Bey van Tunis ziet zijn troon wankelen Episcopaat tegen apartheid Verongelukte Amerikaanse vliegtuigen Sjoekof niet uitgenodigd Proefkonijn voor Suez-kanaal Overstromingen in China Scherp 3 5 n 15 26 27 30 De hoge rekening voor de telefoon Bliksem treft jongeman Lifters beroofden Taxichauffeur Leidse textielzaken verkochten koffie tegen inkoopsprijs Leidse dame MAANDAG 22 ]ULI 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 2 Bourguiba President? Tunesië zal spoedig een republiek worden, meldt Action, het weekblad van de jj^o-Destourpartij van pre mier Ha*J^ Bourguiba. Dit zou be tekenen dat de 76-jarige Bey als vorst wordt afgezet. Het politieke bureau van de Neo- Destourpartij zal volgens het week blad vanavond besluiten de monar chie af te schaffen. De grondwet gevende vergadering zou in de loop van de week de republiek uitroepen. Algemeen verwacht men, dat Bour guiba dan president zal worden. De militaire wachtposten om het paleis van de Bey zijn versterk.t De jongste zoon van de Bey van Tunis, prins Salahdeddine, verkeert in hechtenis. Hij wordt er van be schuldigd te hebben getracht een Het katholieke episcopaat van Zuid-Afrika heeft de gelovigen in een herderlijk schrijven opdracht ge geven zich niet te houden aan een nieuwe apartheidswet, die kleurlin gen verbiedt kerken te bezoeken in bepaalde blanke wijken. In de brief, die in alle kerken werd voorgelezen, stond onder meer: „Katholieke kerken moeten en zul len openblijven voor allen on geacht hun ras of afkomst. Daarom laten de bisschoppen hun priesters en kudde weten, dat er geen enkele beperking zal zijn op het kerkbe zoek in welke katholieke kerk dan ook. De bisschoppen aanvaarden de volledige verantwoordelijkheid". De bisschoppen verklaarden plechtig, dat slechts de hiërarchie de bevoegdheid heeft te beslissen welke personen tot gewijde plaatsen en gebiedscentra toegelaten zullen worden. Een Amerikaans marinevliegtuig, dat op zoek was naar een sinds vrij dag vermist Amerikaans toestel uit Casablanca, is gisteren in het ge bergte tussen Turijn en de Franse grens neergestort. Negen inzittenden werden gedood. De enige overleven de is zwaar gewond. Het toestel nam deel aan de speur tochten naar een ander Amerikaans vliegtuig, dat met elf mensen aan boord vrijdag op een vlucht van Marokko naar Venetië is verdwenen en tot nu toe nog niet is terugge vonden. Het verongelukte reddingstoestel is tegen een rotswand gevlogen. Vol gens een groep Italiaanse bergbe klimmers, die het ongeluk hoorden gebeuren, zou het toestel door een krachtige en verraderlijke windvlaag gegrepen kunnen zijn. De regering-Eisenhower heeft be sloten de Russische minister van de fensie, maarschalk Sjoekof, niet uit te nodigen voor een bezoek aan de Verenigde Staten. De president had woensdag tijdens een persconferentie in antwoord op vragen verklaard, dat wederkerige bezoeken van Sjoekof en de Ameri kaanse minister van defensie, Char les Wlison, nuttig zouden kunnen zijn. Thans is echter verklaard, dat nimmer het voornemen heeft bestaan ae Russische minister werkelijk uit te nodigen. paleiswacht met zijn auto omver te rijden. In politieke kringen is men van mening, dat de arrestatie waarschijn lijk is gedaan met de bedoeling het prestige van de Bey aan te tasten. De tegenwoordige Bey, Sidi Mo- hammed-Al-Amin, behoort tot het huis van de Hoesseinieten, die sinds 1705 in Tunis aan de macht zijn. Hij volgde in 1943 zijn neef Sidi Mo hammed Al-Mcnsif op die door de Fransen was afgezet. Sinds Tunesië onafhankelijk van