Koningin bezocht kamp voor invalide meisjes Landbouwers gaven mond en klauwzeer niet aan Nedt Bank verhoogt disconto WOENSDAG 17 JULI 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 6 Voor ieder een taartje Koningin Juliana heeft gistermor gen onverwachts een bezoek gebracht aan het jeugdhuis De Leemkule te Hattem, een vakantieoord van de stichting Het vierde prinsenkind. De Koningin was vergezeld van haar wnd. particulier secretaresse, mevrouw W. A. Repelaer van Driel geb. Van der Willigen. In het jeugd huis brengen thans 45 minder valide meisjes van 14 tot 21 jaar hun vakan tie door. Na een korte inleiding over het werk van de stichting door pastoor Apeldoorn bezocht de Koningin eerst de zwaar invalide meisjes, die bezig waren met knutselarbeid en musice ren. Uitvoerig onderhield zij zich met de hoofdleider van het kamp, ds. H. de Boer, met diens echtgenote en met de verzorgsters, leidsters en ver plegers,, die als vrijwilligers som migen reeds voor de tiende maal hun eigen vakantie opofferen om de kampen tot een hoogtepunt te ma ken in het leven van de zo zwaar ge troffen kinderen. Samen met de kinderen gebruikte de Koningin in de grote zaal van dit speciaal voor de minder, valide jeugd verbouwde kamp de broodmaaltijd, Is plastic verteerbaar? De directie van Ouwehands Dieren park te Rhenen stelt zich de vTaag of plastic verteerbaar is, nadat een leerlinge van de Prins Mauritsschool uit Delft met een sip gezichtje kwam vertellen wat haar was overkomen. Toen de leerlingen bij d.e twee olifanten kwamen, die binnen een af gebakende ruimte vrij kunnen rond lopen, wilde zij evenals de andere kinderen, de dieren op wat apenootjes tracteren. Daarom legde zij haar plastic tasje op de stenen muur, die de afsluiting vormt tussen het olifanten verblijf en de rest van het park. Eén van de olifanten, ELma, kreeg het tasje in de gaten en meende te begrijpen dat hier een lekker hapje voor haar was gedeponeerd. Zonder zich een seconde te be denken greep Elma het plastic tasje met haar slurf en bracht het naar haar mond. Enkele ogenblikken later waren tasje en inhoud verorberd. Sinds dit ongebruikelijke etentje vraagt de directie van het Dieren park ?ich af, hoe een olifantenmaag kans ziet, een plastic taspe, een wol len vest, een badmuts en een badpak alsmede een handdoek te verwerken. Mochten onverhoopt de opgepeuzelde goederen sterker blijken dan de in gewanden van ELma, dan zou dit een strop van 15.000 gulden betekenen. ERNSTIG Een 66-jarige invalide dame kwam maandagmiddag op een wegkruising te Haarlem met haar invalidewagen tje te vallen. Ze is met een hersen schudding en 'enkele gebroken rib ben in het Diaconessenhuis opgeno men. Het ongeluk gebeurde, toen het wagentje, waarin de dame gezeten was, omsloeg doordat de dames met te grote snelheid de bocht nam. GARNALEN SCHAARS EN DUUR. De garnalen, waarvan andere jaren omstreeks deze tijd van het jaar een voldoende aanvoer was, zijn thans schaars en duur. Vorige zomer nog draaiden vele duizenden kilo's gar nalen door en konden de vissers met moeite voor de geveilde hoeveelheden de minimumprijs ontvangen. Nu varieëren de dagprijzen van 2.402.75 per kilo. De aanvoer is daarbij te gering voor binnen- en buitenland. De Zeeuwse schepen hebben hun jachtgronden gezocht op het wad en op de Noordzee boven Ameland, om dat er in Zeeland vrijwel geen gar nalen meer gevangen worden. Ook onder Scheveningen zijn de vang sten slecht. De vissers van Wieringen gaan nog verder en werpen de netten uit onder de kust van Oostfriesland in Duitsland. gezeten tussen Henny Deuten (een elfjarig meisje uit Hollandsche Veld, dat aan spierverlamming lijdt) en Grietje Brouwer (een zestienjarige polio-patiëntje uit Leeuwarden). Na de maaltijd voerden zes kinde ren een lekespel op, getiteld Waar uit de mensen leren van Leo Tolstoi. De Koningin ontving van de zes tienjarige Lies Hebeis uit Ophemert, een oorlogsinvalide, drie door de kin deren vervaardigde ballen van vilt, bestemd voor prinses Marijke. Nadat zij alle kinderen op taartjes had getrakteerd vertrok de Koningin om ongeveer twee uur. MAATSCHAPPELIJK VALIDATIE - CENTRUM TE NIJMEGEN De r.