelgeester straat 24; W. van Herk, leerl.-scheeps- werktuigkundige, Cobetstraat 51; M. de Graaf, Lammenschansweg 139; C. C. M. Noordover, leerling-verpleegster, Hooi gracht 15; A. van Staveren, verpleegster, Rijnsburgerweg 89; G. de Vos. trans port-arbeider, Balistr. 64; D. Nieuwen- huis, Herenstraat 5a; W. P. J. Houben, textiel-technicus, Stieltjesstraat 43; L. v.- Klaveren, scheepswerktuigkundige, Rese dastraat 24; J. H. Muller, radio-radar monteur, Pieterskerk Koorsteeg 20; T. van den Berg, ass.-textielbedrijf, Merel- straat 45; J. D. van der Laan, grafisch monteur, v. Spekstraat 70; A. J. Klun- der, militair marine, 2e Binnenvestgr. 3a; J. Hoedemakers, winkelbediende, Cosijnstraat 24; L. J. van Lelijveld van Cingelshouck, onderwijzeres, Javastraat 20; J. H. Brouwer, kantoorbediende, Nieuwsteeg 33a; C. E. H. van den Berge, Zoeterwoudsesingel 74; L. Hüpscher geb. Sloos, Lammenschansweg 40; P. A. L. M. Vermeer, Kort Rapenburg 5a; H. Haas noot, gezinsverzorgster, Magd. Moonstr. 2; M. Schutrups, hulp in de huishouding, De Ruijterstraat 16. Vertrokken personen W. Schaling en fam., van Rijnsburger- singel 41a naar Breda, Steynlaan 92a; J. Verhoeven en fam., Druivenstraat 14, Enschede, Haaksbergerstraat 522; J. F. van Dunnéen en fam., Breestraat 119, Den Haag, Leuvensestraat 96; G. H. Bal- sters en fam., Meerburgerkade no. 32, Oegstgeest, Korenbloemlaan 13; J. Adriaanse en fam., Kanaalweg 90, War mond. Oranje Nassaulaan 19; D. J. N. W. Helvensteijn en fam., Ter Haarkade 6a, Oegstgeest, Surinamestraat 21; J. H. Borger en fam., Hoge Rijndijk no. 41, Utrecht, Minister De Visserstraat 49; N. Aukes en fam., Suringarstraat 27, Oegst geest, Korenbloemlaan 17; P. G. Bekke ring en fam.. Plantsoen 71, Verenigde Staten van Noord-Amerika; G. D. van der Plas en fam., Herenstraat 87d, Oegst geest, Korenbloemlaan 31; H. E. van der Meijden, geb. Overvliet en fam., Tol- lensstraat 3, Koudekerk aan den Rijn; C. A. Tjemkes geb. Waterreus en fam., a/b. Utrechtse Jaagpad t/o. no. 40, Kat- NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 okt.). Van der WerffparkTentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderdag bovendien 7.30— 9.30 uur (20 juli23 september). Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20523; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. wenk, a/b. woonsch. bij Karei Door manlaan: A. van Polanen en fam., Alb. Verweijstr. 19, Oegstgeest, Korenbloem laan 21; A. A. T. van Schie en familie, Hoge Morsweg 66, Oegstgeest, Deutzstr. 3; J. J. Turk en fam.. Bakker Korff- straat 14, Oegstgeest, Soembastraat 14; N. van der Linden en fam., Meerburger kade 29, Oegstgeest, Korenbloemlaan 15; P. Postma, Roemer Visscherstraat no. 41, Valkenburg (Z.-H.), 't Boonrak 42; J. Wisse, Zoeterwoudsesingel 82, Amster dam, Nassaukade 353; G. Hoekert, Oude Vest 35, Voorburg, Pr. Mariannelaan 145; J. Kranendonk, Rapenburg no. 12, Voorburg, Paradijsstraat 29; D. J. Cop per, Hogewoerd 140, Rotterdam, Graaf Florisstraat 25; E. B. van Hasselt, Rijn en Schiekade 36, Soest, Plasweg 21; E. B. van Hasselt, Rijn- en Schiekade 36, Soest, Plasweg 21; J. N. Gelok, Plant soen 103a, Alblasserdam, Pinksterbloem straat 30: M. Gelok geb. Verboeven, Kruisstraat 15, Alblasserdam, Pinkster bloemstraat 30; E. H. Star geb. Blonk, Drie Octoberstraat 49, Rijnsburg, Oegst- geesterweg 3d; M. P. van der Tas geb. Kühler, Scholtenstraat 28, Eindhoven, Leenderweg 349; J. C. den Haan, Rijns burgerweg 129, Katwijk, Noordwijker- weg 70; M. den Uijl, Zoeterwoudsesingel 28, Lopik, Lopikerweg 168; P. van Dru- nen, v. d. Brandelerkade 22, Lisse, Ko ningstraat 12; C. van Maarseveen geb. Muller, Breestraat 119, 's-Gravenhage, Leuvensestraat 96; K. A. Rigters, Fagel- straat 21, Oegstgeest, Leidsestraatweg 11; J. Welbergen, Rijnsburgerw. 