Frankrijk is geworden, zijn het ge zag en de populariteit van de Bey sterk verminderd. Het Deense vrachtschip „Brigitta Toft" is maandagmorgen om zeven uur Nederlandse tijd met een lading van 330 ton rijst en andere goederen met bestemming Haifa te Suez aan gekomen. Kanaalfunctionarissen en douane beambten zijn ogenblikkelijk boord gegaan, maar er is nog geen beslissing genomen ten aanzien van de toestemming voor de vaart door het kanaal. De „Brigitta Toft" maakt voor een Amerikaanse maatschappij een chartertocht uit Rangoon naar Israël. De poging om door het Suez- kanaal te varen wordt beschouwd als een Israëlische proef om te zien welke houding de Egyptenaren aan nemen ten aanzien van een „on schuldige vaart" door het kanaal. Volgens zondag in Peking ontvan gen berichten zijn meer dan vijfhon derd mensen verdronken bij over stromingen die de provincies Sjan- toeng en Honan, in centraai Oost- China, teisteren. Bovendien zijn er vele duizenden gewonden en daklo zen in deze dichtbevolkte gebieden. Vliegtuigen werpen levensmiddelen en medische hulpgoederen uit. In niet-officiële berichten, welke in Peking zijn ontvangen, wordt ge zegd, dat de Lunghalspoorlijn, de enige grote spoorwegverbinding China van oost naar west, in ernstige mate is gestremd. Volgens het Chinese persbureau zijn in de provincies Sjantoeng en Kiangsoe ruim een miljoen hectaren bouwland overstroomd. Zeker een miljoen mensen zijn door de over stromingen van de rivieren Ji en Sjoe getroffen. Velen waren echter tevo ren gewaarschuwd en hadden tijdig een veilig heenkomen kunnen zoe ken. Vliegtuigen gooiden boven de overstroomde dorpen voedsel uit, maar vele mensen verkeerden nog in gevaar. 50.000 Mensen, onder wie vele militairen, trachten het water te ke ren. De populairste leraar van Cincinnati COR VAN REEDE speelt in Jardin de Plaisance Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek >pec.: Forellen en Poulardes Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. Op Schiphol POTLOOD en GEEST 2 1 1 6 7 8 9 ,0 12 m IA 16 1 7 TB 2cnH ii 23 2A 25 28 a m 31 Si No. 532. Horizontaal: 1. teken in de dierenriem. 4. stuk bouwland, 9. putemmertje, 11. zangwijs, 12. leren halsgordel van een paard, 13. dam, langs een water, 14. nauwe, 15. soort onderwijs (afk.), 17. voorzetsel, 18. vorige week (afk.), 21. muzieknoot, 23. zacht, 25. voorzetsel, 27. moeras- plant, 28. dorpje in Gelderland on der Epe, 30. bergplaats, 31. gem. in Limb., 32. onderricht. Verticaal: 1. dolheid (Fr.) 2. doorn achtige plant, 3. kalkgrond, 5. rustig, 6. munt in Zweden (afk.), 7. boom, 8. knol, 10. buitenhaven, 16. op alle plaatsen, 19. jaargeld, 20. Europeaan, 22. stad in Duitsland, 23. kade, 24. jongensnaam, 26. maand van het jaar, 29. onbekende (afk). Reverend father William M. Win- termeyer (van Duitse afkomst) is de meest populaire leeraar van de een miljoen inwoners tellende stad Cin cinnati in de Verenigde Staten. De „Concinnati Post" had een prijsvraag uitgeschreven onder de leerlingen van alle scholen wie de meest popu laire leraar van de stad was. Niet minder dan 387 leraren dongen mee en het aantal geldig uitgebrachte stemmen bedroeg bijna een half mil joen, Father Wintermeyer, verbon den aan een school van 1200 leerlin gen, zag niet minder dan 69.00 stem men op zich verenigd, met 44.600 stemmen voor nummer twee in deze strijd. Father William is geschiedenisle raar, is nog nooit in Europa geweest en is dolblij met de prijs, welke hij in de stembusstrijd heeft mogen ver overen: een reis van zestien