-k. Stichting „Sterke Helpen de Handen", die reeds jaren ijvert voor de bouw, de inrichting en de instandhouding van maatschappelijke validatiecentra voor jeugdigen, heeft thans het landgoed „Klein Heumen" in de gemeente Heumen bij Nijme gen aangekocht. Het landgoed ligt vlak by de grote weg van Nijmegen naar Venlo, in de omgeving vtan de medische faculteit der universiteit en niet ver verwijderd van de bekende Sint Maartenskliniek. Het is de bedoeling t.g.t. in de op het terrein staande gebouwen een aanvang te maken met het B.L.O.- nij verheidsonder wijs aan r.-k. licha melijk gehandicapte jongens en meis jes. INKOMSTENDERVINGS VERGOEDING BU HERHALINGS OEFENINGEN. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Vliet, heeft aan de minister voor defensie schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1: Heeft de minister reeds een be slissing genomen op het vorig jaar door een werkgroep, op zijn verzoek, uitgebracht rapport tot invoering van een inkomstendervingsvergoe ding voor dienstplichtigen tijdens her halingsoefeningen? Indien dit nog niet het geval is, wanneer kan dan een regeling ter zake tegemoet gezien worden en wat zal, in hoofdpunten, de inhoud ervan zijn? 2. Heeft het beraad van de minis ter, waarvan hij gewaagde bij de be handeling van hoofdstuk 8a en 8b 1957, en dat betrekking had op de mogelijkheid om voor de dienstplich tigen, die hun eerste oefening ver richten, te komen tot een verdere verbetering van de kostwinnersver goeding, dan wel een uitkering in eens na afloop van de eerste oefen tijd, inmiddels tot een beslissing ge leid? Zo ja, welke is deze? Zo neen, kan zjj dan spoedig worden verwacht? In de bergstreek van Vipiteno, ten noorden van Bolzano, heeft een koe een gevecht op leven en dood geleverd met een konings-arend, die het op haar kalf gemund had. De roofvogel moest het onderspit del ven. De horens van de koe bleken machtiger te zijn dan de snavel en de klauwen van de vogel. Zware boeten geeist De kantonrechter te 's-Hertogen- bosch heeft een tweetal landbouwers uit Boekei tot geldboeten van resp. 500 en 300 veroordeeld, omdat zij geen aangifte bij de burgemeester van hun woonplaats hadden gedaan toen onder hun varkensstapel mond- en klauwzeer voorkwam. De ziekte is vermoedelijk ontstaan doordat uit België illegaal varkens zijn geïm porteerd. Zij ging over op het bedrijf van een buurman, toen deze een riek leende, waarmeede de besmette var kensstal was schoon gemaakt. Op dat bedrijf werd de ziekte door de amb tenaren van de veeartsenij kundige dienst ontdekt, waarna een verder onderzoek naar het eerstgenoemde be drijf leidde. Daar werden verscheide ne zieke dieren aangetroffen, terwijl er al drie gestorven waren. De verdachten, de eigenaar van de varkens en de boer bij wie ze gestald waren, beweerden, dat zij de ziekte niet aan de verschijnselen hadden kunnen ceonstateren. Het werd echter ter zitting opvallend genoemd, dat de boer, die anders steeds aangifte had gedaan van sterfgevallen onder het vee, deze varkens in stilte begraven had. Bovendien waren de verschijnse len zeer kenmerkend voor deze ge vreesde besmettelijke ziekte. Op de beide bedrijven moesten alle var kens, in totaal 145, worden afge maakt. De officier van justitie, mr. Van Mierlo, betoogde, dat de verdach ten die zichzelf in grote moeilijkhe den hebben gebracht, ook tal van an dere landbotiwers hebben benadeeld, omdat in gevallen als deze een ge bied met een straal van twintig kilo meter rond het besmette bedrijf vee, terwijl zij bovendien de gehele Nederlandse export