Spaarders van bouwfonds gedupeerd, omdat huizen te klein geacht werden Fe.- JSmUGAT l&tjm&STAD „Overvallen" wisselloper bekent eindelijk EN TRALIE DINSDAG 30 JULI 1957 l.KIDSE COURANT PAGINA 3 ALLERLEI IN DE LEIDSE RAAD „Reuvens'' is een dure post voor Leiden „Het moet nu maar eèns uit zijn" zei de voorzitter van de Leidse Raad, burgemeester Van Kinschot, gistermiddag in de raadszitting, toen gespro ken werd over de openbare leeszaal „Reuvens". „Binnenkort kunt u hier over een voorstel verwachten". „Steeds maar weer moet Leiden betalen voor plaatsen in de omgeving, waarvan de burgers van de faciliteit van Leiden als centrumgemeente genieten, zonder er extra voor te betalen. Zij lenen bijvoorbeeld boeken uit de Leidse bibliotheek, maar als Leiden voor stelt aan het naburig gemeentebestuur een kleinigheid bij te dragen in de kosten, bijv. 1000 gulden, schudden de vroede vaderen van nee. „Reuvens" kostte Leiden echter in het afgelopen jaar 40.000 gulden aan subsidie en extra-uitkeringen, terwijl het Rijk daar maar 7.900 gulden aan bijdraagt. Aanleiding tot deze woorden was ook woningwetwoningen gebouwd een vraag van de heer De Hosson werden, waarna het voorstel grond (K.V.P.) of het nu niet eens tijd werd dat de bibliotheek naar andere bron nen van inkomsten gaat uitkijken. De velen die van de bibliotheek ge nieten bijna 200.000 boeken wor den jaarlijks uitgeleend moeten er ook iets voor over hebben. Wethouder Van Schaik was het er mee eens, dat het te duur wordt voor de gemeente. Het Rijk heeft echter verkeerde maatstaven voor de sub sidiëring aangelegd. Reuvens krijgt maar iets meer subsidie dan de r.-k. openbare leeszaal, terwijl deze laat ste toch een kleinere groep van de burgerij omvat. Het bestuur doet al wat in zijn vermogen ligt om de in komsten te verhogen. Het Rijk stelt echter ook ten aanzien van de contributie zijn eisen. Een extra subsidie van 19.000. werd vervolgens door de raad ver leend. Montessorischool nodig De agenda, die de Leidse raad gis termiddag te behandelen kreeg, was overigens maar klein en weinig om vattend. De heer Meester (P.v.d.A.) vond, dat de raming van 26.000 voor leer middelen en meubilair voor de r.-k. lagere school aan de Timorstraat wel erg globaal was geweest, nu bleek dat er een bedrag van 58.160 nodig is. Wethouder Van Schaik erkende dit en het krediet werd verleend. Stichting van een openbare school voor Montessori-onderwijs in Leiden Zuidoost stuitte bij de heer Woudstra (Prot.-Chr.) op bezwaren. Er zijn zo veel onzekerheden. Had men niet be ter kunnen wachten op de uitgroei van de Montessori-afdeling van de openbare lagere school Burggraven- laan (thans gevestigd in Joodse Weeshuis)? Waar moet deze school komen? Wethouder Van Schaik zei, dat er meer dan de vereiste belangstelling voor deze school bestaat. Men zal de 110 leerlingen zeker bereiken. De ouders in deze buurt hebben aandrang uitgeoefend op de stichting van een Montessori-school. De lagere school en de Montessori-school zul len worden gevestigd aan de Burg- gravenlaan-Oppenheimstraat. Bouwfonds spaarders gedupeerd De heer Meester (P.v.d.A.) vond het niet in de haak, dat een zeker getal bouwfondsspaarders in Leiden gedupeerd is, omdat de ontwerpen voor woningen van het bouwfonds voor Nederlandse gemeenten niet groot genoeg geacht werden. Wie stelt vast of woningen ge schikt zijn of niet? Uit het antwoord van de wethou der werd bekend, dat het de wel standscommissie was geweest, die de plannen had afgekeurd: de