Braassem '57 trof ditmaal uitstekend zeilweer Vergissingen in de Draken- en Regenboogkiasse noodlottig Geen doden bij de motorraces te Zandvoort: dat viel meel Massale botsingen en valpartijen bleven echter niet uit Joop van der Putten werd militair wegkampioen De dood van Alex Virot MAANDAGJ£JULI1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 De watersport- en zeilvereniging ,.De Braassem" kan over het zeilfes- tijn van dit jaar alleszins tevreden zijn. Fraai zomerweer met behoorlijk veel wind zaterdagmiddag slechts onderbroken door een donderbui met windstilte begunstigde ditmaal de wedstrijden, die voor het eerst wer den gehouden in samenwerking met de Haagse Watersportvereniging „Te Werve", die wel veel zeilliefhebbers, maar geen geschikt wedstrijdterrein bezit, dus van de gelegenheid om hier wedstrijden te houden gaarne gebruik maakte. In de toekomst zal dit ongetwijfeld wel meerdere vruchten afwerpen, want we weten, dat Den Haag en naaste omgeving tal van wedstrijdzei lers herbergen. Dit jaar is het ook veertig jaar ge leden. dat de Regenboogklasse haar intrede deed op de Nederlandse wa teren en door het majestueus uiter lijk hebben de Regenboogzeilers steeds cel interesse van het zeil-min- ded publiek weten te trekken. Zater dagavond is de grote promotor van de Regenboogklasse, de heer J. C. d. Velde, door de voorzitter van de wedstrijdgevende vereniging gehul digd om zijn grote verdiensten voor de zeilsport in het algemeen en voor deze klasse in het bijzonder. We hadden bij dit jubileum van Hans v. d. Velde minstens een zeker machtsvertoon in de wedstrijden ver wacht, doch niets was minder waar. In de eerste wedstrijd op zaterdag middag stelde v. d. Velde zich met een heel bescheiden plaatsje tevreden, zondagmorgen haalde hij een ietwat gevaarlijke manoeuvre uit bij het ronden van de eerste boei, hinderde- daarbij een paar concurrerende sche pen en was zo sportief onmiddellijk de strijd te staken, terwijl hij zich in de laatste race van zondagmiddag na een aanvankelijk goede plaats met een vijfde in de rangschikking tevreden moest stellen. Overigens liet deze laatste wedstrijd fraaie sport zien, waarbij maar al te duidelijk bleek hoeveel er van kans berekeningen afhangt. Bij het ronden van de tweede boei bij de jachthaven Groenewold, ving de strijd op het prachtige kruisrak naar het Paddegat aan. Cor van Staveren, die als geen ander de Brasem op zijn duimpje kent, ging experimenteren. Hij lag op de tweede plaats achter Hans v. d. Velde en van Staveren is er de man niet naar om achter een voorganger te blijven hangen. Terwijl v. d. Velde dus over stuurboord doorlegde, ging van Staveren ree, zeilde over bak boord de grote plas op en Cor Kist volgde hem. En met succes, want toen de schepen elkaar ergens weer ont moetten, was de situatie aan de kop zo, dat van Staveren en Kist de lei ding hadden en v. d. Velde met Hof land en andere volgelingen ln de ach terhoede waren beland. Tot vlak voor de finish bleven de leiders onbedreigd aan de kop, doch Hofland was steeds meer naar voren gekomen en be dreigde tenslotte Kist, die als tweede moest eindigen om de hoofdprijs te veroveren. Bij het ronden van de laatste boei maakte Kist evenwel de fout tever door te leggen, inplaats van dadelijk ree te gaan en naar de finish te