In de Ronde van Valkenburg won Kuypers gisteren de tijdrit Buikgriep: nieuwe plaag voor de renners 19e Etappe werd saaie rit een sensationeel slot met Baffi mocht vluchten en won tenslotte de rit In magistrale rit reed bij zich Fraai naar de kop DONDERDAG 18 JULI 1957 (Van speciale A.N.P.-verslaggever) BORDEAUX, 17 juli. Sensatie op de baan van Bordeaux. De enige sen satie van de 19e étappe van Pau naar Bordeaux over 194 saaie vlakke kilo meters, die zoals verwacht kon worden in deze laatste fase van de bijna al besliste wedstrijd geen strijd heeft op geleverd. Maar de strijd, die zich nauwe lijks 100 meter voor de streep afspeel de op de fraaie betonnen baan van de wijnstad, was zo fel en hard, dat het bijna op vechten uitliep. De donkere Italiaan Pierino Baffi was al bijna 22 minuten binnen als winnaar van deze rit, hij had zijn kussen en bloemen al gehad, zijn ere-ronde al ge draaid en het publiek was intussen be ziggehouden met een nummertje accor- deonspel en zang. Toen werd het pelo ton aangekondigd. De duizenden, die de tribunes van het stadion bevolkten, reik ten hun halzen. De westelijke regionaal Picot voorop draaiden 55 renners de baan op. De heren, die de gehele dag als toeristen over de wegen van Les Landes waren getrokken, die nooit enige aanstalten hadden gemaakt om Baffi tot de orde te roepen, kregen ineens hevige trek in de tweede plaats, die behalve een aantrekkelijk sommetje franken ook een halve minuut bonificatie zou bren gen. In de tang De Italianen, die er voor hadden ge zorgd vooraan in de grote groep te blij ven, zagen bovendien de kans schoon om hun ploeg de eer van het bezetten van de eerste drie plaatsen in de étappe te bezorgen. De dappere Fernand Picot kon het niet houden. Darrigade, Baroni. Padovan, Forestier, Wim van Est en nog enkelen schoven over hem heen. Toen kwam de laatste ronde, de laatste bocht en daar gebeurde het. Padovan was naar voren gekomen met machtige pedaal- duwen van zijn lange benen, Darrigade, die als man van de streek (hij komt uit Dax) natuurlijk extra gebrand was op de sprintzege van het peloton, kwam naast hem bijna met de voorwielen naast elkaar. Er moest nog 120 meter worden gereden. Baroni had de blonde Frans mans van zich vandaan zien flitsen, maar Mario Baroni liet hem niet gaan, pakte zijn wiel en kwam boven hem. Het werd een enorme eindspurt van twee Italianen met de Fransman tussen zich in. Er was nog ruimte op dat mo ment, maar bij het ingaan van het laat ste rechte stuk dook Baroni. naar be neden, Padovan ging op hetzelfde mo ment even naar links en Darrigade zat ■IIBOURNE in de tang. Met ontzetting hadden de Girondijnen dit alles staande op hun bankën zien gebeuren. Daar werd een man uit de Vendee, een streekgenoot dus, door twee geraffineerde Italianen in de sandwich genomen. En de massa vergat dat Darrigade tenminste zo ge raffineerd is. De Franse nationaal liet zich dan ook niet onbetuigd. Hij greep de eerste de beste trui die hij te pakken kon krijgen. Het was die van Padovan en hij maaide zichzelf daarna met beide ellebogen een pad naar de finish. Toen dat pad er eenmaal was, waren een paar forse rukken voldoende om met nauwe lijks een wiel voorsprong de sprint te winnen. Het