f/f mam ~VMi kt mam DE LEIDSE BIOSCOPEN weeckelykse cRonycke WAT BRENGEN ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 DE LETDSE COURANT ifGi], Je, DE FEESTAVOND „R.K. VAKANTIEBEZIGHEDEN" Hoewel het bestuur van de R.K. vakantiebezigheden te Leiden „Va kantievreugd voor de Jeugd" dezer dagen beloofde vandaag nadere bij zonderheden te publiceren over de grote feestavond, waarmede het va kantieseizoen zal worden besloten, bereikte ons het verzoek de kinderen te vragen hun nieuwsgierigheid en geduld nog een paar dagen te beproe ven. De voorbereidingen voor de feestavond zijni wèl ver gevorderd, maar er zijn nog een paar dingen, die niet helemaal zeker zijn. Wat wel zeker is, is, dat het een groots verkleedfestijn gaat worden onder lampion-verlichting, We kun nen de jeugd dus adviseren, zijn uiterste best te doen om zo mooi mo gelijk voor de dag te komen, en een zo mooi mogelijke lampion te maken want wie er het leukst uitziet kan een prijs winnen. Parochianen van de St. Petrus- parochie! Morgen, zondag lil augustus, zul len rna alle H. Missen tamboers van de R.K. Leidse Harmonie-kapel, bui ten de kerk mogen collecteren ten bate van deze vereniging. Veel geld is er nodig voor het onderhoud van het instrumentarium. Wij willen gaarne en met klem verzoeken ook uw steun te willen geven, en niet de collecte-schalen voorbij lopen. Helpt onze harmonie-Kapel enGeeft Klinkende Munt voor Klinkende Mu ziek. Gunning in plan Noord. Het architectenbureau Jonkman en van Dorp te Oegstgeest heeft na mens B. en W. het bouwen van 226 Etagewoningen en 17 woningen voor bejaarden in het uitbreidingsplan Koninklijke onderscheiding In een vergadering van commissa rissen van de N.V. Leidse Duinwater maatschappij is gisteren de schei dende hoofdopzichter de heer Bosboom, die 40 jaar bij de maat schappij in dienst is geweest, de gou den medaille uitgereikt, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester van Kinschot sprak bij het uitreiken van deze onderschei ding een woord van waardering voor de verrichte arbeid en van gelukwens met de onderscheiding. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 okt.). Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten Verster". Werkd. 105 uur; 15 u., donderdag bovendien 7.30 9.30 uur (20 juli23 september). Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden. A.s. weekend 1011 aug. zal de dienst worden waargenomen door: dr 's-Gravesande, Schaefer, RoodenburgVermaat, Pleiter, Lahr. Doktersdienst Oegstgeest: dr H. Varekamp, J. H. Meissner. Dienst der apotheken. Zaterdag 10 augustus zijn geopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apo theek Van Driesum, Mare 110, tel. 20523; Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. Zondag 11 augustus zijn geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur de Zuider Apotheek en Apo-, theek van Noord V gegund aan de Gebr. en J. Breur te Zwijndrecht voor 3.990.000. Gunning transformatorhuisje. De directeur van de lichtfabrieken heeft het bouwen van een transfor matorhuisje aan de Burggravenlaan gegund aan de fa. Gebr. Zitman voor 17.665. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Roelof zn. van A. P. Zuur en L. A. Geerlings, Jacomine Catharina d. van A. Landwaart en E. K. van Weizen, Catharina d. van C. van der Maden en M. J. Janssen, Pieter zn. van D. J. G. Krijger en M. de Ruijter. Overleden: J. H. Bernard 62 jaar man, C. de Boer 77 jaar man, Ouwerkerk 63 j. man. Ondertrouwd: J. Spijker en S. M. de Geus, H. Benning en J. Luiten, J. H. J. Valintgoes en E. P. v. Alst, A. G. van Veen en A. de Gunst, D. Danbier en E. A. Kallenborn, J. J. van Weeren en M. Pasman, A. Flo- risson en L. G. Schrijer, J. A. Schreu- der en M. van Houten, J. M. Ouwer kerk en A. W. Heijmans, J. H. van Heijningen en A. Groenewegen, A. J. van der Born en J. J. van Hooi donk, B. Blok en W. Paauw, W. Neuteboom en J. Verduin. De „Club de Limetz" gaf afscheidsavond „Ce n est qu'un au revoir!", het is slechts een „tot weerziens" klonk het gisteravond in de Jacobazaal van de Burcht, waar leden van de Club de Limetz afscheid namen van allen, die slechts met het hart naar Limetz kunnen trekken. In een avond van muziek, zang, dans en „creatif dramatics" hebben de reisgenoten getoond, wat zij hun Franse gastheren uit hun hoorn van overvloed (soms meer een Doos van Pandora) gaan voortoveren. Na een kort openingswoordje door kapelaan' J. de Jong, liet een meis jeskoortje in een vlot gelegenheids lied alvast horen wat de belangstel lenden in de loop van de avond te wachten stond. De meisjes hielden V>m zeker te zijn, dat hun voorspel ling bewaarheid werd zelf het heft1 in handen, door onder leiding van kapelaan H. de Jong een drietal Franse volksliedjes te zingen. Ook het eigen orkest, dat onder leiding van de heer A. van der Kaaij met voortreffelijke muziek de pro grammapunten verbond, oogstte bij val. Vooral waar de populaire Suri naamse guitarist Dolf Delprado lied jes uit zijn geboorteland zong, wer den de „Limetz-getrouwen" met trots en ook weemoed vervuld. Trots op de zwarte parel van hun orkest, wee moed omdat hij dit jaar niet met de Club naar Limetz kan reizen. Het was kapelaan J. de Jong, die dit gevoel van spijt voor de toehoor ders onder woorden wist te brengen een beroep deed op hun porte- monnaie om een retourtje-Limetz te kunnen kopen zodat de Club hun j gastheren, die vol verwachting naar „le nègre" uitzien niet teleur behoeven te stellen. Het resultaat was, dat Dolf althans een week-end Frankrijk zal kunnen optreden! Een moeilijke (Duitse) pijpendans deed de gasten ademloos toezien, vol bewondering voor de beheersing van de danser maar ook een uitvoering van de Quadrille des Lanciers door vier rococo-paartjes en een demon stratie van enkele oude dansen viel zeer in de smaak. Naar een verhaal van de Rus Tse- chov lieten een aantal clubleden zien, BIOSCOPEN. Casino: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. Matinée „Trouwe kamera den", alle leeftijden. Lido: „Du bist Musik", alle leef tijden. Luxor: „Artists and models", 18 jaar. Trianon: „10.000 bedrooms", alle leeftijden. Rex: „De drie musketiers", 14 jaar. Matinée: „Tom en Jerry", alle leeftijden. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Wethouder Van Schaik opende „Natuur en Jeugd" In „V. D." te Leiden houder van openbare werken, heer A. J. Jongeleen, de directie van V. D., de inspecteur van het on derwijs, de heer J. Machielsen, be stuursleden van de Stichting „Natuur en Jeugd", de heren A. Galjaard en G. Steinbach, resp. aanwezig namens de gemeentelijke plantsoenendienst en de Leidse Jeugd Actie, en ver schillende andere genodigden, heeft de wethouder voor onderwijszaken, de heer J. C. van Schaik, gistermid dag de wervingsactie ten bate van een jeugdnatuurwacht in Leiden, die in het warenhuis van V. D. ge houden wordt, geopend. Toen hij in het plantsoen, dat op de tweede étage is aangelegd, een schakelaar omdraaide, begonnen (in geblikte) vogels te fluiten, spetterde in een vijvertje een kleine fontein omhoog en begon aan de andere zijde van het perk een molen zijn wieken te