f f&ytmm UUTELGA Sw aC Diploma-uitreiking huishoudschool te Noordwijkerhout viste op televisie Leidse Agenda Burgerlijke Stand Dodelijk ongeval op Stationsweg, Leiden NIET-BEZORGING Stichting Rembrandt-monument financieel een fiasco Laatste Berichten Ernstige aanrijding De Tour de France VRIJDAG 19 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 h AAN DE DOOD ONTSNAPT. Vrywel op hetzelfde ogenblik be reikten gistermiddag tegen vijf uur een bestelauto en een bromfietser het kruispunt van de Groenoord- straat en de Haarlemmerweg. Een botsing leek onvermijdelijk maar desondanks remde de bromfietser, de 27-jarige Leidenaar L. J. E. uit alle maoht. Zo f hardhandig blokkeerde hij de wielen van zijn brommer, dat hij begon te slippen en naar links viel, precies met zijn hoofd voor het linkerachterwiel van de bestelauto, die juist op dat moment tot stilstand kwam. Onwel geworden. Gistermiddag bij aankomst van de trein uit Vlissingen, om tien voor half zes, spoedde de E.H.D. zich naar het station. Een dame uit Voorscho ten, de 42-jarige mevrouw J. de J. G., die bij een motorongeval te Goes betrokken was geweest, werd name lijk bij het uitstappen op het eerste perron onwel. Ze was te Goes met een hersenschudding en een diepe vleeswonde aan het linkerbeen in de trein gestapt op weg naar huis, maar die weg werd onderbroken voor een verblijf in het Academisch Zieken huis, waarheen ze door de E.H.D. werd overgebracht. Antiek keldergewelf ontdekt. De speurders van Rijks Monumen tenzorg hebben onder de afbraak van de panden aan de Hooigracht, die behoord hebben aan de firma Tiele- man en Dros, een keldergewelf ont dekt, dat betegeld is met antieke te geltjes. De toestand van het gewelf is niet zodanig, dat het als geheel kan worden afgebroken en elders te worden herbouwd. Het was volge stort met puin en afval, waardoor in dertijd vele tegels zijn gebroken. Er zijn twee soorten: witte tegels van dertien bij dertien centimeter en witte tegels van dezelfde afmetingen, waarop in blauw glazuur menselijke figuurtjes zijn aangebracht, die voor het merendeel ambachten voorstel len. Aan de voorzijde van het gewelf zijn bruine geglazuurde tegels zicht baar van grotere afmetingen. De kelder zal onder toezicht van Monumentenzorg worden afgebro ken. De tegels worden bestemd voor restauraties aan historische gebou wen. De Victoria Regia bloeit in de Hortus. Binnenkort zal de Victoria Regia in de Hortus Botanicus van de uni versiteit te Leiden haar bloemblade ren voor de tweede maal ontvou wen. Op de avond van de bloei zal de Hortus van 21 tot 23 uur geopend zijn. Romantiek en Bloemen. Hedenmorgen tegen half twaalf werd de tweeduizendste bezoeker op de expositie „Romantiek en Bloe men" ontvangen. Het was mevrouw M. Spek, van de Joseph Haydnlaan 48 te Utrecht. De gelukkige en verbaasde bezoek ster werd door het tentoonstellings comité dik in de bloemetjes gezet. ZATERDAG, 20 JULI. Leidse Reddingsbrigade, Prestatie tocht reddend zwemmen. Demonstra ties. Nieuwe Vaart, 3.30 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek „Douza", Douzastraat 21, tel. 21313; Apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek „Oegstgeest", Wil- helminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLING Romantiek en bloemen Van der Werffpark, dagelijks van 10 uur v.m. tot 11 uur nam. Tot en met 14 aug. Aqua Hortus Oranjerie Hortus Botanicus, dagelijks van 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Tot en met 28 juli BIOSCOPEN. De films in de week van 1926 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Staatsvijand no. 1", alle leeftijden. I Lido: „Sport staalt spieren", alle leeftijden. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescher ming", alle leeftijden. Rex: „Bloedige zonsondergang", 14 jaar. K.A.B. leden opgelet. Wegens vacantie zullen in de maand augustus geen zittingen van het Centraal Rechtskundig Advies bureau worden gehouden. Voor spoedzaken kan men zich recht streeks schriftelijk wenden tot het Centraal kantoor Ant. Duyckstraat 91, Den Haag. G. H. Room benoemd tot Stationschef. Met ingang van dinsdag 23 juli is de heer G. H. Room, adjunct-sta tionschef op het station der Ned. Spoorwegen alhier, benoemd tot sta tionschef te Doetichem. Afscheid N. S. Op 1 augustus zullen de heren W. A. Vriezen, chef plaatskaartenkan- toor, D. Munnik, perronopzichter en C. van der Veer, eerste brugwachter bij de Nederlandse Spoorwegen te Leiden, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de dienst der N. S. verlaten. Geboren: Anja d. v. P. Boef en M. Telle. Pieter z. v. P. Kuijt en G. van der Plas. Johanna Maria d. van T. B. Hannik en C. W. Volbeda. Willem z. v. W. van den Toorn en H. Gelder man. Gehuwd: L. M. B. de Koning en V. P. B. van Beek. W. F. Koolmoes en G. Pama. J. Buis en G. J. Boezaard. J. C. van Dijk en A. Kooien. J. J. Groenewegen en C. Cornelisse. C. B. M. van den Ende en P. M. Roef stra. H. Arnoldus en H. W. M. Brou wer. L. van Schoonderwoerd den Bezemer en A. Holverda. N. de Wolf en P. M. E. Boom. J. Brussee en H. Bakker. J. Seller en A. M. Rijkers. J. Baars en J. E. Guldemond. C. Ba- ris en As. J. Haazer. H. J. Lammers en J. M. 'Stam. Overleden: P. Stoute 72 j. man. M. de Winter 79 j. P. G. van Rijn 73 j. man. Hedenmiddag omstreeks kwart voor twee heeft op de Stationsweg, tegenover „Zomerzorg" een verkeers ongeval plaats gevonden, dat het le ven heeft gekost aan een verpleeg ster van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De verpleegster wachtte, aan de stoeprand het verkeer af, teneinde èf om 'n geparkeerd staande vracht auto van een Leids transportbedrijf in de richting van het station te rij den, dan wel om de straat over te steken. Getuigenverklaringen stem men niet overeen of ze nog stilstond dan wel naast haar rijwiel liep. De chauffeur van een andere vrachtauto, eveneens uit Leiden die van de Blauwpoortsbrug kwam, verklaarde de verpleegster voorrang te hebben willen verlenen. Toen hij remde, gleed zijn wagen door en ramde de geparkeerd staande vracht auto. De verpleegster raakte tussen de twee voertuigen bekneld en was vriiwel op slag dood. Het slachtoffer is mej. C. Caspers, verpleegster van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, ongeveer 25 jaar oud. Gunning grond-riolerings en bestra- tingswerken Vtletwijk. De direk- teur van openbare werken heeft na mens b. en w. het verrichten van grond, riolerings en bestratingswer- ken in het complex Vlietwijk gegund aan de fa J. Visser te Leiden voor 66.500. Bij de op 7 juni 1.1. gehou den openbare aanbesteding was de fa Visser de laagste inschrijver Examens St. Mariaschool afd. vglo. Bij de op 89 en 16 juli ge houden examens van de St. Maria school afdeling vglo, behaalden het diploma: Eenvoudige huishoudelijke opleiding de leerlingen: Ada Alke