stadion stond op zijn kop. Het publiek juichte en brulde maar het gejuich ging over in gefluit voor de Italianen. Zitkussentjes naar het hoofd..,. Nadat de negentiende etappe van de Tour gewonnen was door de Italiaan Baffi, met een voorsprong van bUn» 22 minuten op het grote peloton, ging Dar rigade als eerste van de grote groep over de streep in het stadion van Bordeaux. Pieroni Baffi was als winnaar verwel komd als een held, zijn landgenoten Ba roni en Padovan kregen van datzelfde publiek de zitkussentjes naar het hoofd. Zij mochten achteraf blij zijn, dat Dar rigade de sprint had gewonnen, het was blee'een ,1Jd un«op hem ten. In het algemene klassement kwam in de rangschikking der kanshebbers uiteraard geen enkele wijziging. Baffi stond bij de start in Pau 1 uur en 34 minuten op Anquetil achter, zodat zijn solo-vlucht en de grote voorsprong waar mee hjj binnenkwam in feite van geen enkel belang zijn geweest. Wanneer An quetil de tijdrit van donderdag, vbd Bordeaux naar Libourne rijdt zoals men dat van hem mag verwachten na het machtsvertoon op het circuit van de Montjuich, dan is er voor deze tour debutant geen vuiltje meer aan de lucht. Toen de karavaan, toegejuicht door de duizenden toeristen van het overbevolk te Pau vertrok, was het de vraag wie dit keer de gelegenheid zou krijgen er alleen vandoor te gaan. Men heeft Baffi dit plezier en deze tweeduizend gulden, die een étappezege oplevert, gegund. Het had net zo goed een van de andere kans- lozèn kunnen zijn. Groussard van de westploeg was de eerste, die in een uit looppoging ging proberen of hij er de moed en de fut toe had. Maar hij liet zich weldra weer terugvallen. Na 30 km., kort voor Sarron, waagden Kersten en Baroni het, 10 km. later gingen ook Bauvin, Piet de Jongh en Piet van Est een paar honderd meter naar voren. Pierino Baffi voegde zich bij dit groepje en ging toen alleen door. Na 50 km. al was het duidelijk, dat dit de beslissende vlucht van de dag zou worden. De Ita liaan vergrootte in hoog tempo rijdend zijn voorsprong en slechts een negental stens verbaasd kunnen zijn over het feit, dat het geen man in een oranje trui was, die de traditie voortzette. Al bij de ravitaillering van Bazar (63 km. voor de finish) lag Baffi 19 minuten voor. Toen het peloton voorbij kwam, schreeuwden enkele toeschouwers de rennen het tijdsverschil toe, maar de hoofdmacht, waarin Anquetil voorin at tent was op eventuele boze plannen van zijn grootste concurrenten, negeerde deze informatie hooghartig. Bijna 20 minuten voor Baffi? Het mocht wat.... klassementen Uitslagen en Etappe-uitslag: 1. Baffi (It.) 5.04.22 (met bonificatie 5.03.22); 2. Darrigade (Fr.) 5.26.10 (met bonificatie 5.25.40); 3. Padovan (It.); 4. Baroni (It.); 5. Lam- pre (Zuidwest); 6. Dupré (Zuidoost 7. Wim van Est; 8. Forestier (Fr.); 9. Siguenza (Zuidoost)10. Picot (West) 11. Poulingue (West). Op de 12e plaats wer een grote groep renners ex aequo geklasseerd; hierbij bevonden zich De Jongh, Kersten, Stolker, Plet van Est en Voorting, de Fransen Anquetil, Bau vin, Bergaud, Bouvet, Mahé, Privat en Stabllnski, de Belgen Janssens, Keteleer, Planckaert en de Italianen Defilippis, Nencini en Tosato. Allen noteerden de zelfde tijd als Darrigade 