Van Weezei won kampioenschap van Nederland Lee Calhoun nam laatste horde verkeerd Fangio - uitgedaagd - antwoordde met een uitdaging DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 n* LF.TDSF CTOTTRANT PAGINA U De uitslagen van de laatste ronden luiden: Groep I: G. PerloM. Quakkelaar 10, Ch. van WeezeiP. Hoogendoorn ViBredewoutF. van Roessel HM* DiemerN. Plokker 10, M. Kloostrair. H. van Donk 0—1, J. Dries G. Beye 01. Groep Ha: G. HofsommerH. Aalders 0—1, J. DonkT. de Ruyter y]/2, G. Sluyterpater dr. N. van Doornik 10, H. van WoerdenM. Goudberg y2y, G. CieraadJ. Bos 10, R. AronsM. van Steenis 10. Groep lib: Drs. J. PoolG. Boon 01, M. JacobsonE. de Block yM» C. JansenB. Smit yy, E. KettingJ. Keizer yy, Th. van Soestpater E. Krekelberg 0—1, W, DemmendalK. van der Sluys 10. Groep III: J. Koet—C. Verzijl 1—0, J. van WeesP. de Lange 01, G. de Vries P. Stouthart yy, H. van Deelen P. Stuiver yy. Groep IVa: J. CorbeelJ. van de Pol 10, M. Etmansdrs. C. Eenennaam 10. L. van GulikR. Nimpoeno 01, A. Hooyerdr. Toren 01. Groep IVb: Pater A. van BurenA. Voors 10, J. KaanJ. Veis 01, H. v. Alphen—J. Dietz 0—1, R. Folkeringa— W. van Ast 10. Groep IVc: H. de Vries—D. Okker 01. J. Rinckpastoor Collet 10, W. MÖhlmannJ. de Klepper 1—0, mevr. H. van Aalst-Duinen MontynJ. Knoek 1—0. Groep V; mevr. H. Vels-StroetD. Okker 01, J. DuboisD. Koning 10, C. BergJ. Verkuil 10, mej. C. Ste- geirianG. Schellekens 1—0. Groep VI, vijfde en laatste ronde: R. Klooker-a-S. From 01, A. Salverda—J. van der Horst 01. Th. van de Wetering W. Bosscha 01. Groep Vila, vijfde en laatste ronde: L. Schipper—C. van de Wetering 10, Y. VerburgG. Bosscha 01, S. Jensen J. Hofman 10. Groep Vllb, vijfde en laatste ronde: C. VerburgG. Bil 01, C. van de We teringE. Geitz 10, S. HolmC. Berg hout 10. Groep VIII, vijfde en laatste ronde: B. JochumsunK. Plug yy, N. van GemerenN. Veerman yy, J. van SoelenA. Mendes 01. De eindstanden De eindstanden in de diverse groepen zijn: Hoofdgroep: 1. Chr. van Weezei 5y pnt.; 2. F. Roessel 4y pnt.; 3. H. Brede wout 4y pnt.; 4. E. Diemer 4y pnt.; 5. P. Hoogendoorn 4 y pnt.; 6. ir. H. van Donk 4 pnt.; 7. N. J. Plokker 3y pnt.; 8. G. Perlo 3 pnt.; 9. M. Quakke laar 3 pnt.; 10. G. Beye 3 pnt.; 11. M. Kloostra 2 pnt.; 12. J. Dries 0 pnt. Groep Ha: 1. T. de Ruiter 5 pnt.; 2. G. Hofsommer 4y pnt.; 3. R. Arons 4y, pnt.; 4. G. Cie/jad 4H pnt.; 5. H. Aalders 4 pnt.; 6. G. Sluiter 4 pnt.; 7. H. van Woerden 3y pnt.; 8. J. Donk 3y pnt.; 9. M. Goudberg 2y2 pnt.; 10. pater dr. N. van Doornik 2 pnt.; 11. M. van Steenis 2 pnt.; 12. J. Bos 2 pnt. Groep lib: 1. G. Boon 6y pnt.; 2. C. Jansen 4y2 pnt.; 3. E. de Block 4y pnt.; 4. B. Smit 4 pnt.; 5. E. Ketting 3y pnt.; 6. pater E. Krekelenberg 3y2 pnt.; 7. J. Keizer 3 pnt.; 8. M. Jacobsen 3 pnt.; 9. drs. J. Pool 2y pnt.; 10. Ws Dem mendal iy pnt.; 11. Th. van Soest 2y pnt.; 12. K. van der Sluijs 2 pnt. Groep III: 1. H. van Deelen 5y pnt.; 2. P. Stouthart 4y pnt.; 3. G. de Vries 41/ pnt.i 4. P. de Lange 3y pnt.; 5. J. Koot 3 pnt.; 6. J. van Wees 3 pnt.; 7. P. Stuiver 2y, pnt.; 8. C. Verzijl 1 y pnt. Groep IVa: 1. M. Etmans 6 pnt.; 2. drs. C. S<jennaam 5y, pnt.; 3. J. Cor beel 3 y pnt.; 4. R. Nimpoeno 3 pnt.; 5. dr. Toren 3 pnt.; 6. L. van Gulik 3 pnt.; 7. J. v. d. Vd 2 y pnt.; 8. A. Hooyer 1 y pnt. Groep IVb: 1. R. Folkeringa 6y pnt.; 2. J. Veis 5 pnt.; 3. J. Diets 3y pnt.; 4. J. Kaan 3y pnt.; 5. pater A. van