made, Irene Antheunis, Hilde Bolt, Leni Borsboom, Thea van Geloven, Annie Hooijmans, Jeanne v. d. Hulst Plontf v. d. Krogt, Anneke Roodak- kers, Henny Verhoogt, Elly Voge laar, Lia Vogelaar, Maria v. d. Waard Voor het huishoudelijke gedeelte slaagden Els Langeveld, Dicky Ger- rits. Voor de naaldvakken slaagde Jeanne Kooijman. Voor de nieuwe cursus, welke aanvangt op 2 september, kunnen in de vakantie nog leerlingen wor den opgegeven bij de r.k. pastorie, huize „Bijdorp" en mevr. G. Stikvoort Van Veen, Van Kempenstraat 20. OEGSTGEEST Geslaagd. Voor 't doet. examen tandheelkunde is geslaagd de heer Tj. K. The. Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen nam mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. Gisteravond hebben 72 leerlingen van de r.-k. Landbouwhuishoud- school te Noordwijkerhout in het pa rochiehuis het voor hen zeer prettige moment beleefd, dat zij na 2, 3 of 4 jaar ijverig leren en werken een diploma of getuigschrift in ontvangst mochten nemen. Het lijkt een groot getal, maar het hadden er, zoals de directrice, de eerw. zuster Didaca, in haar inleiding opmerkte, nog veel meer kunnen zijn. Te veel ouders ha len nog hun niet meer leerplichtige kinderen na één jaar van de huis houdschool af, zodat soms nog niet de helft van de kinderen, die de eer ste klas hebben gevolgd, ook het 2e jaar volbrengt. Bovendien heeft een groot deel van de 45 leerlingen uit de 2e klas van de primaire opleiding te vaak verzuimd en te weinig haar best gedaan om voor het getuig schrift in aanmerking te kunnen ko men. Maar dit was dan ook het enige sombere geluid, dat wij tijdens deze feestelijke avond vernamen. Behal ve de meisjes, die voor getuigschrift of diploma in aanmerking kwamen, waren gisteravond in het parochie huis aan de Kerkstraat tegenwoordig verschillende ouders, de pastoors Vollaerts en Standenmeyer, heren van de commissie van toezicht, de heer Hoenderbos van het Onderwijs bureau der L.T.B., kapelaan Donkers en de leerkrachten van de school. Burgemeester v. d. Weijden reikte in zijn functie van voorzitter van de commissie van toezicht de getuig schriften en diploma's uit. Alvorens hij dit deed, sprak de burgemeester de meisjes toe om hen te feliciteren. Spreker herinnerde de meisjes aan de tijd, die nog niet zover achter ons ligt en waarin er vooral op het plat teland voor de meisjes na de lagere school praktisch nooit sprake was van verder leren en wekte hen op om waardering te tonen voor het feit, dat zij nu wel 2, 3 of 4 jaar de huis houdschool hebben kunnen bezoeken. De burgemeester dankte de directrice en de leerkrachten voor hun arbeid en toewijding. Zuster Didaca knoopte aan haar gelukwensen voor de geslaagden nog enkele opmerkingen vast over de mogelijkheden, die de huishoud school de meisjes biedt. In het bij zonder wees zij op de cursus voor assistenten in de huishouding. Deze cursus is bedoeld als een éénjarige, maar toen men er vorig jaar aan be gon heeft men de ouders tegemoet willen komen en heeft men de stof over twee jaar verdeeld, zodat de meisjes slechts halve dagen op school hoefden te zijn. Deze proef is echter niet geslaagd en de in september aanvangende nieuwe cursus zal op een duur van één jaar worden inge steld. Toch wil men de moeders, die de hulp van hun dochter slecht mis sen kunnen, nog enigszins tegemoet komen, door de meisjes maandag en vrijdagochtend vrij te laten. De