Zoeterwoude huldigde neomyst Marktberichten RECLAME-KOFFIE WEENER KOEKEN DINSDAG 23 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Als een buitenkerkelijke viering, een waardig slot van het schone priesterfeest, de laatste uiting van blijdschap om het heugelijke feit dat Zoeterwoude weer een priester uit eigen parochie heeft gekregen, had gisteravond in het stampvolle paro chiehuis de huldiging plaats van de neomyst father Joop Vaneman. Het zangkoor van Santa Lucia stond op het podium om met alle aanwezigen de neomyst bij het bin nentreden het welkomstlied toe te zingen. De voorzitter van de Propaganda- club „St. Paulus" de heer J. Paarde- kooper sprak het openingswoord en releveerde hoe katholiek Zoeterwou de zich meer dan ooit heeft beijverd om dit priesterfeest in alle opzichten schoon te vieren. Hij dankte namens de Propagandaclub voor het vertrou wen en de steun. Deze avond wordt aangeboden om de neomyst na alle verheven plech tigheden een onvergetelijke herinne ring mee te geven, een morele steun bij de zware taak als priester, wel licht als missionaris in een vreemd land en vooral om de ouders te hul digen voor het volbrengen van de zware taak, dertig jaren lang de zorg te dragen voor de opleiding van vier zoons die priester werden. Het mooie programma van deze avond werd aangevangen met een zangnumer van Santa Lucia ge volgd door een zeer amusant blijspel van de K.A.J. „Een speciale corres pondent", dat zeer vlot en geestig werd gespeeld. Er waren weer debu tanten, die het heel goed deden. Drie neefjes van de neomyst voer den, als leden van D.O.S., onder lei ding van de heer A. van der Fluit een blijspelletje op waarbij hartelijk gelachen is. Santa Lucia zong na de pauze met groot succes nog een tweetal liede ren. Hierna opende de heer L. van der Geest de rij van de sprekers om na mens de r.k. middenstandsvereniging te getuigen van de nauwe band, die er altijd heeft bestaan tussen de fa milie Vaneman en de leden van de Hanze, van het medeleven met de zorg voor de vier jonge priesters en het delen in de blijdschap als er weer een priester werd gewijd. Deze vierde keer is dan ook zeer spontaan samengewerkt om als in één familie méé te feesten. Er werd een zeer groot bedrag bijeen gebracht om de familie Vaneman op dit feest te ge ven. Onder daverend applaus over handigt spr. de enveloppe met het feestgeschenk. Hierna verkreeg de heer Jac. van Leeuwen het woord om namens de buren van de familie Vaneman van de Zuidbuurt te spreken. ZOETERWOUDE Kath. Vrouwenbeweging Op don derdag 18 juli j.r. hield de Kath. Vrouwenbeweging haar jaarlijkse traditionele uitstapje. Het aantal deelneemsters was ditmaal zeer groot en de stemming was er spoedig in. Als eerste reisdoel was gekozen de K.R.O.-studio te Hilversum. Hier kreeg men op de rondleiding een kijkje achter de schermen van dit machtige bedrijf. Ook werd hier de koffiepauze gehouden in de ruime en moderne cantine. Het geheel had een bijzonder prettig verloop. Hierna toog men naar Oud Valkeveen aan het IJsselmeer. De schoonheid van het Gooi was nog meer uitgekomen als Pluvius minder royaal was ge weest deze dag, maar dat werd op de koop toe genomen. Toen hier ieder de inwendige mens weer versterkt had, werd men kind met de kinderen en vermaakten de moeders zich in de speeltuin. Om twee uur werd de reis voortgezet naar Utrecht voor een rondvaart door de grachten. Doordat de boot echter niet in staat was te varen wegens 'n defect aan de motor werd dit programma-punt