DUINSTREEK JLWULGAT tiéyMOSTAD DE LEIDSE BIOSCOPEN Scherp WAT BRENGEN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 2 D&öf foh V C* INBRAAK PROLONGEERDE TELEURSTELLING. De Nederlandse kampeerterreinen staan er voor bekend, dat er bijna niet gestolen wordt. De teleurstelling was er daarom voor een Leidse fa milie, die haar tenten had opgesla gen in Oud Leusden, des te groter om, toen ze de eerste dag van het verblijf reeds bemerkte, dat de tas van mevrouw, waarin zich o.a. de huissleutels bevonden, verdwenen was. Bij de thuiskomst in de Groenoord- straat, werd die teleurstelling gister avond nog wat geprolongeerd, toen ze alle kasten en laden overhoop- gehaald vonden. Een ijzeren geld kistje was opengebroken en onge veer honderd gulden was er uit ver dwenen. De politie legt verband tussen de diefstal van de tas op het kampeer terrein en de inbraak in de woning aan de Groenhovenstraat 22. In de tas bevond zich namelijk het huis adres van de bestolenen. Zij, die inlichtingen kunnen ver schaffen over het ongenode bezoek, dat tussen 29 juli en 2 augustus moet zijn afgelegd, worden verzocht zich te vervoegen bij het bureau van po litie, Zonneveldstraat 10, afdeling Recherche. Bromfietser reed hond aan Een hond, die gisteravond om half acht zonder zich om het verkeer te bekommeren, de Herengracht over- Leidse sterrewacht en Johannesburg President-curator naar Zuid-Afrika De Nederlandse sterrekundige dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, president van de raad van curatoren der Rijks-universiteit te Leiden en oud-commissaris der koningin in Noord-Holland, zal in september in Hartebeespoort bij Pretoria een nieu we sterrewacht openen. (Hij bevindt zich nu reeds in Zuid-Afrika). Een van de speciale telescopen van het Zuidafrikaanse observatorium te Johannesburg wordt overgeplaatst naar het Leidse zuidelijke station te Hartebeespoort, omdat rook en mist in Johannesburg een goede astrono mische zichtbaarheid belemmeren. Tussen Leiden en het Zuidafri kaanse observatorium bestaan hechte banden. Reeds 34 jaar lang verleent Zuid-Afrika gastvrijheid aan Neder landse sterrekundigen uit Leiden, die in Johannesburg de beschikking heb ben over één van de telescopen Geslaagden r.-k. U.L.O. „St. Barbara", Leiden Van de r.-k. Ulo-school „St. Bar bara" aan het Levendaal alhier slaagden voor het Mulo-examen 94% van de kandidaten. De volgende meisjes behaalden het diploma: Lidy van Adrichem, Els Am.mer- laan Zoeterwoude), Ria Bakker, Magda van Berkel (R'veen), Ria van Benten, Paula Bonnet, Angelique De. Vilée (Voorschoten), Loes Fortanier (Voorschoten), Corry de Groot, José van Harteveld, Joke Hazebroek, Sa- rien Hoedemakers, Anny Jeurissen, Charlotte de Jong, Olga Kruisman, Thelma Kruisman, LuiUS Lub, Leny Mank (Langeraar), Inge Nagtegaal, Lenv van Rijn (Leiderdorp), Riet van Rijn (R'veen), Irene van Rijtho ven, Corry van der Steen, Tiny Steenbergen, Leny Verdegaal (Ha- zerswoude), Clémence Verlaak, Ber tha Visser, Agnes Vlasveld (Zoeter- woude), Ank' Wesselingh (Zoeter- woude), Lyda van der Weyden (Voorschoten), Jeanny Zwartjes Indien geen plaatsnaam vermeld wordt, is de geslaagde in Leiden woonachtig. w.w.w. WERELDWONDER in Wonderwereld Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek Spec.: Forellen en Poulardes Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 504. Horizontaal: 1. epigram, 7. i.e., 8. es, 10. pa, 12. tak, 14. nu, 15. ink, 17. dag, 18. Isère, 19. ton, 21. non, 23. en, 24. pal, 26. mi, 27. dr, 28. E.K., 30. geoloog. Verticaal: 2. pi, 3. iet, 