meisjes, die nu het 3e jaar heb ben volgemaakt, wekte de directrice op om ook nog de cursus van het 4e jaar te volgen om het diploma cou- Er zal wel geen Leidenaar meer zijn, die nog verwachtte, dat de stad haar Rembrandt-monument zou krij gen. Het streven van de stichting is op niets uitgedraaid. Leiden heeft zijn garantiebedrag van 10.000 gulden reeds terug ont vangen. De stichting zit nu echter met de moeilijkheid aan het geld, dat men voor certificaten van 1,— en f 100 heeft ontvangen, en dat door de loterij is binnengekomen, toch een bestem ming te geven, die in overeenstem ming is met de gedachte, die heeft voorgestaan. Het is echter de vraag of dit be drag nog van enige betekenis zal zijn. De certificaten zijn in zo ge ringe mate verkocht, dat er nauwe lijks genoeg is om het geld voor drukwerk,-porti en andere kosten te dekken. LEIDS ARABIST KEERDE UIT ETHIOPIë TERUG. Dezer dagen is na een verblijf van twee-en-een-half jaar in Ethiopië te ruggekeerd de heer A. J. Drewes. De heer Drewes, die Arabist van zijn vak is, was voor zijn vertrek naar Ethiopië als assistent verbon den aan de rijksuniversiteit te Lei den. Voor zijn verblijf in Ethiopië had de Nederlandse organisatie voor zuiver-wetensch appel ijk onderzoek de heer Drewes een subsidie toege kend. peuse-naaister te verwerven. De meisjes, die ook het 4e jaar hebben volbracht en nu dus definitief de school verlaten, wees zij er op, dat altijd nog veel te leren blijft voor een meisje, dat een goede huisvrouw wil worden. Tot slot verzocht zuster Didaca de ouders om toch vooral hun kinderen te laten deelnemen aan de 3 retraite-dagen, die aanstaan de maandag, dinsdag en woensdag worden gehouden. Het uitreiken der diploma's en de toespraken werden afgewisseld door enkele voordrachtjes en een aller aardigste huldiging van de 4e jaars door 5 kleine jongens en 5 kleine meisjes. Twee van hen vertelden in versvorm hoe zwaar het examen wel was geweest en wezen op de blou ses en jurkjes, die zij aan hadden en die door de geslaagden bij het exa men waren gemaakt. De 'jongetjes boden elk meisje een bloem aan en de meisjes overhandigden aan alle geslaagden een boek, waar zij haar leven lang iets aan zullen hebben nl. het Nieuwe Testament. De namen van de gediplomeerden zijn de volgende. Getuigschrift tweejarige primaire cursus: Ans Augustinus, Willy Be- liën, Vogelenzang, Lenie Bergman, Diny van Eeden, Nel Hulsebosch, José Lips, Hillegom, Truus Pennings, Nel Pennings, Nel Ruigrok, Truus Verdegaal, Alie Warmerdam, Greet Warmerdam, Joke Angevaare, Voor hout, Maria van dei Burg, Noord- wijk, Agnes van Eeden, Ria Geer- lings, Bep Groenen, Voorhout, Corry Heemskerk, Voorhout, Coby Heuzen, Els Hogervorst. Voorhout, Truus van der Klugt, Anneke van Leeuwen, Voorhout, Joke Venne, Voorhout, Riet Zaal. Diploma linnen- en costuumnaaien (1 jaar na tweejarige primaire): Henny Augustinus, Truus Brandsma, Hillegom, Gerry Geerlings, Ans Oost- dam, Tjimkje Hulzenga, Agatha Edelaar, Adri van der Raad, Voge lenzang, Corry Verdegaal, Tonny van den Aardweg, Ria van Berkel, Ans Blaauw, Agnes van Eeden, Anny van Elk, Henny van der Holst, Truus Hulsebosch, Ans Koomen, Ria Muil wijk, Aly Zuiderduin, Tine van den Berg, Betsy van den Berg, Ria van Velzen, Noordwijk, Willy Braun, Noordwijk, Joke Caspers, Noordwijk, Agnes van Kampen, Stanny de Haas, Noordwijk, Ria Overdevest, Sassen- heim, Alida Peschier, Noordwijk, Alida