draaien. Na de officiële opening brachten de genodigden een kort bezoek aan de verschillende bezienswaardighe den van de actie, die de vorm heeft gekregen van een expositie. Ze ge noten enige tijd van het marionetten theater van de heer P. Onderwater, die zijn poppen aan de kleine jeugd laat vertellen, hoe hij zich tegenover plant, dier en mens heeft te gedra gen. Na een bezoek aan de poesjesnel- lenkelder trok het gezelschap naar de étalages aan de zijde van de Aal markt, en, terug in het overdekte gedeelte van het dakterras, werd het toegesproken door wethouder Van Schaik. Deze dankte vooral mr W. Kerckhoff, adjunct-directeur van het warenhuis, dat de Stichting onder dak heeft verleend. Spr. tekende het verschil dat erbestaat tussen die opgroeiende jeugd in de stad en die van het platteland. De belangstelling i voor de natuur is maar matig en de heer Van Schaik zag er een taak in voor het onderwijs, deze belangstel ling te stimuleren. Hij besloot zijn toespraak met de wens, dat op de scholen met vrucht zou mogen wor den voortgezet, wat gistermiddag in het warenhuis begonnen werd. MARATHON- NIEUWTJES Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond- De tipgevers dingen bovendien mee In onze nieaws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. Bijna tweede maal het slachtoffer Ongezonde nieuwsgierigheid bij ongeval Haarlemmerstraat Een incident in de Haarlemmer- straat hoek Vrouwensteeg heeft eens le meer bewezen, hoe funest de on gezonde nieuwsgierigheid van het publiek kan zijn. Een dame slipte gisteren in de rails, een heer kwam hierdoor te vallen en werd door een auto aan gereden. Terwijl het slachtoffer op straat lag, schaarde zich een talrijk publiek om" de man heen, het verkeer raakte hierdoor in de knoop. Een zware vrachtauto kon niet passeren. De nieuwsgierigen trokken zich langzaam terug, zodat er enige ruimte voor de vrachtwagen kwam. Door al de drukte zag de chauffeur echter niet, dat de benen van het slachtoffer midden op de weg lagen. Iemand had de tegenwoordigheid van geest luid schreeuwend voor de vrachtwagen te springen e"n de be stuurder tot stoppen te dwingen. Als hij er niet geweest was, zonden de wielen van de zware truc de benen het slachtoffer verbrijzeld heb ben. De verwonding van de heer bleef nu tot een hoofdwond beperkt. Laat ieder, die van een ongeluk getuige is toch deze raad ter harte nemen. Verleen hulp, indien noodzakelijk, blijf echter niet uit nieuwsgierigheid De heer W. Kerckhoff sprak een dankwoordje, waarna men nog en- staan gapen. U bezorgt veel last. kele ogenblikken bijeen bleef. T^at NOORDWYCK (aen de see) is deese weeck het dorp 't welck in de weeckcronyck de grootste plaets sal vraeghen. De badplaets was, als yeder jaer, natuurlyck heel wat mans in't soecken van vertier voor hen die daer hun daeghen van rust, vakantie of verlof tesaemen syn. So wasser deese keer op't strand een schat verborghen waer elckeen, jongh end oud, naer kon aen't soecken gaen. En wie de poet vond was een poos jen uyt de sorghen. Tï7ie oock weer uyt de sorgh quam was Vincentius uyt LEYDEN, die yeder jaer dit schatgraeversfestyn organiseert. Die trock de grootste buyt uyt deese graeverye maer sulx en is- in gheenen deel verkeerd. De kynders aen het strand kreeghen een mooyen middagh al hadden sy niet allemael soo'n groote prys. Als Sint Vincentius gaet meedoen aen het gocken, dan rust er seeghen op. Wat syns'in LEYDEN wys! In't selfde NOORDWYCK woont een argh verheughde jonghen die oock een prys jen kreegh, maer dan in and're sin. De Jaecob-Maeris-jeughdprys