4. rek, 5. as, 6. epistel, 9. Eugenie, 11. An, 13. are na, 14. na, 16. kin, 17. den, 20. on, 22. om, 24. pro, 25. Leo, 27. de, 29. k.o. stak, was er de oorzaak van dat een bromfietser, de 22-jarige N. N. uit Leiden, over de kop ging. De bromfietser reed pardoes tegen de hond aan, kwam te vallen en liep een hersenschudding op. De E.H.D. bracht de ongelukkige naar het Acad. Ziekenhuis. De aangereden hond verdween rennend en jankend van schrik naar zijn mand. Brandweer bezocht „Romantiek en Bloemen" De romantiek in het Van der Werff- park werd gisteravond rond kwart voor zeven wreed verstoord, toen de brandweer met jammerende sirene ten tonele verscheen. Door onbeken de oorzaak was brand ontstaan in de motor van een waterpomp, die de grote fontein voedt. De brandweer bluste het vuurtje met een snelblusser en nam de mo tor eigendom van de gemeente mee voor een onderzoek. De Victoria Regia bloeit Hedenavond bloeit de Victoria Re gia in de Hortus Botanicus te Leiden. De stille schoonheid zal te bezich- 'gen zijn tussen 9 en 11 uur. Ook morgen, zondag, zal bij wijze van grote uitzondering het fenomeen nog door het publiek bewonderd kunnen worden. Hedenavond zal de bloem wit zijn, morgen kleurt ze zacht-rose. De 30.000ste op „Aqua Hortus" Gisteravond om vijf over hal' ne gen ontving de aquarium en terra riumtentoonstelling „Aqua Hortus", die in de Hortus Botanicus gehouden wordt, haar 30.000ste bezoeker. Het was mevrouw M. Kroone-Glandorf, Hoge Rijndijk 240 te Leiden, die met haar 3 kinderen gebruik maakte van „gecombineerde" kaarten. Namens het bestuur van „Aqua Hortus" werd haar een fruitmand overhandigd. De vereniging van straat- en marktkooplieden bood de verbaasde bezoekster een waardebon aan, goed voor een wollen deken. „Knikkebeen" vernieuwt programma Het gaat goed met „Knikkebeen Tien voorstellingen zijn achter de rug. Bijna 2000 toeschouwers zijn de controle gepasseerd. In de a.s. week wordt een nieuw programma ver toond. Nieuwe artisten zijn geëngageerd onder wie een goochelaar en een fa kir. „Knik", zoals hij gemoedelijk on der spelers en jeugdig publiek ge noemd wordt, komt met een geheel nieuwe oer-komische scène. Ook Freule Sixma van Heemstra laat haar Wassenaarse ruitergroep van een geheel andere zijde zien. De leeuw is uit het programma verdwe nen (kapot!); daarvoor in de plaats komen een beer en een aap. Maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag wordt er gespeeld om 10 uur en 3 uur, donderdag alleen oir 10 uur, terwijl op die dag 's avonds te 8 uur de laatste avondvoorstelling gegeven wordt. Uitdrukkelijk zij er op gewe zen, dat de volgende week de laatste speelweek van Circus „Knikkebeen" NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. PAROCHIE H. LEONARDUS. In Sursum Corda staan de Mis- intenties van woensdag 7 en donder dag 8 augs. onduidelijk vermeld. De juiste lijst is als volgt: WOENSDAG 7 aug.: 6.45 T.e.v. het H. Hart, namens hen die er voor ge offerd hebben; 7.15 Geen intentie op gegeven; 7.30 Wessel Burghouwt; 8 uur Overl. familie v, Velsen-v. d. Hoorn; 9 u. Geen intentie opgege ven. DONDERDAG 8 aug.: 6.45 Catha- na Thor en; 7.30 Geen intentie op gegeven; 8 uur T.e.v. het H. Hart, na mens hen die er voor geofferd heb ben; 9 uur Geen intentie opgegeven. „OLYMPISCHE" DAG VAN DE R.