huizen waren te klein. De wethouder er kende, dat hier inderdaad iets op te zeggen valt. In gemeentelijke krin gen worden ten aanzien van de eisen van de welstandscommissie meer kri tische stemmen gehoord. Maar het is de tijd niet, aldus de wethouder, om daar dieper op in te gaan, althans nu nog niet. Er viel niettemin iets tegen deze plannen aan te voeren. Temeer om dat de kleine woningen in de buurt van middenstandswoningen gebouwd zouden worden. Hij betreurde, dat er door de hogere kosten spaarders moesten afvallen. De heer Meester zei, dat er „voor elck wat wils" moet zijn in een stad, en dat er in bedoelde buurt (ter weerszijden van de Duyvendakstraat in de Rodenburgerpolder, Red.) toch Burgerlijke Stand Geb.: Gerardus Johannes Jacobus zn v. L. T. Versluis en C. M. van der Voort; Wilhelmina Adrana Maria dr v. P. J. L. Postma en M. C. van Bar- neveld; Hendrica dr v. K. C. van der Plas en H. Beij; Aad zn v. J. Neuteboom en S. Bon; Hendrik zn v. A. G. Vergunst en G. van dei- Maas; Walter zn v. W. M. Brouwer en A. Keimpema; Johanna Maria dr v. C. Houps en J. M. Mulder; Mar ja Catharina Elisabeth dr v. R. N. Le wis en C. Schuchhard; Gijsberta Maria Marjan dr v. H. Beij en J. M. Annaars; Cornelia Roelofine dr v. C. J. W. Brittijn en G. van Goor; Agnes dr v. J. Hof en C. W. Dekker; Hendrika dr v. G. Kamerman en S. Disseveld; Sylvia Gijsbertha Rosa dr v. M. Kersbergen en N. J. van Hel den; Petronella Wilhelmina dr v. P. F. J. Scheepmaker en T. G. van den Oever; Abraham zn v. J. W. Rijne- vled en M. Tromp. Over].: W. J. Smit, 61 jr, man: C. W. van der Steen, 64 jr, echtgenote v. P. Zaalberg; S. Klinkhamer, 73 jr, echtgenote van A. Beekman. Getr.: H. J. Voets en H. M. Zen- gerink. aan het Bouwfonds te verkopen zon der hoofdelijke stemming werd aan genomen. Gescheiden fietspad Sprekend over de bestrating van de 5 Mei-laan, zei dokter Kortmann K.V.P.dat het jammer is, dat de rijbaan niet gescheiden is voor auto's en fietsers. Dit kan de verkeersveilig heid aanzienlijk verbeteren; zie Brus sel. Wethouder Jongeleen moest echter antwoorden, dat gezien de parkeer gelegenheid voor de auto's het niet mogelijk was het pad voor de fiet sers te separeren. Ook leek hem dit tot de heer Meester (P.v.d.A.) de „visgraat"-parkeerplaats minder geschikt voor deze laan. Hierover zal men echter nog met de politie van gedachte wisselen De heer Kortmann drong er op aan, dat men bij nieuwe plannen met een afgescheiden fietspad rekening zal houden. Onbewoonbaar Bij de behandeling van het voor stel tot het onbewoonbaar verklaren van woningen in en rond de Sint- Caeciliastraat plaatste de heer Huur man (Prot.-Chr.) de opmerking, dat het weinig zin heeft onbewoonbaar te gaan verklaren, als men straks de termijn toch weer verlengen moet. Er is nog niet eens een saneringsplan! Mej. Van Nienes (P.v.d.A.) toonde zich verheugd, dat men met deze maatregelen zij het slechts pro forma met sanering begint. Zij vroeg naar de uitvoering van het be sluit van de raad over „opschuifwo- ningen" voor gezinnen, die een on bewoonbaar verklaarde woning moe ten ontruimen. Hoeveel „opschuif- woningen" staan er nu voor dit doel ten dienste? Wethouder Jongeleen kon op deze laatste vraag geen antwoord geven. Men stuit hierbij op vele moeilijk heden, deels door protesten van huis eigenaren, deels door het feit, dat gezinnen de huur van een nieuwe woning niet kunnen betalen Tot de heer Huurman zei hij, dat Kamp" bestaat, al is het nog niet in de raad geweest. De raad