RIJNSTREEK Leidschendam begroette weer een nieuwe priester MM0 organiseerde een geslaagd adspirantentoernooi te Hoogmade GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 29 ]ULI 1957 DE LE1DSE COURANT MET BROMMER GEVALLEN. Gistermiddag is op de Rijnsburger- weg een bromfietser gevallen en met een hersenschudding en een bloed uitstorting aan het gelaat opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. Het ongeval gebeurde toen een bromfietser, de 55-jarige P. v. S. uit Haarlem, rijdend in de richting van de Stationsweg, enige voor hem rij dende wielrijders wilde passeren. Bij deze manoeuvre raakte hij met een van de pedalen van zijn brommer een boom. De E.H.D. bracht hem over naar het Acad. Ziekenhuis. Neusbeentje gebroken. De 58-jarige mevrouw E. K.L. van de Kijfgracht, struikelde gisteravond omstreeks toei uur op de Lange Mare over de trottoirband van de Van der Werf f straat. De dame kwam te vallen en brak haar neusbeentje. Ze werd door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Zandophoging in plan „Zuid" gegund. De direkteur van gemeentewer ken heeft namens b. en w. het maken van een zandophoging in het plan „Zuid" gegund aan de fa. J. Mens te Lisse voor ca. 125.000, Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje dr van H. v. Duijn en J. Remmelzwaal; Johannes Adria- nus Hendrikus, zn v. A. Janssen en E. H. van der Zwan; Jacob Cornelis zn v. C. Guijt en C. M. v. d. Meij; Anne Pauline, dr v. A. P. Cohen en P. Fernandes; Julia Maria Anna, dr v. A. M. L. Lippens en E. Riksman; Jan Willem zn v. W. Montagne en J. G. Rigtering; Antonia Johanna Maria dr van P. C. Hoogkamer en P. J. D. Teeuwen; Johanna Pieternella Chris tina dr van J. Borreman en P. C. v. d. Zwan; Maria Anne dr v. J. B. A. Waals en C. C. van der Hoorn; Wil lem zn v. W. Boehlee en F. de Ruiter; Joanna Wilhelmina Alida Petronella dr v. L. J. H. Poptie en A. M. de Heer; Hendrik Leendert zn v. C. Rietveld en M. van Duiven: Jacobus Hendri- cus Gerardus zn v. A. J. C. Koreman en J. M. Omtzigt; Sylvia dr v. A. Tij- sen en H. van Leijden; Robby zn v. P. de Rooij en J. E. Vermeulen; Cor nelis Paulus Maria zn v. P. J. van der Louw en M. J. Sterk. Overleden: J. Fakkel 3 jr, zn; P. van Kooij 79 jr man. Leidse Agenda MAANDAG 29 JULI Club de Limetz. Reisvoorbereidin- gen en vertoning film over feestelijk, heden te Limetz in 1956. „Royal", 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting ,,'t Karrewiel" Steenstraat half acht half negen nam. Gemeenteraad. Vergadering. Raadszaal Stadhuis. 14.00 uur nam. Circus „Knikkebeen". Première galavoorstelling Tent Durieuxstraat. 8 uur nam. (Voor programma overige dagen zie elders in dit blad). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: apotheek „Tot Hulp der Mensheid", Hooigracht 48, tel, 21060, Haven-apotheek, Haven 18, 20085, apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8. tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling .Mens in miniatuur', De wereld van het poppenspel. (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium terrariumtentoonstelling „Aqua-Hor. tus". (12 tot 28 juli). Dagelijks 10 uur voorm. tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark: Tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen". Werk dagen 10 uur voorm. to* 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus) De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur, donderdag bovendien 7.30 —9.30 uur (20 juli—23 september). BIOSCOPEN. De films voor de week van 26 juli —2 aug. zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The Benny Goodman story", alle leeftijden. Lido: „De geheime dienst grijpt in", 14 jaar. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Het zondagskind", alle leeftijden. Rex: „The goldrush", alle leef tijden. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van de Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Vijf-jarig jongetje overreden Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur is het 5-jarig jongetje J. Verkerk, wonende in de Ruysdaelstraat, op de Oranje Nassausingel, een onderdeel van de Provincialeweg Rotterdam Amsterdam, gelegen te Alphen aan den Rijn, door een motorrijder de heer J. v. d. K. uit Leiden, aange reden en vrijwel op slag gedood. Het jongetje was tevoren met en kele buurkinderen, onder toezicht van de heer en mevr. B., op een weiland aan het vliegeren geweest. Terwijl men huiswaarts keerde, liep het jongetje de drukke weg over, doch wilde weer terugkeren naar zijn vriendjes. Mevr. B. riep hem toe te blijven staan tot de auto's, welke in aantocht waren, zouden zijn gepasseerd. Hier aan voldeed het jongetje, maar had blijkbaar de motorrijder niet opge merkt en liep op korte afstand vóór dit voertuig, dat met pl.m. 60 km. snelheid zich in de riohting van de hooggelegen Koningin Julianabrug voortbewoog, de weg op, ter hoogte van de Nieuwe Sloot. De motorrijder slaagde er niet in het ventje te ontwijken, dat door de voorkant van de motor werd gegre pen en met hevige kracht tegen de weg gesmakt. De doktoren W. van Wermesker- ken en J. H. J. Pilon konden he laas weinig medische hulp bieden. Het ventje overleed enkele minuten later ter plaatse. BODEGRAVEN De Ned. kampioenschappen scha ken in Bodegraven. Op 5 augustus herdenkt de Bodegraafse Schaakclub haar 25-jarig bestaan. Ter gelegen heid van dit feest heeft de Kon. Ned. Schaakbond de vereniging de open Ned. schaakkampioenschappen opge dragen, waaraan verbonden de per soonlijke kampioenschappen voor da mes en heren. Vele grote en bekende schaakmeesters uit binnen- en bui tenland zullen dan de gast van Bo degraven zijn. De meesten zullen ondergebracht worden in de hotels, maar daar de hotelaccommodatie te klein is, zullen verschillenden bij de burgers ondergebracht worden. On getwijfeld zal de schaakclub voor dit toernooi dat gehouden wordt van 5 t.e.m. 9 augustus zich een goede gast- vrouwe tonen. Een aantrekkelijk programma is daarvoor vastgesteld. Dinsdagmiddag worden de schakers door het gemeentebestuur ontvangen in hotel Van Haaften. Woensdagmid dag wordt er een tocht naar Gouda georganiseerd, waar o.a. de beroemde glazen bezichtigd worden. Op de te rugweg wordt er gedineerd in Elf hoeven. Op de laatste avond zal er een diner aangeboden worden. TER AAR Geslaagd. Voor de Nederlandse Associatie voor Praktijkdiploma's slaagde de heer A. C. v. d. Hoorn te Langeraar voor het diploma omvat tende hoebhouden. handersrekenen, handels- en wetskennis en statistiek. ZOETERWOUDE N.K.J.B.-RIJWIELRIT Voor de 6e keer organiseert de N.K.J.B. te Zoeterwoude op 4 augus tus haar jaarlijkse rijwielrit, beter bekend als de „Sterrit". Het initia tief, dat kapelaan C. Nieuwenhuizen' in 1952 nam tot de eerste rit, is uit gegroeid tot een waar evenement voor Zoeterwoude en de vele deelne- mers(sters) van ver daarbuiten. Het aantal deelnemers, dat het eerste jaar 64 bedroeg, is in de loop der ja ren belangrijk hoger geworden en naderde vorig jaar dicht de 300. De aantrekkelijkheid van deze rit schuilt in vele elementen. Daar is op de eerste plaats de geheime route die de gehele dag de deelnemers voor verrassingen en problemen stelt. De rit verloopt nl. als volgt: 's Morgens tussen 10 en 12 uur starten