Wc Sbj imbsod Duinstreek f5LWTÜGAT K m f* itoq, (L Blijf meester De jonge renners tonen zich al volleerde tour-rijders Twee leerkrachten namen afscheid van ambachtsschool Haagweg Scherp Kindercircus „Knikkebeen" Mulo-examens te Leiden Wielerwedstrijden te Zoeterwoude DONDERDAG 18 JULI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 LANTAARNPAAL VIEL OMLAAG Rad van Avontuur, schiettenten, werptenten, speerwerptenten en vlieg De 27-jarige bouwvakarbeider D. tuigtenten zijn, 's Avonds kan er ge H. uit Leiden reed gistermiddag bij danst worden, de nieuwbouw aan de Montgomery- straat met een motorwagentje tegen een lantaarnpaal op met het gevolg, dat de glazenu bol omlaag viel. Leidse misdienaars voetballen. Alle Leidse misdienaars, dat zijn er kreeg de scherven op het hoofd en ongeveer 120, houden zondag a.s. op liep verwondingen op aan hoofd en het voetbalveld van het Philosophi- kin. De E.H.D. brachtr hem over cum een voetbaltoernooi, waarvoor de naar het Academisch Ziekenhuis. Tuinhuis' „Westerkwartier". Zaterdag 20 juli geeft de speeltuin vereniging „Westerkwartier" op de speeltuin Ten Katestraat een grote tuinkermis. Op de tuin zullen een deken van Leiden 'n wisselbeker heeft geschonken. Dit is een novum voor katholiek Leiden. Het toernooi duurt van 1 tot 6 uur nam. Burgerlijke Stand Geboren: Abraham Jacobus, zn. v. C. Huisman en G. T. Mollers; Eli sabeth, dr. v. G. Noort en E. Rijns- burger; Johannes Hermanus Jacobus, zn. v. J. Verhoog en M. C. E. Kienjet Nicolaas Philippus, zn. v A. Ravens- bergen en M. M. Hasselo; Wilhel- mina, dr. v. J. J. de Wekker en J Overdijk; Cornelia, dr. v. W. P. Hols- wilder en C. van Slingerland; Robert, zn. v. J. J H. van der Voort en W. J. Gijbels. Gehuwd: C. Bakker en E. K. Sauër. Overleden: J. A. Zoet, dochter, 25 jr.; J. H. Duindam man, 86 jr.; M. v. Schie, echtgenote van: J. P. de Groot, 80 jr.; P. Rietbergen, echtgenote van; J. Ligt voet, 69 jr.; M. F. de Keuning man, 61 jr.; M. M. Oostveen, echtge note van: H. de Vroede, 57 jr. Leidse Agenda Aqua-Hortus. Oranjerie. Hortus Aquarium-tentoonstelling. Tot 28 juli. Dagelijks van 10 uur voorm. tot 10.30 nam. DONDERDAG, 18 JULI. Diploma-uitreiking geslaagden. R.K technische school „Don Bosco". Boer- haavelaan, half acht nam. ZATERDAG, 20 JULI. Leidse Reddingsbrigade, Prestatie tocht reddend zwemmen. Demonstra ties. Nieuwe Vaart, 3.30 uur nam. Dienst der apothekenDe avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek „Douza", Douzastraat 21, tel. 21313; Apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek „Oegstgeest", Wil- helminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLING Romantiek en bloemen Van der Werffpark, dagelijks van 10 uur v.m. tot 11 uur nam. Tot en met 14 aug. Aqua Hortus Oranjerie Hortus Botanicus, dagelijks van 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Tot en met 28 juli BIOSCOPEN De films in de week van 12—19 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: Lido: Luxor: „La Strada", 18 jaar. „The wrong man", 14 jaar. „De man, die nooii be stond". 