Buuren 3 pnt.; 6. A. Voors 3 pnt.; 7. W. van Aast 2y pnt.; 8. H. van Alphen 1 punt. Groep IVc: 1. D. Okker 3y pnt.; 2. J. Koet 4y pnt.; 3. mevr. H. van Aalst - Van Duynen 4 pnt.; 4. H. W. Möhlmann 3 y pnt.; 5. H. de Vries 3 pnt.; 6. J. de Klepper 2y pnt; 7. J. Rinck 2y2 pnt.; 8. pastoor A. Collet 1 y punt. Groep V: C. Berg 6y, pnt.; 2. D. Okker 5y, pnt.; 3. mej. C. Stegeman 5 pnt.; 4. D. Koning 3y pnt.; 5. mevr. H. Vels-Stroet 2y pnt.; 6. J. Dubois 2y pnt.; 7. J. Verkuyl 2 pnt.; 8. G. Schel lekens 1 punt. Groep VI: 1. W. Bosscha 4y pnt.; 2. S. From 3 pnt.; 3. R. Klooker 3 pnt.; 4. J. v. d. Horst 2 pnt.; 5. Th. v. d. Weteringh ly pnt.; 6. A. Salverda 1 punt. Groep Vila: Sv. Jensen 4y pnt.; 2. J. Hofman 3 pnt.; 3. L. Schipper 3 pnt.; 4. G. Bosscha 2 pnt.; 5. Y. Verburg 1 y punt. Groep VIII: 1. A. Mendes 4 pnt.; 2. B. Jochumsen 3y pnt.; 3. K. Plug 3 pnt.; 4. 5?. van Gemeren 3 pnt.; 5. N. Veerman iy pnt.; 6. J. van Soelen 0 punten. Groep IXa: W. Struyk 2y pnt.; 2. F. Demmenie 1 y pnt.; J. v. d. Wijngaard 1 punt; 4. J. Bakker 1 pnt. Groep IXb: 1. W. van Beek 2y pnt.; 2. Th. N. de Leeuw 2 pnt.; 3. W. Mark iy pnt.; 4. J. J. Jager 0 pnt. De sluiting Na het uitspelen van de laatste par tijen begon om 5 uur de slotplechtigheid. Als waarnemend voorzitter trad namens de bond op de heer A. Hollander, die ene onprettig karweitje vond te slui ten. Het had spr. verheugd, dat er voor al zoveel jongergn hadden deelgenomen. Tegenover de keuze van de plaats had spr. sceptisch gestaan, maar deze me ning had hij moeten herzien. Alles was meegevallen en vooral het uitstapje van woensdagmiddag had alles tot dusver overtroffen. De heer Hollander bracht dank aan het bestuur van de Bode- graafse schaakclub voor al de goede zor gen. De heer Kiiper ontving een kost baar schaakétui als aandenken, omdat hij vooral dè man was geweest van de organisatie. Twee jeugdige leden, die dagelijks klokken en stukken hadden verzorgd, ontvingen ook een étui. De heer Modderman riep vervolgens de winnaar van de hoogste groep naar voren, die behalve de wisselbeker met felicitaties, enkele schaakboekwerken in ontvangst kon nemen. Mevrouw H. van Aalst overhandigde de voorzitter namens de deelnemers een couvert met inhoud voor het komende tournooi in Wagenin- gen. De heer Bosscha uit Leiden ont ving als oudste deelnemer een rokertje. Hierna werden alle prijswinnaars naar voren geroepen om onder het aanhoren van een toepasselijk woord hun prijs in ontvangst te nemen. Het laatste punt van het programma was een gezellig diner in hotel Van Haaften. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft de scheidsrechters aangewezen, die op de internationale lijst van de Fifa zullen worden geplaatst. Het zijn de heren W. Beltman (Deventer), J. Bronkhorst (Velp), L. Horn Jr. (Bentveld), A. van Leeuwen (Enschede), J. H. Martens Zeist), P. Roomer (Rotterdam) en KI. Schipper (Groningen). Allen zijn ge rechtigd interlandwedstrijden te leiden. De vroegere splitsing (er waren zgn. en B-lijsten) is namelijk door de Fifa opgeheven. centrale trainingsbijeenkomsten voor de kandidaten voor het Nederlands elftal zullen komend seizoen niet meèr in Boxtel worden gehouden, doch in hét sportpark „De Vliert" in Den Bosch. De spelers, die deze week worden geselec teerd, zullen op woensdag 14 augustus a.s. voor de eerste keer bijeenkomen. LAWNTENNIS NEDERL. ZEGE OP PAKISTAN Tijdens het tournooi