DUINSTREEK Standwerkersconcours in Noordwijk Scheep ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Het arctitektenbu- reau D. Verloop en S. v. d. Mey heeft namens het bestuur van de woning bouwverenigingen Ten Brittenburg en de Katwijkse Bouwvereniging het bouwen van 44 woningen aan de Bos- laan, na onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver W. Ouwehand alhier voor ca. 612.500 LEIDSCHENDAM Gouden Priesterfeest em. pastoor E. B. Derksen Op 15 aug. a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de zeereerw. heer E. B. Derksen, rustend pastoor van Oud- Ade, de heilige priesterwijding ont ving. Zijn eerwaarde verblijft sinds hij zijn emeritaat verkreeg in het Be jaardencentrum te Leidschendam, merkwaardigerwijze in dezelfde plaats, waar hij in 1907 zijn priester lijke loopbaan begon als jong kape laan. Gedurende de drie jaren, dat hij daar arbeidde, heeft hij zich toen al de eerbied en achting der parochia nen weten te verwerven door zijn jo viale omgang en grote ijver in de ziel zorg, zoals de thans oude Leidschen- dammers zich nog zeer goed weten te herinneren. Ook nu is hij een zeer bekend fi guur in het Leidschendamse straat beeld omdat zijn gezondheidstoestand het hem nog veroorlooft zich dage lijks, en liefst per fiets, buitenshuis te begeven. Zijn jovialiteit, maar voor al zijn vriendelijke omgang met de kinderen schonken hem een alom ge waardeerde populariteit. Na achtereenvolgens nog kapelaan te zijn geweest te Vlaardingen tot 1913, te Gouda tot 1922 en te Vlissin- gen tot 1927, werd hij pastoor te Oude Schild (Texel) tot 1931, waarna de bisschop hem belastte met het her dersambt te Oud Ade, dat hij tot 1952 vervulde; toen moe~t hij om gezond heidsredenen emeritaat aanvragen. Oud Ade ligt hem nog na aan het hart en met trots vertelt hij van zijn door en door degelijke parochianen, die hij gedurende de twintig jaren van zijn pastoraat heeft weten te be waren voor de verderfelijke invloe den van de snel veranderende tijd geest. Het feest wordt gevierd in de in tieme kring van het Bejaardencen trum, met de zusters en de overige inwoners. Om tegemoet te komen aan het verlangen van velen zijner vrienden en vooral van dat van zijn oud-parochianen van Oud Ade, zal er van drie tot vier uur eer openbare receptie zijn in de rekreatiezaal van het centrum. Oranjefeest. De derde dag van de Oranjefeesten was vooral gewijd aan de sport, 's Morgens was er ring steken op het losse paard, waarvoor zich 49 deelnemers hadden aange meld. Vooraf waren ze in een op tocht vanaf de gasfabriek naar het feestterrein getrokken; de r.-k. har monie Sint Caecilia met haar drum band zorgde hierbij voor een vrolijk marstempo. Uitslag van het ringste ken: G. v. d. Linde, 2. Kerkvliet, 3. C. v. d. Berg, 4. Th. Leksmond. Er was veel belangstelling van het publiek. In de namiddag verd de traditio nele wielerronde gehouden. Het cir cuit was dit jaar uitgebreid tot 800 m, zodat in 25 ronden ongeveer 20 km. moest worden afgelegd. De burge meester, die de wedstrijd met belang stelling volgde en die ook nog een premie uitloofde reikte na afloop de prijzen uit. Hij toonde zich zeer ver heugd dat de organiserende Wilhel- minavereniging de groots' zorg aan de veiligheid had besteed en dankte de deelnemers voor de prachtig ge slaagde rit. Uitslag: 1. ,A. Kouwenho- ven, 2. J. Kouwenhoven, 3. P. Olie man, 4. C. v. d. Zon, 5. A. v. d. Helm, 6. R. Ruivenkamp. Voorts werd een premie toegekend aan S. Kaptein als de best geplaatste renneA van de in richting Hulp en Heil en aan J. van Leeuwen als de laatst aankomende