heeft altijd op on bewoonbaarverklaring aangedrongen. Nogmaals humanistisch thuis front Aan het slot van de vergadering werd nog gestemd over het voorstel van b. en w. om een schrijven van het humanistisch thuisfront over de stichting militair tehuis voor kennis geving aan te nemen Dit wil zeggen, er geen verdere aandacht aan besteed zal worden. De heer Meester (P.v.d.A.) achtte pre-advies gewenst, zich beroepend op het feit, dat het vorige schrijven, dat nog niet zo lang geleden in de Leidse raad is behandeld, dateert van het jaar 1955. Het was toch niet de schuld van het humanistisch thuis front, dat aan dit schrijven eerst na zoveel jaar aandacht was besteed. De voorzitter maakte officieel be zwaar tegen het voorstel van de heer Meester, omdat men niet kan ver wachten, dat de raad over een zaak, die nog zo kort geleden is behandeld, een ander standpunt zal innemen. Het voorstel van het college werd aangenomen rnet 15 stemmen vóór en 12 tegen (Pv.d.A. en C.P.N.) na dat de stem van de heer Piena (P.v.d.A.), die abusievelijk vóór ge stemd had, was herzien. Wat lezers schrijven Leiden, 29 juli '57. Geachte redaktie, Voor de tweede ma-.l in deze maand is een bromfietser iet zijn pedalen aan een boom blijven haken tijdens het passeren van een wielrijder op het fietspad van de Rynsburgerweg, en met verwondingen in het zieken huis opgenomen. Wie is hier de ichuldige en/of wat is de oorzaak? Als u op de wielrijders let, zult u zien dat zij allemaal in het midden van het fietspad rijden Bij het passe ren moeten zij naar rechts uitwijken, dit uitwijken nu gaat gepaard rnet het trachten de riooldeksels te ont wijken. De bromfietser wil daar niet altijd op wachten en wringt zich tus sen boom en fietser door. Meestal gaat dit goed, doch als e twee fiet sers naast elkaar rijden i; het voor de passerende bromfietser een dub beltje op zijn kant. Meer ruimte zou dus wel gewenst zijn, in dit geval be rijdbare ruimte en geen rioolputten die stuk voor stuk een kuil „REUVENS" SCHREEF 3000STE LID IN. De openbare leerzaal en bibliotheek „Reuvens" aan de Breestraat mocht gisteren haar 3000ste- lid inschrijven; het hoogste aantal, dat ooit werd be reikt. Het was mej. H. van Maris, Hoofdstraat 72 te Leiderdorp aan wie ter herinnering aan deze gebeurtenis de directrice, mej. H. B. A. Heijse, een boekwerk aanbood. Geslaagd. De weleerw. heer W. M. van der Veer, afkomstig uit Leiden is te Haarlem geslaagd voor 't directeurs examen kerkmuziek. Voor het M.O.-examen Frans (a) slaagde te Utrecht mej. 1. Thai Larsen, alhier. Met pensioen. De heer D. Munnik, commies-titu lair bij de Ned. Spoorwegen te Lei den gaat met ingang van 1 aug. a.s. de dienst met pensioen verlaten. De 25.000ste! Vanavond worden zowel door „Ro mantiek en Bloemen in het Van der Werffpark als door de tentoonstelling „Aqua Hortus", die in de Hortus wordt gehouden, de 25.000ste bezoe ker ontvangen. „De Hogewoerd" doet mee. In samenwerking met „Romantiek en Bloemen" zal vanaf donderdag, 1 augustus, op initiatief van de winke liersvereniging „De Hogewoerd", de Hogewoerd van een bloemversiering worden voorzien. Op vrijdag 2 en za terdag 3 augustus zullen er op de Ho gewoerd anjers aan het publiek wor den uitgereikt, die voorzien zijn van een lot, dat kans geeft op het win nen van een enorme mand fruit. Er zijn voor deze actie voorts twee manden fruit beschikbaar gesteld, die in de étalage van „De Leidse Fruit- centrale" staan geëtaleerd. De trek king heeft op zaterdag, 3 augustus reeds plaats, waarna de winnaars hun prijs bij genoemde firma kunnen afhalen. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van de Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. Uit de Staatscourant. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn, gerekend van 1 januari 1957, voor een tijdvak van één jaar be noemd tot lid van de voorlopige mo- numentenraad prof. dr. A. W. Bij- vanck, prof. dr. G. W. Locher en dr. W. D. van Wijngaarden, allen te Lei den. Leidse NS..-vis-successen. Bij een concours voor spoorweg mannen voor N.S.-prijsvissers in een vijver op Almelo's Dollegoor hebben twee Leidenaars goede prijzen gekre gen. De heer Steenbergen kreeg e tweede prijs, de heer Van Rooyen de vierde. Leidse Agenda Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel, 21060, Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085, apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ,Mens in miniatuur', De wereld van het poppenspel. (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 10—5 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terrarium tentoonstelling „Aqua-Hor. tus". (12 tot 28 juli). Dagelijks 10 uur voorm. tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark: Tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen". Werk dagen 10 uur voorm. to* 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur. donderdag bovendien 7.30 9.30 uur (20 juli23 september) BIOSCOPEN. De films voor de week van 26 juli —2 aug. zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: ..The Benny Goodman I raderlijk glad kunnen zijn. Kan de betreffende afdeling van de gemeen tewerken niet zorgen dat deze put ten verlegd worden naar het trottoir, zoals dat al geschied is bij het stuk van het Acad. Ziekenhuis naar het station? De fietser kan dan zyn brommende collega meer „service" verlenen door sneller ruimte te maken voor het pas seren. Een wielrijder. Noot. Red.: Zou het niet beter zijn, de bromfiet sers alleen de middmweb te laten berijden. Leiden, 29 juli '57. MILITAIREN EN ZITPLAATSEN. Gaarne zag ik het onderstaande in uw dagblad geplaa'rt: Onlangs kwam het zoveel bespro ken onderwerp: „Militairen, die hun zitplaatsen afstaan", ter sprake, het geen niet de eerste keer is. Het ge beurt nog maar al te vaak, dat dames en here' in trams, treinen en bussen weigeren een door een militair aan geboden zitplaats aan te nemen. Kunt u zich voorstellen, dat na zo'n weige ring de betreffende militair, of het een kolonel of recruut betreft, diep verontwaardigd is. We kunnen dit standpunt van een militair heel goed delen. Want, lezers, hoe groot ii de waarde van: „Militai ren, die hun plaats afstaan". We zul len toch zeker niet alles vergeten zijn. Qoed, het is reeds twaalf jaar geleden, dat de Tommy ons een vik- torie toejuichte, maar hebben niet velen nog steeds een langdurige her innering, die pijnlek aandoet. Hoe veel jongens hebben in die vijf oor logsjaren niet hun plaats afgestaan? Ja, ook voor U. Was dat niet groot moedig soms? Hij stond zijn plaats in het leven af aan U, zodat u verder kon leven. Wat klinkt het twaalf jaar later dan onmenselijk, als men hoort zeggen: „Ik heb geen plaats nodig van 'n militair". Is dat geen oorlog verzoeken, om weer eens goed te be grijpen, dat u zijn plaats wel nodig heeft. Bent u de verschrikkingen ver geten, die zij uitgestaan hebben cr U? Zo niet, aanvaard dan in het ver volg een door hem aangeboden plaats voor U. Abonné. Z0ETERW0UDE Visver. Zoeterwoude. Deze