heyt die cnaep gewonnen, Vyffhonderd peeghels en een plack, en dat is vast niet min. Seventien jaer is hy en schildert, en druckt stoffen, en potten maeckt hy oock, 't is dus van alderhand. Ick hoop dat hy als constenaer syn doel bereicken s/1 en dat Kryn Giezens hoop niet sal gebouwd op sand. •"Penslotte was in NOORDWYCK oock een tuynbaes die vyfftich jaeren langh gewerekt heeft en met loff. Op Caloranja was 't een halve eeuw pieckfyn in orde nogh bloem, nogh fruyt en wierd daer ooyt een soff. Een lintjen heyt die goede man gekreeghen, 't Oraengien-Nassau-silver wierd syn trotsche deel. Wel vyfftich jaeren tuynbaes en tachtich jaer in't leeven, nogh meenigh jaer van rust sy A. D. Rotteveel. I Tyt RHYNSBURGH trock het corso weer naer Leyden, het wasser weer een feest so als so meenigh jaer. Wat bloementooy betreft hoeft men nix te vertellen in Rhynsburgh, want daer synse van sessen klaer. Het was alweer een schoone propaganda voor Hollands bloemenschoon in geuren en couleur. Oock uyt het buytenland synse hier weesen kyeken kreeghen een indruck weer van Rhynsburghs ryeken fleur. dat sulx het minste is wat deese weeck geschied'. Daer wierd het jaerlycks paerdenfeest gehouden en paerden, kyck, iet mooyers ken ick niet. Al ben ick self dan niet so hoogh te paerd geseeten, ick magh jet van een ander toch wel gaerne sien. Sit ick oock nogh wel eens te paerdmisschien. En boovendien, we kunnen het nooyt weeten, WILLEM VAN HORSTENDAEL ZOETERWOUDE GEMEENTERAAD. De raad vergadert op maandag, lil augustus n.m. om 19.45 uur. De agen da bevat o.m.: Voorstellen en prae- adviezen van b. en w. inzake verzoek cm subsidie van de r.-k. school voor Maatsch. Werk te Sittard; tot het stellen van garantie ten behoeve van de VEBO; tot het vaststellen van een nieuwe subsidieregeling voor de Kruisverenigingen; tot het garande ren van de betaling van rente en aflossing van een door het „Diaco- nessenhuis" te Leiden te sluiten le ning; met betrekking tot het be zwaarschrift van dokter Kortmann tegen het amoveren van de Steen- burg: tot het overnemen in eigen dom en onderhoud van de provincie Zuid-Holland van een gedeelte van de Vrouwenweg en de Miening; tot PRINSES BEATRIX OP „HET ATOOM". H.K.H. prinses Beatrix heeft he denmorgen tegen half tien, vergezeld van haar particulier secretaresse mej. mr M. Meurs, een bezoek gebracht aan de internationale tentoonstelling „Het Atoom". De prinses werd bij (Marathon A. v. d. Z. te L.) aankomst begroet door de secretaris van de stichting „Het Atoom mr A. A. Land. Tijdens de rondwandeling gaf dr E. D. Kunst, lid van de tech nische afdeling, een toelichting. Om streeks 11 uur vertrok de prinses. het toekennen van een vergoeding aan J. A. v. Veen in verband met het leggen van riolering in zijn tuin. Voorstellen tot het geven van na men aan enkele straten en tot aan koop van enkele perceeltjes grond in de Kruisbuurt, van P. N. van Vel- zen en van H. J. J. v. d. Meer. Benoeming van leden van de wa terleidingcommissie. Voorstel tot looncompensatie in verband met de huurverhoging en tot het geven van subsidie aan de Drooggemaakte Geer en Kleine Blankaert Polder. Ondertrouwd: Cornelis Petrus Dui venvoorden 27 j. en Johanna Corne lia Maria Droogh 22 j.; Adrianus Franciscus Berk 25 j. en Maria Aga tha van der Drift 23 j.; Cornelis Leonardus van Bohemen 27 j„ te Leidschendam, en Cornelia Helena Vaneman 27 j. GASVERGIFTIGING TE ZWOLLE De buren van het bejaarde echt paar Rodink te Zwolle hoorden gis' termiddag klopsignalen. Onmiddel lijk begaven zij zich naar de