Internationale belangstelling voor het Rijnsburgs-Leids evenement Rijnstreek MEER NIEUWS OVER HET CORSO Scherp Route van het Bloemencorso Leids museum onderzoekt echtheid van edelstenen Morgen t feest op Leidens markt VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vannacht komen 500 binders niet in bed In het kantoor van de bloemenvei ling Flora staan de telefoontoestellen vrijwel permanent wit-gloeiend; daar voert men ylgesprekken; legt men afspraken vast; confereert men tot 's avonds laat; beantwoordt men brie ven; verstrekt men inlichtingen in alle beschaafde talen en komt men iedere dag enige uren tijd tekort. En als u soms mocht denken, dat hier in het kantoor van de bloemenveiling sedert kort een afdeling is gevestigd van de United Nations, dan bent U er naast. Hier klopt het hart van het bloemencorso, dat morgen door de straten van Leiden, Oegstgeest en Rijnsburg zal trekken. Belangstelling. Het Rijnsburgse corso begint hoe langer hoe meer bekendheid te ver werven niet alleen nationaal, maar ook internationaal. Een secretaris van een reisvereni- ging ergens in Drente stuurde een brief met het vriendelijke doch drin gende verzoek voor hem vast een plek te reserveren langs de route, daar zijn vereniging van plan is met vijf touringcars naar het corso te ko men. Uit Middelburg kwam een brief, waarin men meldde ook met enige bussen te komen en zo gaat het maar door. Ook buitenlanders trekken infor maties en het zijn vooral de Duitsers die veel belangstelling aan de dag leggen. Gelijk met hun verzoek om inlichtingen wordt gevraagd om lo- giesruimte en het corsocomité geeft dergelijke verzoeken maar haastig door aan de Leidse V.V.V. Het voorspel van het corso kan Lei den vanavond al beleven. Om zeven uur zullen de leden van de Leidse jeugdverenigingen beginnen met het uitreiken van anjers aan het publiek. Vanuit tien verschillende posten zul len de meisjes de stad intrekken en zaterdagmorgen zullen ze daarmee doorgaan in de Sleutelstad. In totaal zal men tegen de 100.000 anjers aan het geachte publiek uitreiken. Ook de markt. De kooplieden op de Leidse markt zullen zaterdag ook op het corso in haken. De markt zal feestelijk met bloemen versierd zijn en waardevol le prijzen zijn door de vereniging van markth andelaren beschikbaar gesteld, zo vertelde drs. G. Hogewoning ons gisteravond op het kantoor van de veiling, waar men tussen twee haak jes nog druk doende was enige corso problemen aan een bevredigende op lossing te helpen. We troffen daar ook de heer George Kiersch, de artistiek adviseur van het corso. „Ongetwijfeld staat- het cor so dit jaar op een nog hoger plan dan verleden jaar" zo zei hij. Kwam in 1956 het merendeel met glans boven de middelmaat uit, maar waren de uitblinkers naar onze smaak te zeld zaam, nu zal men eens wat anders zien. De heer Kiersch gaat een drukke nacht tegemoet en met hem zo'n 500 werkers en werksters. Ruim 100 van de beste vaderlandse binders begin nen vanavond om zeven uur aan het opsieren van de praalwagens en de luxe automobielen. Zij worden geas sisteerd door een groot aantal hulp binders, en de artistiek adviseur schatte, dat er vannacht in de hallen van veiling Flora rond 500 man aan het karavaan bezig zal zijn. Van sla pen zal niet kunnen komen. Men ver wacht eerst 's morgens om zes a ze- POTLOOD en GEEST No 504. Horizontaal: 1. kort he keldicht, 7. dat is (afk. Lat.), 8. boom, 10. familielid, 12. deel van een boom, 14. heden, 15. opening ener fuik, 17. korte degen, 18. zijtak Rhone, 19. houten vat, 21. zuster, 23. voegwoord, 24. vast, stevig, 26. muzieknoot, 27. academische titel (afk.), 28. maan stand, 30. aardleerkundige. Verticaal: 2. de Griekse letter p, 3. bastaarduitgang, 4. latwerk, 5. spil van een wiel, 6. zendbrief der apos telen, 9. meisjesnaam, 11. meisjes naam, 13. strijdperk, 14. voorzetsel, 16. deel van het gelaat, 17. boom, 20. voorvoegsel, 22. voorzetsel, 24. voor, 25. jongensnaam, 27. lidwoord, 29. term bij het boksen (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No 541. Horizontaal: 1. gelid, 7. reden, 9. hm, 11. oele, 12. ven, 14. air, 15. er- 16. Ols, 18. Lee, 20. Cato, 22. en, 23. kneep, 25. slier. Verticaal; 2. er, 3. Leo, 4. ideaal, 5. Deli, 6. Shylock, 8. nergens. 