de deelnemers per paar van uit het Parochiehuis aan de Schen- kelweg steeds met tijdsverschil van 1 minuut tussen elk koppel. Men krijgt dan een routekaart mee en men moet dan volgens de vage aan duidingen van deze kaart de weg zien te vinden naar het rustpunt van de rit. Routecontroleurs controleren of men de juiste route volgt. Het missen van een dergelijke post kost strafpunten. Tijdcontroleurs contro leren of men zich aan de gem. snel heid van 14 km. per uur houdt. Elke minuut die men te vroeg of te laat bij een controlepost arriveert, levert ook een strafpunt waarvan aanteke ning volgt op de controlekaart. Na een uur verplichte rust in de halte plaats volgt een hernieuwde start voor het tweede gedeelte. De stem ming in het rustpunt is altijd opper best. Men vindt daar z'n vrienden en kennissen weer terug die men tij dens de tocht niet meer ontmoet heeft. Na een rusttijd van 1 uur krij gen de deelnemers opnieuw een rou tekaart voor het tweede gedeelte van de tocht, dat de deelnemers weer naar Zoeterwoude terugvoert. De to tale afstand bedraagt 75 km. Met een gem. snelheid van 14 km. en de rusttijd van een uur betekent dit dan dat men ongeveer 6H uur onderweg is. De route die als altijd weer ge heim gehouden wordt, voert de deel nemers langs vele weggetjes en pa den waar men anders zelden komt en waar men volop van het natuur schoon kan genieten. Dit jaar is het voor het eerst mo gelijk de rit te rijden individueel, volgens een nieuw systeem. Men be hoeft dan niet in te schrijven per paar; men is dan ook niet gebonden aan de snelheid van 14 km. per uur. Deze categorie inschrijvers kan dus normaal de rit rijden zonder gebon den te zijn aan tijd en snelheid. Voor hen is de starttijd vastgesteld op 12 uur en deze groep vertrekt in z'n ge heel gelijktijdig. Aan alle deelnemers die de rit uit rijden zal een fraai uitgevoerd ere- vaantje als herinnering worden aan geboden. Bovendien gaat dan de strijd om de fraaie Garage Heems kerk-wisselbeker. Deze zal worden uitgereikt aan dat paar dat de rit be ëindigt met het minst aantal straf punten. De beker is momenteel nog in het bezit van de dames v. d. Poel en Verstegen, die ook nu weer tot de inschrijvers behoren en dus zullen trachten hun overwinning van vorig jaar te prolongeren. Voor de beste prestaties zijn voorts nog een groot aantal lauwertakken, medailles en bekers beschikbaar. In samenwer king met een grote firma zijn de or ganisatoren ook dit jaar weer in staat de deelnemers tijdens de rit verversing aan te bieden. Bovendien ontvangt een ieder voor de aanvang van de rit een fietsvlag- getje dat op die dag tevens als her kenningsteken dient. Voor groepen of verenigingen is het mogelijk opeenvolgende start- nummers te krijgen, zodat de groep toch enigszins bijeen blijft. De in schrijving van buiten Zoeterwoude was vorig jaar zeer belangrijk en al les wijst er op, dat ook dit jaar deze groep weer groot zal zijn. De mini mum leeftijd is 14 jaar. Vroegtijdige inschrijving wordt zeer op prijs ge steld, want dat verlicht de werk zaamheden van de organisatoren op belangrijke wijze. Het inschrijfgeld bedraagt 1.