JSmaGAT Feestvreugde in het stille St. Annahofje van Leiden Zilveren kloosterjubileum van Broeder Rodericus Scherp Diploma's schoolzwemmen, Leiden MAANDAG 15 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT f/t W K A C BROMFIETSER WERD OP R1JNSBURGERWEG ERNSTIG GEWOND. Een bromfietser, de 57-jarige kap per A. J. uit Haarlem, is zondagmid dag na een val op de Rijnsburger- weg te Leiden zeer ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Om 1 uur reed J. met tamelijk hoge snelheid over het fietspad in de rich ting Leiden. Ter hoogte van de Lijs terstraat wilde hij twee jongens op de fiets passeren. Daartoe zwenkte hij de rijweg op. De rechterpedaal van de bromfiets bleef echter achter een lantaarnpaal haken, met het ge volg, dat J. met grote kracht tegen de grond werd geslingerd. Hij liep een schedelbasisfractuur op. Het slachtoffer verkeert in levensgevaar. A. VAN VUUREN NEEMT AFSCHEID VAN POLITIE. Na 39 jaar in Leiden in politie dienst te zijn geweest zal de hoofd agent A. van Vuuren eind juli a.s. afscheid nemen. De heer Van Vuu ren was de laatste 12 jaar dagwacht van de commissaris en in die tijd heeft hij in het wachtlokaal vele dui zenden bezoekers ontvangen en naar de bestemde plaats geleid. CONCERT „WERKMANS WILSKRACHT". Het programma voor het concert te geven door de harmoniekapel „Werk- mans Wilskracht" directeur de heer J. Dol op dinsdagavond, 16 juli a.s. om 8 uur op het Stadhuis plein, luidt: 1. Jour de fête, mars Deze dagen zal broeder Rodericus het heuglijke feit herdenken, dat hij vóór 25 jaar intrad in de Orde van de Franciscanen. Broeder Rodericus is ingetreden in Venray en vervult, na in verschillende kloosters gewoond te hebben, nu al ruim 6 jaar met trouw en toewijding het ambt van koster in de kerk van de Paters Franciscanen aan de Haagweg. Wij hopen dat broeder Rodericus nog tal van jaren zijn ambt zal mogen ver vullen en dat hij over 25 jaar zijn gouden jubileum mag vieren. Zondag a.s. zal te 9 uur de plech tige Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de jubilaris, waarna re ceptie in de pastorie tot half 12. Afscheid van examencandidaten. De leerlingen van de r.-k. Uloschool St. Barbara aan het Levendaal heb ben op vrijdagmiddag afscheid geno men van de 4de klasse, die allen in de loop van deze week examen zul len doen. Onder leiding der leer krachten werd hen door de andere klassen een gevariëerd programma aangeboden, 's Avonds werd dit pro gramma herhaald voor ouders en ge nodigden. De belangstellenden in de stampvolle zaal van de Burcht on der wie de deken van Leiden, geno ten van muziek, zang, dans en to neel. In een vlot tempo werden de vele nummers ten tonele gebracht, die door hun grote verscheidenheid de aandacht gespannen hielden. Een aparte vermelding verdienen wel het acrobatennummer en de cowboyliede- ïen van de 2e klassers, de dansjes van de 3e klas en de declamaties en het toneelstuk van de le klassers. Het was een geslaagde avond, waar op- voerenden en publiek nog met ge noegen aan zullen terugdenken. POTLOOD en GEEST No 526. Horizontaal: 1 gem. in Utrecht, 9. stok, 10. wereldtaal, 11. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 13. steen, 15. bijwoord, 16. vaartuig, 18. onderricht, 20. vrouw van Abra ham, 22. zeehond, 24. stad in Italië, 26. vast, stevig, 29. natuurlijk water bekken, 31. muzieknoot, 32. telwoord, 34. deel van een schip, 36. jongens naam, 37. koopmansgoed. Verticaal: 2. slede, 3. kledingstuk, 4. bakt men brood van, 5. munt ln China, 6. gem. in Gelderl., 7. gem. in Drente, 8. knaagdier, 12. voegwoord, 14. Europeaan, 17. gebogen, 19. zeep water, 21. water in N. Brab., 23. danspartij, 25. zeker tijdperk, 27. vernis, 28. stap, 30. meisjesnaam, 33. bergplaats, 35. familielid. Oplossing morgenavond. (Furgeot); 2. Mars uit „le Prophete" (Meyerbeer, arr. J. Noordanus); 3. Sophonisbe. Ouverture (Klughart Zurmühle); 4. The Standard of St. George, mars (K. Alford); 5. Selectie uit „The desert song" (Romburg Riemersma); 6. Gladiator. Mars (Sou- sa arr. P. J. Molenaar). Pauze. 7. Ar- romanches. (A. E. Kelly); 8. Night of Gladness Wals. (Ch. Ancliffe); 9. Tra falgar. Mars (Zehlej. 10. Rococosui- te. (G. Boedljn); il. The thin red line. (K. Alford). Leidse studenten hebben zondag avond de richtingsbordjes „Roman tiek en Bloemen" en „Aqua Hor tus" voor de universiteit weggeno men en ergens opgeborgen. Zij bel den de politie op, met de medede ling dat zij de borden ontsierend- achtten voor deze omgeving. Op een later tijdstip zouden zij de politie er van op de hoogte bren gen waar de borden tijdelijk zijn op geborgen. Geslaagd. Voor het arts-examen le gedeelte slaagde te Rotterdam de heer J. P. Klaassen. Leidse Agenda Aqua-Hortus. Oranjerie. Hortus MAANDAG 15 JULI R.-K. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel, Steenstraat. Half acht hall negen. nam. Club de Limetz. Samenkomst, reis- voorbereidingen. Royal, Doezastraat, 8 uur nam. DINSDAG 16 JULI St. Eloy. Adviesavond. Gebouw v. Sociale Belangen, Oude Singel 236. Half achthalf negen. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver. Excursie. Aquariumtentoonstelling Hortus Bo tanicus. Half acht nam. WOENSDAG 17 JULI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Middelb. Avondhandelsschool „Sint Pieter". Inschrijving nieuwe leerlin gen. Vrouwenkerkhof 1; 7.309 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek „Douza", Douzastraat 21, tel. 21313; Apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, te]. 20523; Apotheek „Oegstgeest", Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 1219 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „La Strada", 18 jaar. Lido: „The wrong man", 14 jaar. Luxor: „De man, die nooit be stond", 14 jaar. Trianon: „In de bus van Coronado", alle leeftijden. Rex: „Rock around the clock", 14 jaar. ^Dameókapöaiatt Jxene MODERNE SALON BUITENLANDSE ERVARING geopend tot 9 uur s'avonds alleen dinsdag's tot I uur en zaterdag's tot 6 uur PRINCENSTRAAT 31 KATWIJK AAN ZEE TELEF. 