Dijker, Lisse, Johanna van den Berg, Noordwijk. Diploma coupeuse-naaister: Ans Duivenvoorden, Bep Duivenvoorden, Nely Bergman, Llsse, Emmy Duiven voorden, Riet Duivenvoorden, Riet Heemskerk, Joke Huiskamp, Noord wijk, Dicky Hoogervorst, Aly War- menhoven, Nel Zuiderduin, Amelie van Paridon, Nely Rotteveel, Lisse, Bep Meeuwenoord, Jo Pennings, Quirina Rotteveel, Nel van Schie, Noordwijk, Ria Warmerdam, Joke Warmerdam, Lida van Wieringen, Voorhout. (Waar geen woonplaats is vermeld is deze Noordwijkerhout). De loterij, waarin 100.000 nummers GEZONDHEIDSTOESTAND H. VADER UITSTEKEND. Het grote aantal audiënties, dat Z. H. de Paus dagelijks geeft, vormt een overtuigend bewijs van de on uitgeloot zouden worden, is eveneens juistheid der berichten, volgens wei- een fiasco geworden. 200 Nummers zijn verkocht. De trekking zou eigenlijk al op 1 mei jl. plaats gehad moeten hebben. Het bestuur heeft nu aan de mi nister van justitie verzocht slechts één serie van 2000 nummers te mo gen uitloten. De prijs zou dan zijn een kunstreisje voor twee personen tot een bedrag van 400. DAMMEN JUBILEUM-TOURNOOI D.C.L. Met veel enthousiasme zyn de twee eerste ronden gespeeld in het jubileumtoernooi van D.C.L. Vooraf werden de prijzen uitgereikt aan hen, die meegedaan hadden aan de zomerwedstrijden. De eerste ronde had al een sensationeel verloop. Zo moest de hoofdklasser C. J. Hake- mulder toezien hoe P. Zeegers hem een nederlaag toebracht. Van der Putten en v. d. Meij werden volgens de regelen der kunst verslagen resp. door Blom en P. Olivier. De andere uitslagen luiden: Hille- brandBlom 02, Zeegersv. d. Weijden 02, v. d. MeijHakemul- der afg., BenschopHillebrand 02, RijsdamOlivier 02, v. d. Putten— Belt afg., de JeuLigtvoet 20, v. d. ReijdenBenschop 20, W. Later- veerHillebrand uitg., BeltRijs dam 24. KATWIJK AAN DF» RIJN MERKWAARDIG ONGELUK. Een berijder van een scooter moest onverwacht op het kruispunt Ach- terkerkwegKerkstraat voor een na derende luxe auto plotseling remmen Ongelukkigerwijze brak hierbij zijn rempedaal, welk voorwerp belandde tussen de spaken van het voorwiel van een daar tevens passerende bromfiets. Deze bromfiets sloeg daar door over de kop, waarbij de berij der verschillende kwetsuren op liep, als een hoofdwond en een scheur in het linkeroor. Deze ge wonde werd door dokter C. J. Hagen behandeld, maar de wonden waren niet van ernstige aard, zodat hij na verbonden te zijn naar zijn woning kon terugkeren. Maar de bromfiets was nogal beschadigd. Vernielzucht. Door de dikwijls baldadige jeugd wordt aan de plant soenen nogal eens schade veroor zaakt. Zo heeft thans het plantsoen langs de Baron van Wassenaerlaan het weer eens moeten ontgelden. Daar waren weer een aantal pas ge plaatste bloemen en planten ver trapt, terwijl ook de gedurende de badtijd geplaatste paddestoelen wa ren beschadigd. De politie heeft de daders op heden nog niet in handen kunnen krijgen, ondanks het regel matig toezicht, doch zal niet aarzelen tegen deze baldadige jeugd met ge strengheid op te treden. Maar er zij ook op gewezen, dat hier een taak ligt bij de ouders, die hun kinderen hebben bij te brengen, dat ze eerbied moeten hebben voor de door de plantoenendienst aangebrachte ver fraaiingen. NOORDWIJK Gisteravond te ongeveer 11 uur heeft op de Gooweg ter hoogte van het R.K. Kerkhof een ernstige aan rijding plaats gehad. Een kleine luxe auto, komende