voor het moedig volhouden. Ondanks het feit, dat het tegen etenstijd liep, had ook het ringsteken voor paren op de bromfiets een zeer grote belangstelling van het publiek, dat met veel aandacht de verrichtin gen van de bijna vijftig deelnemers volgde. Het resultaat was: 1. M. v. d. Lubbe en C. Kragt, 2. Loek de Groot en mej. H. Doeselaar, 3. H. Heems kerk en mej. De Vreede, 4. L. de Groot en mej. Gitta Vieveen. De voor zitter der Wilheminc.ver., de heer P. Meijge, stelde hen voor volgend jaar eenzelfde wedstrijd in het vooruit zicht. Nadat de avond wederom in grote gezelligheid op het feestterrein was doorgebracht besloot een werkelijk schitterend vuurwerk de Oranjefees ten te Leidschendam, die, mede dank zij het fraaie zomerweer en de grote medewerking der ingezetenen in al le opzichten geslaagd zijn. HILLEG0M Woonwagen tegen auto. Een woonwagen getro' en door een paard, reed de Van Meerbeekstraat in uit de richting Hoofdstraat, toen een auto vanuit de richting Prins Hendrikstraat om een aanrijding te voorkomen langs de rijweg staan bleef. Het mocht echter niet baten. De woonwagen week te ver uit en nam de bocht te krap en raakte de auto, waardóór deze aan de voor kant flink werd beschadigd. Een bromfietser in gevaar. Toen dinsdagmiddag een vrachtauto het erf van „Slagers Welvaren" inreed kwam er een bromfietser die niet tij dig tot stilstand kwam en tegen de auto botste. Hij werd daarbij ernstig gewond en na door dokter ten Hoo- pen te zijn verbonden naar het Dia- conessenhuis te Haarlem vervoerd. De bromfiets was ernstig beschadigd, de auto zeer gering. Geboren: Leendert Hermanus zn van L. H. van der Burg en T. J. van der Plas; Joseph Hermanus Ma ria zn van J. M. H. Bergervoet en J. Th. Nieuwland. Ondertrouwd: J. Stoffer en R. G. Wijtvliet; H. J. Trossèl en P. L. M. Beelen; P. Th. Verheyen en H. C. Uitendaal; J. G. M. Schrama en T. A. van der Hulst; J. C. Eisenga en J. H. van Turnhout; C. van Winkel en J. H. Lous; P. M. F. Nikkessen en M. de Boer. Getrouwd: W. J. Peetoom en M. C. Imanse; M. G. Seysener en J. M. Schrama. Overleden: C. van Beelen m. 68 j. KATWIJK Inenting tegen kinderverlamming. Onder leiding van wethouder Van Leeuwen kwamen deze week verte genwoordigers van de plaatselijke kruisverenigingen alsmede de huis artsen bijeen met het doel een orga nisatie voor te bereiden welke de_ in enting tegen de kinderverlamming, voorlopig nog beperkt tot de in 1955 geboijenen, in deze gemeente terhand zal nemen. Het ligt in het voornemen nog dit jaar daarmede te beginnen en wel in de maanden september/okto ber. Aan het uit de aanwezigen ge vormde werkcomité, waarin alle kruisverenigingen en de artsen verte genwoordigd zijn en waaraan de heer W. Proost, chef, sociale zaken als se cretaris werd toegevoegd, werd op dracht verstrekt de verdei e gang van zaken nader uit te werken. Duivensport. De Rhijnmonders hielde met 140 jonge duiven een wed vlucht vanaf Mons, afstand 197 km. De duiven werden gelost te 12 uur met N.O.-wind. Eerstaankomende duif om 15.41.13 uur, gemiddelde snel heid 879.9 meter per minuut. De uit slagen: Th. van Essen 1, 8, 9, L. van Duyn 2, A. J. Hus 3, 4, 5, 6, 10, E. van der Hooff 7. Med. dienst. De zondagse dienst zal voor de patiënten van de dokto ren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan voor Katwijk, Val kenburg en Rijnsburg worden waar genomen door dokter J. Bergman, Valkenburgse weg lb tel. 2921. De Pan. Onze beschouwing over het recreatiegebied „De Pan" behoeft deze wijziging: Dagkaarten zijn bij de beheerder a 0.50 verkrijgbaar doch week- en jaarkaarten