De derde dag van de Kaagweek stond in het teken van wind Fleurige entree van deelnemende groepen uit twaalf landen Nederlandse Tourploeq reed in het Olympisch Stadion Grote Kaag-voorsprong op de Friezen in Holland-Friesland-strijd Competietie-indeling betaald voetbal DINSDAG 23 JULI 1957 DE LEIDSE COUHANT CRICKET INCOGNITI—NCB-ELFTAL. Gisteren is in Haarlem een internatio nale cricket wedstrijd gespeeld tussen de Engelse ploeg Incogniti en een NCB- elftal. De ontmoeting bracht het NCB- elftal een royale zege. Nadat de Engel sen voor 115 runs aan de kant waren gezet, passeerden de Nederlanders in totaal voor het verlies van 4 wickets. De Hollandse innings werd op een totaal 158 runs gesloten, toen er 5 wickets waren gevallen. WIELRENNEN Op woensdag 31 juli a.s. komen de voornaamste kandidaten voor de we reldkampioenschappen zich presenteren in het olympisch stadion. In de wed strijd achter grote motoren over 100 km. starten de Belg Verschueren. de Span jaard Timoner, de Duitser Petry, de Belg Depaepe en de Nederlanders Wierstra, Vreeswijk en Koch. De sprint wordt uitgevochten tussen de Italiaan Maspes, de Engelsman Har- j ris. de Fransman Gaignard en de Ne derlanders Van Vliet en Derksen en tot I slot zullen onze amateursprinters en I achtervolgers in de baan komen. Nijmegen Vierdaagse-stad Nijmegen is weer Vierdagen-stad. Met de Waal. Tóch stonden toen al de toe extra treinen, vele bussen en talloze mi- schouwers rijen dik op de machtige litaire trucks zijn ze maandag in de Waalbrug en aan de voet van het his- Keizer Karelstad aangekomen. De vele torische Valkhof opgesteld. Zij bleven tienduizenden die het legioen van Breu- bijna drie kwartier wachten tot het nese vormen. Een legioen, dat niet Belgische transportvliegtuig de laatste slechts bestaat uit de ruim 11.000 wan- j ronde had gemaakt. Toen keerden de delaars, de zich ditmaal hebben aan- belangstellenden terug naar de binnen- gemeld, doch waartoe ook de duizenden i stad van Nijmegen Ea" binnenstad die feesteltlk aandoet u T, i* week. En niet alleen omdat het er ste week van juli zo maar naar Nijme"- d™k ^van d. ™™<jn die veel meer gen .komen, omdat he. dan „Vierdaag- d~» tt^a^dlnT vaTïi In de middag begon het al. De ..ouver- d' s.tra'e.n naVuur!IJk, Da ture" was. der traditiegetrouw, de lan- f°ene, vla« ™et bet oranjekruis, al ding van de Blegische parachutisten die 1 da n,at v?0.™ienklva" de werd bijgewoond door de ambassadeur en het embleem van de NBVLO, van België, de heer F. X. baron van Idle dfze niarsen organiseert - waaien der Straten Waillet Voor één lid van op, b,jna .aU* hfeken van straten. Maar die paratroepen, soldaat Balthazard &!L£ °ï„dez* had die dropping een triest slot. Hij kwam ongelukkig terecht en brak een been. Per ziekenwagen werd hij naar zijn woonplaats vervoerd. Het was amper half drie, toen de eer ste Bleg landde in de Ooypolder aan Vierdaagse vertegenwoordigde naties en dat zijn er maar liefst twaalf kan men overal op straat aantreffen. Ja, Nijmegen heeft wel wat weg van een metropool, deze week. Men kan er vele talen horen spreken: Engels, Frans, Noors, Duits, Italiaans en nog andere. Op straat treft men een waar interna- I XT J 1 r| 1 1 tionaal gezelschap aan: Israëliërs pra- 1Sm'ten met Engelsen. Noren en Italianen trachten in weerwil van taalmoeilijkhe den van gedachte te wisselen. Internationaal was ook de vlaggen- parade, die in de avond in het prachtig gelegen Goffertstadion