— per persoon. De in schrijf adressen zijn J. v. d. Geer, Schenkelweg 41, Zoeterwoude en K. d. Geest, Watertje 19, alwaar men ook tel. inlichtingen kan ontvangen onder no. 0 1715—229. Van Zoeter woude H.R. wordt een belangrijke afvaardiging verwacht onder leiding van de heer J. W. Hoogervorst, diens adres voor event, inlichtingen is Ho ge Rijndijk 357. NOORDEN Woningbouw. Architekt N. Koe- leman te Zevenhoven heeft namens B. Vermeij alhier, het bouwen van een woning aan de Simon van Capel- weg gegund aan de fa. Gebr. Vink alhier. En won zelf de eerste prijs Zondag werd door MMO te Hoog made een tournooi voor adspiranten georganiseerd, dat mede door het prachtige weer uitstekend geslaagd is. Deelgenomen werd door DOSR, St. Bernardus, WOA en MMO. De or ganisatie was goed en de leiding van de scheidsrechters v. Haastrecht en Wolvers uitstekend. Begonnen werd met St. Bern.MMO, wat een gelijk- opgaande strijd was, wat ook in de uitslag tot uitdruKking kwam: 00. Hierna traden WOA en DOSR in het veld. In deze strijd toonde DOSR zich de sterkste ondanks taaie tegen stand van de Oud-Aders. DOSR wist te winnen met 30. Hierna bonden MMO en DOSR de strijd aan. De par tijen wogen goed tegen elkaar op en de gelukkigste was MMO, die won doordat de keeper van DOSR de bal bij een hard schot dor zijn handen liet glippen (10). In de strijd'tus sen WOA en St. Bern. zag het er lang naar uit dat deze onbeslist zou eindigen, doch ondanks felle tegen stand wist St. Bernardus met 20 te winnen, Nu volgde de mooiste strijd van deze middag. St. Bern. wist een 20-voorsprong te nemen, doch DOSR gaf zich niet gewonnen en wist er 2^1 van te maken. Luide aange moedigd door alles wat Hoogmade was, probeerde DOSR nog verande ring in de stand te brengen, maar slaagde hierin niet. Door deze uitsla gen moest MMO in de laatste wed strijd een dikke overwinning be vechten tegen WOA. Zij namen het zo serieus op, dat met 70 werd ge wonnen. Bij het opmaken van de stand ble ken St. Bern. en MMO elk 5 punten te hebben behaald. Daar in dat geval het doelgemiddelde beslist, kreeg MMO de 1ste prijs, St. Bern. de 2de. DOSR Jat 2 punten had de 3e en WOA de 4e. Het lag in de bedoeling met 5 elftallen te spelen, doch door afzegging ging dit niet door, nu werd de 5e prijs gegeven aan de sportiefste club. Hierover beslisten ie scheids rechters, die WOA eenstemmig aan wezen. Nadat de voorz. van MMO zijn grote dankbaarheid had uitgespro ken gingen allen -oldaan huiswaarts. Voor de derde maal sinds de aan vang van dit jaar heeft Leidschendam getuigenis afgelegd van welgemeem de blijdschap over een nieuwe pries' ter. Weer wapperden zaterdag j.l. cte vlaggen aan de huizen en klonk op gewekte muziek door de straten. Een nieuwe priester, de geboren en geto gen Leidschendammer pater P. van Kampen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart, betrad voor de eerste maal in zijn priester lijke waardigheid zijn geboortedorp. Leidschendam heeft aan deze ge beurtenis een feestelijk accent gege ven. Na zaterdag eerst door de gees telijkheid van de oude parochie te zijn begroet begaf de neomist, voor afgegaan door de lustig blazende harmonie „St. Cecilia", zich naar de grens van de nieuwe parochie St. Jo sef Opifex, waartoe de neomist thans behoort. Op het Raadhuisplein had den zich zeer velen verzameld om van de blijde inkomste getuige te kunnen zijn. Namens het gemeentebestuur werd hier het welkomstwoord gesproken door loco-burgemeester, de heer P. Groenewegen. Leidschendam is wat de structuur betreft wel in de loop der jaren in belangrijke mate veran- edrd, maar de aard van de inwo ners is nog steeds dezelfde gebleven, aldus spr. Op grord hiervan was het voor spr. een groot genoegen de neo mist namens het gemeentebestuur en de gehele bevolking hartelijk w ?1- kom te heten. Spr. hoopte, dat de neomist, waar hij ook ter wereld werkzaam zal zyn, zijn arbeid met grote vruchtbaarheid zal mogen verrichten. Ook de ouders van de neomist werden toegesproken. Uw of fers zijn ongetwijfeld zeer groot ge weest, aldus spr, daarom is bij het be reiken van het einddoel een