resp. 1.en 2.50 zijn alleen ter secretarie, afd. algemene zaken, verkrijgbaar. LISSE LisseLisser Boys Vanavond komen de twee Lissense voetbalclubs tegen elkaar uit. De opstellingen zijn als volgt: Lisse: J. Baak, doel; Jac. v. d. Zwet en C. v. d. Zwet, achter; P. Wassenaar, J. v. d. Poel en A. v. Diets midden; J. v. Kesteren, A. Bon, Arie v. d. Zwet, Th. Castien en Frans Arrachart, voor. Lisser Boys. W. Warmerdam, doel J. in 't Veld en W. Wijnhout, achter; P. Wassenaar, C. Jousma, K. van 't Wout, midden; G. Hagen, L. Broek huizen, A. Imanse, B. Mondriaan en J. van Stein, voor. Geslaagd. De heer C. H. Juflfer- mans slaagde deze week voor het Slijtersvakdiploma „zwak- en sterk" alcoholhoudende dranken en gedis tilleerd". Geslaagd. De heer A. v. Wave- ren slaagde voor het brevet van de textielhandel in woninginrichting. De dames R. v. Diemen en C. Huysdens behaalden het diploma voor de theoretische cursus van de Kath. Gezinszorg; mej. A. Boon slaagde voor het volledige diploma. Bouw meubelmagazijn. Arch. W. de Jonge alhier, heeft namens de fa. G. Mijnders het bouwen van een meubelmagazijn in het centrum van Lisse gegund aan de fa. Th. Reeu- wijk en Zn. te Sassenheim voor ca. ƒ280.000. Medische dienst. Dr F. L. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685, neemt dit week-end praktijk waar. Geb.: Wilhelmina Maria Johanna, dr v. A. van den Berg en J. P. Wes- sels. Ondertr.: G. J. G. I. van Leeuwen en A. M. Warmerdam; W. A. A. van der Ham en M. W. de Haas. Getr.: L. J. Weijers en C. M. Schenk; A. P. Hoogervorst en A. M. Wysman. Gevonden en verloren. Gevon den; nagelschaartje; postduif; heren- portemonnaie met inh.; rode kinder - portemonnaie met inh.; wit kinder r schoentje; huissleutel; mondorgel in doos; metalen duimstok; groen-blau- we step; heren rij wiel. Verloren: bruine portefeuille; zon nebril; bruine portefeuille met inh.; grijs-zwart gespikkelde schoudertas met inh.; rood plastic boodschappen. tasje; bruine portemonnaie met inh.; 13 autosleuteltjes in tas; reistas (inh. rijbewijs enz.); een zwarte soldaten jas; wieldop van automerk Simca; wit babyschoentje; rode autostep; sleutel; zwarte damesportemonnaie met inh.; ziekenfondskaart. RIJNSBURG OVERZICHT BLOEMENHANDEL (VEILING FLORA). De bloemenhandel, die in het be gin der week allesbehalve vlot liep er werden slechts matige prijzen besteed kikkerde gisteren weer wat óp. De gladiolen lagen over de gehele linie hoger, terwijl ook voor de andere snijbloemen hogere op brengsten werden geregistreerd. Mooie Acca Laurentia bracht gis teren tot 3.50 op (maandag op zijn hoogst 2.50), Red Fox draaide voor 2.50, Johann Strauss voor 2.80, Red Signal voor 3.90, Philippo's Memory voor 3.50 tot 4.en Hochsommer voor 4.80. Het duurst was echter de vrije oude maar nog steeds zéér gewilde Nieuw Europa, die in beste kwaliteit nog tot 10per 100 Opbracht. De betrekkelijk nieu we rode Sans Souci deed 6.en J 7.— per 100. Agaparithus is inmiddels flink in prijs gezakt bij grotere aanvoer. Men betaalde er niet meer voor dan 8. tot 10.per 100. Witte lelies draaiden voor 0.25 per kelk, aura- tums deden 20.per 100 kelken of daaromtrent, voor rubrums werd ruim 0.50 per tak betaald en voor tijgerlelies tot 0.18 per tak. Orni- thogalums veranderden van eigenaar voor 8en f 9.Wat de asters aangaat; witte draaiden voor 1.20 tot 1.40 en rose en gemengde voor 2.50 of daaromtrent. Wat Helian- thus bracht f 5.per 100 op. Van de troschrysanten zagen we een aardig partijtje Chatsworth van de hand gaan voor f 0.65 per bos en van de geplozen deed White Hope tot 28. terwijl