Althéa Gibson werd winnares op Wimbledon van het damesenkelspel Belgen namen grondig revanche voor Vlaardingse atletiek-nederiaag De Exhibitiewedstrijden te Noordwijk lieten uitstekend tennis zien Prestatiezwemtochten L.W.V. MAANDAG 8 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Met Darlene Hard werd zij tweemaal winnares Het Wimbledontournooi behoort tot het verleden. Voor Althéa Gibson zal de laatste dag van dit grootse tennis- festijn onvergetelijk zijn. Na jaren zwoegen is zij er immers in geslaagd de titel in het damesenkelspel te be machtigen. En het zal de eerste maal zijn, dat de naam van een niet blan ke aan de beroemde historie van Wimbledon wordt toegevoegd, Zij versloeg in de eindstrijd haar landgenote Darlene Hard met 63, 6—2. Er heerste tropische warmte rond het centre court en hieraan zal het waarschijnlijk hebben gelegen, dat beide speelsters zich aan vele fouten bezondigden en het peil slechts zel den boven de middelmaat kwam. De 29-jarige speelster uit New York zegevierde omdat zij meer kracht in haar slagen legde, vooral bij de ser vice en bovendien beschikte zij over een grotere controle. In het begin van het duel droeg haar spel het stempel van een kam pioene, doch later verslapte dit iets, Een luid applaus brak van de stamp volle tribunes los toen koningin Eli zabeth, die voor de eerste maal het Wimbledontournooi bezocht, zich van de met bloemen versierde koninklijke loge naar de speelsters begaf. Zij wenste de nieuwe kampioene met haar prestatie geluk en wisselde met haar en Darlene Hard enkele woor den. Althéa Gibson vertelde, dat zij ge ïnspireerd was door de vele telegram men met goede wensen, die zij uit al le delen van de wereld had ontvan gen. Zij won tenslotte met 63, 62. Na afloop van de partij zei Althéa Gibson: „ik hoop het volgend jaar terug te komen om mijn titel te kun nen verdedigen". Darlene Hard, die als nummer vijf was geplaatst, verklaarde, dat zij vijf maal in successie door Althéa Gibson was verslagen, maar dat deze over winning de meest overtuigende was geweest. Zij is van plan een medische leergang te volgen, die in september begint. Zij heeft, zoals zij meedeelde, nl geen geld meer om zich alleen aan de tennissport te wijden. Amerikanen doorbraken Australische hegemonie. De Australische hegemonie werd in de eindstrijd van het heren "dubbel spel doorbroken. Lev/is Hoad, die de vorige dag houder van de titel in het enkelspel was geworden, en zijn teamgenoot van de Davis cup, Neale Fraser werden door de Amerikanen Mulloy en Patty verslagen. (810, 6—4, 6-4, 6—4). Laatstgenoemden vormden een be tere combinatie en maakte minder fouten. In de eerste set ging het spel gelijk op totdat de Australiërs in de 18e game de service van Patty door braken. In de laatste drie sets werden de Australiërs echter volkomen over klast. Incident. Tijdens de partij in het heren dub- brachten de nog steeds schreeuwende vrouw terug naar de tribune. Tweede titel voor Althéa Gibson. Over de strijd in het dames dubbel spel valt weinig te vertellen, zij het alleen dat Athea Gibson een tweede titel verdiende en ook Darlene Hard in het bezit van een kampioenschap kwam. Het Australische paar Thelma LongMary Hawton was te zwak voor de bovengenoemde speelsters. Zonder zich tot het uiterste in te spannen zegevierden de Amerikaanse meisjes met 61, 62. Tweede titel voor Darlene Hard. Darlene stond voor een tweede maal als winnares op de baan. Samen met de Australiër Mervyn Hose had zij in de eindstrijd van het gemengd dubbelspel Althéa Gibson en Neale Fraser verslagen. Van de vier spelers blonk Darlene Hard uit. Met haar uit stekende volley's doorbrak zij keer op keer de service van Athea Gibson. En met 64, 75, werd de partij door haar en Mervyn Rose gewonnen. WORDT HOAD PROF? De tennispromotor Jack Kramer, heeft zijn aanbieding aan de Austra lische Wimbledon kampioen Lew Hoad, om als prof toe te treden tot Kramer's „tennniscircus" van 100.000 dollar verhoogd tot 125.000 dollar, dit in verband met Hoad's indrukwek kende overwinning op Cooper in de finale