opgelost door met z'n allen een cineac je te pikken, zoals men dat pleegt te noe men. In het wondermooie vogelpark Avifauna, waar men tegen zes uur arriveerde was nog een uur gelegen heid te wandelen, waarna dit uit stapje besloten werd met een gezellig diner. Tegen tien uur waren allen weer voldaan in de huiselijke kring teruggekeerd. ZOETERWOUDE (H R.) SLUITING VAN DE FANCY FAIR Gisteren is de fancy fair, het slot feest van de parochiefeesten, die ge houden werd in de grote gymzaal van het parochiehuis, gesloten en werd tevens de uitslag bekend ge maakt van de loterij. De eerste prijs, een bromfiets, viel op no. 1484, de tweede prijs een autostep, op no. 2172 en de derde prijs op no. 708, Het aantal te schatten bruine bo nen was 7980, de rader die dit aan tal het dichtst benaderde had het op 7895 geschat. De naam van de pop was „Magdalena". Het was de gehele avond nog zeer druk op deze kermis en als zodanig was het een succesvol slot van de grote festiviteiten der laatste weken. De heer Van Leeuwen getuigde van de trots van de Zuidbuurt nu de vierde zoon tot de hoge waardigheid van het priesterschap geroepen is. Dit voorrecht brengt consequenties mee. Na het uitspreken van de beste wensen tot de neomyst, richt spr. zich vooral tot de ouders om hen toe te wensen, dat God hen eenmaal om ringd van vier priesters en twee eerw. zusters, als loon voor de diep godsdienstige opvoeding, al te samen in de hemel verenigen zal. Als ge schenk van de buren biedt spr. de neomyst een tropen va:horloge aan. De voorzitter van de propaganda club dankte op de eerste plaats voor de medewerking inzonderheid voor het beschikbaar stellen van de auto's de heer N. v. d. Akker in het bijzon der die voor alle jonge priesters bij de blijde intocht een auto beschik baar stelde, maar ook de missiona rissen steeds naar de boot heeft ge bracht. Namens alle katholieken van Zoeterwoude biedt spr. de neomyst als geschenk een schrijfmachine aan. Tenslotte sprak de neomyst. Zeer onder de indruk van zoveel onder vonden medeleven, dankt de jonge priester allen, Steeds herhalend al die goedheid van de Zoeterwouders niet te zullen vergeten, te gedenken in de H. Mis en zijn gebeden. Vooral dankt de neomyst voor het geen gedaan is nu en in al die jaren voor zijn ouders tot steun in de grote zorgen en besluit zijn eenvoudig har telijk woord met het geven van de priesterlijke zegen. De benoemingen zijn in tegenstel ling tot vorige jaren, niet terstond na de wijding bekend geworden. Dit houdt verband met het Generaal Ka pittel van de Congregatie, dat gelijk tijdig gehouden wordt. NOORDWiJKERHOUT Gisteravond hield de R.K. Sport vereniging St. Bavo haar jaarlijkse ledenvergadering in hotel v. d. Geest Het is verklaarbaar, dat het bestuur van een dergelijke vereniging, die enkel z.g. wintersporten beoefent de jaarvergadering in deze tijd, zo on geveer midden tussen het einde van het ene en het begin van het andere seizoen meent te moeten houden. Men heeft dan een afgerond geheel achter zich en een nieuw voor zich, maar het zal toch vooral in deze streek met zijn topdrukte in de werkzaamheden juist in deze tijd, al tijd een niet al te beste en weinig geanimeerde jaarvergadering blijven. Zo was het ook gisteravond weer bij VVSB. De opkomst van de leden was niet direct slecht te noemen, doch had toch belangrijk beter kun nen en moeten zijn. De voorzitter deed zijn best om de mensen eens aan het praten te krijgen, maar de stemming bleef mat. De meeste jon gens