14 jaar. „In de bus van Coronado", alle leeftijden. „Rock around the clock", 14 jaar. Mej. G. W. M. van Hameren, al hier, slaagde op het internaat ,,'t Haventje" te Tilburg voor het examen Kleuterleidster. Leidse verkenners naar de Jamboree Ook Leidse verkenners zullen deel nemen aan de Jamboree in Engeland. Onder hen zijn Luciano Spadon en Harry Schrama van de St. Leonardus- groep en Freek Diemei en Joop Nag- tegaal van de St. Lode wij ksgroep. Dertig juli a.s. om half vier stappen zij in Hoek van Holland op de Har- wichboot „Mecklenburg"; zij zullen in ieder geval op tijd in Sutton Cold- field zijn, waar de jamboree op 1 augustus a.s. door de hertog van Glou cester, de president van The British Boy Scouts Association geopend zal worden. Een rijk programma van sport en spel staat de jongens te wachten; 3 augustus a.s. bezoekt koningin Elisa beth het kamp; de Nederlanders zul len een dagprogramma verzorgen. Van de gebeurtenissen in Sutton Coldfield' zullen wij geregelde repor tages van een eigen medewerker pu bliceren. LISSE over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabietten BEaain2333cziEaaiiii Advertentie. SASSENHEIM Muziekuitvoering. Zaterdag a.s. 20 juli zal de R.K. Muziekvereniging „Adest Musica" een concert geven op het muziekpodium aan de Park- laan. Aanvang van het concert 8 uur namiddag. Het programma luidt als volgt: 1. Adest Musica-mars, C. v. Gent; 2. La Montagne d'Argent, ouverture, G. Godenne; 3. La Grappe d'Or, fantai- zie, A. Delberg; 4. Rosetta, wals, P. B. Bisselink; 5. West Kappellemars, P. de Rooy; 6. Bellatrix, ouverture, M. Caldero; 7. Een Schone Meimor gen, fantasie, P. B. Bisselink; 8. Mars Finale. Met de nummers 2 en 3 wejd op het nationaal muziekconcours te Moordrecht een eerste prijs behaald met 341 punten. Tot nu toe blijkt de belangstelling voor de concerten niet bijster groot te zijn. Toch zouden wij de inwoners van Sassenheim willen aansporen meer naar deze uitvoeringen te ko men luisteren. Het is werkelijk de moeite waard. ST0MPWIJK Personalia. Geslaagd voor Mulo A: Theo Boogmans, Nico v. d. Salm, Leni Venne. LEIDSE JEUGD-TOUR De derde étappe van de Leidse Jeugd-Tour werd voorafgegaan door een ploegentijdrit over 6 km. In bei de klassen won de Hoge Mors. Hierna startten de 3 klassen ieder apart voor een étappe van 12 km. De super-klasse gaf een nummertje vak werk weg in demarreren, afstappen etc. Dit kostte veel tijd maar was boeiend om te zien. Na 8 km liep Braggaar, gevolgd door Gottenbos weg, maar de strijd om de super-trui bleef achteraan even hevig doorwoeden. Uiteindelijk won Braggaar ver voor Gottenbos de étappe. Calzijn haalde weer 2 sec. van zijn achterstand op Slingerland in. In de A-klasse deed men aanvan kelijk ook aan hetzelfde spelletje, maar hier namen enkele mindere go den de leiding. Al rap probeerde Bakker hiervan gebruik te maken om een voorsprong te krijgen op de gele trui, maar deze volgde hem op de voet. 10 km lang bleef het gehele gezelschap bij elkaar, maar toen ging het zo hard dat het peloton wat lan ger werd. De „gele trui", prachtig gesteund door zijn ploegmaat Van Weizen kwam naar de kop. Aande wiel, Bakker en Winter roken lont en -gingen mede. Maar opeens schoot de „gele" v. Biemen weg en reed los voor het hele peloton, zijn derde overwinning tegemoet. Aandewiel De Ambachtsschool Leiden heeft die men ongetwijfeld in het organi- POTLOOD en GEEST No 530. Horizontaal: 1. rivier In O Azië, 6. vlug, 7. strookje, 8. maand van het jaar, 9. meisjesnaam, 10. doornachtige plant. Verticaal: 2. stopsel bij 't voegen van muren, 3. rijk aan ondervinding, 4. treurspel, 5. zijde van het voor hoofd. Oplossing morgenavond. Oplossing No 528. Horizontaal: 1. bark, 5. spek, 8. haastig, 11. appel, 13. beker, 15. sla, 17. Ee, 18. rem, 20. e.a., 21. era, 23. kamer. 