3878 (Advertentie) Laatste Berichten Balloncommandant Jan Boesman en zijn passagier hebben tijdens het afgelopen weekeinde ongewild een aantal Duitse koeien herdenkings briefkaarten, die zij op een ballon vaart meenamen, als voedsel voorge zet. Zij hadden in Sellingen dat in feestelijke stemming was vanwege het 1100-jarig bestaan hun ballon gevuld en waren opgestegen. In Sellingen hadden verzamelaars een aantal herdenkingspostkaarten medegegeven, die werden voorzien van een bijzonder stempel. Toen de Nederlandse ballon in een weiland veilig landde, moest Boesman even de ballonmand alleen laten om het omhulsel te bergen. In die tussentijd kwamen nieuwsgierige koeien, die i: de mand rondsnuffelden en een deel van de postkaarten oppeuzelden of ernstig beschadigden. Als enkele ver zamelaars hun post niet ontvangen, weten ze dat de Duitse koeien ook interesse hadden voor de ballonpost. Ze vraten zich er letterlijk doorheen. Voor het examen schoolzwemmen zijn geslaagd: Diploma A: Potgieterlaan: Jongens: PaulSchra- ma, Gerard Willems, Wim Heymans. V.G.L.O. Boommarkt: Jongens: Wim Bruines, Herman Heller, Herman Uittenhout, Jac. de Rijk, Chris v. d. Kla-uw. Franchimontlaan: Jongens: Paul v. Engelen, Leo van Harteveld. Rapenburg 48: Jongens: Kees Duin dam, Henk Rozier. Leliestraat: Jongens: Hans Stol. Diploma B: Os en Paardenlaan: Jongens: Gijs van Dam. Potgieterslaan: Jongens: Bernard Vlasveld, Wim Goddijn. V.G.L.O. (Boommarkt): Jongens Ton Bik, Hans de Rooy, Thomas de Rooy, Jan Pijnacker, Paul van Rijn. Jongens A: Loek van Kuis, Cok Zevenhoven, Ger v. d. Meer, Wim Pompman. Jongens B: Frans de Laaf, Gerard Koppers, Nol v. d. Werff, George Jansen, Koos Jansen, Henk Marcelis, Kees Vlasveld. Fronchimontlaan: Jongens: Albert Goosen, Gerard Zwartjes, Benny van Bergen Henegouwen, Ton de Wit, Guus Overdevest, Gerard Schippers, Bart Singeling, Benny Kieft, Theo van de Krogt, Tön Bugstraaten, Sjaak v. d. Steen. Rapenburg 48: Jongens: Gerard v. d. Heyden, Tonny v. d. Stel, Hans de Bruyn. Zuidsingel B: Jongens: Tonny Baart. Leliestraat: Jongens: Hans Smiet, Kasper Schrijer. Montessorischool (Rijnsburgersin- gel): Jongens A: Hans Blansjaar. Maresmgel: Meisjes A: Riekje Privé. Jongens A: André Boomsma. Jongens B: Frits Robbert, Piet Pracht, Kees Vermond, Flip Boudijn, Bram Laurier, Benny Houthoff, Aatje Bon. Meisjes B: Mieke de Tombe, Mieke Zeegers, Sara Trouwee, Leny Bave laar. Diploma A: Rapenburg 48 Jongens: Gerard Thijssen, Kees Janson. Noordeinde 40: Jongens: Co Hoe- kert, Adrie Robbers, Adrie v. Hemert, Johan van der Vlist, Leo v. d. Luit, Henk de Vreede, Piet van Wijk. Haarlemmerstraat 240: Jongens: Johnny Franke. Aalmarkt: Jongens: Ewald Hek- king. B.L.O. Breestraat: Jongens: Henny Levahrt, Joop Zoetemelk. V.G.L.O. (Oude Vest): Jongens A: Daan Stokkel, Koos Heymans, Piet van het Oosten, Roel Abbink, Loek Massaar, Arie Miunnik, Theo van de Heyden, Henk Collee. Diploma B: Caeciliastraat: Jongens: Ton Wale- kamp, Harry Stol, Johnny de Rijk. (Rapenburg 48: Jongens: Frans Pie- terse, Hans Timmerman, Wim Schel vis. Noordeinde 40: Jongens: Henk Bee- renfenger, Bert Heemskerk, Jack Bernard, Hans de Mooy, Frans v. d. Wilk. Damlaan; Jongens: Guus Metse laar, Jan Honsbeek, Lou Honsbeek. Aalmarkt: Jongens: Dick van der Zwart, Beer Ouwerkerk, Tom Westen. B.L.O. Breestraat: Jongens: Kees Mathijsen, Krienus v. d. Vlugt, Pie ter v. d. Kraan. SCHOOLDIPLOMAZWEMMEN. Diploma A Stadhouderslaan jongens: Theo v. d. Zeeuw, Hans Marijt, Herno