stevenen. De stuurman had nl. gezien, dat van Staveren, die met grote voorsprong de leiding had, de ze boei ruim genomen had en hij wil de dus hetzelfde doen, bang, dat hij anders de finish niet ineens kon ha len. Hofland profiteerde evenwel van de fout van Kist en toen deze pro beerde zijn achterstand in te halen, was het reeds te laat en met een hal ve scheeplengte voorsprong werd Hof land vóór Kist tweede. Daarmee ein digde Kist met een gelijk aantal pun ten als Van Staveren, doch het resul taat van de laatste wedstrijd gaf daar bij de doorslag in het voordeel van de Oudeweteringer. Ook de Drakenklasse liet ditmaal veel strijd zien. Door het ontbreken van Wim van Duyl kreeg nu Gerrit van Wijk weer een kans en aangezien Cor Groot op deze wedstrijden slechts matig zeilde, won Van Wijk tweemaal, hetgeen voldoende was voor de hoofd prijs. In de Vrijheidsklasse was de deel name ditmaal wel het grootst: voor de A-afdeling 24, voor de B-afdeling zelfs 28. In de eerste groep wist P. Hellema zich in de twee eerste wed strijden reeds veilig te stellen voor de hoofdprijs maar om de overige plaat sen moest hevig gestreden worden. Tenslotte vas het H. Gaillard die de tweede plaats wist te veroveren vóór Tepe, de Reuver en Jaspers. Strijd was er ook in de Pampus- klasse. waar ditmaal Biesot en de Ruyter om de ereplaats streden. Za terdagmiddag won Biesot, gistermor gen de Ruyter met Reeder als tweede en Biesot op de derde plaats. De Nieuwe Meerzeiler stond er dus iets beter voor in het eind-klassement, maar de Kaagman maakte gistermid dag aan alle onzekerheid een eind door opnieuw te winnen, terwijl de Ruyter ditmaal heel ver achter oleef. In de Olympiajollen was het weer Harry Lesage, die twee overwinnin gen boekte, terwijl ir V. Noordt het slechts tot een eerste en een tweede plaats kon brengen. Overigens kenmerkte ook het zeil festijn van de Braassem zich weer door overmacht van enkelingen in sommige klassen. Jac. Kraan in de Flying Dutchmanklasse, Bart Kraan Jr. in de 12 M2 Sharpieklasse, J. Bol bij de 16 M2 Noordnederlanders, P. v. d. Winden in de Mernklasse en Ka- rel Warburg in de Finnjollen werden driemaal winnaar, hetgeen de span ning in deze klasse aanmerkelijk deed verminderen, zodat men als toeschou wer meer oog had voor de strijd om de tweede plaats. Daar ging het soms ook zeer levendig toe, zodat tenslotte deze wedstrijden toch de nodige fleur en kleur aan dit zeilevenement gaven, welke men zo gaarne ziet. Bovendien werkte het weer niet weinig mee, om het geheel te doen slagen. Prachtige luchten, soms wat verdonkerd door jagende wolken langs het zwerk, blanke zeilen tegen een donkere ach tergrond of lichte luchten weerspie geld tegen zielen op donkere achter grond, dat alles droeg ertoe bij om AUTOMOBILISME Weer twee doden bij autoraces De internationale race voor formu le II wagens, die zondagmiddag na de 12 uurs-race van Reims werd ge houden, heeft een mensenleven ge- eist. De 30-jarige Britse coureur Hugh Mackay Fraser, die een Lotus bereed, verloor in de laatste ronde in een bocht de macht over zijn stuur. Hij werd zwaar gewond naar een zie kenhuis gebracht waar hij aan de op gelopen verwondingen bezweek. Bill Whitehouse, een andere Brit, was reeds in de tweede ronde met zeer ernstige verwondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Een