om de interna tionale kampioenschappen van Neder land voor tennisleraren, dat te Noord- wijk is voortgezet, heeft zich in de" kwart eindstrijden dubbelspel een verrassing voorgedaan. Het Nederlandse paar H. HemmesMulder slaagde er in nl. in de sterke spelers uit Pakistan Noor Ahmed Khan en Mustaq een nederlaag toe te brengen. De cijfers waren: 62 26 64 6—1. De uitslagen luiden verder: Enkelspel, kwart finales: Cawthom (Austr.) versl. Buytelaar (Ned.) 62 6—1 6—2, Imetti (Fr.) versl. Mulder (Ned.) 64 6—2 6—0; Joop de Mos (Ne derland) versl. Stuhldreier (Duitsl.) 64 4—6 6—2 64; Molloy (Austr.) versl. Noor Ahmed Khan (Pakistan) 75 57 61 63. Dubbelspel, kwart finales: Cawthom en Joop de Mos (Austr./Ned.) verslaan Sellier en Grange (Fr./ZwitserL) 6—0 60 61; H. Hemmes en Mulder (Ned.) versl. Noor Ahmed Kahn en Mustaq (Pakistan) 6—2 2—6 6—4 6—1; Imetti en Contet (Fr.) versl. Scholte en Bur- gel (Ned./Oostenr.) 61 60 60; Mol- loy en Bradley (Austr./Gr.-Br.) verslaan dr. J. R. Blickman; 3. mr, G. P. Nij- Stuhldreier en Pfifferling (Dld./Oosten- bakker. rijk) 64 6—3 64. Regenboogklasse: 1. J. C. v. d. Velde. DE AFGELASTE REIS Naar wij nader van de zijde var K.N.Z.B. vernemen zal de kwestie van het niet doorgaan van de Amerikaanse reis door de K.N.Z.B. ter sprake ge bracht worden te Zagrab (Zuidslavië) Daar zal de volgende week een ver gadering van de L.E.N. (Ligue Euro- peënne de Natation) worden gehouden. Deze vergadering zal worden bijgewoond door de heer L. Johnson uit Boston, lid van het bestuur van de F.I.N.A. en voorzitter van de internationale zwem- :ie, en van zijn aanwezigheid zal de K.N.Z.B. gebruik maken om contact met hem te zoeken. ZEILEN Df HOLLAND WEEK II Op de tweede dag van de Holland Week II is het weer niet bepaald gun stig geweest. Er viel regen en een harde wind joeg over de plassen. De r werden daarom wegens de regen een half uur uitgesteld. Vele deelnemers kon den het tegen de harde wind en de hoge golven niet bolwerken en wegens averij werd dan de strijd gestaakt. Voor de zeilers in de Draken- en de Regenboogklasse werd het vertreksein later gegeven dan voor de kleinere klas sen. Een harde regenbui aan het einde van de race maakte het zeilen niet ple zierig. Zij moesten het tuig strijken. Met uitzondering van Van Duyl, die al leen met grootzeil voer, zetten alle an deren alleen op de fok de race voort. Na afloop van de regenbui werden alle zeilen weer gehesen, doch slechts voor korte duur. Een tweede bui kwam nl. opzetten. Van Duyl bereikte me* behulp van zijn kompas het eerst de finish. Het zich was zó slecht geworden, dat men de finish niet kon onderscheiden. De resultaten waren: Flying Dutchmanklasse: 1. R. Kalff; 2. G. Bierman; 3. P. J. Galjart. 12 m» klasse: 1. B. Verhagen; 2. G. Visser; 3. B. van Wijk. Finnjollenklasse: 1. A. Nelis; 2. G. Mackor; 3. R. H. Marseille. Pampusklasse: 1. H. J. de Ruijter;.2. G. Biesot Jr.; 3. O. P. Besseling. Drakenklasse: 1. W. P. van Duyl; 2. De voorzitter van de Amsterdamse Schaakbond, de heer Chr. P. van Weezei, heeft het kampioenschap be haald van het in Bodegraven gehouden tournooi om het open s chaakkam- pioenschap. We zien hier hoe hU uit handen van de 2e penningmeester van de K.N.S.B., de heer A. Hollander Jr., zijn prijs ontvangt. (Links dc kam pioen, rechts de heer Hollander). MOTORSPORT Hoewel het bestuur van de K.N.V.B. enige tijd geleden de zeven straffen, uit gedeeld aan het bestuur van de A.F.C. .,Ajax" te Amsterdam drie voorwaar delijke schorsingen en vier berispingen geheel buiten effect heeft gesteld, meende de leiding dezer vereniging de zeven hoger beroepen tegen die bestraf fingen niet te kunnen intrekken. De redenen daarvoor waren, dat deze bui ten effectstelling naar Ajax' mening, nog geen volledige rehabilitatie heeft opge leverd en bovendien dat de commissie van beroep ook een K.N.V.B.