141, Weesp, Buitenveer 33; P. M. Perquin, Stille Mare 2, Oegstgeest, a/b. woonsch. achter Hoge Morsweg 78; M. F. J. Perquin geb. Slierings, Aloëlaan 4, Oegstgeest. a/b. woonsch. achter Hoge Morsweg 78; H. Menger, Herensingel 31, 's-Gravenhage, Pr. Mauritslaan 95; B. de Vries, Merel straat 30, Oegstgeest, Regentesselaan 47; H. Rijnsburger, Middelstegracht no. 121, Rotterdam, Mathenesserlaan 481b; J. Strijk, Willem de Zwijgerlaan 14, Hil versum, Loosdrechtsebos 7; J. T. Ran- curet geb. Taverne, De L. de Kanter straat 32, Verenigde Staten van Noord- Amerika; R. E. Rancuret, De M. van Streefkerkstraat 20, Verenigde Staten v. Noord-AmerikaL. J. T. van der Kamp, Maredijk 149, 's-Gravenhage, Pluvierstr. 443; E. Lietaert Peerbolte, Janvossen- steeg 54, 's-Gravenhage, Pr. Mauritsplein 29; M. M. Driesen, Morsstraat 44, Lei derdorp,- Koningstraat 58; J. de Looze, Ter Haarkade 6, 's-Gravenhage, v. d. Vennestraat 87; E. Zorn, Zoeterwoudse- weg 130, 's-Gravenhage, Breitnerlaan 37; C. J. L. Bousie, Drie Octoberstraat 31a, Amsterdam, Ceintuurbaan 286; A. Detz, Stadhouderslaan 28, Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 86; H. F. T. Rozier, Leliestraat 72, Canada; P. M. Reijnders, De Sitter- laan 39, Amsterdam, Brouwersgracht 73 huis; H. M. Hoogvliet, Anna v. Buren- hof 58, Nieuw-Helvoet, C 138; E. A. Hulst, Lorentzkade 9, Utrecht, Amster damsestraatweg 190; A. Pronk, Hoge woerd 27, Rotterdam, Rozenburglaan 42; O. V. R. Emmens geb. Spatkowa, Zoeterw. Singel 7, Amsterdam, Paulus Potterstraat 5 huis; M. E. Claeys, Zoe terw. Singel 7, Amsterdam, Paulus Pot terstraat 5 huis; V. R. van Poelgeest geb. Spatkowa, Zoeterwoudse Singel 7, Am sterdam, Paulus Potterstraat 5 huis; J. M. Hendriks geb. Van Offeren, Breestr. 150, Nijmegen. Hofstraat 27; J. Sier. H. Rijndijk 85, Nijmegen, Graadt v. Rog- genstraat 8; T. C. Stuivenberg, Mus- schenbroekstraat 13a, 's-Gravenhage, Paulus Buysstraat 68; W. J. v. 't Oos ten, Beatrixstraat 10, Egmond aan Zee, Julianastraat 82; B. van Rijn, Os- en Paardenlaan 30, 's-Gravenhage, Herman Costerstraat 179; J. Schouten. Heems kerkstraat 82. Ede (Gld.), Graaf Ben- tincklaan 9; A. M. Blokzijl, Haarlemmer- W. H. Asselbergs f Omgekomen bij vliegramp De Leidenaar W. H. Asselbergs, Kanaalweg 124, behoort tot de slacht offers in het Marine-vliegtuig, dat bij Merauke is neergestort. Wijlen de heer Asselbergs is 28 jaar oud, gehuwd en vader van één kind. Op 16 augustus 1951 werd hij tot officier beëdigd, op 1 maart '53 be vorderd tot Lt. t. z. 2e klasse en op 16 augustus '55 bevorderd tot lt. t. z. 2e klasse oudste categorie. Hij was in het bezit van het mari ne-vliegbrevet en het waarnemers brevet. De heer Asselbergs is katholiek. PTT-AUTO TEGEN VOLKSWAGEN. Op het kruispunt Lammenschans- weg-Koninginnelaan botsten vanmor gen een wagen van de PTT en een volkswagen tegen elkaar. De volks wagen werd aan de rechterzijde ge grepen en in het bloemperk in het midden van de Koninginnelaan ge worpen. De wagen