25. stère, 27. deernis, 29. karn, 30. eden. Verticaal: 2. ah, 3. raak, 4. kaper, 5. sté, 6. pils, 7. eg, 9. spreker, 10. abeel, 12. maart, 14. eer, 16. Lee, 19. Marne, 22. Aser, 24. meid, 26. ten, 27. Da, 28. Se. gisteren afscheid moeten nemen van twee zeer geziene en gewaar deerde leerkrachten, de heer B. H. J. Heijdemann, adjunct-directeur en de heer A. N. Zekveld, leraar tim meren, die tezamen meer dan 73 jaar hun beste krachten aan deze school hebben gegeven. Het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd dwong hen afscheid te ne men. Dat dit vertrek slechts node wordt geaccepteerd, bleek overdui delijk uit de hartelijke wijze, waar op de beide leerkrachten gistermid dag tijdens een bijeenkomst in de school uitgeleide werden gedaan. De voorzitter van het schoolbestuur ir. J. J. G. van Hoek was de eerste, die uiting gaf aan zijn diepe waar dering voor het werk van de beide scheidende leraren. Beide zijn fyun loopbaan in de praktijk begonnen en kregen zo een gedegen basis voor hun arbeid aan de Ambachtschool Leiden, waaraan de heer Heijdemann in fe bruari 1920 begon en de heer Zek veld in mei 1921. Ook de heer Brilman richtte zich eerst tot de heer Heijdemann, die velen hadden leren kennen als de leraar, zoals men die zo gaarne ziet. Niet alleen bracht hij de leerlingen een grote technische vaardigheid bij,, hij gaf ze voor hun verdere leven veel meer mee. „U bent een man, waarmee je op de prettigste manier kunt samenwerken. U hebt gewerkt op een wijze, die u moest bevredigen, omdat het niet beter kon". Zich daar na richtend tot de heer Zekveld, zei de directeur: „Ook u hebt alles, wat u had in uw werk gegeven. Wij zul len uw gelijkmatig karakter en uw arbeid missen". Namens de leerkrachten en ook hen, die reeds van hun pensioen ge nieten, bood de heer Brilman de heer Heijdemann een paar stoelen aan en de heer Zekveld een radiotafel. Vervolgens nam de heer F. Vries, voorzitter van de afdeling Lei. den van de Bond van Leraren bij het Nijverheidsonderwijs, afscheid van deze „twee veteranen in het vak' UITBREIDING NOODSCHOOL R.-K. H.B.S. Vanwege de r.-k. H.B.S. is, met het oog op de plannen tot uitbrei ding van de noodschool, het verzoek gedaan om een groter-perceel te mo gen pachten. T.b.v. de school is thans in gebruik een terrein ter grootte van 60 bij 50 meter 3000 m2, terwijl volgens opgaaf van openbare werken in de naaste toekomst nodig is 87 bij 80 meter, of wel 6960 m2. Destijds is overeengekomen, dat per jaar 2,50 per m2 voor huur of pacht zou worden betaald en boven dien jaarlijks een bijdrage van 10 van de werkelijke kosten van bouw rijp maken. B. en w. menen, dat dezelfde con dities voor huur van het vergrote terrein kunnen gelden en stellen voor onder die voorwaarde tot ver pachting te besluiten. Fancy-fair aan de Beekbrug. Za terdagmiddag om drie uur zullen de deuren van het verenigingsgebouw aan de Beekbrug