-beslissing, waarbij Ajax in de kosten van het door de commissie van mr. R. L. Heukels ondernomen onderzoek werd veroor deeld, teniet zou moeten doen. Inmiddels is overleg gaande geweest tussen de rechtskundige raadsman van de A.F.C. „Ajax" en de voorzitter van de commissie van beroep, dr. C. Spoel- der te Haarlem, ten einde, naar die raadsman voorstelde, de hogere beroe pen voorlopig te laten rusten totdat de nieuwe commissie van onderzoek onder voorzitterschap van mr. J. H. Libbstein, vandaag in Amsterdam bijeenkomende voor het houden van een aantal ver horen, haar standpunt zou hebben be paald en rapport zou hebben uitgebracht aan de K.N.V.B. De commissie van beroep is met dit voorstel thans akkoord gegaan, zodat, indien nog nodig, deze zeven beroepen van Ajax eerst op later tijdstip aan de orde zullen komen. WATERPOLO De Zijl won opnieuw en promoveert Evenals in de vorige ontmoeting te Rijswijk waren beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd en slechts van het benutten van een enkele kans hing de winst af. De Zijl was de gelukkige en werd na één jaar weer tweede-klasser in de KNZB. De spelers, zaten vol zenuwen en zelfs in het begin, toen De Zijl met zeven tegen zes speelde (een RPC-speler kwam te laat) liet H. van Tol een goede kans verloren gaan. Even later schoot H. Hen- sing fraai in, maar de prachtig spelende RPC-keeper wist corner te werken. Na dien ging een RPC-speler naar de kant, echter durfde De Zijl niet op te zwem men en lang duurde het voordat Roman met succes kon inschieten (10). RPC vocht voor een goed resultaat, had niets te verliezen en zette alles op de aanval en waarlijk gelukte het de stand vlak voor rust op 11 te brengen. In de tweede helft gingen spoedig twee spelers naar de kant en na vele heftige soms te heftige aanvallen, ging een Zijl-speler naar de kant. Wij dachten reeds aan een nederlaag voor de thuisclub, maar plots kreeg H. van 1 strafworp toegewezen en met een fel schot werd het 21. Ondanks heftige aanvallen van beide ploegen, het fluitje van de scheidsrech ter was niet van de lucht, werd De Zijl opnieuwe 2e klasser van de KNZB. D.K.R.—SLEUTELSTAD 2—3 Ook de 2e klasser Sleutelstad deed het opperbest en won verdiend van DKR met 32, waardoor Sleutelstad nu winnaar is van groep drie In tie pro- motiestrijd voor de 1ste klasse. In een uit- en een thuiswedstrijd tegen NZC '21 uit Nijmegen, winnaar van groep twee. zal" nu uitgemaakt moeten worden wie van beide clubs volgend seizoen in de eerste klasse speelt. DE ZESDAAGSE 1957 De moeilijkheden, die zich in het voorjaar in de motorsport voordeden, zouden tot gevolg hebben, dat ook deel neming aan de internationale Motor- zesdaagse van 15 tot en met 20 septem ber in TsjechoslowakUe achterwege zou moeten blijven. Tal van besprekingen werden gehouden om tot een oplossing te komen, die aanvankelijk zonder re sultaat bleven. Overleg bleef echter be staan om een weg te vinden, die het mogelijk