TOTALE OPRUIMING DAT IS WAT! karpetten, lopers vloerbedekking 33 !/3% KORTING Alphense „Laura" eindigde met feestelijke intocht [onge kunstenaar in Lisse Eeuwfeest Meerburg-parochie en Het Leidsche Wollendekenhuis BEKENDMAKING Gouden huwelijk echtpaar Hagen-Peschier (Stompwijk) ZATERDAG 13 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 0ii7e steeds uitbreidende bedden en deken-afdeling sehreeuwt om ruimte daarom liquideren wij onze gehele voorraad KARPPETTEN. LOPERS en WOLLEN VLOERBEDEKKING Al onze karpetten, de nieuwste van de nieuwste: BOUCLé. HAAR VELOURS, MACHINAAL SMYRNA waaronder KROON-, BESHIR-, EXCELLENT DIADEEM-KARPETTEN, ruimen wij met Zorg tl-it ii er bij wint onze voormad is Kèpnrkt HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG Organisatoren gehuldigd Het golfde langs de route vanaf Bodegraven tot aan het Nutsgebouw waar de Laurianen him vierdaagse rijwieltocht beëindigden, van mensen die de feestelijke, vrolijke en bloem rijke intocht van de ruim vierhon derd f ietslief hebbers vrijdagmiddag gadesloegen. Het gejuich was niet van de lucht voor hen, die de spor tieve prestatie leverden om 600 a 400 kilometers te peddelen, verdeeld over vier dagen, door de provincies Zuid holland, Noordholland en Utrecht. Het was een waar genoegen van deze uitzonderlijke mooie en eervolle in tocht getuige te zijn. Meer dan tevo ren heeft de burgerij zich ingespan nen om met het aanbieden van bloe men en het uitsteken van de vlag, de jubileum-Laura voor de organisato ren en de deelnemers tot een onver getelijk gebeuren te maken. Ook vele autoriteiten hebben zich niet onbetuigd gelaten. Burgemeester Z. Bruins Slot had de Laura geopend, zijn echtgenote mevr. J. J. Bruins SlotPadding heeft enkele dagen op verscheidene punten langs de route contact gezocht met de deel nemers en woonde de sluiting bij. Vele commissarissen van politie zochten onderweg hun mannen op, terwijl de heer H. v. d. Burgh na mens de Ned. Politie Sportbond de laatste fase met zijn tegenwoordig heid luister heeft bijgezet. Wederom bevond zich een „Miss Laura" (mej. Adrie de Blanken, Al phen) in de terugkerende karavaan. De Commisaris van de Koningin, die in zijn openingswoord zijn teleurstel ling had uitgesproken omdat hij ge meend had in kennis te zullen wor den gebracht met een lieftallige jón ge dame, toen hij voor de „Laura" was uitgenodigd, heeft de bus ge mist, want bij de intocht 'had men hem zeker dat genoegen gegund. De commissarissen van politie van Leiden, de heer J. Dreeuws en van Utrecht, de heer Offers, woonden een deel van de feestelijke intocht bij, toen o.a. hun manschappen zich hier toe in Bodegraven opmaakten. Deze heren staken hun voldoening over de Laura en hun waardering voor de organisatie niet onder stoelen of ban ken. De politiegroepen verkeerden allemaal in goede conditie. Wat het rijwielmateriaal betreft kan de Utrechtse politie wel als de pechvo gel van deze Laura worden geken merkt. Behalve, dat een van de man nen dezer dagen finaal door zijn rij wiel zakte, ondervonden de overige mannen ook nogal wat mankementen i aan hun voertuig. Mevr. Bruins Slot heeft in Bode graven ook persoonlijk deelgenomen aan het schenken van bloemen. Zij bood namelijk een ruiker aan aan de leider van de Alphense politie, de heer J. S. Brussen, haar tuinman en haar buurjongen. Een geste, die ho gelijk gewaardeerd werd. De intocht kreeg dit keer voor het eerst een extra feestelijk cachet door de medewerking van het tamboer corps „Con Brio", dat vanaf Gouw-' sluis vooraan de stoet meeliep en voortdurend er pittig op los trom- melde. Misschien zullen het volgend jaar ook de drie plaatselijke muziek corpsen kunnen worden bewogen en financieel in staat worden gesteld de intocht met muziek op te luiste ren. Reed men het vorig jaar via de Ju- lianastraat rechtstreeks naar het Nutsgebouw, deze keer heeft het be stuur de intocht verlengd met een lus om het raadhuis heen. Dit werd door het gemeentebestuur beloond met de aanwezigheid op het bordes van het raadhuis van wethouder A. J. Dekker en een aantal hoofden van dienst. Lus rond het raadhuis. Omstreeks 5 uur eindigde de fees telijke intocht in een korte bijeen komst in het Nutsgebouw. De vro lijke stemming was echter nog lang niet ten einde. Hier werd nog veel gezongen, ploegliederen hief men in koor aan en club- en Laura-yell's weerklonken bijna onophoudelijk tot voorzitter P. Stoethamer voor de mi crofoon het woord nam, om een ge bruikelijk dankwoord te richten tot de deelnemers, inzonderheid tot de nieuwelingen, de veteranen, de bur ger- en politiegroepen. Hij bracht zijn voldoening onder woorden over het beschaafd cachet, dat de Laura heeft gedragen. Hij dankte ook alle instanties die tot het welslagen heb ben bijgedragen, burgemeester, ge meentebestuur, gemeentewerken, de Alphense politie die met haar inspec teur thuis was gebleven om hier al les in goede banen te leiden, de heer J. de Raat, die hij de man achter de coulissen noemde, die stil heel veel doet. Adjudant L. Douwes van de Haag se politie, die deze keer als politie voor het laatst heeft meegereden, werd op de planken gehaald en kreeg een doos sigaren. De heer Dusoswa „dubbel safe", de hulpvaardige reparateur langs de weg, de E.H.B.O. incluis de masseur de heer C. v. Leeuwen, de W.V., de Alphense Middenstand, de Alph. melkhandelaren, de Leidse melkin richting „De Landbouw", de Coca- Cola-industrie en tot slot de heer en mevr. Zaal van het Nutsgebouw, Klaus Versteegen uit Lisse (13 jaar), die van de president van India, Pan dit Nehroe, een zilveren schaal ontving als prijs voor zijn tekenwerk. kregen allen een afzonderlijk woord van dank. 'Inspecteur De Bruyn van Rotter dam vertelde iets van het jubileum fonds, dat spontaan onder de Lau rianen was gesticht en bood als uit vloeisel hiervan 210.— aan. Hij vroeg het bestuur de moed op te brengen op de ingeslagen weg voort te gaan. Hierop antwoordde de voor zitter dat het bestuur vast van plan is door te zetten tot ze grijs en oud zijn Namens de middenstandscombina tie „De Tien in één" welke tijdens de pretmarkt attracties heeft ver zorgd ten bate van de Laura en het comité „uitgaansdag ouden van da gen" bood de heer L. D. Le Grand, elk dezer instanties 176.aan in zilveren guldens op een cellophaan schild geplakt. Wat de laatste instan tie betreft, werd dit aanvaard door mevr. N. SchoutenVan Loo. De rijders, die wij in de ere-lijst gepubliceerd hebben omdat zij geen enkele Laura hebben gemist, kregen voor het forum van alle deelnemers het cijfertje tien uitgereikt. Vervolgens werden de groepsprif- zen, een Laura-embleem op een voetstuk, uitgereikt aan de leiders en daarna de individuele insignes aan elk der rijders. LEIDERDORP Geslaagd. Voor het eindexamen aan de H.T.S., afdeling Bouwkunde, te Haarlem, slaagde de heer J. G. Meerburg, alhier. VOORSCHOTEN Geslaagd. Aan de H.T.S. te Haarlem slaagde voor het eindexa men in de afdeling Werktuigbouw kunde de heer J. J. Verhaar te Voor schoten. Zondagsdienst. De dienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waargeno men door dokter F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, telef. 