Aartsbisschop van Utrecht reikte missie-kruis uit „Dit kruis zal uw kracht zijn" in N.O.-polder Plannen voor 73 woningen Vlietwijk te Voorschoten in Grotewohl had een lumineus idee Scheep De toestand in Oman Parkeerplaats of wielerbaan? Eerste plechtige H. Mis te Oegstgeest van pater K. van Beek MAANDAG 29 IULI 1957 DE LE1DSE COUKANT PAGINA 2 345 Nieuwe missionarissen Als opvolger van St. Willibrord, de apostel van de Kerk in Nederland en eerste aartsbisschop van Utrecht, heeft mgr dr B. J. Alfrink in een aan grijpende plechtigheid namens hun kloosteroversten 345 priesters, broe ders, zusters en leken als missionaris sen uitgezonden naar alle wereldde len. De ceremonie vond zondagmid dag plaats in de kathedrale kerk te Utrecht en werd bijgewoond door de provinciale oversten van orden en congregaties, afgevaardigden van ka tholieke organisaties, missie-procura toren, familieleden en vele belang stellenden. Dankzij de uitzending van de KRO die het plechtige gebeuren volledig recht deed ervaren, kon ka tholiek Nederland overal de plech tigheid volgen. Onder het zingen door het kathe drale mannen- en jongenskoor van het „Ecce sacerdos magnus", een com positie van wijlen prof. A. Smijers, werd de aartsbisschop bij de ingang van de kathedraal afgehaald door mgr. H. J. J. van Hussen, in zijn func tie van nationaal directeur der pause lijke missiewerken in Nederland. Twee andere bestuursleden van de priestermissiebond assisteerden de aartsbisschop tijdens de plechtighe den als diaken en subdiaken, name lijk pater G. de Gier, provinciaal der Missionarissen van het H. Hart en pa ter A. Blommaert, provinciaal der Pa ters van de H. Geest. Op het priesterkoor had plaats ge nomen de nationaal directeur der pauselijke missiewerken in West Duitsland, prelaat K. Mund. De plechtigheid nam een aanvang, toen mgr. H. J. J. van Hussen een pericoop voorlas uit de brief van de H. Paulus aan de Romeinen en uit het evangelie van St. Marcus. Missionaris zijn aldus de aarts bisschop in zijn predikatie is een avontuur met Christus en met het Kruis. Missionaris zijn wil zeggen met veel volharding, met veel geduld en dikwijls ook met veel teleurstel ling het zaad van het Evangelie uit strooien en aan God overlaten waar en wanneer en door wie de oogst zal worden binnengehaald. Missionaris zijn wil zeggen zoals het leven van de meeste priesters arbeiden en blijven arbeiden in de wijngaard des Heren, vaak zopder zelf veel te zien van de vruchten van zijn arbeid. En ook als God hem het geluk geeft zelf de oogst binnen te mogen halen, dan nog is het missio narisleven een leven van veel offer, van harde arbeid van veel gemis, van teleurstelling vaak en schijnbare on vruchtbaarheid. En het avontuur van dit leven voor Christus en voor de Kerk bestaat niet in het leven in vreemde landen en vreemde volken en in het beleven van spannende uitzonderlijke episo den. Het avontuur bestaa1 in geloof en in liefde, in jeloof aan Christus en Diens Kruis, in geloof aan God die wil dat alle mensen in Christus zalig worden, in geloof ook aan de vrucht baarheid van het eigen kruis van iedere dag. Het bestaat ir de liefde voor Kerk, de Bruid van Christus, aan wie iedere priester zijn ziel ver pand heeft in liefde voor de mens, die gezeten in de duisternis en de schaduw van de dood, in liefde en heilige bewogenheid om diens heil. Dit geloof en deze liefde doen U allen uittrekken over heel de wijde wereld heen; en het zijn dit geloof en deze liefde, die de kracht en de vreug de zullen uitmaken van uw missio naris-leven en die, waar dan ook, bo vennatuurlijke vruchtbaarheid zullen geven aan uw bestaan. Het zijn dit geloof en deze liefde, die leven zullen geven aan de Kerk, en leven zullen geven aan uzelf, omdat zij een onuit puttelijke bron zijn van kracht en licht. En als