van de banden van de Cooper, waarmee de Brit reed, sprong, waarna de wagen omsloeg en in een korenveld explo deerde. Daarna vloog de wagen in brand, tevoren was Whitehouse reeds uit de Cooper geslingerd. Zondagavond is ook hij aan zijn verwondingen bezweken. Hoewel men de Londense garagehouder per helicopter naar het ziekenhuis te Reims vervoerde konden de doktoren zijn leven niet meer redden. Later werd nog bekend gemaakt, dat Fraser niet de Britse nationali teit bezat, doch een in Engeland woonachtige Amerikaan was. Fraser verongelukte in dezelfde bocht, waar een jaar geleden de bekende Franse vrouwelijke coureur Annie Bousquet om het leven kwam. KAATSEN WEDSTRIJD IN LEÏDSE HOUT. Zaterdag j.l. werd in de Leidse Hout te Leiden en kaatspartij gehou den tussen leden van den Haag, Rot terdam en Leiden. De uitslagen luiden: Klasse A le prijs: F. van der Veer en J. Dijkstra, beiden te Leiden. 2e prijs: J. Berkenpas te den Haag en H. Veldstra te Leiden. 3e prijs: de Jong en Van der Veen te den Haag. Klasse B le prijs: F. Ferwerda en H. Dekenga te Rotterdam en Jan de Vries te den Haag. 2e prijs: T. Ko ning en J. Slot, den Haag en P. Dijk stra, Leiden. 3e prijs: Valk, Bosma en Riemersma, allen den Haag. voor een summun van ontspanning en van heerlijk zeilgenot te zorgen. De uitslagen. De totaaluitslagen zijn: Flying Dutchmanklasse: 1. Jac. Kraan 44 pnt., 2. Alb. Wulff 32 pnt., 3. H. C. Blok 27 pnt. 12 M2 Sharpieklasse: 1. Bart Kraan Jr. 46 p., 2. B. Verhagen 34 p., 3. J. van Staveren 28 p., 4. B. Van Wijk 26 p. Valkenklasse: 1. E. A. A. Rolf v. d. Baumen 58 p., 2. Ir. H. F. Zuiderbaan 54 p., 3. E. J. Hoppe 51 p., 4. Fokke Jansma 49 p., 5. Th. Kraan Pzn 48 p. Drakenklasse: 1. G. van Wijk 43 p., 2. F. J. Buy6 31 p., 3. dr. J. Blickman 27 p. Regenboogklasse: i. C. van Stave ren 43 p., 2. C. Kist 43 p., 3. J. Hof land 41 p., 4. S. A. Bakker 37 p. Vrijheidsklasse A. 1. P. Hellema 67 p., 2. N. Gaillard 53 p., 3. G. Tepe 49 p., 4. P. de Reuver 48 p. en 5. J. L. Jaspers 48 p. Pampusklasse: 1. G. Biesot Jr. 45 p., 2. N. J. de IvUijter 39 p., 3. N. J. Gre- velink 27 p. 16 M2 Streepklasse: 1. J. Bol 66 p., 2. D. P. Bol en J. N. Bodegraven en P. Verhoeven, allen 47 pnt, 5. W. v. d. Horst 38 pnt. Vrijheidsklasse 3: 1. F. Kesting 71 p., 2. P. J. Samsom 66 p., 3. G. Dik- Btaal 64 p., mej. A. Hartmans 92 p., 5. J. Wolthuis 57 p. Finjollenklasse: 1. K. H. Warburg 53 p., 2. W. Maarse 40 p., 3. J. H. H. J. de Jong 37 p.. 4. L. Gerhards 28 p. Olympiajollenklasse: 1. H. Lesage 45 p., 2. ir. W. van Noordt 37 p., 3. H. Willems 27 p., 4. M. J. Jong 26 p. 12 Voetsjollenklasse: 1. A. W. Reyers 41 p., 2. J. J. van 't Hooger- huys 40 p., 3. mej. H. F. Hageman 37 p., 4. N. J. Jonker 27 p. Sternklasse: 1. P. v. d. Winden 40 p., 2. mej. B. Smeenk 24 p., 3. E. Hof- kes 24 p. Jeugdklasse: 1. R. Bakker 58 p., 2. Guus Nater 50 p., 3. B. S&ur 48 p., 4. M. Kempes 32 p. 12 Voetsjollenklasse B: 1. H. v. d. Rest 40 p., 2. N. Kapteyn 35 p., 3. G. J. Oostwald 33 p., 4. P. H. de Koster 32 p. WESSEL ILCKEN OVERLEDÈK. In het academisch ziekenhuis te Utrecht is gisternacht de 32-jarige Wessel Ilcken overleden. Hij was Nederlands kampioen waterskieën en een bekende jazzmusicus. GOUDEN JUBILEUM VAN DE „ZWALUWEN". Dat het werk in de afgelopen 50 jaar