ver eniging hield zaterdag 27 juli bij gun stig weer een wedstrijd t.b.v. de ouden van dagen. Er werd door on geveer 70 vissers aan deelgenomen, de opbrengst van deze wedstrijd was bijna ƒ70. Laatste Berichten Overval was gefingeerd Naar het A.N.P. verneemt heeft de wisselloper van de Amsterdamsche Bank te Amsterdam, de 33-jarige G. Buisman, die donderdagochtend in de Paleisstraat een tas met 55.000 kwijt raakte, thans bekend, dat hij niet beroofd is. De zogenaamde overval, waarvan hij dagenlang heeft volgehouden het slachtoffer te zijn geweest, was gefingeerd. Tegen Buisman, die aanvankelijk als kroongetuige in de „overval" werd beschouwd, rees al spoedig verden king. Hij werd dan ook sinds het ge beurde in het politiebureau Warmoes- straat in verzekerde bewaring ge steld, waar de recherche onder leiding van hoofdinspecteur H. Kessler hem dagen langpan de tarid voelde. Zaterdagochtend werd het misdrijf in de Paleisstraat gereconstrueerd, waarbij de wisselloper precies moest tonen hoe hij zijn tas was kwijt ge raakt. Hij vertelde toen, dat hij plot seling een bijtende stof in zijn ogen voelde, van schrik zijn tas en een si garet liet vallen en met zijn handen voor zijn ogen blindelings nog 'n 12- tal meters door was gelopen tegen de muur van het paleis aan. Mede-dader gearresteerd. Thans heeft Buisman bekend samen met een medeplichtige gepoogd te hebben zich van de 55.000 meester te maken. Naar wij van de officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker, ver nemen is deze mede-dader inmiddels gearresteerd. Het verdwenen geld is echter nog niet terecht. Wel heeft ook deze medeplichtige de rol, die hij in de gefingeerde over val heeft gespeeld, toegegeven, maar zyn aanwijzingen omtrent de plaats waar het geld zich zou bevinden heb ben tot vanmiddag toe niet tot de op sporing daarvan geleid. TRAGISCH ONGELUK Zekere Burton Collins te Kincar dine in de Amerikaanse staat Onta rio, die er zich bezorgd over maakte, dat zijn negenjarig dochtertje Mary Lou des avonds nog niet van een fietstochtje was teruggekeerd be sloot haar met zijn auto tegemoet te gaan. Op korte afstand van huis reed hij een onverlichte fiets aan en toen hij zich op de hoogte ging stellen van wat er gebeurd was kwam hij tot de ontdekking zijn eigen dochter doodgereden te hebben. NIEUWKOOP Bouw fabrleksmagazijn en Expe ditieruimte gegund. Architekt A. Zekveld te Leiden heeft namens de Gebr. Bodegraven alhier, het bou wen van een fabrieksmagazijn en expeditieruimte aan de Dorpsstraat gegund aan B. H. Bodegraven alhier voor ca. 100.000. W0UBRUGGE Ongeval met bromfiets. Op de Heerenweg vond zondagmiddag om vijf uur een ongeval plaats op het fietspad, waardoor de bromfietser H. M. uit Alphen dusdanig ten val kwam, dat dr Wermeskerken uit Al phen het noodzakelijk achtte, dat het slachtoffer per ziekenauto naar huis werd vervoerd. De oorzaak was, dat hij ongelukkig ten val kwam bij het inhalen van een andere bromfietser. De bromfiets werd licht beschadigd. Lido: story", alle leeftijden. „De geheime dienst grijpt in", 14 jaar. „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. „Het zondagskind", alle leeftijden. „The goldrush", alle leef tijden. Vrachtwagen greep wielrijder Een Leids chauffeur had op 8 mei met zijn vrachtauto by de Utrechtse brug een wielrijder met zijr laadbak getroffen, waardoor deze van de fiets was afgetrokken en gevallen, terwijl de fiets vernield werd. De wielrijder verklaarde geheel rechts gereden te hebben. De subs.