-K. VACANTIEBEZIGHEDEN TE LEIDEN. Uitslagen van de gespeelde wed strijden: Verspringen: 1. Ferrie v. d. Steen, (St. Leonardus); 2. Wim Mulder, (St. Leonardus); 3. Jopie Lamboo (Heren singel). Zaklopen: 1. Wim Mulder, (St. Leo nardus); 2. Robbie Melet, (St. Petrus) Wim van As, (Hartebrug). Hoogspringen: 1. Hennie Sloos (He rensingel); 2. Wim Muidei, (St. Leo nardus); 3. Piet v. d. Raad (St. Leo nardus). Hardlopen jongens: 1. Hennie Sloos (Herensingel); 2. Wim Mulder (St. Leonardus); 3. Peter Tegelaar (Har tebrug). Hardlopen meisjes: 1. Jopie Lam boo (Herensingel); 2. Ineke Keere- weer (Hartebrug)- 3. Petra Ouwer- kerk (Herensingel). Estafette loop: Ploeg Herensingel: Ton Hogeboom, Bert Röling, Kasper Schrijer, Hennie Sloos. Hindernisloop: 1. Hennie Sloos (Herensingel); 2. Mark v. d. Voet (Hartebrug); 3. Wim Sloos (Harte- brug). Aan de winnaars werden ereteke nen uitgereikt. Diploma-zwemmen „de Zijl", Leiden Vrijdagavond zwommen vele leden van de zwem- en polovereniging „De Zijl" onder leiding van de heer H. Rol voor hun zwemdiploma. Er wa ren vele ouders en belangstellenden. De geslaagden waren: Jongens A: Wim Kooien, Jaap v. Meygaarden, Wim Honders, Kees v. d. Molen, Pe ter Prins, Reinier de Jong, Wim Bak ker, Cor van Ingen, Joop Blansjaar, Dick Sleeuwe, J. A. M. v. Wieringen, J. Harreman, Kees Uitenhout, Henny v. Beel, Jos Kromhout, Albert Nie- sink. Jongens B: Benny Bronsgeest, Han Wallaart, Jan v. Heek, Jos Buys, Paul Siere. Meisjes A: Mary Lagendijk Wiene- ke Bekooy, Nel van Vliet, Els Kreu- ger„ Mary de Jong, Sari v. d. Lelie, Margriet v. d. Lelie, Els Touw, Mieke Bleyé, Maartje de Gunst, Nelleke Le pelaar, Conny Kuitens,. Loesje Otto, Rietje Koekkebakker, Carry Martijn, Gretha Hooiles, Mary Friesema, Ma rian Smits, Fenny Cats, Elly Klink hamer. Meisjes B: Son ja Jasperse, Gerda Teske, Tiny den Hartog, Anneke Freeke, Wies je Frankhuizen. Burgerlijke Stand Geb.: Pieter Marinus zn v. M. S. Kr eft en C: G. Kors; Elizabeth Maria dr v. H. J. van der Veer en A. J. Kemper; Maria Johanna dr. v. J. Prins en E. C. J. van der Wijngaard; Leonardus zn v. G. M. Hoogeveen en A. Berkheij; Dirk zn v. C. Noort en N. van der Perk; Floris zn v. C. Schaap en A. D. Durieux; Gerardus Rudi zn v. W. H. Pijnnaken en T. C. Schurman; Theodorus Gerardus zn v. J. J. Does en M. A. Steenbergen; Johannes Franciscus Hendrikus zn v. H. M. Hoogervorst en A. van der Ploeg; Gerard zn v. J. J. Laarman en G. B. J. Visser. Overl.: G. Bemelman 63 jaar, man; S. H. Braxhoven 57 jr, man. Ondertr.: B. J. Oosterman en J. G. Wijfje; E. J. van den Brg en H. A. van Puffelen; W. Freeke en M. H. van Tongeren; J. Bult en L. van der Sluis; P. J. Huisman en H. N. Koek; H. Smit en J. M. Witsenburg; H. Boeff en C. van Winkel; J. Wisse en M. F. J. van Lith; J. C. Lucas en C. C. Dechesne; H. C. van Wieringen en W. J. C. Prins; M. P. Zijlstra en E. A. de Koning; Th. H. Vlootman en N. van der Meij; L. Barthen en A. P. M. Jansen; A. van Steenber gen en W. J. Langeveld. Leidse Agenda MAANDAG, 5 AUGUSTUS. Club de Limetz. Reisvoorbereidin- gen. De laatste loodjes. Royal. 8 uur n.m. Gemeenteraad. Behandeling finan ciële nota b. en w. Raadszaal Stad huis, 8 u. nam. DINSDAG, 6 AUGUSTUS. „St. Vincentiusi'. Schatgraverij. Strand te Noordwijk, half drie nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terrariumtentoonstelling „Aqua-Hor- tus", (tot en met 4 augustus). Dage lijks 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Geboorteaankondigingen (Advertentie» Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster", Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderdag bovendien 7.30 9.30 uur (20 juli23 september). Zondagsdienst der huisartsen. A.s. weekend 3—4 aug. zal de dienst worden waargenomen door dr. Van Wingerden, Schaefer Teeuwen, Gaas beek en Kortmann. Dienst der apotheken te Leiden. Zaterdag 3 augustus zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Herdingh en Blanken, Ho ge Woerd 171, telef. 