rSbj m f Imam DE LEIDSE BIOSCOPEN DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS .Marathon- nieuwtjes Scheep Uitslagen examens schoolzwemmen te Leiden WAT BRENGEN ZATERDAG 13 JULI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 p itoic/ê, In de nationale metsel- straatma ken- en stukadoorswedstrijden, van de vereniging „De Nederlandse Bak steenindustrie" die woensdag te Rot terdam werden besloten, heeft de heer A. J. M. van Duuren, leerling van de Technische School te Rotter dam, en woonachtig aan de Nieuwe Beestenmarkt te Leiden, in de afde ling Stukadoorwerk de Zilveren Plei stertroffel gewonnen. De heer Van Duuren won de prijs voor zijn schoo'l. Persoonlijk verwierf hij de derde prijs en tevens mocht hij een geldprijs ontvangen. Evenals de andere prijswinnaars mocht hij zijn trofeën aannemer, uit handen van de burgemeester van de Maasstad, mr G. E. van Walsum. AUTOBRANDJE. Gisteravond om ongeveer kwart voor tien geraakte een luxe-auto op de Nieuwe Beestenmarkt in brand. Het vuur, dat in de motor was ont staan werd door omwonenden met enige emmers water geblust, zodat de brandweer, die op de brandmelding onmiddellijk was uitgerukt, geen dienst behoefde te doen. Het gebeu ren trok grote belangstelling. Bestemd voor de parochianen van de St. Lodewijk. A.s. zondag 14 juli zullen leden van de R.K. Leidse Harmoniekapel buiten de Lodewijkskerk collecteren na alle H. Missen. Dit mooie korps heeft veel geld nodig voor onderhoud en aanschaf van de zo nodige instru menten. Loop derhalve zondag a.s. niet de collectanten: voorbij maar draagt ook uw steun bij tot het wel slagen van deze collecte. Het devies is: „Geef klinkende munt voor klin kende muziek". Geslaagd. Voor het ingenieurs-examen elec- trotechnisch ingenieur slaagde aan de T. H. te Delft, de heer L. W. Creygh- ton, alhier. Aan de H.T.S. te Haarlem ver wierven het einddiploma in de afd. Berichten, opgenomen na tipt van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en. van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. UIT DE RINGEN GEVALLEN. Een 14-jarige leerlinge van de Ka tholieke Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater, die gistermiddag voor aanvang van de gymnastiekles in het gymlokaal aan de Boommarkt op eigen gelegenheid wat in de rin gen ging oefenen, is daarbij tenge volge van een plotselinge duizelig heid gevallen. Ze kreeg vermoede lijk een lichte hersenschudding en werd door de E.H.D. ter verpleging naar een van de Leidse Ziekenhuizen vervoerd. AUTODIEVEN GEKNIPT. Woensdagnacht werd te Amster dam de auto van een hooggeplaatste vreemdeling ontvreemd. Hoewel sig nalement en nummer direct werden verspreid, bleef de wagen twee da gen onvindbaar. Hedennacht om kwart voor een herkende een agent van politie te Leiden de gezochte auto, op de Lange Mare tussen de Dolhuissteeg en de Vrouwenkerkhofsteeg. Zijn -rijwiel neerwerpen en door het open venster de bestuurder bij de keel grijpen waren voor de atten te agent slechts één beweging. De consequenties waren echter, dat hij de autodieven zolang onder bedwang moest houden, totdat een collega op zijn nachtelijke ronde langs de Mare kwam. Toen werd het pleit beslist: de surveillerende agent haalde hulp in de vorm van een overvalwagen en enkele agenten. De inzittenden, drie jeugdige Leidenaars, werden ingere kend en ter zake van joy-riding verbaliseerd. De drie jongelingen wa ren allen oude bekenden van de Leidse politie. Ingezonden door W. Edelaar, Lange Mare 69, Leiden. POTLOOD en GEEST Oplossing No 525. Horizontaal: I. Portugees, 8. adé, 9. net, 10. Se, II. lel, 13. no, 14. genet. 