extra fe licitatie alleszins gerechtvaardigd. In optocht ging het daarna langi de meeste straten van de parochie naar de noodkerk. Staande voor de erepoort bij de kerk sprak pastoor A. A. J. Buys tot de neomist „Salve iterumque salve". „Welkom neomist, ik herhaal het Gij zijt welgekomen". Spreker stelde het op prijs dat zo ve len waren opgekomen om de nieuwe priester te begroeten. Bij het betreden van de kerk werd de neomist een feestlied toegezon gen.. Bij het plechtig lof werd de neo mist geassisteerd door pater C. Hen driks M.S.C. en de weleerw. heer F. van Zeeland, beiden geboren Leid- schendammers, en een ordegenoot als ceremoniarius. Bij het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis werd de neomist geassisteerd door pastoor A. Buys als SASSENHEIM JEUGDTOERNOOI R.-K. TENNISVER. „TEYLINGEN". Het dam es jeugd toernooi van de r.-k. tennisvereniging „Teylingen" le verde een aantal interessante wed strijden op. Bij de junioren was het Hetty Otto, die zich van de titel meester maakte. In de halve finale versloeg ze Bep v. d. Vlugt met 6—4, 61. In de eerste set van de finale partij tegen Ans Tijssen overklaste ze haar tegenstandster. Deze laatste kwam terug, maar kon h'et na 30 toch niet bolwerken. Uitslag 61, 75. De derde plaats was voor Bep v. d. Vlugt, die Trees Matze geen kans gaf (60, 60). Bij de seniores werd mej. L. v. d. Kamp winnares. In de halve finale klopte ze mej. B. Rotteveel bij ver rassing (7—5, 6—4) en in de finale kon de dappere mej. I. Roozen het evenmin tegen haar bolwerken (6 2, 6—2). Toernooiwinnares tenslotte werd de nieuwe juniorenkampioene, Hetty Otto, die te sterk bleek voor mej. v. d. Kamp (6—2, 6—1). Beide afde lingskampioenen ontvingen een prijs uit handen van de wedstrijdleider, de heer T. Hubers. Familie-zwemmen. Er waren in Sassenheim steeds aanvragen om 't zwemmen in familieverband moge lijk te maken. Het reglement, vast gesteld door de raad in 1930, liet hier toe echter geen mogelijkheid open. Artikel 9 verbiedt namelijk, dat mannelijke personen zich binnen de afdeling van vrouwen bevinden en omgekeerd. Mede op grond van wat het ge meentebestuur van kerkelijke zijde bereikte, zijn b. en w van oordeel, dat het verantwoord is, het zwem bad gedurende ten hoogste twee middagen per week voor familieba den open te stellen, vanzelfsprekend onder voorwaarde van voldoende toezicht. De raad is verzocht, het re glement dienovereenkomstig te wij zigen. Verkoop industrieterrein. Met het oog op de toekomstige uitbrei ding wil de gereedschappenfabriek J. H. Rohn n.v. een recht van koop verkrijgen voor een ten oosten van haar fabriek gelegen perceel grond van ongeveer 20 m. breed en 90 m. diep. Volgens het gemeentebestuur is er geen bezwaar tegen het inwil ligen van deze aanvrage, mits men zich niet te vast verbindt De gedon gen prijs ad f 3,10 is voldoende om de kostprijs van de grond te dekken, rekening houdend met het feit, dat de kosten van ophoging en doortrek king van de Industriekade voor re kening van de koper komen. J. H. Rohn n.v. heeft zich met deze voor aarde akkoord verklaard. De Blauwband. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Neufvilles, 190 km. In concours 148 duiven, los 12 uur 30 min. aankomst eerste du:f 3.1.40. Snelheid 1252 m. per m. Laat ste 3.16.55. Snelheid 1138 m. p. m. Uitslag: L. J. Drost 1, 2. C. Meeu- wissen 3, 29, Th. v. d. Krogt 4, 5, 6, 15, 16, 20, 27, 28, 34, 35, W. v. d. Zwart 11, 22, 25. C. Drost 8. 