2493; voor wijk verpleegster: Gezondheidscentrum, tlef. 2177. HAZERSWOUDE JONGETJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermorgen stak het vierjarig zoontje van de heer J. Wesselingh, wonende aan de Rijndijk, de Rijks weg over en wilde naar zijn oom gaan, die met een tractor op de weg reed. Plotseling werd het kind ge grepen door een personenauto, ko mende uit de richting Alphen aan den Rijn. Het ventje werd over de weg gesmakt. Met een kaakfractuur werd het de ouderlijke woning binnenge dragen, alwaar het door dokter Blauwendraad werd verbonden. Meisje aangereden. Gistermid dag omstreeks 4.30 uur stak het 9-ja- rig dochtertje van de heer Van Schaik, wonende aan de Burg. War- naarkade alhier met haar rijwiel bij de Gemenewegsbrug de weg over. Zij lette echter niet op het verkeer en wilde zich op de Oude Gemeneweg begeven. Zij werd door een perso nenauto, bestuurd door de heer H. v. d. Berg uit Schiedam gegrepen en op de straat gesmakt. Zij liep enige schaafwonden aan hoofd en be nen op, die door dokter Meijst zijn verbonden. Plechtige ontvangst bij altaar-wijding Van de zes te plaatsen absis-ramen is de eerste geplaatst en daarmede zal de parochie zich op de feestdag tevreden moeten stellen. Toch moet het voor de parochianen een grote voldoening zijn, dat er tenminste één raam op de dag van het feest geplaatst is. Het is het 4e raam van links, de eerste van de tweede trits „De Ver rijzenis". Wij hebben er maar één woord voor: „het is mooi" en het zal een grote voldoening zijn wanneer de 6 ramen geplaatst zijn. Morgen is het de feestdag. Deze begint hedenavond met een Kerk- spel. Men noemt het een eenvoudig spel, zonder grime en décor, maar de verwachtingen zijn hoog gespannen. Morgen om 9 uur is de plechtige Hoogmis met algemene H. Commu nie. Na de H. Mis zullen 20 parochia nen met enige kinderen, die bij lo ting zijn aangewezen, als vertegen woordigers van de parochie aan de pastorie ontvangen worden op het feestelijk ontbijt met hun pastoor en kapelaan. De gelukkige winnaars zullen er ze ker een eer in stellen hierbij aan wezig te mogen zijn. Dinsdag a.s. het bezoek van de Bisschop. Dat moet een grote dag worden voor de parochie. Verwacht mag worden dat de gehele parochie zal vlaggen en dat zeer velen des na middags om kwart voor vijf uur aan wezig zullen zijn bij de feestelijke ontvangst van de Bisschop aan de grens van de parochie (tegenover het kantoor van de firma Oosthoek aan de Hoge Rijndijk). Daar zal Z.H.E. worden toegespro ken door de pastoor, door de burge meester als hoofd van de gemeente en door een van de parochianen. Na deze welkomstwoorden zal Z.H.E. de Bisschop in open rijtuig voorafgegaan door Verkenners, V/el pen, Gidsen, Kabouters, gymnasten en allen, die onlangs de plechtige doopbelofte hebben gedaan, en ge volgd door kerkbestuur en feestco mité naar de kerk gaan, waar een stoet van bruidjes gereed zal staan voor de feestelijk ontvangst in de kerk. Om 5.30 uur begint de consecratie van het nieuwe altaar en om 7.30 uur de Pontificale H. Avondmis, met een kort woord van de Bisschop. Gisteravond was het aanvankelijk de laatste avond van dc tentoonstel ling. Vooral door de beperkte ruim te is het nodig gebleken, dat nog meer gelegenheid geboden zal moe ten worden. Daarom is besloten de tentoonstelling te verlengen tot