dagen naar Europa, tezamen met zijn moe der. Met de transbus gaat hij over enkele dagen naar verschillende lan den, naar religieuze en historische plaatsen van dit oude werelddeel, waarover hij zijn leerlingen zo veel heeft verteld, maar waar hij nog nooit is geweest. Volgens de Britse „Sunday Dis patch" gaat het koninklijke gezin zijn telefoongesprekken beperken, omdat koningin Elizabeth bezorgd is over de sterk gestegen telefoonreke ning. Naar schatting zal de telefoon rekening dit jaar 25.000 pond (om streeks een kwart miljoen gulden), bedragen. Tijdens de regering van koning George de zesde bleven deze onkos ten onder de 10.000 pond (ongeveer honderdduizend gulden). Naar de „Sunday Dispatch" meent te weten, zal koningin Elizabeth het aantal gesprekken, die zij op buiten landse reizen met haar kinderen in het Londense paleis van Bucking ham voert, sterk beperken. In plaats daarvan zou zij zich meer tot haar Zondagavond tegen zes uur heeft een landbouwer uit Oirschot, die naar zijn aardappelveld in de Oir- schotse heide ging kijken, bij een berkenboompje het stoffelijk over schot gevonden van een jongeman. Hij waarschuwde de militairen in de nabijgelegen legerplaats Oirschot, die de rijkspolitie alarmeerden. Een uur later trof men in het aardappelveld en meisje aan, dat brandwonden had en totaal van streek was. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de jongeman, de 20-jarige V. uit Eindhoven, en het meisje, de 18- jarige L., eveneens uit Eindhoven, omstreeks 4 uur door de bliksem waren getroffen, toen zij voor regen onder het boompje schuilden. De jongeman werd dodelijk gewond. Het meisje is ter verpleging in het f.-k. Binnenziekenhuis opgenomen. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Gistermiddag is in het ziekenhuis in Apeldoorn door een caravan, ge- Apeldoorn overleden, tengevolge van ernstige verwondingen, die hij dezer dagen had opgelopen, toen hij in Apeldoorn door een caracan, ge trokken door een personenauto, werd gegrepen. Hij werd toen met een schedelbasisfractuur en inwendige kenuzingen naar het Julianazieken- huis te Apeldoorn overgebracht. Rijwieltrein geramd Honderden gedupeerde vakantiegangers Tussen Fort Blauwkapel en Utrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een goederentrein uit Amersfoort op een stilstaande rijwieltrein gereden. Drie wagons van de rijwieltrein ont spoorden tengevolge van de klap, een ervan werd gekraakt. De ravage was aanzienlijk. Honderden rijwielen van vakantie gangers werden vernield. De gehele zaterdagmorgen was een van de beide sporen onbruik baar. Het doorgaand verkeer, naar de noordelijke en oostelijke provin cies kon vrij spoedig over het andere spoor worden geleid. De treinen van en naar Amers foort en Hilversum maakten voor en kele uren weer gebruik van het oude station aan de Maliebaan, waar mo menteel het spoorwegmuseum is on dergebracht. Vandaar werden de pas sagiers met stadsbussen tussen C.S. en het Maliebaanstation vervoerd. Als oorzaak van het ongeval wordt aangenomen, dat de bestuurder van de goederentrein een stoplicht niet heeft opgemerkt en zodoende met een vaartje van 20 kilometer achterop de wachtende rijwieltrein reed. Een 23-jarige conducteur werd bij de botsing licht gewond; hij kon na verbonden te zijn naar huis gaan. Op de Rijksweg ZutphenDeventer zijn zaterdagavond een personenauto en een scooter met elkaar in botsing gekomen, waarbij de bestuurder van de scooter, een 25-jarire heer uit Gorssel en zijn 21-jarige echtgenote, zwaar werden