open gaan en dan zal de zweefmolen die op het speel terrein van de jongensschool staat opgesteld zijn eerste vlucht maken. De fancy-fair is dan begonnen. Twee dagen heerst er dan een kermis- stemming in en om het verenigings gebouw achter de kerk van de H.H. Engelbewaarders-parochie. Reeds maanden van te voren begon het da gelijks bestuur van de jeugdraad, be staande uit broeder-overste en de he ren D. v. Niekerk en J. Slobbe aan de voorbereidingen. Zij zochten dan contact met de besturen van diverse verenigingen van de parochie. Uit gaande van het standpunt: „Vele handen maken licht werk" weten ze elk jaar weer tientallen medewer kers om zich heen te verzamelen, die zich op allerlei gebied dienstbaar maken. Zo hebben b.v. het meisjesgilde in het afgelopen winterseizoen een col lectie schuimrubber-voorwerpen ver vaardigd, die ieders bewondering af dwingt. Het bedienende personeel in de zweefmolen bestaat uit een tien tal charmante dames uit „De Engel". Onder leiding van de heer C. Turn hout kan men ook weer een dansje maken in de open lucht. In de schiet-, touwtje-trek. en ballengooitenten kan men zeer aantrekkelijke prijzen bemachtigen zoals keukenuitzetten, koekoeksklokken, reistassen, thee serviezen, koffiemolens, scheerappa- raten. Als de hoge verwachtingen van de organisatoren uitkomen, zullen de penningmeesteressen en de manne lijke collega's van de vele jeugdver enigingen en instellingen er wel bij varen. LEIDSCHENDAM VOET IN GRASMACHINE. Toen op het gemeentelijk grasveld naast de St. Mariaschool het perso neel van de gemeente met een motor grasmachine aan het werk was, is de scholier W. P. met de voet tussen de machine geraakt. De knaap werd zo danig geraakt, dat een teen van de i voet werd afgemaaid. Hij is naar St. I voor deze schone p lgrimage blijft Antoniushove overgebracht. 'groeien. satieleven zou missen, de heer Heij demann om zyn scherpe geest en de heer Zekveld om zijn werk als voor zitter van het Sociale Fonds. Een boekwerk gaf uiting aan de dank, die in de verenignig gevoeld werd. De twee volgende sprekers boden de scheidende leerkrachten boekenbon- nen aan. Het waren de heren J. P. Zwanenburg namens de Vereniging van Oud-Leerlingen van de Am bachtsschool en D. de Hart namens de volleybalclub der leraren „Blijft Fit". Verder spraken nog de heer D. Scheer, namens „de houtgroep" en de nieuwe adjunct-directeur de heer Marks. Ten slotte voerden de beide ver trekkende leerkrachten, nog het woord. vNa dit officiële gedeelte hadden de aanwezigen, onder wie ook de heer J. C. van Schaik, wethouder van on derwijs, gelegenheid afscheid te ne men van de beide leerkrachten en familieleden, waarna men nog enige tijd in prettige sfeer bijeen bleef. Pelgrims uit Leiden en omgeving naar Den Briel 159 Bedevaartsgangers uit Leiden en "plaatsen in de omgeving, trokken gistermorgen met vier bussen van de Beestenmarkt te Leiden naar Brielle. De groep werd gevormd door 86 Leidenaars, 21 pelgrims uit Oud-Ade en Rijpwetering, 30 uit Voorschoten en deelnemers uit andere plaatsen uit de omgeving. Een heerlijk zomerzonnetje straal de over deze pelgrimage. In Den Briel droeg pastoor J. Th. van Bem- melen, uit Voorschoten, met assis tentie van pater O. L. M. H. Vermeu len O.F.M., en kapelaan A. P. Loos uit Warmond de plechtige H. Mis op. Pastoor Van Bemmelen hield een predikatie over het zielelijden van de martelaren, en hun voorbeeld voor de Christenheid uit deze tijd. Om kwart over twaalf vond de re liekenprocessie plaats, geleid door pastoor J. A. G. van Schalen O.F.M., pastoor van de Haagwegparochie, die op het martelveld preekte. Daarna vereerden de pelgrims de reliekwieën. 