Ook tijdrit leverde overwinning op voor de Fransman Anquetil Regenboogklasse thans 40 jaar Voorsprong van Anquetil al bijna een kwartier G. de Vries Lentsch bouwer, Hans v. d. Velde vechter voor behoud Wim van Est - gevallen - derde, gewond en rnet kapotte kleren VRIJDAG 19 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van een speciale ANP-verslaggever). LIBOURNE 18 juli. Voor Wim van Est was de tijdrit tussen Bordeaux en Libourne eigenlijk maar 10 km lang. Toen waren zijn kansen op een zege in deze als het ware „op zijn lijst geschre ven" etappe verkeken. Als voorlaatste renner was hij drie minuten vóór Jacques Anquetil gestart. Het was juist droog geworden en de weg was veel beter berijdbaar dan in de eerste uren van de rit, toen het he melwater met bakken over de gekrom de ruggen van de renners werd uitge stort. De omstandigheden voor de bestge plaatsten in het algemene klassement, voor wie volgens een bepaalde formule de startvolgorde was bepaald, waren dus nu gunstiger geworden en dit grote verschil in omstandigheden bewees hoe juist het was om de limiet van tijds overschrijding voor een dergelijke rit op 20 procent van de tijd van de win naar te stellen. Wim van Est vertrok onmiddellijk in zijn hoogste tempo, hij schoot door de vele bochten van de smalle zacht glooi ende weg door de kleine gehuchtjes en langs de talrijke toeschouwers. Het leek geen al te lastig parcours te zijn, de weg was goed geplaveid, de hellingen niet steil en de bochten over het alge meen flauw en overzichtelijk. De val. Over het algemeen ja, want voor Wim van Est nu eenmaal geen grootmees ter in het sturen was er kort voor het dorpje Salleboeuff kennelijk toch een te venijnige wending, j^nquetil was inmiddels al van de Avenue de la Vic- toire in het tegen Bordeaux aangeplak te voorstadje Cenon vertrokken en de Nederlandse rouleur had nog geen me ter op de gele truidrager verloren toen hij in de bocht zijn fiets onder zich weg voelde glijden en met rug en schou ders over het ruwe asfalt schoof. Zijn machine was onbruikbaar. Terwijl hij daar stond, zijn pijn ver bijtend, en een nieuwe fiets snel voor hem in gereedheid werd gebracht, snel de Anquetil naderbij. Het gemiddelde van de Fransman bedroeg 43 km per uur en wat wil dat wel niet zeggen, wanneer meer dan anderhalve minuut verloren gaat.... Met een bloedende hoofdwond en trekkende schaafwonden aan de schou ders en een aan flarden gescheurde trui trachtte de man uit St. Willibrord zijn cadans te hervinden, maar de pechdui- vel reed nog steeds mee. Want nauwe lijks had hij zijn zit op de nieuwe fiets terug toen hij opnieuw kostbare secon den verloor door een lekke band. Verbeten. Slechts met het keiharde doorzettings vermogen van een echte Van Est ging hij door, verbeten en alles gevend om toch nog de best mogelijke tijd te ma- j ken. Dat hij zich tenslotte nog als der de klasseerde achter Anquetil en de uiterst snelle Defilippis is een bewijs, hoe voortreffelijk Van Est heeft gere den, hoe goed zijn vorm was en hoe goed zijn prestatie wel niet had kunnen zijn wanneer hij de volle 66 kilometer op zijn zadel had kunnen blijven zitten. Jacques Anquetil toonde zich evenals in Barcelona een tijdrijder bij uitstek. Hij legde in zijn hoge tempo een enor me regelmaat en toen Van Est voor de derde maal in die ene rit was opge stapt, was het verschil nog maar zeer miniem. Toen volgde er tussen die twee een strijd, welke met het oog op de drie minuten verschil in de starttijden wel een ongelijke strijd, maar die, door dat het nu niet meer een wedloop van twee secondenwijzers maar van twee sterke renners nek-aan-nek werd, uiterst enerverend en boeiend was. Twintig kilometer voor de eindstreep op de modderige piste van 't armoedige velodrome in Libourne zat de a.s. tour winnaar al 