Katholieken in Nt-0* Polder voor grote problemen OPRUIMING STOFFEN drastisch verlaagde prijzen gedurende slechts 8 dagen COUPONS tot SO°/q korting visie op televisie MAANDAG 15 JULI 1957 DB LEID SE COURANT PAGINA 6 Gaaf gezinsleven in nieuw land van techniek en planning Gemeenschapsopbouw nog in het begin De Noord-Oost Polder, welke nu twintig jaar als nieuw gewonnen deel van Nederland bestaat en arbeid geeft aan 25.000 inwoners, telt onge veer 8000 katholieken. Het katholieke deel der bevolking komt uit alle delen van Nederland, vooral uit Noord-Brabant en Midden- Nederland. Slechts Limburg levert een zeer gering percentage, vergele ken met Brabant slechts 1 op 10. De ze recrutering uit alle delen van ons land heeft vanzelfsprekend gevolgen op het gemeenschapsleven, of beter gezegd, is er oorzaak van, dat %r nog niet van een gemeenschapsleven zoals het oude land dat kent ge sproken kan worden. Daartegenover staat, dat de goede wil en de bereidheid om tot een gaaf gemeenschapsleven te komen, ruim schoots aanwezig zijn. Dit blijkt onder meer uit het feit, dat op een te verwaarlozen uitzon dering na alle katholieke boeren aangesloten zijn bij him standsorga- tie. Ook de politieke belangstelling is vergeleken met het oude land buiten gewoon groot. De Noord-Oost Polder telt percentgewijs het grootste aantal actieve K.V.P.-leden. De toneelver enigingen in de dorpskernen een typisch ymptoom van gemeenschaps leven kennen een bloeiend bestaan. De nieuwe samenleving in de Noord- Oost Polder kent echter grote proble men. Heeft de techniek in de gehele wereld een invloedrijke plaats ver overd, die niet zonder gevolgen blijft voor het geestelijke leven, voor de Noord-Oost Polder geldt dit in veel grotere mate, omdat zowel land als samenleving het product zijn van technische planning. Enerzijds ziet men algemeen een gezond gezins-le- ven, anderzijds onderkent men een materialistisch ingestelde levenssfeer. Zorgen over de opvoeding. Een veertigjarige boer, pachter van een 48 ha groot bedrijf vlak bij het poldercentrum Emmeloord, formuleer de deze tweespalt met de woorden: ,Jk maak mij zorgen over de opvoe ding van mijn kinderen. Hoe moet ik ze groot brengen, zodat zij later in deze sfeer van materialistisch perfec tionisme een goede, godsdienstige le vensopvatting behouden?" Het gesprek vond plaats in de mo derne, zonnige huiskamer van zijn boerderij. In de hoek stond een bu reau, vanwaar de moderne boer voor een aanzienlijk deel zijn bedrijf be stuurt. Aanleiding tot het onderhoud tussen de K.N.P.-verslaggever en de pachter, de heer W. de Vries, was zijn welgevulde boekenkast, die een veel- zijdiger belangstelling verried dan men gewoonlijk in de boerderijen op het oude land aantreft. „Twintig jaar geleden stond ik als jonge polderwerker met een water pas in mijn hand. De opzichter droeg mij op aan te geven waar de sloten gegraven zouden worden en de weg zou worden uitgebaand. Ik zag alles voor me op de kaart. Na enkele we ken waren er de sloten en was er de weg. Weer later verrezen er de wo ningen, groeiden de eerste planten. Alles volgens plan. Dit technisch vol maakte was het werk van mensen". Op deze wijze schilderde de heer de Vries hoe het ontstaan van de pol der de inzet vormde voor een geper- fectionneerde samenleving, welke de Noord-Oost Polder kenmerkt. Alles is van bovenaf geregeld, volmaakt technisch en technisch volmaakt. Deze sfeer is benauwend en heeft zijn invloed op de mentaliteit der be volking, die men zou kunnen kenmer ken met het woord: materialistisch. De boeren van nu komen allen van het oude land. Velen van hen hebben gepionierd als polderjongens. Zij hebben ook de cultuur van het oude land nog in zich. Doch zij komen van overal en de polder zelf heeft nog geen