's Middags om half vier celebreerde kapelaan J. v. d. Stap plechtig sluitingslof, geassisteerd door pastoor P. L. M. Bakker O.S. Cr. van de Kruisherenkerk te Zoeter woude en kapelaan A. P. Loos. De gezangen werden op voortref felijke wijze verzorgd door het paro chiekoor van de Herensingelkerk, o.l.v. kapelaan H. de Jong, die zelf aan het orgel begeleidde. De pelgrims kunnen op een schone dag terugzien. Het is verheugend, dat dit jaar weer méér deelnemers waren dan het vorig jaar. Er bestaat goede hoop, dat de belangstelling luiden in de repetiteruimte van circus Knikkebeen. Commando's schallen, iedereen praat over zijn nummer. In een hoek schijnt de we reld op zijn kop te staan, want een hele groep artiesten staat daar op de handen. Weer ergens anders zien we een paar danspassen uitvoeren, waar even later druk over wordt gediscus sieerd. Er schijnt nog wat aan te man keren. Plots schiet er iets voor onze voeten weg, het blijkt een liliput-ar- tieste te zijn, die daar even verder als een tol staat te draaien. Knikkebeen, di' in vergelijking met de voorgaande jaren plots een stuk kleiner schijnt, staat druk te gesticu leren. Het lijkt erop dat hij ruzie heeft en zich klaarmaakt voor een fris bókspartijtje. Zijn partner schijnt soortgelijke intenties te heb ben, maar gelukkig ook dat behoort gewoon bij de repetities. Een en ander lijkt op een chaos en de toevallige bezoeker, die al dat ge roezemoes gadeslaat kan er maar moeilijk een repetitie uit halen. En toch is het dat. Over enige tijd zal dat alles wat nu nog een wirwar lijkt plots in geordende lijn aan den volke vertoond "'orden. Dan zal hopelijk de circustent gonzen va. een ander geluid, het klaterende applaus, dat de artiesten dankt voor hun prestaties, waar zij nu met zo'n grimmige ernst aan werken. Op 29 juli zullen de eerste voorstel lingen plaats vinde** en daarna ver volgens gedurende .veertien dagen. Het programma zal wederom sensatie wekken en de lachspieren losmaken. Komt het zien komt het meemaken, hooggeëerd publiek! De jonge arties ten rekenen op u, alsmede het R.K. Comité voor vacantiebezigheden voor de jeugd. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten li een exemplaar te doen toekomen. won de sprint voor Bakker en Win ters om de tweede plaats. Deze rit ging beduidend sneller dan de su pers. B-klassers. De B-klassers gingen van start alsof ze even een blokje om moes' ten. De groene trui-drager J. Kloos terman zat al rap voorin. Maar Brand met z'n witte pet goed te herkennen, volgde hem als een schaduw. Beur telings probeerden zr weg te lopen, maar zij hadden geen macht genoeg om alleen tegen het hele peloton te rijden. Ook v. d. Broek, die op de van Slingerland geleende fiets reed, deed verscheidene pogingen om weg te kon.en. Ook een rennertje in een geruite blouse, die echter zijn nummer on zichtbaar droeg, ging