150 meter achter de wielen van onze landgenoot. Het werd 100 me ter en met nog 15 km te rijden, het werd 50 meter. Duel van groots allure.... In Libourne werd het publiek via de luidsprekers op de hoogte gehouden van dit machtige duel en men beleefde het mee alsof deze kamp zich voor de tri bunes afspeelde. „Anquetil op 30 meter achter Wimme van Est" de massa juichte, „Anquetil heeft Wimme van Est ingehaald" ge juich en applaus, „Anquetil ligt vóór op Wimme van Est" men sprong en danste, „Anquetil weer door Wimme van Est gepasseerd" kreten van verba zing, hier en daar gejuich. Ja, Wim van Est liet zich niet door pech en niet door Anquetil in de wielen rijden. Hij was vóór de Franse favo riet gestart en hij zou vóór hem binnen komen. Dat gebeurde ook. Vuil en ge havend door zijn val stampte hij 20 me ter voor Anquetil uit het sintelbaantje op. Hij behield die voorsprong en zijn volhouden werd beloond met een uit stekende tijd (1 uur 35 min. 13 sec., Anquetil 1 uur 32 min. 17 sec.) en met een derde plaats. Deqeleirui(leKlerVnji) werain 1919 ingesteld De gele trui is geel om dat de kleur van het organiserende sport blad geel vr- Tijden gedrukt door slagregen. De resultaten van de overige Neder landers waren weer matig. Kersten, Stolker en Piet de Jongh hebben de ge hele rit in een stromende regen moeten rijden en uiteraard heeft dit hun tijden- gedrukt. Kersten werd ruim voor de helft van het parcours, bij Branne, in gehaald door de grillige Pierre Ruby van noord-oost centraal, die met zijn 1.30.30 (ook in een wolkbreuk gereden) lange tijd tot de als 42ste gestarte Planckaert binnenkwam de leiding had. Gerrit Voorting haalde voor Branne de Italiaan Padovan in en Piet van Est had ongeveer 12 km nodig om de al enkele dagen slecht rijdende Schellem- berg te .lappen". Maar dit waren slechts schijn-succesjes, die geen prestaties van de eerste rang opleverden al was de 1.39.20 van Piet van Est. die hem als tweede Nederlander de 17de plaats op leverde, zeer redelijk. In het Nederlandse kamp was men er na afloop van overtuigd, dat Wim van Est de troostprijs voor de ongelukkigste renner zou krijgen, maar de jury be sliste anders. George Gay van de zuid west-ploeg had vijf lekke banden ge kregen en dat vond men erger. Terecht! Uitslagen en klassementen Etappe-klassement. De uitslag van de 20e etappe, een tijdrit van Bordeaux naar Libourne over 66 km luidt: 1. An quetil (Fr.) 1.32.17 (met bonificatie 1.31.17); 2. Defilippis (It.) 1.34.28 (met bonificatie 1.33.58); 3. Wim van Est (Ned.) 1.35.13; 4. Lorono (Sp.) 1.35.31; 5. Forestier (Fr.) 1.36.20; 6. Planckaert (Belg.) 1.36.24; 7. Ruby (NOC) 1.36.30; 8. Janssens (Belg.) 1.36.59; 9. Mahé (Fr.) 1.37.15; 10. Keteleer (Belg.) 1.38.12; 11. Christian (Zwits.) 1.38.20; 12. Nencini (It.) 1.38.37; 13. Lampré (Zuid West) 1.38.58; 14. Adriaenssens (Belg.) 1.39.09; 15. Thomin (West) 1.39.09; 16. Dotto (Zuid Oost) 1.39.18; 17. Plet van Est (Ned.) 1.39.20; 18. Tosato (It.) 1.39.22; 19. Pipelin (West) 1.39.28; 20. Bouvet (Fr.) 1.39.40; 27. Voorting (Ned.) 1.40.43; 28. De Jongh (Ned.) 1.44.01; 42. Kersten (Ned.) 1.44.01; 46. Stolker (Ned.) 1.44 46. Algemeen klassement. 1. Anquetil 119 uur 34 min. 1 sec.; 1. Janssens 119.48.57; 3. Christian 119.51.21; 4. Fo restier 119.52.03; 5. Lorono 119.54.18; 6. Nencini 120.00.04; 7. Defilippis 120.01.58; 8. Wim van Est 120.02.11 9. Adriaens sens; 10.'Dotto; 11. Mahé; 12. Rohr- bach; 13. Picot; 14. Bauvin; 15. Jean Bobet 16. Planckaert; 17. Thomin; 18. Keteleer; 19. Horelbeke; 20. Tosato; 28. Voorting 121.29.10; 33. Piet van Est 121.45.48; 41. De Jongh 122.03.35; 45. Stolker 122.15.19; 48. Kersten 122.32.55. Dagploegenklassement: 1. Frankrijk 4.44.52; 2. België 4.51.35; 3. Italië 4.51.57; 4. Nederland (Wim van Est, Piet van Est, Voorting) 4.55.16; 