uit de richting Noordwijk, kwam door tot nog toe niet opgehelderde rede nen aan de rechterzijde in aanraking met een aldaarstaande boom. Het gevolg hiervan was, dat de bestuur der de macht over zijn stuur ver- i loor en de auto naar de linkerzijde van de weg zwenkte. Uit de richting Noordwijkerhout kwam op dat moment een stationcar met een Engels gezelschap, hetwelk in onze badplaats logeert, en reed met een hevige klap tegen 't autoot je op. Dit wagentje werd totaal ver nield, terwijl ook de Engelse auto ernstige schade opliep. De bestuur der van de kleine auto, de heer P. die kampeerde in het Langeveld, moest uit de wrakstukken worden verlost. Dr. Kruyt, die de eerste hulp ver leend, constateerde zulke ernstige verwondingen, dat hij overbrenging naar het Academisch ziekenhuis te Leiden gelastte. Hedenmorgen was de toestand van de getroffene rede lijk wel. Het Engelse gezelschap kwam er nagenoeg zonder letsel af. Hedenmorgen om half acht zijn de 58 overgebleven renners gestart voor de 21e en voor-laatste etappe van Li- bourne naar Tours, de langste van de ronde: 317 kilometer. Deze etappe is vrij vlak tot aan Poitiers (205 km), maar daarna voert de route over tal van kleine heuvel tjes tot aan de finish. Om acht uur is het peloton in ge sloten gelederen en in de regen de vliegende contröle van Coutras (15 km) gepasseerd, waar de achterstand op het tijdschema reeds acht minu ten bedroeg. Kort na het vertrek uit Libourne is de Zwitser Max Schellenberg, nog niet geheel hersteld van een aanval van dysenterie, voor goed afgestapt Er zijn nu nog slecht 57 renners in de koers. Na de doortocht van Tourriers (110 km) is een tiental renners op de door de regen gladde weg geval len terwijl het peloton in een zeer kalm tempc reed. De Spanjaard Antonio Ferraz kreeg hierbij, vermoedelijk door een pedaal, een diepe snijwond aan de hals. Hij reed nog twee kilometer door maar moest toen op last van de tourdokter in de ambulancewagen plaats nemen, die hem naar een zie kenhuis te Ruffec heeft gebracht. Er zijn dus nu nog slechts 56 ren ners in de koers. Bij de vliegende controle van Ci- vray (153 km) is in stromende regen een groep van een twintigtal renners gepaseerd, bij wie de drager van de gele trui Jacques Anquetil, met 54 minuten achterstand op het tijdsche ma. Zij hadden een zeer geringe voorsprong op de hoofdmacht. ke de gezondheidstoestand van de H. Vader te wensen overlaat. Ten gevol ge van een tandheelkundige behande ling is de wang van de Paus een wei nig opgezwollen. Tot het grote aantal audiënties voor het vertrek van de H. Vader naar Castel Gandolfo, behoort o.m. ook een meer langdurige van Kardinaal Stritch, aartsbisschop van Chicago. Daar ook de apostolische delegaat in de Verenigde State. i -gr Amleto Ci- cognani op het ogenblik in Rome ver blijft en daar buitendien Kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York, binnenkort in de Heilige Stad wordt verwacht menen sommige kringen in Rome te moeten veronder stellen, dat het hier besprekingen be treft over het weder opnemen van di plomatieke t trekkingen tussen de V.S. en de H. Stoel. De Romeinse correspondent van het K.N.P. wijst er evenwel op, dat het hier slechts het canoniek voorgeschre ven vijfjaarlijkse bezoek „ad limina" van de Amerikaanse k rkelijke hoog- waardigheidsbekled irs betreft. ARBITRAGE IN TANDARTSEN CONFLICT? De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een