Gijs man, Theo v. d. Zeeuw, Jan Rietveld, Rudy de Vos. Meisjes: Marian »latters, Mieneke van Wyk. Driftstraat 77. Meisjes: Henneke Pot, Trudy Kettenis, Ria de Graaf. Diploma B: Langebrug. Meisjes: Carla Riel, An- nelies van Berkel, Henny Jongmans. Jongens: Pirelly Kramp, Evert v. d. Schaft. Driftstraat 77. Meisjes: Corry Vis ser, Bertha v. d. Waals, Corry Filip- po, Annelies Galjaard, Corry v. d. Broek, Irene Heemskerk, Rietje Koe- kebakker, Annie Dubbeldeman, Jan- ny Buutveld, Leny Teske. Jongens: Hans de Fey, Sjaak Beek man. B.L.O. Plantsoen Jongens: Rinus va nRossum, Wim Hanenburg, Henny de Roode, Han den Hoed. Kernstraat. Meisjes A: Mieke van Houten. Jongens A.: Kees v. d. Berg, H. Vrowein, Henny Botermans. Jongens J: Rikus Hoppenbrouwer. B.L.O. Breestraat. Jongens A: Hen ny Muiswinkel. Jongens B: Theo Klaverwij de, Martien de Klun, Wim Vinkestijn, Loek Over de Vest. Diploma A: Rijnsburgersingel 22 jongens: Leo v. d. Meer Jaap v. d. Broek. Hooglandse Kerkgracht jongens: Frans de Jong, Henny Brands, Klaas Petersen. Lorentzkade 61 jongens: Leo van Noort. Van Vollenhovekade jongens: Ton ny Mosselman, Hans van Benner. Du Rieustraat meisjes: Ruth Bos, Liesbeth Kuiper, Willy Dool. Diploma B: Rijnsburgersingel 22 meisjes: Ria van Berkel, Madeion van Oosten. Jongens: Edrie de Marie, Wim Hons beek. Hooglandse Kerkgracht jongens: Nico Blansjaar. Lorentzkade 61 jongens: Hans Bou- ter, Lex Versloot. Van Vollenhovekade jongens: Marjo Jasperse, Simon Kooy- man, Leo van Tongeren, Hans Heme- rik, Stefan Jansen. Du Rieustraat meisjes: Ludy van Popta, Els de Boer. Jon gens: Ernst Wassenaar, Rien Mus- sert, Bram van Noorden, Ronny den Dopper. Damlaan jongens a: Umberto Spa don, Wim Mulder, Marry Scheffers, Theo Nijssen. Meisjes a: Yvonne Booy, Corry van Steins. Zuidsingel meisjes a: Rietje Colijn. Jongens a: Gerry van Polanen, Theo Reyken. Damlaan meisjes B: Carola Stief el- hagen. Zuidsingel meisjes B: Elly Wage- maker. Jongens B: Wout Teske. Burgerlijke Stand Geboren: Willem zn van H. P. Ti- lanus en G. van Maasdam; Christina Maria dr van H. van Vliet en P. C. A. van Veen; Maria Elizabeth Fijgje dr van M. J. Blok en IJ. B. Borg- stein; Annelies dr van A. Markus en T. J. van Engelenburg; Maria Jose phine Cornelia dr van J. C. Fles en J. M. G. O verdijk: Irene Astrid dr van W. F. B. van Minde en M. van Vulpen; Anne Marie dr van W. G. C. Gasman en G. J. B. van Hilten. Gehuwd: M. C. Schippers en T. Neuteboom. De Tour de France Hedenmorgen kwart voor tien zijn de 63 overgebleven renners te Ax les Thermes gestart voor de 17e etappe naar Saint Gaudens, een afstand van 236 km. De lucht was bedekt met een dreiging van onweer De route voert over drie cols, die meetellen voor het bergklassement de Col de Port (3e categorie) na 43 km, de Portet d'Aspet (3e categorie) na 113 km en de Portillon (2e cate gorie) na 173 km. Voor het vertrek heeft de gehele karavaan: organisato ren, renners, journalisten en andere volgers, een minuut stilte betracht ter herdenking van Alex Virot en de motorrijder René Wagner, die giste ren bij een ongeluk het leven heb ben verloren. Bij de vliegende controle van Tar- scon-sur-Ariège (25 km.) hadden Ruby, Walkowiak, Le Dissez en Ke teleer een minuut voorsprong op de hoofdmacht, die werd aangevoerd door de drager van de gele trui, An- quetil. Bij de vliegende controle van Mas. sat (55.5 km.) hadden Keteleer, Wal kowiak en Ruby twee minuten voor sprong op de hoofdmacht en 10 min. op Barbosa. Op de Col de Port (3e categorie, 43 km. van de start) was Keteleer als eerste gepasseerd met 8 seconde voorsprong op Ruby, 10 sec. op Le Dissez en 12 sec. op Walkowiak. Bij de bevoorrading van Saint Gi- rons (83 km.) passeerde een kop groep van vier man, t.w. Walkowiak, Keteleer, Ruby en Stolker met 6 min. 15 sec. voorsprong op het grote pe loton met Anquetil. De Italiaan Baroni had 8^ min. achterstand op de leiders, Hassenfor- der en Sabbadini 11 min. en de Portugees Barbosa, die als laatste doorkwam, 29 minuten. Op de pasovergang van de Portet d'Aspet, een col van de 3e categorie, 113 km. van de start, was de volg orde van doorkomst: Op kop Stolker, op 29 sec. Kete leer, Ruby en Walkowiak, op 2 min. 47 Darrigade, Poulinque, Baffi en Schellenberg, op 8 min. 50 een tien tal renners bij wie Anquetil, Fores- tier en Mahé, op 9 min. 15 Bauvin, op 9 min. 30 Wim van Est, op 9 min. 45 Thomin, op 12 min. 15 Privat. DE PRINSESSEN MARGRIET L'N MARIJKE MET VAKANTIE Prinses Margriet is bevorderd tot de 3de klasse gymnasium van het in- crementum van het Baarns lyceum; prinses Marijke is bevorderd tot de 5de klasse van de nieuwe Baarnse school. Beide prinsessen zijn heden middag vertrokken voor een vakantie in Frankrijk. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 15 Julij. KAAP DE GOEDE HOOP DIENSTBODE. Verschillende personen hier ter Stad hebben zich van tyd tot tyd by my aangemeld met den wenschom voor hunne Kin deren eene bestemming naar de Kaap te erlangen. Zy ontvingen de toezegging van nadere kennisgeving: zoodra zich eene goede gelegenheid zon aanbieden Die gelegenheid staat thans weder open, doen nog slechts voor zeer korten tijd, en uitsluitend voor meisjes, niet jonger dan 10, niet. ouder dan 13 jaren. In de vaste overtuging, dat bij goed gedrag, die Kinderen aan de Kaap, onder de liefderyke zorgen van achtbare mannen eene gu istige toekomst tegemoet gaan, heb ik my met een lid der hier ie lande voor deze belan gen werkende commissie in be trekking gesteld, en r-jep -ik by deze Ouders of Voogden op, om zich vóór of uiterlyk op den 13en dezer maand by my aan te mel den voor zoovei zy het belang hunner Kinderen op dev. aange wezen weg meenen te moeten bevorderen (w.g.) C. Leenders, Botermarkt. 450 Jaar bejaardenzorg cies 450 jaar geleden zijn, dat het St. Annahofje aan de Hooigracht 9 in gebruik werd genomen. Dit bij zondere jubileum zal door de regen ten in de ochtend-uren van die dag met de bewoonsters op eenvoudige wijze gevierd worden, 's Middags van half vier tpt vijf uur wordt er in het hofje een receptie gehouden. WIER EN EEN HALVE EEUW be- staat dus dit stukje zeer oud Leiden dat een bezienswaardigheid is geworden en vele buitenlandse toeris ten trekt. Het is ontstaan in een tijd, dat de armoede in onze stad zeer groot was. Vooral door de sterke achteruitgang in