16. aker, 17. Poot. 18. ieder, 20. in, 22. nel, 23. fa, 24. eed, 26. tin, 27. recensent. Verticaal: 1. passagier, 2. ode, 3. re, 4. IJden, 5. en, 6. een, 7. stoot kant, 11. leren, 12. lepel, 14. gei, 15. tor, 19. Deen, 21. nee, 23. Fin, 25. D.C., 26. te. werktuigbouwkunde de heren L. Buis, D. Matze en B. A. Bol; in de afd. scheepsbouwkunde de heer H. Noorduin. Voor het apothekersexamen slaagde mej. N. Amstelveen te Lei den. Verwarmingsinstallaties Botanisch Laboratorium aanbesteed. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage, afdeling Werktuigkunde heeft openbaar aanbesteed: Het leve ren en bedrijfsvaardig aanbrengen van een centrale verwarmingsinstal latie t.b.v. het Botanisch Laborato rium en Herbarium in de Nonnen steeg te Leiden. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt. NV Centrale Ver warming Deerns en Wetering te 's-Gravenhage 92.620; Wolters en Dros te Amersfoort 90.200; Tech nisch Bureau Vossen te Leiden 88.690; „Ceha" te 's-Gravenhage 85.630; Technische Maatschappij de Vries te Alkmaar 84.765; N V. He ringa en Wuthrich te Haarlem 80.690. De gunning is aangehouden. Woningbouw. Het bouwen van 2 woningen aan de Cobetstraat wordt onder architec tuur van architect T. H. N. J. Geels B.N.A. te Leiden voor eigen rekening gebouwd door N. Mol te Leiderdorp. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp te Leiden; woonhuis Hoge Rijndijk 150, in bod 10.600, koper mevr. E. J. M. van Haasteren te Lei den q.q. voor 11.600; woonhuis Oude Vest 237, hoek Koestraat 2, in bod 14.000,is niet verkocht. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden: woonhuis Da Cos- tastraat 11 in bod 8.300,koper J. F. Lefeber te Leiderdorp q.q. voor 8.800,pakhuis met bovenwoning Lege Werfsteeg 9/9a in bod 4.700, koper J. W. van Hagen te Leiden q.q. voor 4.700,garage met bo venwoning Kaiserstraat 32/32a in bod 11.400,is uit de hand ver kocht. Leidse Agenda Aqua-Hortus. Oranjerie. Hortus Aquarium-tentoonstelling. Tot 28 juli. Dagelijks van 10 uur voorm. tot 10.30 nam. ZATERDAG Centrale Volksbank, Pieterskerk- koorsteeg 23. Zitting elke zaterdag avond van 78 uur nam. ZONDAG 14 JULI „Het Nederlandse Stuk". „Het Bloedrood Café". Schouwburg, 8 uur nam. Congres W.F.A. (Aquariumhou ders) Zoölogisch Laboratorium, Kai serstraat. Lezingen te 10 en 11.30 uur voorm. MAANDAG 15 JULI R.-K. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel, Steenstraat. Half acht half negen, nam. Club de Limetz. Samenkomst, reis- voorbereidingen. Royal, Doezastraat, 8 uur nam. Dienst der apotheken. Zaterdag 13 juli zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spöedre^epten: Apotheek Douza, Douzastraat 31, tel. 21313; Apotheek „Nieuwe Rijn", Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek „Oegst- geest", Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 14 juli zijn geopend van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur Apotheek Douza" en Apotheek E. J. COSTER t Gistermorgen ls na een langdurig ziekbed in de ouderdom van 78 jaar overleden de heer E. J. Coster, die gedurende 16 jaar, van 1923 tot 1939 lid was van de gemeenteraad, waarin hij de R.K. Staatspartij vertegen woordigde. Vele jaren was hij voorts secretaris van de R.K. Patroonsbond van caféhouders. In 1902 kwam de heer Coster in de tegenwoordige zaak aan de Steen straat 8, toen gisthandel en bierhuis van de fa. Schoondergang, doch later omgezet in een slijterij, welke sinds verscheidene jaren door zijn beide zoons wordt voortgezet, terwijl twee nevenzaken in de stad werden op gericht. Maandag zal de plechtige uitvaart dienst in de Hartebrugkerk worden gehouden, waarna te 11 uur de be grafenis volgt op het kerkhof aan de Zijlpoort. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Johannes, zn. v. P. J. Boot en L. Dissevelt; Mattheus, zn. v. J. Volkers en E. Labordus; Ge- rardus Johannes, zn. v. N. J. P. de Jongh en J. Filippo; Doenja Chris tina, dr. v. E. C. Stol en J. G. M. Mos- seveld. Ondertrouwd: S. J. Anneeze en A. Arnoldus; H. J. Voets en H: M. Zen- gerink; R. de Vos en J. Hillebrand; J. C van Britsum en L. C. C. Jansen; L. S. van Hees en H. Veldman; R. Winter en M. C. de Graaf; M. H. Kui- venhoven en C. van Tol; F. J. Smit en P. P. H. de Groot; W. Sloos en J. Spierenburg; R. E. R. Brender a Brandis en C. Mark; J. J. Smit en C. Zuurdeeg; G. J. H. Versteegen en E. Lourens; M. P. H. Roessingh en A. H. van Stolk; C. B. Kamper en L. M. A. Meerburg. Overleden: J W. Botermans zoon, 5 jr.; A. Kershof man, 78 jr. Uitslag eindexamens Gemeentelijke H.B.S. voor meisjes, Leiden Voor het examen M.M.S. zijn aan de gemeentelijke H.B.S. voor meisjes te Leiden geslaagd: M. Albers, Voorburg, H. A. S. van Bellen, Oegstgeest, L. J. Bey, Lei den, E. M. Burgerjon, Leiderdorp, J. S. C. W. Couwenberg, Leiden, P. D. I. Dijk, Leiderdorp, M. de Geus, Leiden, E. M. H. de Haan, Leiden, C. S. Hoogendoorn, Voorburg, J. H. i de Koningh, Leiden, H. Mensing, Leiderdona, L. Meyer, Leiden, J. H. O verdij kink, Katwijk aan Zee, T. Raaff, Oegstgeest, M. C. de Ruiter Zijlker, Oegstgeest, P. E. M. Sluijter, Oegstgeest, A. M. Tappenbeck, Noord- wijk aan Zee, A. H. Vavier, Leiden, M. C. Verstelle, Voorburg, O. de Haas, Leiden, J. W. E. Bakema, Lei- d .n, E. v. d. Berg, Leiden, B. H. cjte Boer, Hazerswoude, T. Boersma, Leb- den, S. Buitenhuis, Leiden, B. W. Demenint, Oegstgeest, J. Dullemond, Noordwijk aan Zee, A. M. L. Duyver- man, Leiden, S. Hoek Noordwijk aan Zee, A. G. A. Janssen, Leiden, L. Janssen, Leiden, M. A. L. Kist, Noord wijk aan Zee, M. Kleibrink, Leiden, I. M. G. var. Kuik, Leiden, J. Lam- merée, Leiden, J. P. v. Linden v. d. Heuvell, Hillegom, G. J. Melse, Noord wijk, E. J. Peen, Noordwijk aan Zee, A. M. Reintz, Leiden, E. J. de Rid der, Voorburg, W. H. de Roock, Noordwijk aan Zee, M. Schouten, Voorburg, M. J. Swart, Leiden. Geslaagd 43; afgewezen 3. VERBOUWING R.K. LYCEUM BONAVENTURA GEGUND. Het architectenbureau ir Thunis- sen en ir Kranendonk te 's-Graven- hage, heeft namens het schoolbestuur der R.K. HBS het verbouwen van het R.K. Lyceum St. Bonaventura opgedragen aan Bouw- en Aanne- mingbedrijf M. v. d. Bent en Zn te Wassenaar voor ca. 50.000, De verbouwing betreft het aan brengen van kleedlokalen, douche cellen, voetwasbakken enz. bij de bestaande gymnastiekzaal. Boven dien wordt het transformatie-huisje Voor het diploma schoolzwemmen zijn de volgende leerlingen van de genoemde scholen geslaagd. Diploma A. Willem de Zwijgerlaan: meisjes; Janny Zandvliet, Erna v. d. Blom. Drie Oktoberstraat: meisjes: Wil ly Hageman; jongens: Rob v. d. Laan, Wim Duiverman. Noordeinde 1: meisjes: Emy Ver molen, Anneke Klerks, J. Kaptein; jongens: Rik Prevo, Arjan Mulder, Tjaar Lauwer. Pasteurstraat: meisjes: Ida Louise Mugge, Lina van Haasteren; jon gens; Hendrik v. d. Tuijn. Burggravenlaan: meisjes: Erna Zeeman. Noordeinde 40: jongens: Eddy van Cortenberghe. Adr. Pauwstraat: meisjes: Alie Maandag, Tineke Harmsen, Riek Ho- gewoning, Anneke den Heyer, Janny de Mooy; jongens: Martien Kroon, Kees Vreeken, Peter de Raaf. Driftstraat 49: meisjes: Tineke van der Heden. Kernstraat: meisjes: Rita Dreeuws; jongens: Philip van Wijngaarden, Asserstraat: jongens: Henk Die- mer. Driftstraat 77: meisjes; Tineke Tis- seur; jongens: Daan Verhoeven, Ton Verhoeven, Kees Vermolen, Aatje Arbouw, Gijs den Haan. Marnixstraat: jongens: Karei Thiel. Diploma B. Willem de Zwygerlaan: meisjes: Ineke Haasen, Ria Ravensbergen, Marian Nieuwenburg; jongens; Wim de Rooy. Drie Oktoberstraat; meisjes: Ria Vermeer; jongens: Dirk Smit. koordeinde 1: meisjes; Liesbeth Groen, Liecbetfh Muller, Marja Herfst, Maria Hulsbergen Henning jongens: Harjo van Amerongen. Pasteurstraat: meisjes: Hanneke de Bruin; jongens: Jan van Weijden, Bram v. d. Zeeuw. Bondsdag „Aqua Terra" te Leiden geopend Ongeveer 200 aquariumliefhebbers uit alle delen van het land waren he denmorgen in de grote Burchtzaal bijeen, toen daar door de landelijk voorzitter van de Bond van Aqua rium- terrariumhouders „Aqua Ter ra" de bondsdag 1957 geopend werd. Het programma van de bondsdag, dat. zeer veel-omvattend was recht vaardigde de summierheid van de opening. De landelijk voorzitter van de bond, de heer P. C. Tolk, noemde het een genoegen, de bondsdag te mogen openen, temeer waar zovelen blijk van hun belangstelling hadden ge geven. Hij heette alle aanwezigen van harte welkom en richtte zich in het bijzonder tot de afgevaardigde van de Belgische bond, die door zijn aanwezigheid van de belangstelling van onze zuiderburen voor de bonds dag getuigde. Spr. zeide dat ook van de zijde van de W. F. A. belangstelling werd getoond en hij dankte de commissie van voorbereiding en alle andere or ganisatoren, met name die van de afdeling Leiden, die door hun werk deze belangstelling hadden mogelijk gemaakt. Nadat de heer Tolk een toelichting had gegeven op het programma, ble ven de aanwezigen enige tijd gezellig bijeen om vervolgens een bezoek te gaan brengen aan de tentoonstelling in de Hortus Botanicus. Het pro gramma vermeldde o.m. een ont vangst door b. en w., een lezing in de filmzaal van de Leidse Universi teit en een rondleiding door de Hor- verplaatst naar de tuin van hetltus, waarna de dag besloten werd klooster. 1 met een bonte avond. Lido Alfred Hitchcock staat be kend als regisseur van zeer bijzon dere films en „De verkeerde man" is daarvan het beste bewijs. Het ver haal, zoals hier beschreven en uitge beeld, heeft zich ongetwijfeld al vele tientallen malen afgespeeld: een verkeerde man wordt door de politie opgepikt als dader van roofoverval len en oplichterijen. Het is Manny Balestrero, bassist van het muziek gezelschap in een dancing in New York. Het bijzondere in deze film is, dat Alfred Hitchcock zulk een bijzon der type als Henry Fonda voor deze rol heeft weten te vinden. Hij is een eenvoudig man, die met zijn vrouw en twee kinderen een gelukkig en rustig leven leidt, waarbij alleen geldzorgen hem teneerdrukken. Als hij een polis van zijn vrouw bij de verzekeringsmaatschappij wil bele nen, wordt hij als de dader van de roofovervallen aangezien, gesigna leerd en door de politie opgepakt. Eerst als hij voor de rechter is ge weest en op borgtocht is vrijgelaten, moet hij erop uit om zijn alibi op de dagen van de roofovervallen te kun nen bewijzen. Dat gelukt hem even wel niet, doch intussen wordt zijn vrouw