Wij gaan verbouwen! Fa. Sloos Franciscanessenklooster te Leidschendam ingewijd Telefoniste-receptioniste NI. SijtUÉieln F. CLOS l LEEMBRUGGEN KORTE golf Marktberichten C. TH. BREEBAART ZOON inde OPRUIMING tegen SPOTPRIJZEN telegrafiste/telexiste WOONHUIS WINKELJUFFROUW NAAR BRUGGE (België) Heilig Bloedspel Telefoontjes worden dagelijks aangenomen MAANDAG 15 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zaterdag: j.l, was het voor de con gregatie der Zusters Franciscanessen (religieuzen-penitenten der Derde Orde van de H. Vader Franciscus) broederhuis te Bennebroek een wel zeer bijzonder vreugdevolle dag. Een sinds lange jaren bestaande wens is in vervulling gegaan. Het nieuwe klooster, waarvoor de mo derne techniek ten volle werd benut, is onder grote belangstelling op plechtige wijze ingewijd. In de kapel van de Stichting Be jaardenzorg droeg rector H. v. d. Heuvel, rector van het moederhuis te Bennebroek, des morgens een plechtige H. Mis uit dankbaarheid op, geassisteerd door de beide pas toors van Leidschendam, pastoor J. H. v. d. Kolk als diaken en pastoor A. A. J. Buijs als subdiaken. De eer waarde zusters verzorgden op tref fende wijze de misgezangen. Bij dit H. Misoffer waren o.a. te genwoordig de algemene overste, moeder Anselma, moeder Irmgardis, overste van het nieuwe klooster, vele eerw. zusters die vroeger in Leid schendam hadden gewerkt, emeritus deken De Bont, emeritus pastoor E. B. Derksen, de pastoors A. J. v. d. Oudenhoven en P. N. Borsboom van Voorburg, pater Mix O.F.M. uit Lei den, de rector van de paters van Scheut, burgemeester H. A. C. Ban ning en echtgenote, de wethouders P. G. M. Groenewegen en H. de Ruy- ter en het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg. Na de H. Mis ver enigden allen zich aan de gezellige ontbijttafel om daarna het nieuwe klooster te bezichtigen. Het majestueuze gebouw, ontwor pen door de architect wijlen Frans v. d. Togten na diens overlijden door architect ir Jac. Strik voltooid, biedt aan de zusters, die het klooster gaan bewonen, goede comfort. Kerkelijke inwijding. Alvorens rector v. d. Heuvel tot inwijding van het klooster overging, gaf hij uitleg van deze plechtigheid. Na de zusters van harte te hebben gelukgewenst, wees spr. er met na druk op, dat de bewoners van een klooster geen afgeslotenheid vormen, maar wel een gemeenschap. De zus ters Franciscanessen willen zich in gemeenschap heiligen door het na streven der christelijke volmaaktheid en door de verschillende liefdewer ken, alsook door het godsdienston derwijs en door de opvoeding der jeugd. Spr. wenste de zusters toe, dat zij ook in dit nieuwe klooster het na gestreefde doel zullen bereiken. Nadat een aantal kruisbeelden wa ren gewijd, had de wijding plaats van de verschillende afdelingen van het klooster, waarbij pastoor v. d. Kolk en pastoor Buys assistentie verleen den. Tenslotte werd de tegenover de hoofdingang ingemetselde plaquette gewijd, voorstellende de wonderbare Madonna naar ontwerp van Cath. la Borée en vervaardigd door het Klei- warenbedrijf St. Joris te Beesel. Ook hierbij gaf rector v. d. Heuvel de no dige uitleg. GEVRAAGD: Ervapen Enige kennis moderne talen vereist. Brieven met volledige inlichtingen te richten aan: LANGEGRACHT 8—10 LEIDEN Gezellig samenzijn. Nadat de kerkelijke handelingen waren verricht, verenigde allen zich in de feestzaal waar allereerst het woord werd gevoerd door de alge mene overste Moeder Anselma, die er haar vreugde over uitsprak, dat het klooster ondanks vele moeilijk heden. thans is klaargekomen en in gewijd. Zij bracht dank aan allen, die daarvoor hun beste krachten heb ben gegeven, speciaal de inmiddels overleden architect F. v. d. Togt en zijn opvolger ir J. Strik. Vervolgens ook aan het bouwbureau G. A. Baa- ten te