traditie. De kinderen groeien op in wat men zou kunnen noemen geeste lijk niemandsland, waar het materia lisme en het perfectionisme de hoofd toon voeren. Zij hebben geen oude bindingen en zullen uit eigen geestelijke kracht een nieuwe gezonde traditie moeten op bouwen. De weidenkenden onder ons, aldus de boer maken zich ernstig be- >rgd. Pastoor Koopmans van het fonkel nieuwe dorp Kraggeburg onderkende tevens het gevaar van het perfectio nisme en het materialisme, doch wees daarbij op de bloeiende godsdienstzin der huidige generatie. Aan de hand van zijn parochiële cijfers toonde hij aan, dat zijn paro chie geen enkele non-paschant kent. Ook de andere vijf parochies in de Bloembollen-prijzen te Lisse Op de openingsveiling van de HoBaHo was een flink aanbod. Aan belangstellenden ontbrak het ook niet, maar over de prijzen konden de kwekers niet bijster hard juichen: crocussen héél goedkoop, verschil lende variëteiten tulpen uitgespro ken matig en slechts enkele soorten deden dan een bevredigende prijs. Zo zagen we twaalven van Kre- lage's Triumph en Van der Eerden van de hand gaan voor 4.of daar omtrent, terwijl een beste partij twaalven van Prinses Beatrix niet ho- 5er kon komen dan 5.95. Elven van eze variëteit deden tot 5.50. Bril liant Star, zift twaalf, bracht goede prijzen op. Een zeer mooie partij werd opgehouden op 13.25 en de elven op 9.10. Mooie Pristrocrat zift twaalf bleef op 7.per 100 hangen en zift elf op ƒ6.50. Edith Eddy verwisselde van eigenaar voor resp. 5.15 en f 4.65, terwijl men voor de bekende rode parkiettulp Red Champion 10.en 7.50 besteedde. „Dikke" Peach Blossom noteerde ruim 10.en elven 7.50. Prins Carnaval ging van de hand voor 7.30 en 7.05. Voor twaalven van Madame Lefeber bestond veel belangstelling. Ze gingen weg voor 12.en 13. per honderd en soms nog voor ruim 14.Elven van deze soorten wer den gewaardeerd met 10.tot ruim 12.en tienen met ruim 8. Twaalven van Korneforos kon men femakkelijk kopen voor f5.per 00 en Blue Parrot kwam daar maar enkele kwartjes per 100 boven. Twaalven van Alberio werden afge drukt op 5.25, maar een soort als White Giant verkreeg nog 8.85 voor de twaalven en 7.50 voor de elven. „Dikke" bollen van Couleur Cardi nal werden verkocht voor 11.per 100 of daaromtrent, elven voor 8.50 en tienen voor 5.50. De crocussen gingen allemaal weg voor lage tot héél lage prijzen. Tie nen van gele crocussen bijv. vijf jaar geleden nog waanzinnig hoog in de markt! kocht men nu voor 1.per 100 en dan waren er niet eens veel kopers voor. Het kan ver- kéren in de bollenhandel. Men ziet dat verschijnsel trouwens niet voor de eerste maal. Aangetrokken door de hoge prijzen, die tot voor enkele jaren werden besteed en die de af zet remden! hebben vele kwekers zich op deze cultuur geworpen. Ge volg: een te groot aanbod met de on vermijdelijk daaraan verbonden prijsdalingen. Het niveau waarop de crocussen nu zijn aangeland, is ech ter wel heel laag en voor de kwe kers schiet er van zulke opbrengsten het bekende zout in de even befaam de pap niet van over. Het aanbod van narcissen was ook thans klein en voor men volop aan de hyacinthen gaat beginnen, zijn we nog wel een paar weekjes verder. Utrechtse student in Spanje vermist De 23-jarige Utrechtse student in de geologie J. F. Smoor, die met an dere studenten van de rijksuniversi teit in de Domstad karteringswerk uitvoert in de Spaanse Pyreneeën, is sedert het begin van deze maand ver mist. De Spaanse politie heeft de Utrecht se hoogleraar in de geologie prof. M. G. Rutten, die vrijdag jl. in Torla (in de provincie Huesca) aankwam om zijn studenten te bezoeken, van de vermissing op de hoogte gebracht. De ze heeft via de universiteit de familie van de student in 's-Hertogenbosch ingelicht. De