gewond. Zij werden overgebracht naar het rooms-katho- liek ziekenhuis te Zutphen, waar de man 's nachts aan zijn verwondingen is overleden. Bromfietser slak plotseling over: Vader en drie kinderen verongelukt Het plotseling oversteken van een bromfietser is, naar de politie aan neemt, de oorzaak geweest van een auto-ongeluk, dat zaterdag in de vooravond bij Aarle-Rixtel gebeurde en waarbij de 45-jarige heer K. J. F. Z. Holst uit Arnhem en zijn drie kinderen, een meisje en twee jongens om het leven kwamen. Mevrouw Holst werd zwaar gewond. Zij is in het ziekenhuis te Helmond opgeno men .evenals de bromfietser, een heer uit Aarle-Rixtel, die een been brak en zwaar aan het hoofd werd ge wond. Het ongeluk gebeurde op de langs de Zuid-iWllemsvaart lopende weg van Helmond naar Aarle-Rixtel. Toen de heer Holst, die uit de richting Helmond kwam, de overstekende bromfietser trachtte te ontwijken, kwam zijn wagen terecht in een eni ge meters beneden de weg liggende bermsloot. De wagen werd zwaar be schadigd. kinderen willen richten via tevoren opgenomen bandoi namen. In het paleis zijn nu telefoonauto maten geplaatst om te voorkomen, dat leden van de staf particulieren gesprekken voeren op kosten van 't koninklijke gezin. In de nacht van zaterdag op zon dag om ongeveer half vier heeft de recherche te Arnhem de Utrechtse politie op de hoogte gesteld van een beroving van een vruchtautochauf- feur door twee lifters. De chauffeur, zekere M„ miste bij aankomst te Arnhem zijn portefeiulle met een bedrag van ongeveer 550 gulden. Hij deed onmiddellijk aangif te by de Arnhemse politie. Het bleek, dat de twee lifters een taxi naar Amsterdam genomen had den. De Utrechtse politie werd door de recherche te Arnhem gealarmeerd en de adjudant van dienst zond on middellijk twee radiowagens naar Rijksweg 12. De wagens waren nau welijks op de weg ArnhemUtrecht aangekomen toen een taxi uit de richting Arnhem met grote vaart na derde. Bij aanhouding bleek dat de twee lifters, de 24-jarige B. J. en de 26-jarige A. B., beiden uit Arnhem, zich in de taxi bevonden. Eén van hen was in het bezit van de vermiste portefeuille; het geld hadden zij reeds verdeeld. Zij legden een volledige bekente nis of en zullen maandagochtend voor de officier van justitie worden geleid. Stadsbus reed tegen wachthuisje Zevenjarig jongetje om het leven gekomen In Den Haag is zaterdagmorgen om vijf voor half twaalf een autobus van de HTM, die bij de halte aan de Nie- boerweg ter hoogte van de Tesselse- straat moest stoppen, tegen de bij deze halte behorende abri opgereden. Het wachthuisje werd vernield. Een van de wachtende passagiers, het zevenjarige jongetje J. A. Vogel uit de Jurriaan Kokstraat te Sche- veningen, kwam om het leven, ver moedelijk doordat zijn hoofd door brokstukken van het dak werd ge troffen. Vijf andere passegiers werden ge wond. Twee werden naar het zieken huis Zuidwal gebracht, vanwaar zij later op de dag naar huis konden gaan; drie werden ter plaatse be handeld. Het ongeluk gebeurde, doordat de bus slipte toen die van de Tesselse- straat linksaf de Nieboerweg opreed. De bus is door de politie in beslag genomen voor onderzoek. NA ONGEVAL OVERLEDEN. Zaterdagmiddag is een 65-jarige mevrouw uit Vaals in het r.