werd zeer ernstig beschadigd. De auto van de PTT liep eveneens schade op. De bestuurder van de volkswagen, een Italiaan, kreeg geen letsel, evenals de chauf feur van de PTT-auto. De aanrijding gebeurde, doordat de bestuurder van de Volkswagen geen voorrang ver leende. Opruiming. De Leidse politie heeft zaterdag avond opruiming gehouden in de Pie- ter Huibertshof, tegenover Heck's lunchroom, aan de Steenstraat, waar velen hun fiets of bromfiets plaatst hadden. De eigenaars konden, na ontvangst van een „bon" hun bezit afhalen. Rioleringswerken uitbreidingsplan Zuid. Dor de direkteur van Gemeente werken is namens b. en w. het leg gen van 600 m. riolering in het uit breidingsplan Zuid gegund aan de fa. J. Mens te Lisse voor 60.000, VISWEDSTRIJD SPORT EN GENOEGEN. Zondagochtend hield „Sport en Genoegen" een tweede viswedstrijd in de Zijl. Het weer was ongunstig en de vangst was slecht. Er werd 2 maal 1 y uur gevist om het zwaarste gewicht. De uitslagen waren: 1. A. C. Po- lanen; 2. R. de Roode: 3. L. Wald- man; 4. A. Slingerland; 5. J. v. d. Linden; 6. S. Holswilder; 7. W. Wies- senberg; 8. C. Jongeleen; 9. M. Mie- loo; 10. J. Laterveer. Extra prijs voor de grootste voorn L Waldman; extra prijs geringst aan tal grammen F. Holswilder. straat 44a, 's-Gravenhage, v. Loostraat 112; C. J. Schneider. Hooigracht no. 94, 's-Gravenhage, Maastrichtsestraat 96; O. A. Schafstadler, Sluisstr. 12, Duitsland; J. P. Rijnbende. Hoge Morsweg 34, Gr.- Brittannië; H. J. Eijhusen. Drie October straat 45a, Amsterdam, Retiefstraat 101; E. M. van den Bergh, Witte Singel 10, Roosendaal CA NB, Raadhuisstraat 1; P. Koelewijn, Witte Singel 27, Katwijk, Achterkerkweg 9; H. P Verhoef, Hoge woerd 140,. Brits-Oost-Afrika; J. v. d. Berg, Brederostraat 11, Wassenaar, Mey- boomlaan 1; S. van Gyn, Haagweg 236; De Bilt (Utr.), Rubenslaan 1; G. A. Beu kers. Druivenstraat 31, Amsterdam, Ar- gonautenstraat 32 I; G. Honsbeek, Peli kaanstraat 14, Ruurlo, Veldhoek B 44; A. C. E. Landman, Nieuwe Rijn no. 74, Voorburg, Park Vronesteyn 16; J. P. W. Slierings, Duizenddraadsteeg 11, Zwe den;: C. Slierings, Duizenddraadsteeg 11, Zweden; L. Guijt, vertsenstraat no. 63, Katwijk, Jan van Galenstraat 24; L. A Pieters. Hogewoerd 84, 's-Gravenhage, Madoerastraat 3; H. G. Ruijs, Papengr. 20a, 's-Gravenhage, v. Slingerlandtstraat 103; J. E. J. A. J. Ruth. Wasstraat 59. Ermelo, Nachtegaalweg 60; J. Wiebes, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 10, 's-Graven hage, Hollanderstraat 54; J. E. Ravens- bergen, Witte Singel 27, Voorschoten, Donklaan 53; A. T. J. van der Voort, Morsweg 83—83a, 's-Gravenhage, Loos- duinseweg 917a; P. J. van der Zon, Boerhaavelaan 2, Leerdam, J. v. Arkel- straat 4. De gemeenteraad kwam in spoed zitting bijeen. Eerst werden de ge loofsbrieven van de heer Jansze na gezien en in orde bevonden, zodat in de volgende vergadering de raad compleet is. De voorzitter deelde mee, dat be richt ontvangen was over het na 15 augustus niet meer verlengbaar zijn van een kasgeldlening. Vandaar het bestuursvoorstel aan te kloppen bij de N.V. Bank van Nederlandse Ge meenten. Aanvullend werd voorge steld het bedrag te verhogen van ƒ200.000 tot ƒ350.000 tot 31 decem ber van dit jaar. Omdat de heren Weve, De Groot en Van der Lans met kennisgeving afwezig waren, stemden slechts vier raadsleden voor dit voorstel, dat dus toch is aangenomen. De