karteringswerkzaamhe- den worden uitgevoerd in opdracht van de Spaanse regering. Vrijdag j.l. was de student volgens de Spaanse politie tien dagen vermist. Het gebied waar gewerkt wordt is zeer afgele gen en behoort tot militair terrein, op korte afstand van de Spaans-Franse grens. Als regel trekken de studen ten er met zijn tweëen op uit, of Smoor ditmaal alleen op onderzoek is uitgegaan is niet bekend. Duinbrand bij Beverwijk In het duinterrein tussen Beverwijk en Wijk aan Zeee behorende tot het landgoed „Westerhout", heeft zondag een felle brand gewoed waardoor een oppervlakte van 3 ha. struikgewas en helmaanplant verloren is gegaan. Te gen vijf uur begon de brand, die ver moedelijk ontstaan is door een langs de Bosweg weggeworpen sigaretten peukje. Aan de blussing, die uren heeft geduurd, werd deelgenomen door de brandweer uit Beverwijk, de fabrieksbrandweren van de hoog ovens, de papierfabriek Van Gelder en Zn en een groot aantal particulie ren. Om half negen des avonds was men het vuur meester. Het duingebied behoort tot het door de hoogovens aangekochte terrein van het landgoed, dat bestemd is voor fabrieksuitbreiding. Enkele weken geleden heeft op een ander deel van dit gebied ook een bosbrand gewoed, waarbij 2 ha. afbrandden. Noord-Oost Polder staan er in dit op zicht zeer gunstig voor. Alleen in Emmeloord, waar meer middenstanders uit de grote steden zich gevestigd hebben, komen enkele non-paschanten voor. Pastoor Koop- mans meende echter, dat hij ze op de vingers van zijn twee handen zou kunnen tellen. In zijn parochie van 377 communicanten gaan de gelovi gen gemiddeld eenmaal per week te Communie. Een zeer hoog gemiddel de, dat geen enkele stadsparochie haalt. Ofschoon het gevaar van perfec tionisme en materialisme ook door hem niet werd onderschat, meende hij evenwel, dat de huidige genera tie voldoende critische zin bezit gezond boerenverstand, zoals hij zei- de om dit gevaar zonder veel kleer scheuren te boven te komen. De heer de Vries wees er evenwel op, dat de boeren nogal op zich zelf leven, want zo zei hij de na tuurlijke outillage, die voor een spon taan en traditioneel gemeenschapsle ven nodig is, ontbreekt. Tengevolge var. verschillen in tra ditie en levenswijze, die elke boer van zijn eigen streek meebrenge, is de voornaamste voorwaarde voor geestelijk contact afwezig. Men kent elkaar niet. De polderbewoners missen die ge meenschapsband echter wel en men kan overal waarnemen, dat zij zoeken naar de weg, waarlangs de gemeen schap opgebouwd Van worden. Heel langzaam en via talloze mislukkingen zal er een werkelijke gemeenschap tot stand komen, meende de heer de Vries. Een polder maken zo besloot hij water wegpompen, huizen bouwen, straten aanleggen, dat is niet zo moei lijk. De moeilijkheden komen pas, wan neer boven deze perfecte outillage van de stoffelijke omstandigheden, een menselijke samenleving moet worden opgebouwd, welke aan de diepste menselijke behoeften eeuwenoud en schier onveranderlijk beantwoordt. In deze gemeenschap moet dan ook het klimaat dusdanig zijn, dat men er zich als katholiek vrijuit kan ont plooien. Fiscus is bang voor soepelheid Bij inning A.O.W.-aanslagen In verband met de inning van de premips voor de A.O.W. van kleine zelfstandigen, wordt thans enige haast gemaakt met reorganisatie van het deurwaarderscorps. Binnen kort zullen een groot aantal assisten ten der directe belastingen in de volksmond „kommeizen" als zo danig worden geïnstalleerd. Vele jongeren hebben reeds een aanstelling gekregen met een proef tijd van een half jaar. Ondanks de souplesse, die, naar men in belastingkringen meent, zal worden toegepast, is men toch ernstig bezorgd over de vlotte gang van za ken, wanneer de aanslagen voor de A.O.W. eenmaal zullen