-k. zie kenhuis teHilversum overleden aan de gevolgen van 'n schedelbasisfactuur, die zij des middags had opgelopen, toen zij bij een botsing tussen de auto waarin zij zat en een vrachtwa gen, met haar hoofd tegen de beu gel van dé autokap stootte. Het ongeluk gebeurde, toen de be stuurder van de vrachtauto geen voorrang verleende aan de van rechts komende personenauto met bruilofts gasten, onder wie zich het slachtoffer bevond. Wilde schietpartij van psychopaat in Eindhoven Zaterdagmorgen heeft een uit de psychiatrische inrichting te Boekei ontsnapte zwakzinnige 37-jarige man een deel van de Tongelresestraat in Eindhoven in grote beroering ge bracht, toen hij van achter zijn ouderlijke woning en op straat in het wilde weg met een stengun begon te schieten. De bewoners van het huis waren in paniek gevlucht, en toen de man tenslotte in het huis verdween, kwam de inmiddels gearriveerde po litie voor een moeilijke taak te staan. Zij vreesde dat het binnendringen van de woning tot nieuwe salvo's zou leiden. De telefoonaansluiting van het huis bracht daarop redding. De heer des huizes waagde het weer zijn huis binnen te gaan, waarna hij onmid dellijk werd opgebeld door de hoofd commissaris van politie te Eindho ven, de heer B. van der Werf, die met behulp van de huisvader de psy chopaat aan het toestel kreeg. De heer Van der Werf sprak ruim een half uur met de zwakzinnige om hem te bewegen de sten-gun naar buiten te gooien en slaagde er in de geesteszieke er toe te brengen het wapen aan zijn vader te geven, die het weer aan de politie overhandigde. Omstreeks zeven uur in de morgen was alles weer voorbij. De zwakzin nige man was juist vrijdagmorgen naar de psychiartrische inrichting te Boekei overgebracht, waar hij reeds eerder was verpleegd. Nog dezelfde dag wist hij echter te ontsnappen en met een fiets naar de ouderlijke wo ning te Eindhoven terug te keren. JONGEN IN ZEER VERDRONKEN. MEISJE DODELIJK VERONGELUKT. Een 16-jarige jongen uit Heems kerk (N.-H.) is gistermiddag tijdens het baden in zee bij het Heemskerkse strand tussen Wijk aan Zee en Castri- cum verdronken. Enkele vrienden, met wie hij in zee speelde, misten hem op een gegeven moment. Kort daarna heeft men het stoffelijk over schot uit zee gehaald. Ongeveer op hetzelfde uur werd een 16-jarige meisie uit Heemskerk op de weg tussen deze plaats en Uit geest door een auto overreden. Ze fietste met enkele jongelui op de weg, toen zij onverwachts een duw kreeg. Ze kwam ten val. vlak voor een auto, die niet meer kon uitwij ken. In zorgwekkende toestand is het meisje naar het ziekenhuis vervoerd, waar ze later is overleden. ERNSTIG ONGELUK. Zondagmiddag reed een echtpaar uit Apeldoorn op een motorfiets op de Rijksweg 12 ter hoogte van het viaduct, toen achter hen een auto naderde die slingerend over dc weg reed. De auto vloog tegen de motor op, met het gevolg dat de bestuur der en zijn echtgenote, die op de duo was gezeten, op het wegdek terecht kwamen. De auto reed door. Twee Rode Kruisleden, de heer v. Wave- ren en mej. Honout waren spoedig ter plaatse en verleende eerste hulp, totdat een dokter uit Driebruggen arriveerde. De vrouw bleek een hersenschud ding te hebben, de man een gebroken arm. Toen hij in het Goudse St. Jo- zefpaviljoen arriveerde, was hij nog buiten bewustzijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. IN ZEE GEVONDEN LIJK GEÏDENTIFICEERD. Het stoffelijk overschot, dat vrij dag j.l. door een Texelse vissersboot in Den Helder aan land is gebracht, is dat van de Belgische sergeant- vlieger Pondant uit Luik, die tijdens onlangs gehouden N.A.V.O.