zou maken om de Zilveren Vaas. die in 1956 werd veroverd, te ver dedigen. Verheugend mag het genoemd worden, dat een bespreking tussen de KNMV en de vertegenwoordigers van de RAI tot een oplossing heeft geleid ten aanzien van deelneming aan de Zesdaagse. Een kentering dus, die in motorrijderskrin gen met voldoening zal worden verno men. Besloten werd namelijk, dat Neder land zeker met één team in Tsjecho- Slowakije vertegenwoordigd zal zijn. De rijders, die voor de internationale wed strijd over een machine beschikken, kun nen zich bij de KNMV melden, waarna dan de Centrale Sportcommissie een keuze zal doen voor de samenstelling van de ploeg, die uit vier man zal be staan. Zelfs bestaat de kans, dat ook nog individuele rijders toestemming ver leend zal worden in genoemd motor evenement te starten. Lee Calhoun, de Amerikaanse Olympische kampioen 110 meter horden, is'geen amateur meer. Hij heeft een misstap begaan. Als hor denloperniet als bruidegom. Gisteren namelijk is hU getrouwd met een alleraardigst meisje. Gwen- dolyn Bannister. En als zovele Amerikanen, deed hij dat op een bijzondere manier. De huwelijks- voltrekking vond plaats in het po- pulaire televisieprogramma naamd „Gride and Groom", het- geen het paar cadeau's en reis- chèque's ter waarde van 2500 dol- lars, alsmede een retourvlucht New YorkParijs zij brengen hun wittebroodsweken in de Franse lichtstad door opleverde. In zijn haast de laatste horde te nemen, vergat hij de waarschuwing van Dan Ferris, de secretaris van de Amerikaanse atletiekunie. Deze had hem reeds in het begin van de week te verstaan gegeven, dat hij door het optreden in dit tele- j visieprogramma en het aannemen van cadeau's en geldsommen, zijn amateurstatus zou kwijtraken. De Zilveren Voetbal-commissie, die onlangs heeft besloten haar werkzaam heden te staken, deelt thans mede, dat zij haar medewerking heeft verleend aan een hervorming van de commissie, waardoor het wellicht mogelijk zal zijn steun te verlenen aan het amateurvoet bal door het organiseren van een tour nooi. Bij de door de commissie gevoerde besprekingen, waartoe het initiatief werd genomen door HW, is van de ge dachte uitgegaan, dat een jaarlijks te houden toernooi voor amateurverenigin gen te Den Haag kans van slagen heeft. Het toernooi zou eenvoudiger en be perkter van opzet moeten zijn dan voor heen en het zou op twee zondagen, zo kort mogelijk vóór de opening van de competitie voor amateurs, moeten wor den gehouden. Evenwel zal het door de nu reeds zover gevorderde zomer dit na jaar slechts mogelijk zijn op één zondag te spelen. De commissie is tot een Haagse com missie hervormd. De heren ir. Kips, mr. Piek en ir. Hopster zullen deel commissie blijven uitmaken en naast hén zullen de heren ir. E. M. Neuerburg (voorzitter), ir. H. L. B. Denis, A. Lis- sauer en A. H. M. van Weel (secretaris) tot de commissie toetreden. De nieuwe commissie besloot de oud- voorzitter van de ZVC, de heer J. M. (Bok) de Korver, het ere-voorzitterschap aan te bieden. Het eerste tournooi in de gewijzigde vorm zal op zondag 8 september op het terrein van HW worden gespeeld. In verband mét de korte tijd van voor bereiding werden alleen Haagse vereni gingen uitgenodigd. Het zijn: HBS, HW, Quick en VUC. JAARVERGADERING L.F.C. Deze werd gehouden in de cantine van de HCW. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer Van Waveren, een overzicht van hetgeen het seizoen 1956 1957 heeft gebracht. De vereniging heeft een moeilijk jaar achter de rug, met veel werk. Vier maanden geleden zat men nog in zak en as, maar dank zij de hulp van leden, donateurs en buiten staanders, werd weer een prachtige ac- comodatie verkregen, waarvoor spreker de grootste lof en waardering had. Wat de prestaties van de elftallen be treft, zeide spreker niet ontevreden te zijn. De vereniging heeft weer een toe name van 60 leden en 41 donateurs. Moreel en financieel staat LFC er weer gezond voor. De notulen, verslag secre taris en penningmeester en de verslagen van de diverse commissies werden onder dank goedgekeurd. Verkiezing bestuur: aftredend waren de heren J. Selier, B. v. d. Vos en A. K. van Leeuwen. Daar er geen tegen- candidaten waren, werden allen weer herkozen, zodat het bestuur in de oude samenstelling gehandhaafd bleef. De technische commissie bestaat thans uit de heren G. van Eijgen, L. Nachte- geller en G. Crama. De voorzitter bracht dank aan de heer Ouwerkerk, voor de diensten aan de vereniging bewezen. De elftalcommissie was weer het zor genkind. De leden van de diverse com missies stelden zich allen weer beschik baar. Het secretariaat der jeugdcommis sie is J. Brouwer, Nic. Beetstraat 31a. Bij de sluiting van de vergadering dankte de voorzitter allen voor hun aan wezigheid en wenste hij LFC veel ces in het nieuwe In de Verenigde Staten is men minder onder de indruk van Fangio's prestaties dan overal elders. „Fangio meent, dat hy een groot coureur is", zo heeft dezer dagen de Amerikaanse uitgever Floyd Clymer verklaard, „maar ik weiger hem als zodanig te beschouwen zolang hij niet uitgekomen is in de Grote Prijs van Indianapolis". Clymer heeft een reeks uitdagingen gericht tot de beroemde Argentijnse pi loot. Hij is bereid 1000 dollar te betalen als Fangio er in zou slagen zich voor de race te Indianapolis te plaatsen in de kwalificatieritten. Mocht Fangio in de race eindigen bij de eerste vier, aan het stuur van een Amerikaanse wagen, dan De promotiewedstrijd le klasse heren u waaIU, ul„lull„ia slualo.pro. firamma's worden uitgezonden. Geduren* WIELRENNEN Het hoofd van de programmadlenst der Nederlandse Televisiestichting deelt mede: „In verband met de reeds geruime tijd geleden gebleken noodzaak voor een be paalde periode gelijktijdig voor een deel van het technisch personeel bij de N.T.S. en een deel van het straalzenderperso- neel bij de P.T.T., de vakanties vast te stellen ,is het o.m. niet mogelijk om de Eurovisie-uitzendingen, die de Belgische televisie in de week van 11 tot en met 17 augustus a.s. van de wereldkam pioenschappen wielrennen verzorgt, in Nederland yit te zendeq. Tot verleden jaar moest de N.T.S., als gevolg van de vast te stellen vakanties, in de zomermaanden gedurende een pe riode van 14 dagen de uitzendingen ge heel stopzetten. In 1956 konden de programma's, zij het uitsluitend op film, zonder onder breking worden uitgezonden. Dit jaar is er een periode van 14 da gen met uitsluitend buitenuitzendingen en direct daaropvolgend een periode van 14 dagen waarin uitsluitend studio-pro- de deze laatste periode» die loopt van 4 tot en met 17 augustus, is het ook niet mogelijk programma's uit het bui tenland te relayeren. De N.T.S. hoopt, dat gedurende de zo mermaanden in 1958, geen beperking der uitzendingen noodzakelijk zal zijn" (Amersfoort) voor de