16e Nieuw Loosdrechtweek liet goede zeilsport zien Matige bezetting in de Nederl. roeikampioenschappen te A'dam Jans Koster en Herman Willemse zwemkampioenen 1500 meter MAANDAG 29 JULI 1957 DE LEIDSF. COURANT PAGINA 6 Jac. en B. Kraan als steeds winnaars in Flyings en Sharpies De 16de Nieuw Loosdrecht-week, welke zaterdagmiddag op de ver schillende plassen van Loosdrecht een aanvang nam, mocht zich ver heugen in een buitengewoon grote deelname, want meer dan 250 jach ten in de kleinere wedstrijdklassen waren ingeschreven. De Draken en de Regenbogen moeten hier altijd verstek laten gaan, omdat de plassen te ondiep zijn voor deze schepen. Het in de Flying Dutchmanklasse voor gekomen en dat wil toch wel heel wat zeggen, zodat men tenslotte een strijd zag tussen beide wedsitrijd- typen wie als eerste zou finishen, nadat de baan intussen tot slechts één ronde was ingekort. Jac. Kraan won ditmaal niet in zijn klasse, want nadat hij aanvankelijk ook vrijwel zonder wind toch een flink stuk op zijn volger F. R. Kalff de leiding wedstrüdcomité van de Nieuw-Loos- I had gehad, was deze hem geleidelijk drechtweek, door de watersportver eniging „Het Witte Huis" georgani seerd, kan op de eerste twee dagen met voldoening terugzien, ondanks het feit dat ae windstilte op zon dagmorgen een eindeloos programma voorspelde. Zaterdagmiddag zette het program ma in met een stevige wind, zo hard zelfs, dat er heel wat van stuurlie den cn bemanning gevraagd werd, terwijl er ondanks alle krachtsin spanning toch nog verschillende bo ten kapseisden. Ook de ranke sche pen van de Flying Dutchmanklasse moesten het ontgelden, want enkele sloegen er zelfs om. Hieronder be hoorde de Vinkeveen-zeiler R. Kre- mer, maar deze slaagde er in zijn schip weer overeind te brengen en zelfs nog met een vierde prijs deze avontuurlijke tocht te beëindigen. Jac. Kraan werd natuurlijk weer winnaar met twee Loosdrecht-ken- ners achter zich, als tweede en der de, nl. H. S. de Vries Jr. en F. R. Kalff. Felle strijd viel er in de 12 m2 Sharpieklasse waar te nemen, waar verschillende oude bekenden de strijd weer tegen elkaar hadden opgeno- menmen. Ditmaal won Ben Verhagen met Van Wijk als tweede en B. Kraan als derde. De Valkenklasse en de Vryheids- klasse telden wel de meeste deelne mers in deze Nieuw Loosdrechtweek, wel een bewijs hoe geliefd dit scheep je is op de Loosdrechtse Plassen. Die grote deelname deed ook felle strijd ontstaan om de eerste plaatsen en de Loosdrechtbewoners mengden zich niet zonder succes daartussen. Zij moesten evenwel in deze eerste wed strijd in F. Jansma uit Sneek hun meerdere erkennen. B. Staartjes en C. Scherpel legden resp. op de 2de en 3de plaats beslag. De 16 m2 Streepklasse, ditmaal zon der de Aalsmeerder J. Bol, kreeg nu weer andere strijd te zien door Stel lingwerf, J. Prins en R. Rijks, die in deze volgorde finisöiten. De uitslagen zijn: Flying Dutchmanklasse: 1. Jac. Kraan, 2. H. S. de Vries Jr., 3. F. R. Kalff. 12 m2 klasse: 1. B. Verhagen, 2. B. van Wijk, 3. B. Kraan, 4. D. Hoek stra. Valkenklasse: 1. F. Jansma, 2. B. Staartjes, 3. C. Scherpel, 4. U. de Vries, 5. J. Bakker. 16 m2 Streepklasse: 1. J. Schiet, 2. J. F. Dwarshuis, 3. J. N. Bode graven, 4. J. de Haas. Finnjollenklasse: 1. G. Mackor, 2. R. H. Marseille, 3. J. J. Huurman Jr. Olympiajollenklasse A: 1. W. H. Stellingwerf, 2. J. Prins, 3. R. Rijks, 4. J. Tak Jr. Vrijheidsklasse A: 1. C. de Haas Jr., 2. R. v. d. Laan, 3. Ed. H. Swart, 4. J. W. van Beuningen, 5. L. J. M. Pierrot. Pampusklasse A: 1. B. F. M. Pals- ma, 2. W. Blok, 3. E. v. Essen, 4. W. Jaarsma, 5. H. Jonker. Twaalf voetsjollenklasse A: 1. H. M. Reyers, 2. J. H. de Jonge, 3. A. Duit, 4. J. van Dijk. Jeugdklasse A: 1. B. Saur, 2. R. Bakker. 