-oefenin- gen verdween en, naar thans blijkt, met zijn vliegtuig in zee is gestort. Het stoffelijk overschot zal mor gen naar België worden overgebracht. - Het oostelijk deel van de V.S. wordt voor de tweede maal in dit seizoen getroffen door een hittegolf, die tot dusverre aan minstens der tien personen het leven heeft ge kost. Ook in Oost-Canada worden zeer hoge temperaturen gemeten. Het aantal slachtoffers van de hitte be draagt hier eveneens dertien. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 22 Julij 1857. Advertentie. Koffiehuis en Kolfbaan De Eendragt, Janvos- sensteeg te Leyden. Op Dinsdag a.s. zal de Ondergetekende Kas telein laten verkolven, tot prijs een zilveren Tabaksdoos, tot premie een net bewerkte siga renkoker. Aanvang des avonds ten 6 ure. J. C. Haffner. Landelijk défilé Ned. Roode Kruiscorps Nieuwe diumband werd gepresenteerd Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het Nederlandse Roode Kruis heeft de voorzitter, ir. F. C. C. baron van Tuyl van Serooskerken van Zuylen, in aanwezigheid van de andere leden van het hoofdbestuur, van de commandant van het Roode Kruiskorps en van de generaal b.d. P. Alons, van vertegenwoordigers van zusterorganisaties en van andere functionarissen van het Roode Kruis, zaterdagmiddag in Schevenin- gen het landelijke défilé van het Roo de Kruiskorps afgenomen. Aan dit défilé, dat werd voorafge gaan door het muziekkorps van de Nederlandse Kabelfabriek uit Delft, namen 1240 helpers en helpsters uit alle delen van het land deel, onder wie de leden van het Roode Kruis korps, die lange tijd voor de hulp aan de Hongaren in Oostenrijk en Hongarije werkzaam zijn geweest. Voor de aanvang van het défilé ver toonde de nieuwe drumband van het Roode Kruis zich voor het eerst in het openbaar. Deze drumband, die door een speciaal voor dit doel be stemde gift tot stand kwam en ge heel uit vrijwilligers werd gevormd, bestaat uit ?en tamboer-majoor, een vaandeldrager, 8 paradetrommen, 2 te- nortrommen, een grote trom, vier platte trommen, een paar bekkens en 12 klaroenen. De medewerkers van de band boden het hoofdbestuur een vaandel ten geschenke aan, dat hierop door de voorzitter van het Nederlandse Roode Kruis met een korte toespraak aan de vaandeldra ger werd overhandigd. De leden van de drumband werden door de tal rijke belangstellenden voor hun mu zikale prestaties met een hartelijk applaus beloond. OPNIEUW RECORD AANTAL BEZOEKERS OP „HET ATOOM". Zondag is opnieuw een record aan tal bezoekers op de tentoonstelling „Het Atoom" geweest. Hoewel de tentoonstelling op zondag twee uur korter open is dan op werkdagen, passeerden er ruim 12.000 bezoekers de loketten, 1.000 meer dan de vori ge zondag. Reeds 's middags om half een was er voor de speciale bussen, die van het Centraal Station naar de exposi tie rijden, zo'n toeloop, dat er niet minder dan 17 extra bussen ingelegd moesten worden. Kleine voorraden Spoedig uitverkocht Voor de verkoop van koffie te gen inkoopsprijs in een aantal textielwinkels bestond zaterdag in Leiden in het algemeen grote belangstelling. Er waren zelfs za ken, die na enkele uren geen kof fie meer aan te bieden hadden. U zult zich erinneren, dat landelijke bonden voor de textiel handel deze actie hebben voorbe reid als reactie op de koppelver koop bij levenmiddelenbedrij- ven. Zo vertelde een der winkeliers, dat er voor de verkoop van kof fie overweldigende belangstel ling bestond. Om kwart voor ne gen was zijn zaak stampvol. Om half tien was hij door de eerste soort koffie heen. Een uur later was ook de tweede kwalitiet kof fie uitverkocht. Ook van tal van andere winkeliers vernamen wij» dat er zaterdag na de opening van de zaken, onmiddelijk hoor lijk werd verkocht. Naar