aan grenzende woning, waar zij de deur echter gesloten vonden. Zij waar schuwden de politie, die de deur for ceerde. In het huis hing een ondra gelijke gaslucht en in de huiskamer vond men het echtpaar vrijwel be dwelmd, zittend op een stoel. De jarige heer Rodink, die hartpatiënt was, werd naar het Sofia-ziekenhuis vervoerd, waar hij de afgelopen nacht is overleden. De vrouw werd direkt zuurstof toegediend waarna zij spoedig opknapte. Bij onderzoek bleek, dat het gaskraantje in de keu ken open stond. Casino. Voor de avonduren heeft Casino deze week een reprise van de film „Deze man is gevaarlijk", een film van Eddie Constantine als Lem- my Caution. Aanvankelijk lijkt het alsof Lemmy Caution een beruchte gangster is, waarvoor de politie-radio waarschuwt. Maar al spoedig wordt het duidelijk, dat dit maar een truc wat er allemaal op een postkantoor I 's om de echte boeven op 'n dwaal- kan gebeuren als er iemand zijn pas-spoor te brengen. Deze man is wel poort niet in zijn zak heelt en dat degelijk gevaarlijk, maar dan voor bleken wel dingen, waar men om de boeven, die met een luxe jacht lachen kan. opereren aan de Cöte d'Azur. Het Na afloop van het meer officiële programma bleven clubleden en gas ten nog enige tijd gezellig onder el kaar om tegen het middernachtelijk gaat er weer echt naar toe, zoals men dat van Eddie Constantine gewend is en wie houdt van, een fris knok- partijtje en sprongen in het water uur na de traditionele afscheidscere- en zo meer, weet, dat hij bij deze monie hun nachtrust te gaan genie- „gevaarlijke man" aan het juiste ten. adres is. De film is toegankelijk voor 1 personen van 18 jaar en ouder. j De jeugd kan 's middags terecht bij „Trouwe kameraden" een verrassen de Nederlandse film van een Lim burgse amateur, waarvan de première deze week zowel in Arnhem als in Leiden gaat. Dat de spelers amateurs zijn, kan men hier en daar wel eens merken, maar overigens is deze film, welke zich afspeelt in het heerlijke Zuidlimburgse land, een knap stuk werk. De maker heeft de mogelijk heden van het golvende landschap meesterlijk weten uit te buiten en de schoonheid ervan als achtergrond gebruikt voor een echt jongensver- haal. Hij heeft aangevoeld, wat de jeugd interesseert en alle elementen erin te pas gebracht, waarvoor de jeugd gloeiend warm loopt. Vooral de hond Tarzan wekt een laaiend en thousiasme bij de jeugd, als hij de jongens te hulp komt bij hun gevecht met een tweetal boeven. Wat wordt er geschaterd als Tarzan één der boeven letterlijk uitkleedt. Vanzelf sprekend loopt alles goed. af en wordt de deugd beloont en de ondeugd ge straft, tot grote voldoening van het rechtvaardigheidsgevoel. Deze jeugd film is een der beste, welke wij. ooit gezien hebben. Lido. Een alleraardigste comedie speelt zich af in de film „Du bist Mu sik" met Caterina Valente, Paul Hub- Steekpartij op strand te Zandvoort Zelfs het strand, oord van velerlei zomervermaak, is niet in staat alle bezoekers te ontspannen. Er zijn brooddronken lieden, die zich willen uitleven en daarmee het strand en de strandvreugde voor vele anderen vergallen. Zo een 21-jarige student in de f meesterlijk weten uit te buiten en medicijnen, die gisteren te Zandvoort '~~"J ~1_ J door de politie is aangehouden om dat hij in een vechtpartij op het strand zijn tegenstander, de zoon van een strandexploitant met een pincet in de buik heeft gestoken. Donderdagavond was een grote troep jongelui allerlei kattekwaad aan het uithalen op het strand onder de rotonde te Zandvoort, tot grote ergernis van de