werd gehouden. Na de huldiging van de Nederlandse Joop Captein behaalde zijn tweede ze- m^ni^^MrtdriSITom'vmK^de rata rs. r£5e,^ta "an ge,in aen bëndicapwedstryd over 1000 30 000 toschouwers de binnenkomende de .Ronde van Frankrijk, werd een na- meter, waarin hy van meet ging en tionaal^ wielerprogramma in het Olym- voorgiften van 5 tot 100 meter moest ge- Na twee dagen van flauwe en zoeken de wind. kwam de derde Kaagdag met uitstekend zeilweer. Er stond van de vroege morgen tot de late wedstrijd avond een stevige bries '"it het noord westen, welke maar één nadeel bood, dat er veel te weinig op de baan van cie Kagerplassen te kruisen viel. Daar door is de kans op strijd veel gerin ger, maar de enkele kruisrakken lever den toch wel genoeg strijd op om hier en daar voor de nodige spanning te zor gen, die er in verschillende klassen dan ook volop geweest is. De stevige bries was intussen oorzaak, dat er in enkele klassen wel weer slachtoffers vielen, waarbij 'n enkeling zelfs met zijn boot kapseisde. De wed strijden op de derde dag waren zelfs nog niets een begonnen, toen we reeds 'n ander slachtoffer zagen, nJ. de Fries G. Zijlstra. die bij het inzeilen voor de HollandFriesland Regenboogwedstrij den zijn mast verspeelde, niet direct als gevolg van de sterke wind, doch door een versleten sluiting van de mast vlak boven het dek. Het gevolg was, dat deze teamwedstrijd enkele uren uitge steld moest worden, omdat anders met twee ploegen van drie man zou gestart moeten worden. Het Friese team had rl. reeds een man verloren door het wegblijven van J. E. Priester, tegen over wie dr. C. J. v. d. Bas uit het Hol landteam was uitgevallen. Spontaan stelde de Rotterdammer K. J. Tol zijn regenboog ter beschikking van Zijlstra, zodat de race enkele uren later toch ge houden kon worden. Het werd een mar kante wedstrijd, want Hofland en Kist gaven een voorbeeld van echt teamzei- len door de Friezen zoveel mogelijk af te dekken, tengevolge waarvan de twee andere Kaagzeilers vrij aan de kop kon den gaan, hetgeen reeds een aanmerke lijke winst voor de Hollanders beteken de. Maar Kist en Hofland hadden met hun manoeuvre zichzelf allerminst be nadeeld, bezetten resp. de derde en vierde plaats, zodat bij een verder nor maal verloop de grootst mogelijke over winning behaald kon worden. Maar het werd zelfs nog iets meer, want toen op het Norremeer Kist een klein loef- partijtje opzette tegen Zijlstra, week deze niet spoedig genoeg uit, Kist raakte het schip van de tegenpartij en deze kon de strijd staken. Zo kregen de Friezen op deze dag nog een punt minder dan het normale minimum en de stand werd: Holland 26.1 punt. Friesland 9 pnt. Als we zeggen, dat het team van Tandjong Priok hetzelfde deed ten op zichte van de Kaag, dan betreft .dit al leen de uitslag, niet het wedstrijdver loop. Immers. M. v. d. Elshout ging hier onbedreigd aan kop, daarmede de eer ste plaats voor de Kaag in het Valken team veroverend, doch deze zeiler ver zuimde zijn teamgenoten te helpen. Hij zeilde rustig door en keek niet of hij Velthuys, Doorschodt, en ir. Herfst kon helpen. Deze bleven van het begin af in de achterhoede en slechts Doorschodt slaagde er even in met Somberg van plaats te wisselen, doch deze vocht terug en heroverde de zesde plaats, ter wijl zijn teamgenoten voor de 2e. 3e en 4e plaats hadden gezorgd, zodat Tand jong Priok op de eerste dag de leiding nam met 2115 punten. In de strijd van de teams