van het heren enkelspel. Het is het voordeligste contract dat ooit aan een tennisster is aangeboden. Aan Hoad wordt 125.000 dollar ge waarborgd over een periode van twee jaar. Hij krijgt 20 procent van de re- cetes en een premie van 5 percent voor alle wedstrijden, welke hij wint. In het contract i- een bepaling opge nomen, dat Hoad in het begin tegen de minder sterke profs zal uitkomen, en pas in januari a.s. tegen Gonzalez, die intussen een geschil met Kramer heeft over zijn contract. Naar verluidt zal Hoad vandaag zijn handtekening zetten. Hij zou al over enkele dagen te Forest Hill uit komen in een door Kramer georgani seerd tournooi voor profs. Zondag heeft Hoad te Londen ver klaard, dat hij naar Amerika zou vlie gen voor een bespreking met Jack Kramer, de tennispromotor. Maar de Australiër vervolgde: „er is nog niets beslist". De Australische teamleider, Cliff Sproule, verklaarde echter, dat Hoad hem had medegedeeld, dat hij beslo ten had tot het professionalisme over te gaan. Sproule is daarop onmiddel lijk aan het werk gegaan tot het re organiseren van de Australische tour door Europa zonder Hoad. Onvolledigheid van de Oranjeploeg en slechte resultaten wereldklasse als Davidson, Richard son, Ayala, Patty, de Deen Ulrich en de Oostenrijker Huber had wel vrij veel publiek naar de Noordwijkse centrecourts getrokken, maar uitver. kocht zoals andere jaren was het ten- nisstadion niet, ondanks het voor ten nis bijzonder fraaie weer. De ware sfeer ontbrak in het begin wel eens: men ziet nu eenmaal graag strijd en men hoopt op spanning en juist die twee elementen mist men bij derge lijke exhibitions. In de partij van Richardson tegen Huber was er van strijd vrijwel geen sprake. De Ameri kaan, hoewel lang niet meer zo sterk als enkele jaren geleden, had niet zo heel veel moeite om met 64 6—2 van de Oostenrijker te winnen, die zoals hij overal elders ter wereld doet, ook nu voor de vrolijke noot zorgde en de wonderlijkste capriolen op de baan maakte. In het dubbel spel werd de clownerie iets te ver doorgevoerd, al bleef het publiek zich kennelijk mee amuseren. In. de gelijktijdig gespeelde partij PattyUlrich werd heel wat beter getennist. Niet in het begin van de partij, toen moesten de spelers die nog aan het spelen op de gras'banen te Wimbledon gewend waren, op het Noordwijkse gravel teveel aandacht besteden aan de timing van hun sla gen. Vooral Patty had aanvankelijk moeite met de baan. Hij nam de bal wat te laag en miste hierdoor de aan val die zijn spel anders juist zo ken merkt. Urich had zich wat sneller aan de omstandigheden aangepast. Hij ..w. oefende meer druk uit met zijn back- belspel deed zich een vreemd incident band en kwam in de eerste set met De komst van tennisspelers van Ayala netaanvallen met succes door- voeren en stelde de Chileen met zijn oerharde backhanddrives voor onop losbare problemen. Uiterst zuiver di rigeert hij die drives langs en naar de lijnen. Op wonderbaarlijke wijze wist hij zich uit moeilijke situaties te redden, waar Ayala hem overigens niet te vaak in kon brengen. Mees terlijke stopvolleys kwamen van zijn racket en ook zijn dropshots waren zuiver en afgemeten. Tegen dit sterke spel bleek Ayala niet bestand. De middag werd besloten met het dubbelspel Patty en Richardson tegen Ulrich en Huber. De Amerikaanse combinatie won met 46 75 63 75 en werd de clownerie ons in ziens dan te ver doorgevoerd, de toe schouwers konden van dubbelspel ge nieten zoals men in ons land nooit ziet. Ook zijn dergelijke exhibitie- dubbels gewoonlijk spectaculair op momenten die in een ernstige wed strijd zelden voorkomen, nl. wanneer in een der partijen beide spelers ach terin staan om de daverende smashes van de tegenstanders achterna te hol len en terug te lobben. In dit dubbel spel werd dit vooral door Ulrich en Hubert toegepast, een en ander tot genoegen van het publiek. Zijn clownerie ten spijt demon streerde Huber in deze partij een sterke smash en een scherpe service. Zeer goed was het volleren van Patty en Ulrich. voor. Op het moment, dat de spelers