10. me, 13. nestel, 17. lans, 19. Ee, 21. oei, 24. p.e. ven uur klaar te kunnen zijn en dat zal ook moeten, daar de jury uiterlijk om tien uur alle wagens beoordeeld moet hebben, daar voor het eerst in de geschiedenis van het Rijnsburgse corso het publiek in de gelegenheid gesteld zal worden de stoet te bezich tigen voor het startschot wordt gelost. Van 10 tot 1 uur vindt nl. de tentoon stelling van de praalwagens plaats. In totaal zullen vex werkt worden rond 30.000 gladiolen, 20.000 dahlia's en een kleine 20.000 anjers, om het over de andere bloemen zoals rozen, zinnea's en noem-maar-op nog maar niet te hebben. Vlotte lijn. Zoals we u gisteren reeds vertel den, vertonen alle praalwagens een sierlijke vlotte lijn. Mag men in dit opzicht dus al van winst spreken: de kwaliteit van de bloemen is nu ook veel beter dan verleden jaar, daar men toen van de ene depressie met de on vermijdelijk daaraan verbonden re genbuien in de andere rolde. Een niet te onderschatten punt is ook, dat men in Rijnsburg steeds meer doordrongen raakt van het grote waarde van het corso; dat ook de grootste pessimisten enthousiaste medewerkers gaan wor den en dat zet natuurlijk ook een stempel op de gehele karavaan. Het corso is vanavond al in de aether. Goos Kamphuis zou heden middag me'. zijn N.C.R.V.-microfoon naar Rijnsburg komen, ze verzekerde ons gisteravond de heer Hogewoning en vanavond zal men in de Radio krant van Nederland enige flitsen van het corso-in-aanbouw kunnen ho ren. 's Avonds zal de stoet opnieuw door de Sleutelstad trekken en wel ver licht door honderden schijnwerpers. Het Rijnsburgse corso L het enige in den lande dat ook in avonduren rijdt. De verlichting heeft in de eer ste jaren heel wat moeilijkheden op geleverd. De kinderziekten is men nu echter al een paar jaar te boven en het voorbijtrekken van de verlichte stoet levert een prachtige aanblik op. De start vindt 's middags plaats om twee uur to Rijnsburg; om drie uur arriveert de stoet in Oegstgeest en kwart voor vier zal men aan het sta tion te Leiden zijn. Over de Bree- straat denkt men om ongeveer half vijf te kunnen paraderen. De finish is op de Jan van Houtkade. Hier start 's avonds ook het verlich te corso om negen uur. De tentoonstelling Romantiek en Bloemen is zaterdagavond tot half twaalf geopend en voor deze gelegen heid is de show zeer rijk met bloe men versierd. Naar we vernemen zullen de com missaris van H. M. de Koningin in Zuid Holland, mr Klaasesz en zijn echtgenote, het voorbijtrekken van de stoet vanaf het bordes van het stadhuis te Leiden gadeslaan. Mevr. Klaasesz zal in Rijnsburg het corso van start zenden. RIJNSBURG: 2 uur nam. Vertrek van „Flora": Oegstgeesterweg, Brouwerstraat, Burg. Meyboomstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Dubbele Buurt, Vliet N.Z., Oegstgeesterweg. Van Rijnsburg naar Oegstgeest via Rijnsburgerweg en Rijnzicht- weg. OEGSTGEEST: 3 uur nam. Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Oranjelaan, Wald. Pyr- montlaan, Terweeweg, De Kempenaerstraat en via Warmonderweg en Rijnsburgerweg naar Leiden. 