voorzitter deelde mee, dat in het college wel eens overwogen is om op een andere manier aan geld te komen. Gedacht is zelfs aan de ver koop van het gemeentelijk woning bedrijf Boerhaave. Dit zou nu met de hoge huren onlogisch zijn, maar de plannen voor de bouw van woning wetwoningen moeten ook doorgaan. B. en w. zullen de zaak geducht on der de loep nemen, maar in uiterste noodzaak verkoop voorstellen. Uit het verdere verloop bleek, dat de gemeente alleen op de kapitaals- dienst gebrek heeft; de gewone dienst functioneert goed. Afgewezen werden twee bezwaar schriften van de heren A. J. Geer- lings en H. Geerlings, inzake het on derhoud van de woningen Berg Amo- laan 17 tot en met 27 en 9 tot en en met 15. De heren Van der Ploeg en Eigenbrood onderstreepten dit voorstel. Door weigering van de huis eigenaren de woningen te verbeteren, hadden de bewoners het gemeente bestuur ingelicht. De eigenaars kwa men in beroep bij de raad. Dit werd afgewezen. Het aanvullende voorstel om enige percelen grond van mevr. Vester-Hoogenduin aan te kopen voor de aanleg van de Irenestraat, werd goedgekeurd. „Nooit meer oorlog" ?eUSïan%:te^LóeOPteinvoertVe- Kroestsjef, de leider van de Russi sche communistische partij, heeft te Leipzig op een bijeenkomst van de plaatselijke intelligentsia gezegd, dat zijn zoon in de laatste wereldoorlog om het leven is gekomen. Volgens Kroestsjef heeft vice-premier Mikojan ook een zoon in de tweede wereldoor log verloren. Dit bericht het orgaan van de Oostduitse communistische partij „Neues Deutschland". Kroestsjef zou voorts hebben opge merkt, dat een bestendige vriend schap tussen het Russische en het Duitse volk de consequentie is, die men moet trekken uit de zware be proevingen, die vele gezinnen in de Sowj et-Unie en Duitsland in de laat ste wereldoorlog hebben moeten on dergaan. Dat betekent volgens de Russische partij-leider, dat er geen oorlog meer in Europa zal komen en het gevolg hiervan is dat er vrede in de hele wereld zal heersen, zo meldt „Neues Deutschland". De plannen van de Oostduitse rege ring om in Oost-Duitsland de algeme ne dienstplicht weer in te voeren, hebben voorlopig schipbreuk geleden door het verzet dat de Russische am bassadeur in Oost-Duitsland hiertegen geboden heeft. Volgens het Westber- lijnse blad ..Tag" past een dergelijke maatregel niet in de ontwapeningspo- litiek van de Sowjet-Unie. De Russische ambassadeur heeft daarom opdracht, gegeven de cam pagne 'om vrijwilligers voor het Oost- Laatste Berichten De treinbotsing DE REDDINGSPOGINGEN. De pogingen van de reddingsploeg van de Nederlandse Spoorwegen om nog twee slachtoffers uit de trein te bergen zijn tot op dit ogenblik ruim half drie nog niet gelukt. Urenlang zijn de mannen met snij branders bezig geweest zich toegang te verschaffen tot de verwrongen resten. Het is hun echter tot nu toe niet gelukt, de slachtoffers te berei ken. Men heeft nu een grote kraan voor het eerste deel vap de Bossche trein gezet en hoopt de treinstellen uit elkaar te kunne trekken. Daar na zal men opnieuw een poging doen de slachtoffers te bereiken. Het staat vast, dat nog twee per sonen, die inmiddels overleden zijn, beklemd zitten. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat in de coupé nog andere slachtoffers zullen worden gevonden. DE LUGUBERE VONDST IN ZANDVOORT. Dr Hulst uit Leiden heeft vanoch tend de sectie verricht od de romp van het ontzielde lichaam, dat enige jongens zondagmiddag in een van de modderkommen in Zand oort heb ben ontdekt. Het blee.