5.26.10. Algemeen klassement: 1. Anquetil 118.02.44; 2. Janssens 118.11.58; 3. Chris tian 118.13.01; 4. Forestier 118.15.43; 5. Lorono 118.18.47; 6. Nencini 118.21.27; 7. Wim van Est 118.26.58 op 24 min. 14 sec.; 8. Defilippis 118.28.00; 9. Adriaenssens 118.29.02; 10. Dotto 118.31.14; 11. Mahé 118.36.20; 12. Rohr- bach 118.37.04; 13. Picot 118.41.27; 14. Jean Bobet 118.46.37; 15. Bauvin (Fr. 118.47.05; 16. Planckaert 118.56.29; 17. Hoorelbeeke 119.08.48; 18. Thomin (W.) 119.09.30; 19. Keteleer 119.11.42; 20. Baffi 119.14.13; 29. Voorting 119.48.27; 35. Piet van Est 120.06.28; 41. De Jongh 120.22.46 43. Stolker 120.30.33; 48. Ker sten 120.48.54. Het dagploegenklassement luidt als volgt: 1. Italië 15.55.42; 2. Frankrijk 16.18.00; 3. ex aequo Zuidwest, België, Nederland (Wim van Est, De Jongh, Kersten), Zuidoost, Zwitserlana, Spanje, N.O.C., lie de France, alle 16.18.30. Algem. ploegenklassement: 1. Frank rijk 352.14.47; 2. Italië 353.16.01; 3. Bel gië 354.36.18; 4. West 355.20.14; 5. Ne derland 355.46.29; 6. Ile de France 356.01.07; 7. N.O.C. 356.03.16; 8. Zuidoost 356.34.12; 9. Zuidwest 356.36.40; 10. Zwitserl. 356.51.19; 11. Spanje 357.28.18. Puntenklassement: 1. Forestier (Fr.) 282 pnt.; 2. Wim van Est 296 pnt.; 3. Christian (Zwitserl.) 307 pnt.; 4. Picot (West) 323 pnt.; 5. Thomin (West 344 pnt.; 6. Anquetil (Fr.) 357 pnt.; 7. Schellenberg (Zwitserl.) 414 pnt.; 8. Planckaert (België) 415 pnt.; 9. Kete leer (België) 433 pnt.; 10. Nencini (It.) 472 pnt.; 11. Bauvin (Fr.) 477 pnt.; 12. Pellenaars is boos i Kees Pellenaars. de Nederlandse ploegleider, is boos. Boos op de mensen, die hem in Nederland, ter wijl hij in Frankrijk is en terwijl de Tour draait, hebben beschuldigd van manipulaties bij de afrekening van de renners na vorige ronden en van machtsmisbruik. Pellenaars vindt de wijze, waarop dat alle maal' naar voren is gebracht, laf en onwaarachtig. Hij ziet het als 'n methode van mensen, die hem zijn successen niet hebben gegund en die zich om allerlei persoonlijke redenen op de tenen getrapt voe len. als een poging om hem tegen over het publiek zwart te maken. Pellenaars wil er meer niet van zeg gen voorlopig. „Maar als het me straks verkeerd schiet, dan zal ik eens een boekje opendoen over wat lk heb meegemaakt. Het is per slot van rekening een kleine moeite om iets kapot te maken. Ik zal eerst volgende week in Den Haag eens met de heren van de KNWU gaan praten. Tot zo lang van mij geen commentaar". opgewonden massa van de baan kunnen houden. Er was weer een sportdag achter de rug..,.. Voor het eerst sedert 1951 bracht de étappeplaats Bordeaux geen Nederlands succes. In 1952 had Hans Dekkers de eerste plaats bezet, in het succesjaar 1953 won Nolten de étappe, in 1954 werd het een zege voor Faanhof en in 1955 kreeg Wagtmans de minuut bonificatie. Ver leden jaar, in de gedenkwaardige rit van de „afspraak", won Hassenforder en werd Leo van der Pluym tweede. Nu echter plaatste Wim van Est, als eerste Nederlander in het peloton waarin ook alle anderen binnenkwamen, zich slechts als zevende in dezelfde tijd als Dar rigade en dus met een achterstand van 21 min. en 48 sec. Weer tweede Wim zelf was ervan overtuigd, dat hij op de streep was geklopt