Leidschendam, die de bouw plannen tot volle tevredenheid heeft uitgevoerd. Spr. was ook het ge meentebestuur erkentelijk voor het beschikbaar stellen van de grond, „al thans het laten kopen", voegde zij er schalks aan toe. Verder memoreerde spr. de acti viteiten welke dokter S. P. Perquin en mr H. F. J. P. Kunkeler voor de bouw hebben ontwikkeld. Daar de zusters het oude klooster aan de Damstraat gaan verlaten, ko men zij tevens te ressorteren onder de nieuwe parochie St. Josef, wat voor pastoor v. d. Kolk een verlies zal zijn. Spr. gaf hem echter de ver zekering dat de zusters op dezelfde wijze voor kerk en altaar zullen blij ven zorgen. Burgemeester Banning sprak er zijn voldoening over uit, dat de zus ters nu in een modern klooster hun arbeid kunnen voortzetten. Het kloos ter is gebouwd om voor eeuwen dienst te doen en Leidschendam zal daarvan mede de vruchten plukken. Waar Moeder Anselma zo juist op merkte, dat de gemeente de grond wel beschikbaar had gesteld en de congregatie de grond daarna heeft mogen kopen, wees spr. er op, dat het hem en ook de wethouders niet bekend is, dat de zusters ook maar de kleinste aanvrage bij b. en w. hebben ingediend om de bouwgrond cadeau te krijgen. Of die wens even tueel in vervulling had kunnen g&an betwijfelde spr., maar thans is hij met de zusters verheugd, dat het klooster tot stand gekomen is. Ook dokter Perquin, voorzitter van de Stichting Bejaardenzorg, sprak namens zijn medebestuursleden zijn voldoening uit over de totstandkoming van het klooster; hij liet zijn wensen verge zeld gaan door de aanbieding van een grote staande schemerlamp. Tot slot sprak nog zuster Irmgar dis, de moeder-overste van het nieu we klooster, die alle aanwezigen har telijk dank zegde voor hun belang stelling. Spr. hoopte, dat die belang stelling voor het werk van de zus ters zal blijven bestaan, dat de zus ters blijmoedig in dit nieuwe klooster zullen leven en dat hun arbeid zal mogen strekken tot heil van geheel Leidschendam. Geslaagd. Voor het doct.-exa- men economie slaagde te Rotterdam de heer D. Dil. U nadert een oversteekplaats voor voetganger». VOORSCHOTEN BRANDWEERKAMPIOEN VAN NEDERLAND. Bij de in Zeist gehouden landelijke wedstrijden voor brandweerploegen heeft de Voorschotense Vrijwillige brandweer drie grote successen ge boekt, waarvan het belangrijkste is het kampioenschap van Nederland. Nadat enige tijd geleden de Voor schotense ploeg in de provinciale wedstrijden in de derde klasse als de beste uit de bus was gekomen, moest nu om het kampioenschap van Zuid-Holland en van Nederland ge streden worden. Aan deze wedstrij den werd deelgenomen door alle 2e en le prijswinaars uit Nederland. Er werd in twee kampen gestreden. Van de ene ploeg werd Heinoo (Ov.) winnaar, terwijl Voorschoten in de tweede ploeg als eerste uit de bus kwam. De twee winnaars moesten toen tegen elkaar uitkomen en met een klein verschil werd de Voor schotense ploeg o.l.v. de heer D. Yperlaan, winnaar. Daarmee was allereerst het kam pioenschap van Zuid-Holland be haald, evenals vorig jaar, maar daar mee was deze ploeg tevens voor het eerst Nederlands kampioen. z De mogelijkheid bestaat, dat deze ploeg nu niet meer in de derde klasse mag uitkomen, maar dat volgend jaar aan de kampioenschappen 2de klasse deelgenomen moet worden. De commandant van de Voorscho tense vrijwillige brandweer, de heer J. G. Lekkerkerker wase natuurlijk bijzonder in zijn schik, dat deze ploeg opnieuw getoond had het „vak" zo te beheersen, maar ook het ge meentebestuur was daar bijzonder voldaan over. Toen zaterdagavond tegen kwart voor elf de ploeg weer in Voorschoten terug kwam waren dan ook de loco-burgemeester, de heer Schrama, wethouder De Graaff en de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, ter