moeten wor den voldaan. Rijksweg 4A Aanbesteding in .Haarlemmermeer De A.N.W.B. deelt mede dat op 30 juli a.s. het grondwerk voor het noor delijkste deel van de rijksweg 4a (YpenburgBurgerveen) zal worden aanbesteed. Het betreft hier het ge deelte tussen de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder en het aan- sluitingspunt aan de bestaande auto snelweg Den HaagAmsterdam, zo dat de werken dus geheel in de Haar lemmermeerpolder liggen. Tegelijk wordt aanbesteed het gra ven van een gedeelte van de bouwput voor de tunnel waar de nieuwe rijks weg onder de ringvaart wordt geleid. Rijksweg 4a zal eind 1959 in ge bruik worden genomen, doch 't snel verkeer RotterdamAmsterdam zal reeds vanaf september a.s. het groot ste deel van de bebouwde kom van Den Haag en Voorburg kunnen mij den, aangezien dan het gedeelte YpenburgVoorburg gereed zal zijn. Dit gedeelte komt reeds voor op de jongste A.N.WJB. autokaart van mid den Nederland. In het voorjaar van 1958 zal de weg tot Leiderdorp in ge bruik worden genomen. Het enige nog niet aanbestede deel loopt tussen de Kagerplassen en de Brasemermeer, van Rijpwetering tot Nieuwe Wetering. De bodemgesteldheid maakt het hier noodzakelijk dat eerst een ka naal in de slappe veengrond wordt gebaggerd; dit wordt gevuld met zand, waarop dan de nieuwe weg zal worden aangelegd. Medische kringen ernstig bezorgd over verloop „tandartsenconflict" In een communiqué hebben de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij ter bevordering der Pharmacie en de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde hun bezorgdheid medegedeeld over het uitblijven van een overeenkomst tussen tandartsen en ziekenfondsen. De drie maatschappijen spreken als hun mening uit, dat door het uitblij ven van een accoord voornamelijk voor de minst draagkrachtigen de tandheelkundige hulp achterwege blyft en dientengevolge de volksge zondheid bedreigd wordt. Naar de mening van de drie insti tuten moet men gezien de laatste ontwikkeling van het „tandartsen conflict", waarin vooral het gebrek aan eenheid van opvatting in de kringen van de ziekenfondsorganisa ties opvalt ernstig gaan twijfelen aan de mogelijkheid van overeen stemming tussen tandartsen en zie kenfondsen, waardoor de verzeker den ernstig worden gedupeerd en het verzekeringsstelsel in hoge mate in gevaar wordt gebracht. Indien niet spoedig een overeen komst tot stand wordt gebracht zo vragen de drie maatschappijen zich af wordt het dan niet onont koombaar om ten behoeve van de gedupeerde verzekerden voorlopige maatregelen te treffen. Zij spreken echter intussen de hoop uit, dat de pogingen van de minister van sociale zaken en volks gezondheid, om door middel van ar bitrage tot een oplossing te komen, met succes zullen worden bekroond. Bij de stichtingen Spaarbank van de Boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank te Eindhoven en de Coöpe ratieve Centrale Raiffeisen-bank te Utrecht, bedroegen de stortingen en terugbetalingen in juni 1957 respec tievelijk ƒ91.880.000 en ƒ74.720.000, zodat er een spaaroverschot was van 17.150.000. In de vorige maand bedroeg het spaaroverschot 14.540.000. BOERDERIJ EN GEHELE INBOEDEL AFGEBRAND. Gistermorgen is de boerderij van de familie Linthorst aan de Zuid- broekseweg in de Beemte onder Apel doorn, vermoedelijk door hooibroei, met de gehele inboedel afgebrand. Behalve de eigenaar, zijn echtgeno te en vijf kinderen, werd de boerderij bewoond door de ouders en een broer van de heer L. Op het moment, dat de brand uitbrak, bevonden zich al leen de ouders waarvan de man 79 en de vrouw 75 jaar oud is, in de boer derij. De andere bewoners waren naar de kerk. De beide oudjes konden zich slechts met moeite in veiligheid stel len. Zij liepen daarbij brandwonden