de laken-industrie waren de prijzen van de noodzake lijke levensbehoefte hoog opgelopen; brood was bijna onbetaalbaar gewor den. Beter gesitueerden begrepen, dat er iets gedaan moest worden om de nood te lenigen. Soms stichtten zij toen vrije woningen of hofjes. Zo ontstond ook het St. Annahofje. Het werd gesticht door Willem Claesz Doornick, brouwer van beroep, die was gehuwd met Hillegont Willemsd. Zij bewoonden een groot herenhuis aan de Hooigracht (thans no. 9), waaraan een uitgestrekt erf grensde, dat uitkwam aan de Middelstegracht. Dit erf bestemden zij in hun testa ment van 1492 voor de bouw van 13 woninkjes ten behoeve van dertien arme vrouwen van goede faam en naam. Zijzelf hebben de bouw van deze huisjes niet meer beleefd, maar hun erfgenamen hebben hun laatste wil tot uitvoering gebracht. Zij hiel den toezicht bij de bouw van de wo ninkjes en een kapelletje. Dit kapelletje staat daar nu al vier en een halve eeuw in dezelfde staat. Nog steeds boeit het de vele bezoe kers door zijn eenvoudige schoonheid. Het altaar met de altaarsteen, de kandelaars enz., zelfs de priesterge waden zijn de eeuwen ongeschonden doorgekomen. Men zegt, dat dit ka pelletje de enige is benoorden de Maas, dat niet verwoest is in de beel denstorm. toezicht van de deken en scholas ter van de St. Pancrasparochie (nu de Hooglandse Kerk). Op St. Anna- dag kwam het koor uit de St. Pan- cras het lof zingen. Dit heeft ge duurd tot de katholieke ere-dienst in de St. Pancraskerk werd afgeschaft. Enige jaren werd er geen toezicht op de stichting uitgeoefend, totdat in 1587 de magistraat een nieuwe schik king trof omtrent de „toezieners". Sinds die tijd is het hofje onder toe zicht van regenten gebleven. Hoewel die in de loop der eeuwen steeds de Protestantse godsdienst v/aren toege daan, is het kapelletje in zijn oor spronkelijke staat gehandhaafd ge bleven. Tegenwoordig zijn er drie regenten nl. de heren D. G. W. Muller Massis, W. B. van Doornick (Huizen) en mej. F. A. le Pool, die tevens rentmeester is. De regenten kunnen bij hun leven een opvolger aanwijzen. Zo heeft mej. Le Pool als eventuele opvolger I aangewezen haar neef de heer F. A. te verlenen voor de feestelijke lm Echtpaar om 't leven gekomen Bij bromfiets-ongeluk Gisteravond half zeven zijn op de Zwaagdijk onder de gemeente Zwaag, bij een ernstig verkeersongeluk twee mensen omgekomen. De heer P. Ap pelman en mevrouw C. Appelman- Haring uit Midswoud, beiden 54 jaar, reden samen op een bromfiets. Toen ze vanuit een zijweg de Zwaagdijk opzwenkten, reden ze tegen een uit de richting Hoorn komende, door de heer Kay uit Wervershoof bestuur de, auto op. Mevr. Appelman werd zo zwaar gewond, dat zij na enige ogenblikken overleed. De heer Appel man is vervoerd naar het St. Jans gasthuis te Hoorn, waar hij vannacht is overleden. Het echtpaar had negen kinderen, waarvan nog 'zeven thuis. BESMETTELIJKE ZIEKTEN IN NEDERLAND Blijkens een opgave in de Staats courant van vandaag zijn in de week van 30 juni tot en met 6 juli tien gevallen van paratyfus-B (vorige week 7, dezelfde week 1956 4) en 5 gevallen van difterie (vorige week 6, zelfde week 1956 9) aangegeven. Kinderverlamming