van de Algemene Nederlandse voetbalvereniging „De Zwaluwen" gewaardeerd is. bleek zaterdagmid dag wel op de receptie in het Ame rican hotel te Amsterdam ter gele genheid van het gouden jubileum. Naast vele voetbalveteranen gaf de gehele top van ons huidige voet- balbestel acte de présence, werden woorden van dank en hulde en gulle beloften uitgesproken en vormden soms kostbare geschenken en fraaie bloemstukken een tastbaar bewijs van de dankbaarheid jegens de Zwaluwen". Toen het betaalde voetbal zijn in trede in ons land deed, zijn er lieden geweest, die zich afvroegen of het verder bestaan van de „Zwaluwen" nog wel zin had. Het antwoord heb ben zij tijdens deze receptie over duidelijk gekregen Niemand wil de „Zwaluwen" missen. En de glunde rende voorzitter Marius Koolhuis zei in antwoord op een der sprekers: „Wij hebben ons een tijdje op de achtergrond gehouden om alles te la ten betijen maar wij laten ons niet opdoeken. Integendeel, wij hopen nog veel te kunnen doen Voor de Nederlandse voetbaljeugd". F. G. Triebei bondsridder van de K.N.V.B. Tijdens de receptie heeft bonds voorzitter ir H. Hopster medegeeeld, dat de heer F. G. Triebei benoemd is tot bondsridder van de KNVB. De heer Triebei is thans secretaris van de „Zwaluwen", maar heeft in het verleden deel uitgemaakt van de keuzecommissie van de bond. PAARDESPORT KOERSEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gehouden dra verijen en rennen te Duindigt luiden: Brother Hanoverprljs: 1. Vlieger D (J. de Vlieger) 1.28.7; 2. Uriel; 3. Un. cle Mars. Tótalisator: w. 2.50, pd. 1.40, 2. 1.50, gekopp. 5.50, cov. 6.80. Parisienprijs: 1. Vaja Con Dios (H. C. ten Hagen) 1.28.7; 2. Urban Hol- landia; 3. Taky Erebus. Total.: Het mag gerust een wonder ge noemd worden, dat tijdens de inter nationale races op het circuit van Zandvoort geen doden zijn gevallen. Tot tweemaal toe ontstonden mas sale botsingen en valpartijen, waar bij vooral die in de 350 cc klasse het ergste deed vermoeden. Maar gelukkig voor de betrokkenen vie len de verwondingen, gezien de om standigheden nogal mee. Onze landgenoot Rehorst brak dens de race in de 350 cc-klasse een been, de Engelsman Tostevin werd met een hersenschudding opgenomen en in de eerste manche van de zij- spanklasse moesten de Fransman Beauvais en Jan van Gelder, de zij- spanpasagiers van Harm van der Wal voor een onderzoek naar het ziekenhuis overgebracht worden. Er steeg een kreet van ontzetting op, toen de duizenden toeschonwers op de hoofdtribunes vlak voor zich, kort na de start van de 350 cc-klasse, de baan, waar zij gaat klimmen naar de Hunzerug, in een slagveld zagen veranderen. Hoe het precies in zijn werk ging kan niemand zich herinneren, zo snel gebeurde het. Maar na een recon structie kwam de politie tot de con clusie, dat de Engelsman Tostevin met zijn linkervoetsteun de tegel- rand langs de baan geraakt moet hebben. Hij schoot tegen Hallmeier op, die dwars over de baan vloog en omdat het veld zo kort na de start vrijwel nog compact was, was een massale botsing niet meer te vermij den. Over de gehele breedte van de weg botsten motoren, die zo gauw geen uitweg meer knden vinden, te gen elkaar. Tostevin lag midden op de weg en werd door een collega overreden. In totaal waren zeven renners bij deze valpartij betrokken, op