der Pam- pusklasse tussen de zeilclub Asiento en de Kaag. nam de ploeg der gasten niet allen volledig revanche op de Kaag voor de zondag opgelopen achterstand, doch zij nam zelfs een kleine voor sprong. hetgeen het verder verloop ze ker veel spannender maakt. De Cura- gaose ploeg slaagde erin niet alleen de drie eerste doch ook de vijfde plaats te bezetten hetgeen haar een punten- aantal van 25 1 punt opleverde, waarte genover De Kaag met 11 punten maar heel matig te voorschijn kwam, met het gevolg, dat Curagao de achterstand van 9.1 punt omzette in een voorsprong van 5 punten, zodat de stand na de tweede dag is: Curagao 38.1—de Kaag 33.1 punt. Drama in de Drakenklasse. Bij de open wedstrijden viel in de 's middags gezeilde Drakenklasse wel het grootste drama te noteren, dat we in jaren hebben meegemaakt. Toen het startschot voor deze klasse gevallen was, waren Cor Groot en Ger- rit van Wijk de fihishlijn reeds gepas seerd, zodat de gebruikelijke toeter van de starttoren hen spoedig terugriep om opnieuw te starten, hetgeen ook ge schiedde en door de stevige bries had den beide spoedig weer een plaats in de kopgroep weten te heroveren. In vrijwel gesloten formatie gingen de elf Draken op de boei op het Zweiland af en Klomp was een der eersten, die al daar rondde. Maar zijn voorsprong was spoedig teniet gedaan want er raakte een bakstag uit het dek los, zodat men de controle op de zeilen verloor en Klomp was genoodzaakt de strijd op te geven. Het tweede slachtoffer in deze race was Hofkes, die met zijn Oranje te dicht onder de wal van de polder De Kok kwam en aan de grond raakte en daardoor zoveel tijd verloor, dat hij geen rol van betekenis meer speelde. Ook het derde slachtoffer viel in de per soon van Cor Groot, die vergat een der drie boeien op het Zweiland te ronden. Eerst veel later werd op deze fout op merkzaam gemaakt en hij maakte rechts- omkeerC zodat hij tenslotte hekkeslui- ter werd. Zo waren er reeds drie uit de kopgroep verwijderd en de rest ging in onderlinge strijd verder. Van Wijk en Warners streden om de leiding en laatstgenoemde wonmaar Van Wijk protesteerde tegen hem, omdat hij met een te groot grootzeil zou hebben ge varen. Hij had nl'. zijn grootzeil over de aangegeven zwarte band heen ge haald. De protestcommissie wees het protest toe en zo werd de winnaar van de race tenslotte uitgesloten en werd hij het vierde slachtoffer in dezè ge denkwaardige race. Over de rest der wedstrijden moeten we kort zijn. In de Regenboogklasse won Cor Kist in groep I en Hofland in groep II. waardoor deze laatste aan de kop van het klassement kwam te staan met twee overwinningen in twee dagen. Natuurlijk won Jac. Kraan weer in de Flyings, B. Kraan in de Sharpes, Koos de Jong in de Finnjollen, mej. K. v. d. Stadt in de Sternklasse. J. Bol in de 16 M2-klasse en A: W. Reyers in de 12 Voetsjollenklasse en er moet heel wat gebeuren willen al deze zeilers niet als eerste in het eindklassement komen. In de Valkenklasse gaat de strijd hard tegen hard. Kirkenier veroverde de eer ste plaats op de winnaar van de vorige dag A. Wester, die zich met de tweede plaats tevreden moest stellen in groep I, terwijl J. Prins uit Oud-Loosdrecht zegevierde in groep II. In de Vrijheids klasse plaatste P. Hellema zich eerste in het algemeen klassement door nu een eerste plaats te bezetten na zondag tweede te zijn geworden, terwijl de win naar van zondag niet in de prijzen viel. Hard is verder de strijd in de Olympia- jollenklasse, waar ditmaal de Amster dammer Harry Lesage de eerste plaats wist të bezetten, met zijn stadgenoot H. Willems op de tweede en ir. Van Noordt uit Den Helder op de derde plaat. In de Pampusklasse won ditmaal H. de Ruyter vóór G. Biesot. maar de strijd is .hier lang nog niet bekeken. 