-officier van justitie eiste 45 boete of 15 dagen, maar omdat verdachte ook de schade moet vergoeden, veroordeelde de kanton rechter verdachte tot 35 boete of 15 dagen. Een rijwielmonteur uit Leiden stond terecht wegens overtreding van de Vuurwapenwet. In april waren in zijn woning een stengun en een ka rabijn, bovendien een kist met 24 pakjes van 15 geweerpatronen en 32 pakjes van 16 stengunpatronen in be slag genomen. Verdachte erkende hiervoor geen vergunning te hebben. De vuurwapens en munitie waren door zijn broers achtergelaten, en bij verhuizing voor de dag gekomen. De subs.-officier van justitie eiste 15 boete of 5 dagen. De plv. kanton rechter, mr. W. de Clercq, veroor deelde verdachte tot 10 boete, met verbeurdverklaring der in beslag ge nomen wapens en munitie. Zonderling gebrom Een schilder uit Sassenheim, had op 18 mei op een zonderlinge wijze met zijn bromfiets in de Hoofdstraat te Sassenheim gereden. Inplaats van rechts had hij op slingerende wyze links van de weg gereden en was zonder op het verkeer te letten naar rechts overgestoken, om de Molen straat in te rijden. Hij kwam in bot sing met een auto die rechts van de weg reed. Na de botsing bleek ook zijn rem niet te deugen. Daarvoor moest hij zich voor de rechter ver antwoorden. De subs.-officier van justitie eiste 2 maal 15 boete of 2 maal 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 25 boete of 10 dagen, voor de defecte rem veroordeelde hij hem tot f 7.50 boe te of 3 dagen. Onverwacht overgestoken Een bankwerker uit Voorschoten, was op 12 juni, rijdende met zijn bromfiets op de Veurseweg te Voor schoten zonder richting aan te geven plotseling naar links (richting Den Haag) de rijweg overgestoken. Het gevolg was dat hij in botsing kwam met een auto die met 70 km. snel heid uit de richting Den Haag na derde. De subs.-officier van justitie eiste tweemaal 25 gulder boete of 2 maal 10 dagen hechtenis De kantonrechter veroordeelde verdach te tot ƒ15 en 25 boete of 4 en 10 dagen hechtenis, daar verdachte ook de schade die zeer groot is moet vergoeden. Botsing tussen twee bromfietsen Een ambtenaar uit Leiden had op 21 april met zijn bromfiets op on voorzichtige wijze bij de spoorweg overgang op de Herenstraat gereden. Hij had geen voorrang verleend aan een heer die met zijn zoon op de bromfiets uit de richting Kastanje kade van rechts naderde. Het gevolg was een hevige botsing, waarbij veel schade was ontstaan, die verdachte moet betalen. De subs.-officier van justitie eiste ƒ25 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wees di rect vonnis en veroordeelde verdach te tot 25 boete of 10 dagen hech tenis. WASSENAAR Verkeersongeval met dodelijke afloop Op de Rijksstraatweg ter hoogte van Den Deyl heeft zich vannacht omstreek^ half vier een verkeerson geval met dodelyke afloop voorge daan. De 57-jarige H. Th. E. uit Amster dam reed met zyn kleine personen auto tegen een naast de weg gepar keerd staande vrachtauto met aan hangwagen. De personenauto werd aan de voorzijde ingedrukt en de be stuurder zo ernstig gewond, dat hij onderweg naar het ziekenhuis is overleden. Auto tegen lichtmast Inzittende zwaar gewond Om een uur vannacht botste de 48- jarige koopman C. S. uit Den Haag, die onder invloed van sterke drank verkeerde, op de Rijksstraatweg bij het Kerkehout met zijn auto tegen een lichtmast. De 34-jarige mej. J. M. Z. uit Den Haag, die naast de bestuurder zat, werd zeer ernstig aan de hals ge wond en is in zorgwekkende toestand raar