woensdag a.s., terwijl meerdere ma len, maar zeker zondagmiddag van 2 tot 5.30 uur uitleg er bij zal wor den gegeven. Burgemeester en wethouders der gemeente Katwijk brengen op ver zoek van gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland ter openbare kennis dat vanaf 15 juli 1957 gedu rende twee maanden ter gemeente secretarie (afd. algemene zaken) v<22£ een ieder ter inzage ligt een uit treksel van de ontwerp-lijst van na tuurgebieden in de provincie Zuid- Holland, ten aanzien waarvan de toe passing van artikel 29, eerste lid, van de Wet van 28 september 1950, Stbl. K 415, inhoudende voorlopige rege ling inzake het Nationale Plan en Streekplannen, wordt voorgesteld, een en ander vergezeld van een bij behorende kaart en toelichting. Gedurende deze termijn kunnen eventuele opmerkingen terzake deze ontwerp-lijst schriftelijk ter kennis van hun College worden gebracht. (Advertentie) HILLEGOM Geslaagd. De heer G. Hylkema, alhier, slaagde aan de H.T.S. te Haarlem voor het eindexamen in de afdeling werktuigbouwkunde. KATWIJK Geslaagd. Voor het eindexamen afdeling Werktuigbouwkunde aan de H.T.S. te Haarlem slaagde de heer Th. P. de Konink, alhier. Duivensport. Met 71 oude dui ven hielden de Rhijnmonders een wedvlucht vanaf St. Denis, afstand 392 km. Ze werden gelost te 9.30 uur met z.-w. wind en warm weer. Eerst- aankomend duif te 14.54.42 uur, ge middelde snelheid 1224.5 meter per minuut. De uitslag was als volgt: C. van Duyn 1, E. van der Hooff 2, 5, 6; J. Parlevliet 3; G. Passchier 4; J. Winters 6; C. Kraayenoord 8; Gebr. Pauw 9 en A. J. Hus 10. Een wedvlucht met oude duiven van St. Lomoges, afstand 645 km. gaf met 16 duiven de volgende uit slag: Ze werden gelost 's morgens om 5 uur met warm weer. Eerstaanko- mende duif om 17 u. 44 min. 45 sec.; C. Kraayenoord 1; Jac. Heemskerk 2; J. Jungerius 3; L. Noort 4; A. J. Hus 5. SPORT MOTORSPORT ONGELUK BIJ TRAINING TE ZANDVOORT. Kaspers uit Tarzanbocht gevlogen. De training voor de internationale motorraces op het circuit van Zand voort was gistermiddag nauwelijks be gonnen of reeds gebeurde er een onge luk. Tijdens de training van de 125 cc klasse vloog de Nederlander Jaap Kas pers op een Sparta bij het uitkomen van de Tarzanbocht de berm in en schoof onderuit. Kaspers kwam er vrij goed af. Met een lichte hersenschudding en wat schaafwonden aan het gezicht werd hij naar de EHBO-tent gebracht. Hij kon later op de dag naar zijn woning worden vervoerd. ATLETIEK JUNGWIRTH SNELLER DAN FINSE 1500 METERS LOPERS. Nadat donderdag drie Finnen te Aabo de 1500 meter binnen de wereldrecords- tijd hadden golopen, van wie er twee. Salsola en Salonen de nieuwe recordtijd van 3 min. 40.2 sec. noteerden, liet de Tsjech Jungwirth gisteravond te Praag zien, dat hij het nog sneller kon. Niet minder dan 2.1 sec. haalde hij van het record van de beide Finnen af en werd daardoor de eerste atleet, die de 1500 meter binnen de 3 min. 40 sec. liep. Zijn tijd bedroeg 3 min. 38.1 sec. Vraag: Route van Katwijk naar Hilversum; hoeveel km? Antwoord: Katwijk, Voorhout, Sag- senheim, Leimuiden, Uithoorn, Vin- keveen, Vreeland, Hilversum; af stand 55 km. KATWIJK AAN DEN RIJN TRAMVERKEER GESTREMD. Door de grote diepgang raakte gis termiddag te omstreeks 1 uur, juist bij het passeren van de trambrug over de Rijn, een schip aan de grond en bleef onwrikbaar vast zitten. Doordat de brug niet meer gesloten kon worden, werd hierdoor het tram verkeer gestremd. Hierdoor werd het noodzakelijk om, tussen