in ernstig ge vaar hebben gebracht. Hij eiste tegen beide 500 boete, subsidiair honderd dagen hechtenis. BIJ INVOER Verhoging omzetbelasting Met ingang van 1 januari 1957 is, ingevolge de wet van 15 augustus 1955, de vrijstelling van omzetbelas ting voor suiker bij levering door de fabrikant en bij invoer vervallen. Deze wettelijke maatregel maakte de uitvaardiging nodig, op 28 maart j.l., van een Koninklijk besluit hou dende wijziging. Van de aanwijzing van goederen, /oor welke de omzet belasting bij invoer is verhoogd. Zo als dat in de wet op de omzetbelas ting is voorgeschreven is nu bij de Tweede Kamer een wetsontwerp in gediend tot goedkeuring van dit K.B. Van de geboden gelegenheid, zo deelt de minister van financiën in zijn memorie van toelichting mee, is ge bruik gemaakt om voor enkele ande re soorten goederen een verhogings percentage jp te nemen dan wel het daarvoor vastgestelde percentage te wijzigen. Deze aanvullingen en wij zigingen zijn het re ultaat van ter za ke ingestelde onderzoeken, die bo vendien aangetoond hebben dat in bepaalde gevallen tot een verlaging van het bestaande percentage kon worden overgegaan. De verhoging van de percentages voor de goederen, die suiker bevatten, is uit een oog punt van belastingopbrengst van wei nig belang. De overige wijzigingen le veren een meeropbrengst op van on geveer 1.000.000. De genomen Twee kampeerders in zee verdronken Gistermiddag zijn tussen Kijkduin en Monster twee kampeerders van het kampeerterrein „Ockenburgh", een Zweed en een Nederlander, in zee verdronken. Om 17.00 uur ongeveer, kwam een Zweed, die tijdens zijn vakantie op „Ockenburgh" kampeerde, bij het politieposthuis op de grens van Monster vertellen, dat hij zijn zwa ger, de 46-jarige monter B. O. A. Lindquist uit Kallingen, met wie hij in zee was gegaan, was kwijtgeraakt. Om 18.30 uur is het lijk aangespoeld. Kort daarna, omstreeks 19.00 uur, kwam een jonge Duitser, die even eens op „Ockenburgh" kampeerde, bij dezelfde politiepost met de mede deling, dat bij het baden in zee, zijn 19-jarige vriend, de Nederlandse bankwerker K. H. Kersten uit Del- brueck, Duitsland, verdwenen was. Hij wordt nog vermist. Met 1/2 procent wordt geblokkeerd voor export van maatregelen komen op het volgende OPENING PLESMAN-HANGAR OP SCHIPHOL UITGESTE' r». De opening van hangar 10, de groot ste hangar op Schiphol, gaat donder dag niet door. Deze hangar, die de naam draagt van de KLM-pionier Albert Plesman, zal in verband met het ongeluk van de „Neutron" pas over enige tijd officieel in gebruik worden genomen. Krachtens een bepaling van het Egyptische ministerie van financiën mogen Britse lijnvliegtuigen weer over Egyptisch gebied vliegen en in Egypte landen. neer: Suiker: met 1 percent verhoogd: schillen van citrusvruchten en cal- ciumlactaat. Met 1,5 percent ver hoogd: melkzuur. Andere goederen: met 3,5 percent verlaagd: naalden. Met 1,5 percent verlaagd: koolborstels. Met 0.5 per cent verhoogd: pedalen. Met 1,5 per cent verhoogd: dakpapier, sanitair, huishoudelijk aardewerk, wielen en platen uit papierstof. Met 2 percent verhoogd: fotopapier, glaswerk. Het 3 percent verhoogd: cacaoboter, car- boxymethylcellulose. Met 3,5 percent verhoogd: tegels en scharnieren. Met 4 percent verhoogd: mijnwagenbak- ken. Met 4,5 percent verhoogd: la- metta-guirlandes. Met 5 percent ver hoogd: rijwielen. Toeneming Nederlandse landbouw-mechanisatie Volgens mededeling van het cen traal bureau voor de statistiek is het aantal tractoren, dat bij de Neder landse landbouw in gebruik is, sedert mei 1955 wederom met ca. 15.000 is toegenomen. Het totale aantal landbouwtrac- toren bedroeg volgens de voorlopige uitkomsten van de mei-telling 1957 rond 60.000 stuks, tegen 45.000 in mei 1955 en 24.000 in december 1950. Dit betekent derhalve een toeneming met resp. 33 en 144 pet. Het aantal eigen