10, 13, 14, 17, 30, .36, A. P. Eist 9, 38. presbyter-assistens, de weleerw. heer Th. van Veen, kapelaan te Roelof- arendsveen als diaken en pater Hen driks als subdiaken. Ceremoniarius was pater Van der Hoeven C.J.C.M. Pastoor Buys hield de predikatie met als tekst: „Gij hebt hem ge kroond met een kostbare kroon" Spr. stelde eerst in het licht de weelde van het priesterzijn en het on begrijpelijke, dat de een door Gou wordt geroepen tot priester en de ander niet. Wie de priester eert, eert Chris tus want God zendt de priester naai de mensen. Vervolgens schetste spr. de zware verantwoordelijkheid, wel ke de neomist thans op zijn schou ders heeft genomen. Moge hij dan een priester zijn, welgevallig aan het H. Hart van Jezus en moge eenmaal de priesterkroo.i op zijn hoofd gezet worden. Het zangkoor van de oude kerk bracht de drie-stemmige Mis van Perosi ten gehore en het zangkoor van de nieuwe parochie, dat voor de eerste maal in toga en superblie optrad verzorgde de wisselende gezangen. De in het parochiehuis gehouden receptie werd zeer druk bezocht en de neomist mocht vele geschenken in ontvangst nemen. Een plechtig lof besloot de ker kelijke viering van dit priesterfeest. RIJNSBURG Nieuwe speeltuin geopend. 's Zaterdagavond was voor de kinderen van de leden van de pasopgerichte speeltuinvereniging „Kindervreugd" een feestavond daar de nieuwe speeltuin aan de De Ruyterstraat al hier, officieel door burgemeester R. H. Koomans onder grote belangstel ling geopend werd. N00RDWIJK Geb.: Jacoba Th. M. d. van T. Groenewoud en C. Verkade; Corne lis J. L. z. van J. v. Dam en A. v. d. Luyt; Adriana W. M. d. van C. Zuid hoek en W. Star; Maarten W. z. van W. v. Klaveren en J. Duindam; Jn- grid A. M. d. van W. Berbee en M. Romein; Wilmar z. van J. Gerkhout en J. Roelandse. Onder tr.: W. Berkhout en S. Luyckx; P. v. d. Barselen en K. Kop pens; Th. v. d. Klugt en M. v. Schie. Getr.: P. Groenewoud en M. de Haas; A. Buiskool en Th. Meyler; K. Kleywegt en W. Kuyvenhoven. Overl.: Johannes Warmenhoven, 77 jaar; Petrus G. v. Rijn, 73 jaar; Dirkje E. den Haan 5 jaar. VOORSCHOTEN Geen verdere restauratie van de Gemeentetoren. In verband met de bestedingsbeperking en de ongun stige financiële positie van de ge meente hebben b. en w. voor de der de phase van de restauratie van de gemeentetoren geen verdere voorbe reidingen te treffen. Plannen voor zwembad gereed. De Nederlandse Heide Mij. heeft het door haar gemaakte plan voor een zwembad bij de gemeente ingediend. De tekeningen zijn gereed. Gezien de moeilijkheden met betrekking tot in vesteringen en de financiering daar van, hebben b. en w. de plannen in portefeuille te houden en aan de orde te stellen zodra er reële kan sen zijn om tot uitvoering over te gaan. Geen schoolmelkvoorziening. B. en w. hebben een bespreking gehad met de besturen en hoofden van de verschillende scholen voor lager on derwijs. Dit naar aanleiding van een rapport van dr. P. Vermet, betref fende de schoolmelkvoorziening. De besturen en hoofden blijven zich ver zetten tegen de verstrekking van schoolmelk. Bezwaren zijn vooral ge richt tegen de daaraan verbonden arbeid, waardoor het onderwijs wordt gestoord. Een schoolbestuur had zelfs principiële bezwaren tegen de school melkvoorziening. Gezien deze be sprekingen hebben b. en w. besloten niet over gaan tot invoering van schoolmelkvoorziening op de openb. scholen n ook zullen geen pogingen gedaan worden om de besturen van de bijzondere scholen tot invoering hiervan te bewegen. Verhoging. Bij raadsbesluit van 23 april 1954 was besloten aan de vereniging voor uitzending van zwakke kinderen een subsidie toe te kennen van 1 per verpleegdag per kind. De huurprijs van de gemeen telijke gymnastieklokalen was vast gesteld op 1.50 per uur. Dit