12 M2 klasse A: 1. B. Kraan, 2. B. van Wijk, 3. W. Guldemond, 4. A. J. Piers. Idem B: 1. C. Guldemond, 2. D. G. v. d. Linden jr., 3. F. Udo. Finnjollenklasse: 1. J. H. H. J de Jong 2. J. A. de Boer, 3. G. Macnor, 4. ir. H. Starke, 5. F. W. D. Grimm. Olympiajollenklasse A: 1. H. Lesage, 2. H. Willems, 3. ir. W. van Noordt, 4. S. Haaksma, 5. C. A. A. Visser. Idem B: 1. A. Alofs. 2. J. S. C. Hin- nen, 3. J. Ockers, 4. L. G. Vis, 5. A. A. v. Tienhoven. Vrijheidsklasse B I: 1. H. van Hors- sen, 2. D. F. Driessens, 3. F. Kesting, 4. J. J. Onnes, 5. H. K. J. Elhorst. Idem II: 1. mej. T. Barendse, 2. mej. I. Westen, 3. H. M. Nijhof, 4. mej. M. van Tienhoven, 5. P. J. Houbolt. Sternklasse: 1. mej. K. v. d. Stadt, 2. P. v. d. Winden. 3. H. de Jong, 4. mej. M. v. d. Stadt. 5. E. Hofkes. 16 M2 Streepklasse A: 1. J. Bol, 2. R. Siebrand, 3. W. v. d. Horst, 4. J. N. Bo- graven, 5. J. C. J. Schiet Idem B: 1. H. v. d. Kooy, 2. S. Ozinga jr., 3. A. ter Horst, 4. I. v. d. Waal. Valkenklasse A I: 1. H. Kirkenier, 2. A. Wester, 3. E. Rolf v. d. Baumen, 4. U. de Vres, 5. W. Engelhard. Idem A II: 1. J. Prins, 2. mr. L. Mul der, 3. F. Goudriaan, 4. H. Snoeck, 5. Th. v. Helvert. Vrijheidsklasse A: 1. P. Hellema, 2. G. Tepe, 3. C. Nelman, 4. L. Amons, 5. J. de Vries. Valkenklasse B: 1. L. J. A. de Wit, 2. J. van Asselt, 3. W. Bouwman. Drakenklasse: 1. G. van Wijk, 2. drs. Jan Bier. 3. H. W. v. d. Steen, 4. F. J. Buis. 5. ir. W. v. d. Laan. Gisteren werden tijdens de Kaagweek de traditionele HollandFriesland team wedstrijden gezeild. Een moment uit de strijd juist na het ronden van de boei. De voornaamste uitslagen der open- wedstrijden zijn; Regenboogklasse I: 1. C. Kist, 2. Do v. d. Hulst, 3. J. C. v. d. Velde, 4. J. de Wilde. Idem II: 1. J. Hofland. 2. L. de Wit, 3. L. de Wit, 3. W. Bergsma, 4. A, Gebuis, 5. A. Mook. 16 M2 Puntklasse: 1. W. Spaargaren, 2. F. Kamerling, 3. A. van den Honert, 4. F. Goslings. Pampusklasse A: 1. H. J. de Ruyter, 2. G. Biesot jr., 3. H. J. Duchateau, 4. F. H. Drontmann. 5. J. B. Reeder. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers, 2. H. W. Reyers, 3. mej. H. Krebbers, 4. R. Hesselink, 5. R. Steens- ma. Idem B: 1. P. Nieuwenhuizen jr., 2. P. H. de Koster, 3. J. Stapel, 4. O. L. Koe ne, 5. A. Walenkamp. Idem C: 1. M. de Wit, 2. mej. E. E. Witzen Geijsbeek, 3. mej. B. v. d. Gies- sen. - Jeugdklasse A: 1. j. C. de Winkel, 5. R. Rijks, 3. R. Alberts, 4. G. Nater, 5. G. L. Woortman. Idem B: 1. H. Ozinga, 2. mej. P. van Kampen, 3. A. Kerkhoven, 4. I. Smits. Idem C: 1. L. C. Schut, 2. E. van Tien hoven, 3. F. Imhoff, pisch Stadion verwerkt, j De wedstrijd om de grote Tour de France-prijs over 25 km. met 22 klasse- menten werd gewonnen door Vreeswijk, i die in de tiende ronde samen met Pjet van Est een kleine voorsprong op de grote groep nam en zeven maal ach tereen een klassement won, hetgeen hem voldoende punten opleverde om in de eindstand de eerste plaats te bezet ten. Arie van Vliet spurtte vooral in de laatste zes ronden zoveel punten bij el kaar, dat hij op de tweede plaats eindig de, vóór Piet van Est. Van de 22 klas sementen