Tentoonstelling „Romantiek en Bloemen" nadert haar voltooiing Met de temde taan- uit TIPS voor zomerse ALS DE MATTEN WORDEN OPGEROLD Opening door commissaris van de koningin SWifdtPcaaty dagen Smaakvol en vlot japonnetje Keurig en correct gekleed ZATERDAG 13 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 De matten rond het Van der Werffpark maken een mens nieuwsgierig. Iedere keer als we over de Douzastraat rijden krijgen we het gevoel, dat we eens vele jaren geleden hadden toen wij zo graag naar het cir cus hadden gewild maar niet mochten. Hoe mooi was het circus, toen we alleen de muziek, het zweepgeklap en het applaus konden horen en zo nu en dan de artisten op galopperende paarden naar binnen konden zien rijden. Bij het Van der Werffpark kan de jeugd de verleiding niet weer staan zo nu en dan eens tussen de matten door te kijken. Bloemencorso trekt veel aandacht De voorbereiding tot de tentoon stelling „Romantiek en Bloemen" heeft we willen het niet verhelen ook vele burgers gedupeerd. Voor al de bejaarden, die iedere morgen en middag in dit zonnige park een veilige ankerplaats vonden, missen veel. Maar misschien zeggen we straks na de tentoonstelling wel, dat het tóch de moeite waard is geweest. Gisteren hebben wij al iets van dit bloemenfeest in opbouw kunnen zien. Het is moeilijk een oordeel te vel len. De bloemen moeten het doen en juist de bloemen ontbreken nog. Maar de opbouw wekt vertrouwen. Er wordt in dit park artistiek ge werkt. We zien romantische hoek jes, kleurrijke tafereeltjes en door kijkjes en gelukkig géén gekleurd licht. De bloemen zijn al kleurrijk genoeg van zichzelf. We zagen een getrouwe weergave van een zigeu nerskamp, arresleden, antieke tuinva- zen, een waterput en vele andere romantische schilderijtjes. Langs twee zijden van het park zijn rieten overkappingen, waaron der de ware bloemsierkunst aan het publiek wordt getoond. Verlicht. 's Avonds zal het gehele park ver licht zijn door ruim vierhonderd schijnwerpers, terwijl daarnaast vele kwiklampen de bomen zullen ver lichten. Het park is ook een vijver met fon tein rijker geworden, maar een en ander zal na de tentoonstelling weer afgebroken moeten worden. Het doel van deze tentoonstelling is meer be langstelling wekken voor het schone, dat de bloem de mens kan bieden. De tentoonstelling wordt woensdag 17 juli a.s. te half acht geopend door de commissaris der koningin in Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz. Dromerig hoekje op de tentoonstel ling in Van der Werffpark: de waterput. De ontwerper van dit park is de heer C. J. Kiersch uit Amsterdam, die ook de ontwerper is van het Rijnsburgs Bloemencorso. Rijnsburg, zo vernemen wij, is weer bezeten door de corso-koorts. Zoals u zich zult herinneren, hebben wij al eens foto's van corsowagens gepu bliceerd. Het beloofd weer een feest voor oog en oor te worden. Het ver trek uit Rijnsburg zal dit jaar een min of meer officieel karakter dragen, omdat mevr. Klaasesz, echtgenote van de commissaris van de koningin bij het vertrek aanwezig zal zijn. Twee uur gaat de stoet van de Flo ra-hallen, zij rijdt door Oegstgeest omstreeks drie uur en wordt tegen half vier in de Sleutelstad verwacht, waar zij langs de Singels en door de binnenstad zal trekken. De pauze is weer op de Jan van Houtkade en om kwart voor negen gaat het Corso nog eenmaal thans verlicht door de straten. Op de dag van het corso zullen bloemenmeisjes in de stad honderd duizenden corsage-anjers uitreiken. Niet alleen vele Rijnsburgse ver enigingen en kwekersgroepen uit Rijnsburg, Noordwijk, Katwijk, Val kenburg, Oegstgeest en Noordwijker- hout, doch ook enige Leidse bedrij ven zullen met een personenauto of praalwagen meerijden. In binnen- en buitenland is voor dit corso omvangrijke reclame ge maakt. Alles heeft zijn schaduwzijden. Zelfs de molen, waarheen we met de lens de laan uit trokken. Het is niet de bedoeling de schaduw zijden van een oude windmolen te laten raden. Wij wilden onze puz- zelgrage lezers slechts laten ont dekken, waar we de molen geknipt hebben. Allen, die daarvoor