* afkomstig te zijn van een mannelijk persoon, waar van de leeftijd nog niet is na te gaan. Volgens schatting zou het lichaam ongeveer twee jaar in de modder ge legen hebben. Het bleek nog vrij gaaf te zijn. Nu als vaststaand wordt aangenomen, dat een misdrijf is ge pleegd, zal hedenmiddag naar overige ledematen worden gedregd. OPNIEUW EEN ONTVLUCHTE GEVANGENE TERECHT. De 28-jarige voeger M. E. uit Hil versum, die op zondagochtend 28 juli omstreeks half elf via het dak uit het huis van bewaring i p de Wetering schans te Amsterdam wist te ontsnap pen, heeft zich vanochtend om kwart voor acht vrijwillig bij het politie bureau te Hilversum gemeld en is terstond naar Amsterdam terugge bracht. Hij is thans weer in het huis van bewaring opgesloten. Zo is ook aan de vermetele ont vluchting van deze beroepsinbreker, die op 15 juli j.l. door de Amster damse rechtbank tot 3 jaar gevange nisstraf met aftrek werd veroordeeld, een eind gekomen. De vluchteling Volgens het blad, dat zich baseert op inlichtingen van een naar het Westen gevluchte secretaris van een Saksisch kringcommando, bestaat er sinds het begin van dit jaar een cri sis in het Oostduitse volksleger t.a.v. de rekrutering. Met tyfus besmette margarine Een grote westduitse magarlne- fabriek heeft de huisvrouwen drin gend gewaarschuwd, geen van de on geveer 1.200.000 pakjes margarine te gebruiken, die in de afgelopen vier weken door deze fabriek zijn afge leverd. Het is nl. mogelijk, dat zij met tyfusbacillen zijn besmet. De pakjes zijn verkocht in de sta ten Beieren, Hessen, Wuertemberg- Baden en de Rijn-Palts. Op veertien juli bleek, dat drie leden van het persopeel van de fa briek aan tyfus leden en in de twee volgende weken kwamen er nog drie patiënten bij. Zes employé's staan onder medisch toezicht. De ziekenhuizen in Neurenberg hebben al voorzorgsmaatregelen ge nomen met het oog op een eventuele tyfusepidemie. heeft zich ruim twee weken in Hil versum schuil weten te houden, voor hij het besluit nam zich toch maar weer bij de politie aan te geven. Zijn ontsnapping uit het huis van bewa ring is maandag 29 juli in dit blad vermeld. Vermoedelijk heeft de ontvluchte gevangene tenslotte ingezien, dat hem nauwelijks een keuze werd over gelaten. Hij zou zich jarenlang heb ben moeten schuilhouden en zou zich al die tijd nauwelijks op straat kunnen vertonen zonder het risico te lopen dat hij zou worden herkend en gearresteerd. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS KOST VERLIES VAN SCOOTER OF MOTOR. Hoewel er geen sprake is van ex tra controle zal de politie van Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen in op dracht van de officier van justitie te Rotterdam de motorrij wielen en scoo ters in beslag gaan nemen van een ieder, die erop betrapt wordt deze voertuigen zonder rijbewijs te berij den. Deze actie zal morgen beginnen en de officier van justitie te Rotter dam, mr. S. J. van der Hoeven, hoopt, dat zodoende meegowerkt wordt het aantal verkeersongevallen te Rot terdam in ."956 20.118 verkeersonge vallen en 43.627 processen-verbaal op verkeersgebied te veiminderen. Daarnaast wordt de actie begonnen op verzoek van de kantonrechter te Rotterdam, die het rijden zonder rij bewijs te berechten