werd er slechts één door een tourrenner gewonnen, nl". door Daan de Groot, die ook op de baan aardig uit de voeten kan. Na enkele ronden ging een schok door het publiek, toen Wout Wagtmans. die midden in de groep reed, in de bocht voor de zuidelijke tribune ten val kwam. Wagtmans bleef roerloos liggen, maar het liep ogenschijnlijk goed af, want enkele ronden later kon hij weer op de fiets stappen. Bij een onderzoek achteraf bleek nl., dat hij een middenhandsbeentje heeft gebroken en op advies van de dokter J is Watgmans naar een ziekenhuis ge- gaan. De Bredanaar heeft, nadat hij de wedstrijd RomeNapelsRome had ge wonnen, wel een bijzonder ongelukkig seizoen. De amateur achtervolgers maken het de sportcommissie niet gemakkelijk. Kampioen Geldermans, veruitade sterk ste achtervolger, die wij op het ogen blik hebben, is al zeker van uitzending naar de wereldkampioenschappen. Maar voor de tweede plaats zijn drie kandi daten: Van Bruggen, Van Houwelingen en Braat. Nadat woensdag j.l. Van Hou welingen met tweetiende seconde voor sprong van Van Bruggen had gewon nen, hetgeen al een vage aanduiding is om tot een definitieve kandidaat te ko- •VvWVVWVVvJft** De competitie-indeling voor de sec tie betaald voetbal seizoen 19571958 ziet er als volgt uit: Eredivisie: ADO, Ajax, Amsterdam, Blauw Wit, BW, DOS, Elinkwijk, Feijenoord. Fortuna '54, GVAV, MVV, NAC. NOAD, PSV, Rapid J.C., Sparta, Sportclub Enschede en VVV. Eerste divisie A: AGOW, Alkmaar, DFC. DWS, EDO, Excelsior, De Graaf schap, Helmond, HVC. RBC, Roda Sport SW, Vitesse, Volendam, VSV, Willem IL Eerste divisie B: Eindhoven, Fortuna VI., Haarlem, Helmondia '55, Hermes, KFC, Leeuwarden, Limburgia, RCH, Rigtersbleek, Schev. Holl. Sport, Sit- tardia, Stormvogels, De Vole wijekers, Wageningen en Xerxes. Tweede divisie A: Baronie. DHC, DOSKO, EBOH, Emma, 't Gooi, Hilver sum. Longa, ONA, UVS, De Valk, Wil- helmina, Zeist en ZFC. Tweede divisie B: Be Quick, Ensche- dese Boys. Go Ahead, Heerenveen, He racles. NEC, Oldenzaal, Oosterparkers, PEC, Rheden, Tubantia, Veendam, Ve- locitas en Zwartemeer. NKS JEUGDKAMP 1957. VNL neemt deel. Evenals andere jaren zal het bestuur van VNL proberen dagelijks een verslag te geven van de belevenissen van de jongens op het kamp. Nadat door een asbreuk de gecharterde wagen was uit gevallen. zijn de kampeerders zondags met de trein van 15.40 uur naar Zun- dert vertrokken. Na een voorspoedige reis tót Breda, waar de fietsen klaar stonden een aardig fietstochtje van plm 1 uur naar Zundert kwam men daar ongeveer om kwart voor zeven aan. De tent wordt gedeeld met de vereni ging IEV uit Velsen. Zondagavond werd een prettige avond. Traditiege trouw is er de eerste nacht niet veel geslapen. Na de officiële opening door de heer H. v. Turnhout, voorz. Jeugdkampcom missie, werd direct met het programma begonnen, n.l de vijfkamp. Bij Raak de Paal behaalde P. Post 13 pnt., J. Bre- develt 13 pnt. Bij het doelschieten, Ch. Devilee 11 pnt., A. Habraken 10 pnt., C. van Vulpen 9 pnt. en P. Post 9 pnt. Het verspringen bracht de volgende, resul taten: H. Habraken 4.83 m., C. van Vul pen en J. Bredevelt 4.60 m. en H. de Jong 4.45 m. groepen. Enthousiast waren ook de niet aan het défilé deelnemende wandelaars op de tribunes over de perfecte-geweer-exer- citie van de adelborsten, de mariniers en matrozen. Een bijzonder hartelijk applaus kreeg het kleine groepje van Israël, die met amper twintig man defileerde. Prachtig, op