met verlam mingsverschijnselen deed zich, naar werd opgegeven, in zes gevallen voor (vorige week 4, zelfde week vorig jaar 61). De opgaven kwamen uit Assen, Harenkarspel, Leiden, Was senaar, Dussen en Tilburg. MELKAUTO OP ONBEWAAKTE OVERWEG AANGEREDEN Zaterdagmiddag om 14.46 uur is tussen Zwaagwesteinde en Buitenpost op de onbewaakte overweg in de ge meente Kollumerland, in de spoor lijn LeeuwardenGroningen, een melkauto aangereden door de trein, die om 14.27 uit Leeuwarden was ver trokken naar Groningen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De melkauto werd zwaar be schadigd; de trein had 10 minuten vertraging. Z0ETERW0UDE DE SINT-JANSFANFARE LEEFT WEER! Dertig leden en oud-leden van de „St. Jansfanfare" hebben zich spon taan bereid verklaard medewerking van der Scheer. de vier en een halve eeuw niet geheel kunnen trotseren. In 1940 en 1942 heeft een uitgebreide restaura tie plaats gehad, waarvan het resul taat was, dat met oude stenen vrij wel nieuwe huisjes zijn neergezet, voorzien van de moderne gemakken. Dat het in deze tijd geen moeite kost bewoonsters voor deze ruimten t< vinden, behoeft waarlijk geen be toog. Er zijn gegadigden genoeg. Ve len willen de oude dag slijten op dit historisch stukje Leiden, waar een uitstekende harmonie heerst, zodat mej. Le Pool, die reeds dertig jaar als regent optreedt, met een glimlach kan beweren, dat het beslechten van ruzies zeker niet tot haar bezigheden behoort. tocht van de neomist Father Joop Vaneman. Wij weten zeker dat dit bericht met vreugde vernomen zal worden en dat de burgerij van Zoeterwoude verwacht dat de St. Jansfanfare na een 50-jarig glorievol bestaan weer zal herleven. N.K.J.B. ZWEMWEDSTRIJDEN Al was het weer zondagmiddag niet zo aangenaam en de temperatuur van het water niet zo hoog als de vooraf gaande zondagen, toch bleken de weersomstandigheden nog gunstig ge noeg om een flink aantal zwemmers naar de Noord-Aa te lokken; ook de publieke belangstelling was goed. Voor de 100 meter vrije slag voch ten 24 deelnemers in 6 series van 4 om de zes finaleplaatsen. De zes fi nalisten waren Guus van der Geest, Jan Turk, Gerard Overdevest, Ben van der Geest, Wim van Veen en Theo Berg. In de finale werd Gerard Overde vest overtuigend winnaar, terwijl Ben van der Geest en Wim van Veen el kaar sterk de tweede plaats betwist ten. Laatstgenoemde moest het onder spit delven. Guus van der Geest werd vierde. Voor de 300 meter hadden 18 deel nemers ingeschreven. In 3 serie van 6 ingedeeld, werd op tijd om de prij zen gezwommen. In de eerste serie werd de jeugdige Coc. Overdevest winnaar in 6.39.2; tweede was Mat. Opdam in 6.40.4. In de tweede serie was Theo Berg oppermachtig in 5.57.7. Harrie Turk zwom de afstand in 6.51. De fraaie tijd van Berg leek onaan tastbaar. Toen kwam de laatste serie waarin ook de winnaar van de 100 meter aan de start kwam. Snel en krachtig trok hij de ene baan na de andere en toen hij aantikte bleken de stopwatches stil te staan op 5.55. Dus 2.7 sec. sneller dan de tijd van Berg, waarmede Gerard Overdevest ook winnaar werd op deze afstand.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2