krijgt; op het ogenblik ligt er te lange tijd tussen de overtreding en de uitvoering van een vonnis, zodat een straf weinig ef fect sorteert. Op het ogenblik betrapt de Rotter damse verkeerspolitie oer maand 20 of 25 van dergelijke o ,-ertreders, die men in,drie groepen kan indelen. Zij die per moW of scooter met vakan tie willen en hoewel gezakt voor hun rijbewijs toch gaan rijden, ten tweede zij, die een dergelijk voertuig al vast maar op afbetaling hebben gekocht en zij, die een oefenvergunning heb ben. De laatsten mo en slechts in bepaalde straten oefenen, doch hou den zich hieraan niet. De padvinders weer in het water De 35.000 padvinders op de Wereld jamboree bij Birmingham zijn zon dagavond weer door zware regen buien overvallen. De hoofdwegen van Sutton Park, waar de Janboree wordt gehouden, waren veranderd in een modderstroom. De toestand liet zich erger aanzien dan de vorige week, doch de padvin ders werden ditmaal niet verrast door het water, omdat zij greppels rondom hun tenten hadden gegraven. Evacuatie was niet nodig. Dinsdag en woensdag wordt het kamp opge broken en zullen de padvinders naar huis terugkeren. De sluitingsplechtighei zal maan dagavond worden verricht door lady Baden-Powell, de weduwe van de stichter van de padvindersbeweging. Marktberichten ROTTERDAM, 12 ug. Vee. Aan voer 1595 stuks w.o. 1104 vette koeien. 491 varkens. Vette koeien 3.003.20 2.70—3.00, 2.50—2.70; varkens 1.83—1.81—1.78. Vette koeien aan voer even groter, handel kalm, voor al niet lager in prijs, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer kor ter, handel redelijk, prijzen van vo rige week konden zich door de korte aanvoer handhaven; zware varkens 1.70. TER AAR, 10 aug. Groente. Snijbonen 0.330.43; idem B. 0.25; stokprinsessebonen 0.70; witte pron kers 0.15 alles per kg. Augurken: fijn 0.88. idem 2. 0.70; fynbasterd 0.71; basterd 0.57; grof A. 0.37; grof 1. 0.27—0.28; CD. 0.28—0.30; idem afw. 0.13; E. 0.13 alles per kg. VINKEVEEN. Op de Coöp Groente- en Fruitveiling te Vinke- veen zijn op de veiling van 9 aug. de volgende prijzen besteed: Andijvie 912; Groenekool 1823; Rode kool 8; Kroten 1216; Postelein 45; Ra barber 810; Spinazie 3337; Toma ten 2046; Uien 1215; Waspeen 1322; Pronkbonen 27—49; Snijbo. nen 2044; Stambonen 5667; Stok- prinsen 6075 cent per kg. Bleek selderij 3134; Bloemkool 1347; Komkommers 815; Sla 1115 cent per stuk; Bospeen 2326; Peterselie 23 selderij 24 cent per bos. 536ste STAATSLOTERIJ 3e Ma, HOGE PRIJZEN 35 000 5455 5000 13602 2000 7554 11500 8224 9529 1000 8022 8867 12388 16526 17903 aa 6598 7146 8536 9291 10209 11715 12341 13439 14392 14,508 18750 211216 21472 1005 1162 12b9 1273 1661 2166 2211 2778 2925 3173 3296 3474 3587 3870 4117 4251 4289 4395 4492 4518 4862 4978 5167 5188 5436 5952 6213 6218 6601 8038 8395 8996 9188 9623 ?IH?* ^.oi036?,,!?9}4 11056 11079 11572 11577 11611 11649 12272 125(15 13(146 13891 13928 14384 14530 14792 14816 15070 15326 15351 15-161 15684 15788 16503 16546 16693 17205 18546 19667 20157 20345 21099 21374 21526 21738 21844 1015 041 304 317 i 547 570 J 155 167 372 875 596 G28 916 938 959 971 993 2017 050 222 257 441 475 630 642 871 891 8(110 022 281 284 450 457 720 723 931 933 4008 061 223 271 611 618 5025 042 f 256 270 558 572 f 752 764 6007 027 C 177 205 i 515 521 f 816 820 7048 075 1 250 264 2 094 116 315 392 J 527 547 i 692 773 I 929 