symbool van dit geloof en deze liefde geef ik U het kruis van Christus. Het kruis van Hem, die wist en zag waarom het de wil van de Va der was dat Hij het kruis op zich nam. Het kruis van Hem, wiens liefde zo De directie van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) overweegt ernstig om 150 a 200 arbeiders te ontslaan. Dit als gevolg van de rijks begroting 1958 en de daarmee ver band houdende investeringsbeper king, waardoor de werkzaamheden van de directie van de Wieringer meer minder omvangrijk zullen zijn dan aanvankelijk was gedacht. Als de minister het ontslag goed keurt, zullen de daarvoor in aanmer king komenden reeds spoedig bericht krijgen, aangezien men voornemens is de ontslagen in augustus te doen ingaan. Dat men met het ontslag spoed wil betrachten houdt verband met het feit, dat de arbeiders thans gemakkelijker werk kunnen vinden dan in de winter. Ton ongeveer zeven weken gele den konden werkkrachten zich nog bij de directie melden. tot het uiterste ging dat Hij zijn le ven gaf voor de mensen. Dit kruis zal uw kracht zijn de nimmer opdrogende bron van uw vreugde, wanneei gij het weet vast te houden met hetzelfde geloof en de zelfde liefde waarmede gij het van daag ontvangt. Hierna bad mgr. Alfrink het gebed tot St. Willibrord, welk gebed spe ciaal voor deze gelegenheid gemaakt is. Terwijl alle aanwezigen het „Aan U o Koning der Eeuwen" zongen, sprak mgr Alfrink de woorden der uitzending, waarna de aartsbisschop de kruisen zegende en aan elke ver trekkende missionaris afzonderlijk uitreikte. Tijdens deze uitreiking zon gen allen in de kerk het Credo, het Laudate Dominurn en het Ave Maris Stella. Met de pontificale zegen besloot de Aartsbisschop van Utrecht deze plech tigheid, welke voortaan ieder jaar tel kens in een andere kathedraal zal ge tuigen van de samenwerking der mis sionerende orden en congregaties in Nederland in hun gezamenlijke op dracht tot uitbreiding der Kerk in de wereld. landelijke misdienaarsdagen Het Centrum voor Acolythen-Ac- tie in Nederland, gevestigd bij de Paters van het H. Sacrament, kloos ter Brakkenstein-Nijmegen, organi seert dit jaar wederom landelijke misdienaarsdagen. Honderden jongens die als misdie naar of koorzangertje hun functie vervullen, komen uit 't gehele land samen om te genieten van de ver makelijkheden die hun bij wijze van beloning wordt aangeboden. Ean van de congresdagen wordt gehouden te Wassenaar, op maandag 12 augustus, waar mgr. M. A. Jan sen, bisschop van Rotterdam, een ge meenschapsmis opdraagt in de paro chiekerk van de H. Willibrordus. Het bekende jeugdcircus uit Am sterdam onder leiding van Paul Os tra, vormt een belangrijk onderdeel van het ontspannings-programma. GEEN AUDIëNTEE MGR. JANSEN. Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag a.s. geen audiëntie verlenen. Op de Stadionweg bij het Miner- vaplein in Amsterdam is gisteren een 68-jarige heer door een personen auto aangereden toen hij als voet ganger onvoorzichtig de weg over stak. Met een hoofdwond en een beenfractuur is hij overgebracht naar het Wilhelmina-gasthuis, waar hij even na middernacht is overleden. Zaterdagmiddag is een 65-jarige houtbewerker uit Lintelo (gem. Aal ten) toen hij de onbewaakte overweg óp het baanvak AaltenVarsseveld met bijn bromfiets overstak, door een trein gegrepen en gedood. Hij werd ongeveer 15 meter door de trein mee gesleurd. Het slachtoffer laat een vrouw en dertien kinderen achter. De trein had ongeveer een kwartier ver traging. Scherven, die bijna ongeluk brachten Het was een glimmend broodje, dat een dame uit Wormerveer bij een bakker langs de straat kocht. Het on gewone van het halfje wit viel haar eigenlijk pas op, toen ze het in de broodbak legde. Nieuwsgierig gewor den, onderzocht ze het brood, dat ze even te voren had gekocht en haalde