verkorte tussenruimte, marcheerden zy, in twee rijen, langs de tribunes waar van een luid en warm applaus over het kleine groepje neerdaalde. Toen werden de vlaggen gehesen. De „Brabanqonne" weerklonk en de Bel gische vlag ging omhoog. Daarna volg den de nationale hymnen van Canada, Duitsland Frankrijk Engeland ven. Captein, die de laatste tijd weer regelmatig op de stadionbaan traint, groeit naar zUn oude vorm toe en be wees dit ook in deze handicaprit waarin hij zeker 20 meter voor de eindstreep al overeind kon gaan zitten. Gerrit Schulte gaf de jongeren in het slotnummer een rit achter handelsmo toren over 20 kilometer een lesje. Halverwege sprong de Bossenaar, die tevoren van motor had moeten verwis selen naar de tweede plaats achter Me- hagnoul, die net Adrie Voorting in een fel duel naar de achterhoede had ver wezen. Schulte zette zes ronden voor het einde de beslissende aanval in. die noSTSï'ïondta 'te riid ee'"kkken Ma;:"nd«end«?r'emend* ItadeiT^waalf °n ,no°<fh ^faast Am^erdtaime^en in H j "'f voorlaatste ronde ging hy hem zelfs nL™» hi Whn ÏÜL voorbij, maar raakte los van de motor. 'en A t; Met zijn enorme kracht wist Schulte ifwnJhf In^mESS zich te herstellen en ging zegevierend w over Hp «rfrppn i Jaren waren het ook nu naast de over ae sireep. Israëliërs de Londense bobbies die TOURPLOEG IN HET OLYMPISCH of syiT}pathie va° het Publiek hadden. Stram kwamen zij aangemarcheerd, met STADION GEHULDIGD. Ondanks het gure weer waren maan dagavond toch nog vierduizend verstok te wielerliefhebbers naar het Olympisch Stadion in Amsterdam gekomen om de zes Nederlandse renners, die de Ronde van Frankryk uitgereden hebben, te huldigen. Gezeten in twee open auto's en voor de karakteristieke hoofddeksels op en de regenjassen netjes opgevouwen over de arm. Een van die „bobbies" voerde een klein zwart bordie mee met de woor den „London police" een overbodige aanduiding, want Londenser kon het haast niet Dinsdagmorgen vroeg zijn 12.051 wan delaars begonnen aan de Vierdaagse af- afgegaan door het muziekkorps „Julia- standmarsen van Nijmegen. Aanvanke- uit Den Haag, maakten Wim Est. zijn broer Piet, Gerrit Voorting, Jaap Kersten. Piet de Jongh, Michel Stolker en ploegleider Kees Pellenaars, hun intocht in het stadion, waar zy werden toegesproken door de directeur van het stadion, de heer D. Bessem en de voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk. De laatste zei o.a.: „als het goed gaat is de tour al moeilyk. Gaat het men. maakte het tweetal het gisteravond minder goed, dan is hy nog veel moei- nog moeilijker. Na een bijzonder span- lijker". nende wedstryd gingen zij nl. precies Beladen met boeketten bloemen van het stadion en de KNWU reden de ren- hierna een ereronde, waarbij de gelyk over de streepde derde kan didaat Braat maakte niet zo'n beste beurt. Hy reed tegen Geldermans en toen deze na vijf ronden al bijna hon derd meter op Braat was ingelopen, reed de Aalsmeerder er niet meer voor. zodat hij in een byzonder matige tyd in de uitslagen voorkomt. jeugd zich, zoals gewoonliüc van de tri bunes liet afzakken om de favorieten van dichtby te bekijken. Dit draaide uit op een vechtpartij tussen een der suppoosten en een paar bengels, waaraan de politie een einde moest maken. Triomfanteiyk kwamen de grote ren ners in een versierde auto het stadion binnengereden. (Foto boven v.I.n.r): Wim van Est, Gerrit Voorting, ploeglei der Kees Pellenaars en Piet