tractoren van par ticuliere land- en tuinbouwbedrijven nam, vergeleken met 1955, het sterkst toe in de provincies Limburg (-(- 63 pet.), Noord-Brabant 46 pet.) en Gelderland (-f- 45 pet.). Er valt voorts een duidelijke ver schuiving waar te nemen van petro leum- naar dieseltractoren. De plaats van de benzinetractoren in het ge heel blijft vrijwel stationair. Zowel voor benzine- als voor die seltractoren blijkt algemeen een streven naar lichtere trekkers te be staan. Toeneming van de zwaardere trekkers komt met name bij de coö peraties voor. WAARSCHUWINGSSEIN VOOR FIETSERS TEGEN AANHANG WAGENS. De E.V.O. (Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie) deelt mede, dat de hoofdcommissie voor de normalisatie in Nederland gerêed is gekomen met het ontwerp voor een uniform waarschuwingssein, waar door wielrijders er op attent worden gemaakt, dat het hen passerende mo torvoertuig door een aanhangwagen wordt gevolgd, zodat zij niet zodra de trekkende auto is gepasseerd, den ken ruimte genoeg te hebben om naar links te zwenken, maar uiterst rechts blijven rijden tot ook de aan hangwagen is gepasseerd. Het ont werp zal binnen zeer korte tijd door het centraal normalisatiebureau openbaar worden gemaak De E.V.O. hoopt, dat de ontwikke ling zodanig zal zijn, dat het waar schuwingssein algemene toepassing zal vinden. Volgens het centraal bu reau voor de statistiek gebeurden er in de jaren 1953-1955 839 ongevallen, waarbij vrachtauto's met aanhangwa gens en wielrijders waren betrokken. 73 Ongevallen waren dodelijk, in 279 gevallen liepen wielrijders ernstig letsel op, terwijl bij 175 ongevallen fietsers licht werden gewond. Een deel van deze ongevallen geschiedde, doordat de wielrijders niet op de aan hangwagen bedacht waren. Dinsdagochtend is brand uitge broken in een gevangenis te Parijs, doordat de gevangenen hun matras sen in brand staken. Enkele uren eerder waren de bewakers voor 48 uur in staking gegaan. Volgens de jongste cijfers zijn door de overstromingen op het Phi- lippïjnse eiland Luzon 230 mensen omgekomen. Een duizendtal wordt vermist. Vijfduizend mensen zijn dakloos, doordat zeshonderd wonin gen vernield en 600 beschadigd wer- I den. Het voortgezet gebrek aan even wicht in de Nederlandse volkshuis houding heeft in de afgelopen weken geleid tot een toenemend beroep op de Nederlandsche Bank en een her nieuwde deling van de deviezenreser ves. Op grond van deze omstandig heid heeft de Nederlandsche Bank besloten, in het belang van een her stel van het evenwicht tussen natio nale middelen en nationale bestedin gen haar rentetarieven, die sedert oktober 1956 onveranderd waren ge bleven, met een half procent te ver hogen. Bedoelde rentetarieven zijn met in gang van 17 juli 1957 als volgt vast gesteld: wisseldisconto 4'^%; promes- sendisconto 4V*%\ rente voor voor schotten in; voor particulieren voor schotten in rekening-courant en be leningen voor particulieren 5)4%; voor anderen 4)4%. Onder „particulieren" zijn te ver staan alle natuurlijke en rechtsperso nen. behalve: De Staat der Neder landen, de ingevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kre> dietinstellingen ingeschreven han delsbanken. centrale kredietinstellin. gen, landbouwkredietbanken en alge mene spaarbanken, zomede de leden van de verenigingen, die aangesloten zijn bij de Nederlandse organisatie van 't Effectenbedrijf en de leden van de Vereeniging van Valutamakelaars en Discontohandelaren. In kringen van de geldmarkt had men het toenemende beroep op de centrale bank en de hernieuwde da ling van de deviezenreserves reeds geruime *tijd met bezorgdheid gade geslagen. maar merendeels was men toch niet bedacht op een verhoging van de tarieven in deze week. Voor de geldmarkt ziet men higrin nog niet onmiddellijk bepaalde gevolgen. De situatie aldaar blijft moeilijk en daggeld doet onveranderd drie