3. G. Nater, 4. W. F. Fran ke. 5. H. Coops. 16 m2 Puntklasse: 1. N. Wolfswin kel. 2. M. Oostwoud, 3. C. Schelling. Sternklasse: 1. K. Stuurman, 2. J. G. v. d. Winden. De zondagmorgen zette in met bij zonder fraai weer ,doch er was jam mer genoeg bijna geen wind en zo werd de ochtendwedstrijd een einde loze drijfpartij met wat gelukzeilen, met wat profiteren van nu eens 'n vlaagje hier, dan weer 'n vlaagje daar. En wanneer de wind de sche pen in de rug kwam, dan dreven de verschillende klassen zo in elkaar, dat men zo af en toe wel deelnemers uit 5 of 6 verschillende wedstrijdklas sen in elkaar zag overgaan. Bart Kraan met zijn Meteor in de 12 m2 Sharpieklasse was zelfs Jac. Kraan HOCKEY HET INTERNATIONAAL PROGRAMMA 1958. Het Nederlands hockey-elftal krijgt in 1958 een interessant en vrij druk programma te verwerken. ingelopen en hij eindigde als tweede achter de Loosdrechtzeiler. Dat was natuurlijk niets voor Kraan en in de middagwedstrijd werd hij weer met een flinke voorsprong eerste voor H._ S. de Vries Jr. Bart Kraan, die zich zaterdagmid dag met de derde plaats tevreden had moeten stellen, eindigde zondag tweemaal als eerste, tweemaal met Ben Verhagen als tweede, terwijl Van Wijk en Visser de derde plaats wisten te bezetten. In de Valken klasse wonnen zondag J. Prins en C. Rozendaal, beiden van de orga niserende vereniging, terwijl de Kaagzeilers J. Bakker en E. A. A. Rolf van de Baumen zich met de tweede plaatsen tevreden moesten stellen. In de ochtendwedstrijd der 16 m2 Streepklasse wist J. N. Bodegraven als eerste te eindigen, terwijl W. van VOETBAL der Horst uit Aalsmeer in de mid- diagwedstrijd zegevierde, een strijd, die heel wat zwaarder was, want de stevige wind eiste heel wat meer in spanning van de zeilers. De Amsterdammer J. J. Huurman Jr. werd 's morgens eerste in de Finnjollenklasse, des middags was het een andere Amsterdammer, de IJ-zeiler G. Mackor. Bob Maas Jr. moest zich tweemaal met de tweede plaats tevreden stellen. H. Willems van De Schinkel was, naar we menen, de enige buiten de Kraanen, die op deze tweedaagse wedstrijden tweemaal als overwin naar uit het strijdperk kwam. Van daag kan hij er trouwens nog een derde zege aan toevoegen. De organiserende vereniging kwam in de Vrijheidsklasse ook goed voor de dag met weer twee overwinnin gen. Was het zaterdag reeds C. de Haas Jr., zondagmorgen was het S. de Jong en 's middags weer C. de Haas, die daarmee de hierboven ge noemde prestaties evenaarde. Trou wens Het Witte Huis boekte meer successen. Ook in de Pampusklasse. Na een overwinning van het lid B. F. M. Palsma Op zaterdagmiddag won E. van Essen zondagmorgen en C. Saur des middags. W. Blok, Saur en G. Leverland werden ieder een keer tweede. In de 12 Voetsjollen klasse boekte H. M. Reyers twee overwinningen, terwijl de H.J.C.-er R. Steensma eenmaal won. B. Saur.. R. Ryks en J. van Ogtrop tenslotte wonnen in de 12 Voetsjollenklasse en aan het einde van deze twee dagen kon de organiserende vereniging slechts hopen, dat ook de derde dag hetzelfde succes zou mogen opleve ren. De nationale roeikampioenschap pen zonder een enkele ploeg van Njord, van Triton, van de Hoop, van het Spaarne, verder slechts één in schrijving van de Amstel, van Laga, van Ric, de Vliet en de Laak, dit ma nifesteert wel duidelijk, dat de deel neming aan wat een groot sportge beuren moet zijn aan het einde van een soizoen, tot een minimum is ge daald. Was de kwaliteit van de races van zaterdag ver beneden peil, dank zij het rustiger water maakten vooral de damesploegen een meer beheerste in druk, alhoewel weinig teams de in druk vestigden, dat zij capabel zullen zijn om waardige representanten voor een