3.45 uur nam. Stationsplein, Stationsweg, Rijnsburgersingel, Mare- singel, Herensingel, Zijlsingel, Utrechtse Veer, Plantagelaan, Leven daal, Korevaarstraat, Breestraat (ongeveer 4.30 uur), Noordeinde, Witte Singel, via Koepoortsbrug naar Jan van Houtkade. Het corso wordt afgewisseld door verschillende muziekcorpsen. ROUTE VAN HET VERLICHTE AVOND-CORSO TE LEIDEN: 9 uur nam. Jan van Houtkade, Jan van Houtbrug, Zoeterwoudse Singel, Witte Singel, Noordeinde, Breestraat, Korevaarstraat, Zoe terwoudse Singel, Plantage, Utrechtse Veer, Zijlsingel, Herensingel, Maresingel, Rijnsburgersingel, Stationsweg en via Rijnsburgerweg naar Oegstgeest en Rijnsburg. (Advertentie). Voor handel en wetenschap Enige maanden geleden is de stich ting Nederlands Instituut voor We tenschappelijk Onderzoek van edel stenen en paarlen in het leven geroe pen, die zich o.a. ten doel stelt het wetenschappelijk onderzoek van edel stenen, synthetische stenen en paar len. Hiermede is aan een verlangen, dat sinds lang zowel door mensen van de wetenschap als door handelaren in edelstenen gekoesterd werd, voldaan. De stichting Is dafl ook tot stand ge komen door samenwerking van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen enerzijds en de fede ratie goud en zilver anderzijds. of de bewerking van edelstenen, syn thetische stenen, paarlen en derge lijke rechtstreeks belang hebben. Nog geen paarlen. Twee hunner vertegenwoordigen de federatie goud en zilver, terwijl het derde lid aangewezen is door het Nederlands genootschap voor edel- steenkunde. Als directeur van het in stituut is benoemd de conservator voor de afdeling kristallografie en mineralogie aan het rijksmuseum van geologie en mineralogie dr. P. C. Zwaan. Er wordt nog gewacht op een alge hele voltooiing van de voor het we tenschappelijk onderzoek van paar len benodgide Röntgen-apparatuur. Derhalve zal het instituut eerst in een later stadium kunnen beginnen In de stichtings-akte staat te lezen, j met het afgeven van certificaten aan- dat behalve het hierboven genoemde j gaande deze tak van onderzoek. Voor er ook nog andere doeleinden zijn. 1 het overige onderzoek is het insti- Zo zal het instituut voorlichting ge- tuut reeds in functie, ven zowel aan handelaren als aan particulieren. Uitgemaakt zal worden welke echte steen, welke synthetisch product of welke imitatie ter identi ficatie aangeboden is. Teneinde duidelijk tot uiting te brengen, dat het instituut in genen dele een commerciële grondslag heeft, is als zetel gekozen de centrale wetenschappelijke instelling voor ge heel Nederland op het gebied der geo logische wetenschappen: het rijksmu seum van geologie en mineralogie te Leiden. De directeur van dit mu seum is ex officio voorzitter van het bestuur van de stichting. Voorts heb ben hierin zitting drie professoren in de mineralogie en kristallografie als mede drie leden, die bij de handel in Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 2 Augustus 1857. Parijs Te Vichy in het Dep. Allier vindt men de voornaam ste versteeningen van de Puy de Döme. Er zijn daar bronnen, die alles versteenen wat men er in dompelt. Onlangs' verloor een Engelschman zijne vrouw, die hij teeder liefhad, en verlangde van een man te St. Nectaire, die haar versteende voorwerpen had ver kocht, dat hij den prijs zou op geven, waarvoor deze, daar de Engelschman hier zijne vrouw niet kon doen balsemen, het lijk wilde doen versteenen. De man wilde er niet aan, en de policie is tusschen beide moeten komen, om den Engelschman te bedui den dat zulks niet geoorloofd was. Morgen heeft Leiden naast het bloemencorso nog een tweede attractie De kooplieden van de markt gaan n.l. een feestmarkt houden, die om tien uur v.m. door de «heer M. Weima geopend zal worden. Zij hebben een gratis verloting georganiseerd, die gelukkigen in het bezit van een wasmachine kan stellen. Op de lijst der prijzen, staan ook serviezen en een keukenuitzet vermeld. De totale waarde van de prijzen is meer dan 2500 gulden. De loten moeten aan alle bezoekers van de markt gratis worden uitgereikt. De trekking van deze loterij ge schiedt om 6 uur nam. voor het stad huis, waar ook de prijzen i n een kraam staan uitgestald. Het werd door de leden van de vereniging voor markt-, rivier- en straathandel op hoge prijs gesteld, dat middenstan ders uit het centrum prijzen beschik baar stelden. De marktkooplieden hebben nog meer pijlen op hun boog. Bloemen meisjes, de schoonste die men vin den kon, zullen