Delight en Day Dream rond 0.25 per stuk noteerden. SASSENHEIM Na ongeluk met bromfiets overleden Onder Harlingen werd de 45-ja rige sigarenwinkelier D. Roosa aan gereden door een automobilist, even eens uit Sassenheim. De heer Roosa reed daar op een bromfiets, op weg om zijn dochtertje te bezoeken. De verwondingen van de heer Roosa waren zo ernstig, dat hij daaraan be zweken is. Uitbreiding fabrieksgebouw aan de Industriekade. Architekt S. Rutten te Schiedam heeft, namens J. Rohn N.V., Industriekade, het uit breiden van een fabrieksgebouw en het verbeteren van het bestaande gedeelte aan de Industriekade, on derhands gegund aan N.V. van ^plunder's Aann. Mij. te Ridderkerk voor ca. f 200.000. Zondagdienst. Zondag 11 aug. wordt de medische dienst waargeno men door: dr. G. v. Raay, Sassen heim, tel. 7771 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel 7393. Levende paling in spraakwater POTLOOD en GEEST Oplossing No. 509. Horizontaal: 1. dra, 4. oor, 6. start, 9. eb, 11. eng, 12. dg, 13. Aa, 15. de, 16. kanteloep, 17. Rs, 18. nl„ 19. ed, 20. ren, 22. si, 24. lenig. 26. Kro, 27. rok. Verticaal: 1. die, 2. as, 3. mande ment. 4. Ot, 5. rog, 7. te, 8. Rg, 10. baard. 12. deels. 14. Ans, 15. Don, 19. elk, 20. re, 21. Ni, 23. ink, 24. L.O., 25. gr- Gisteren vond te Noo-dwijk het reeds traditie geworden standwerkers concours plaats. Ieder seizoen blijkt dit een gewaar deerd evenement te zijn en ook nu weer dromde een talrijk publiek rond de kramen in de Hoofdstraat, waar een twintigtal standwerkers hun wa ren aanprezen, meestal in een gloed vol en vloeiend mnngsel van humor en slagvaardigheid. Zo balanceerden tollen op de punt van een ballpoint, kon men terecht voor pijnlijke voeten of zich voorzien van een spel radio- en wonderkaarten, bij wijze van gunst was er voor „eine knaak" een vulpen-set te koop of een messenslij per, eau de cologne en parfum, een wonderbaarlijke verfspuit, waaraan zelfs krantenartikelen waren gewijd, theepottuiten met zeefjes, groenten- snijders waarmee men in de keuken alles kon doen behalve de vaat, een vruchtenpers, nylons, bloemen en planten en wat dies meor zij. Het was jammer dat de opgescho ten jeugd zich als een haag rond de stands schaarden, zodat adspirant- kopers geen kans zagen door dit cor don heen te breken en in arremoede. maar doorliepen. Misschien was dit een der oorzaken, dat de kooplui vaak veel minder „mazzel" hadden dan voorgaande jaren. Dit gold echter niet voor de paling boer, die zijn waai levend hield in z'n spraakwater en voor de man met de luchtballons, die het niet bij kon bla zen. „Mot je zien",-zo attendeerde een collega-standwerker een tikkeltje af gunstig", die snuiter is vel over been van het blazen. Vanavond moeten ze hem weer oppompen". De ballonnenman won in ieder ge val de slag door de jeugd. Standwerkers zijn vindingrijk en als volgend jaar het lustrum van het Noordwijksf standwerkersconcours gevierd wordt, zal dit jeugdprobleem wel tot het verleden behoren. De taak van de jury, bestaande uit de heren W. van Haselen, directeur van de Stichting V.V.V. Noordwijk, de heer C. van Vliet, directeur van gemeentewerken en voorzitter van de Vereniging van Villa- en Huizenver huurders en de heer J. van der Steen, voorzitter van de Noordwijkse Mid denstandscentrale, was zeker niet eenvoudig. Nauwlettend namen zij de dames en heren standwerkers op om ze niet alleen op welsprekendheid, maar ook op originaliteit, verkoopkwaliteiten en vooral ook ook op beschaving te beoordelen. Jury en deelnemers verzamelden zich tegen 10 uur in café-restaurant „Passage" voor