door de groene truidrager Forestier, doch de of ficiële uitslag klasseert hem een plaats boven Forestier, waardoor hij in het puntenklassement één punt op deze in liep en nu weer tweede staat, want gen. Baffi liep verder uit en het peloton hergroepeerde zich. Zo was het strijd - beeld ver voor de controle van Roque fort (85 km.) al vastgelegd. Hoog gemiddelde In dit plaatsje kwam de eenzame vluchteling met een voorsprong van ruim 5 minuten door en terwijl hij met een zeer hoog tempo doorjoeg (zijn dag gemiddelde bedroeg 38,243 km/u.) hield het peloton zich rustig. Slechts de Zwit ser Schellenberg en de Parijzenaar Ba- rone hadden achter in de staart moei lijkheden en zij waren tenslotte de enige twee, die zich niet in het peloton konden handhaven. Baffi snelde voort. Over de kaars rechte, goed geplaveide wegen naar het noorden, door het oostelijk deel van Les Landes, door de bossen, waar enkele jaren geleden de enorme branden woed den, langs bloeiende hei en langs de kijkers aan de kant van de weg, die zich niet verbaasden, want men is het hier zo langzamerhand wel gewend, dat deze étappe naar Bordeaux het peloton Alsof er nog geen eerste etappe was gereden, zo traden de 109 overgeble ven renners uit de Ronde van Valken burg aan voor de tweede etappe: de tijd rit over 22 km., waarvan de route als volgt was: start bij het artilleriegebouw Christian verloor in de sprint vele pun- op grote afstand volgt. Men had hoog- aan de Kampweg en vanaf het vliegveld De sportcommissie van de K.N.W U. heeft van de Nederlandse baandirecties de volle medewerking gekregen om voor de a.s. wereldkampioenschappen wiel rennen de kandidaten voor de baanwed- strijden in Luik nog zo vaak mogelijk in actie te krijgen. Gisteravond werd daarmee een begin gemaakt in het Olym pisch Stadion. In de achtervolging nivel leerde Van Houwelingen 'n achterstand van ongeveer 40 meter tegen Van Brug gen en won met miniem verschil. Bij de sprint amateurs won de Nederlandse kampioen Mees Gerritsen de eerste rit voor Captein, maar de tweede en derde rit leverden overwinningen voor Cap tein op. In alle ritten was de derde kandidaat voor Luik, de Amsterdammer Schep, derde en reserve Schutte vierde. Tijdens een handicapwedstrijd, waar aan de geselecteerden niet deelnamen, kwamen de Hagenaar Bontekoe en de Amsterdammer De Vries vrij ernstig ten val. Beiden bleven op het beton liggen, Bontekoe met een gebroken sleutelbeen en De Vries met bloedende wonden aan het gelaat. WIELRENNERS VOOR WERELD TITELS ||r t De sportcommissie van de K.N.W.U. Datilippi» "(ït.) 518 pntV 13.*Mah"é' (Frr>heeft de ploeg samengeteld, die aan de 524 pnt,; 14 .Padovan (It.) 536 pnt.: 15. wereldkampioenschappen wielrennen van Voorting 556 pnt.; 16. Darrigade (Fr) 1° tot 0" met 15 augustus op de baan 566 pnt.; 17. Janssens (België) 574 pnt.; 18. Dupré (Zuidwest) 593 pnt.; 19. Gay (Zuidwest) 596 pnt.; 20. Lorono (Sp.) 606 punten. De prijs voor de grootste pechvogel werd toegekend aan Barone, de Italiaan Baffi kreeg de prijs voor de meest strijd lustige renner. ADRI VAN EGMOND WINNAAR TE ZWANENBURG In de gisteren verreden Ronde van Zwanenburg werd de Hagenaar Adri v. Egmond winnaar. Er is in deze ronde vrij geringe strijd