F Buffetjuffrouw Werkmeisje De Snorrende Snor Adverteren doet verkopen Nijmeegse Vierdaagse met .Operatie Centraal' MAASDAM'S slagerijen Jongeman K.N.M.C. houdt rallye en Zuiderzeewedstrijd 24-29 juli Paviljoen „De Brasem" aanleghaven Commissaris der Koningin bezocht Hoogmade en Woubrugge VLEES VLEES Telefoontjes worden dagelijks aangenomen DONDERDAG 18 IULI 1957 DE LK1DSE COURANT Van 24 tot en met 29 juli a.s. zal de Kon. Nederlandse Motorbootclub een rallye en een Zuiderzeewedstrijd op de Zuiderzee houden ter afsluiting van de herdenking van het 50-jarig bestaan, welke op 21 februari jl. reeds op be scheiden wijze plaats vond. In een gisteren in paviljoen „De Bra sem" te Oudewetering gehouden pers conferentie lieeft de voorzitter van de K.N.M.C., de heer D. H. Reiners, een en ander medegedeeld over het werk van de K.N.M.C., die haar leden over het gehele land verspreid heeft en er daar om langzamerhnad toe is overgegaan op tal van plaatsen bij grote rivieren en op meren en plassen aanleghavens in te richten, waar de leden van tal van faci liteiten kunnen profiteren. Doör de aansluiting bij de U.I.M. (Union Internationale Motonautique) kan de K.N.M.C. voorts in heel het land nationale of internationale wedstrij den uitschrijven, waarvan die in de vol gende week een uitvloeisel zijn. In de loop der jaren heeft de K.N.M.C. reeds verschillende rallye's gehouden, om de motorbootsportliefhebbers in het buiten land gelegenheid te geven nader met ons land kennis te doen maken en tal van buitenlanders hebben aan die sport evenementen meegedaan. Jammer genoeg zijn de moeilijkheden van financiële aard in Engeland en België op het ogenblik zeer groot, maar desondanks hoopt het bestuur op een vijftiental deelnemers van over de grenzen. Reeds 4 Engelsen en 4 Duitsers schreven in en men ver wacht ook uit België nog wel enkele inschrijvingen. In het progfamma* voor de rallye staat, dat de deelnemers, die onder log boek varen, zich op 24 juli vóór 17 uur bij paviljoen „De Brasem" te Oude wetering moeten melden, waar de log boeken op het aldaar gevestigde secre tariaat moeten worden ingeleverd. De volgende dag 25 juli wordt per touringcar een tocht naar Noordwijk ge maakt, waarna de deelnemers op 26 juli des morgens om 9 uur via Alphen aan den Rijn, het Aarkanaal, de Drecht LWV-AZC II 2—0. In deze ontmoeting deed AZC zijn sportieve plicht door LWV prima partij te geven en niet zonder meer zich een nederlaag te laten toedienen. Ook LWV deed alles wat mogelijk was Toen K. Stokkel tegen de paal schoot kon J. Jongeleen een fraai doelpunt scoren (10). Na veel heen en weer gezwem, ging een AZC-speler naar de kant en nadat LWV een strafworp had gemist, kon P. Dool toch inschieten (2—OV. I-n de,tweede helft eenzelfde spelbeeld met beide doelen om beurten in gevaar,' maar ondanks dè vele aanvallen van beide ploegen, bleef de stand onveran derd. LWV zal een beslissingswedstrijd spe len tegen B. Z. en P. C. voor het kam pioenschap. en de Amstel naar Amsterdam zullen begeven, waar vrijdagmiddag een rond tocht door havens en grachten zal wor den gemaakt, aangeboden door het ge meentebestuur van Amsterdam en des avonds de prijsuitreiking van de rally avonds de prijsuitreiking van de rallye zal worden toegekend voor het verst ko mend jacht, het jacht, dat de langste gepasseerd, voor het jacht met het best bijgehouden logboek, voor het kleinste jacht, dat meer dan 200 km heeft af gelegd, terwijl er voorts nog prijzen zul len zijn voor bijzondere prestaties. Voor de op maandag 29 juli op de Zuiderzee te houden wedstrijd is als wisselprijs het zilveren schip beschikbaar, het vorig jaar gewonnen door de heer A. Tas uit Hilversum. Deze wisselprijs is bereids gewonnen door deelnemers uit Enge land, Duitsland, België en Nederland. Na afloop van de Zuiderzeewedstrijd kan men zich aansluiten voor een tocht naar de IJsselmeerdijken met bezoek aan Lelystad en vervolgens de mooie Friese meren bezoeken. RECHTZAKEN BILJARTBALLEN MEEGENOMEN. In de nacht van 20 op 21 febr. j.l. reed er vanuit