er een glassplinter uit van enige cen timeters lengte. Dat was niet het enige ongerief, want bij nader uitpluizen van het brood, kwamen er nog acht a negen scherven uit. De hele buurt is ze toen langs gegaan om te informeren, wie het andere halve broodje had ge kocht, dat het hare in de bakkerij tot wederhelft was geweest. Ook daar in moesten dan immers scherven zit ten. Niemand reageerde. Het tweede deel was en bleef weg. De bakkerij, waar het brood van daan kwam, vermoedt, dat een deel van een melkfles in het deeg terecht is gekomen. „Dat komt wel eens meer voor" troostte de bedrijfschef de protesterende dame Maar Adenauer wil er niet aan De communistische regering van Oost-Duitsland heeft West-Duitsland voorgesteld een statenbond te vor men als „enige weg" naar de hereni ging van beide landen. Het voorstel was vervat in een ver klaring die premier Grotewohl zater dag aan de hoofden van de diploma tieke vertegenwoordigingen in Oost- Duitsland heeft aangeboden. Bondskanselier Adenauer heeft zondag op een grote bijeenkomst in Münster het Oostduitse voorstel vier kant verworpen. De bondsregering zal nooit instemmen met maatregelen, die de communistische slavernij in Oost-Duitsland bestendigen, zei hij. Woordvoerders in Bonn hebben verklaard dat Oost-Duitsland reeds eerder hetzelfde voorstel heeft ge daan. Grotewohl ontkende in zijn verkla ring dat in heel Duitsland vrije ver kiezingen moeten worden gehouden, zoals het Westen meent. Hij stelde de volgende voorwaarden: voor een POTLOOD en GEEST No 538. Horizontaal: 1. Welrieken de wasachtige stof, 5. hoffeest, bloem, 8. plaats in België, 10. dorpie onder de Drentse gem. Vries, grove wollen stof, 15. plechtig, munt in Polen, 17. ieder, 18. lichaams deel, 20. meisjesnaam, 22. rivier in Duitsland, 24. gem. in Z.H. Verticaal: 1. telwoord, 2. hoge ti tel op Java, 3. tijdrekening, 4. radio omroep (afk.), 5. schrijf schrift, 7. sukkelaar, 9. geestelijke, 11. rivier in Engeland, 12. telwoord, 13. biersoort, 14. hakwerktuig, 18. bloeiwijze, 19. vermoeid, 21. voorzetsel, 23. inhouds maat (afk). Oplossing morgenavond. statenbond: 1. Beide delen van Duitsland stem men in met een verbod van de aan maak en opslag van kernwapens op Duits grondgebied. 2. West-Duitsland trekt zich te rug uit de Navo, Oost-Duitsland uit het verdrag van Warschau. 3. Afschaffing van de dienstplicht in West-Duitsland en een overeen komst over de sterkte van het Duitse leger. 4 .Een verzoek aan de grote vier, hun troepen geleidelijk uit Duitsland terug te trekken. Het gezamenlijk parlement van de bondsstaat zou slechts raadgevende bevoegdheden moeten hebben. Het zou uit leden van de Oost- en West- duitse parlementen samengesteld moeten zijn. Oost-Duitsland wilde met zijn voor stel klaarblijkelijk een slag voor zijn op Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland, die vandaag in West- Berlijn een verklaring over de Duitse hereniging zouden ondertekenen. COR VAN REEDE speelt in w.w.w. Wereldwonder Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek Spec.: Forellen en Poulardes Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. De Britse politieke resident sir Ber nard Burrows heeft zondag bij zijn terugkeer in Sharjah gezegd, dat de sultan van Maskat optimistisch is over bet resultaat van de operaties tegen de opstandelingen in Oman. Enkele hoofden uit de rand van het gebied van de Imam waren naar Maskat gegaan om zich aan de sul tan te onderwerpen. Sir Bernard sloot de mogelijkheid van nieuwe luchtoperaties tegen de opstandelingen niet uit. De beweging van de Imam had haar kracht echter geheel verloren. Britse vliegtuigen hebben boven Nizwa vlugschriften uitgeworpen, waarin de sultan de stamleden op roept de „verraders uit hun midden te verdrijven om verdere vernieling te voorkomen". Hij