zichzelf ook al een wonder, om dat elf renners wel een weg vonden door dit inferno. Dat Hallmeier, An derson, Collot en Swart geen schram metje opliepen was eveneens een mirakel. De Zwitser Strub kon zelfs nadat hij weer op de been gekrabbeld was, door rijdenhet was onbe grijpelijk. In de eerste manche van de zij spannen waren de op sensatie be tastten ook al aan hun trekken ge komen. In de eerste ronde, toen het veld nog vrij dicht bij elkaar over de Hunzerug schoot, maakte de Parze naar Marcel Beauvais door onopge helderde oorzaak een halve pirouette over de weg en werd in volle vaart door de achter hem komende Zweed Bertil Persson en onze landgenoot Harm van der Wal geschept. De Duit ser Aschauer omzeilde de ravage en kwam in de berm van de weg te recht. Beauvais kreeg vermoedelijk een ribfractuur en de zijspanpassa- gier van Van der Wal, Jan van Gel der, klaagde over pijn in de schou ders. Even later eindigde het duel aan de kop tussen de Duitser Schnei der en de Zwitser Camathias, omdat de Duitser de Tarzanbocht veel te ruim nam en op dezelfde plaats, waar Jaap Kaspers vrijdagmiddag bij de training een schuiver had ge maakt, in het zand bleef steken. Al deze voorvallen drukten hun stempel op deze dag en de toeschou wers hielden hun hart vast toen in de laatste race in de 500 cc-klasse de Fransman Jacques Collot in de bochten door de nauwste gaatjes kroop om de snellere B.M.W. van Ernst Hiller voorbij te komen. Het enige rustpunt was de demon stratie door de leden van de vete raan motoren-club, wier soms een halve eeuw oude vehikels zo genoeg lijk kreunend en rokend over het circuit kropen. En dan te bedenken, dat onze voorouders bij het zien van deze „snelheidsmonsters" de benen namen De liefhebbers van pure snelheid konden na afloop tevreden zijn. Be halve in de 350 cc-klasse sneuvelden in alle klassen de bestaande ronde records. De olievlek, ontstaan bij de massale botsing in de eerste ronde van de 350 cc-klasse, waardoor de rij ders in de overige zeventien ronden op deze plaats langzaam moesten rij den, zal er wel de oorzaak van zijn, dat Hallmeier's record van 1956 on aangetast bleef. Gisteren werden op het circuit van Zandvoort internationale motor- en zijspanraces gehouden. Winnaar in de internationale zijspanklasse wer den de Zwitsers Florian Camathias I eu Cecco Hilmar, die men op de foto dM&fe* „j actie 2iet. Afscheid van Arie van Vliet te Woerden Toen de dappere Utrechtse ama teur Ben Teunisse na een vlucht van 50 k.m. frgens tussen de dorpjes Aarlanderveen en Nieuwkoop door twee felle jagers ingelopen werd, bestond het kopgroepje in dit tweede militaire wielerwegkampioenschap van Nederland, uit het drietal Teu nisse, de Hagenaar Joop van der Putten en de Amsterdammer Joop Wuurman. Dit trio bleef tot in het oude stadje Woerden bijeen, waar, zoals iedereen wel verwachtte, de snelle soldaat Joop van der Putte de vertegenwoordiger van de lucht macht, B. Teunisse en de marinier Joop Wuurman ruimschoots in de sprint achter zich hield. Maar de grote figuur naast Teunis se was ongetwijfeld de Rotterdamse marinier Schalk Verhoef, die vrij wel meteen buiten Woerden al in een valpartij met tien andere betrokken werd, waarbij ook de Amsterdammer Van der Ruit, die een achterstand van ongeveer 3 minuten opliep. Ook Gommers behoorde bij de vallers. Dit drietal, Verhoef, Gommers en Teunisse zette een felle jacht op de hoofdmacht in. In de eerste ronde, na 51 km., hadden de drie renners bijna aansluiting met het peloton en in Woerden was het verschil nog nau welijks 1 minuut. Maar tóen kregen Schalk Verhoef en Van der Ruit we- 3.90, pl. 2.10, 1.70, 2.80, gekopp. 