schatting doen in Leiden enige tientallen zaken in textiel aan de actie mee. De meesten werden bevoorraad met slechts een kleine hoeveelheid. Er zijn ook winkels die niet aan de actie meedoen. Die zich bij voorkeur aan hun eigen branche houden, of de verkoop te veel rompslomp vinden. Naar wij vernemen worden in de loop van de volgende week de zaken bevoorraad, die zaterdag nog niet in het bezit van koffie waren. De mees te textielwinkeliers doen niet van harte aan deze verkoop mee. Van deelname door zaken in huishoude lijke artiekelen, die ook aan de actie Examens Mulo te Leiden Geslaagd voor eindexamen MULO A: F. v. Swieten, v., Alphen; L. A. Nelle, m., Bodegraven; J. H. v. Schot horst, v.. Bodegraven; A. Privé, v.; J. R. Seijn, v.; F. Koster, m., Zwam- merdam; Y. v. d. Plas, m., Katwijk aan Zee; M. A. Sonneville, v., Oegst- geest: M. C. Collee, v,; P. C. Goosen, m., Abbenes; N. Luyendijk, v, Zwam- merdam; A. Brant, v.. Bodegraven; J. P. v. Klaveren, v., Leiderdorp. Geslaagd voor MULO A met mid denstandsdiploma: B. Weizenbach, m.; E. v. Houten, v.; j. J. v. d. Haven, v., Hazerswoude; M. H. v. d. Haven, v., Hazerswoude; J. Huisman, m., Hazerswoude; G. A. N. Ossevoort, m.. Hazerswoude; A. Karstens, m., Leiderdorp; N. H. Ver hoeven, v.; L. L. A. Smit, v., Voor schoten; A. v. d. Hoogt, m., Leider dorp; J. Volbeda, m. Afgewezen 4 cand. Gesl. 24. Waar geen plaatsnaam werd ver meld, is Leiden bedoeld. zouden meedoen werd ons te Leiden niets bekend. Rotterdam. De voorlopige indruk in Rotter dam is, dat daar van enige animo om aan deze actie mee te doen niets is gebleken. De textielhandel te Rotter dam voelt er naar het schijnt niets voor en het publiek is met deze actie zo goed als niet bekend. De textiel handel wenst zich, zoals ons werd medegedeeld, geheel op eigen ter rein te houden. Utrecht. De belangstelling voor de goed kope koffie die manifacturenzaken, maar ook galanteriezaken hun klan ten te bieden hebben, is in Utrecht bijzonder groot. De federatie van de bij de midden standsorganisaties aangesloten tex- tielbonden, die voor de bevoorrading van de koffie zorg draagt, heeft tal van Utrechtse winkeliers nog niet voldoende kunnen afleveren, gezien de grote vraag. De koffie van 2,18 en 1,72 per half pond, wordt in Utrecht resp. voor f 1,60 en 1,30 verkocht. Er waren winkeliers, die vanoch tend reeds meer dan 100 pakjes kof fie verkochten, maar er zijn er ook, die de koffieaffaire in deze uitver- koopdrukte teveel rompslomp vin den. ALPHEN AAN DEN RIJN zwaar gewond Bij val met bromfiets De heer L. Viele uit Leiden reed zaterdagavond omstreeks 10 uur met zijn echtgenote, mevr. Th. M. Viele- Van Opijnen ieder op een bromfiets, in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn over het rijwielpad langs de rijksstraatweg LeidenUtrecht, in de richting van het centrum van Alphen aan den Rijn. Ieder van de echtgenoten voerde achterop een kind, alsmede wat ba gage mee. De heer V. reed voorop, doch werd ter hoogte van de scheeps werf van de heer Kempers gepas seerd door zijn echtgenote. Bij het passeren kwam mevr. V.-v. O. in de grasberm, raakte de macht over haar stuur kwyt en viel rechts op het be tegeld rijwielpad. Zij bekwam hier bij een schedelbasisfractuur en werd opgenomen in het St. Elisabethzie- kenhuis te Leiden. Het kind, dat bij haar achterop zat, bekwam geen let sel. Dr. P. Steenhouwer verleende de eerste hulp. Mevr. V.-v. O. maakte het heden morgen naar omstandigheden rede lijk wel.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2