Noordwijk in de rich ting Den Haag een grote personen auto met een aantal vrolijke jonge mannen. Ze wilden wel eens een avondje gezellig uit. Onder hen was ook een 25-jarige landarbeider uit Noordwijk en deze stond terecht voor de Haagse politierechter. Het gezel schap was n.l. terecht gekomen in een Haagse nachtbar en er waren nogal wat borreltjes genuttigd. Verd. had er blijkbaar zelf ook teveel op, want in beschonken toestand nam hij drie biljartballen mee, totaal ter waarde van 60. De verdachte verklaarde nu voor de rechtbank, dat hij niet had gewe ten hoe hij aan de ballen kwam, maar twee getuigen ook deelnemers aan de nachtelijke tocht verklaarden dat verdachte van plan was de bal len te verpatsen aan een caféhouder in Noord wij kerhout. Verdachte zelf zei, dat hij de ballen onderweg aan een taxichauffeur had gegeven, die naar Den Haag ging, met de vraag of deze ze weer naar de eigenaar terug wilde brengen. De politierechter geloofde niet veel van één en ander. De officier van Justitie eiste een week voorwaarde lijke gevangenisstraf, een boete van 30 of zes dagen en een proeftijd van drie jaar. HEIER ZOCHT RUZIE. Voor de Haagse politierechter stond terecht een heier uit Alphen aan den Rijn. Hij had omstreeks eind augustus van het vorige jaar ruzie gezocht met een Belg. Getuigen ver klaarden, dat de Belg een aardige vent was, waar je gezellig mee kon praten. Ze begrepen niet dat de ver dachte ruzie met de man had gekre gen. Toen ze uit het café kwaipen, zou verdachte de Belg hebben aange pakt en hebben gestompt en gesla gen, terwijl hü later met een mes in de hand was aangetroffen. Hij zelf zei, dat dit het mes van de Belg was, dat hij hem afhandig had gemaakt. Het klonk allemaal nogal fantas tisch en de man werd veroordeeld tot een boete van 40 of acht dagen. Het ministerie van buitenlandse zaken deelt het volgende mede: De Spaanse regering heeft besloten aan Nederlanders, die zich tijdelijk haar Spanje wensen te begeven» on der handhaving van de geldende ta rieven visa te doen verstrekken, die recht geven op een onbeperkt aan tal reizen gedurende één jaar. De duur van ieder verblijf op Spaans grondgebied mag een periode van drie maanden niet overschrijden. Aan groepen Nederlandse studen ten, die voor wetenschappelijke doel einden bezoeken aan Spanje bren gen, zullen na een daartoe strekkend verzoek van universitaire zijde door de Spaanse ambasade en consulaten t.z.t.kosteloze visa op collectieve paspoorten worden verstrekt. Van Nederlandse zijde zal een overeenkomstige handelwijze gevolgd worden bij de visumverlening aan Spaanse onderdanen. Onzuiver bloed veroorzaakt üw Bhoumatlaehe Pijnon. Kruschen xnivert dat bloed en jaagt so die pijnen eruit. Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nauwelijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mensvief, vitaal! Jaren vallen van U af en ge ziet 't leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of dro gist levert U Kruschen graag. Advertentie ,Een nat tot weerziens" Zowel voor Woubrugge als Hoog made was het gisteren een bijzondere dag, toen voor het eerst sinds 1913 een commissaris van de koningin een officieel werkbezoek bracht aan de gemeente. Er werd dan ook druk ge vlagd en vele ingezetenen waren op de been om de hoge gasten te ver welkomen. Om 10 uur arriveerde mr. J. Klaa- sezs met zijn echtgenote, vergezeld van de waarnemend kabinetschef, de heer J. C. Sillevis, voor het raad- huis^ waar hij werd opgewacht door burgemeester J. C. van Wageningen en de beide wethouders H. Bank en B. Heenk. De 10-jarige Gerry van 't Wout bood mevrouw Klaasesz bloe men aan, waarna in het raadhuis een bespreking plaats vond met het col lege van b. en w. en later met de raadsleden. In de morgenuren werd Hoogmade bezocht. Vanaf een punt op de Bos- kade namen de gasten de werkzaam heden aan de nieuwe rijksweg 4a in ogenschouw en bezichtigden vervol gens de uit 1090 daterende boerderij van de heer H. J. van der Meer. Per boot bereikte men via de J$uid- zijdervaart de dorpskern, waar de hoge bezoeker zich met één slag bij de jeugd populair „wist te maken, daar de aldaar opgestelde leerlingen van de r.