verwelkoming aanwe zig, terwijl burgemeester Van der Hoeven vanuit zijn vakantie-adres nog zijn gelukwensen .aan de ploeg deed toekomen. Opbrengst AVO-collecte. De col lecte ten behoeve van Arbeid voor Onvolwaardigen (AVO) heeft in Voorschoten 423.85 opgebracht. De ze collecte werd verzorgd door de Federatie V.V.H. Het tweede Parktournooi van het Nassau-tennispark beëindigd. Het tennistournooi in het Nassau-tennis park heeft een zeer geanimeerd ver loop gehad, dat enerzijds te danken is aan het grote aantal deelnemers uit Voorschoten en andere omliggen de plaatsen en anderzijds zeker aan de gunstige weersomstandigheden van de afgelopen week. Het tournooi was zoals gebruike lijk ingedeeld in 5 afdelingen. Heren enkelspel, heren-dubbel, dames-en kel, dames-dubbel en gemengd dub bel. Vooral de wedstrijden in het heren-enkel hadden een uiterst span nend verloop. De beste krachten o.a. de heren Rijmenam, Wilmink, De Koning, Stikvoort, Rüttger en de ge broeders Koeman en verdere mede dingers bestreden elkaar vinnig en betwistten elkaar de ere-titel. Vooral in de eerste helft kwam het tot ver rassende wedstrijden. De heer De Koning was in dit tour nooi goed op dreef. Hij wist in de kwartfinale de heer Stikvoort te ver slaan en in de halve finale de heer Rijmenam. Hij bracht het zelfs zo ver, dat hij in de finale de heer Wil mink, de winnaar van het vorig jaar, wist te verslaan en daarmede win naar werd van het heren-enkel. Uit welk een beste tennisfamilie de heer De Koning stamt, blijkt wel uit het feit, dat zijn vrouw de titel behaalde in het dames-enkel door een gede cideerde overwinning op mevr. Hof man, terwijl de heer en mevr. De Koning tevens het sterkst speelden in het dubbel-gemengd. Bovendien wist mevr. De Koning en mevr. Hof man de titel in de wacht te slepen in het dames-dubbel. De prijsuitrei king had zondagavond plaats in de cantine van het Nassaupark door de voorzitter van de Voorschotense Sportraad, de heer Van Lookeren Campagne. OEGSTGEEST FEEST AAN DE HOGE MORSWEG. Zaterdag was het feest op de Hoge Morsweg te Oegstgeest. De speeltuin vereniging „De Krekels" zette om 2 uur de deuren wijd open en ontving de kinderen van de leden en andere belangstellenden. Elk kind ontving bij de ingang een feesthoed. De glun dere gezichten spraken genoeg: 't feest begint nu!! Muziek klonk ver in de omtrek en noodde de schuchteren uit, hun hui zen te verlaten. Elk kind genoot mee. Van 1 t/m 14 jaar gingen ze, stijf in de hand de gratis consumptie-bon nen geklemd, naar de ijskar voor ijs, naar de snoeptent voor chocolade en koek. De kleinsten van 1 t/m 5 jaar mochten bovendien gratis grabbelen. 'n Enkele keer werd de feestvreug de onderbroken door een flinke re genbui. Ja, toen merkte je eerst goed het nut van de tenten! De muziek speelde vrolijk door, want daar kwam de zon alweer en 't feest kan worden voortgezet. Opgetogen trokken de prijswin naars naar huis; de ouderen ook zeer voldaan over 't geslaagde feest. Jam mer, dat zo'n dag zo vlug voorbijgaat! Prijswinnaars: Jongens en meisjes v. 6 en 7 jaar: Vlagje steken: le pr. Marry v. d. Mey, 2e Kees de Roo, 3e Corry Dolving, 4e Tonneke Wessendorp. Meisjes 8 en 9 jaar: was onhan- gen: le pr. Leny de Graaf, 2e Alber- tine v. d. Mey;3e Lieske Veerman. Jongens 8 en 9 jaar: kellner-race: le pr. Kees v. Zant, 2e Hans Hoog straten, 3e Hans Brussee. Meisjes 10 en 11 jaar: Ballonnen- blazen: le pr. Anneke Griffioen, 2e Rietje Noort. Jongens 10 en 11 jaar: Naar de trein: le pr. Dany Buitenom; 2e Jan v. Zomeren, 3e Adrie v. d. Ende, 4e Jaap v. Alfen. Meisjes 12 en 13 jaar: fles leegdrin ken: le pr. Tineke Dierkse, 2e Joke Kooloos, 2e Tiny v. d. Hust. Jongens 12 en 13 jaar: zaklopen: le pr. Aat Hoogstraten, 2e Jaap v. d. Mey. Jongens en meisjes 14 jaar: zaklo pen: le pr. Adrie v. d. Ende, 2e Tiny Dernee, 3e Henk de Roo.