5. Spanje 4.57.47; 6. West 4.58.40; 7. ex aequo Noord Oost Centraal en Zuid West 5.01.55; 9. Zwit serland 5.04.18; 10. Zuid Oost 5.06.13; 11 lie de France 5.09.18. Algemeen ploegenklassement: 1. Frank rijk 356.59.39; 2. Italië 358.07.58; 3. Bel- PARIJS ÜTOURS gië 359.27.51; 4. West 360.18.54; 5. Ne derland 360.41.45; 6. Noord Oost Cen traal 361.05.11; 7. Ile de France 361.10.45; 8. Zuid West 361.38.53; 9. Zuid Oost 361.40.25; 10. Zwitserland 361.55.37; 11. Spanje 362.26.05. Puntenklassement: 1. Forestier 287 pnt.; 2. Wim van Est 299 pnt.; 3. Chris tian 318 pnt.; 4. Picot 355 pnt.; 5. An quetil 358 pnt.; 6. Thomin; 7. Plan ckaert; 8. Keeteleer; 9. Schellemberg; 10. Nencini; 11. Bauvin; 12. Defilippis; 13. Mahé; 14. Janssens; 15. Voorting. DE RONDE VAN ZUIDSLAVIë. De tweede etappe van de Ronde van Zuid-Slavië voor amateurs van Bel grado naar Kragujevac en terug naar Belgrado over 260 km. is gewonnen door de Pool Prusk in 7 uur 6 min. 55 sec. De uitslag luidde verder: 2. De Rooy (Ned.) z.t. als de winnaar; 3. Glawaty (Polen) z.t.; 4. Mascha (Oos tenrijk) z.t.; 41. Kamphuis (Ned.) 7.43; 42. Ehlen (Ned.) z.t..' Na 60 km. staakte onze landgenoot Steenbakkers wegens ziekte de strijd. De Rooy staat derde in het algemeen klassement. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Amsterdammer Daan de Groot heeft de sportcommissie van de KNWU laten weten, dat hij in aanmerking zou willen komen voor de ploeg, die bij de wereldkampioenschappen in de achter volging (profs) uitkomt. De sportcom missie heeft hem thans op de lijst ge plaatst De inschrijving van Wim van Est werd teruggenomen. WATERPOLO SLEUTELSTAD—SZC 4—0. Sleutelstad' kampioen. Door deze wedstrijd te winnen zijn onze stadgenoten kampioen van hun af deling geworden, met wellicht in de promotiewedstrijden een herovering van het 2e klasseschap. De thuisclub verscheen met een in valler voor midvoor N. Brouwer, kwam echter direkt in de aanval en nam door N. v. Berkel de leiding (10). Wel kwam SZC soms gevaarlijk dicht bij het Leidse doel, maar W. v. Rooyen c.s. wisten de aanvallen steeds goed te onderscheppen. Nog voor rust zorgde W. v. Zijl voor 2—0. Ook in de tweede helft gaf SZC flink partij maar kon niet verhinderen, dat J. Dool de stand op 30 bracht. Sleu- j telstad bleef sterker; echter werden vele kansen gemist, totdat W. v. Rooyen opzwemmend de eindstand op 40 kon brengen. Sleutelstad II—Pinquin III 7—1; L.G.B.-r-Sleutelstad (adsp.) 61. AZC—DE ZIJL 1—4. In de eerste helft verkreeg de Zijl gemakkelijk de leiding toen een inge schoten bal, welke de doellijn niet ge heel gepasseerd was, als doelpunt werd toegekend. Het pioegverband bij de gasten was beter en mede door enkele fouten van de AZC-doelman verkreeg de Zijl voor doelverwisseling een 40 voorsprong. De tweede helft bracht een agressief spelend AZC, dat in het water niet min der was. maar haar aanvallen slecht af werkte. Kamper, de gevaarlijke man in de AZC-voorhoede, werd sterk bewaakt en kon de enkele kansen die hem ge boden werden niet benutten. Uit een strafworp, toen Coen v. d. Bijl vlak voor het Leidse doel^ onder water ge- Jeugdig en fris als een meisje, ivijs als een vrouw, zó is Margriet'. Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! Advertentie Het zal zeker nog niet veel voorge- meer op wedstrijden uitkwamen en an komen zijn, dat er een herdenking ge wijd is aan het bestaan van een of an- duwd werd, wist AZC de eer te redden dere klasse in de zeilsport, doch er is Cl—4). AZC—GZC (DAMES) 2—0. Het damesteam van AZC kreeg in de eerste speelhelft tegen GZC vrij goede kansen, waarvan er slechts één benut werd en wel door Nel Besemer. Direct na het uitzwemmen in de tweede helft nam AZC de bal mede en Susan v. d. Berg verhoogde de voorsprong (20). met welke 'stand ook het einde