bedrag is niet meer toereikend om de kos ten van verlichting, verwarming, on derhoud en schoonhouden te dekken. Een bedrag van 2 per uur wordt nodig geacht. D. Brandt en fam., landarbeider, De la Reystraat 26; W. Dubbelaar en fam., besteller P.T.T., Suringarstraat 4; P. Zuijderduijn en fam., bloemist, Utrecht se Jaagpad 10; E. Horsman, geboren De Vries en fam., Hoflaan 119; C. Veenen- daal en fam., radar-technicus, Morslaan G. M. Elich en fam., ingenieur, Doe- zastraat 23; S. van de Wetering, geb. Le Maitre en fam., Uiterstegracht 162; J. R. de Lange en fam., Titus Brandsma- laan 51; E. Timmer en fam., arts, Mors- straat 4; L. Knopper en fam., instru mentmaker, Schelpenkade 4; J. v. Dig gelen, rijksambtenaar, Titus Brandsma- laan 57; M. J. de Geus geb. Smelt en fam., journaliste, Fagelstraat 44; W. F. H. Engels, Herengracht 60; E. D. M. van der Siuis geb. Lange, De Genestet- straat 72; J. Brussee, landarbeider, Jan- vossensteeg 59; H. Romein, kantoorbe diende, Spieghelstraat 1; J. R. van La ten, Oude Singel 210; M. Zuideveld, Haarlemmerstraat 119a; D. A. B. J. M. van Ewijk, leerling-stuurman, Breestraat C. C. Slegtenhorst geb. Develing, Morskade 16a; B. Ahrens, opperman, De Genestetstraat 72; J. H. van Peenen, Rljnbsurgerweg 50; W. M. C. Hooge- veen, onderwijzeres, Morsweg 32; L. F. Robijn, Hoflaan 217; E. C. Eichhorn geb. Schagen van Leeuwen, Cobetstraat 71; M. P. de Graaf, Cobetstraat 34; E. van der Velden, hulp in de huishouding, Middelstegracht 71a; H. Hoppenbrou wer, chauffeur, Apothekersdijk 12; J. M, de Roo, naaister, Schoolstraat 6; I. J. Ramak, verpleegster, v. Bemmelen- straat 17; H. J. M. Hoeks, onderwijzeres, Meerburgerstraat 11; H. M. E. Koop- mans geb. Menger, Oude Singel 78; G. C. Wijntjes, verpleegster, Leeuwerikstr. 18; A. F. A. v. d. Linde, Titus Brandsma- laan 51; N. M Lodder, hulp in de huis houding, Hoge Rijndijk 130; M. Rensen geb. Van Brummelen, De Wetstraat 5; Z. I. den Heeten, Warmonderweg 5; B. I. I. den Heeten, Warmonderweg 5; C. J. W. Berg, scheepswerktuigkundige, Lorentzkade 12; G. de Vogel, onderwij zer, Da Costastraat 71; M. Buist, leerl.- instrumentmaker, Van 't Hoffstraat 45; Bavelaar, kleermaker, Jacob Cats- laan 99; J. Zandvliet, ass. geologisch in stituut, Zoeterwoudsesingel 40a; J. A. A. Prein, cheffin restaurant, Hoge Rijn dijk 126; J. R. Strooker, Zoeterwoudse singel 60; P. j. Scheltema, Witte Singel 95; J. C. M. M. van Exel, onderwijze res, Lage Rijndijk 2; N. Dorrepaal, Man- demakerssteeg 15; S. Boelsma, Pavil joenshof 31; N. Bosma, havenarbeider, Schoolstraat 10. Vertrokken personen H. P. Bruins en fam., van Boshuizer- kade 116 naar Oegstgeest, Floralaan 11; C. van der Werff en fam., Plantsoen 15, Amsterdam, Overtoom 312 I; C. Pol dervaart en fam., Schelpenkade no. 42, Oegstgeest, Floralaan 17; E. J. van Dijk en fam., Haagweg 30. Den Haag, Lange Voorhout 41; F. F. van der Mark en fam.. Roemer Visscherstraat 31, Zoeter- meer, Bleiswijkseweg 86; K. Zuidema en fam., Spieghelstraat 41, Bergen op Zoom, Meidoornlaan 97; C. van der Loo geb. Guittart en fam., Groenhovenstraat Breda, Wilhelminasingel 16; H. J. Funke en fam., Hoge Morsweg 100a, Haarlem, Paus Leostraat 19; M. J. G. Sneijders geb. De Beer en fam., Van Limburg Stirumstraat 17, Katwijk, Pr. Margrietlaan 15; A. M. Stevens geboren Christiaens en fam., Hansenstraat 61, Zuid-Afrika; G. C. Roelink, Rapenburg 116, Amsterdam, Achillesstraat 80 II; J. D Mulder, Zoeterwoudseweg 148, Voor schoten, J. W .Frisolaan 25; A. G. A. Brackel, Vreewijkstraat 6, Eindhoven, Koekoeklaan 10; H. J. Lammers, Lee mansstraat 53, Zoeterwoude, Hoge Rijn dijk 