pro cent, doch zeer nominaal. In het al gemeen is men in kringen van de geldmarkt zowel naar aanleiding van de verhoging van het disconto als van de cijfers van de jongste week staat vrij somber gestemd over de gang van zaken en met name over de huidige financiële situatie. Sommige kringen menen in het be sluit van de centrale bank te zien een soort aandrang op de centrale overheid om zo mogelijk steviger dan tot dusver het mes te zetten in de bezuinigingen, teneinde een halt toe te roepen aan de waardeverminde ring van ons ruilmiddel. Uit de verkorte balans van de Ne derlandsche Bank blijkt, dat deze week door de financiële instellingen voor ƒ80 miljoen aan nieuw geld is Opgenomen. Immers wissels in dis conto zijn gestegen van 28 miljoen tot 10Ö miljoen en voorschotten in rekening courant van 122 miljoen tot 131 miljoen. Sombere aspecten. Een der meest sombere aspecten van deze weekstaat acht men in kringen van de geldmarkt echter het feit, dat de netto deviezenreserve we derom aanmerkelijk is achteruitge lopen en wel van f 7.30 miljoen tot 695 miljoen, waardoor goud en de viezen samen nu gekomen zijn op 3745 miljoen. Bovendien blijkt nog, dat juist de goede deviezen ons land hebben verlaten. Het cónvertibele be drag is nl. gedaald van 190 miljoen van banken liggen aan de goede kant op ƒ332 miljoen tegen vorige week 290 miljoen. Men vraagt zich echter af, of dit niet voor een belangrijk deel ten koste is gegaan van de wis sels in disconto. tot 164 miljoen. De verslechtering van de deviezensituatie treedt we bijzonder scherp aan het licht, wan neer men ziet, dat op 24 juni het cónvertibele bedrag nog 222 miljoen beliep, zodat in korte tijd wel een waardevol bezit aan harde valuta is verloren gegaan. Het rijk staat nog altijd debet by de centrale bank, hoewel de aan de schatkist verstrekte voorschotten met 6 miljoen zijn verminderd, zodat de debetpost nu f 56 miljoen bedraagt. Men is in geldmarktkringen, onder de huidige omstandigheden, bevreesd voor het resultaat van de inschrij ving op schatkistprom essen die a.s vrijdag moet plaatsvinden. Ook de biljettencirculatie valt lelijk tegen. Zij blijft zich ver bewe gen boven de 4 miljard, en het lut tele bedrag dat er in de afgelopen week vanaf is gegaan, is van weinig betekenis. De biljettenomloop, die vo rige week groot was ƒ4059 miljoen, is nu 4050 miljoen. De bijzondere re kening bleef onveranderd. Aetherklanken VER. OUDERS VAN LEERLINGEN VAN HET R.K.B.L.O. In Haarlem is opgericht een r.-k. Oudervereniging „Voor het zorgen kind", welke beoogt al die ouders bijeen te brengen, die kinderen heb ben, die geestelijk of lichamelijk min der bedeeld zijn. Belangstellenden Gevar. kunnen eveneens het lidmaatschap verwerven. Secretaris van het voor lopig bestuur is de heer H. B. W.' Beune, Pegasusstraat 109 in Haar lem. Het voorlopig dagelijks bestuur wordt verder gevormd door de he ren J. Weyers, voorzitter en A. van der Steen, penningmeester. Initiatief nemers waren de heren W. Vernooy en A. van Vliet, hoofden van B.L.O.- scholen resp. in Haarlem en Amster dam. DONDERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.2 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.05 Gram. 9.15 „Wat zullen wij vandaag gaan doen in Rot terdam? 9.35 Waterst. 9.40 Mórgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Lichte muz. 11.45 Boekbespr. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Or gelspel. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.3( Het Staatsbosbeheer en onze vacan- tie, caus. 14.50 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Lichte muz. en Ronde van Frankrijk. 16.15 Voordr. 16.3 Gram. 17.00 Voor de jeugd. Rege- ringsuitz.: 17.45 Nederland en de wereld: Dr A. L. Cónstandse: „Uit- wisselingsprogr. over Indië, in sa menwerking met Radio Nederland. 18.00 Nieuws. 18.15 Ronde van Frank rijk. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gespro ken brief uit Londen. 19.00 Theater orkest en solist. 19.40 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Omr.ork. 21.00 ,,'n Gezellig avondje", hoorsp. 21.45 Lichte muz. 22.05 Act. 22.15 Holland Festival 1957: Tenor, luit en gitaar. 22.50 Ronde van Frankrijk. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber.: 23.16 Sport- act. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. octet. 12.20 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuin- bouwmeded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Operamuz. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte muz. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 17.00 Wat is er van uw dienst?, klankb. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. en koor. 18.45 Leger der Heilsmuz 1900 Nieuws en weerber 19.10 Gram. 19.25 Van het zendingsveld reisbeschrijving. 19.35 Verz.progr. 20.00 Radiokrant. 20.20 progr. 21.30 Gram. 22.00 Pe riodieken Parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO: 20.00 Jóurn. en weeroverz. 20.15 Televitrine. 20.30 Cabaret- progr. 21.00 Kookpraatje. 21.10 Caba- retprogr. Daarna: Epiloog. 3T Te koop: Volksbestel wagen met zijramen, bouwjaar 1955. wegens be ëindiging bedrijf. Brieven onder no 7441 bur. v. d. bl. Aangeboden: Singer handnaaimachine. als nieuw prijs ƒ95.Singer- handnaaimachine in pr. st. 45.en f 35.Heren straat 23. Leiden, tel. 32027 5? Ligplaats gevraagd voor nieuwe woonark. On verschillig waar. Br. onder no. 8601 bur. v. d. blad. 3T Spoed! Heer zoekt ka mer met of zonder pension te Noordwijkerhout of om geving. Eigen bed. Br. on der no. 8594 bur. v. d. bl. Nette werkster ge vraagd voor 6 ochtenden per week. Franchimont- !aan 1. tel. 26886. H.H. Kappers. Wii vra gen een bediende of 2e bediende. Van der Meer. Hoogl. Kerksteeg 1. Aangeboden: tegen september voor studerend heer of assistent ruime ge meubileerde kamer op eerste stand. Br. onder no. 8608 bur, v. d. blad. Te koop aangeb.: pri ma Renault 4. bouwjaar 1949. 1 op 16 ƒ1150.—. Of te ruilen voor grotere auto. G. Penseel. Javastr. 76, Ledden. <2? Aangeboden: Jawa ju nior, in- en uitwendig als nieuw. Past. v. d. Plaatstr. 119a, Rijpwetering. Aangeboden: kinder wagen in zeer goede staat. Kastanjelaan- 30. Leider, dorp. 3? Opruiming! Tuinban ken, sterk en goedkoop: kindermeubelen: tentha ringen en trekkers: keu kentafels; droogrekken: boekenkastje; konijnenhok kippenhok: rek voor ko perwerk. (Vijlen, slijpen, indiepen van alle soorten zagen, vakkundig). Oude Singel 216. Wie heeft dinsdag avond een doublé dames horloge gevonden. Tegen beloning terug te brengen bij J. C. van Leeuwen. Weipoortseweg 59. Zoeter- woude. ST Fraaie bankstellen, la dekas tj es met beslag, bad. fraai oud bureautje met beslag od laden, spiralen, divanbedden, pracht Me- chels dressoir met leeu wenkoppen. fraaie soorten tafels, grote pracht eiken kast. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en P., let op tel. 23261. 3T Lampe. Leiden, vraagt naaisters voor haar veran der atelier. Tevens kan er 'n bontwerkster geplaatst worden. Breestraat 161. LOTERIJ KON. NED. VER. E.H.B.O. Afd. Leiden De priizen zijn gevallen op de nummers: 5- 9-56 3-36-01 11-30-01 4-18-54 5- 0-42 1- 9-51 Prijzen afhalen: Parfume rie Smittenaar. Korevaar- straat 34. Belangrijk E.H.B.O. bericht! GEEN PRIJS. TOCH EEN PRIJS! Gooi uw E.H.B.O.-loten niet weg. want ze hebben waarde! Fa. Somerwil stelt een ieder in de gelegenheid 5 E.H.B.O.-loten in te rui len tegen een reductiebon ter waarde van 10% kor ting geldig bii aankoop van een uurwerk tot 31 dec. 1957. Fa. SOMERWIL Haarlemmerstraat 84 Telef. 24478 3P Werkster. Gevraagd flinke werkster voor de woensdag, van 8.305 uur ƒ7.per dag. Aanmelden hedenavond. Mevr. Maal. Breestraat 3b.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6