aan de bezoekers anjers overhandigen, anjers die door de kwekers van Rijnsburg beschik baar zijn gesteld. Zieke collega's ont vangen fruit en bloemen. Daarnaast houden de kooplieden onderling een reklame-wedstrijd. De markt- en havendienst te Leiden en eigenlijk geheel Leiden, is gesteld op een goede Leidse warenmarkt. De wedstrijd die men nu ontworpen heeft, krijgt dan ook een opvoedend karakter. Een jury, gevormd door de heren M. Weima, directeur van de markt- en havendienst te Leiden, de heer F. Verstegen, gemeente-ontvan ger, mej. M. Noordmai lid van de Leidse raad en mej. mr A. Versprille, gemeente-archivaris, zal beoordelen welke deelnemer de aardigste, mooi ste kraam heeft en de meeste service biedt aan het publiek. De jury za' vóór twaalf uur al met haar beoor deling klaar zijn. Er zijn verschil lende prijzen voor verschillende groepen. Dat de Leidse markt trekt, blijkt wel uit cijfers van het vorig jaar: de feestmarkt trok ruim 35.000 bezoe kers uit 68 gemeenten. Huldiging. De heer A. Segijn zal morgen op de dag van de feestmarkt gehuldigd worden, omdat hij 40 jaar lang Benoemd aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn, te rekenen van 1 juli 1957, tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar in vast dienst bij het rijksher barium: dr H. O. Sleumer, thans in tijdelijke dienst; voor het tijdvak van 1 juli 1957 tot en met 30 juni 1958 tot wetenschappelijk ambtenaar bij de inwendige geneeskunde: ir Chr. Sjj- besma. kraamexploitant op de Leidse markt is geweest. De plechtigheid vindt plaats om een uur op het bordes van het stad huis. Leidse Agenda Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel, 21060 Haven-apotheëk, Haven 18, tel. 20085, apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274, BIOSCOPEN De films in de week van 29 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt: gekeurd: Casino: „Mars door de hel", 18 jaar Matinee: „L. en H. in 2 X 2 2", alle leeftijden. Lido: „Lokaas", 14 jaar. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Het zondagskind", alle leeftijden. Rex: „Geintjes met geesten", alle leeftijden. (Donder dag: „De mooiste vrouw der wereld", 14 jaar). TENTOONSTELLINGEN Van der Werfpark: Tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen". Werk dagen 10 uur voorm. to* 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur. donderdag bovendien 7.30 —9.30 uur (20 juli—23 september). Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling .Mens in miniatuur1, De wereld van het poppenspel. (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). 40 JAAR BIJ CRANENBURGH EN HERINGA. Mej. H. J. Verhoog was gisteren veertig jaar in dienst van Cranen- burgh en Heringa Sajetfabrieken n.v. te Leiden, waar ze werkzaam is in de Brei- afdeling. De jubilaresse werd des morgens in de directiekamer ontvangen, waar haar namens de directie een enve loppe met inhoud werd overhandigd. De voorzitter van de personeelsver eniging voegde hieraan nog enkele geschenken toe. Na de huldiging bracht mej. Verhoog de feestdag ver der in intieme kring door. Geen voorrang verleend. Op de hoek van de Julianastraat en de Sophiastraat had gisteravond een botsing plaats tussen een perso nenauto en een bromfiets, waarbij een persoon werd gewond. De bestuurder van de bromfiets, C. W. uit Warmond, verleende ko mende van de Maresingel geen voorrang aan de auto, die door de Julianastraat in de richting van de Herensingel reed. Hij botste op de auto, waarbij hij een linkerschou derfractuur opliep. De E.H.D. bracht het slachtoffer naar de Acad. Zieken huis. De brommer werd zwaar be schadigd. Tegen half twaalf had ook op de Rijnsburgerweg bij het Terwee- park een verkeersongeval plaats, dat veroorzaakt werd, doordat geen voor rang werd verleend. De 54-jarige mej. E. K., wonende te Oegstgeest, die op de fiets het Ter- weepark uit kwam rijden, reed hier tegen een auto, die naderde uit de richting van het