op en moesten in het St. Liduinazie- kenhuis ter observatie worden opge nomen. De heer L. was slechts laag tegen brand verzekerd. afdeling Drie ongekende attracties: in katoen^ kunstzijde en wol 10°/o korting op alle niet in prijs verlaagde artikelen Jacht op strand vernield Voor de Walcherense kust bij Big- gekerke is zondagmiddag een jacht gestrand en door de zware zeegang geheel vernield. Het was het zeiljacht „Waterman", dat vrijdag j.l. zijn proefvaart had gemaakt als zeilschip. Het was een voormalige Zeeuwse veerboot, die tot zeilschip was omgebouwd. Vrijdag waren nog door de eigenaar de nieu we zeilen aan laten brengen. De eigenaar, de heer A. Cranenburgh, had het schip verhuurd aan tien studenten. VERBRUIK VAN VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft een overzicht gegeven van de in 1956 voor binnenlands ver bruik per hoofd der bevolking be schikbaar gekomen hoeveelheden van een aantal voedings- en genot middelen. In kilogrammen, was dit( cijfer van 1955 tussen haakjes): boter 2.9 (3), margarine 19.9 (19.2), consumptie- melk 191 (195), kaas 7.3 t6.9), vlees 39.8 (39), vis 8.7 (8.7), tarwebloem en -meel 76 (77), aardappelen 90 (90), groente 62 (66), fruit 48 (50), gebrande koffie 2.9 (2.4), thee 0.9 (0.7), suiker 39.3 (38.1), kerftabak 0.08 (0.8). In stuks: kippeneieren 139 (129), sigaren 101 (98), sigaretten 1208 (1092). In liters: gedistilleerd a 50 volume procent 2.58 (2.33), bier 17.9 (16.7), wijn 1.40 (1.14). „Het Atoom", de grote nucleai re tentoonstelling op Schiphol, heeft gisteren een recordaantal bezoekers aangetrokken. 11.000 Personen pas seerden de ingang. Het grootste deel van dit bezoek kwam in de middag uren. Thomas Dewey in Nederland kend. Zo o.a, te Genua, waar deze werd aange voerd van het eiland Zan- te, uit de buurt van Par ma en uit Rusland, waar men toen reeds een vind plaats had bij Bakoe. De eerste petroleura- bron werd 27 augustus 1849 te Titusville in de staat Pensylvanië in de Verenigde Staten van Noord-Amerika aange boord. De uitvoerder was kolonel Edwin L. Drake, die voor de door John D. firma Wild Wessel. In neerde petroleum werd in 1860 naar Europa gezon den. Inmiddels had de Amerikaan Silliman in 1855 de eerste petroleum lamp geconstrueerd, waar na hij in 1860 de patent olielampen bruikbaar ging maken voor petroleum verlichting. Een jaar later brach ten de Duitsers Ditmar en Brünner petroleumlampen 1865 te koop aangeboden in een „galanteriezaak" in Den Haag. Een kruik pe troleum van 5 liter kostte toen 3 gulden. Het duurde nog wel enkele jaren eer het ge bruik van petroleum ook bij de gewone man in ge bruik kwam, als gevolg van grotere aanvoer en redelijker prijs. Zelfs bij welgestelden was het een soort eerbetoon om als bezoek kreeg, petro- in de handel, hetgeen na- leum te branden, yolging vond bij de Duitse Heef, pe,ro]eum voor Rockefeller gestichte Stan dard Oil Company werkte. In 1860 kostte een vat petroleum 20 dollar; een jaar later kostte een liter reeds 10 dollarcent en in 1865 slechts 3 dol- 1894 deed genoemde fir- ma een lezenswaardig ge denkboek het licht zien, getiteld: „Funfzig Jahre in der Lampen Industrie". Hier te lande werd benut, de eerste petroleum in (Nadruk verboden). verlichtingsdoeleinden plaats moeten maken voor gas en elektra, het werd en wordt nog steeds meer en meer als warm tebron in het huishouden De oud-gouverneur van New-York, Thomas Dewey, die momenteel een vakantietrip door Europa maakt, is zaterdagmiddag uit Parys op Schiphol aangekomen voor een tweedaags bezoek aan ons land. De heer en mevrouw Dewey (rechts) werden op het vliegveld verwelkomd door (v.l.n.r.) de Amerikaanse ambassadeur Philip Loung, de Amerikaanse consul in Neder land Robert Chalker en mevrouw Young. Een 22-jarige motorrijder uit Vollenhove is zaterdagavond Wanneperveen met zijn motor over de kop geslagen. Met een schedelba. sisfractuur en andere wonden is hij naar het diaconessenhuis te Meppei overgebracht, waar hij zondagmor gen is overleden. (Van onze t.v.