strandexploitant, die toen ze een magnesiumlint aansta, ken in de directe nabijheid van de strandstoelen meende, dat de maat vol was. Zijn beide zoons gingen op de herrieschoppers af en plotseling ontstond er een vechtpartij, waarin de 31-jarige Elias Bol jr. door'een student in de buik werd gestoken. Het buikvlies werd net niet geraakt en nadat hij verbonden was, kon hij naar huis gaan. schmid, Grethe Weiscr, Rudolf Platte en nog verschillende anderen, die van deze showfilm ieti bijzonders hebben weten te maken. Het is de ge schiedenis van de componist Paul Heiden, die tevergeefs tracht de re vuester Marina Rosario voor zijn re vue te interesseren. Hij slaagt er niet in toegang tot haar te krijgen en dol van woede smijt hij zijn partituur in het water. Spoedig heeft hij er spijt van, maar als hij zich voorover buigt geraakt ook hij in het water en blijkbaar nogal erg ook, want als hij bij kennis komt, ligt hij in een met goud bestikt nachtgewaad in een rijk bed, omgeven door tal van hofdigni- tarissen. Zijn gelijkenis met koning Otto III van Montanië heoft een per soonsverwisseling doen ontstaan en men waande de koning die al enkele maanden or reis was, terug te vin den. Men begrijpt de situaties, die bij dergelijke persoonsverwisselingen ontstaan. Paul Heiden profiteert er van door zijr revue te laten opvoeren, maar de verwikkelingen worden zwaarder wanneer de ec'-te koning te rugkeert. Natuurlijk loopt alles ten slotte toch maar goed af en Paul Hei den wordt aan het einde dubbel te vreden gesteld. Een film voor alle leeftijden. Luxor. Dean Martin en Jerry Lewis doen aan kunst in dj film „Ar tists en Models". Dean een serieus schilder, die het om den brode in een luchtiger gen:- gaat zoeken en Jerry schrijft kinderverhaaltjes. Als zij zich gaan toeleggen op de beeldromans, die Iruipcn van het bloed, raken zij verwikkeld in een korte, maar hevige spionage-affaire, die nieuwe momenten van vrolijk heid brengt. Dean zingt nu en dan een romantisch liedie en Jerry leeft tegen de rand van krankzinnigheid aan. Het is het oude recept in een andere opmaak; het verhaal heeft niets te betekenen, maar als u zich eens probleemloos wilt ontspannen, kunt u deze week in Luxor terecht. Er is voorbehoud voor achttien jaar en ouder. Trianon. De man van de „10.000 bedrooms" is een Amerikaanse miljo- van de vervaarlijke kat. nair, de eigenaar van talrijke hotels in de hoofdsteden van Europa. Hij heeft o.a. een groot hotel in Rome aangekocht en daar speelt zich de ge schiedenis dan ook af. Echt op z'n Amerikaans wordt hij hals over kop verliefd op de jongste dochter van papa Marteili, maar deze is een con servatief man en houdt er aan vast, dat eerst zijn drie oudere dochters in het huwelijksbootje dienen te stap pen. Voor een miljonair, die boven dien Amerikaan is, is niets onmoge lijk en daarom zorgt hij voor drie an dere huwelijkscandidaten. Natuurlijk gaat alles niet even vlot en bemerkt hij tussen de bedrijvei door, dat hij eigenlijk meer houdt van de oudste, waarmee hij dan tenslotte naar het altaar stapt. Het is niet te verwonde ren, dat papa Marteili niet meer weet, wie nu eigenlijk met wie getrouwd is. Het is een amusante film met fraaie doorkijkjes op de Eeuwige Stad, waarvan wij successievelijk heel wat bekende monumenten te zien krijgen Een echt gezellige vacantiefilm, wel ke door iedereen met plezier gezien kan worden. Rex. Men kent de verhalen wel van „De drie Musketiers", die aller lei stoute stukjes uithalen op zoek naar avontuur en krijgsmansroem. Dat kan nog in het Frankrijk van de 