eventuele uitzending naar Duis burg, waar de Europese kampioen schappen eind augustus zullen wor den gehouden. De Nederlandsche roeibond heeft dit jaar besloten de beslissing voor de uitzending tot dins dag 30 juli op te schorten om de re sultaten van deze twee dagen te com bieren met die van de Nederlandse ploegen aan de internationale wed strijden welke dit weekend in Mainz worden gehouden. Mej. M. Luderus van de Koninklij ke Dordrechtsche Roei- en Zeilver eniging heeft met ere beslag gelegd op het skifkampioenschap, hierbij aantonende, dat zij, physiek sterker dan haar concurrente Agnes Reuter van Nautilus, na een matige start op 400 meter de snel sprintende Agnes in een moordende spurt voorbij stoof en haar in minder dan 30 seconden de genadeslag toebracht. Zij was met de damesdubbeltwee van de Hunze de enige, die een betere tijd maakte dan zaterdag. De Groningse dames vertoonden meer élan dan zaterdag en beten flink van zich af, waar de Viking twee ook beter op toeren kwam dan de vorige race. Met 3 min. 41,6 sec. wonnen zij met ruim 4 leng ten van Viking. Zowel de nummers damesdubbel- vier als de vier met stuurvrouw wa ren geen races van grootse allure. De Vliet in de Dubbelvier beter op dreef ACHT VAN NJORD WON IN NOORWEGEN. Te Oslo zijn internationale roei wed strijden gehouden, waaraan door Njord uit Leiden is deelgenomen. In de Oude Vier werd de Zweedse club „Thee Towns" eerste in 7 min 9,8 sec. voor de Kristiansand Roklub 7 min 14 sec. Njord eindigde als derde in de tijd van 7 min. 21. sec. De overwinning in het nummer Oude Acht ging naar Njord. De ploeg liet een tijd van 6 min 52 sec afdruk ken. „Three Towns" werd tweede in 6 min. 56,8 sec. NED. PLOEGEN NAAR EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN. Na afloop van de nationale roei- Het interlandseizoen wordt op 22 kampioenschappen heeft het bestuur van de Nederlandsche Roeibond in overleg met de technische advies commissie alsnog een beslissing geno men ten aanzien van de afvaardiging maart geopend met een wedstrijd te gen Schotland. Deze ontmoeting vindt in Amstelveen plaats. Op zondag 30 maart volgt in Brus- sel de jaarlijkse wedstrijd tegen Bel- van de damesploegen naar de Euro- gië. Zaterdag 12 april speelt de oran- P«e roeikampioenschappen, welke 23, jeploeg, vermoedelijk in Cardiff, te gen Wales. Eveneens in april wordt in Amstelveen een wedstrijd tegen Duitsland gespeeld. Onderhandelin gen omtrent de datum zijn nog gaan de. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Kon. Ned. Hockey- bond zal in september 1958 in het Wagenerstadion in Amstelveen een groot internationaal tournooi worden gehouden, waaraan behalve door Nederland, zal worden deelgeno men door 7 sterke landenploegen. In oktober zal tenslotte worden deelgenomen aan een klein tournooi met vier landen, dat in Brussel ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling zal worden georganiseerd. Voor het Nederlands B-elftal zijn twee wedstrijden vastgesteld: op 15 maart in het zuiden tegen België B en in mei in Amstelveen tegen En geland B. 24 en 25 augustus 1957 in Duisburg zullen worden gehouden. Een uitnno- diging zal daartoe gericht worden aan: mej. M. Ludérus van de Konink lijke Dordrechtsche Roei- en zeilver eniging voor het nummer skif, mej. A. T. J. ter Braake en mej. E. A. Veenstra van de Groninger roeiver eniging „de Hunze" voor het nummer dubbeltwee. De dubbelvier van de Leidsche vrouwelijke studenten roeivereniging „De Vliet" bestaande uit de dames A. v. d. Kooy (boeg), T. v. d. Berg, M. Godijn, A. van Hoeken (slag) en A. Kuipers (stuurvrouw). De beslissing over de uitzending van de herenploegen zal nader wor den bestudeerd. Zeer waarschijnlijk zullen de