kwam Verdere uitslagen: AZCde Zijl (adsp.) 1—4, AZC 3—LGB 2, LGB n.o. Volgende week donderdag vindt in 't Alphens zwembad de beslissingswed strijd voor het kampioenschap van de Kring Gouwe Rijnstreek plaats tussen Bodegraven en LWV, die beide met een gelijk aantal punten geëindigd zijn. natuurlijk niets op tegen dit te doen. Te meer niet, wijl het hier de zo bekende Regenboogklasse betreft, die immer zulk een spectaculair beeld op tal van zeilwedstrijden te zien geeft En waar we nu aan de vooravond staan van de 37e Kaagweek, die steeds de Regen boogklasse uitstekend op haar wed strijden vertegenwoordigd heeft gezien, menen we er een kort artikeltje aan te mogen wijden. Het ontstaan van de Regenboogklasse is eigenlijk te danken aan de reeds in 1904 ingestelde ABC-klasse, die zich lange tijd in grote bloei mocht verheu gen, doch waarvan er door de Hamburg- jachtbouwer Heidtman nimmer meer werden gemaakt dan het aantal, dat hij in 1904 afleverde. Doordat verschil lende bezitters van deze jachtjes niet Libourne, 18 juli. De 20e etappe is voor Jacques Anquetil, specialist in wedstrijden tegen het uurwerk, een prestige-kwes- tie geweest, De jonge ster ke temporijder mocht in deze 66 km. lange rit over grillig draaiende wegen een voudig niet falen. Ieder an der resultaat dan een zege zou het aanzien van de ad- spirant Tour-winnaar heb ben geschaad. Anquetil heeft dat begrepen. Toen hij en kele seconden voor de start in Bordeaux de riemen van zijn pedalen stevig aantrok was zijn gezicht bleek, zijn houding gespannen. Een fel geconcentreerd stoof hij, als laatste van de 58 deelnemers, over het kronkelige par cours, waarin enkele kleine heuvels de cadans der ren ners verstoorden. Jacques Anquetil heeft niet gefaald, integendeel, hij heeft de kans om zijn leiderspositie te verbeteren ten volle gebruikt. De rit is voor hem een volledige triomf ovet zijn naaste con currenten in de algemene rangschikkng geworden. De Belg Marcel Janssens ver speelde 4 min. en 42 sec. op de Fransman, de Oostenrij ker Christian zelfs 6 min. en 3 sec. De voorsprong van Anquetil werd daardoor ver groot tot bijna een kwartier (14 min. 56 sec.) en met deze veilige voorsprong zal hij ongetwijfeld ook Parijs bereiken. Van Est daalde een plaats. De tijdrit heeft de rang schikking der hoogst-geklas- seerden nauwelijks beïn vloed. De onderlinge ver schillen wijzigden zich uiter aard Jean Forestier b.v. liep enkele tientallen secon den in op Janssens maar Est liep drie punten in op Jean Forestier en vergrootte tevens zijn verschillen met Christian, Picot en Thomin. Mogelijk zal onze landgenoot in de laatste etappe een aanval doen op de groene trui, zijn achterstand op Fo restier is 12 punten, al lij ken ons zijn kansen om de Franse suprematie te bre ken gering. Van de overige Neder landers werden de posities van Voorting en van Piet van Est gunstiger. Voorting De rangschikking van de Nederlanders niet veel slechter geworden dat kan nu van weinig be lang meer worden geacht Alleen Wim van Est daalde, ondanks zijn goede presta tie, een plaats in het alge mene klassement. Hij is nu achtste. De oorzaak is de ongelukkige val, met alle gevolgen daarvan. Ongetwij feld zou hij zonder deze handicap als tweede zijn ge ëindigd (de achterstand op Defilippis was slechts 45 sec.) en daarmee zou hij 'n halve minuut bonificatie heb ben gekregen. Nu ging de tijdsvergoeding naar de Ita liaan en dat was voor deze juist voldoende om Van Est te verdringen. Tegenover dit verlies In het algemene klas sement, staat voor de Neder landers een kleine winst in de puntertracgschikking. Van verdrong Darrigade van de 28e plaats (met zijn tijd van 1 uur 40 min. en 43 sec. leg de hij het parcours ruim 3 minuten sneller af dan de Fransman) en de jonge Piet van Est steeg zelfs twee