de lanen uit moeten trekken, zouden we willen aanraden: denk aan de schaduwzijde. De vorige week Het merendeel, zo niet alle pa rochianen van de parochiekerk van O.L. Vrouw Geboorte te Hoogmade, blijken hun kerk de vorige week onder deze rubriek als het doel te hebben herkend. Het is zeker een speling van altijd weer zo grillige lot, dat de prijs desondanks niet bij een van hen is gevallen, maar bij de heer C. v. d. Ploeg, Hubrecht- straat 15 te Leiderdorp. Hij krijgt de waardebon van 5.toege zonden. Wat U moet doen Schrijft D gewoon op een kaart, brief of briefje aan de puzzlere- dactie van onze courant, welk plekje in deze foto meent te herkennen. Envergeet vooral niet üw brief in te sturen onder het motto: „Met de lens de laan uit". JE KUNT ERVAN ZEGGEN wat je wilt, maar de zomer heeft het tot dusver nog niet zo slecht met ons voor gehad. We hebben al een paar maal een hittegolf mogen be leven. En al vielen daar tussen door dan weer wat herfstige dagen met temperaturen, die je beslist naar een vuurtje in de kamer deden ver langen, over het algemeen hebben we tot nu toe niet over gebrek aan zonnige dagen te klagen gehad. Dat er altijd mensen zijn, die zo dra het kwik een graad of wat bo ven het normale stijgt, moord en brand schreeuwen over de hitte, dat schijnt er nu eenmaal bij te horen. Dat moeten we maar op de koop toe nemen en ons er niet over ergeren. Inplaats van „ach en wee" en „o, wat is het afschuwelijk heet" te roepen, kunnen we beter naar doeltreffende middelen zoeken, om de warmte zo goed mogelijk te be strijden. 5p§ Rustig aan! IN DE EERSTE PLAATS raad ik §g u: doe het met uw huishouden kalmpjes aan. Laat die klusjes, die extra inspanning vragen, zoals boe- =E nen, wrijven, strijken enz., maar rusten tot er weer koeler dagen aanbreken. Dat is heus gauw ge- noeg. Vermijdt alles, wat extra energie en zweetdruppels kost. Laat men u desnoods lui en gemakzuch- !g| tig noemen, houdt er uw ge- zondheid en goede humeur bij. En dat is meer waard. Ül Sta 's morgens een uurtje vroeger Hl op. Dan is het nog koel en bent u nog fit. Dan hebt u het meeste werk en in sneller tempo verzet vóór de j|!j grootste hitte aanbreekt en u in zijn tergende greep neemt. De overgordijnen voor de ramen, Hf waar de zon op komt te staan, wor- gg den tijdig gesloten, om de warmte is buiten de kamers te houden. Maar denkt u om uw arme kamerplan- ten. Laat ze niet achter die geslo- gj ten gordijnen in het broeikasje van H! de vensterbank zijn om daar levend s| te verbranden. !H Breng ook uw menu in overeen- Uit de keuken geklapt HET IS EEN BEKEND FEIT, dat 's zomers andere dan de ge bruikelijke broodbeleggingen ge wenst zijn. Wanneer door het war me weer de eetlust toch al niet zo groot is, is de behoefte aan vlees waren, die dan eerder uitdrogen, meestal niet zo groot. We moeten het dan dus in een andere richting zoeken, wat gelukkig niet zo moei lijk is! Plakjes tomaten en kom kommers, diverse kruidenboters, kruiden wrongel, stukjes vlees of vis met mayonnaise, plakjes ei met tomaten-ketchup en dan de ver schillende verse vruchten werken beslist als broodbelegging eetlust- wekkend en zijn daarbij nog bij zonder gezond ook! ZONDAG: gevulde eieren, kalfs oesters, tuinbonen, aardappelen, fruitsla. MAANDAG: aardappelpuree met ham en kaas, gestoofde komkom mers, karnemelkse pap. DINSDAG: stoofpot lamsvlees, spits kool, tomaat en aardappelen, flensjes-taart. WOENSDAG: gevulde paprika's met rijst en sla, kersen. Het spaart de redactie moeilijkhe den en O behoedt O self voor de teleurstelling dat uw inzending niet meeloot. De inzendingen moeten vóór donderdag a^. In bezit van de redactie stjn. stemming met de temperatuur. In de eerste plaats is het geen pretje onnodig lang in een warme keuken te staan koken en braden; maar bovendien heeft niemand veel eet lust, als het warm is. En zeker ver langt men niet naar zware, uitge breide maaltijden. Met Frisse slaa tjes, koude gerechten, rauwkost, daarmee doet u uw huisgenoten op zomerse dagen het meeste plezier en dient u hun gezondheid het best. Meer drinken en