skiffeurs Bakker (De Maas) en Redelé (Kon. Dordtsche) op een nader aan te wijzen tijdstip een trial moeten roeien. dan een etmaal geleden had ditmaal moeite de Nautilus/DDS combinatie van zich af te houden, waarbij deze overwinning van 2,3 seconden tegen over het technische kunnen van Nau tilus/DDS in het niet viel. De Laak won voor het eerst een dameskampioenschap, want de Vier met stuurvrouwe beschikte ook nu over de nodige spirit. De reeds als kampioen gedoodverfde ploeg van de Dordtsche had van meet af aan moei te de Laak bij te houden en in de fi- nishspurt was de strijd snel beslecht. De grote verrassing van de dag was ongetwijfeld de overwinning van A. Redelé van de Dordtsche bij de heren-skiffeurs, die ditmaal de Maas- skiffeur Bakker gemakkelijk de baas was. Bakker roeide echter met een geleende riem, aangezien de zijne ge broken was, hetgeen uiteraard voor zulk een belangrijke race funest is. Nochtans toonde hij zich in de eind spurt sterk, doch spaarde zich ken nelijk voor de dubbeltwee in de strijd tegen het horloge. Redelé werd kam pioen in 7 min 21,2 sec. voor Sijlmans in 7 min 25,6 sec. Willem Hl liet zich in de Twee met Stuurman volkomen door Aegir ver rassen. Op de helft van de baan kwam Aegir te ver weg voor de Amsterdam mers, die op de laatste 100 meter in de eindspurt slechts één lengte van de achterstand kon den terugwinnen. Lage deed in de acht er 9/10 secon den langer over dan tijdens de row- over van zaterdag, nu in een continue De voetbalbond van West Duits- boord aan boordrace met Nereus, land heeft in een algemene vergade- waarbij de laatste 200 meter de Delft- ring te Karlsruhe besloten, dat het se studenten tot eën halve lengte uit- -vraagstuk van de invoering van het liepen. volledige professionalisme in Duits- DE ZAAK-SAL Van Ajaxzijde wordt ons het na volgende medegedeeld: „Tijdens zijn verhoren bij de politie te 's-Graven- hage zou de heer D. S., tweede voor zitter van de B.V.C. „Amsterdam" hebben verklaard kortgeleden een brief van Wladimir „Bobo" Sal uit Zuid-Slavië te hebben ontvangen. De Haagse justitie en politie zullen on getwijfeld kunnen nagaan of die brief inderdaad uit dat land afkom stig is dan wel, wat de plaats van afzending betreft, is gefingeerd. Mocht Bobo Sal, hoewel naar zijn zeggen uitgewekene, inderdaad in Zuid-Slavië zijn teruggekeerd, dan rijst daarmede de vraag of zijn ac tiviteiten buiten dat land zich uit sluitend tot de voetbalsport hebben beperkt. Aan de justitie te 's-Gravenhage j werd op eerder tijdstip overgelegd i een uitvoerig schrijven, dat de raads-1 man van Ajax, op grond van inge- J wonnen informaties, heeft ontvangen van mr. G. E. baron van Ittersum, de Nederlandse gezant te Belgrado". WAS BOBO SAL SPION? De figuur van de enige tijd gele den op het hoogtepunt van het con tract-conflict tussen Ajax en de be roeps-voetbalclub Amsterdam ver dwenen Zuidslavische voetballer Wladimir Bobo Sal wordt steeds raadselachtiger, aldus lezen we in 't '„Alg. Dagblad". Tijdens zijn verhoren door de Haag se politie heeft de heer D. Stoop, de tweede voorzitter van Amsterdam vorige week verklaard dat hij een op 16 juli gedateerde aangetekende brief van Sal uit Zuidslavië heeft ontvangen. Het verwekt enige bevreemding, dat de voetballer, na eerst te zijn uit geweken in alle rust in zijn vader land blijkt te verkeren. Natuurlijk houdt de justitie rekening met de mogelijkheid, dat Sal in Duitsland of Oostenrijk de brief heeft meegegeven aan een vriend, die hem in Zuidsla vië heeft gepost. Maar indien Sal de brief zelf in Zuidslavië heeft geschre ven, is het niet ondenkbaar, dat hij zich in het buitenland niet alleen op het terrein van de boetballerij heeft bewogen. In dit verband