geleverd, want het peloton bleef vrijwel voortdurend bij el kaar. In de eindsprint maakte Van Eg- mond zich los en ging als eerste over de eindstreep. De uitslag werd: 1. A. van Egmond (Den Haag) 1 uur 55 min. 87 sec.; 2. A. van 't Hof (Sassenheim); 3 W. Bogers (Nleuw-Vennep)4. H. Cuvelier (Nieuw-Vennep)5. K. Bos (Nieuw-Vennep)6. L. Hartman (Am sterdam); 7. D. de Ruiter (Beverwijk); 8 B. Lute Cs-Graveland)9. J. Schip per (Amsterdam); 10. P. Vermast (As sendelft) in Luik en op 17 en 18 augustus in Waregem op de weg zullen worden ge houden. De ploeg ziet er als volgt uit: Sprint prof: J. Derksen, A. van Vliet, A. Schot man. Sprint amateurs: M, Gerritsen, J. Captein en J. Schep. Reserve: J. Schutte. Achtervolging profs: P. Post, W. v. Est, J. Derksen en J. Plantaz. Achtervolging amateurs: A. Geidermans, H. van Brug gen, A. van Houwelingen en F. Braat. Ten aanzien van de achtervolging zal nog nader worden beslist welke renners (maximum 2 per nummer) zullen wor den uitgezonden. Stayers: M. Wierstra, I achter F. Wiersma, N. Vreeswijk achter woordigend elftal en een team, dat is te stellen: A. Donker, W. van Est, P. van Est, D. de Groot, P. de Jongh, J. Kersten, P. Maas, F. Mahn, L. van der Pluym, G. Pauw^ Gerrit Voorting an Wout Wagtmans. Daan de Groot was aanvankelijk op genomen in de lijst bij de achtervolgers, maar hU heeft te kennen gegeven liever op de weg te rijden. De renners zullen wat de baan betreft in Luik worden ondergebracht. De wegploeg zal in een door de Belgische wielerbond gehuurd internaat, waar alle wegrenners worden ondergebracht, worden gehuisvest. DE RONDE VAN ZUID-SLA VIE De eerste étappe van de Ronde van Zuid-Slavië, een wegwedstrijd bestaan de uit 5 étappes voor amateurs, ia ge wonnen door de Belg Vloebergs. Hij legde de 160 km. van Belgrado naar Pozarevak en weer terug naar Belgrado af in 4 uur 3 min. 26 sec. De uitslag luidde verder: 2. Durlacher (Oostenrijk 4.07.35; 3. Peeters (België) z.t.; 4. Mascha (Oostenrijk) z.t.; 5. Trof- lech (Oost-Duitsland) z.t. De plaatsin gen van de Nederlanders waren: 10. De Rooy 4.07.53; 21. Kamhuis 4.08 10; 22. Steenbakkers z.t.; 44. Ehlen 4.26.06. ATLETIEK MAASDIJK WON 10 KM-WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Op de Nenijtobaan te Rotterdam is gisteravond een nationale 10 km.-wed- 8trijd gehouden. Aangezien de cracks ontbraken werden er slechts matige pres taties geleverd. Winnaar werd Maasdijk van Hermes (Utrecht) in 32 min. 22.6 sec. De uitslag was: 1. Maasdijk (Hermes, Utrecht 33.22.6; 2. Smits (AAV '36, Al phen aan den Rijn) 32.31.4; 3. Kortekaas (Holland, Haarlem) 32.35.2; 4. Zwarte- poorte (EMM, Middelburg) le B-klosser, 33.28; 5. Huygen (Olympia, 47, Halste ren) 3'.36.8. VOETBAL 8URINAMER8 WILLEN TEGEN NEDERLAND SPELEN. Het bestuur van de KNVB heeft uit Suriname een verzoek ontvangen om 'n wedstrijd tussen een Nederlands verte ld van de Stuyft. Reserve: N. Koch achter A. de Graaf. Weg-amateurs: A. van Egmond, J. van der Putten, J. de Roo, P. Steenvoorden, B. Theunisse, Schalk Verhoef. Reserves: J. Hugens en R. Lotz. Voorts zijn op de reservelijst ge plaatst: A. Geldermans, A. Roks, G. Vergoossen en J. van Vliet. De weg ploeg van de profs is nog niet definitief samengesteld. Aan