* WARMOND Geboren: Johanna Theresia dr v. L. J. v. Noort en M. C. Paridon; Cor- nelis Petrus Jazef zn v. C. v. d. Post en M. J. Beugelsdijk; Sophia Agatha Maria, dr v. G. W. Vergeer en C. H. Warmerdam. Gehuwd: W. L. v. d. Zee, en B. G. Charles; L. van Brero en M. C. van Leeuwen. Overleden: Gerrit Krul 50 jr, echt genoot van M. M. Bovelander. KATH. ONDERWIJZERSVERBOND. In de vergadering van het bonds- bestuur van het Katholieke Onderwij- zersverbond wees de voorzitter, de heer W. H. M. Derksen op de drin gende noodzaak tot nauwere samen werking tussen alle onderwijsgeven den, zowel nationaal als internatio naal. Vervolgens wees de heer Derksen op het uiterst trage tempo, waarin het departement van onderwijs vele zaken afwerkt. Op 1 januari 1956 werd de wet op het kleuteronderwijs van kracht, maar tal van maatregelen die uit deze wet moeten volgen zijn nog niet klaar. Spreker noemt onder an dere de wachtgeld- en uitkeringsre geling de kleuterleidsters. Een sala risregeling voor de docenten aan de opleidingsscholen voo^* kleuterleid sters is er nog niet. Bij het lager on derwijs is het wachten nog steeds op de afwerking van de vergoeding-stu diekosten voor de C-cursussen. Ook wacht men nog op de definitieve vaststelling van de acten die in aan merking komen voor de ïegeling ver goeding studie kosten. Dit alles is te wijten aan de onderbezetting van het departement. De Algemene Neder landse onderwijzersfederatie (ANOF) heeft een commissie benoemd, ter verbetering van de salarissen der kleuterleidsters. Zeer schrijnend is 't dat de kleuteronderwijzeressen van 60 jaar en ouder, nu reeds anderhalf jaar hebben betaald en tot aan hun ontslag moeten blijven betalen voor een pensioen, dat hun nooit zal wor den toegekend. JONGEN DOOR EXPLOSIE VAN RAKET GEWOND Devijftienjarige H.B.S.-er Pieter B., die padvinder is, had een zweef vliegtuigje gemaakt, dat hij met een door hem zelf vervaardigde raket wilde oplaten. D jongen ging naar de Westduinen, maar de hopman van de padvindersgroep gelastte hem de raket te begraven. Piet gaf daaraan gevolg, maar toen de hopman weg was, groef hij de raket weer op, die daarbij ontplofte. De jongen kreeg verwondingen aan de rechtervoet. VECHTERSBAAS AANGEHOUDEN De 19-jarige koopman J. van de R., die met zijn aanstaande vrouw en haar moeder in de Waldorpstraat te 's Gravenhage aan het wandelen was, kreeg daar met beide vrouwen ruzie. Op een gegeven ogenblik vloog hij op een voorbijganger, de heer T. uit Katwijk toe, en gloeg hem tegen de grond. De man kreeg een scheur- wond onder het oog, welke in het ziekenhuis gehecht moest worden. T. had zich in het geheel niet met het geval bemoeid. Van de R. is door twee jeepagenten naar het politie bureau overgebracht. VERDRONKEN Gisteren is uit het Eemskanaal te Groningen het stoffelijk overschot opgehaald van de 17-jarige Duitse zeeman Klaus H. uit Düsseldorp. Hy is waarschijnlijk in de nacht van za terdag op zondag te water geraakt en verdronken, toen hij op weg was naar zijn schip, dat in het Eemska naal ligt. Evenals vorig jaar zal verscherpte controle worden gehouden op auto bussen, die dag-toerritten voor clubs, verenigingen, scholen enz. maken. Deze controle zal zoveel mogelijk voor het begin der ritten worden gehouden. Speciaal zal gelet worden op stuurinrichting, remmen, banden, benzinetanks en uitlaten. In vele gevallen konden geconsta teerde gebreken in het vorige jaar ter plaatse worden hersteld. Slechts aan een betrekkelijk klein percen tage der wagens moest verboden worden herder uit te rijden. De controle zal zodanig worden uitgeoefend, dat de te vervoeren ge zelschappen er zo weinig mogelijk hinder van zullen hebben. Een pasgeboren baby werd za terdagmiddag