Besloot tot bouw van 73 woningwetwoningen weeckelykse CRonycke PROGRAMMA „Vacantievreugd voor de Leidse R.K. Jeugd." ZATERDAG 3 AUGUSTUS 3957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Gemeenteraad van Voorschoten De bouw van 73 woningwetwonin gen werd eensgezind door de raad aangenomen, nadat alle fracties hun grote zorg hadden uitgesproken om de financiën voor dit plan te verkrij gen. Woningwetwoningen mogen thans alleen gefinancierd worden door een lenint op lange termijn, daar de gemeenten gebonden zijn aan een lage rentevoet, konden b. en w. geen concrete voorstellen doen aan gaande deze zeer belangrijke kwes tie. De heer Van Eist (WD) stelde voor om een gemeentelijke lening uit te schrijven voor de woningbouw. De burgemeester zag hier weinig heil in, en verwachtte niet dat hiermede het bedrag van anderhalf miljoen, nodig voor de bouw, aanzienlijk verminderd zou worden. Getracht zal worden de gelden althans voor een gedeelte te verkrijgen van het ministerie van Wederopbouw en Huisvesting. De heer Fortanier (KVP) was zeer benieuwd naar de verdeling van de woningen en welk percentage afge staan zou moeten worden aan een overheidsinstelling. Van de 107 wo ningen thans in aanbouw moeten er reeds vijftig aan de marine voor be woning gegeven worden. De voorzit ter kon het juiste percentage niet mededelen maar verwachte, dat dit niet meer dan 10 woningen zou zijn. Op de vraag van de heer Bakels (Prot. Christ.) waarom geen grotere Woningen gebouwd werden, ant woordde de voorzitter dat de woning wetwoningen aan een bepaalde af meting gebonden zijn, het zijn wonin gen voor de minder draag-irachtigen, die dus niet zelf een woning kunnen laten bouwen. Dat er bij de wonin gen garages komen, is nodig omdat er ook winkels in geplan^ zijn. De mededeling van b. en w. inza ke het niet verstrekken van melk op de scholen ondervond ernstige kritiek van de heer Mol (PvdA). Aan le hand van een rapport van de school arts achtte spreker het van het groot ste belang dat de kihderen, evenals op de kantoren koffie wordt geschon ken, ook tijdens de morgenschooltijd een verfrissing krijger ir. de vorm van het gezonde flesje melk. De heer Eysink Smeets (KVP) be treurde het, dat de schoolhoofden en de besturen der scholen hun mede werking niet verlenen, naar heeft be grip voor de moeilijkheden van de schoolhoofden. Wethouder Schrama (KVP), die de bespreking met d- schoolhoofden en de: besturen der scholen geleid heeft, deelt mede, dat de bezwaren tegen de schoolmelkvoorziening wel ge grond zijn. Het onderwijs wordt, on derbroken en hem is niet gebleken, dat de schoolmelk dringend nodig is voor de kinderen. Zeker is het nuttig, maar primair is de voeding de taak van het gezin De beschikbaarstelling van een cre- diet van 1.200,— ter vervanging van het meubilair in het kantoor van de gemeente-ontvanger ''on niet goedkeuring wegdragen van de heer Fortanier (KVP). Spreker was zich zelf op de hoogte gaan stellen van de huidige toestand en hem was niet ge bleken, dat het meubilair slechter was, dan elders in het gemeentehuis. In deze tijd van bestedingsbeperking moet de overheid het voorbeeld ge ven. Dat er geen behoorlijke opberg- kast in het kantoor is, vond spreker heel niet erg. Alle belangrijke stuk ken moeten zijns inziens in de kluis bewaard worden en deze is groot ge noeg. Onder grote hilariteit der raad, deelde hij mede dat wanneer alle stukken in de kluis opgeborgen wer den er nog ruimte genoeg overbleef om met de burgemeester in die kluis te dansen, waarna de burgemeester opmerkte, dat hij daar nie veel voor voelde. Zonder hoofdelijke stemming met de heren Fortanier en Eysink Seets, beiden KVP, tegen, werd het voorstel aangenomen. Het organiseren van schoolconcer- ten werd door de raad toegejuicht. Bij hamerslag werd