waarschuwde, dat de Britse vliegtuigen tot op he den nog slechts lichte wapens heb ben gebruikt. Een woordvoerder van de opstan dige Imam van Oman verklaarde zondag op een persconferentie in Cairo, dat de opstandelingen in het gebied van El Fehoed Britse militai ren en arbeiders van een Britse olie maatschappij omsingeld hébben. De omsingelde Britten worden met hef- schroefvliegtuigen geëvacueerd. Brit se vliegtuigen vallen de opstandelin gen in dit gebied aan. (Een woordvoerder van de Iraakse oliemaatschappij heeft inmiddels in Londen verklaard, dat er niets be kend is van omsingeling van Britse employé's van de maatschappij in dit gebied). Een wielerwedstrijd voor adspiran ten, nieuwelingen en amateurs, geor ganiseerd door de Tour- en Wieler club Heerlen, die zondagmiddag in die plaats verreden werd, werd op minder plezierige wijze onderbro ken, toen een groepje renners in vol le vaart tegen een parkerende auto reden. Een liefhebber van de wielersport had aan de kassa een entréebiljet ge kocht en er de mededeling gekre gen, zijn auto maar een eindje verder op te parkeren. Plotseling zag hij zich geplaatst voor een groepje renners die in volle vaart tegen zijn auto reden. Tengevolge van de botsing liep een van de ren ners, Ladoux uit Nieuwenhuizen, een hersenschudding op, waarvoor hij naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Ook de andere vier onfor- tuinlijken werden naar het zieken huis getransporteerd, maar zij kon den na behandeling weer huiswaarts gaan. Van de vijf rijwielen bleef na de botsing niet veel meer over dan een nietig hoopje schroot. Aardbeving teistert Mexico De stad Mexico is zondagochtend vroeg door een aardbeving getroffen, welke zwaarder was dan men sinds mensenheugenis had meegemaakt. Er zijn drie schokken waargeno men, waarvan de tweede de krachtig ste was. Tientallen gebouwen zijn verwoest. Het onafhankelijkheids monument op de Paseo de la Reforma viel omver. Overal in de stad is grote schade aangericht. Veel mensen zijn, toen zij in pa niek de straat op renden, gewond door vallend glas en stukken steen. Schatte men aanvankelijk het aan tal doden op 100, later is officieel be kend gemaakt, dat 41 mensen om het leven zijn gekomen en 271 gewond. Twintig gebouwen zijn ingestort, waaronder een flatgebouw van vijf verdiepingen, waarin 12 gezinnen huisden. Uit de puinhopen vaxi dit gebouw zijn tien lijken geborgen. Uit radioberichten, die uit andere steden zijn ontvangen, blijkt, dat al leen in de hoofdstad ernstige schade is aangericht. De openbare diensten in de hoofd stad zijn zondag in de loop van de Momenteel zijn 107 woningen in Vlietwijk in aanbouw. Ter aanvulling van het plan van 180 woningen, waarvan de 107 deel uitmaken, ko men b. en w. thans met plannen voor de bouw van 73 woningen. Dit nieu we plan omvat 49 eensgezinswonin- gen, 24 étagewoningen, 2 dagwinkels en 7 garages. De woningen komen op gemeentegrond in de Vliet wij k- Oost van de in aanbouw zijnde 107 woningen. De 24 étagewoningen vor men de noordwestelijke afsluiting van het uitbreidingsplan Vlietwijk. De dagwinkels komen bij hoekhuizen. Bij vaststelling van dit nieuwe plan is uitgegaan van de woningbehoef te in de gemeente. De eensgezinswo ningen zijn verdeeld in drie typen van 36 woningen, geschikt voor be woning met zes personen, acht wo ningen geschikt voor 8 personen en vijf woningen geschikt voor 10 per sonen. De inrichting is als volgt: De woningen voor 6 personen bevatten 1 voorkamer, gang, w.c., keuken, 2 grote slaapkamers, 1 kleine slaap kamer en een douchecel. De wonin gen voor 8 personen 1 grote woon kamer, 1 kleine zitkamer, gang, w.c., keuken, 3 grote slaapkamers, 1 kleine slaapkamer en een douchecel. De woningen voor 10 personen, 1 woon kamer, gang, w.c., keuken, 5 grote slaapkamers en een douchecel. In de