schrij ven doen toekomen aan de bij het conflict tussen tandartsen en zieken fondsen betrokken partijen. Hij stelt daarin voorop, dat een snelle beëindi ging van het conflict thans drin gend gewenst Daarom stelt hij thans voor, te besluiten tot het be noemen van een commissie van bin dend advies. De commissie dient haar bindend advies binnen 3 maanden uit te bren gen. De kosten van de commissie worden door partijen, elk voor de helft, gedragen. De minister geeft dringend in overweging een oplossing op deze grondslag te aanvaarden, en niet op nieuw m discussie over details te treden. De minister verwacht antwoord voor 24 dezer. Mocht dit voorstel geen algemene instemming vinden, dan zijn zijn bemiddelingspogingen ten oinde. ALPHEN AAN DEN RIJN Einddiploma's landbouwhuishoud- school. Aan de landbouwhuishoud- school slaagden: Primaire opleiding: Jannie Boo gaard, Leni v. Galen, Teunie de Jong, Ineke Lammerse, Maartje Oosthoek, Gré de Regt, Anna Breedijk Aarlan- derveen, Tini van der Laan Nieuw koop, Tridi Stoppelenburg, Nieuw koop, Riet Overvliet Woubrugge, Greet de Lange Boskoop, Wil de Wit Zoeterwoude. Assistente in de huishouding: Jo- pie de Jong, Nel Versluijs, Gea Zwaan, Bep Roest Leiderdorp, Cor- rie Speelman Bodegraven. Vormingsklasse: Margot Bulk, Bep van Brummen, Betsy Mijs, Marianne van Wiering, Annie Frissel Boskoop, Gré van Zwieten Hazerswoude, Jo van den Broek, Hedij Waltuch Ter- Aar. Waar geen woonplaats vermeldt, is deze Alphen aan den Rijn. ZOETERWOUDE EERSTE PLECHTIGE H. MIS FATHER J. VANEMAN Zondagmorgen te 8.15 zal father J Vaneman zijn eerste plechtige Mis opdragen in de St. Janskerk. Na morgenavond feestelijk te zijn inge haald, zal de neomyst om 7.30 een plechtig Lof celebreren. Zondagmiddag is er om half 3 wederom een plechtig Lof, na afloop waarvan er receptie is in het Graal- huis. PAROCHIEFEESTEN AAN DE MEERBURG. De buitenkerkelijke viering van de parochiefeesten begint morgen zater dagmiddag des namiddags om 2 uur. De jeugdbeweging voorafgegaan door muziek, zal een rondgang maken door de parochie. Plaats van samen komst is in het park „Die Leithe". Na de opstelling gaat de stoet vanaf het park „Die Leithe" door een gedeelte van Leiderdorp en verder langs de Hoge Rijndijk, terwijl om kwart over drie uur de verzameling zal plaats hebben voor de tuin van de pastorie. Na de boomplanting gaat de gehele jeugd naar het schoolplein, waar de ballonnen oplating zal plaats hebben. Daarna volgt de feestelijke opening van de fancy-fair in de gymzaal, hier zijn talrijke oude en nieuwe attrac ties met grote verrassingen. De fancy-fair i geopend zaterdag avond tot 10.30, zondagmiddag van 2.30 uur tot 5 uur en 's avonds van 7.30 tot 10.30 uur en op maandag gaat de zaal om 7.30 open terwijl om 9 uur de trekking van de verloting zal plaats hebben. Zaterdag en zondagmiddag zal een doorlopende voorstelling met filmpje worden gegeven, terwijl een bekend goochelaar zijn kunststukken zal ver tonen. Sportvereniging S.J.Z. Zaterdag avond staat Zoeterwoude weer iets groots te wachten. Dan wordt er weer 'n jonge priester feestelijk ingehaald, de 4de priesterzoon uit het gezin van Vaneman, en aan dit feestelijk ge beuren wil ook de sportvereniging SJZ een steentje bijdragen. Het bestuur roept daarom dan ook al de leden, zowel de dames als de heren, de meisjes en de jongens, op om aan deze feestelijke intocht deel te ne men. De dames in wit shirt en lange broek met witte gymschoenen. De meisjes van 12 tot 15 jaar in wit shirt en groep short, witte gymschoe nen. De voetballers in hun eigen clubcostuum en gymschoenen, om 6 uur aan de Lammebrug. Het bestuur rekent op allen. (Van onze t.v. medewerker). In het kinderprogramma van de KRO is de uitslag van de De Ruyter- wedstrijd bekend gemaakt: woensdag 14 augustus worden de beste inzen dingen op het t.v.