ploeteren IJ ET ZAL U WEL opgevallen zijn, dat de meeste kinderen las tiger zijn dan gewoonlijk, bij warm weer. Ze worden hangerig en ver velend en werken op uw zenuwen. Ga niet tegen hen schreeuwen en uitvallen. Dat maakt het voor beide partijen alleen maar erger en vergt teveel energie. Kleedt de kleintjes luchtig. Spons ze, als het erg warm is, van tijd tot tijd met koud water af. Ook kunt u, als u een schaduwrijke tuin of balkon rijk bent, een teil water in de zon eerst op temperatuur laten komen. U trekt de kinderen hun badpakje aan en laat ze dan naar hartelust plassen, maar zet ze niet in de felle zon! U zult er om zo te zeggen, geen kind meer aan hebben. Geef ze allemaal veel te drinken, bijv. karnemelk, maar zo min mo gelijk ijs. En 's nachts zullen ze, moe gespeeld, slapen als een roos, wan neer u althans niet vergeten hebt, hen voor zonnebrand te behoeden door hun huidjes goed met zonne brandolie in te smeren. MARCELLE (Nadruk verboden). DONDERDAG: gebakken lever, zo- merbietjes, aardappelen, yoghurt- vla. VRIJDAG: gekookte vis, peterselie- mayonnaise aardappelkoekjes, komkommersla, caramelvla. ZATERDAG: vissoep, hangop met beschuit en bessen. IET IS VERWONDERLIJK dat dikwijls correctheid en schoon heid schuilen in eenvoud. Helaas zijn er nog veel dames die dit niet inzien en menen zich keurig uit te dossen door excentrieke kleding te dragen. In zo'n geval kleden zij zch niet correct en keurig, doch opvallend en dat is een groot ver schil. „Eenvoud is het kenmerk van het ware", zegt een spreekwoord en wanneer men zich daaraan houdt, komt men niet bedrogen uit. Zo redeneerde ook de ontwerper van het keurige costuumpje dat onze illustratie toont. Van een glanzen de beige stof, tegen bronskleur aan, creëerde hij dit fraaie geheel. Een gladde rok, simpel en een voudig, met een bovenstuk, dat de indruk wekt een los jasje te zijn, doch dit niet is. Let eens op het eenvoudige kraagje, de simpele voorsluiting. Toch ademt alles stijl, correctheid en charme. Zoiets, ge dragen met bijpassende schoenen, handschoenen en hoedje, maakt van de draagster een vrouw met smaak, stijlvol gekleed, een persoonlijkheid. Het is als met zoveel dingen, men zoekt het dikwijls te ver. De op lossing ligt in de eenvoud voor het grijpen. Houdt u er in uw kleding rekening mee. „City van Parijs" is de naam van een vlot, toch gekleed jurkje voor de vrouwelijke „teen-ager", ontworpen door en gedemonstreerd op een show van Virginie, de Parijse specialist op het gebied van kinderkleding. Het kleedje is gemaakt van blauwe katoen; een grappig dopje en een paar handschoenen completeren het geheel. Recept: Gevulde eieren 4 eieren, 40 gr. roomboter, zout, m peper, kappertjes of tomaten- s=§ ketchup, kropsla, tomaat, kom- kommer. De eieren hard koken, pellen en gi in helften snijden. De dooiers zeven 1|§ en vermengen met zacht geroerde m roomboter. Het mengsel op smaak brengen met zout, peper en desge- lü wenst iets aroma. Van de eihelften een kapje afsnijden, zodat ze kun- nen staan en ze vullen met de ei- boter. Als garnering er een kappertje, stukje peterselie of iets tomaten- jH ketchup opleggen. m Recept: Gevulde paprika's 2 rode paprika's, 50 gr. oude kaas, 4 eieren, peper, zout, roomboter. De gewassen paprika's in de leng- =j te doorsnijden, het steeltje en de inhoud voorzichtig verwijderen. De §H helften in een platte vuurvaste schotel leggen, met zout en peper bestrooien en met wat roomboter en iets water 10 minuten smoren. In iedere helft in dobbelsteentjes gesneden kaas leggen en een ei erop breken. aWt zout erover strooien en de paprika's in de oven zetten totdat de ei<?ren gestold zijn. gl U KUNT NIET ALLES WETEN Zwempakken, die in zee zijn ge bruikt moeten na het uitspoelen een paar uur in zuiver water staan om de schadelijke invloed van het zeewater te voorkomen. Drink tegen de dorst geen ijs koud water en laat de kinderen niet teveel ijs eten, maar geef ze lauwe thee, karnemelk of vruch tensap. Begiet uw bloemen op warme da gen niet met koud water.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13