wisselden rende een vrouw de baan op met in haar handen een doek waar de woorden „Save our queen" op wa ren geschilderd. Zij rende schreeu wend langs de baan naar de konink lijke loge. Daar bleef zij staan en zwaaide met het doek. Niemand be greep wat dit had te betekenen. Aan het vreemde voorval werd een einde gemaakt door ?en politie-agent en een der officials. Zij liepen naar 53 voor. Toen hervond Patty zijn normale spel, alleen zijn service bleef wat zwak, en hij won met 75 6—2. Korter waren de rallies in de daar na gespeelde partij DavidsonAyala. De Zweed maakte er bepaald geen demonstratie van en speelde zeer sterk tennis. Ayala kon zijn normale vorm niet benaderen en had ook niet de minste veine. Deze partij werd best of five gespeeld. Vrij snel won Davidson met 63 6—4 62. David- haar toe, pakten haar bij de hand en son kon door de onvastheid van Aan het einde van de derde dag van de derde testmatch Engeland West Indië bedroeg het West-Indische totaal ?.95 voor 3, antwoord op de Engelse 619 voor 6. Dat redelijke to taal was grotendeels te danken aan het prachtige werk van Frank Wor rell, die met 145 runs not out bleef. De West Indiërs zullen nog tenmin ste 175 runs moeten scoren, willen zij de follow-on ontgaan. De 30.000 toeschouwers, die de ver richtingen van de spelers volgden, moesten in de lunch-pauze toen een hevig onweer boven het veld losbarst te een goed heenkomen zoeken. Later bleek de pitch weinig van de in stro men neervallende egen te hebben geleden. Worrell scoorde zijn 145 runs in bij na 8 uur, hü sloeg 17 vieren. EXCELSIOR n—LCC De cricketwedstrijd Excelsior LCC, voor de tweede klasse B van de competitie van de NCB, is door Ex celsior II gewonnen met 24 runs. Ex celsior was all out voor 107 runs; LCC scoorde 83 runs. AJAX (L.)-VW n. Hoewel nog niet op volle sterkte, o.a. ontbraken nog de Jongh en Wol- terink, slaagde Ajax er wederom in een grote overwinning !e behalen. Ajax verkoos te fielden na de toss gewonnen te hebben. Sterk bowlen van G. Spiering, E. Campioni en C. Bouman (resp. 521, 21 en 23) gesteund door scherp fielden, zette VVV voor 34 aan de kant. Het ope- ningspaar P. Gans en C. Bouman passeerde gemakkelijk dit totaal (resp. 12 en 26 runs). Captain Wempe met een snelle 29 en daarna A. de Goederen 37, G. Spiering 27 en P. van Amerom met nuttige 42 not out, brachten het to taal op 196 runs. In de tweede innings van VW II zette Ajax vrijwel alle beschikbare bowlers aan, die WV II voor 53 runs de kleedkamers deden opzoeken. Bowlingcijfers: G. Spiering 23; E. Campioni 19, W. Spiering 14, R. Bogaars 21, P. v. Amerom 38, Dat cricket niet alleen voor de ken ner iets betekent, is afgelopen zater dag gebleken, doordat een .jongeman na zeven jaren afwezigheid (voor een maand over uit Canada) spontaan zich nog 2 dagen bij de cricketcom missie van Ajax heeft gemeld, om één of meerdere malen voor zijn oude club te mogen uitkomen. Moge de tegenwoordige jeugd op dit voorbeeld cricket eens rustig gaan bezien, opdat men deze sport leert kennen of waarderen als elke andere tak van sport. ROEIEN JEUGDPLOEG „DIE LEYTHE" WON TE AMSTERDAM. Bij de nationale jeugdkampioen schappen op de Amstel te Amster dam wist „De Hoop" zes overwinnin gen te behalen. „Die Leythe" kwam met een meisjesroeiploeg van 1718 jaar als eerste uit het nummer stijl- roeien Overnaadse Skif en won met 106 punten vóór „De Hoop" met punten. Bij de internationale roeiwedstrij- den van de „Essener Hügel Regatta", die op het Baldeneymeer te Essen zijn gehouden, won de Jonge Acht van „Njord" uit Leiden met 7 min. OQ-2 sec. voor de acht van Hannover R.V. (7.00.6) en op de derde .plaats .Triton" uit Utrecht met 1 min. 17.1 ec. Bij de dames werd de jonge Dubbel vier van „De Vliet" (Leiden) tweede in 4.23,— achter RGM Duis- burg-Wesel (4.21.2). De Belgische atleten hebben in het Beerschotstadion te Antwerpen re vanche genomen op de kleine neder laag van enkele weken geleden te Vlaardingen. En wel op een manier, die de oranjeploeg lang bij zal blij ven, want geen moment is de Belgi sche leiding in