station. De dame viel op de rijweg, waardoor ze een hoofd wond en een hersenschudding be kwaam. Ze werd door de E.H.D. naar het; Acad. Ziekenhuis gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Elizabeth Theresia dr van H. van der Westen en A. M. van Schagen; Petrus Jacobus zn van G. J. Vonk en E. de Leeuw: Cornelis zn .van C. H. Wassenaar en G Kor- tekaas; Paulus Jacobus zn van J. H. van de Wijngaard en G. J. den Dop per; Michiel Alexander zn van F. Almekinders en S. Jonker; Ageda dr van J. Glasbergen en L. Sip. Gehuwd: J. G. J. M. Fleischeuer en L. van Tufc'n; L. C. A. Bentvelzen en P. A. Heeman; A. Otgaar en C. Vink; J. Petiet en A. T. van Elten; M. G. J. van den Dungen en T. H. M. de Vries; J. van Steveninck en P. Barteling, I. Vermeer en C. J. Hen- sing; F. J. Smit en P. P. H. de Groot; N. Zonneveld en W. M. Geradts; R. E. R. Brender a Brandis en C. Mark; J. den Draak en L. C. van der Werf; S Star en E. H. Blonk; J. N. Gelok en M. Verhoeven. Overleden: J. de Ru man 75 j.; A. Eradus zoon 2 jr; J. P. Sinteur man 78 jaar. j NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. ALPHEN AAN (TEN RIJN Vrachtauto in de sloot. Donder dagmiddag omstreeks 3.45 uur is een vrachtauto, eigendom *ar het expe ditiebedrijf W. de Klerk te Alphen a. d. Rijn en bestuurd door de heer A. R. te Alphen, beladen met zand, in een langs de Raadhuisstraat lopen de sloot gekanteld. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Pe auto werd iicht, maar de berm ern stig beschadigd. De vrachtauto is, na dat het zand was gelost, met een ta kelwagen op de wielen gezet. Het ongeval -ebeurde toen de heer R. een tractor wilde passeren. Daar bij kwam zijn wagen in de berm te recht, verzakte en sloeg tenslotte om in het water. Botsing. De heer W. A. van 't H. uit Bussum, die op zijn scooter zijn elf-jarig dochtertje meevoerde, kwam donderdagmiddag omstreeks 3.30 uur op de Woubrugseweg te Alphen a. d. Rijn in botsing met de bromfietser G. K. uit Leiden, toen deze van een ter rein van de N V. F. P. Bos en Zoon, betonindustrie aldaar, kwam afrijden Alle drie personen kwamen te vallen en liepen betreklijk lichte verwondin gen op. De voertuigen werden licht beschadigd. BODEGRAVEN Trein reed 8 koeien dood Donderdagmorgen heel in de vroegte reed de trein van Leiden naar Utrecht ter hoogte van het fort Wierickeschans op een kudde koeien, waardoor acht koeien doodgereden werden. De landbouwer v. d. Stoel op de Zuidzijde wilde zijn koeien na het melken van het voorkampje naar het over de spoorlijn gelegen land bren gen. Hij bracht de koeien over de overweg zonder dat hij de uit Bo degraven komende trein zag, met gevolg dat de gehele kudde boven op de trein liep. De ravage was ver schrikkelijk. Acht koeien waren to taal opengereten, waardoor de voor zijde van de trein niet alleen flink gehavend was. maar ook ontoonbaar. Hoewel er heel hard gewerkt werd om de ravage 'o herstellen, d-urde het toch rv>g bijna een uur voor de treinenloop normaal door kon gaan. Programma Najaarsmarkt. De Bodegraafse Najaarsmarkt belooft dit jaar door het 75 jarig jubileum iets bijzonders te worden. Natuur lijk is het programma in hoofdzaak gebaseerd op de agrarische sector, maar toch biedt het voor ieder veel aantrekkelijks. De officieele herden king wordt geopend met een buiten gewone openbare raadsvergadering. Verder organiseren de drie land bouw jongeren organisaties dien avond een grote optocht, waarna er een openlucht concert gegeven wordt dcor het West. Ned. Symphonie or kest o.l.v. S. Swaab, gevolg door 'n taptoe. Op dinsdag 10 september zal de markt geopend worden door de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening Z.E. S. Mansholt. De dag wordt geopend met een re veille door het tamboerkorps Triomf. Verder wordt de provinciale kampi- Laatste Berichten BEJAARDE WIELRIJDSTER VERONGELUKT Vanmorgen omstreeks tien uur is de 67-jarige mevrouw A. Spijkerman Olivier uit Haarlem, toen