20502, Apotheek Reyst, Steenstraat 35, telef. 20136. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 26274. Zondag 4 augustus zijn geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur Apotheek_ Herdingh Blanken en Apotheek KATWIJK P*" Botsing. Op het kruispunt Nieuwe DuinwegWillem de Zwij-. gerlaan kwamen gistermorgen te ruim kwart over negen een vracht auto en een personenauto met elkaar in botsing. De personenauto liep daarbij zware schade op. Van de 4 inzittenden van laatstgenoemd voer tuig werd de 68-jarige bestuurder aan het hoofd gewond, terwijl diens kleindochtertje enige hoofdwonden en een ontwrichte schouder opliep. Het ongeluk was een gevolg van het feit dat de bestuurder van de per sonenauto, komende uit de richting Katwijk aan Zee, geen voorrang ver leende aan de vrachtauto, die met zand geladen in de richting van de Zeeweg reed. Dokter D. J. Hagen verleende terplaatse eerste hulp aan de slachtoffers. Ko-Plu-Ko. De Konijnen en Pluimveevereniging, Katwijk en Om streken zal a.s. zaterdag 10 augustus een tafelkeuring houden in de zaal Zuidstraat 69. De heer Oers zal als keurmeester optreden. Er zijn ver schillende prijizen, medailles en be kers beschikbaar gesteld. Med.dienst. De zondagse dienst .'wórdt voor de patiënten van de dok toren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. van der Laan voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargeno men door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. LEIDSCHENDAM Het jaarlijks volksfeest. Het jaar lijks volksfeest, dat wederom geor ganiseerd wordt door de Wilhelmina- vereniging, wordt gehouden op 6, 7 en 8 augustus a.s. De Wilhelmina- vereniging heeft voor het feest een veelzijdig programma opgesteld want oud en jong kunnen op hun beurt deelnemen aan de verschillende ver makelijkheden van het programma. Het feest begint, der traditie ge trouw, met een etalage-wedstrijd waaraan ditmaal niet alle winkeliers, voornamelijk bakkers en slagers, deelnemen. In deze week valt voor deze categorie van winkeliers de va- cantieweek. De wel deelnemende win keliers dingen naar de uitgeloofde prijzen welke door burgemeester Ban ning zullen worden uitgereikt. Woensdag komt er een optocht van alle schoolkinderen te beginnen om' 9.30 uur. Met de muziek voorop mar cheren de kinderen naar het feest terrein dat ditmaal gelegen is'aan de van Ruysdaelstraat tegenover de Jo zefstraat. Op het terrein aangekomen ont vangen de kinderen enige versnape ringen en mogen zij een ritje mee maken met het boemelt je van Pur- merend. In de avonduren wordt dan voor Casino Het is reeds lang gele den, dat de Japanners doordrongen tot Malakka en vervolgens onze In dische Archipel bezetten, maar van het lijden, dat de daar aanwezige Europeanen hebben moeten door staan, komt men altijd nog onder de indruk. De film „Mars door de hel" vertelt ons van de lijdensweg van een groepje Engelse vrouwen en kin deren, die in 1941 na de val van Singapore het schiereiland Malakka niet meer konden verlaten en als gevangenen onder de hoede van een Japanse soldaat werden doorgestuurd van het ene kamp naar het andere. Door honger, vermoeienis en mala ria uitgeput, stierven velen op deze „mars door de hel", maar de over- blijvenden vonden opname in een inlands dorp en overleefden de oor log. Na afloop keert de heldin van het verhaal terug en eindigt deze episode uit de wereldoorlog in het oosten toch niet zo somber als men zou verwachten. De film is gelukkig niet opge schroefd, noch melodramatisch, het verhaal is sober en reëel verteld, doch in alle soberheid indrukwek kend genoeg. Toegang boven 18 jaar. Voor de jeugd is er 's middags een ander verhaal en wel van Laurel en Hardy in de raadselachtige som „Tweemaal twee is twee". 