De laatste RESTANTEN SEIZOEN OPRUIMING N B. de KONING Ziet onze etalages I HASSELMAN PANDER 1 Speciale verkoop Dutch Mill Lakens Bijpassende Sloop voor 25 cent Haarl.straat hoek Donkersteef VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De begrafenis van Sem Dresden Het stoffelijke overschot van de heer Sem Dresden is vanmorgen op de r.-k. begraafplaats Sint Barbara te 's-Gravenhage teraardebesteld. Voor de begrafenis werd een uit vaartdienst gehouden in de r.k. kerk van Onze Lieve Vröuw van Lourdes in Scheveningen. De dienst werd ge celebreerd door kapelaan H. de Jong uit Leiden, die de heer Dresden ge doopt heeft. De Schola cantorum van de paters Norbertijnen uit de abdij Berne te Heeswijk zong de Grego riaanse gezangen bij deze dienst on der leiding van pater J. B. Oderkerk, directeur-organist. De heer Dresden, die oud-directeur van het Koninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage en van het Amsterdamse conservatorium is geweest, placht dikwijls te werken in deze abdij. De begrafenis werd door zeer ve len bijgewoond. Onder de belangstel lenden bevonden zich o..m. mr. H. J. Reinink, directeur-generaal voor de kunsten van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, de directeuren van het Konink lijk Conservatorium en van het Am sterdams Conservatorium, de heren W. Brederode en E. A. J. M. baron van Voorst tot Voorst, drs C. Kamp huis, chef van de afdeling kunstzaken van de gemeente 's-Gravenhage na mens het gemeentebestuur; Willem van Otterloo. directeur van het Re sidentieorkest, professor K. Ph. Ber- net Kempers, algemeen voorzitter van de K.N.T.V., Max. Vredenburg, directeur van „Jeugd en Muziek", dr C. L. Walther Boer, oud-inspec teur voor het muziekonderwijs, be stuursleden en vertegenwoordigers van organisaties op het gebied van de muziek, componisten en leerlingen van de heer Dreslen. Pater Huigens, oud-directeur van de kerkmuziekschool, verrichtte aan het graf de absoute. Pax Christi-congres vannacht geopend Tijdens een nachtelijke plechtig heid in de kerk van het genade-oord Maria Zeil in Oostenrijk is vannacht het Pax Christi-congres geopend. Het congres duurt tot en met 4 augustus en zal zich voornamelijk bezighouden met de opkomst der gekleurde vol keren. De aartsbisschop van Parijs, Kardinaal Feltin, die tevens voorzit ter is van het congres, wijdde 4 grote kaarsen, welke versierd waren met linten in de kleuren resp. zwart, rood, geel en wit. de vier grote mensenras sen symboliserend. Er nemen vijf bisschoppen aan het congres deel en 461 leden van de Pax Christi-beweging uit alle delen van de wereld, waaronder ook een Ne derlandse delegatie. De studiebijeen- komsten zijn hedenochtend begon nen met een lezing van de Franse oud-minister Aujoulet. DE HUURVERHOGING VOOR WONINGWETWONINGEN. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Bommer, heeft aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverr heid de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is de minister van oordeel, dat de richtlijnen aan de gemeentebestu ren, welke hij uitvaardigde met be trekking tot huurverhoging voor wo ningwetwoningen, gebouwd met steun ingevolge de bijdrageregeling 1950, kunnen worden beschouwd als een wettelijk besluit tot nadere vast stelling van een huurprijs, als be doeld in artikel 5 van het besluit bij zondere huurprijzen 1954? 