waren waarschijnlijk moe van een hele dag hard werken, de com petitie 19561957 is alweer heel even voorbij en de nieuwe ligt nog te ver in het verschiet om zich nu al druk over te maken. De voorzitter deelde in zijn ope ningswoord allereerst mede, dat va- der-overste van de St. Bavostich- ting wegens ongesteldheid verhin derd was de vergadering btf te wo nen evenals de heer Heemskerk, voorzitter van de T.C., doch deze niet wegens ongesteldheid van zichzelf doch van één van zijn gezinsleden, Vervolgens wijdde spreker enkele gevoelvolle woorden aan de nage dachtenis van de in het afgelopen jaar overleden leden C. de Wit en L. Persoon. Allen baden gezamen lijk voor 'de zielerust van deze beide voor de vereniging zo verdienste lijke leden. In zijn toespraak wees de voorzit ter vervolgens de leden er op, dat de onderlinge band tussen de leden ook buiten het sportveld veel hech ter moet worden. Hij wekte op tot beter bezoek aan de contactavonden. Spreker bracht onder de aandacht van de leden, dat houding en bedrag speciaal van de katholieke voetbal lers scherp geobserveerd en bekriti seerd wordt, daarom moeten zij door sportiviteit en gedrag tonen werke lijk christen te zijn. Roddelen en afbrekende kritiek zijn natuurlijk uit den boze, doch opbouwende kritiek is altijd welkom Als sportvrienden onder elkaar moet men tenslotte ook voor elkaar eens een offertje weten te brengen en elkander helpen in plaats van zich zelf trachten te bevoordelen ten koste van een ander. De heer Jeukens deelde in zijn openingswoord mede, dat gelukkig ook in het komende jaar de heer Van Osch weer de trainer van WSB zal zijn, maar deze kan alleen succes boe ken, als degenen, voor wie de training bestemd is, ook voor 100 procent mee werken. Spreker dankte de trouwe supporters voor hun belangstelling doch was niet enthousiast over de belangstelling van de zijde van het gemeentebestuur, De schreeuwende nood aan sportaccomodatie voor onze talrijke jeugd stempelt Noordwijker- hout tot een achterlijk eiland temid den van gemeenten met fraaie sport parken, aldus de heer Jeukens. Hij noemde deze achterstand angstwek kend voor de gezonde ontwikkeling van het dorp. Spreker vroeg zich af, of de raad zich er wel van bewust is, welke de gevolgen kunnen zijn, als de jeugd niet meer in gezonde sportverenigingen kunnen worden opgevangen. Weet de raad wel, vroeg hij zich verder af, hoeveel uren door man nen en vrouwen geheel gratis wor den geofferd aan het algemeen be lang, omdat sportbeoefening vooral door de jeugd van algemeen belang is. Na deze uitvoerige openingstoe spraak werden de notulen van de vorige jaarvergadering onveranderd goedgekeurd evenals het zeer uitvoe rige en keurig verzorgde jaarverslag van de secretaris, die hiervoor woor den van dank uit de mond van de voorzitter ontving. Bij de behande ling van dit jaarverslag in onderde len, bracht de voorzitter dank aan de jeugdraad en jeugdleider voor hun zware doch mooie werk, aan de technische commissie voor de wijze, waarop hij zijn zware en ondank bare taak heeft vervuld en aan de ontspanningscommissie, vooral voor de verzorging van het 25-jarig jubi leum der vereniging. De voorzitter constateerde, dat de afd. tafeltennis een zeer moeilijke tijd doormaakt, omdat er enkele sterke topspelers zijn en verder alleen veel zwakkere, zodat de afdeling geen ruggegraat heeft. Alleen als er leiders gevon den kunnen worden, die de jeugd willen oefenen, kan de afdeling blij ven voortbestaan. Het jaarverslag