keukens van alle woningen komen boilers. De douchecellen worden voorzieh van douche en lavet met warm en koud water. De woningen hebben geen vliering. In de nok komt wel een kleine bergruimte. Gaslei dingen zullen niet worden aangelegd. De étage woningen krijgen 2 woon lagen. Blok 1 omvat 4 woningen voor 4 personen en 4 woningen voor 8 personen. Blok 2 omvat 8 woningen voor 3 personen en 8 woningen voor 5 personen. Per vier woningen komt een gezamenlijk trappenhuis, zodat er 6 trappenhuizen nodig zijn. Het totale bedrag van de bouwkosten van de bouwkosten van het gehele com plex exclusief de garages is geraamd op 1.207.542.De stichtingskosten voor de garages worden begroot op 17.500 bouwkosten en 3.456 grond- kosten. Voor de aanschaffing van de boi lers wordt een bedrag van ƒ28.170 nodig geacht. De gemiddelde huur per woning zal bedragen 13.75 per week. De huren zullen echter eerst definitief kunnen worden vastge steld, wanneer de werkelijke bouw kosten bekend zijn. Rekening hou dend met de grootte en de ligging van de woningen, zullen de huren enigszins verschillend liggen: een gezinswoningen voor 6 personen van 13.40 tot 14.30 per week. De acht- persoonswóningen van 15.50 tot 16 per week, de 10-persoonswoningen van 16.40 tot 16.9,0 per week. De étagewoningen voor 3 personen 10.65 per week. Voor 4 personen 11.65 per week. Voor 5 personen 12.65 per week en de woningen voor 8 personen 15.65 per week. De dag winkels zullen komen op ongeveer 16 per week. De huur zal stijgen met naar schatting 70 cent per week, wanneer de boilers zijn aangebracht. De huur van de garages wordt naar schatting ongeveer ƒ4.20 per week. B. en w. stellen de raad voor alle maatregelen te nemen, die nodig zijn om tot de uitvoering van dit plan over te gaan. VERTREK FATHER JAN SMIT. Na een verlof van ongeveer tien maanden vertrekt Father Jan Smit uit Voorschoten donderdag weer naar zijn missie in de Belgische Congo. De reis wordt met een vliegtuig gemaakt en zondagmorgen 2al Father Smit al weer de H. Mis opdragen in zijn pa rochiekerk in Basankusu. Agenda gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op vrijdag 2 augustus a.s. des avonds om 8 uur. Op de agenda komen de navolgende punten voor. Verhoging van de subsidie voor de uitzending van kinderen naar ge zondheidskolonies. Herziening van de gebruiksvergocding voor de gemeen telijke gymnastieklokalen. Aanschaf fing van meubilair ten behoeve van het kantoor van de gemeente-ontvan ger. Benoeming van een leerkracht aan de openbare lagere school. Be schikbaarstelling van een crediet van 100 voor het organiseren van school- concerten. Beschikbaarstelling van een crediet voor de inrichting van Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 29 Julij 1857. 'sGravenhage. Van Regerinsg- wege zijn thans aan de Tweede Kamer voorgelegd drie wetsont werpen, strekkende: le tot af schaffing van de slavernij in de kolonie Suriname, en op de eilanden Curagao, Bonaire, Aru ba, St. Eustatius en Saba, en 2e tot het verlenen ener tegemoet koming aan de gewezen eigena ren van slaven op het Neder - landsch gedeelte van het eiland St. Martin, alsmede tot het ook aldaar afschaffen van de slaver nij. De onteigeningskosten voor de slaven werden geraamd op 17.676.5353). een houten noodschool. Voorstel van b. en w. inzake de bouw van 73 woningwetwoningen, 2 dagwinkels en 7 garages in Vlietwijk. Voorstel van b. en w. tot verhoging van het maximum der vlottende schulden tot 3 miljoen. Meubilair ontvangerskantoor. Het kantoor van de gemeente-ont vanger zal van enig nieuw meubilair worden voorzien. B, en w. stellen voor aan te schaffen, een ruime schuifdeurkast voor opbergruimte, een nieuw bureau en twee bureau^ stoelen. Voor deze aanschaffing is vereist een bedrag van 1200. De raad wordt verzocht dit bedrag be schikbaar