de St. Ursulakliniek overge bracht. De automobilist werd in het poli tiebureau opgesloten; zijn auto werd in beslag genomen. DE ZIEK BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND LANGS DE DELFWEG GEVONDEN. Gistermiddag werd lang de Delf- weg, naby de Ruigenhoek, een he vig bloedende man aangetroffen, lig gend naast een bromfiets. Het slacht offer, vermoedelijk de ongeveer 50- jarige H. uit Lisse, werd na verbon den te zijn door dr v. d. Lugt, in ern stige toestand overgebracht naar het Acedamisch Ziekenhuis te Leiden. Omtrent de oorzaak van het onge val tast men nog in het duister. Marktberichten LEIDEN, 30 juli. Vette varkens. Aangevoerd 214 vette varkens. Note ring per kg levend gewicht: zware varkens 1.721.74, lichte varkens 1.84—1.86, zeugen 1.58—1.62. Han del matig. ROTTERDAM, 30 juli. Vee. Aan gevoerd: 2828 stuks. Weektotaal 4720. Vette koeien en ossen 315, gebruiks- vee 900, vette kalveren 580, graskal veren 57, nucht. kalveren 242, var kens 90, biggen 83, paarden 82, veu lens 65, schapen of lammeren 451, bokken of geiten 17. Vette koeien 3.—3.20, 2.65—2.05, 2.50—2.50, vette kalveren 2.50—2.70, 2.20—2.40 1.80— 2,graskalveren 500400300, nucht. kalveren 75—6355, biggen 60 5045, slacshtpaarden 2.302.10, veulens 450400300, schapen 100 9080, lammeren 756555, kalf- koeien 1190990, 800, melkkoeien 1190990800, varekoeien 875775 650, vaarzen 870770570, pinken 620520400. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd, vette kalveeren aanv. groter, handel aanvankelijk vlot als vorige week, later iets stoller, .raskal veren a. ads vorige week, h. kalm, pr. onveranderd, nucht. kalveren a. klei ner, h. vlot, pr. hoger, biggen a. als vorige week, h. stil, pr. van vorige week met moeite te handhaven, slachtpaarden a. kleiner, h. kalm, pr. onveranderd, veulens a. groter, h. kalm, pr. als vorige week, schapen a. kleiner, h. stl. pr. onveranderd, lam meren a. kleiner, h. stil, pr. onveran derd, kalkoeien a. gewoonhl. stil, pr. atè vorige week, melkkoeien a. gewoon, h. stil, pr. als vorige week, varekoeien a. als vorige week, h. rus tig, pr. onveranderd, vaarzen, a. iets groter, h. stil, pr. als vorige week, pinken a. iets groter, h. stil. pr. als vorige week. BODEGRAVEN, 30 jui„ Kaas. Aanvoer 148 partijen. Ie soort 2.29 2.33, 2e soort 2.20—2.28. Extra soort 2.342.54. Handel kalm. Autorijschool Beatrix geeft les met nieuwste Ford Taunus. Lesuur f 6.- Snelle opleiding door theo retische lessen met film. Beatrixstraat 4. tel. 30319. OveraJ vraagt U. bii Wassenaar slaagt U! voor ODklaDbedden. tuimelbed- den. enz Ombouwen uit eigon meubelmakerij 30 modellen ook met berg ruimte! Wassenaar. Jan- vossensteeg 60. tel. 20143 <5? „Rosine" geeft de hoog ste prys voor goud. zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no 16. tel. 26854. ^2* Beter en stukken goed koper. Ook in bedden ka pok- en schuimrubber bed den. Pullman. Auping, Epeda. enz. De grootste sortering bij De Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Wegens vakantie is on ze zaak van maandag 5 tot en met maandag 12 augus tus gesloten. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Riin 11. Het meest gesorteerde en voordeligste adres voor papier en oapierwaren. *5? Sleutels bijmaken Lips. Yale, auto-contact, voor- deursip'Uels Klaar terwijl U wacht. Stalen kruiwa gens met luchtbandwiel. losse wielen, banden, pom pen. enz A. J. Hartwiik, Nwe Beestenmarkt 7-9-4. Leiden, tel. 26627.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3