9.40, cöv. 4. Messidorprijs: 1. Uranle (M. Ver gay) 1.27.3; 2. Strange Story: 3. Rosa Dear. Total.: w. 2.40, pl. 1.50, 2.20, gekopp. 5.20, cov. 4. Calumes Erebusprijs: 1. Rentinus (J. Ham) 1.25; 2. Toomel D; 3. Ralph Erebus. Total.: w. 4.(stl); pl. 2.50, 1.70, 3.50, gekopp. 6.60, cov. 3.20. De zilveren karwatsprijs: 1. En terprise (J. L. van Harlingen) 1.22.5; 2. Rose Marie; 3. Quite Heny. Total.: W. 1.70, pl. 1.10, 1.20, 1.20, gekopp. 3.—, cov. 3.10. Nisoukaprijs. Eerste deel: 1. Fausti- nus (F. Delbrassinne), 1.51; 2. Rolling Norton; 3. Le Turbulent. Toto: w. 1.80 (stal); pl. 1.10, 1.30, 2.10; gekop peld: 2.50; caov. 3.10. Grote prijk der 3-jarigen: 1. Le Faquin (A. W. van Dijk), 2.502; 2. Killalane; 3. Cornet. Toto: w. 7.1Ö; pl. 2.10, 2.10; gekoppeld: 29.cov. 3.90. Korthals Van Schoote Memoriaal: 1. Miramare (B. J. J. Arts), 2.00; 2. Aquavit; 3. Columbus. Toto: w. 5.90; pl. 4.70, 2.60; gekoppeld: 17.—; cov. 3.20. Nisoukaprijs, 2de deel: 1. Rodde laar (A. Grouwels), 1.51.6; 2. Cle- menceau: 3. Hykala. Toto: w. 6.10 (stal); pl. 2.10, 2.20, 1.80; gekoppeld 18.80; cov.. 4.10. Totale omzet 118.042.50. CRICKET LCCVUC. De wedstrijd vöor de tweede klasse B van de NCB tus sen LCC en VUC is door VUC gewon nen met 4 wickets. LCC scoorde 141 runs en VUC scoorde 143 voor 6. BMHCAjax (L.). De cricket wedstrijd BMHCAjax (L.) voor de tweede klasse E van de competitie van de NCB is gewonnen door BMHC met 3 runs en 5 wickets. BMHC scoorde 77 voor 5 (gesloten). Ajex (L.) scoorde 74 runs. derom pech en verdwenen uit de strijd. Na bijna 80 km. ontsnapte Teunisse uit de kopgroep, waaruit Stroomer reeds was teruggevallen en bleef bijna 50 km. voor het uiteen gerafelde kopgroepje rijden. Toen werd hij ingelopen door Van der Put ten en Wuurman, waarna Van der Putten in de sprint won. De uitslag luidt: 1. en militair weg kampioen van Nederland Joop v. d. Putten (Den Haag) 153 km. in 3 uur 55 min. 35 sec. 2. Teunisse (Utrecht) op vier lengten. 3. Wuurman (Am sterdam) op negen lengten. 4. Van der Horst (Grave) op 50 sec. 5. Cap- tein (Ermelo) op 1 min. 20. 6. De Ha6n (Haarlem) op 1 min 28 sec. 7. Van Lith (Volkel) op 1 min. 4)1. 8. Doek (Heerlerheide) op 3 min. 6. 9. Jacobs (Alphen en Riel) zelfde tijd. 10. Wijman (Haarlem). In afwachting van de aankomst van de renners werd in de leger plaats Woerden een internationale wielerwedstrijd gehouden voor be roepsrenners en amateurs. Winnaar werd, zoals verwacht mocht worden, Arie van Vliet. In de pauze werd deze renner in verband met het feit, dat hij dit jaar afscheid neemt van de wielersport namens de bevolking van Woerden en de militaire leger plaats gehuldigd, door de voorzitter van de wielerclub „Arie van Vliet", de heer Bakker en door dr. P. van Dijk, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Dr. Van Dijk hoopte, dat Arie van Vliet, voordat hij definitief de wed strijdsport zal vaarwel zeggen, dit jaar nog eens wereldkampioen zal worden. OLYMPISCHE SPELEN