-medewerker). De katholieke kerkdienst-uit zending van zondag is wederom een liturgisch feest geworden. Deze keer werd de plechtige hoogmis via de t.v. opgedragen in de parochiekerk van O. L. Vr. van Goede Raad in een der nieuwe wijken van Den Haag. Wat kunnen de camera's toch veel bijdragen tot verbreiding van de luister, die aan de katholieke ere dienst verbonden is. Ben Mettrop heeft ook hier schone details naar voren gehaald, uiteraard zonder te kort te doen aan het grote geheel, Ook niet-katholieken moet hebben getroffen de plechtige intocht van geestelijken, zangers, koorknapen e: acolythen, allen in superplie en ni de opgang tot het priesterkoor ge schaard rondom het hoogaltaar. Wat deze uitzending bovendien bekoorlijk maakte, was de offergang, waarbij brood en wijn, kaarsen en brandende wierook in processie tot bij de cele brerende priester werden gebracht We hadden tijdens deze Mis van kerkwijding gelegenheid, kennis te nemen van de Missa festiva voor ge mengd koor van Marius Monniken dam, waarbij het gebruik van trom petten en trombones een eigen waar. de vertegenwoordigde. Voor deze openbare uitzending was ook zeer in structief de predikatie over het feest van kerkwijding, door de celebrant, kanunnik-pastoor W. van Alphen ge houden. In het algemeen willen we er op wijzen, dat de uitzending van kerke lijke plechtigheden uiteraard ge schiedt door de K.R.O. Dat moet men zó verstaan, dat de zendvergunning is verleend aan het Katholiek Kerk genootschap in Nederland. Het aantal uren, dat daarvoor wordt uitgetrok ken, is bij ministeriële bepaling vast gesteld en ze behoort niet tot het aan tal, dat de K.R.O. voor t.v.-uitzendin- gen op zijn naam kreeg toegewezen Iets anders is, dat de Misiutzendin- gen en uitzenden van andere kerke lijke plechtigheden door het Kerkge nootschap worden toevertrouwd aas de eigen K.R.O. We hebben nu tal van malen Theo Eerdmans gevolgd in zijn Vara, rubriek „Weet wel wat je waagt". Hij weet er een interessant, tevens leer zaam programma-onderdeel van te maken, door de deelnemers iets te laten vertellen over hun hobbies. Toch is het ons meermalen opgeval len, dat door het niet voldoende scherp en duidelijk stellen van vra gen, de beantwoorders even uit het veld geslagen worden, onvoldoende formuleren, ofwel te laat het juiste antwoord geven. Dat kost hun dan soms heel wat guldens, eigenlijk door de schuld van Eerdmans, die zelf zijn vragen van een briefje heeft moeten oplezen. Datzelfde komt ook bij an dere Omroepen voor en dat is eigen lijk jammer. Degene, die vragen stelt, weet er doorgaans zelf weinig of niets van; hij moet het papier te hulp roepen, maar als het ant woord ook maar even anders uit valt, is de quiz-master geneigd te weifelen of te zeggen, dat het ant woord niet Overeenkomstig de opga ve was. Men voelt, dat hier onbillijk- heid kan schuilen. Het zal daarom zaak zijn, dat op dit punt de quiz in het t.v.-programma wordt herzien. De quiz „Alle negen" van d« K.R.O., die de laatste tijd in Jan Wil lem Hofstra een aangenaam leider heeft, zal in het najaar gereorgani seerd worden voortgezet. We hoor den, dat de opzet zodanig is gekozen, dat men aan alle kanten aan zijn trek zal komen. Bij de N.C.R.V. schijnt men met de quiz-rubriek van Goos Kamphuis te zullen doorgaan. Dat is begrijpelijk, als men weet, dat hier vooral de onverwachte ontmoetinj in de huiskamer en het gebruik var. toneel-matige hulpmiddelen een H zondere attractie vormen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6