het puntentotaal in gevaar geweest en de enkele Neder landse zeges konden de achterstand niet noemenswaard verkleinen. Met niet minder dan 39 punten (238 1/2 179 1/2) werden onze landgenoten verslagen. De slag was des te harder omdat de overwinning van 10 punten drie weken geleden te Vlaardingen de indruk had gewekt, dat de Oranje mannen inderdaad hun zuiderburen voor waren gekomen. De overwinning van de Belgen was volkomen verdiend. Zij maakten een sterkere indruk en in vele gevallen lieten zij hun tegenstanders ver ach ter zich, Daartegenover stond even wel, dat de Nederlandse ploeg flink gehavend was. Bij de sprinters ont brak van Hardeveld, wellicht de eni ge sprinter, die we nog in Nederland hebben, met het gevolj dat dit num mer in een drievoudige Belgische ze ge eindigde. Voorts had Visser een hielblessure, waardoor hij niet aan het verspringen deelnam. Met dit voor deeltje voor de Belgen betekende de sprong van Salmon van 7.25 meter niet alleen een nieuw Belgisch record, maar tevens de eerste plaats in deze wedstrijd en dus het hoogste aantal punten. Mooy, de beste Nederlander, kwam tot 6.73 en de plaatsvervanger van Visser tot 6.27 meter (de zesde plaats). Het ontbreken van Koudijs (800 meter) Coenen (400 meter) en van Praagh (polsstokhoogspringen) kostte onze ploeg natuurlijk eveneens de nodige punten. Het eerste nummer deed de Neder landse supporters tevreden glim lachen. De 110 meter horden, een drievoudige Nederlandse overwin ning. Van de drie oranjemannen was deze keer Nederhand de snelste ge weest. In dezelfde tijd als Kamerbeek ging hij even voor zijn ploeggenoot door de finish terwijl Jan Parlevliet de derde plaats innam. Maar de te vredenheid en het zelfbewustzijn in die lach werd spoedig gedoofd, want onmiddellijk revancheerden de Bel gen zich hierna met een drievoudige overwinning op de 100 meter, waar bij alleen Henk Visser enige strijd le verde met de derde aankomende Belg, van Thournout en een dubbele overwinning op de 800 meter. Uiter aard was Moens onoverwinnelijk op deze afstand. Van de start af had hij de kop genomen, gevolgd door onze landgenoot Heida, wiens plaats echter even later werd ingenomen door de Belg Tange. Moens won de race in tussen Heida en Moertier werd door de Nederlander gewonnen in 1 min. 53.7 sec. Helaas bleef Blankenstein, de nieuwe Nederlandse recordhouder ver beneden de verwachtingen. Als laatste man kwam hij aan de finish, zonder aan de strijd deelgenomen te hebben in 1.57.7. Ook in de daaropvolgende nummers vergrootten de Belgen hun voor sprong. In een matige 400 meter, waarbij evenals op de 100 meter op vallend slecht werd gestart, bezette Haus de derde plaats achter Bierlaire en Hanet in 49.4 sec. Yska werd vijf de en de invaller voor Moerman, Groothuis, bezette de 6e plaats. De 5000 meter, in Vlaardingen een fraaie Nederlandse overwinning, ver liep al eveneens teleurstellend. Gujé was de enige van het drietal Neder landers, die het lang volhield, vier kilometer bleef hij bij de Belgen van Hoof en Hanswijk, maar op de laat ste 1000 meter was deze race nog maar een Belgische aangelegenheid, die van Hoof in zijn voordeel besliste, Parlevliet stopte Belgische zegereeks. De technische nummers brachten evenmin een stilstand in de snelle groei van de Belgische punten: ko gelslingeren: dubbele Belgische over winning, polshoog: drievoudige Bel gische zege, kogelstoten: drievoudige Belgische zege, hoogspringen Belgi sche overwinninJ en een gedeelde tweede plaats voor Nederland en België. Daarna kwam er een kleine pauze. Parlevliet won met groot ver schil op de Belg Lambrechts de 400 meter horden in 54.1 sec. en niet lang daarna had het discuswerpen even eens een Nederlandse overwinning opgeleverd door Koch, die met 47.95 meter de eerste plaats bezette, terwijl Rebel tweede werd met 46.40 meter. Een enkele en een dubbele overwin ning deed het verschil iets slinken. De helft van de wedstrijd was voor bij en het zag er triest uit voor onze landgenoten. Het tweede gedeelte toonde het zelfde beeld. Falen van de Nederlandse sprinters