12; G. A. Keiling, Paviljoenshof 17, Nieuw-Guinea; B. Nieuwland, Oude Rijn 79a, Den Haag, Wouwermanstraat 4; A. J. Haazer, Frans van Mierisstraat 22a, Rotterdam, Bonaventurastraat 59a; C. J. Zaal, Noordeinde 18, Leiderdorp, Mei- doornstraat 14; M. A. Overduin, geb. Groenewegen, Zoeterwoudsesingel 62, Leersum, Pr. Bernhardlaan 9; M. T. Bertels, Zoeterwoudsesingel 106, A'dam, Frans van Dorpstraat 35; C. G. Bot, Van Bemmelenstraat 20, Canada; P. M. W. van Loe, Roemer Visscherstraat 34, Den Helder, Buitenhaven 5; N. E. Thorbecke, Boerhaavelaan 19, Groningen, Van Id- dekingeweg 62; A. C. E. C. van Kop penhagen, Fagelstraat 32, Oegstgeest, Spaargarenstraat 16; J. C. van Munster van Heuven, Gerecht 5, Rotterdam, Hof laan 49; W. F. J. Westermann, Rapen burg 56, Amsterdam, Schubertsrtaat 25 huis; A. M, van Heijst, Noordeinde 50, Heijthuizen, Biesstraat 52; M. F. E. Backbier, Noordeinde 50, Brunssum, Pr. Hendriklaan 20a; M. M. Hunink, Noord einde 50, Voorst, Rijksstraatweg 39; J. B. M. Dijkmans, Noordeinde 50, Tilburg, Ger. van Swietenstraat 66; J. J. M. L. Daamen, Noordeinde 50, Roermond, Godsweerdersingel 49; C. van Kempen, Jan van Houtkade 24a, Alkmaar, Brou werstraat 10; J. M. Bruning, Koningin- nelaan 41, Den Helder, Merelstraat 2; J Reijneveld, Witte Singel 27, Koude kerk a. d. Rijn, Lagewaard 20; F. H. Zwart, Damlaan 15, Rotterdam, Waal haven O.Z. 50; H. Memel, Roodborst- straat 41, Maastricht, Henri Jonaslaan 60; J. E. Kramer, Mezenstraat 2, Meers- sen, Klinkenberg 122; C. G. de Bruyn Ouboter, Hoogl. Kerkgracht 18, Den Haag, Pauwenlaan 87; H. Cremers, Sie- boldstraat 42, Hilversum, Langestraat 52; K. E. Schuchhard, Bloemstraat 13, Rot terdam, Waalhaven, O.Z. 50; L. Bres geb. Labordus, Driftstraat 9, Turkije; J. Brouwer, Hoflaan 153, Zutphen, Beu kerstraat 73; E. J. M. Tulleners, Noord einde 50, Brunssum, Prins Hendriklaan 100; H. Versteeeg, Kort Rapenburg 15, Rotterdam, Spoorsingel 21; J. P. Bar- tels, Hoge Rijndijk 280, Alkemade, Plan tage 13a; A. M. Pley geb. Overmeer, Cobetstraat 81, Katwijk, Callaoweg 1; C. L. M van 't Riet, Tib. Siegenbeek- straat 14, Hengelo (O.), Buitenweg 11a; D. M. J. ten Doesschate, Groenhovenstr. 7, Breda, Teteringenstraat 8; A. J. D. A le Cocq d'Armandville, Witte Singel 102, Italië; C. F. Buter, Rijnsburger- weg 10, Apeldoorn, Beekbergerweg 46; M. J. J. Lekkerkerker, Rijnsburgerweg 86, Polsbroek, No. 94; D. Timmers geb. Huisman, Rijnsburgerweg 159. Gouda a/b. woonschip Goudkade „De Kuip" J Seriier, Boerhaavelaan 43. Zuid-Afri ka; L. Versteege, Rljnsburgersingel 22a, Rotterdam, Spoorsingel 21; B. G. Bruins- ma, a/b. Morssingel, Rotterdam, Staten- weg 149 c; C. Laven-Stikkelorum, Mun- nikenstraat 49. 's-Gravenhage, Wolma- ranstraat 179; J. W. Timmers, Groen- cordstraat 34, Gouda, a/b. woonschip Goudekade „De Kuip"; M. Zimmerman, geb. Christiaan, Muldersstraat 34, De venter, Spuistraat 9. Marktberichten ROTTERDAM, 29 juli. Vee. in voer 1838 stuks, vette koeien en os- ssen 1027, vorkens 81 i. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 —3.20, 2e kw. 2.65—2.95, 3e kw. 2.502.60; varkens liev. gew. le kw. 1.88, 2e kw. 1.86, 3e kw. 1.82. Handel: Vette koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, pi ijzen als vorige week; varkens lev. gew. aan voer groter, handel tanelijk, prijzen iets lager, zware varkens minder in prijs en moeilijk t° plaatsen, afloop minder. TER AAR. 27 juli 1957. Groente Augurken: fijn 0.81; fijnbasterd 0.83; basterd 0.640.65; grof A. 0.49—0.53- grof 1. 0.40—0.41; CD 0.40—0.41; idem 2 0.18; E. 0.25—0.26. alles per kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3