eindigt met de handbal en de voor zitter wekte de meisjes op om leden te werven zodat volgend seizoen met 3 elftallen gespeeld kan worden in plaats van met 1 senioren- en 1 ju niorenelftal, zoals in het afgelopen seizoen. De rekening 19561957 en de be groting 19571958 werden, nadat de penningmeester, de heer Doeswijk enige toelichting had gegeven, goed gekeurd. De voorzitter dankte zowel de secretaris als de penningmeester voor het vele en goede werk, dat zij voor de vereniging doen. De heren P. J. v. d. Berg en N. Slingerland werden bij acclamatie herkozen evenals de aftredende le den van de technische commissie, de heren G. J. Vreyling. G. Rotteveel en N. de Jong van wie allen laatst genoemde aanwezig was. Zij werden allen gefeliciteerd door de voorzitter met hun herverkiezing. De ontspanningscommissie werd in zijn geheel herbenoemd en de voorzitter voorspelde deze commissie een uitgebreide taak in het nieuwe seizoen, daar het bestuur door meer contactavonden de onderlinge band wil verstevigen. Vervolgens deelde de heer Jeu kens mede. dat het bestuur wil trach ten een elftal te vormen, dat aan de zaterdagcompetitie zal gaan deelne men. Wie voorkeur heeft voor zater dagmiddagvoetbal, ook niet katho lieken, kunnen zich bij het bestuur melden. Ter vereenvoudiging en modernise ring van de administratie, die bij 'n vereniging Van de huidige grootte van WSB zeer omvangrijk is, stel de het bestuur voor, dat de donatie- gelden niet meer in termijnen aan huis zullen worden geïncasseerd, doch dat gedurende de zondagen in augus tus de penningmeester in hotel v. d Geest zitting zal houden voor het in ontvangstnemen van de donateurs- gelden. Nadat enige bezwaren tegen het ineens vooraf betalen van de do- nateursgelden waren geopperd en de voorzitter had toegezegd, dat in bij zondere gevallen natuurlijk de nodi ge soepelheid zal worden betracht, ging de vergadering met dit nieuwe systeem akkoord. Daarnaast zal aan de senioren vriendelijk worden ver zocht ook zoveel mogelijk hun con tributie voor een geheel jaar ineens en vooraf te voldoen. 'm De voorzitter wees, naar aanlei ding van een brief van de KNVB en de LVB op het nijpend gebrek aan scheidsrechters vooral aan katho lieke. Spreker wekte de mensen, die niet meer in de gelegenheid zijn zelf actief te voetballen, op 'n scheids- rechterscursus te gaan volgen. Bij de rondvraag deelde de voor zitter nog mede, dat er voorlopig nog wel geen 3e terrein met nieuwe kleedgelegenheid zal komen, hoe wel de directie van de St. Bavostich- ting hierover nog geen officieel be sluit heeft genomen. Bij de rond vraag merkte nog één der leden op, dat de rustperiode deze zomer te lang is, doch de voorzitter achtte deze rustperiode juist bevorderlijk voor de prestaties en de animo in de komen de competitie. Tenslotte deelde de heer Jeukens nog mede, dat de trainer, de heer Van Osch zich nog intensiever met de voetballers van VVSB zal gaan be moeien en hij medeverantwoorde lijk zal worden voor de samenstel ling van de elftallen. KATWIJK Botsing. Ten gevolge van de omstandigheid, dat dc bestuurder van een uit de richting Wassenaar komende auto. wiens uitzicht werd belemmerd door een aan de halte staande autobus van de lijn Katwijk Den Haag, een andere auto ko mende uit de Molentuinweg te laat opmerkte, had op het bekende ge vaarlijke kruispunt Molentuinweg Provincialeweg een botsing tussen de twee genoemde auto's plaats. De auto's reden met een flin ke gang tegen elkaar en werden bei de zwaar