de Sandt- laan en de Rijnstraat een pendel dienst met autobussen te gaan rij den. Dank zij het feit, dat er ten ty'de van het optreden der storing zich een tramstel aan de westelijke zijde van de Rijn bevond, kon het traject RijnstraatKatwijk aan Zee v.v. per tram worden gereden. Te omstreeks half drie gelukte het een sleepboot eindelijk het schip los te trekken, waarna de normale gang van zaken spoedig kon worden her steld. Med. dienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de dok toren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. van der Laan voor Katwijk Rijnsburg en Valkenburg waargeno men door dokter H. M. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. Het echtpaar J. HagenPeschler, Dr v. Noortstraat 130 viert zondag a.s. met kinderen en kleinkinderen het gouden huwelijksfeest. Johannes Hagen, de schoenmaker van het dorp gedurende vele jaren, ging van de schoolbanken naar de schocnmakersleest en als rechtge aard schoenmaker is hij steeds bij zijn leest gebleven. Hij leerde het vak bij de nog bij vele Stompwijkers bekende Dorus Witting z.g. Hij bekwaamde zich ver der in het vak o.a. te Oisterwijk. Na zijn huwelijk vestigde hij zich als zelfstandig schoenmaker en zijn be kwaamheid in het vak zorgde er voor, dat zijn zaak genoeg inkomsten bood om het groeiende gezin te kun nen onderhouden. Uit het huwelijk werden 10 kinde ren geboren, waarvan er 3 op jeug dige leeftijd zijn overleden. De bruidegom heeft de laatste ja ren de zorg over de schoenmakerij overgedragen aan zijn zoons. Hij heeft nu meer tijd om zich met zijn, kanaries te bemoeien. Kanaries fok ken is nu eenmaal een liefhebberij, die de heer Hagen zeer na aan het hart ligt. Ook de vissport had vroe ger een warm hart bij de bruigom. In de polders rond Stompwijk wist hij precies waar de snoek zat. De gezondheid vin de bruigom laat niets te wensen' over en voor zover wij kunnen herinneren hebben wij nog niet meegemaakt, dat hij ziek was. De bruid, die zaterdag j.l. 74 jaar geworden is, sukkelt de laatste tijd een beetje. Een lelijke val is er aan schuldig dat de benen niet zo best meer mee willen. De kinderen en met bij elkaar 32 kleinkinderen zullen er wel voor zorgen dat opa en oma een onverge telijke dag zullen hebben en het staat wel vast, dat vele vrienden en kennissen het gouden paar zondag niet zullen vergeten, wanneer er zondag van 24 uur in het „Blesse Paard" gelegenheid is om het paar; te feliciteren. RUILVERKAVELINGSPLAN ZEGVELD AANVAARD. Tijdens een vrijdag in Woerden ge houden vergadering van stemgerech tigde eigenaren zijn de ruilverkave lingsplannen voor het grondgebied van Zegveld aanvaard. De druk be zochte vergadering stond onder lei ding van de heer A. C. Verhoef, lid van Ged. Staten in de provincie Utrecht. Tegen stemde 23 van de eigenaren, beherende 34 van de grond die het plan beslaat, t.w. 1629 ha. Het verkavelingsplan zal 'n bedrag van rond vier miljoen gulden bedra gen, waarvan drie miljoen door 't rijk wordt gedragen. Het resterende be drag komt ten laste van de belang hebbenden met daarbij een subsidie van de Prov. Staten van Utrecht en Zuid-Holland. Het plan omvat een betere regeling van het waterpeil, ontsluiting van het gebied door de aanleg van nieuwe wegen en verla ging van de bedrijfsonkosten door in korting van eigen wegen en ruiling van eigendommen. Ook zullen ver schillende veehouders nu een aanslui ting op de waterleiding kunnen krij gen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5