de volgende renners is schriftelijk de vraag gesteld of zij onder de door de K.N.W.U. gestelde voorwaarden hun kandldattuur samengesteld uit in Nederland verblij vende Surinaamse voetballers te arran geren. De baten van deze ontmoeting zouden bestemd moeten worden voor de Suri naamse voetbalbond, die van deze gel den een oefenmeester wil betalen. Hoewel het bestuur van de KNVB zich nog niet over dit voorstel heeft uitge sproken, kan nu reeds worden gezegd, dat de kans op een dergelijke ontmoe ting uiterst gering is aangezien het pro gramma van de Nederlandse voetbal lers toch al overladen ls. Bordeaux, 17 juli. De Tour de France is dit jaar beslist een onfortuin lijk evenement. Directeur Jacques Goddet kijkt som ber, omdat de oplage van het organiserende blad L'Equipe eerste dagen. Halverwege de ronde waren de coureurs aan de subtropische omstan digheden. gewend geraakt. Het bleek funest toen zij aan de Pyreneeënërltten begon nen. Hoog in de bergen heer ste een verkrampende koude en vrijwel alle renners wer- Alle ploegen worden door de kwaal geteisterd. Van de Nederlanders bijvoorbeeld heeft Piet van Est de nacht in St Gaudens nauwelijks bijzonder goed in de door hen opgebouwde theorie passen. Want. nietwaar, het was Juist de Franse ploeg die overi gens voortdurend tot een hij de moeilijke rit over de spanning waarop uiteindelijk toppen van de Tourmalet, de ver beneden het gewenste aantal blijft, de volgers kla gen omdat de strijd nauwe lijks meer een boeiend ele ment bezit en bovendien de telefoongesprekken vaak langdurig uitblijven en de renners rijden nog steeds met een vermoeide, verbitterde trek om de mond. Na de ver- ERFENIS VAN DE HITTE IN DE EERSTE DAGEN een reactie moest volgen welke werd getroffen. Alle renners van Bidot's formatie werden immers naar een gro te achterstand gereden, alleen Anquetil en Darrigade niet. Het is zo pijnlijk om aan de lezers te vertellen,.dat de na- tionalen eenvoudig een slech te dag hadden den er tijdens de snelle da lingen door bevangen. Al in de etappe naar Ax-les-Ther- mes begreep dokter Dumas wat dreigde. Hij poogde het schrikkingen van de hitte is onheil te keren door op de er namelijk opnieuw iets dat hun krachten sloopt. Dokter Dumas, de arts van de tour, toppen van de cols aan de renners enkele kranten te geven, die zij als elfsteden- werd in de laatste dagen tochtrijders onder him truien regelmatig via de radio in het konden stoppen. Maar het peleton geroepen. Reeds na was al te laat. Het enige wat De ziekte is een erfenis extra hoeveelheid heeft in- Soulor en de Aubisque. Van morgen stapte hij opnieuw zonder enig initiatief op de fiets. Frans chauvinisme. Alle ploegen, schreven wij en daarom is het uiterst te leurstellend, dat de Franse pers in ophefmakende artike len de deblficle van de na tionale equipe in de rit naar over de provincialeweg in de richting Wassenaar, daarna rechts af naar Was- senaarse Slag tot hotel Duinoord en weer over het rijwielpad in de richting Kat wijk. Daar voerde de ronde over Driep- lassenweg, Parklaan, Duinrustplein, Randweg, Nieuwe Duinweg en Provin ciale weg in de richting Molenblok en vervolgens als in de eerste etappe naar het vliegveld terug. Weer was het stralend