-k. parochieschool voor dë rest van de dag 'vrijaf te geven. Nadat men de koffie had gebruikt ten huize van wethouder Bank, werd de politiepost annex brandweergara ge bezichtigd. Dit jaar zullen voor de eërste maal alle deelnemers van de land- en luchtmacht en de buitenlandse militai ren centraal verzorgd wor den en wel door het Nijmeeg se garnizoen, dat deze ver zorging de „Operatie Cen traal" heeft genoemd. Dit betekent, dat de 8400 binnen- en buitenlandse mili tairen. die van 23 tot en rnet 26 juli aan de Vierdaagse deelnemen, voor, tijdens en na de marsen centraal wor den verzorgd. De eerste er varing in deze groots opge zette verzorging verkreeg het Nijmeegse garnizoen het vorig, jaar, toen het de bui tenlanders en de luchtmacht, totaal 2000 militairen onder zijn hoede had. Nu de cen tralisatie is doorgevoerd en ook de landmacht erbij be trokken is, is het aantal te verzorgen militairen vervier voudigd. De leiding van „Operatie Centraal" berust bij kapitein M. A. Spring en luitenant J. E. H. Schroeber, maar uiteraard zijn de werk zaamheden verdeeld over verschillende secties,o.a. voor geneeskundige verzorging, distributie, verbindingen, mo tortransport. leidingcentrüm, inlichtingen en verzorging materiaal en emballage. Dat de „Operatie Centraal" vooral economisch -van be lang is. blijkt wel uit de cij- de Nederlanders, de leden van de vrouwelijke afdelin gen van de Israëlische en de Engelse legers, de Milva's en de Luva's voortreffelijk in geslaagd. Want het gewone garnizoen Nijmegen wordt ondergebracht in een tenten kamp op Heumsoord tege- LEIDSE KOKSCHOOL helpt bij de voedselvoorziening van 11000 mensen fers voor het vervoer. Voor de transporten waren het'vo- rig jaar, toen elk onderdeel' zelf voor de verzorging zorg de, vier a vijfhonderd auto's nodig. Nu heeft men er niet meer dan negentig nodig. Hulsvesting. Verantwoordelijk voor de huisvesting is adjudant A. Betman. Hij heeft alleen al voor wat de buitenlanders betreft voor 1900 man, 1000 meer dan het vorig jaar, on derdak moeten verzorgen. Hij is daar voor allen, dus ook lijk een oefening voor du manschappen zodat de ka zernes vrij zijn voor de Vier- daagsedeelnemers. Bovendien heeft men in de stad, dank zij de medewerking van ge meente- en schoolbesturen de beschikking gekregen over 38 legeringsgebouwen. personeel, voeden. Hij krijgt daarbij hulp van 60 man van de militaire Koksschool uit Leiden. Elke dag moeten er 36000 boterhammen worden gesmeerd en belegd. Er wer den 60.000 eieren ingeslagen en 40.000 kg. aardappelen. Er zal ongeveer 30.000 liter melk nodig zijn. Voor het middag eten en dat zal geen stamppot zijn zijn duizen den gamellen beschikbaar en natuurlijk ook grote drink vaten. Het ontbijt en de mid dagmaaltijd worden per auto's naar de verschillen de legeringsplaatsen gebracht De lunchpakketten worden uitgereikt bij de grote rust tijdens de mars. Voor die rust zijn speciale terreinen voor de militairen aangewezen langs de vier parcoursen. Ook voor de kleine rust -zijn er voor de militaire deelne mers twee speciale terreinen. Mevrouw Klaasesz die hiervoor o.a. bezocht het consultatiebureau van het Wit-Gele Kruis in café Van der Ploeg, de r.-k. kleuterschool en de klompenmakerij van de heer Vrees wijk, toonde hier vooral belangstel ling voor de verrichtingen van de politiehond Nero, eigendom van op perwachtmeester J. Been. Ir. J. Wever van de Rijkswater staat gaf in de directiekeet een over zicht van de stand van zaken bij de aanleg van rijksweg 4a, waarna het gezelschap scheep ging en via de Does en de prachtige Wijde Aa em- barkeerde op de jachtwerf van de heer G. van Wijk in Woubrugge. Ook hier toonden de hoge bezoekers veel belangstelling voor de aanwezige jachten en de prestaties van de heer Van Wijk op watersportgebied. Na een lunchpauze in de ambts woning van de burgemeester, stond een bezoek aan de dorpskern Wou brugge op het programma. Ander maal oogstte