plaatsen, mede dank zij de slechte tijd van Barone. Stol ker daarentegen werd ge passeerd door de regionaal Ruby en Groussard. de posi tie van De Jongh en Kersten bleven ongewijzigd. Genade voor recht. Vandaag dreigde de tour opnieuw enkele renners te zullen verliezen: Baffi. Baro ne, Schaussabel en Schel lemberg overschreden de tijdlimiet, die op 20 pet. was bepaald. Zij mochten het parcours afleggen in een tijd. die ten hoogste 18 min. en 27 sec. boven die van An quetil lag. De verschillen bedroegen echter resp. 18.43, 19.45, 24.03 en 26.44. Het aan tal overgebleven renners zou bij eliminatie nog slechts 54 zijn geweest en dat vonden de organisatoren blijkbaar te erg. Het viertal werd ge pardonneerd onder 't motief, dat de regen de in de vroe ge middaguren gestarte ren ners meer benadeeld heeft dan de overige coureurs, het geen beslist ook het geval was. Barone beloond. De beslissing beloonde vooral de wilskracht van Nicolas Barone. De Frans man lijdt aan dezelfde kwaal die Daan de Groot heeft utgeschakeld. Barone heeft in de laatste dagen met de moed der wanhoop verd< gestreden, hoewel dat eigen lijk nauwelijks meer moge lijk was. Maar hij had één doel: de prijs voor de ren ner. die zich in de gehele ronde het meestij strijdlustig heeft getoond en deze prijs wordt niet uitgekeerd aan een coureur, die de tour niet voltooit. Vandaar de moed, en het lijden van Barone. Hij werd vandaag overigens in deze rangschikking gepas seerd door Jacques Anque til. deren veranderingen gingen aanbrengen waardoor zij niet meer aan wedstrijden konden deelnemen, stierf de klasse langzaam uit. In december 1915 werd in Amster dam waar nog steeds de jaarverga deringen van de Kon. Ned. Verbonden Watersportverenigingen worden gehou den veel gesproken over de water sport en de zeilsport in het bijzonder en men achtte het in die vergadering gewenst een nieuwe klasse in de plaats te stellen van de uitstervende ABC- klasse. Er werd aan enkele bekende Nederlandse werven verzocht een ont werp voor een nieuwe klasse te maken en uit de ingediende modellen werd het ontwerp gekozen van de firma G. de Vries Lentsch, dat een stevig gebouwd, sierlijk gevormd, vlug en handig Jachtje vertoonde, aldus het betreffende rap- se jachtbouwer Heidtman nimmer meer dek en 5.10 m. in de waterlijn bij een breedte van 1.96 m., met een diepgang van 113 m. en een zeiloppervlak van 42.40 m2. verdeeld over grootzeil en fok Over het aantal te bouwen jachten behoeven we het hier niet te hebben, doch het is wel merkwaardig te zien hoe men in het jaar 1916 reeds sprak over de „sedert de laatste jaren zeer sterk verhoogde prijs van grondstoffen en lonen", waardoor de prijs werd vast gesteld op 1000 mits men onmiddel lijk bestelde. Later zou de prijs nog weer hoger worden. De jachten moesten in verschillende kleuren geschilderd worden. d.w.z. de huid boven de waterlijn, wat het vol gen der wedstrijden zou vergemakke lijken en bovendien ervoor zou zorgen, dat een wedstrijd dezer klasse „een levendig en aantrekkelijk beeld zou op leveren". In verband hiermede werd de naam van ..Regenboogklasse" uitgevon den, welke Rebenboogklasse" uitgevon- op elk schip valt waar te nemen. Aan het eerste ontwerp werd nog wat gedokterd en in 1917 kwamen de eerste Regenbogen aan de start en ze zijn sindsdien steeds graag geziene gas ten bij elke wedstrijdgevende vereni ging geweest, indien tenminste de diep te van plassen en meren toestond, dat deze schepen konden deelnemen. Tal van namen zijn in de loop der Jaren in de Regenboogklasse opgedo ken. Steeds weer kwamen er nieuwe liefhebbers van dit schip en elk wed- strydprogramma van de Kaag zowel als van andere verenigingen hadden vele jaren een behoorlijk aantal inschrijvin- een. D; irbij kwam voor de Kaag en voor Sneek sinds 1937 de