weer, toen de renners aangetreden stonden voor deze tijdrit, waarvoor de renners met tus senpozen van 30 seconden vertrokken. Als eerste startte chauffeur Bombeek, de winnaar van de eerste etappe. Het was hem als het ware aan te zien. dat de gele trui hem wat onwennig om de schouders zat. Immers, aller ogen waren op hem gericht als de grote man van de eerste dag en de verantwoording ge voegd bij de krachtsinspanning, die op de eerste dag van hem gevergd was drukte hem blijkbaar zwaar. Na hem volgden Bos. Kuypers enz. in de volg orde zoals zij dinsdagmiddag geklasseerd waren. Uitstekend gevecht. Vanzelfsprekend kregen de toeschou wers langs de weg niet het spectaculaire van een massale groep te zien. Een tijd rit is een gevecht van heel ander kali ber, waar het op eigen innerlijke kracht aankomt, een gevecht van uitstekend Pau poogt te verklaren met mate last hebben De artikelen zijn een uiting van ongegrond chauvinisme, want zij suggereren, dat de buitenlandse renners en de HVHHHHI regionalen niet in dezelfde rijden van achterkomers tegen verbe- van de grote warmte i de kwaal. „Slechts twee man zijn nog fit", jammeren de bladen, „Anquetil en Darri gade". Het zijn de namen, die te. Dat is beslist in strijd met de waarheid. En daarom er geren velen zich aan dit Franse chauvinisme. ten verzet van voorrijders. Dit gevecht ontspon zich al dadelijk tussen de drie koprijders. want Kuypers, als no 3 ge start, bleek er deze keer zin in te heb ben. Langzaam maar zeker liep hij iets van de achterstand op zijn twee voor gangers in en dit gevecht groeide steeds meer uit naar een magistrale rit van de uitstekend zittende Kuypers. De weten schap. dat de eerste plaats in deze tijd rit-etappe voor hem ook de eerste plaats In het algemeen klassement betekende, zette hem aan tot onverbiddelijk door zetten en volhouden en inderdaad slaag de hij erin aan de kop te komen, het geen onvermijdelijk enige inzinking bij Bombeek ten gevolge had. Eenmaal aan de kop reed Kuypers een magistrale rit door het fraaie landschap in en aan de voet der duinen en met grote voorsprong kwam hij als eerste over de finish Ware er in een tijdrit een premie voor de meest-strijdlustige renner mo gelijk, ongetwijfeld zou Kuypers deze verdiend hebben. De prijs voor de grootste pechvogel ging naar serg. ma joor Egeraat, die tot driemaal toe van zijn rijwiel moest verwisselen Uitslagen en klassementen Het etappe-klassement werd aldus: 1. Kuypers 36.19 (met bonificatie 35.19); 2. Kalkman 36.47 (met bonificatie 36.17); 3. Wormhoudt 36.53; 3. Anink 37.18; 5. Bos 37.18; 6. Abbenhuis 37.22; 7. Hak kaart 37.38; 8. Poelman 37.42; 9. C. D. Pieterse 37.42; 10. Blom 37.44. Algemeen klassement: 1. Kuypers 1.34.5'; 2. Abbenhuis 1.36.26; 3. Bombeek 1.36.46; 4. Anink 1.36.52; 5. Bos 1.36.52; 6. Hakkaart 1.37.12 7. Poelman 1.37.26; 8. Zwart 1.37.26; 9. Buis 1.37.29; 10. Keg ge 1.37.31. Dagploegenklassement: 1. Eroba 1.51.23 2. Squadron VIII 1.53.52; 3. Neptunus 1.54.17; 4. Onderofficieren 1.54.58 5. 6x9 (Fotodienst) 1.56.03. Algemeen ploegenklassement: 1. Ero ba 4 49 05; 2. Squadron VIII 4 54.44; 3. Neptunus 4.56.46; 4. Onderofficieren 4.57.12; 5. 6x9 5.00.38.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5