mr. Klaasesz succes bij de leerlingen van de Chr. Nat. en Openbare scholen, die juichend huis waarts renden. In de uit 1653 date rende Ned. Herv. Kerk gaf architect Van der Sterre uit Leiderdorp uitleg over de onlangs verrichte restauratie aan dit fraaie bedehuis. De brand weergarage en het Gemeentemuseum trokken eveneens de belangstelling, evenals de tuinderij van de heer C. van der Eyk en de boerderij van de heqr L. Ponker met de moderne •loopstal aan de Woudsedijk. Mevrouw Klaasesz zat inmiddels aan bij een door mevrouw Van Wageningen ge presideerde vergadering van de Fe deratie van Vrouwenverenigingen in het Groene Kruisgebouw; ook bracht zij een bezoek aan het Oudelieden- tehuis. Om ruim 4 uur waren circa 80 vertegenwoordigers van alle lagen en groepen der ingezetenen bijeengeko men voor een ontvangst in Het Oude Raadhuys. Hier arriveerden de gas ten per boot, na een korte rondvaart over de Braassemermeer. De burge meester sprak zijn grote voldoening uit over het door de plaatselijke tuin ders samengestelde mozaïek van groente en fruit op het podium. Ook producten van de veehouders en land bouwers lagen hier kleurrijk tentoon gesteld. De commissaris sprak nog een kort dankwoord en hoopte uit een nader contact met de aanwezigen te ver nemen, wat er alzoin de gemeente omging. Het was hem echter onmogelijk eens in de vier jaren alle 172 gemeen- Tijdens zijn werkbezoek aan de ge meente Hoogmade bezichtigde mr J. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland de boerderij van de heer H. J. v. d. Meer, welke boer derij dateert uit 1690. ten in de provincie te bezoeken, xoals oude instructies voorschrijven. Hierna begaf spreker zich op on gedwongen wijze onder de aanwezi gen, die geheel openhartig hun pro blemen, klachten of wensen tot uiting konden brengen. Bij het vertrek werd mevrouw Klaasesz nog een fraaie fruitmand met inhoud aangeboden. Toen de hoge gasten tenslotte instapten, spo ten de vrijwillige brandweercorpsen van Hoogmade en Woubrugge een watergordijn over de Woudwetering, hetgeen een fraaie aanblik opleverde. Luitenant Hermans, die de levensmiddelenvoorziening onder zijn beheer heeft, moet elke dag ongeveer 11000 men sen: wandelaars, helpers en (43* J. Filippo Hzn. TANDART% AFWEZIG Voor spoedgevallen zijn de tandartsen J. de Bruyn en R. Schreuder bereid waar te nemen, uitsluitend op de spreekuren. FANTASTISCH die prima kwaliteiten voor zulke lage prijzen. NU REEDS: Prima RUNDERLAPPEN 1.50 MAGERE RUNDERLAPPEN 2.— SOEP- of HACHEEVLEES 1.60 KARBONADE klein beentje 1.90 SPEKLAPPEN doorregen 0.70 MAGERE SPEKLAPPEN 1.20 DIK VET ROOKSPEK 0.90 200 kt. Ham 98 ct WPrKPrri .„.„a U00 Jtr- Plockworst samen 200 kt. Pekelvlees 90 ct S WEfcRKttLAMta j 100 gr peke|vlecs 93 ct 3 pakjes prima MARGARINE 90 ct. 500 gram ROOKWORST 1.25 GEACHTE CLIENTèLE: onze zaak STEENSTRAAT 20 is deze week wegens vakantie GESLOTEN. Onze zaak HAARLEMMERSTRAAT 216 is GEOPEND Wij vragen voor onze LUNCHROOM Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de- afd. Personeelszaken, 4e etage. YHOOVI A Kan geplaatst worden 16 tot 19 jaar, voor lichte magazijnwerkzaam heden. Sollicitaties bij: Fa. J. v. d. Stok Breestraat135 EXTRA RECLAME WIJ GEVEN VOOR VRIJDAG EN ZATERDAG 500 gram Lappen en 250 gram Rundvet voor.1.25 500 gram Klapstuk lappen en 250 gram Rundvet 1.40 500 gram Riblappen en 250 gram Rundvet 1.601.70 500 gram Borst- en Lendelappen en 250 gram Rundvet 1.801.90 500 gr. Rosbiefstaartstuk en 250 gr. Rundvet 2.002.10 500 gram Gehakt h.o.h. en 250 gram Rundvet 1.10 500 gr. mooie Lappen v.a. 1.10 - 1.20 - 1.30 - 1.40 - 1.50 500 gram mooie Rosbief, vanaf1.70 - 1.80 - 1.90 Onze heerlijke Palingrookworst 0.90; by 2 pond 1.70 Rookvlees 0.45 Brede Rookworst 0.20 Pekelvlees 0.35 Rookworst 0.20 Gebraden Gehakt 0.25 j Alles per 100 gram DIT ALLEEN BIJ: N. Zwetsloot, Morsstraat 26 Tel. 26529 Wij vragen voor onze HUISHOUDELIJKE DIENST Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afd. Personeelszaken, 4e etage

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3