2. Zo neen, welke betekenis moet dan worden toegekend aan de mede deling, welke huurders van in de eer ste vraag bedoelde woningen ontvin gen omtrent een vastgestelde voorlo pige huurverhoging? 3. Is de minister bereid, alvorens enig wettelijk besluit, als in de eer ste vraag bedoeld, te nemen, alsnog de vaste commissie voor volkshuis vesting en bouwnijverheid van de Tweede Kamer in de gelegenheid te stellen haar zienswijze kenbaar te maken? ONTSLAG BIJ NOORDOOSTPOLDERWERKEN. Het is thans definitief, dat ongeveer 200 arbeiders in dienst van de direc tie van' de Wieringermeer (Noord- oostpolderwerken) worden ontsla gen. Het ontslag is een gevolg van de rijksbegroting 1958 en de daar mee verband houdende investerings beperking, waardoor de werkzaamhe den van de directie van de Wierin germeer minder omvangrijk zijn dan aanvankelijk was gedacht. Het tempo van de ontginning van oostelijk Flevoland zal nl. tijdelijk worden vertraagd een temporisering dus op de begroting voor 1958. In plaats van 6000 ha. zullen 4000 ha. in cultuur worden gebracht. Of de ont ginningswerkzaamheden ook in de toekomst zullen worden vertraagd, zal afhangen van de ontwikkeling van de financiële positie van ons land. 6e klas, slakkenrace: 1. Theo Loose, 2. Joop van Schie, 3. Henk v. Leeu wen, 4. Piet de Jong. Meisjes, le klas, blokjes rapen: 1. Marian Boon, 2. Treesje Droog, 3. Gerry de Bruin, 4. Annette Waayer, 5. Leny v. d. Salm, 6. Lida v. Santen. 2e klas, vlagplanten: 1. Truusje Overdevest, 2. Jacq. Caspers, 3. Ada de Haas, 4. Rietje v. d. Salm, 5. Ria Zonderop. 3e klas, hardlopen: 1. Tineke Dis seldorp, 2. Ineke v. Swieten, 3. An nie Loose, 4. Wil van Veen, 5. Nettie Scheffers. 4e klas, bal doorgeven: 1. Ria de Bruyn, 2. Beppie Stijnman, 3. Emmy de Kier, 4. Marian Waayer. 5e klas, stoelendans: 1. Mientje Verhagen, 2. Jeanne Hilgersom, 3. Greetje van Veen. 6e klas, we gaan op stap: 1. Ellie Knijnenburg, 2. Roos Scheffers, 3. Ria van Santen, 4. Corry Waayer. 7e8e klas: Op de fiets tussen fles sen door: 1. Coby Knijnenburg, 2. Tiny v. d. Poel, 3. Paula Belt, 4. An nie Zonderop. VOORSCHOTEN R.-k. Vacantiebezigheden. Giste ren trokken ruim vierhonderd deel- nemertjes van de r.-k. vacantiebezig heden te Voorschote^ naar de uit spanning „Drievliet" bij Rijswijk, na dat zij dinsdag naar Duinrell (klein tjes) en Meyendel (groten) geweest waren. Zij vertrokken met extra-trams, die een half uur vertraging hadden, maar dank zij het mooie weer, bleef de stemming er prima in. 3ij Voorburg stelde de politie zich aan het hoofd van de stoet op om de kinderen vlug en veilig naar de uitspanning te bren gen. In „Drievliet" hebben de kinde ren naar hartelust gespeeld, zij wer den getracteerd op limonade en kon den ezeltje rijden, draaien in de draaimolen en botsen met de auto scooters. Moe en slaperig, maar bruinver brand en voldaan, kwamen zij om on geveer 5 uur weer in Voorschoten aan. A.s. dinsdag gaan de kinderen naar Duinrell. Donderdag in