-schern. vertoond. De eerste prijs is behaald door het in ternaat „Sint Nicolaas" voor schip perskinderen te Niji. egen met een stuk onder de titel „Van een groot man, toen die nog kleir was". De tweede prijs is voor Mirjam de Kok te Den Haag en de derde Elfride Bookelaar te Roosendaal. Jongelui: jullie kunt dus spoedig hun toneel stukjes zien opvoeren. De KRO is ook donderdag aan de beurt geweest met de bekende ru briekjes Televitrine en kookkunst, en met een paar gastnummers. Het was luchtig divertissement, dat gevolgd is op het spel van de AVRO, het laatste, dat vóór de vacantie uit de Bussumse studio's is gekomen. In de volgende veertien dagen zullen de kijkers zijn aangewezen op films :n buitenuitzen dingen, min of meer ingeblikt. Onder de titel „In Londen staat een huis" heeft de Avro een vrolijk spel van de engelse schrijve* Michael Clayton Hutton uitgezonden, dat des tijds door het gezelschap van Cor Ruys met groot si cces np de planken werd gezet. Het is een genoeglijke avond geworden, wr.a-bij de enige schaduw viel op een niet altijd vaste rolkennis van e°n paar spelers. Uit blinkers waren ongetwijfeld Coba Kelling en Herbert Joeks, en vooral Sara Heyblom, die ook in de opvoe ringen bij Ruys do mysterieuze rol van Ada heeft vervuld. Respect hebben wr verder voor de enscenering, die bij de vei tolking zo'n grote rol heeft vervuld. Had men op het toneel des tijds slechts een enkele huiskamer no dig, de televisie vroeg meer en dus had regisseur Walter van der Kamp, die het stuk boven "!on zelf had be werkt, vele mogelijkheden uitgebuit om visuele variatie te brengen. Hij is daarbij wonderwel geslaagd. „Uit en thuis" van de NCRV is or vacantie en dus zal Goos Kamp huis zaterdagavond alleen maar een programma „Uit :onder thuis" op het scherm brengen, deze keer uit een kampeereer trum te Breukelerveen. Uiteraard is gezorgd voor de nodige omlijsting. We hadden het ove^ inblikken van zomerprogrammo's, omdat uit zending van grote produkties uit de studio in vacantietijd vrijwel onmo gelijk is. Nu zal de UCRV woensdag 31 juli een experiment ondernemen, waarvan we alvast iets kunnen ver tellen. In en rondom de vesting Naar- den zijn reeds opnamen gemaakt, wel ke die dag zullen lienen als achter grond voor een t.v.-spel in de beken de Fedder-serie. Jan de Koek, die bij de KRO de eerste quiz heeft geleid, schreef in deze serie „De man op de bromfiets" welker teks geheel is in gesteld op terrein-mogelijkheden. Er is bij voorbaat rekening gehouden met verschillende weersomstandighe den, waardoor zelfs bij bliksem en regen de uitzending kan doorgaan, dank zij de eerder genomen voorzorg- maatregelen. Zelfs de in Naarden ge legerde Genie heeft bij voorbaat me dewerking verleend en ook op andere w(jze wordt tevoren gerepeteerd en op film vastgelegd, zodat op de avond van uitzending zelf geen verstek be hoeft te worden verwacht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5