jaarlijks te rugkerende HollandFriesland Regen- boogwedstrijd, waarvan thans reeds 21 ontmoetingen hebben plaats gevonden. Teruggang en hernieuwde opbloei. Toch sedert de laatste tien jaar meer en meer ■terug en het is ongetwijfeld aan de heer Hans van der Velde te danken, dat ook de Regenboogklasse niet tot een uitstervende klasse is gaan behoren. De heer J. C. van der Velde uit Den Haag beoefent de zeilsport reeds meer dan vijftig jaar. Als knaap voelde hij zich steeds tot het water en tot de zeil sport aangetrokken hetgeen voor deze tak van sport als sport zeker een bij- Zo rustig als de Regenbogen zich op deze foto laten zien, gaat het niet altijd, doch wc publiceren dt plaatje om de statigheid, die uit het geheel spreekt en waaruit men het sierlijke Jacht In z(jn geheel kan aanschouwen. Op de voorgrond de „Duke" van Hans v. d. Velde (61), daarachter de „Kikker" van Frans Bos (44), op de derde plaats de „Beneventum" van John Hofland (74). zonderheid genoemd mag worden. Als schooljongen trok hij er op 'n dag met zijn jolletje vanaf de Trekvliet in Den Haag op uit en lustig zeilde hij langs de Vliet en de Zijl naar de Kagerplas- sen. waar bij later zovele triomfen zou vieren. Doch de knaap Van der Velden had die dag de wind in de zeilen ge had, anders zou hij er niet in geslaagd zijn zulk een afstand af te leggen voor het eerst in een zeilboot. Het ge volg was echter, dat hij niet op zijn tijd gelet had en diezelfde dag onmogelijk meer thuis kon komen en dus bij „De Eenzaamheid" toen heel wat eenza mer liggend dan thans om onderdak moest aankloppen. Of er bij zijn terug komst thuis wat voor hem gezwaaid heeft, weten we niet, maar zeker is. dat deze thans bij duizenden bekende Re genboogzeiler telkens opnieuw, wan neer hij langs „De Eenzaamheid" vaart, ongetwijfeld aan zijn eerste dag in de zeilsport zal terugdenken. Hans van der Velde maakte de ge- gehele opgang van de Regenboogklasse mee. Sedert jaren is hij een graag ge ziene figuur op de plassen, maar daar naast heeft hjj ook grote verdiensten voor het voortbestaan van dit wedstrijd- jacht. Langzamerhand immers verflauw de ook hier de belangstelling van de zeilers, doch het is aan zijn onvermoeid werken te danken, dat de Regenboog klasse de laatste jaren opnieuw leven is ingeblazen. Door samenspreken en door samenwerking van hem en ver schillende Regenboogbezitters is de tanende belangstelling van voor tien jaar weer in een grote, daadwerkelijke belangstelling omgezet en verschijnt er in de Kaagweek. die morgen begint weer een zo groot aantal deelnemers aan de start, dat het bestuur tot een inde ling In twee groepen moest besluiten. Veel lof is de heer Van der Velde de laatste maanden reeds toegezwaaid voor zijn loffelijk streven, er zullen ook in de Kaagweek nog wel meer lofwoor- den volgen Wij voegen gaarne de onze daarbij, want hij heeft gezorgd, dat voor de zeilsport een mooie en aantrek kelijke wedstrijdklasse behouden bleef. Tenslotte mogen we nog mededelen, dat het Kaagbestuur in de komende Kaagweek aan alle deelnemers in deze klasse een herinneringsplaquette zal aanbieden ter herinnering aan dit veer tigjarig jubileum. ATLETIEK NIEUW NEDERLANDS VERFNIGINGS- RECORD VAN V. en L. Een ploeg van Vlug en Lenig uit Den Haag. bestaande uit Parlevliet, Van Hartveld, Aret en Saat. heeft gister liep het aantal inschrijvingen avond op de Nenijtobaan te Rotterdam het Nederlands verenigingsrecord Zweedse estafette verbeterd en gebracht op 1 min. 58 sec. Het record stond se dert 15 aug. 1949 op naam van een ploeg van AAC uit Amsterdam met 1 min. 58.7 sec. De tweede plaats in de wedstrijd waarin V. en L. het record verbeterde was voor DOS uit Rotterdam. Dit team kwam tot 2 min., een nieuw Rotter dams record.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7