te stellen. Hartaanval. Vanmorgen is een zekere heer M. van Tol de maalderij van de fa. wed. N. Schrama te Voor schoten binnengelopen, vermoedelijk omdat hij zich onwel gevoelde. Men heeft hem bij het binnenkomen niet opgemerkt. Eerst later vond men hem, waarbij bleek, dat de heer van Tol er ernstig aan toe was. Ten ge volge van een hartverlamming werd hij bewusteloos aangetroffen. Dr. Thies verleende eerste hulp. De heer van Tol is per ziekenauto naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het exaimen moderne bedrijfs administratie de heer C. J. Berkhout van de Wijngaardenlaan. SVLVStompwijkse Boys 43. De vriendschappelijke ontmoeting tussen de kampioenen van de 1ste en 2de klasse L.V.B. bleef in het alge meen onder de gestelde verwachtin gen. Beide ploegen hadden zich nog niet hersteld van het afgelopen zwa re seizoen en gaven een zeer matige wedstrijd te zien. De eerste helft was verreweg-het beste dee1 van de wed strijd. SVLV opende door middel van een schot van Joop Wijk de scroe, kort hierop verraste Herman v. d. Hulst de Stompwijkse keeper 2—0. Keeper Wim Spiegeler van SV LV werd drie maa1 vlak achtereen door de doellat geholpen, totdat de midvoor van Stompwijk hem passeer de. G. Klaassen en Herman v. d. Hulst vonden nog ieder eenmaal het net van Stompwijk en door middel van een feilloos ingeschoten strafschop en een fout in de verdediging van SVLV werd de eindstand 43. Voor de wedstrijd werden herinnerings vaantjes uitgereikt aan Marcel Stomp, Theo Lamboo en Herman v. d. Hulst, deze spelers namen met deze wed strijd afscheid van SVLV. De aftrap werd verricht door Father Jan Smit, die na afloop van de wedstrijd uit handen van de heer L. J. van Aken de baten van de wedstrijd mocht ont vangen. Vastgemaakt aan een vaantje werd de missionaris 182,87 overhan digd. Kortebaandraverij dag hersteld. De grootste schade is aangericht langs de Paseo de la Re forma. De muren van het luxueuse I komst geweest bij de Voorschotense Zeer vele toeschouwers genoten van de spannende kortebaandraverij en in Voorschoten. Vanaf de eerste omloop om 2 uur tot aan de laatste omloop om 7 uur kon niemand voorspellen welk paard met de eerste prijs naar de stal zou gaan. In aanwezigheid van de burgemeester en mevr. Van der Hoeven, de loco-secretaris de heer Oosterbaan, notaris G. Boom en echt genote, het bestuur van de Draverij van Stompwijk, de heer De Vrome, landelijk voorzitter van de Baandra- verijen en nog vele anderen werd er hard gestreden op de jjeer goede baan op de Prins Bernhardlaan. Na de eerste omloop werden de volgende paarden winnaar: Ronny Zora; Upie Scott, Peter Hannover, Torero na een kamp met Uppsala, Pluto, Rita B-H na een kamp met Partout, Royal Hery, Quirinus, Rina V., Tourterelle na een kamp met Quelle Veine, Rudi Trothan, Surprise. Na de tweede omloop bleven over: Rita B-H, Upie Scott na een kamp met Quirinus, Tourterelle, Rudi Trot han. Rina V. na een kamp met Torero en Ronny Zora. Na de derde omloop: Ronny Zora na een kamp met Rina V.; Upie Scott P., Tourterelle. Na de vierde omloop: Upie Scott P. na een kamp met Ronny Zora en Tourterelle. In de beslissende omloop werd winnaar Tou.-t relle, eigenaar J. Wagenaar, rijder J. Wagenaar Jr. Na afloop vond in „Het Wapen van Voorschoten" onder toezicht van no taris G. J. Boom door mevr. Van der Hoeven de trekking plaats van de lo terij. De hoofdprijs, een veulen, werd gewonnen door de heer J. Niersman op lot nr. 515, de andere prijzen vie len op de nummers 922, 292, 1011 en 856. De heer C. F. Ockhorst, beter be kend bij de insiders als Kees, werd gecomplimenteerd bij gelegenheid van zijn 70ste verjaardag. De heer Ockhorst is steeds rechter van aan- Hiltonhotel, dat vanochtend vroeg in draverijen, Al met al mag het comi- allerijl door de gasten verlaten werd, vertonen