is interessant een brief, die de Nederlandse ambassa deur in Belgrado, baron van Itter- sum, enige maanden geleden schreef aan mr dr. E. W. Catz, juridisch ad viseur van Ajax. De heer Catz had de ambassadeur gevraagd naar de antecedenten van Sal wegens diens eventuele studie in de tandheelkun de. Baron van Ittersum antwoordde, dat het naspeuren van Sals antece denten voor hem ondoenlijk was en besloot zijn brief toen reeds met het opperen van twee mogelijkheden: of Bobo Sal is inderdaad uit Zuidslavië gevlucht, óf hij verblijft met voor kennis van de regering in het bui tenland. Dit laatste zou neerkomen óp een opdracht tot spionage, die de voetballer zou hebben meegekre gen. Intussen betekent de vrijlating van de heer Stoop uit zijn hechtenis niet. dat er geen vervolging tegen hem zal worden ingesteld. De officier van justitie in Den Haag moet het lijvige dossier in de zaak nog uitvoerig be studeren. Oud Brits kampioen door speer verwond Tijdens de Britse juniorenkam pioenschappen, die zaterdag in het Hurlinghampark te Londen werden gehouden, is de vroegere Britse kam pioen op de 6 mijl en deelnemer aan de olympische spelen van 1948 en 1952, de 38-jarige Stan Cox, door een speer vlak onder het hart ge troffen. Cox, die als official zijn werkzaam heden verrichtte, bevond zich op het moment, dat een der deelnemers een speer wierp, op het middenveld. De speer trof hem in de borst en maak te een diepe wond. Het gebeuren ver oorzaakte grote ontsteltenis bij zijn vrouw en twee dochters, die op d« tribune als toeschouwers deze wed strijd bijwoonden. In het ziekenhuis waar Cox is op genomen verklaarden de behandelen de geneesheren, dat zijn toestand niet zo ernstig is als het zich liet aan zien. Voorlopig blijft hij echter ter observatie in het ziekenhuis. Met nieuw wereld record van de Gooise zwemster De Nederlandse zwemkampioen- sohappen op de 1500 meter, zater dagmiddag in het Hilversumse zwem bad Crailo gehouden, hebben de sen satie opgeleverd van een verheugend grote verbetering van het wereld record dames door de 18-jarige Jans Koster van Het Gooi (Bussum). Zij haalde bijna 20 seconden van haar eigen in 1956 in het zwembad de Kromme Rijn in Utrecht gevestigde record af en bracht de tijd nu op 20 min. 3.1 sec. Ook haar twee ri valen, clubgenote Corrie Schimmel en de Robbenzwemster Judith de Nijs bleven onder de vroegere we reldrecordtijd. Bij de heren is Herman Willemse, de iaatste weken zo uitstekend in vorm, er niet in geslaagd het Neder lands record, dat hij enkele weken geleden op de kringkampioenschap pen verbeterde, opnieuw scherper te stellen. Hij had ditmaal ruim een halve minuut meer nodig, maar bleef toch nog op eenzame hoogte. Met ruim anderhalve baan verschil kwam de Leeuwardenaar Jaap de Jong als tweede binnen. De tussentijden van Willemse, die de titel won in 19 min. 21.7 sec., waren: 200 meter 2 min. 20.9 sec., 400 meter 4.57.3 en 800 meter 10.14.3. De uitslagen waren: Dames: 1. en kampioene van Ne derland Jans Koster (Gooi) 20.03.1; 2. Corrie Schimmel (Gooi) 20.10.7; Nog voor de zwemster Jans Koster zaterdagmiddag het water van bad Crailoo, waar zij het wereldrecord op de 1500 meter vrije slag op haar naam bracht, had kunnen verlaten, moest zij een spontane felicitatie- kus van haar mede-zwemgenote Cor rie Schimmel (links) in ontvangst nemen. Judith de Nijs (Robben) 20.16.2. Heren: 1. en kampioen van Neder land Herman Willemse (Robben) 19.21.7; 2. Jaap de Jong (LZO, Leeu warden) 20.09.8; 3. André Hermsen (Robben) 20.45.4. GUTIERREZ WON CAPRI—NAPELS De 26-jarige Mexicaan Donathiu Gutierraz, lid van de Olympische zwemploeg, heeft de bijna 20 km. lange zwemmarathon CapriNapels gewonnen. Hij versloeg de