aangenomen de verhoging van de subsidie voor kin deren naar gezondheidskolonies, ver hoging huur gymnasti-klokalen, aan schaffing meubilair voor de gerefor meerde school, verhoging van het maximum der vlottende schuld tot 3.000.000,en een wijziging van de begroting van de algemene dienst voor het dienstjaar 1957 tot een be sparing van 5.000,— over de saldi- reserve in de verwachting dat nu Ge deputeerde Staten de begroting zul len willen goedkeuren Medische zondagsdienst. De me dische zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dr. H. Olthuis, Leidreweg 179, telefoon 2527. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan, telefoon ?177. N00RDWIJK Geslaagd. Voor het examen Ne derlands M.O. A is geslaagd mej. M. Mv H. Sistermans. KATWIJK AAN ZEE De zondagsdienst der artsen wordt waargenomen door dr C. Hagen, Ko ningin Julianalaan 5. ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Leidenaars verongelukt Bij botsing tussen motor en bromfiets Op de rijksstraatweg Leiden-Utrecht vond omstreeks 6 uur vrijdagavond, ter hoogte van het vogelpark „Avi fauna" te Alphen a. d. Rijn een ern stig verkeersongeval plaats waarbij de Leidse medisch student J. A. v. d. Meulen 23 jaar oud, wonende Hopt- tal Wallon, Rapenburg 14, levensge vaarlijke verwondingen opliep. Hij Is opgenomen in het Academisch zie kenhuis te Leiden. Zijn toestand was hedenmorgen nog zeer zorgwekkend. Het tweede slachtoffer van dit on geval, de heer N. A. Verkerk, 48 jaar oud, eveneens te Leiden wonend, Jan van Houtkade 13E, moest ook naar het Academisch ziekenhuis worden overgebracht, ofschoon zijn toestand minder ernstig is. Zijn echtgenote, die bij hem achterop de bromfiets zat, liep lichte verwondingen op en kon ter plaatse worden verbonden. Dr. J. A. S. Grevelink verleende de eerste hulp. De motorfiets, waarop de student had gezeten en de bromfiets van de familie Verkerk werden gezien de toedracht van het ongeval, betrekke lijk licht beschadigd. Het ongeval gebeurde, toen de heer V., die waarschijnlijk geen gebruik had gemaakt van het rijwielpad en de tegenover Avifauna aangegeven oversteekplaats wilde gebruik maken om op het links van de rijksweg zich verder voortzettend rijwielpad te be reiken, op zijn reis in de richting Lei den. Hij stak de drukkt rijksweg ov r, echter zonder op het hem achterop komend verkeer te letten. Op dit mo ment naderde de genoemde student op een motor, in dezelfde richting. Hij kon een aanrijding niet voorkomen en botste met vrij grote snelheid op de bromfiets. Zowel de stuurders als mevr. V. werden tegen de weg ge- lingerd. Al spoedig bleek, dat de stu dent het ergste aan toe was. HOUTKRULLEN IN BRAND. Vrijdagmorgen omstreeks 10.30 uur ontstond brand in de opslagplaats van houtkrullen van de Houtzagerij en -schaverij „De Vlijt" in wijk Hoorn te Alphen a. d. Rijn, doordat schuur- stof abusievelijk tussen de krullen was terechtgekomen. De krullen worden door middel van een cycloon uit de werkplaatsen ge zogen en via kanalen komen de krul len deels in de stookplaats terecht voor de verhitting van water ten dienste van de aandrijving van de machines. Anderd-els wordt het over tollig krullenmateriaal in een opslag ruimte gedeponeerd. dat eveneens de vuurhaard passeerde, vatte vlam en nadat een deel van de brandende stofdelen in de opslag plaats van de krullen was terechtge komen, stond de voorraad in bijna geen tijd in lichterlaaie. Aanvankelijk bestond ernstig ge vaar voor een snelle uitbreiding van de brand, gezien het feit, dat het ge hele bedrijf vrijwel uit vlot brand baar materiaal was voorzien. bedrijfsbrandweer slaagde er echter spoedig in het gevaar te keren door het vuur me brandblusmate- riaal en slangen op de waterleiding te bestrijden. De vrijwillige Alphense brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist de brand te localiseren. De schade bleef beperkt tot genoemde opslagplaats en wat machinemateriaal, zoals de cy cloon. Het bedrijf is tegen brand ver zekerd. Geslaagd. Voor het examen En gels M.O. A is geslaagd de heer J. Dekkers. Geb.: Maria Petronella d. v. J. Uithol en J. Koelewijn; Willem z. v. J. van Beerschoten en T. Slappen- del; Lucas Cornelis z. v. L. C. van Kreuningen en A. E. Mayenburg; Wilhelm Leendert Fred z. v. J. L. van Zijll en N. Meijer; Margaretha d. v. J. van Greuningen en W. Koe hein; Johanna Maria d. v. C. J. v. d. Pijl en J. C. van der Weijden; Jacob z. v. C. Oudijk en L. Bos; Hendrik Leendert z. v. C. Rietveld en M. van Duiven; Cornelis Paulus Maria z. v. P. J. A. v. d. Louw en M. J. Sterk; Hendrik, z. v. A. G. Ver gunst en G. van der Maas; Sylvia Gijsbertja Rosa d. v. M. Kersbergen en N. J. van Helden; Abraham z. v. J. W. Rijne- veld en M. Tromp Overl.: Jan Verkerk, 4 jaar; Jo hanna Clasina Ouwerkerk 76 jaar, wed. van J. H. Brans; Martinus Jan maat 86 jaar. Getr.: P. Benjamins 27 jr en F. C. A. Tollenaar 19 jr. Ondertr.: A. Ram 25 jr en W. W. Redegeld 25 jr; P. Gielen 24 jr en H. Oostermann 21 jr; W. L. J. Kom 28 jr en J. van Beerschoten 22 jr; A. Voorbij 55 jr en J. Rijlaarsdam 47 jaar. H00GMADE Programma Konlnginnefeesten. De door het feestcomité Wilhelmi- na georganiseerde koninginnefees- ten worden dit jaar gehouden op dinsdag 6 en woensdag 7 augustus. Het programma voor de eerste dag vermeldt: 7.45 uur: H. Mis voor alle schoolkinderen en andere feestvie renden; 9 uur: Optocht der school kinderen, voorafgegaan door de r.k. Harmonievereniging "De Heerlijk heid Hoogmade": 10 uur: Tractatie der kinderen in de school; 11 uur: Kinderspelen op het land van de heer C. van Rijn; 11.30 uur: Ton- knuppelen, waarbij vier prijstonnen voor de inwoners van Hoogmade, De zeer ontvlambare schuurstof,daarna voor de liefhebbers. Verder jTEN CIRCUS IS DEES WEECK in Leyden neergestreecken, daer raeckte jongh noch oud op uytgekeecken. Dat circus Knickebeen dat was een mdbye saeck; daermee schoot men fix in de roos en raeck het hert van veelen die het met het kind wèl meenen. U gingh toch, leeserlief, dees weeck oock knickebeenen? ER IS OOCK GROOT VERLIES; een wachthuys gaet verdwynen dat stond op een van Leydens fraeyste pleynen. Het was niet byster schoon, maer 't heyt syn plicht gedaen en magh nu, nutteloos, gerust verdwynen gaen. Hoe langh sal het nogh syn dat 't staetiepleyn onschoon is, dat er iet anders komt voor dat wat zo „gewoon" is? MYN HULDE GAAT DEES WEECK naer een student in Leyden. Ick wil met hem, my graeg en openlyck verblyden. De wilskracht van die man. nu dokter Hillebrand, gaet wiss en seecker veelen booven het verstand. Ick noem het wat om so syn doelwit te bereicken en 't past ons altemael hem d' eerepalm te reicken. ONS SEEVENHOOVEN MAGH ICK ditmael niet vergeeten. Daer heyt het hoofd der school sich veertich jaer gequeeten van syne taeck en plicht als kinderpaedagoogh. Dies sy de naem van meester Kerkhoven hoogn gepreesen. Wie veertich jaeren langh weet wysheyd op te kweecken is meester niet alleen, oock kindervriend gebleecken. HET BESTE WIL ICK DEESE WEECK voor 't lest bewaeren. Er wist een meysken kleyn reeds groote eer te gaeren. Haer menschenmin ontruckte aen de dood twee meyskens die er fietsten in een sloot. 