beschadigd. Maar wonder lijk genoeg kwamen beide bestuur ders er met de schrik af en verzeke ring zal de schade dekken. RIJNSBURG De bloemenkwekers mogen niet klagen, 't Is vacantietijd en de maan den juli en augustus staan in de va derlandse bloemisterij nu niet be paald te boek als een periode, waarin men het aardse slijk zo maar voor het opscheppen heeft. In de jare '57 is dat echter anders, vacantietijd of géén vacantietijd, de bloemen, de goede kwaliteiten althans, waren duur. Niet in het minst de gladio len. Voor de gewone handelssoorten als Johann Strauss, Early Queen, Ac- ca Laurentia, Red Fox, Memorail Day, Rosa van Lima, enz. betaalde men van ƒ5 tot 6 per 100 en variëteiten als Leeuwenhorst, Limburgia, enz. brach ten nog meer op Colvillei's werden afgenomen voor 4 en 5 per 100. De afgelopen week werden de eerste as ters (Bouman-asters) ook weer aan geboden. Men bataalde er tot 4 per 100 voor. De eerste geplozen chry santen zijn ook gearriveerd: Delight deed tot/ 32 per 100 en White Hope tot 47 per 100. Ornithogalum thyr- soides, het Kaapse bolgewas, dat door bloemen-Rijnsburg enkele ja ren geleden als snijbloem is „ont dekt", werd ook nu goed betaald: tus sen 10 en 15 per 100. Voor Aga- panthus bestond goede belangstel ling. De blauwe variteit bracht rond 0.25 per stuk op, een prijs die men ook besteede voor wat gele Calla' Witte lelies waren schaars en duur: tot 0.40 per kelk. Voor zaadbloe- men, zoals Godetia, anjers, margrie ten, goudsbloemen, enz. werden ook goede rijzen betaald. VOORSCHOTEN Tennlsdemonstratie. Op maan dag 29 juli a.s. zal er op het Nassau- tennispark te Voorschoten een grote tennisdemonstratie worden gegeven. Deze demonstratie begint 's avonds om half zeven en een ieder heeft vrije toegang. Deze demonstratie wordt gegeven door enige topspelers uit Ne. derland. Onder de deelnemers staan genoteerd de heren Han van Dalsum, kampioen van Nederland in 1955, Lex Karamoy, die ook enige keren de titel van landskampioen mocht veroveren, P. Dominicus en de heren F. Sonneville en H. Wolfe uit Voor schoten. S.VX.V. op N.K.S.-kamp te Zun- dert. De eerste berichten die ons uit Zundert bereikten waren bijzon der gunstig. Nadat zondagmorgen om ongeveer 10 uur de start vlot was verlopen, kwamen de jongens om precies kwart over zes allen gezond en wel in het Sportkamp aan. De kleine botsing onderweg tussen de fietsen van Amdree van der Ploeg en Joost Rovers vermocht de kara vaan niet lang op te houden, al bleef het voorwiel van Joost verder de lange weg „van slag af". C. West geest had zijn proviand niet vakkun dig bevestigd, want op een gegeven ogenblik verdween zijn tas in een greppel, en werd er toen druipend uitgevist. De ontvangst in het kamp was pri ma, daar had kampleider J. v. Liempt goed voor gezorgd. De Voorschote naren kregen weinig tijd om van de lange tocht te bekomen, want drei gende wolkenmassa's dreven over de Belgische grens het kamp binnen. In alle haast werden de tenten op gezet en nauwelijks stond alles goed en wel overeind of een geweldige stortbui kwam de Voorschotenaren een minder prettig welkom toeroe pen. Maar jong Roodgroen was te ver moeid om daar veel 'aandacht aan te der zeil; ook de leiders volgden wel dra dit voorbeeld, want maandag btf de opening van het Sportkamp Zun dert met zijn indrukwekkende vlag- geparade, wil iedereen op tyd aan wezig zijn opdat jong Roodgroen uit Voorschoten ook in dit opzicht zijn mannetje weet te staan. MIDDENSTANDSEXAMENS TE LEIDEN. Voor het