de Jon,?h. Zij, die de Ronde van Frankrijk 1957 hadden uitgereden, werden op het podium tegenover de eretribune gehul digd. (V.I.n.r.): de heer D. Bessem, di recteur van het Olympisch StadJon. Wim van Est, Mies Stolker, Piet de Jongh, ploegleider Kees Pellenaars, Gerrit Voorting, Piel van Est, Jacques Kersten en de heer P. van Dijk, voor zitter van de Kon'nkU'ke Nederlandse Wielren Unie. lenk hadden 13.177 deelnemers en deel neemster voor de tochten ingeschreven maar 1039 van hen hebben zich niet tij dig gemeld, terwijl 87 anderen vanmor gen niet zijn gestart. Vorig jaar namen 11.600 wandelaars aan de marsen deel. De eerste tocht gaat door de Betuwe. In de vroege ochtenduren regende het en omstreeks negen uur was de hemel nog steedsbedekt. DE VIERDAAGSE TE APELDOORN De vierde Vierdaagse van de NWB, waaraan 900 wandelaars deelnemen ver deeld in 17 groepen, is gisteravond ge opend met het hiisen van de vlaggen en het défilé van de deelnemers en deel neemsters voor het gemeentebestuur van Apeldoorn. De plechtigheid had op de markt plaats onder bijzonder grote belangstel ling van de Apeldoornse bevolking. Onder het spelen van het Wilhelmus hees de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe de Nederlandse driekleur. Indrukwekkend was ook het moment waarop de Hongaarse vlag aan de mast werd gehesen onder het spelen van het Hongaarse volkslied en daarna kwamen nog de NWB en de Apeldoorn se vlag in top. Tijdens een ontvangst ten gemeente huize, merkte burgemeester des Tombe o.a. op. dat hy ervan overtuigd is. dat de Apeldoornse Vierdaagse blijvend zal' zijn Omdat er altyd mensen zijn die in een rustige omgeving willen wandelen enkel en alleen om van het natuurschoon te kunnen genieten. De heer H. C. Run de. secretaris van de NWB was even eens van mening, dat de NWB Vier daagse niet meer zal verdwijnen maar hy merkte daarbij op, dat er momenteel op hoog niveau besprekingen gaande zijn om met organisotaren van de Nij meegse Vierdaagse tot overeenstemming te kom. Besprekingen, die mogeiyk tot gevolg kunnen hebben, dat de Vierdaag- sen te Apeldoorn en te Nymegen op verschillende data worden gehouden. Voor de Vierdaagse te Apeldoorn, ge organiseerd door de NWB, zijn dinsda- morgen tussen 6 en 8 uur 919 wande laars gestart. De oudste deelnemer is de heer C. de Boer uit Amersfoort. Hy is 74 jaar. De klimatologische omstan digheden zijn voor de deelnemers zeer gunstig. BOKSEN DE WEDSTRIJD PATTERSON- JACKSON. Men verwacht een recette van 500 000 dollar voor de wedstrijd om het wereld kampioenschap zwaargewicht tussen de titelhouder Floyd Patterson en Tommy „hurricane" Jackson op maandag 29 juli a.s. Volgens de promotor Tom Es- posito is de vraag naar kaarten de laatste dagen sterk toegenomen. De prijzen van de kaarten variëren van 5 tot 30 dollar. AUTOMOBILISME MASERATI EN FERRARI IN GROTE PRIJS VAN DUITSLAND. Maserati en Ferrari zullen vertegen woordigd zyn in de Grote Prijs van Duitsland, meetellend voor het wereld kampioenschap der coureurs, die 4 aug. a.s. op het circuit van de Nuerburgring gehouden wordt. De ploeg van Maserati zal bestaan uit Fangio. Schelle Behra en Menditeguy, die van Ferrari uit Musso, Collins. Hawthorn en Trintignant. Behra zal tevens op zondag 29 juli a.s. uitkomen in de grote Prijs van Caen maar dan aan het stuur van een BRM, rvoor hy van de Ma«erati-fabrlek l toestemming heeft gekregen»

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7