't Is in Leymuyden dat dit braeve deerntjen woont en wierd door 't fonds van Carnegie beloond. DAT WASSET WEER DITMAEL; ick gae nu lecker rusten van veel vermoeyenis waer ick dees weeck van lusten moest, maer niettemin toch met playsier gedèen; daerom is oock de weeck weer lecker hard gegaen. Ick heb de sondagh lief, sulx wil ick gaerne weeten, vooral als ick my, jeghens U, van mynen plicht gequeeten. WILLEM VAN HORSTENDAEL. »^ynrinnocaxxxxo<yioivxxx<axxojocoococooociocgoxotxKXococ>xojy rx tobbetje steken voor heren vanaf 14 jaar; 14.30 uur: Kruiwagenrace met hindernissen voor dames en heren vanaf 15 jaar; 16 uur: Tobbetje ste ken voor dames vanaf 14 jaar; 19.30 uur: Hardrijden op tourfietsen voor 1 ren vanaf 16 Jaar. De tweede dag vermeldt: 9 uur: Keuring versierde paarden met til bury, rijwielen, kinderfietsen en autope<"-,; 8.30 uur: Optocht van deze voertuigen en muzie; 10.15 uur: Ringrijden met paard en tilbury voor dames en heren vanaf 16 jaar op het land bij J. van der Geest; 14.30 uur: Ringsteken op de fiets voor dames vanaf 15 jaar; 15 uur: Wedstrijd voor dames; 19 uur: Ringsteken op de fiets voor heren vanaf 15 jaar. Daarna prijsuitreiking. NiEUwno? Gëb.: Theodorus Johannes Maria z. v. Th. J. Vork an C. M. Vianen. Henricus Johannes Jacobus z. v J. van Capel en G. M. Woerde. Anto- nie .Frederik z. v. A. F. van Wijn gaarden en A. Boer. Getr.: C. van Veen 44 jr en C. E. Voshart, 32 jr. Week van 5 t.m. 9 Aug, 1957 S.v.p. uitknippen en bewaren DONDERDAG Herensingelparochie. jongens (junioren) Hartebrugparochle: Leonardusparochie: 76—77—78—79—80 meisjes (senioren) u. Alex.straat 8.30 u. Alex.-straat Zwemmen. Zwem pak mee. 9.30 u. Alex.-straat. 8.30 u. Alex.-straat. Zwemmen. Zwem pak mee. 3.15 u. Romanuszaal Naar Katwijk Brood en drinken mee St. Lodewijks en St. Petrnsparochle: (verzamelplaats kerkplein St. Petrus) 6162636465 jongens (junioren) 10.15 u. Kerkplein Naar Katwijk Brood en drinken 10.15 u. Kerkplein Zwemmen Zwem pak mee. 10.15 u. Kerkplein Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.15 u. Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 8.30 u. Alex.-straat. Per boot naar tuinfeest 10.15 u. Potgieterl Zwemmen Zwem pak mee. 3.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken 10.15 u. Potgieterl. Zwemmen. Zwem pak mee. 2.15 uur Kerkplein Museum Volkenkunde 2 uur Alex.-straat Vissen. Hengel mee u. Alex.-straat Per boot naar tuinfeest 8.30 u. Alex.-straat. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 uur Alex.-straat Fietsen Brood en drinken mee. u. Alex.-straat. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 uur Alex.-straat. fietsen Brood en drinken mee. 10.15 u. Romanusz Zwemmen. Zwem pak mee. 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. idem 10.15 u. Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 10.15 u. Kerkplein. Zwemmen zwempak mee 10.30 u. Alex -str. Zwemmen. Zwem pak mee. 2 uur Alex.-straat Museum Volkenkunde 9 uur Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Dulnrel. 8.30 u. Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Groenendaal. 9 uur Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Dulnrel. 8.30 u. Romanuszaal Brood en drinken mee Naar Groenendaal. 2 u. Potgieterlaan 9 uur Kerkplein Brood en drinken mee. Fietsen 10.15 u. Kerkplein Zwemmen Zwem pak mee. 9 uur Kerkplein. Fietsen. Brood eD drinken mee. 9 uur Alex.-straat Brood en drinken mee Naar Dulnrel. 9 u. Alex.straat Brood en drinken mee. Naar Dulnrel. u. Alex.straat Brood en drinken mee. Korfballen 8.15 u. Romanuszaal Zwemmen zwempak mee 9.18 U. Romanuszaal Brood en drinken mee Korfballen 8.15 u Romanuszaal Zwemmen. Zwem pak mee. 9.15 u. Romanuszaal Brood en drinken mee Korfballen 8.15 u. Potgieterl. Zwemmen Zwem pak mee. 9 u. Potgieterlaan Brood en drinken mee. Korfbal 8.15 u. Potgieterl. Zwemmen Zwem pak mee. 9 u. Potgieterlaan Brood en drinken "nee. <orfballen 3.15 uur Kerkplein Brood en drinken mee Naar Groenendaal 9 uur Kerkplein. Brood en drinken mee Korfballen 3.15 uur Kerkplein Brood en drinken mee Naar Groenendaal 9 uur Kerkplein Brood en drinken nee. Korfballen Men gelieve steeds op tijd te komen I Let goed op plaats en tijd van samenkomst I

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9