Middenstandsexamen sli den op 22 juli te Leiden: G. Allard, Voorhout, J. Ammer- laan, Zoeterwoude, G. C. Angenent, Woubrugge, E. v. d. Arend, Nieuw koop, W. Arkesteyn, Zoetermeer, C. Batenburg, Leiden, H. Beereboom, Zoeterwoude, V. L. Belfi, Leiden, C. C. M. Berg, Zoeterwoude, C. J. M. Berk, Zoeterwoude, M. de Bleker, Ter Aar, H. v. Blitterswijk Ouwer- kerk, Leiden, J. L. C. Blom, Alphen a. d. Rijn, J. G. Bogaards, Leiden, J. E. BoldingBooter, Leiden, H. Bom- meljé, Alphen a. d. Rijn, W. v. d. Boon, Katwijk a. Zee, G. v. d. Bosch, Stompwijk, J. Bosman, Alphen a. d. Rijn, G. v. Bostelen, Koudekerk, W. Brouckaert, Lisse, H. Bouwmeester, Noordwijkerhout, A. Bregman, Wou brugge, G. v. d. Brink, Zwammerdam, J. Brouwer, Bodegraven, C. J. de Bruin, Alphen a. d. Rijn, J. A. Ze venhoven, Ter Aar, C. Cammeraat, Hazerswoude, G. v. Cromvoirt, Zoe terwoude. J. Cuperus, Ter Aar, H. Deutekom, Voorhout, S. Develing, Leiden, I. Devilee, Leiden, M. v. Diggele, Oegstgeest, J. Doelman, Al phen a. d. Rijn, A. Doeswijk, Nieuw Vennep, J. v. Dorp, Zoetermeer, H. .v Driel, Alphen a. d. Rijn, H. Driessen, Alphen a. d. Rijn, A. Duineveld, Lis- se, A. den Duik, Katwijk aan Zee, H. Duwel, Nieuw Vennep, H. v. Dijk, Katwijk a. Zee, H. v. Dijk, Leiden, A. van Egmond, Wassenaar, C. Elder- horst, Zoeterwoude, H. Elfering, Lisse, C. v. Engelen, Alphen a. d. Rijn, H. v. Eijken, Noordwijk aan Zee, G. Fianen, Leiderdorp, C. de Geus, Alphen a. d. Rijn, P. de Geus, Alphen a. d. Rijn, H. de Goede, Oegstgeest, P. Groenendaal, Rotter dam, J. J. v. Groeningen, Hazers woude, W. de Groot, Oegstgeest, C. Gussekloo, Wassenaar. LEIDEN, 23 juli, vette varkens. Aanvoer 173 stuks. Notering per kg levend gewicht: zwaar 1.781.80, licht 1.88—1.90, zeugen 1.571.62. Handel vlug. Enkele prima's 1 cent hoger. BODEGRAVEN, 23 juli Kaas. Aanvoer 119 partijen. Notering: eer ste soort 2.272.33, tweede soort 2.20—2.26, extra kwalteit 2.34— 2.54. Handel kalm. ROTTERDAM, 23 juli Vee. Aan voer 2896 stuks vee. Weektotaal 4593 350 vette koeien, 778 gebruiksvee, 495 vette kalveren, 70 graskalveren, 315 nuchtere kalveren, 134 varkens, 92 biggen, 101 paarden, 39 veulens, 504 schapen en lammeren, 18 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien 3.00 3.20, 2.65—2.95, 2.50—2.00; vette kalveren 2.50—2.70, 2.202.40, 1.602.00; graskalveren 500400 300; nuchtere kalveren 7058 50; biggen 6050—45; slachtpaar- den 2.50—2.30—2.10; veulens 450— 400—300; schapen 100—90—80; lam meren 750555; kalf koeien 1190 990800; melkkoeien 1190990 800; varekoeien 875725650; vaarzen 870770—670; pinken 620 —520—400. Handel: vette koeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer korter, handel levendig, vooral niet lager in prijs; graskalveren aanvoer als vori ge week, handel tamelijk, prijshou dend; nuchtere kalveren aanvoer ma tig, handel vlug, hoge prijzen; big gen aanvoer ruimer, handel traag, onveranderde prijzen; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel flauw, prijzen als vorige week; veulens aan voer gewoon, handel goed en vooral niet lager in prijs; lammeren aanvoer groter, handel stug, schapen niet ge heel prijshoudend, lammeren con stant; melk- en kalfkoeien aanvoer kort, handel redelijk, onveranderde prijzen; vare koeien aanvoer redelijk, handel slepend, stabiele prijzen; vaar zen en pinken, aanvoer wat ruimer, schenken. Spoedig was iedereen on-1 handel lui, prijzen als vorige week! G? Aangeboden: BS A 250 c.c kk. Bouwj. '55. in pri ma staat. Zeer aantrekke lijke prijs. Rozier. Lelie straat 72. Leiden. 