BRITSE KRITIEK OP OLYMPISCH PROGRAMMA. Lord Brabazon of Tara. een leidende Engelse allround sportman, heeft in zijn toost aan het diner van het Britse olym pisch comité scherpe kritiek geuit op het programma van de olympische spe len zoals dat thans is samengesteld. Hij stelde vast. dat een groot aantal takken van sport, die op het olympisch programma staan, louter gehandhaafd blijven uit historische en romantische overweging en hij gaf als zijn mening tè kennen, dat de spelen van vandaag een afspiegeling moeten zijn van de antieke spelen, waarbij alle onderdelen in één stadion werden verwerkt, met uitzon dering van de marathon. „Men heeft thans minder belangstel ling voor kanovaren, dan een tiental jaren geleden voor diabolo", schertste lord Brabazon, „en waarom worden wed strijden in verschillende zwemslagen op het programma geplaatst? In de oud heid was het een kwestie van het zwem men van het ene punt naar het andere, in de kortste tijd. Nieuwe, kunstmatige zwemwijzen zijn overbodig. Als we zo doorgaan krijgen we nog een wedstrijd in het onder-water-wemmen", zeide hij onder grote hilariteit van de tientallen Engelse deelnemers aan de spelen van Melbourne. Hij had nog kritiek op ver scheidene andere takken van sport. De markies van Exeter winnaar van de 400 meter horden tijdens de olym pische spelen van 1928 te Amsterdam en thans vice-precident van het internatio nale olympisch comité nam daarna het woord. Hij releveerde, dat het IOC zich al ge ruime bezighoudt met het vraagstuk van de vereenvoudiging van het olym pische programma. Hij bracht de Austra lische organisatoren van de spelen ver volgens hulde voor de wijze waarop zij hun taak hebben verricht, waardoor het mogelijk werd, dat de spelen van Melbourne tot de meest geslaagde van het moderne tijdvak kunnen worden ge rekend. Defietsenweqen ge middeld 10 kilo e- 033 In een Ronde zijn soms 300-600lekke banden De fietsband weegt cal50-250gram De voorband is meestal De renners qebrui ken op hun fiefs nooit een volkomen nieuw zadel gAe^^^^^chter- ïenfelichte racefiets' qaat'zwiepen'pnis jich^delijk voer de snel Virot was 11 februari 1890 geboren en volgde dt jaar de Ronde van Frank rijk voor de 22e maal. Hij had in 1929 de eerste radio-reportage verzorgd, en naam gemaakt met zijn „gesproken por tretten" van de deelnemers. Sindsdien had hij de meeste grote internationale wedstrijden voor radio-Luxemburg ver slagen. Hij was zelf een groot sportman zelfs tijdens de tour sloeg hij nooit de ochtendgymnastiek over en volgde de ronde niet anders dan op de duo van een motorfiets, bewust van het gevaar dat dit meebracht. Slechts op die wijze kon hij de strijd geheel meeleven. „Ik ben nu eenmaal zo", placht hij te zeg gen, „en ik kan me niet meer anders maken dan ik ben". Virot was niet slechts een uitstekend journalist, maar ook een fijn beschaafd en ontwikkeld man, een kunstenaar, en een goed vaderlander. Bij de spelen van 1928 te Amsterdam had hij voor zijn in zending tekeningen en aquarellen, op de voetbalsport betrekking hebbend, een tweede prijs gekregen. In de eerste we reldoorlog van 19141918 behoorde hij tot een eskader jachtvliegtuigen. Als pi loot was hij toen herhaaldelijk eervol vermeld voor zijn heldhaftig gedrag.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8