de morgenuren staan kinderspelen op het SVLV-terrein op het programma, 's Middags om twee uur geeft het Nederlands Theaterbu reau, Charles Renée een voorstelling voor alle deelnemertjes. Zij kunnen onder meer meeleven met de kwa jongensstreken van „Pimmetje Wit lof". Geslaagd. De heer D. Sluis uit Voorschoten is geslaagd voor het examen Duits M.O. A. KORTE golf Een bloeddorstige fret heeft in Voorthuizen huisgehouden onder 'n aantal kuikens. De eigenaar miste gisterochtend 150 van deze eiertjes en dacht aan diefstal. Hij deed aan gifte bij de politie, maar by nader onderzoek bleek, dat waarschijnlijk een fret de oorzaak was. Onder een paar kolenzakken vond men de res ten van de verdwenen kuikens. De Nijmeegse recherche houdt in het politiebureau onder arrest 'n 39-jarige en een 25-jarige Amster dammer en een 25-jarige Nijmege- naar. Vanmorgen vroeg nam de Nij meegse politie een auto in beslag, waarin deze personen zich bevonden. Tevens werd in deze wagen een hoe veelheid inbrekerswerktuigen aange troffen. Bij de politie werd tevens aangifte gedaan van een inbraak in de kanto ren van een handel in bouwmateria len en brandstoffen. Bij een van de gearresteerden werd een grote som geld aangetrof fen. De Ver. Staten zijn van plan tegen het einde van het jaar 25.000 man landstrijdkrachten uit Japan terug te trekken en de rest onge veer 15.000 tegen augustus 1958. LEIDEN, 2 aug. Vee. Aanvoer 6 stieren, 25 melkkoeien, 340 vette koeien, 99 vare- e.a. koeien, 2 gras kalveren, 102 nuchtere kalveren, 16 geiten, 980 vette schapen, 360 vette lammeren, 38 varkens en zeugen, 381 schrammen, 647 biggen, 6 veulens, totaal 3057 stuks vee. Notering: melkkoeien 10001200, vette koeien schoon f 2.70—3.25, vare koeien 700975, vette kalveren lev. 1.602.20, nuchtere kalveren lev. 1.501.70, vette schapen 85100, vette lammeren 65—80; drachtige zeugen 275355, schrammen 61 105; biggen 45—56. Overzicht: Handel voor melkkoeien lui-duur, vette koeien goed, vare koeien willig, vette kalveren matig, nuchtere kalveren vlug, vette scha pen traag, vette la. mieren zeer traag, zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas. Aanvoer 48 partijen Goudse en 4 partijen Leidse kaas. Notering Goudse >xtra tot 2.45, Goudse eerste soort 2.312.36, Goudse 2de soort 2.242.30; Leidse le soort 2.512.58. Handel goed. TER AAR, 1 aug. Groente. Snij bonen 0.630.83, idem B. 0.400.61, idem stek 0.280.43; stamprinsesse- bonen 0.520.55, witte pronkers 0.53 0.57 per kg. Augurken: fijn 0.82, fijnbasterd 0.76, basterd 0.59, grof A. 0.48—0.53, grof 1. 0.36—0.37, CD 0.33, idem afw. 0.17. E. 0.23, alles per kg. UIT DE OMGEVING ST0MPWIJK FEEST VOOR DE JEUGD. Bij het 2-daags paardensportfeest, dat de Harddraverijvereniging tel- kenjare organiseert, wordt ook de jeugd niet vergeten. Behalve dat er ruimschoots geprofiteerd kan worden van de diverse vermakelijkheden, die voor de jonggren in het algemeen een welkome gelegenheid tot amusement is, heeft de schooljeugd ook haar eigen spelen en daarvoor wordt steeds een gehele ochtend gereser veerd. Daar kan de jeugd bij diverse spelen eikaars krachten en behendig heid meten en meedingen naar de uitgeloofde prijzen, terwijl allen ver der nog getracteerd worden op limo nade "óf ijs. Het bestuur van „Nooit Gedacht" verdient daarvoor ongetwijfeld de dank van de gehele Stompwijkse jeugd en de vele ouders en 'n woord van dank aan de heer J. H. Booy- mans, die al sinds jaren de organi satie in handen heeft, is hier zeker wel op zijn plaats. De diverse uitslagen zijn: Jongens le klas blokjesrapen: 1. Jan Lelieveld, 2. Sjors Knijnenburg, 3. Gerard Sonius, 4. Jan Hagen. 