zenuwziek. Eerst als de wer kelijke dader van zich doet spreken, komt de waarheid aan het licht. Hen ry Fonda speelt in deze film wel een bijzonder sterke rol. De begeleidende muziek bij zijn binnenkomen in de gevangenis is wel zeer toepasselijk. De film is gekeurd voor 14 jaar. Casino De Italiaanse film „La Strada" is niet gloednieuw meer, doch alleszins waard nog eens gezien te worden. Zij is één van de rolpren ten van de Italiaanse filmproductie. Vooral de rol van het half-idiote meisje Gelsomina wordt er zó voor treffelijk in gespeeld, met zulk een zeldzame expressie, dat alleen deze filmrol een gang naar het theater waard is. Gelsomina is een meisje, dat door haar moeder voor 10.000 lire verkocht wordt aan een rond trekkende circusartist, een kracht patser, die stalen kettingen laat sprin gen. Het leven op de weg is een hard leven en Zampanö, de circusartist is een ruwe kerel, maar het meisje blijft bij hem, omdat zij denkt, dat hij haar als assistente nodig heeft. Het gevoel, voor iets nuttig en nodig te zijn, houdt haar in de ban van Zampanö. Totdat hij haar ergens achterlaat en dan kwijnt zij weg zon der een woord te zeggen. Het melo- damatische einde had beter weggela ten kunnen zijn, maar overigens is het een ontroerend en sterk staaltje Italiaanse filmkunst. Toegang boven 18 jaar. Luxor „De man die nooit be stond". De geschiedenis van de krijgskunde is vol van listen. Dat echter een man, die nooit bestaan had de basis werd voor een grote overwinning, waarbij een minimum aan mensenlevens verloren ging, was nog niet voorgekomen tot aan de voorbereidingen voor de geallieerde landingen op Sicilië in 1943. Om het de Duitsers duidelijk te maken, dat Engelsen en Amerikanen op hun weg van Afrika naar Duits land niet het eiland Sicilië doch de Griekse Archipel als springplank zouden gebruiken, werd het stoffelijk overschot 'van een geallieerd militair gekleed als officier en voorzien van belangrijke doch valse orders ter hoogte van de Portugese kust in zee geworpen. De keuze van het juiste lijk en het zorgvuldige opbou wen van een gefingeerd milieu rond om de overledene getuigen van een scherpzinnige Geheime Dienst. Die scherpzinnigheid komt nog beter uit, waar als in een echte detective roman naast Commander Monta gue een iets minder slimme mede werker geplaatst wordt. Het plan lukt: de Duitsers geloven de orders maar kunnen hun oren niet geloven. Vooral waar de strijd tussen de bei de geheime diensten op het Britse grondgebied wordt uitgestreden, is de spanning, waaraan de ingenieus opgebouwde film toch al zo rijk is, tot een maximum opgevoerd. Toe gang 14 jaar. Trianon heeft de vrolijke film „In de bus van Coronado" met een week geprolongeerd. Alle leeftijden. Rex heeft in een overmoedige bui de befaamde film „Rock around the clock" nog eens voor de dag gehaald. Wie zich in deze zomermaanden aan een daverende „Rock 'n' roll" wil vergapen, kan in deze film zijn hart ophalen. Boven 14 jaar. Burggravenlaan: meisjes: Margriet v. d. Steen; jongens: Gerrit Jan de Wijn, Ben Eradus. Noordeinde 40: meisjes: Carla Mid delham; jongens: Kees Nater. Adr. Pauwstraat: meisjes: Martha Perdok, Kootje v. d. Berg; jongens: Simon den Heyer. Kernstraat: meisjes: Atie van Es, Anneke Deyn, Jannetje Kambier; jongens: Dirk v. d. Zeeuw, Eduard Kukenheim, Wim v. d. Akker, Wim Fallaux. Asserstraat: meisjes: Marijke Zim merman. Driftstraat 77: meisjes Jacqueline de Tombe, Lidy Piket, Gonny Pen seel, Gerda Teske; jongens: Ge Rol, Freddij Berenfenger. Lusthoflaan; jongens: Hans Oude man, Ton van Borstelen. Een vervolg van deze uitslagen wordt opgenomen in de editie van maandagavond a.s. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor iï. de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Schildklierenonderzoek bij nuchtere kalveren uit verschillende delen van Nederland" de heer G. Wiertz, geboren te Elburg en thans wonende te Wageningen. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Onderzoek naar de relatie tussen schildklier, vitamine B12 en de mi gratie van granulocyten in vitro",, de heer J. A. Sauer, geboren te Kethel en Spaland (Schiedam) en thans wo nende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „A study of the Ise-Mo- nogatari with the text according to the Den-Teika. Hippon and an anno tated translation (in two volumes)", de heer F. Vos, geboren te Delft en thans wonende te Leiden. De promo tie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht mej. P. E. Zandvoort te Gro ningen en de heren L. G. Niemöller te den Haag, J. Kranendonk te Voor burg, C. J. Schneider te den Haag, J. Krantz te den Haag, en C. H. Schippers te den Haag; voor het Cand.ex. Sociologie mevr. W. D. v. d. Hage-Heyligers te den Haag, mej. E. M. v. d. Voort te Noordwijk en de heren J. H. Pompe te Voorburg en M. de Jong te Leiden; voor het Doct.ex. Klassieke Letteren mej. A.' E. Rook te Leiden en de heer A. J. Kleywegt te Rotterdam (cum laude); voor het Cand.ex. Psychologie de heer B. Oosterhuis te den Haag; voor het Doct.ex. Psychologie mevr. L. H. Keuskamp-Hekking te den Haag; voor het Doct.ex. Natuurkunde de heren J. Wiebes ,G. W. J. Drewes en H. Hadders allen te Leiden; voor het Doct.ex. Biologie de heer J. J. M. L. Crombach te Zoeterwoude (cum laude); voor het Cand.ex. Gen. II mej. E. van Kuilenburg te den Haag, mej. J. C. M. Stigter te Ter Aar en de he ren B. I. J. Beentjes te den Haag, C. J. Drevijn te Rotterdam, O. M. J. Dnessen te Heerlen, Th. W. Frede- riks te Rotterdam, R. P. Heijbroek Oy.erveen, I. J. Hoogendam te Rijswijk, J. de Koning te den Haag, D. van der Kwaak te Leiden, H. Po- mes te Rotterdam, N. Rijlaarsdam te Alphen a. d. Rijn, F. Simon Thomas /T-. \61X Stroeve te Hengelo (D.) C. J. Timmermans te den Haag N. H. Timmermans te Rotterdam en N. J. Zimmerman te Voorburg; voor het Cand.ex. Gen. II mej. L. Lieven- se te 's-Gravensande; voor het Doet. ?*Gen. II mej. M. C. Hoogenstrijd te R dam, mej. E. M. L. de Neef te den Haag en de heren J. M. Abarba- nel te R'dam, A. Gelman (U.S.A.), H A. M Janssen te Oegstgeest, M. van der Vliet te Leiden, A. Vrij te den Haag en J. M. Werre te Santpoort; voor het Semi-artsex. de heren A. M. J. J. de Groot te den Haag, C. de Hoog te den Haag, A. Ingelse te Voorburg, A. S. M. Jacobs te Breda, R. A. P. Lisapaly te Leiden; voor het Artsex. mej. R. Brouwer te Wasse naar, mevr. M. N. van der Kaaden- Wolterbeek te Haarlem en de he ren W. H. A. Burgering te Deurne, R. J. Gobius te Leiden, R. W. Krop holler te Leiden en M. A. H. W. Schöttelndreier te Leiden. Vóór honderd jaar Uit de Leysche Courant van Zaterdag 13 Julij 1857. Advertenties: De Ondergeteeken- de betuigt zynen hartelyken dank, voor de bewyzen van be langstelling, ontvangen by gele genheid der bevalling zyner Echtgenote A. H. Krxiseman (Leiden). Heden verloste voorspoedig van eene welgeschapen Dochter Henriette Geertruida Verboog, geliefde Echtgenoot van C. C. Bender (Leiden). Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Geboorfeaankondigingen (Advertentie) Op 3, 4 en 5 augustus as., zal er vanuit Leiden weer een pelgrims tocht gehouden naar 't Maria-oord Beauraing, het plaatsje in de Belgi sche Ardennen, waar Maria 25 jaar geleden verschenen is. De reis wordt gemaakt per tou ringcar en kost, volledig verzorgd 70.50. Deelnemers uit Leiden en omge ving kunnen zich aanmelden tot uiterlijk zondag 21 juli a.s. bij de weleerw. heer H. de Jong, pastorie Herensingel en de heer D. F. Devilee, Gasstraat 70, te Leiden, waar ook verdere inlichtingen te bekomen zijn. BIOSCOPEN De films in de week van 1219 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „La Strada", 18 jaar. Lido: „The wrong man", 14 jaar. Luxor: „De man, die nooit be stond", 14 jaar. Trianon: „In de bus van Coronado", alle leeftijden. Rex: „Rock around the clock", 14 jaar. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP De K.A.V. ging uit. Bij gunstig mooi weer vertrc'-- 's morgens om half acht een bus met j9 dar-.es van de K.A.V. voor een rijtoer door Neder land. Na een half uur zaten ze in stro mende regen op weg naa Leerdam, maar daar scheen de zon weer en na het gebruik van de koffie, volgde een rondleiding door de glasfabrie ken. Met bewondering zagen de da mes dat van een bolletje vloeibaar glas de mooiste vr - werpen geblazen werden. Niet minder interessant was het bezoek aan het Glasmuseum, waar zeer oude, maar ook de modernste voorwerpen werden bezichtigd. In de Glas-hof verden de dames onthaald op een heerlijke lunch, waarna om half tw e de bus weer vertrok naar Tiel waar de sluizen werden bezichtigd. Vandaar door de mooie Betuwe met onweer en stro mende regen naar de Posbank, waar de thee werd gebruikt. Om vijf uur volgde de reisover Arnhem naar Zeist, waar in het Jagershuis voor de hon gerige dames van een heerlijk diner genoten kon wo-de) Nadat het weer was opgeklaard, werd nog een bezoek bracht aan de speeltuin. In het itste gedeelte van de tocht werd nog een half uurtje in Woerden ge pauzeerd. Om 11 uur arriveerden d dames in goede welstand weer aan de Hoge Rijndijk en verklaarden dat het, on danks de regen, toch een gezellige dag geweest was. Marktberichten LEEUWARDEN, 12 juli. Kaas. Gouda volvet 2.012.02, Edammer 40 {- 1.871.88, broodkaas 40 -f 1.881.90. Stemming redelijk. Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Kon. Ned. Hoogovens Ned. Scheepvaart Unie 3% Staffellening 1947 3 Invest, cert. Ned. 3 Nederland 1962-d4 Omzetten (nominaal): Vorige v/eek (def.) 8—12 juli 1957. vrijdag 1 2 juli '57 Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 5 juli 195 1/4 198 3/4 196 1/4 5/8 205 208 3/4 208 3/4 0 190 1/4 194 191 1/4 2 1/4 304 311 304 8 280 285 1/4 283 1/2 3 3/4 296 1/2 299 3/4 296 1/2 6 3/4 476 1/2 461 5/8 17 7/8 245 3/4 247 3/4 247 2 223,50 230,20 223,50 4,90 180 1/2 183 1/2 182 1/8 4* 5/8 150 152 1/2 150 1 167 1/4 170 1/2 167 3/8 3/4 260 1/2 265 1/2 260 3/4 3 1/4 74 1/2 76 o/4 15 1/2 7/8 116 1/4 122 3/4 116 1/4 7 93 1/2 91 1/2 2 3/4 86 1/8 86 7/8 86 21/32 3/16 89 1/2 90 1/8 89 13/16 7/32 89 1/16 89 7/8 89 1/2 5/16 Aandelen f 8.456.301 Obligaties 11.763.372 Deze week (voorl.) A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 Aandelen f 8.441.886 Obligaties 9.908.731 Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen 100: vrijdag 5 juli '57 355,03 154,52 159,11 114,5 102,82 239,21 vrijdag 12 juli '57 346,67 158,80 158,70 112,93 100,51 234,64

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2