herhaaldelijk van de kop weg. Het peloton dunde van lieverlede tot 18 man, die als een trein op de finish afstormden. J. Kloosterman maakte de fout om zelf de sprint aan te gaan trekken. Hij kwam wel los. maar Brand, die zijn beurt beter had afgewacht, volg de en ging in één ren 10 m los van Kloosterman. Het verschil, plus de bonificatie was echter nog te kort om Kloosterman de groene trui te ontnemen. De tijd van de B-ers was echter nog sneller dan van de A- klassers. Daardoo. oefenden deze twee Levendalers een grote invloed uit op het A-ploegenklassement. Zij zijn n.l. beiden van Levendaal A maar persoonlijk B-ers. Levendaal won nu het ploegenklassement voor de Hoge Mors. Voor de „Stormvo gels" wordt het wel tijd, dat zii ook eens bonificatie halen, want dit is hun enige handicap. Het B-klassement voor de ploegen gaf dit keer de volgende uitslag: Oranje 42.30. Plan Noord 42.30, Ho ge Mors 42.30. Wegens de omvang van de klasse menten geven wij heden slechts de algemene klassementen op na deze derde rit. Hedenavond is de vierde étappe in Noordwijk a. Zee. Start en finish aan de Quarles v. Uffordstraat. Uitslagen. Algemene klassementen: Super: 1, B. Slingerland 1.32.42; 2. F. Calzijn 1.32.57; 3. W. v. d. Berg 1.33.54. Geheim klassement: 1. Pijnacker 11 pnt.; 2. K. Disseveld 9 pnt.; 3. W. Zaalberg 8 pnt.; 4. C. Janmaat 6 pnt.; 5. Winters 6 pnt. A-klassement: 1. J. v. Biemen 1.29.14; 2. H. Lindhout 1.31.58; 3. A. Steenvoorden 1.32.09; 4. K. v. Wei zen 1.32.14; 5. K. d. Niet 1.33.01; 6. M. Aandewiel 1.33.23; 7. W. v. Steen voorden 1.33.40; 8. J. Winters 1.33.49; 9. S. Bakker 1.35.08; 10. Barzilay 1.36.49; 11. Robijn 1.37.25; 12. Be- kooy 1.37.55. B-klassement: 1. J. Kloosterman 1.30.49; 2. Brand 1.31.12; 3. Vogelaar 1.32.09; 4. Leget 1.32.38; 5. v. d. Broek 1.34.08; 6. Westbroek 1.34.32; 7. W. Regeer 1.34.52; 8. W. Zaalberg dus 1.39.03; 11. Verhoeven 1.40.43; 1.35.06; 9 Faber 1.36.—; 10. Arnol- dus 1.39.03; 11. Verhoeven 1.40.43; 12. G. v. Rossen 1.40.55. A-ploegenklassement: 1. Hoge Mors 4.48.43; 2. Levendaal 4.53.19; 3. Stormvogels 4.56.49; 4. Oranje 5.05.31; 5. Plan Noord 5.08.05. B-ploegenklassement; 1. Plan Noord 5.05.40; 2. Hoge Mors 5.14.19; 3. Leidse Hout 5.21.48; 4. Levendaal 5.23.28; 5. Oranje 5.27.41; 6. Mare- dijk 5.31.17. Geslaagd voor mulo A: T. Questroo, O. J. Roseleur, J. Sna- terse, Haarlemmermeer; A. A. Schouls Leiderdorp; N. E. Stam, Voorscho ten, E. Roelofsen, idem; A. Roodnat, J. C. Karman, E. M. A. v. Elburg, W. H. P. M. Batelaan, Bodegraven; D. M. Versluis, Zwammerdam; J. W. Vroege, Bodegraven, E. J. v. d. Wei den, idem. Geslaagd met middenstandsdiplo ma: J. M. Mattheus, H. Neuteboom, J. E. van Rijn, Katwijk; C. E. M. Brouwer, L. D. Filippo, H. J. Grandjean, H. Kramer, Oegstgeest; E. J. J. Zilver- tand, M. M. Fakkel, W. Ziegelaar. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 18 Julij. Londen. Door het Hoogerhuis is het wetsontwerp tot wyziging van den Parlementseed, ten ein de aan de Israëlieten-zitting in het Parlement te kunnen ver schaffen met 173 tegen 139 stem men verworpen. Rome. De diligence van Mi laan is, op elf mylen afstand van die stad door 12 gewapende roo- vers dangehouden. De reizigers zyn in een korenveld gebragt en aldaar van hun geld en kost baarheden beroofd. Examens R.K. Mulo te Leiden Geslaagd voor mulo A: C. W. M. van Cleef; B. J. W. M. De- vilee; P. G. Maas; P. J. G. van het Hart, RoelofarendsveenJ. J. G. M Haverkamp, G. J. M. Jongmans, A. Krom, L. N. G. Groenewegen, C. H. M. Mentink; J. H. H. M. Mom, Lei derdorp; M. A. M. Nieuwenhoven; A. M. W. J. Opdam, Voorschoten; T. M. Peeters, Oegstgeest, E. J. M. van der Putten, idem; A. A. M. Sikking, Warmond; W. G. M. Sloos, M. M. H. van Rijn, Roelofarendsveen; C. W. v. d. Steen, C. M. Steenbergen, C. M. Verdegaal, Hazerswoude; C. G. H. Verlaag, E. M. Visser en T. Kruisman Waar geen plaatsnaam ip vermeld, is deze Leiden. Afgewezen 5 kandidaten. De Tour de France Hedenmiddag om 12 uur 10 is de Zwitser .Graeser als eerste gestart voor de 20e etappe, een individuele tijdrit over 66,3 kilometer van Bor deaux naar Libourne. Het parcours is zeer bochtig maar biedt overi gens geen bijzondere moeilijkheden. De renners starten met tussenpo zen van drie minuten. De drager van de gele trui Anquetil is het laatst aan de beurt. Marktberichten GOUDA, 18 juli, Kaas. Aanvoer 202 partijen. Notering eerste kwali teit 2.26 tot 2.33; tweede kwaliteit ƒ2.18 tot ƒ2.25; extra kwaliteit ƒ2.34 tot 2.58. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 17 jul. 1057 Bloemen Colvilleis 1636; Wir- rals Suprema 522; Liatrix 2652; Alstroemeria 3046; Scabiosa 16 33; Gladiolen 3060; Leeuwenbek ken 1025; Flox 1337; Lathyrus 326 per bos. Ornithogalium 810; Am. Anjers 27 per stuk. Groente Aardbeien 611.33 per 2V2 ons doos. Tomaten 26.0043.00; kropsla 5.0015.00; andijvie 7.00 13.00; bospeen 22.0031.00; breek- peen 10.0021.00; bloemkool 44.00— 53.00; rabarber 18.0026.00; aardap pelen 18.0019.00; blauwschokkers 46.0059.00; capucijners 33.00; tuin bonen 14.0021.00; dubbele stambo- nen 105.00135.00; snijbonen 195.00 260.00; snijbonen stek 100.00 145.00; augurken C 51.00—55.00; aug. D 41.00—42.00; aug. DA 48.00—50.00; aug. E 36.00; aug. CD 37.00 p. 100 kg. VINKEVEEN, 17 juli, Groente Andijvie 918; capucijners 6983; Kassnijbonen 166194; kroten 919 postelein 32—36; rabarber 1020; rode kool 712; spinazie 35; spits kool 1620; stambonen 90112; to maten 2644; tuinbonen II 1317; waspeen 1131 per kg; bloemkool 2756; komkommers 825; sla 3 10 per stuk; bospeen 1426; radijs 35; peterselie 23; selderij 214 ct. per bos. LEIDSCHENDAM, Eieren Aan gevoerd 39500 kipeieren. Genoteerd werd voor 1800 eieren no. 0 17.90 18.80; 3400 eieren no. 1 16.85—17.60; 6000 eieren no. 2 16.40—16.70; 10300 eieren no. 3 15.1515.65; 8600 eieren no. 4 13.2513.40; 2100 eieren no. 5 9.259.45; 6500 eieren no. 6 8.25 8.70; 800 eieren no. 7 5.907.35. Groente Komkommers A 25 29; B 2427; C 2126; krom per kg 2123; andijvie 721; tuinbonen 11 15; tomaten per bak van 12^ kg A 2.10—4.60; B 4.00—4.10; C 3.60—4.00; bloemkool A 3945; B 2328; prin- cessebonen 1.241.42 per kg; sla A 1113; rabarber 3744; spinazie Afgewezen 4 kandidaten. Geslaagd —32; postelein 24—31; rode bessen 23 kandidaten. 15762 per kg. Op de Oranjefeesten te Zoeterwoude werden wielerwedstrijden gehouden. Enige deelnemers en prijswinnaars van de jeugdgroep. V.l.n.r.: Jan van der Geest, Wim Janmaat, Mat Opdam en Jan Ballering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2