964 1 034 046 I 365 374 S 097 138 i 329 414 l 641 730 i 094 162 371 456 4 680 717 i 784 790 f l 064 078 1 275 286 587 634 t i 917 920 l 168 169 1 515 522 1 657 664 f l 751 759 7 873 875 I 089 124 835 851 8011 038 184 211 214 221 230 258 266 344 363 366 3S2 386 457 494 559 5S7 631 634 636 661 706 805 849 852 854 865 874 894 965 969 9014 045 122 137 prijzen van 1 236 241 264 1 463 531 542 1 765 833 909 125 144 191 394 406 411 1 585 596 625 1 798 834 850 l I 193 235 249 1 436 447 448 588 652 656 678 I 829 850 863 922 171 195 214 i 469 479 521 955 970 994 l 212 246 250 I 475 510 319 1 740 744 748 2 925 930 970 152 163 175 342 495 506 i 728 741 763 927 955 229 230 238 528 529 539 i 678 682 692 813 826 834 155 160 170 270 289 318 511 514 529 743 755 767 915 928 934 102 106 114 213 216 268 421 429 438 ML. 523 531 549 594 624 636 638 682 687 746 795 i 061 072 149 186 1 389 409 1 500 501 f 280 347 444 456 564 578 796 816 817 819 877 893 935 965 10020 027 231 252 453 486 780 796 11005 022 050 064 096 136 140 261 264 265 269 270 305 309 442 444 476 481 499 535 542 CÜ5 607 637 643 669 689 735 i 067 086 I 302 356 i 593 682 868 944 1 184 208 211 392 406 450 717 732 734 9 920 928 935 939 1 030 039 050 059 0 211 252 313 317 9 486 513 532 «37 5 801 817 821 859 1 2 100 121 132 158 1 267 290 291 296 7 445 471 476 490 1 569 601 618 «22 0 794 806 895 9U6 1 029 044 047 093 378 408 412 416 5 581 589 628 637 7 796 813 845 852 8 027 033 038 045 5 206 262 287 274 3 484 500 558 562 7 716 725 762 823 2 977 993 5 026 032 040 094 948 992 998 073 074 110 111 187 322 362 380 420 433 649 066 710 711 784 861 896 906 016 938 191 312 346 520 522 634 686 921 931 103 154 426 492 659 661 857 065 062 093 807 353 574 594 207 237 240 352 360 398 637 541 549 698 727 739 187 237 252 509 519 520 767 769 785 971 129 189 192 362 408 409 bl4 049 698 902 906 938 117 125 133 142 160 I 246 340 345 347 515 517 554 577 I 753 77» 820 823 857 859 868 874 899 1 044 071 O90 102 378 308 444 485 813 819 875 962 L 026 035 045 055 130 246 253 318 1 421 442 472 482 679 718 767 782 949 973 L ('26 030 034 055 I 147 156 188 196 1 350 355 357 398 J 723 767 778 816 922 987 991 J 032 035 053 054 201 202 206 211 331 334 375 377 534 576 610 664 I 823 854 873 884 060 175 194 217 414 429 451 453 558 H<)4 «10 613 758 767 773 783 949 973 998 115 160 182 185 225 506 358 591 606 732 966 977 989 100 120 142 144 157 351 353 371 885 407 488 511 636 611 629 800 843 847 866 901 068 080 107 127 130 197 206 213 208 292 438 139 472 532 609 818 820 823 855 871 066 070 213 215 395 413 67D (,73 940 946 225 249 477 502 618 631 801 808 «177 114 130 278 303 316 428 430 450 695 719 788 949 959 962 3-12 343 397 543 544 546 644 647 653 834 848 920 32* Nog enkele nette jon gens en mannen kunnen opgeleid worden tot breier. Aanmelden: Schelpenkade 14a. 32* Te koop partii zwaar gewortelde aardbeienplan- ten D. Evern. Jac Bakker Gzn Noordeinde 165a. Roe lof arends veen. Adverteert in dit blad op lste stand te Leiden. Beneden leeg te aanvaarden Koopprijs ƒ20.000.—. Br. onder no. 8364 bur. v. d. blad. Am bil.lartkrl.lt, merk ..Triangle meer dan 25 laar geleden reeds door velen geprefereerd. Het Leids biljartadres: Drift straat 5. tel. 31961. 32* Meisjes van 15 jaar en ouder. wordt breister, spoelster of kettelaarster. Aanmelden: Schelpenkade 14a.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3