zomercompetitie van de KNZB, welke gisteravond in Arnhem werd gespeeld, is door Neptu- nus (Arnhem) met 43 gewonnen. De Arnhemmers promoveren naar de hoofd klasse. In Woerden speelden in de le klasse A heren Nereus (Zaandijk) en RZC (Rotterdam) tegen elkaar. De Rot terdammers wonnen met 52. ATLETIEK Dit jaar worden, zoals gemeld, de kampioenschappen van de afdeling Lei den der KNAU verwerkt hedenmiddag (3 uur), maandag- en dinsdagavond (7 uur) op de sintelbaan aan de Leidse Hout. In verband met de Nederlandse kampioenschappen op 11 augustus kreeg de afdeling Leiden geen toestemming haar kampioenschappen op zondag te houden. Op enkele nummers staan de kam pioenen practisch reeds vast. Zo zijn het discuswerpen en kogelstoten dames ver moedelijk voor de Bataven-meisjes T. de Winter en A. Gieske. Bij het polsstok hoogspringen kan de geroutineerde Toon P. Brittijn Gieske echter een flinke tegenstand ver-1 Zondag wordt de uitgestelde rit van wachten van de jonge Henny Winkel, zomercompetitie gereden. De afstanden terwijl de sterke Henk Witteman bij de zijn: A en B-klasse 82 km., C-klasse 58 3000 meter jongens A zal moeten op- J km., D-klasse 42 km. Start 10 uur te passen voor Hans Knetsch, die onder Oud-Ade. De uitslag van de 34 km. recordrit is als volgt: C. Plasmeyer 51.08, D. Kralt 53.35, P. Kooyman 54.32, C. Verdegaal 55.03, P. Otto 55.14, P. Jansen 57.39, van Kempen 59.11. De klasse 17 km.: J. de Roo 27.58, wil Clymer er 2500 dollar van maken. En deed Fangio zulks in een Europese wagen dan zouden die 2500 dollar aan groeien tot vijfduizend Een medewerker van de Parijse Equipe, die van dit alles melding maakt, weet ook te vertellen hoe Fangio op deze uitdagingen gereageerd heeft. De wereldkampioen bleef „kalm en gereser veerd" en stelde vast, dat in Europa, waar werkelijke wedstrijden worden ge houden. circusvertoningen minder in trek zijn dan in Amerika. En hij stelt 10.000 dollar beschikbaar voor de Ame rikaanse piloot, die goed genoeg zou rij den om met een Amerikaanse wagen een plaats te veroveren bij de eerste vijf in een grote prijs op de Nürburg Ring. Want op dat circuit gaat het er niet alleen om om domweg de gaspedaal in te drukken, doch komt het op echte rijkunst aan. Het wachten is nu wat uit al die uit dagingen over en weer zal ressorteren. BRIDGE DERTIEN KLAVEREN IN 1 HAND „Groot slam klaveren", bood dr. Phil lip Ketchum uit Palo Alto, in de Ame rikaanse staat California tijdens een spel bridge in een plaatselijke club. „Dubbel", zei de tegenpartij en „her- dubbel" was het antwoord van dr. Ket chum, die vervolgens zijn kaarten alle dertien klaveren op tafel legde. Dr. Ketchum en zijn medespeler verwierven hiermede 1760 punten. De kans bij bridge dertien kaarten van één kleur in handen te krijgen is één op een miljard. ijn militaire dienst reeds enkele wed strijden in scherpe tijden heeft gewon nen. Ook de andere loopnummers be horen zeer spannend te worden, daar in de meeste gevallen meerdere deelnemers tegen elkaar opgewassen zijn en ook minder bekende krachten naar voren kunnen komen. De kans hierop is groter nu de kampioenschappen over 3 dagen J verdeeld zijn, zodat de atleten gelegen-1 heid hebben ook aan voor hen minder gebruikelijke nummers deel te nemen. Scheeosberichten ABBEDIJK 8 aug. v. Havana n. Vera Cruz, ABBEKERK 9 aug. te Port Wet- tennam, AMSTELKROON 9 aug. te Pa nama, ANNENKERK 9 aug. van Aden