gevonden in de berm van de Cornelis Lelylaan in Sloter- vaart, Amsterdam. Het jongetje, naar schatting één uur oud, is door de po litie overgebracht naar het Wilhel- minagasthuis. Vermoedelijk door het spelen met lucifers, is zondagmorgen brand uitgebroken in een woonhuis, gele gen naast het raadhuis te Monnik- kendam. Het raadhuis en de belen dende percelen konden behouden worden, maar de brandweer kon niet verhinderen, dat het woonhuis ge heel uitbrandde. Verzekering dekt de schade. Een 23-jarige scooterrijder uit Loenen is zaterdagavond op de Arn- hemseweg te Apeldoorn tegen een boom gereden en op slag gedood. Volgens getuigen zwenkte het slacht offer, dat met zeventig kilometer snelheid door een bocht kwam onver wachts naar rechts. Hij kwam in de berm en reed vervolgens tegen een boom. Voor de ogen van twee kennis sen, die hem niet meer konden hel pen, is zondagmorgen omstreeks ne gen uur een Duitse jongen in Zand- voort verdronken. De jongen kon niet zwemmen. Zijn stoffelijk over schot spoelde drie kwartier later aan en werd overgebracht naar het St. Elisabeth-gasthuis te Haarlem. Bij een botsing op de Maas- trichtseweg te Den Bosch werd een 62 jaar oude bromfietsberiider uit die stad zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het groot- zieken gasthuis overleden is. Een 75-jarige koopman uit Am sterdam-zuid. die zich op de terug reis van Italië naar Nederland be vond, is in een hotel te Innsbruck plotseling overleden. Dezer dagen begint in Pesjwar, in Pakistan, het nationale „leuge naarsconcours". Er zjjn drie prijzen beschikbaar gesteld voor hen, die de j meest opzienbare leugens op de ver- makelijkste manier weten voor te dragen. In de jury hebben een rech ter, een advocaat, een dokter en een journalist zitting. ROTTERDAM, 15 juli. Vee. Aanvoer 1811 stuks vee, vette koeien en ossen 1163, varkens 648; prijzen vette koeien 300—315, 260—290, 250 —260, varkens (levend gewicht 182, 180, 178. Vette koeien: aanvoer rui mer handel slepend, prijzen niet ge heel prijshoudend, prima's boven no teringen. Varkens: aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen hoger in prijs, prima boven notering, zware varkens van f 1.72f 1.74. TER AAR, 13 juli. Groente. Augurken: fijn basterd 0.50, basterd 0.50, grof A 0.47, grof I 0.37—0.39. CD 0.27, E 0.32, idem geel 0.07 p. kg. Gevestigd 1886 STOFFEN, ZIJDE, LINNEN enz. LINGERIE, TRICOTAGE, HUISHOUDGOEDEREN, MARE 92 LEIDEN TELEFOON 25424 Midza-zaak y Te koop aangeboden: compl. Baby-uitzet o.a. 24 luiers. 8 hemdjes, 7 trui tjes, enz. alles nieuw waarde 67.00 voor 50.00 Br. bur. v. d. blad. onder no. 8564. Moderne Singer hand naaimachine aangeboden in zeer goede staat met ga rantie. prijs 85.Singer handnaaimachine in prima staat prijs ƒ45.Heren straat 23. Leiden tel. 32027 y Gaat dat zienen proeven! Door gelukkige aankoop van grote par tijen super Virginia in U.S.A. maakt Niemeijer de Sterling shag nu zó fiin als ze nog nooit was. Doe er uw voordeel mee en vraag Sterling shag. verreweg de beste. y Radio, boekenkastjes, divan, bad. koperen kroon, piano, grote spiegels, mo dern fraai lang dressoir, wastafel, kastjes, 1 pers. spiralen, divanbedden, ko peren kroon, mahonie se cretaire. 2 fraaie Biedem armstoelen. Mechels tafel en dressoir. W. F. Koore man. Nieuwe Rijn 9. t o. V. en D„ let op tel. 23261. y Solex Standaard "349.50 d. - ƒ17.30. So lex de Luxe 399.50 p. m. (20.24. inclusief All Risk verzekering. Service Sta tion Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668. tel. 31292. y Een-twee-dric De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen. Sneciaal voor 2 per sonen. Fa Van Zijn. Haar lemmerstraat 295. Filiaal: Korevaarstraat 6. y H.H. Bollenkwekers. Gevraagd door vakman narcissen rooiwerk in aan genomen. Graag opgaaf, ligging tuinen en te beta len prijs onder no. 8558 bur. v. d. blad. y Aangeb. In prima staat zijnde, stalen woonschip, kamer, keuken, 2 slaapka mers. veel bergruimte, zeer goed schip. Vaste prijs 5500.