1 Lido. De film, die deze week als hoofdfilm in het Lido-theater draait, is er een met een geheimzinnige ach tergrond, waarvan men de draag wijdte eerst na enige tijd kan door gronden. Het gaat er in deze film om een restaurateur ergens in Amerika, die tijdens zijn diensttijd in de oorlog in Duitsland een officier van de mi litaire politie heeft doodgeschoten, toen hij betrapt werd bij een diefstal, weer naar Duitsland te krijgen, om hem daar te kunnen grijpen en zijn gerechte straf te doen ondergaan. Daartoe is een complot in elkaar ge zet, waarbij ook een vrouw betrokken is, die een betrekking als kellnerin bij Fabian heeft aangenomen om hem in haar netten te verstrikken. De list gelukt, vooral omdat men Fabian vertelt, dat er in Duitsland een schat op te halen is, die de zgn. broer van kellnerin Joan Daniël daar verbor gen heeft. Daar was nog een compag non bij betrokken, die maar even on schadelijk wordt gemaakt, zodat het spel tussen de gedrieën kan verder gespeeld worden en ook gespeeld wordt, al wordt het ook wel wat erg ver doorgevoerd. Het gevolg is dat Fabian in de val loopt en gearresteerd wordt. Het is een verhaal, dat wel erg ver gezocht is, maar het spel wordt mid dels de vrouwelijke schoonheid van het lokaas Mary Blanchard uitste kend gespeeld, al ligt het onware en onlogische er dikwijls wel erg dik bovenop. De K.F.C. keurde de film voor 14 jaar. Luxor heeft de charmante zang film „Mijn hart zingt voor jou" voor de derde week op zijn programma gehouden. Voor alle leeftijden. Trianon heeft zoveel plezier van Heinz Rührmann als „Zondagskind" beleefd, dat ook deze film is gepro longeerd. Voor alle leeftijden. Rex. „Gijntjes met geesten" is een vrolijke film van A, en C. De beide komieken hebben gelegenheid te over hun talent voor komieke zaken uit te leven in een oud kas teel, waarin twee spoken vertoeven. Het zijn spoken, die aan het kasteel gebonden zijn, tot zij kunnen bewij- zijn, dat zij niet de lafaards zijn, waar zij twee eeuwen geleden voor werden uitgemaakt. Een brief van Washington moet het bewijs leveren en de twee geesten moeten heel wat gijntjes uithalen voor zij het bewuste papier achter haald hebben. De trucjes in deze film met zwevende, komende en gaande geesten zijn werkelijk ge slaagd. Iedereen kan in Rex gaan lachen en griezelen. de ouderen en de jongeren het steeds vermakelijke tonnetjesteken gehou den. Donderdag 8 dezer begint het feest des morgens 10 uur met ringsteken op het losse paard. Des middag uur volgt dan de wielerronde van Leidschendam waarvoor 25 ronden gereden moeten worden met een to tale afstand van 20 km. Direct na af loop van deze ronde volgt het ring steken per bromfiets, welke gereden moet worden door paren zodat de duozitter de ring moet steken. Als sluitstuk van het dorpsfeest wordt donderdagavond te 11.30 uur een groot en tevens schitterend vuurwerk afgestoken. Geslaagd. Voor het examen Ne derlands M. O. A isgeslaagd de heer G. J. Nijenhuis. LISSE CHRISTELIJKE HUISHOUDSCHOOL AANBESTEED Door architekt W. de Jong te Lisse werd gisteren in hotel-rest. „De Witte Zwaan" namens het bestuur van de Stichting voor Christelijk Nijver heidsonderwijs in de Bloembollen streek, gevestigd te Lisse openbaar aanbesteed: Het bouwen van een Christelijke huishoudschool met turnzaal voor meisjes te Lisse, op een terrein gele gen aan de Verlengde Hyacinthen- straat. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Langcveld en Oosterom, Alphen aan den Rijn ƒ784.000; A. de Wilde Gou da ƒ778.000; C. van der Wiel Gzn. Noordwijk a. Zee 767.000; Gebr. den Ouden Alphen a. d. Rijn ƒ763.300; G. N. Sluyter Amsterdam ƒ712.000; B. J. Vermeulen Beesd ƒ710.000; Fa. Suikerbuyk Breda ƒ710.000; Lametz Nieuwbouw Den Haag 703.500; Van der Vel den en de Jong Leiderdorp ƒ702.131; firma Versloot Nieu- werbrug 699.000; J. van Noort Bent huizen 699.000; H. J. de Winter Rot terdam 698.750; J. van Rhijn Zn. Katwijk a. Zee 695.400; Houben en Co. Amsterdam 695.000; C. J. Strijk Oegstgeest 691.400; fa Cra mer Amsterdam Z. ƒ691.230; M. v. d. Bent en Zn. Wassenaar 689.000: Schroder Wassenaar ƒ682.000; Bouw. Bedr. J. Walenveld en Zn Haarlem 672.518; Joh. Schutte Zaandam 670.600; C. J.Kiebert Sassenheim ƒ643.000; Sebregt's Bouwbedrijf, Joh. Verhulstw. 64, Bloemendaal ƒ610.500. De gunning is aangehouden. Geslaagden Voor het praktijk diploma boekhouden slaagden onze plaatsgenoten, mej. Hartevelt en heren J. Slinger en J. Willemsen. Ze werden opgeleid door de heer Van Loon. Te Haarlem slaagde voor het Prak tijkdiploma Nederlandse Handels correspondentie, afgenomen door de Vereniging van Leraren, mej. M. C. M. v. Gerven. Zij werd opgeleid op de R.K. Handelsavondschool te Lisse. Onze plaatsgenoot, de heer M. A, Beugelsdijk, slaagde aan de kweek school voor scheepvaartbouwkundi gen te Amsterdam voor het examer Werktuigkundige Grote Handels vaart. Mej. Cobie van Stam slaagde voor het middenstandsdiploma. De heer C. J. Verheijen "slaagde voor het diploma typen. Hij was op geleid aan Handelsavondschool te Lisse. Voor diploma (ass.) Ned. Handels correspondentie slaagde onze plaats genoot, de heer M. Mijland. Hij werd opgeleid door de heer J. Wevers. Medische dienst Dr. F. J. L. M. Haase Jr., Heerenweg 337, telefoon 3685. WAT MEN VOND EN VERLOOR Gevonden: kindervest, zwarte da meshandschoen, bruine portemonnaie met inhoud, riem, groen zeil, witte gymschoentjes m. sokken, contact sleuteltje, spijkerbroek, muntbiljet van ƒ2.50, zwart kinderschoentje, dekzeil van auto. Verloren: hooffdoek, dekzeil, lees portefeuille, postbussleutel, hoofd doek, damesbril, grijsgroen, molton deken, grondzeil van tent, step, por temonnaie met inhoud, spijkerbroek, damesvest, regenjas, wieldop, porte monnaie met inh., zwart kinder schoentje, polshorloge, foudraal van paraplui, damesvest. Vermist: een poes. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 3 Augustus 1857. Leyden. Te Parijs is in den ouderdom van 54 jaren overle den Charles Bonaparte, Prins van Canino, zoon van Lucien Bona parte, broeder van Napoleon I. De staatkunde vaarwel gezegd hebbende, leefde hij voor de we tenschap, en ook in onze stad heeft hij vroeger langdurig ver blijf gehouden, om de schatten van het Museum van Nat. Histo rie voor zijne werken te raad plegen. Het stoffelijk overschot van den Prins zal naar Corsica worden overgebragt. HAARLEMMERMEER Geboren: Robert Antonius z. v. P. Bakker en A. Homan. Jeannette d. v. D. Moens en P. Elzinga. Nicolaas Marinus z. v. J. F. van Splunder en H. Roos. Alexander z. v. R. Ruijs en P. Ophof. Neeltje d. v. L. Slootweg en B. Oosterom. Cornelia d. v. P. G. Berndsen en E. van den Heuvel. Cor nells z. v. J. A. van der Beek en E. Bokhorst. Willem z. v. G. van Groe nigen en M. W. Honcoop. Petrus