n. Port Said, ANTONIA (t.) 10 aug. te Tjilatjap, BAWEAN 9 aug. te Seattle. CELEBES 9 aug. te Tandjongmani, DRENTE 10 aug. te Tandjongmani, CE- RONIA (t.) 10 aug. te Singapore, EEN HOORN 9 aug. v. rede Ceriphos naar Emden, FELIPES (t.) 10 aug. te Lakan- son, HOUTMAN 10 aug. te Belawan, JA PARA KPM 10 aug. te Mombassa, KER- MIA (t.) 9 aug. v. Auckland naar New Plymouth, KIELDRECHT 9 aug. v Mom bassa n. Aden, LEUVEKERK 9 aug. van Aden naar Port Said, LIEVE VROUWE- KERK p. 9 aug. Gibraltar n. R'dam, MAASKERK 10 aug. te Bombay, MUI- DERKERK 10 aug. te Port Said, NIAS 10 aug. te Cebu, ORANJE p. 9 aug. So- cotra n. Aden, ORION 9 aug. te Ceuta, POLYDORUS 11 aug. voorm. te P. Said verw., RONDO 9 aug. v. Port Said naar Napels. STAD VLAARDINGEN 9 aug. v. Narvik n. Aden, STEENWIJK 10 aug. nam. A'dam verw., SUMATRA 10 aug. te Port Swettenham, TABINTA 10 aug. te Semarang, THEMIS 9 aug. te Em den, THEOBALDIUS (t10 aug. te Aden, TOMOCYCLUS (t.) 10 aug. te Suez, UTRECHT 11 aug. te Tandjong Priok verw., VIVPARA (t.) 11 P. Said Said verw., WELTEVREDEN 9 aug. v. Antw. n. Southampton. WIELDRECHT (t.) 9 aug v. Rastanura n. Bremen, WILLEM RUYS 9'aug. v. Sauthampton naar Port Said. De discuswerpster Nina Ponomareva heeft zich teruggetrokken uit de Rus sische atletiekploeg, die op 23 en 24 aug. in Londen tegen Engeland uitkomt, op grond van de „pijnlijke indruk" welke Alg. Kunstzijde Unie 177 Van Berkel's Patent196 1/2 Van Gelder Zonen 186 3/4 Kon. Ned. Hoogovens 293 Ned. Kabelfabriek271 Philips 276 Unilever 430 1/2 Wilton-Fijenoord 220 1/8 Kon. Petroleum f 210,70 Holl.-Amerika Lijn 164 1/2 5—9 augustus 19?7. ^aagste hoogste koers koers 181 3/4 vrijdag 9 aug. '57 laatste koersverschil t.o.v. 2 aug '57 3/8 tijdvak 179 1/4 het vorig bezoek aan de Engelse hoofd- 'Kon. Ned. Stoomboot Mij.145 stad bij haar heeft achtergelaten. Nina was in de ploeg gekozen na haar zege in het discusnummer van de inter nationale spelen te Moskou. Maar in een dezer dagen gehouden bijeenkomst van atleten en coaches vroeg zij niet uitgezonden te worden. Dit verzoek werd toegestaan. JOSH CULBBEATH VERBETERDE WERELDRECORD 440 YARD3 HORDEN De Amerikaan Josh Culbreath, win naar van de bronzen medaille tijdens de Olympische Spelen te Melbourne op het nummer 400 meter horden, heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden te Os lo het wereldrecord op de 440 yards horden met 0.2 seconde verbeterd en gebracht op 50.5 sec. Het oude record stond op naam van de Zuidafrikaan Gert Potgieter, die op 21 april van dit jaar te Quenstown 50.7 seconde voor zich liet afdrukken. Ned. Scheepvaart Unie 152 1/2 Van Ommeren 237 Amsterdam Rubber 69 1/2 H.V.A115 Ver. Deli Mijen 80 1/4 3 Y> Staffellening 1947 Invest, cert. Ned. Nederland 1962-64 81 1/2 89 1/2 88 3/8 274 1/2 287 444 228 1/2 ƒ219,10 169 3/4 147 1/4 158 246 84 3/16 90 3/8 89 1/4 187 1/4 295 274 280 3/8 435 7/8 220 1/8 214,60 16S 1/2 145 153 7/P 240 69 1/2 115 1/2 80 3/4 81 1/2 89 11/16 88 15/3? 3 1/4 1 1/2 7 3/4 8 3/4 8 1/8 5,60 4 2 1/4 7/8 1/2 3 7/16 2 25/32 5/16 17/32 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Aandelen 7.742.434 Aandelen 6.822.819 A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen vrijdag 2 aug. 337,13 148,89 150,97 112,93 95,26 227,68 Obligaties 12.238.276 Obligaties 11.336.709 vrijdag 9 aug. 329,43 148,51 147,21 112,93 93,88 223,43 4

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9