de prijsuitreiking. De heer Van Haselen dankte allen die aan het slagen van dit concours hadden medegewerkt, in het bijzon der de heer J. Gobets, secretaris van de sectie Standwerkers van de Cen trale Vereniging van markt-, straat- en rivierhandel en diens medebe stuursleden voor de uitstekende ma nier waarop dit vierde tandwerkers- concours was georganiseerd. Helaas hadden niet allen „mazzel" gehad. Spreker had een zekere mat heid geconstateerd, hetgeen hij toe schreef aan minder kooplust bij het publiek en de dikwijls hinderlijke be langstelling van de jeugd. Als prijswinnaars waren uit de bus gekomen: 1. J- Gobet- uit Amster dam met zijn groentensnijder; 2. A. Jongkind uit Den Haag met de verf spuit; 3. S. Levi uit Hilversum met zijn theezeefjes. Allen kregen een en veloppe met inhoud. In een slotwwoord bracht de heer Gobets üink aan de heren Van Hase len, Van Vliet en Van der Steen voor de manier waarop de standwerkers' steeds in Noordwijk worden ontvan gen. Wat het lustrum betreft, deelde ae heer Gobets nog mede, dat zijn ver eniging zal trachten hiervan een ka pitaal succes te maken. Men stelt zich voor hieraan o.m. een kunstmarkt te verbinden, waaraan verschillende prominenten op het gebied van de beeldende kunst zuil m medewerken. Badgasten aan het schaakbord. De Noordwijkse schakers van „Da niël Notenboom" habben de badgas ten uitgedaagd voor een treffen op het schaakbord. De wedstrijd zal plaatsvinden op woensdag, 14 aug. a.s. te 8 uur nam. in hotel-restaurant „Seinpost". Men kan zich aanmelden bij het Informatiebureau V.V.V. en tot 7.45 uur nam. aan de zaal. De verwachting van enkele weken geleden, dat het bezoek aan de bad plaats in dit seizoen wel eens te wen sen kon overlaten, is niet uitgekomen. Naar men ons van V.V.V. mede deelde is Noordwijk a. Zee practisch geheel bezet en ook in Noordwijk- Binnen vinden vele gasten een va kantieverblijf. De directeur van de Stichting V.V. V., de heer W. van Haselen en zijn staf werken al dagen lang onder hoogspanning om aan de nog steeds binnenkomende aanvragen te vol doen. Tot heden is me. er echter steeds in geslaagd, zij het soms met veel moeite om de vele gasten, die eerst nu logiesruimte zoeken, onder dak te brengeii. Noordwijkse Speeltuinvereniging gaat Limapark houden. Het grote parkeerterrein aan de Golfbaan nabij de Vuurtoren zal vilgenöe week het centrum zijn van vermaak en vrolijk heid. Óp 14, 15, 16 en 17 augustus a.s. zal het bestuur van de Speeltuinver eniging Noordwijk daar namelijk een groot Lunapark organiseren, dat uit Noordwijk en omgeving stellig veel belangstellenden zal hekken. Behalve de gebruikelijke kramen en tenten, omvat deze zomerkermis niet minder dan vijf er veertig attrac ties. Onder meer zijn aanwig de Hamburger achtbaan, een podium zweefmolen, bumpersport, lucht- schommels, kinderbaan, sporttent, auto-scooter, Swing-mih, Deense hoogvaart, Octopus, Sla op Krelis, Golfbaan, enz. enz. Kortebaandraverij van „Prinses Irene". De harddraverij vereniging „Prinses Irene" zal op augustus a.s. op de Koningin Wilheln ina Boule vard weer haar traditionele korte baandraverij houden. Tevens wordt dan gereden om het kampioenschap vhn Zuid-Holland. Als prijzen zijn geldsbedragen uit geloofd van respectievelijk 850. ƒ300.—, 125.—, 75.—, 50.— en 50.—. Niet minder dan 27 paarden zullen in deze kortebaandraverij uitkomen, waaronder verscheidene prominente renners. De lijst vermeldt de volgende na men: Ronny Zora, Ria Kitty, Prinses Zora, Tourterelle, O Brewer, Toscani- ni, Ready Hollandia, F.u^i Trothan, Oviedo A, Opveger, Peter Hannover, Thea Cornelia, Kolo, Queen Belwin, Quiminus, Rita B.H., Rina V, Sandra, Oscar, Queronica, Uppsala, Puto, Vir tue Hannover, Promotor O, Torero, Royal Brooklyn, Partout en Surprise G. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: vlieger, plastic regenjas (wit), grijs sokje groen en geel gestreept, gouden ring met inscriptie, bruine portemonnaie met ritssluiting, (inhoudend 'n gelds bedrag), dubbele parelketting, bruin jongensjasje, een gewicht, blauw wollen damesvest, padvindersriem, blauwe autostep, fototoestel, paar wit lederen kinderschoentjes, schep, leren riempje met twee sleutels, een sleu tel, jongensjasje (bruine visgraat), geel kindervest, bril met goudkleurig montuur, blauwe zwembroek, accu, filmrolletje, boodschappei net o.m. in houdend een pak koffie, grijze gebrei de shawl, badhanddoek, paar bruine kinderschoentjes en gekleurde sok ken, gebloemd zonnepakje, ver chroomd herenpolshorloge, bruine portemonnaie o.m. inhoudend gelds bedrag en keuringsbewijs, groene badhanddoek, muntbiljet, plaètic bal, Lipssleutel A 7192, doosje met plastic schakeltjes, badhanddoek, huissleutel aan kettinkje. Inlichtingen uitsluitend woensdags en zaterdags, tussen 2 en 3 uur nam. aan 't politiebureau, Oude Zeeweg 10. VOORSCHOTEN Medische zondagsdienst De me dische zondagsdienst wordt in het weekeinde voor spoedgevallen waar genomen door dokter Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 2520. Voor de zus ter Gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan, tel. 2177. VOORHOUT Geslaagd ziekentriduum Met een kort en kernachtig dank woord aan alle medewerkers, sloot de voorzitter van het comité, burgemees ter P. M. Smolders, gistermiddag het ziekentriduum, dat in Voorhout werd gehouden. Het gymnastieklokaal van de R.K. meisjesschool was voor deze gelegen heid van bestemming veranderd en met prachtige bloemstukken versierd. Het sluitingslof werd gecelebreerd door pastoor L. Presser, geassisteerd door kape'aan C. v. Ruijven en frater C. v. d. Ploeg. Pater Egfried Stokman o.f.m. wees in zijn slotpredicatie tot de zieken op de goedheid van de Va der in de hemel, hetgeen voor de zie ken een voortdurende bron van troost en berusting moet zijn. Na een plechtige Maria-hulde schonken een 30-tal bruidjes hun bloemen aan de zieken. De zieken waren na deze mooie da gen vervuld van vreugde en dank baarheid. Zij hebben gevoeld dat zij, hoewel zij niet aan het parochieleven kunnen deelnemen, toch niet uitge schakeld zijn en dat toch ook hun le ven zin en betekenis heeft. Het ziekentriduum 1957 is, met me dewerking van de gehele parochie, wederom uitstekend geslaagd. Er waren ongeveer 30 deelnemers (sters). Zondagdienst. Zondag 11 aug. wordt de medische dienst waargeno men door: dr. G. v. Raay, Sassen heim, tel. 7771 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel 7393. WARM0N0 Zondagdienst. Zondag 11 aug. wordt de medische dienst waargeno men door: dr. G. v. Raay, Sassen heim, tel. 7771 en dr. A. W. Bots, Voorhout, tel 7393. Z0ETERMEER Inbraak, In de nacht van 6 op 7 augustus is ingebroken in het Cal- texstation op de Rijksweg no. 12 te Zoetermeer. Door het indrukken van een ruit aan de westzijde hebben de inbrekers zich toegang tot het kan toor verschaft. De laden van kasten en bureaux waren er uitgehaald en lagen over de grond verspreid. Daar er in het station nooit geld aanwezig is des nachts, kwamen de inbrekers op de koffie. Andere dingen zijn niet medegenomen. Dit is reeds de derde maal dat in dit station is ingebroken. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. Gevonden en verloren. Gevon den: een handschoen- wieldop van Ford Taunus, paar sokken, Lipssleu tel, groene ceintuur, armband, een bedrag van f 20 en van 50 door 2 verschillende personen. Verloren: band van rolschaats, donkerblauwe regenjas met beige voering, bankbiljet 10, wieldop van Ford Taunus, paar witte gehaak te handschoenen, zwarte laars, rub ber luchtbed, donkerkleurige lederen portefeuille inhoudende rijbewijs en diverse papieren, huissleutel (met Vredesteinwieltje), lederen porte feuille inhoudende 12 en kaartje Zeebad Wassenaarse Slag, zak met sleutels (gereedschap), kickstarter van motor, rode step (mist voorspat bord), rood-gele step met blauw ach terwiel, paar jongens sportkousen, grijsblauwe trui met gele rand. In lichtingen of terugbezorging bij de riikspolitie, Julianalaan 33, telef. 200 uitsluitend op werkdagen tussen 8 en 20 uur. Geboren: Hendricus J. M. zoon van Th. H. Windmeijer en A. C. Soe- terbroek. DE KWAKEL Veilig Verkeersactie. Donderdag stond ons dorp geheel in het teken van de veilig-verkeersactie. Het Ver bond voor veilig verkeer heeft thans de beschikking over een prachtige propaganda-uitrusting, bestaande uit een drietal filmpropagandawagens en een standwagen met voorlichtings materiaal. Met deze kostbare uitrus ting kwam men donderdag naar De Kwakel om niet alleen reclame te maken voor deze actie, maar om ook iedereen, het een en ander over veilig verkeer bij te brengen, 's Morgens vond een rondrit door het dorp plaats met propagandawagens en werden wenken gegeven aan weggebruikers, die overtredingen begingen. 's Middags werd in zaal Leenders een tekenfilm van Walt Disney aan de jeugd gepresenteerd, welke bij de jeugd goed in de smaak viel. Des avonds had eveneens in zaal Leen ders, een propaganda-avond, tevens filmavond plaats. Deze avond werd ingeleid door wethouder G. W. Voorn. Jammer was het dat zo weinigen ge hoor gaven aan de oproep om deze avond by te wonen. Hopelijk zal men een volgende maal meer succes heb ben. HAARLEMMERMEER Geboren: Giovanni zn van G. Gan- zinotti en S. P. Bouwmeester. Frans zn van M. M. H. Vostermans en H. G. G. Aldenhoven. Dirk Johannes Gijsbertus zn van J. Kamper en J. H. Slootweg. Comelis Jan zn van J. Spaargaren en C. Scheurwater. Cla- zina Petxonella Gerarda dr van M. P. Blokker en M. T. Hoogeveen. Marja dr van J. N. Kolle en C. Bogaard. Anna Maria Hillegonda dr van P. C. Schrama en A. M. Baars. Cornelia Johanna dr van J. C. Kerzaan en C. Combeé Jan zn van A. A. Klootwijk Vóór honderd jdar Uit de Leydsche Courant van 10 Augustus 1857. Leyden. Gisteren is de ver jaardag van H.K.H. Mevrouw de Kroonprinses van Zweden, dochter van Prins en Prinses Frederik, op de gebruikelijke wijze alhier gevierd. Na een kinderloozen echt van ruim 8 jaren beviel den 31sten Julij jl. de vrouw van den bak ker M., te Colijnsplaat, van drie levende^ welgeschapen dochters. en F. H. Verduin; Pieter Adrianus zn van A. P. Scholte en E. M. de Koo- ker. Petrus Leonardus zn van L. P. Fransen en J. G. M. Hooijman; Rienk zn van J. Roodenburg en A. Visser. Ondertrouwd: A. H. Scherpenberg en T. J. Hensbergen. C. Wesselius en A. van Stam. J. Kasemier en J. E. Resoort. J. H. A. Koningen en W. Bakhuijzen. H. Zantman en A. de Jongh. W. Luimee en E. de Haas. Gehuwd: G. van Geemen en L. J. Janse. W. Roos en C. J. Leithuijser. B J. Nijdam en A. C. M. Braak. H. H. van Wechem en C. M. van Beek. S A. Kievoet en J. Wegman. Overleden: J. C. Stoop 86 jr wed. v. J. van Woerkom. Wilt U iets weten? Vraag: Vakopleiding tot fotograaf. Antwoord: Vraagt u om inlichtin gen bij de Stichting