2e klas zaklopen: 1. Theo Janson, 2. Leo Bolleboom, 3. Jos den Hollan der, 4. Jos van Haaster. 3e klas, hoepelen en zaklopen: 1. H. van Vliet, 2. E. Knijnenburg, 3. G. Hilgersom, 4. K. Lelieveld, 5. L. Waayer, 6. M. v. d. Bos, 7. Fred, van Rijn, 8. S. Juffermans. 4e klas, snoekje door autoband: 1. Nico Groeneweg, 2. Gerard Lelieveld, 3. André Suyten, 4. Jac. Oliehoek, 5. Piet Verhagen, 6. Sjaak van Bohe- men. 5e klas, kruiwagenrace: 1. Leo Vo gelaar, 2.'Leo Kester, 3. Jaap Hilger som, 4. Wouter van Esveld, 5. Kees Knijnenburg, 6. Adrie v. Bohemen. V Pullman matras met „PULLMAN.ONDER- MATRAS" die samen de meest Ideale combinatie vor men voor een comfortabele gezonde en Juiste ligging. Boven- matras 80 cm. br., v.a. f 88,50 i 90 cm. br., v.a. f 94.00 130 cm. br., v.a. f 146,50 -j. Onder- -i matras v 80 cm. br., v.a. f 85,00 90 cm. br., v.a. f 90,00 130 cm. br., v.a. f 130,00 Botermarkt 21—22 Breestraat 146 Hij zal U gaarne (weer)zien... met het nieuwe parfum C O Y A S RUE SCRI8R PARIS Export Lakens en Slopen „Dutch Mill" Onze zeer bekende exportkwaliteit lakens en slopen van een Twentse fabriek, die o.a. enkele bekende Nederlandse merken maakt. Wij zijn er ook nu in geslaagd deze kwaliteit voor onze firma te reserveren. van gegarandeerde kwaliteit, verpakt in cellofaan. 1-persoons, 150 breed glad 6,95 2-persoons, geborduurd 8,95 2-persoons, 180 breed glad 8,45 Slopen, glad 1,85 1-persoons, geborduurd 7,45 Slopen, geborduurd 2,25 Ter kennismaking zolang de voorraad strekt bij elk laken een Baddoeken moderne vrolijke dessins, de laatste restanten nu 1.38—0.88 MEISJES- EN JONGENS Jackets en Anoraks de laatste Hazewind en Stur- ka, leeftijd tot 18 jaar, waarde 16.tot ƒ30.nu uitzoe ken alle maten 8 88 Lakens en slopen prima graslinnen met kleine foutjes NU HALVE PRIJZEN Flanellen lakens anti-reuma, ons bekende merk. nu 2-pers. 5.88 !-pers. 4gg Naadloze dameskousen Bare-leg. Wees er vlug bij en koop meteen 2 paar. Zomerkleuren Nu per paar 1.8 Dameshemd en slip fantasie tricot, wit met kantje Hemdje 178 Slipje 0.98 Graslinnen lakens Twents fabrikaat 2-pers. 4.88 ï-pore 3.88 Stork Ontbijtlakens 130x160, waarde 7.tot 10.nu uitzoeken 4.88 STORK ONTBIJTSTELLEN met 6 vingerdoekjes, waarde 11.— tot ƒ13.—nu g gg Herenpyama's prima keperflanel, contraste rende garnering, goede pas- vorm, nu 9.88 Damespyama's prima poplin o.a. Robson, de laatBte restanten uitzoeken 9.88 O vergordijnstoffen Alle soorten, damast, jacquard, be drukt en dobby, ruimen wij voor Interieur matrassen met zomer- en winterkant. Prima damast, 15 jaar garan tie. 1-PERSOONS CQ QA 80x190 OU HET LEIDSCHE WO LL EN D EK E N H U IS

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3