17e eeuw, toen kardinaal Riche lieu in Parijs de scepter zwaaide en koning Lodewijk XII niets meer was dan een marionet in handen van ge wiekste politici en intriganten. Wie nog eens graag ridderlijke daden wil zien uit een soldatesk verleden, vindt in „De drie Musketiers" alles van zijn gading. Toegang boven 1'4 jaar. De jeugd vindt in Rex 's middags een speciaal program en wel van de bekende getekende artiesten Tom en Jerry, de eeuwig met elkaar over hoop liggende kat en de muis. Gewoonlijk komen zij slechts voor in een klein tekenfilmpje, dat uit is als men nog graag enige vervolgen zou willen zien. In deze jeugdfilm krijgt men een heel verhaal te zien, vol avonturen van de kleine dappere muis, die wel in hachelijke situaties geraakt, maar het toch altijd wint PONTIFICALE H. MIS OP WERELDJAMBOREE TE SUTTON PARK. Zondag zal mgr Gordon Joseph Gray, aartsbisschop van St. Andrews en Edinburgh, een pontificale hoog mis opdragen aan het hoogaltaar in het Jamboreekamp van Sutton Park. Predikant tijdens deze hoogmis is mgr W. Godfrey, aartsbisschop van Westminster. Des avonds om 20.30 uur zullen de completen worden ge zongen, en geeft mgr Humprey Bright, bisschop van Soli en coadju tor van de aartsbisschop van Bir mingham, de avondzegen. Aansluitend op de Wereldjambo ree in het graafschap Kent, wordt op 15, 16 en 17 augustus een kamp ge organiseerd speciaal voor katholieke deelnemers. Het merendeel van de 2000 deelnemers aan dit kamp zijn Engelsen. MEISJE DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD Gisteren tegen het middaguur is de 16-jarige mej. G. W. v. Rheenen uit Eindhoven, in de Kaaistraat te Steen bergen door een vrachtauto van een Amsterdamse firma overreden en ge dood. Het ongeval gebeurde, toen het meisje, dat met een groep andere meisjes door de straat fietste, met haar fietstassen een geparkeerd staande auto raakte. Ze viel, werd door een passerende vrachtauto over leden en zo ernstig gewond, dat ze na enkele minuten ter plaatste is overleden. De ongelukkige was na een vakan tieweek te Rensse met elf andere meisjes op de terugweg naar Eind hoven. KORTE golf In Manchester (Amerika) is vrij dag een ballon met 'n doorsnede van 70 meter opgelaten voor weerkundige waarnemingen op grote hoogte. Men verwacht, dat de ballon, de grootste die ooit in de Ver. Staten voor deze waarnemingen is gebruikt, 'n hoogte van 27.000 meter zal bereiken. De mand met instrumenten onder aan de ballon zal na vijf dagen automa tisch aan parachutes losgelaten wor den. Op het kruispunt van de Julia- nastraat en de Karperstraat te Utrecht ontstond gisteren een bot sing tussen een bromfiets en een scooter, waarbij de bromfietser le vensgevaarlijk werd gewond. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De scooterberijder en zijn duo-passagier werden slechts licht gewond, Marktberichten LEEUWARDEN, 9 aug. Kaas. Gouda volvet f 2.07—2.09, Edammer 40 plus f 1.931.94, broodkaas 40 plus f 1.941.95. Stemming kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 aug. Groente. Waspeen A f 17.50—22.30, idem B f24—37, idem fijn f 15—22.50, bloemkool A f 20—39, idem B f 12 21, komkommers f 814, snijbonen f 2773, princessebonen f 4869, sla f 1016, bospeen f 3037, andijvie f 15—16, selderie f 34.10, peterselie f 3.405.60, tomaten f 2039, augur ken f 973, uien f 2.803, boskroten f 1010.50, rabarber f 915, aard appelen bonken p. kist f 4.20—4.30, idem grote f 3.20—4.10, drielingen f 3.60. Aanvoer 80.000 stuks bloem kool, 50.000 kg. waspeen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3