de Nederlandse Foto-vakschool, Jan van Nassau- straat 100, Den Haag. Vraag: Voor de oorlog betaalden wij een huurprijs van f 7.per week (waterleiding inbegrepen). Hoeveel huur zouden wij nu moeten betalen, berekend naar alle wettelijke huur verhogingen? Antwoord: Om deze vraag te kun nen beantwoorden dienen wij te we ten, in welke gemeente het huis staat eri hoeveel de huur is zonder het water. Vraag: mijn huur bedroeg vóór aug. ƒ.840, waarin begrepen 85 ct. water- geld. Na de 25% huurverhoging moet ik 10.30 betalen. Is dat juist? Antwoord: Dat klopt als een bus. U vraagt of de 25% berekend mag worden van de huur met het water- geld in begrepen. Neen, die 25% worden berekend van de z.g. „kale" huur, met aftrek dus van het water- geld. Dat is hier ook gedaan. Vraag: Route per fiets van Zoe termeer naar Valkenburg; hoeveel km? Antwoord: Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Willemsdorp, Terheyden, Breda, Tilburg, Best, Eindhoven, Weert, Maasbracht, Sittard, Geleen, Wijnandtsrade, Valkenburg; afstand 220 km. Vraag; Route per fiets van Sas senheim naar Apeldoorn; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Vinkeveen, Vreeland, Hil versum, Amersfoort, Voorthuizen, Apeldoorn; afstand 115 km. Vraag: Route per fiets van Lan- geraar naar Ede; hoeveel km? Antwoord: Langeraar, Nieuwveen, Wilnis, Oud Aa, Breukelen, Tienho ven, Maartensdijk, Bilthoven, Huis ter Heide, Austerlitz, Scherpenzeel, Ede; afstand 75 km. Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Apeldoorn; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Amersfoort, Voorthui zen, Apeldoorn; afstand 115 km. Vraag: Route per auto van Noord wij ker hout naar Soissons, liefst niet door Brussel. Antwoord: Noordwijkerhout, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Breda, Antwerpen, Boom, Wolverstem, Wemmei, St. Agatha Berchem, St. Pieters Leeuw, Halle, Bruine le Comte, Soignies, Bergen, Maubeuge, Landrecies, Etreux, Guise, St. Quen- tin, Soissons. Vraag: 1. Inzake brief uit Bremen. 2. Kortste route naar Bremen; hoe veel km? Antwoord: 1. Bremen 13 betekent waarschijnlijk het district van de stad, waarin afzender woont. 2. Lei den, Alphen, Ütrecht, Amersfoort, Apeldoorn, Deventer, Enschede, Gro. nau, Rheine, Osnabrück, Bremen; afstand ruim 400 km. Vraag: Route per fiets van War mond naar Maastricht. Antwoord: Warmond, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Houten, Culemborg, Den Bosch. Eindhoven, Weert, Grathem, Susteren, Sittard, Maastricht; afstand 230 km. Vraag; Inzake fietsenhuur station Apeldoorn. Antwoord: Zoals u in de reisgids der Ned. Spoorwegen kunt lezen worden er inderdaad' aan het station te Apeldoorn fietsen verhuurd. In lichtingen daarover aan het station. Vraag: Route per bromfiets van Voorschoten naar Knokke; hoeveel km? Antwoord: Voorschoten, Ypenburg, E'dam, Dordrecht, Willemsdorp, Ze venbergen, Oudenbosch, Roosendaal, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Goes, Middelburg, Vlissingen, Oost burg, Sluis, Knokke; afstand 210 km. Vraag: Route per bromfiets van Voorschoten naar Volendam; hoe veel km? Antwoord: Voorschoten, Haagse Schouw, Sassenheim langs rijksweg naar Amsterdam, Volendam; afstand 72 km. Vraag: 1. Hoeveel km zijn de rou tes Harderwijk, Hierden, Kasteel Es- senburg, Hulshorst; 2. Hulshorst, Leuvenumse Bos, Zw. Boer, Staver- den, Speulde, Drie, SoLsche Gat, Spriel, Krachtighuizen; 3. Krachtig- huizen, Huinen, Nijkerkerveen, Hoogland, Zevenhuizen, Baarn, Hil versum? Antwoord: 1. 9 km; 2. 22 km; 3. 38 km.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2