scheuren. Paardensport Voorschoten terug zien op een zeer geslaagde middag. Wederom heeft Kerkwerve zich op gemaakt voor de „blijde incomste" van een zoon der parochie en daar om was het gisteren groot feest in de parochie van St. Willibrord. Pater Kees van Beek S.C.J., die de vorige week te Hees de H. Priesterwijding ontving, droeg zijn Eerste Plechtige H. Mis op. Daar de jonggewijde priester zich vóór zijn priesterlijke opleiding in tensief met het Verkenners werk had bemoeid, vonden de verkenners dat zij nu ook van hun kant iets moesten laten zien en de, met geel-wit be- pluimde paarden bespannen koets werd dan ook aan de grens, waar het gebied van de „twee gekruiste sleu tels" eindigt, opgewacht door de St. Paulus-band en de jeugdgroepen uit de parochie. Dit was voor de neomist stellig een grote en zeer op prijs ge stelde verrassing. Bij het kerkgebouw stonden bruid jes gereed om de neomist en familie te ontvangen en de kerk binnen te leiden, terwyl de gelovigen een wel komstlied zongen. Pastoor Looyaard riep daarna na mens de parochie de neomist het welkom toe. Spr. wees op de grote vreugde, die thans in de parochie heerst nu wederom een uit hun mid den de H. Priesterwijding mocht ont vangen. Op de blijdschap in de fami lie nu een tweede zoon geroepen is tot de dienst der altaren. Hierna gaf de jonge priester de zegen. Het betreden van het versierde kerkgebouw moet stellig grote in druk hebben gemaakt op de neomist. De verlichting en de bloemenversie ring waren prachtig. De zware pila ren in het middenschip waren ge markeerd met goud afgezette schar laken draperieën, waaronder op smaakvolle wijze opgemaakte bloe menmandjes in de Oegstgeester kleuren het effect verhoogden. Op het altaar stonden, half verbor gen achter de zware zilveren kande laars, vazen met bloemen. Bij het plechtig lof werd de neo mist geassisteerd door kapelaan F. M. v. d. Zon als subdiaken en de heer L. v. Marrewijk S.C.J. als diaken. Zondagmorgen beierden al vroeg de klokken voor de Eerste Plechtige H. Mis, waarbij de neomist werd ge assisteerd door pastoor Looyaard als presbyter-assistens, aalmoezenier Jac. Rijk als subdiaken en father J. v. Beek neef van de neomist als dia ken. Op het priesterkoor hadden plaats genomen kapelaan F. M. v. d. Zon, kapelaan J. Hoogenbosch, de eerw. heer L. v. Marrewijk S.C.J. en de eerw. heer H. de Groot, priester student aan het seminarie te Bor deaux. De Schola Cantorum verzorgde de wisselende gezangen terwijl het zang- en jongenskoor o.l.v. mr. J. v. d. Poel een Mis van Perosi uit voerde. Na het Evangelie hield kapelaan J. Eeken, oud-kapelaan der parochie, de feestpredicatie, waarin hij uitvoerig de verhevenheid en het mysterie van het priesterschap schetste, dat zich telkenmale voltrekt als een jonge man na jaren van studie tot priester wordt gewijd. Door het Kruisoffer van Christus wordt de goede verhouding tussen God en de mensen hersteld en in de H. Mis bij de Consecratie wordt het offer van Calvarië steeds weer her nieuw. Spreker spoorde de gelovi gen aan voor de priesters te bidden en van God nieuwe priesterroepingen te vragen. De predikant sprak vervolgens een persoonlijk woord tot de neomist en zijn ouders. Tijdens de consecratie weerklonk bazuingeschal en werd door de ver kenners de vlaggegroet gebracht. In de middaguren werd ten huize van de neomist een druk bezochte receptie gehouden. Ook de Harmo nie „Triumph" maakte haar opwach ting en zorgde voor wat feestelijke klanken. Een plechtig danklof, gecelebreerd door de neomist met assistentie van pater Th. van Schie O.F.M. en de eerw. heer H. de Groot, besloot deze prachtige feestdag. Geslaagd. Mej. E. M. Mokken- storm uit Oegstgeest is te Haarlem geslaagd voor het nieuwe examen handenarbeid.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2