- Br. onder no. 8555 bur. v. d. blad. y Behang!!! De hele col lectie van Rath en Doode- heefver, v.a. 78 ct. Verder linnen, grondpapier, spij kertjes. plaksel, enz. Plak- tafel te huur. Voorlichting door erkend behanger. Rich. T. Blok. Hogewoerd 02, tel. 23123. Telegraafkantoor 's-Gravenhage vraagt uitsluitend vrouwelijk personeel, om te worden opge leid tot een interessante en prettige werkkring. VEREISTE: diploma M.U.L.O.-A of-B, (met Frans, Duits en Engels), H. B. S. 3-j. cursus of gelijkwaardig diploma of bewijs. Salaris: afhankelijk van leeftijd. Op 21-jarige leeftijd f217,16 bruto per maand. Vakantietoeslag 4 Voor diensten in avonduren wordt een extra toeslag op het loon gegeven. Aan personeel, wonende buiten 's-Graven hage, dat dagelijks heen en weer kan reizen, worden de reiskosten 2e klasse vergoed. Zij, die verplicht zijn zich van elders in 's-Gra venhage te vestigen, ontvangen een pension toelage reiskosten voor gezinsbezoek. Sollicitaties mat vermelding van ge boortedatum schriftelijk bij de direc teur van het Telegraafkantoor, Prin sestraat 2 te 's-Gravenhage. Mondeling van 10-12 en 14.30-16.30 uur. m Neem met vakantie een y Gevraagd een net f.k. y Verkoopster. Gevraagd Clipper ball point mee van 1.95. Alléén verkoop van Clipper vulpennen en ball points: Vulpenkliniek G. Wolfslag. Breestraat 145. meisje voor de d. of d. en n. of flinke werkster voor 2 a 3 dagen per week. Ko- revaarstraat 37. Leiden, tel. 23505. voor de zaterdagmiddag van 2 tot 6 uur in speciaal zaak kinderkleding. Br. onder no. bur. 7355 v. d. bl. Olie weer goedkoper Bespreek met ons nu reeds uw oliestook uit onze prachtige collectie met garage en centrale verwarming, bouw 1952. 15 aug. leeg te aanvaar den. vrije vestiging, koop prijs 29.000.fninstie gelegen a. d. Leidseweg te Voorschoten. Gebr. G. en P. Niersman. Leidseweg 200, tel. 2385. y Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals radio's, stofzuigers piek up's. gram -motoren electr motoren meubelen fietsen brom- en motor fietsen. auto's enz In- en Verkoop G van Vliet Janvossensteee 34 U kunt nu profiteren van buitengewone koopjes in COSTUUMS SPORTCOLBERTS REGENJASSEN REGENMANTELS DEMI'S OVERHEMDEN, enz. Stille Rijn II Uitsluitend kwaliteits kleding! 2? Gevraagd zelfstandige hulp in de huishouding. Liefst intern. Oranjelaan 2 Oegstgeest. y Nieuw is uw bed. als wil het overtrekken met een mooie damast! 1-pers. vanaf f22,50: 2-pers. vanaf 29,75 In één dag gereed! De Kleint Winst. Haarlem merstraat 51. Leiden. y H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enigste hremfutg dje geschikt is voor 2 personen. Prils 725.—. Gehrs Huisman. Hogewoerd 6668. ter bijwoning van het op donderdag/vrijdag 15 en 16 augustus. Prijs inclusief prima plaats voor het H. Bloedspel ƒ49.60. Bezoek aan de middeleeuwse sprookjesstad Brugge met haar wereldberoemde markt waar het spel gegeven wordt. Hieraan werken 2000 personen mede. Terugreis over Blankenberge, Zoute en Knocke. Aanmelden: Schrijver's Taxi, Hogewoerd 56, Leiden, tel. 20206. y Zoeterwoude. Extra sortering fruit tijdens Oranjefeest. Tevens ver krijgbaar patat frites. Va- mi iis, wordt niet vlug zacht, tijdens vervoer naar uw huis. Tevens ijskoude dranken verkrijgbaar. Be leefd aanbevelend: Krogt. Schenkelweg. y Wonderyerfü! lx ver ven. prachtige kleuren. Enorme dekking, spiegel- hoge 2lans. voor binnen en buiten. Super kwali teit. Als erkend schilder kan ik het aantevelen. Demonstratie. Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. tel. 23123.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3