favoriet, de Argen- land in een buitengewone algemene vergadering nogmaals aan de orde zal worden gesteld. Thans kent Duitsland, evenals Ne derland, slechts het semi-professio- nalisme, zodat elke speler een beroep moet uitoefenen. V.V.V. CONTRACTEERDE TWEE SURINAMERS Het bestuur van V.V.V. heeft zater dag de 27-jarige Surinamer Paul Ko- geldans en de 19-jarige Surinamer Ludwig Zorgvliedt als spelers voor het eerste elftal van de Venlose ere divisieclub gecontracteerd. De nieuwe spelers, die thans nog in Paramaribo verblijven, zullen op 6 augustus a.s. per K.L.M.-vliegtuig naar ons land komen. Het V.V.V.-bestuur heeft voor deze beide aanwinsten, waarmee men het voorhoedeprobleem tot een volledige oplossing wil brengen, reeds onder dak en werk gevonden. Kogeldans is electricien en Zorgvliedt houtbe werker van beroep. V.V.V. beschikt thans over zestien gecontracteerde spelers voor de sa menstelling van het eerste elftal, met de training waarvan in het komende seizoen de Oostenrijker Willy Kment zal worden belast. SCHILDER (VOLENDAM) VOOR EEN TON NAAR SPARTA Jan Schilder, de 20-jarige spil van de eerste-klasser Volendam en van het Nederlands B-elftal, heeft een contract getekend met de Rotterdam se ere-divisieclub Sparta. De trans fersom bedraagt 100.000 gulden. MAATREGELEN TEGEN „OLYMPISCHE MEINEDIGEN". Op de jaarvergadering van de Westduitse voetbalbond heeft de voorzitter, dr Pecco Bauwens, maat regelen aangekondigd tegen twee spelers, die een „Olympische mein eed" hebben afgelegd. Het betreft de spelers Rudi Hoffmann en Rolf Gei- ger. Het Duitse olympische comité zal soortgelijke maatregelen nemen tegen andere deelnemers, die, aldus dr tijn Alfredo "Camarero, met 200~ m.Bauwens, „de betekenis van de olym. voorsprong. De tijd van Gutierrez pische eed blijkbaar niet voldoende was 8 uur 58 min. 48 sec. hebben begrepen". CRICKET N.B.C.-TEAM BEHAALDE ONBEVREDIGENDE DRAW Na de eerste dag van de twee daagse cricket wedstrijd tussen het Nederlandse elftal van de Incogniti C.C., een Engels vertegenwoordigend team, leidde Nederland, met nog 7 wickets in handen, met 2 runs. Na bijna vier uur batten had de Incog niti C.C. 148 runs vergaard; een to taal dat Nederland in nog geen 2^ uur passeerde. De N.C.B.-ploeg scoor de 150 voor 3. Een resultaat dat vooral te danken is aan Wim van Manen (H.C.C.) en Wally v. Weelde (V.O.C.), die met respectievelijk 47 en 57 runs not out bleven. Van Weel de sloeg, in 55 minuten, acht vieren en één zes. De wedstrijd is tenslotte geëindigd in een draw. In de eerste innings scoorde Incogniti C.C. 148 all out en het N.C.B.-team 255 voor 7. De En gelsen sloten hun tweede innings, 35 minuten voordat de tijd verstreken was, op 151 voor 9. Nederland kwam daarna niet verder dan 40 voor 5 (tijd). ENGELAND VERSLAAT W.-INDIE IN DE VIERDE TESTMATCH Engeland heeft in de vierde test match tegen West-Indië te Leeds een overwinning van 1 inning en 4 runs behaald. Van de vorige ontmoetingen won Engeland er twee, terwijl er 1 in een draw eindigde. -De zege in de serie kan de Engelsen dus niet meer ont gaan. West-Indië begon zaterdag met een achterstand van 137 runs. Na 2% uur waren alle wickets gevallen zon der dat de Indiërs hun achterstand hadden kunnen wegwerken. Daar voor was het Engelse bowlen te goed en het veldwerk te accuraat. De pitch was gemakkelijk bespeelbaar, on danks een lichte regenval geduren de de nacht. De scores waren: West- Indië 142 en 133, Engeland 279. AJAX L.C.V.H.W. Voor de competitie van de N.C.B. is te Leiden de cricket wedstrijd Ajax L.C.V.H.W. gespeeld. Ajax zege vierde met 20 runs. Ajax 102, C.V. H.W. 82.—. Cett fedcitatiekuA in (let uiate*

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6