2" JLO motor te koop 125 cc in prima staat, met te lescoop. Tel. 26170 na 19 u. 2 Als U met vakantie gaat neem dan zo'n handi ge Clipper ballDoint mee. U kunt ze weer hervullen en het mechaniek is on verwoestbaar slechts 1.95 alleen in de Vulpenkliniek G. Wolfslag. Breestr. 145. 2 Kinderrijwielen 25. goedkoper. Door aankoop van enorme oartii kinder rijwielen, jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie. Thans 56.—. alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden: Kerkstr. 48. Noordwijk; Zeeweg 1, Katwijk/Zee. 2 H.M.vV. dubbelzits- bromfiets met dubbele veereleinenten. De enigste brornf;«ts die geschikt is voor 2 Dersonen. Prijs 725.Ge^rs Huisman. Hogewoerd 66—68. Hallo, hier is Japie. Woensdag-markt. Pracht katoenen dames petticoats alle maten, wijd model, werkelijk iets aparts, van 5.98 nu 4.25. Maak dat u er bij komt. Hoek Stad huisplein. Japie. Si Schildersknechts revr. w-de Boer. Hoge Rijn di.ik 99. Zoeterwoude. 3? Wasmachines 395.—. met sneldroger. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me- de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke- Rlke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa. Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwijk; Zee weg 1, Katwijk/Zee. 2 Een-twee-drie. De nieu we Berini M 31 met ÜKW motor beeft 3 versnellin gen. Sneciaal voor 2 per sonen. Fa Van Zijn. Haar lemmerstraat 295. Filiaal: Korevaarstraat 6. 2 Tehuis gezocht voor mooie jonge zwarte her der. Stichting Amivedi. Mevrouw Bronsgeest. Zee- I manlaan 57. Leiden. 2 Solex Standaard f 349.50 o. 17 30, So lex de Luxe 300.50 p. m f20.24. b.clujiel All RisV verzekering. Service Sta tion Gebr Ho- gewoerd 66—68. tel. 31292. 7s* In rusthuis Zonne- weelde. Oranjel .n 2. Oegstgeest wordt gevraagd huishoudelijke hulp. Meerdere hulp aanwezig. iLEMMERSTPAAT 164-166 Ook geldig in Rijnsburg AZIJN literfles VRUCHTENHAGEL 200 gram GRIESMEEL 500 gram CIDER literfles BESCHUIT 2 grote rollen VERMICELLI 500 gram HARING tn toma tensaus, flink blik 65 SNIJKOEK, flink stuk van 49 NU PICNIC-KOEKEN pak met 22 stuks TOILETZEEP 3 stuks NU KOFFIEMELK x.s. groot blik ZOUTE PINDA'S 250 gram GESN. ZOETZUUR literpot NU SLA VITA SLASAUS grootste fl. nu weer PRUIMEN 500 gram PINDAKAA8 grote pot HUISHOUDZEEP pak met 10 stuks nu SUIKER kilogram MARGARINE 3 pak TOMATENSOEP met CC ballen^gehakt ltr. kan niet maar toch QQ weer 250 gram BI8CUIT 250 gram SPECULAAS 250 gram GOUDSE MOPPEN 250 gram GOLF SPRITS 250 gram WILLEMIENTJES 250 gram Gevulde WIENERS ijsbonbons 200 gr. Gesort. DRUPS 250 gram Vruchten TOFFEE S 200 gram ANANAS SORBETS 200 gram ZURE ZULT 150 gram SNIJWORST 150 gram ONTBIJTSPEK 150 gram SCHOUDERHAM 150 gram ROOKVLEES 150 gram Kwart EDAMMERS uitzoeken vanaf Jonge VV Goudse 1 OQ KAAS, 500 gram Belegen Goudse KAAS, 500 gram 1 JA Ififl f»r> ISO Aan de kassa bij 3. net iets voor uw 49 vakantie Pak met 6 stuks NU 2 Autorijschool Beatrix geeft les met nieuwste Ford Taunus. Lesuur 6.- Snelle opleiding door theo retische lessen met film. Beatrixstraat 4. tel. 30319. 2 Albert Hei.jn vraagt een verkoopster 1618 jr. Prettige werkkring. Goed loon. Pers. aanmelden in ons filiaal te Voorschoten. Willem de Zwijgerlaan 1. 2* Te koop aangeboden: z.g.a.n. televisie met an tenne. Betaling eventueel te regelen. Br. onder no. 8657 bur. v. d. blad. HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG HETER EN TOCH iOEÜKOPER

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3