Ni colaas z. v. E. R. A. van Leeuwen en M. M. K. Vester. Ondertrouwd: C. van Kleef 26 j. en A. Doets 20 j. T. van der Eijk 23 j. en J. Ippel 23 j. J. C. Versteeg 23 j. en D. van Keulen 23 j. G. S. Duiven voorden 31 j. en M. J. Th. Suidgeest 24 j. D. van der Meulen 22 j. en H. Groot 23 j. An. M. van den Berg 23 j. en W. Koek 23 j. C. D. van Mourik 27 j. en L. B. Schmidt 24 j. Gehuwd: G. v. Oort en E. Th. T. Groof. J. L. van der Bijl en E. van der Meer L. J. van Breugel en J. Krocké. R. Claij en K. A. Bakker. P. Bokhorst en M. A. Triest. L. H. Bos man en M. J. A. Kloes. H. Niezen en P. J. de Graaff. Overleden: M. Flipse 67 j. ongeh. HOORDWIJKERHQUT Jeugduitvoering van Gios. Don derdagavond demonstreerde de jeugdafdeling van de r.-k. Gymnas tiekvereniging „Gios" op het plein voor de voormalige Hervormde school aan de Havenstraat haar kun nen. Onder leiding van de dames Bep van den Burg en Ria Duivenvoorden werden in een vlot tempo spriet- loop-, brug- en bokoefeningen ge houden. Als intermezzo trad de da- meskeurploeg van Gios, gevormd door B. van den Burg, A. van den Berg, R. Dubois, C. Henzen en C. Pe ters met enkele speciale nummers op, waarvan vooral de brugoefenin- gen bij de vele toeschouwers zeer in de smaak vielen. De avond van de Gios-jeugd kwam in de plaats van de oorspronkelijk op 4 augustus a.s. te houden sport middag* die door ieraarswisseling moet komen te vervallen. Doktersdienst. In het komende week-einde wordt de medische dienst waargenomen door de arts B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 285. SASSENHEIM BIJ POSTBRUGVIADUCT. Gisteravond omstreeks half zes had een botsing plaats tussen twee personenauto's, die elkaar nabij het Postburgviaduct geen voorrand ver leenden. Een auto die onder het viaduct vandaan in de richting van Voorhout wilde rijden, liet een wagen die van de fabriek van „Sikkens" de richting Leiden insloeg, niet voorgaan. Er vonden geen persoonlijke ongeluk ken plaats en ook de schade, die door de verzekering gedekt wordt, bleek nogal mee te vallen. „Adest Musica" De drumband van „Adest Musica", die al een grote bekendheid geniet door haar succes sen, houdt hedenavond een muzikale rondgang door de gemeente. Hierbij zal worden gecollecteerd om tot aan schaffing te komen van „Vaantjes" voor de hoornblazers. V0ORMUT Med.dienst. Zondag 4 aug. wordt de doktersdienst waargenomen door dr. J. v. Nes, Sassenheim, tel. 7119 ALKEMADE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargeno men door dr. Brinkhorst en dr. v. d. Werf. RIJPWETERING „Rijpwetering" op kamp. De woensdagmiddag en donderdag wer den voornamelijk besteed aan het voetballen en volleyballen. De uitslagen voor voetbalbij de ju nioren: RAVARijpwetering 11. (Het enige doelpunt gescoord door Ton v. d. Meer); Donk'Rijpwetering 10; VVPRijpwetering 10; Rijp wetering—KOD 7—0. (Hier was Aad v. Zoen de goalgetter met 4 doelpun ten). De adspiranten wisten nog maar één wedstrijd gelijk te spelen tegen Donk (1—1), waarbij Mart Akerboom uit een vrije trap de gelijkmaker scoorde. De overige werden verlo ren: tegen Hulst 1 (3—0), Hulst 2 (21) en Lenig en Snel (30). Bij de volleybalwedstrijden bleek in de eerste wedstrijd de ongeoefend heid van de jongens, zodat de eerste 2 wedstrijden verloren werden door de junioren zowel als de adspiran ten. Daarna wisten ze alles te win nen. De junioren Aad v. Zoen, Ton v. d. Meer, Bert Versteegen, Karei en Wim Willemsen, werden bij de esta fette 5x80 m. tweede in 54.9 sec.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2