zij per fiets het Soendaplein aldaar over stak, door een bestelauto aangereden. Waarschijnlijk heeft zij niet vol doende op het verkeer gelet. De vrouw werd naar het Diaco- nessephuis overgebracht, waar zij kort daarna is overleden. PIANISTE ALICE HEKSCH OVERLEDEN. In de leeftijd van 45 jaar is te La ren overleden de pianiste Alice Heksch. Jarenlang betrad zij met haar echtgenoot de violist Nap de Klijn de concertpodia in binnen- en buitenland. Het duo trad eveneens veelvuldig op voor de radio. Alice Heksch werd geboren op 12 februari 1912. Zij studeerde o.a. aan het Amsterdams conservatorium en later in Parijs. In 1936 behaalde zij te Amsterdam het solistendiploma en in 1937 in Parijs de Prix de Gabriel Fauré Alice Heksch trad met vrij wel alle stedelijke orkesten als so liste op. Ook in andere Europese landen o.a. in Zwetserland, Enge land, Italië en Oostenrijk. Na de laatste wereldoorlog vormde zij met haar echtgenoot, de violist Nap de Klijn, een duo. Haar repertroire be vatte behalve alle klassieke, ruim 52 moderne werken. Maandagmorgen te elf uur zal de teraardebestelling geschieden op de algemene begraafplaats te Laren. CADEAUSTELSEL WORDT BESTUDEERD. Op een vanmorgen gehouden be spreking tussen de voorzitter en vice- voorzitter van het hoofdbedrijfschap detailhandel, vertegenwoordigers van de detailhandel vakorganisaties uit de huishoudelijke artikelen, kruide niers- en textielsector en vertegen woordigers van de vier Middenstands bonden bleek men het algemeen wenselijk te achten, het gehele pro bleem van het toegift geven in de handel aan een commissie in studie te geven. Deze commissie zal door het hoofd bedrijfschap detailhandel worden in gesteld. In afwachting van de bevin dingen en conclusies van deze com missie is besloten de mogelijkheid te onderzoeken om tot een voorlopig ak koord te geraken. LEIDERDORP Buurtvereniging Limeika. Orga niseerde het bestuur van de buurt vereniging „Limeika jaarlijks voor haar leden een ééndagstocht naar de diverse mooie streken van ons eigen land, dit jaar bood zij haar leden een driedaagse tocht per touringcar aan naar het Sauerland in Duitsland. Maandag 29 juli werd gestart voor het eerste traject, dat voerde naar 't plaatsje Attendorn, terwijl dinrdag 30 juli, na het bezichtigen van de groten van Attendorn, een rondrit ge maakt werd door dit 'ehele gebied. Woensdag 31 juli werd in Wupper- tal en Düsseldorf de terugtocht aan vaard, waarbij in hotel „Flora" te Doorn het afscheidsdiner werd ge bruikt. Tijdens dit diner werd door ver schillende personen het bestuur dank gebracht voor de wijze waarop zij deze tocht heeft weten te organiseren, waarbij tot uiting kwam hoezeer men genoten had van deze tocht, welke voerde door één der mooiste streken van Duitsland. Postduivenver. „De Rijnklievers". Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde; afst. 138 km. In concours 228 duiven; gelost om 9.30 uur met z.-w. wind. 1, 3 A. Dubbelaar, 2. J. v. d Wal, 4. J. de Pan, 5. J. Truyers, 6. L Klein, 8. Wè Hoogervorsth, 9. H. Bonneur, 10. C. Onderwater. Geboren: Yvonne Caroline d. v. J. P. van der Linden en H. de Wit. Marina Cornelia d. van J. Nieboer en oenschappen voor de landelijke rui-1 S Middelkoop. Janny dochter van H. ters gehouden, een jongveekeuring, een kaastentoonstellinig, terwijl in hotel van Rossum de zelf kazende boerinnen en boeren gehuldigd wor den die meer dan veertig jaar de kaasmarkt bezoeken, 's Middags is er een groot ruiterfeest in de Kuil en 's avonds een groot openlucht spel, waar meer dan 50 aan mede werken. Het feest wordt besloten met een groot vuurwerk. Verhoogt en J. L. de Jong. Overleden: J. C. Spek 85 j. man. Z0ETERW0UDE Inbraak. Hedennacht is door in drukken van een ruit inbraak ge pleegd in het kantoor van het aan nemers- en handelsbedrijf Nic. v. d. Akker. De inbreker heeft echter niets van zijn gading gevonden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2