op de 200 m. en de 4 x 100 meter. Een 10 km waarin Nederland geen rol speelde. De strijd ging hier tussen Van de Watteyne en de Pauw, terwijl Kuenen, wiens knie blessure weer hersteld is, zijn beide ploeggenoten Verra en Bleeker voor bleef. Bij het speerwerpen stelde Joop Fikkert teleur met een beste worp van 62.37 meter waardoor de eerste plaats naar de Belg van Zeune ging. Het verspringen, zonder Visser, werd een Belgische zege en de 3000 meter steeple was voor de Belgen. Goede 1500 meter voor Delnoye. Het enige interessante nummer was de 1560 meter, waarop Delnoye een uitstekende indruk maakte. In een 1.49.9. De strijd om de derde plaatskluitje drongen de zes lopers bij el kaar en pas in de laatste ronde viel de beslissing. Delnoye schudde zich los van zijn tegenstanders en ging vooruit, gevolgd door Langenus. Daarachter kwam Roovers, doch door zijn gemis aan een goede eindspurt werd hij op het laatste stuk verslagen door de Belg Allewaert, die hem naar de vierde plaats verwees. Voor de winnaar, Delnoye, was de goede tijd afgedrukt van 3.50.8. Eveneens spannend was tenslotte de 4 x 400 meter, waai op de drie Ne derlandse lopers Haus, Janssen cn Yska aan de vierde man Parlevliet een voorsprong van ongeveer 20 tot 25 meter hadden bezorgd. Zelfs Moens, de laatste Belgische loper, kon dit verschil niet meer goed maken en zeker niet toen Parlevliet alles gaf om zijn gevreesde tegenstander ach ter zich te houden. Een tijd van Moens van 47.2 sec bleek niet voldoende om Parlevliet te verslaan en op het middenveld had intussen de Jong voor de vijfde Ne derlandse zege gezorgd bij het „hink- stapspringén en zo sloot deze voor ons land zo teleurstellende wedstrijd toch nog met 2 overwinningen. BATAVEN-SUCCESSEN OP DE B-KAMPIOENSCHAPPEN. Niet minder dan 3 Bataven brach ten op de te DenHaag georganiseerde B-Kampioenschappen, n eerste plaats op hun naam. F. Faber, de 100 m. na een spannende strijd met 10.9 sec. J. Berbee het hoogspringen met een sprong van 1.70)4 m. en M. Spadon, zijn beruchte bloed-, zweet- en tranenstijl, de 110 m. Horden in 16.9 sec. J. v. d. Veer liet zich verrassen in de start van de 100 m. en werd in zijn serie uitgeschakeld. Op de 5000 m. bracht Jac. Kraan, na een aanvankelijk goed begin, het tot een 13e plaats in de tijd van 16.59.sec. in een veld van 35 deelnemers. Bij de dames kwam G. Kraan op de 200 m. tot een 3e plaats in haar serie in de tijd van 26.6 sec., hetgeen een nieuw club-record is, een 3e plaats was echter niet voldoende voor een finale-plaats, wat werkelijk jammer voor haar was, daar in de finale de 2e aankomende 26.7 no teerde! Mej. Dorlandt verbeterde haar per soonlijk record op de 80 m. Horden met 0.1 sec. en werd 2e in haar serie met 12.7 sec. Ongelukkigerwijs bles seerde zij zich in deze race, waar door zij haar finale niet kon lopen. Ook hier noteerde de 2e aankomende 12.7 sec. in de finale! De Bataven-dames hadden dit keer werkelijk pech. Zij krijgen echter een mooie kans zich te revancheren op de a.s. zondag 14 juli op de Leidse Sintelbaan te houden interregionale wedstrijden, welke door de Bataven georganiseerd zullen worden. NIEUW JEUGDRECORD 110 M. HORDEN. Tijdens de nationale jeugdkam pioenschappen, die op de Nenyto-sin- telbaan te Rotterdam zijn gehouden, heeft de jonge athleet Bos van V. en L. uit Den Haag het nationale jeugdrecord 110 meter horden met 0.3 sec. verbeterd. Hij noteerde een tijd van 14.5 sec. Het oude record stond op naam van Nederland (ALO) die op 23 september 1951 op dezelf de sintelbaan 14.8 sec. voor zich liet afdrukken. Bij de dames won Dini Koopmans, Wim Bergman, R. Prins gelijk bij heren over lkm. Onder perfecte leiding en zeer grote belangstelling organiseerde de zwem- en polovereniging „de Leidse Watervrien den" zaterdag in het Rijn- en Schie- kanaal aan de Nieuwe Vaart de tradi tionele prestatietochten en de 1 km.- wedstrijd en de talrijke verenigingen hadden LWV niet vergeten. Niet minder dan 322 deelnemers kwa men aan start, als volgt verdeeld: 67 meisjes en jongens 500 m; 79 dames 1000 m. en 99 heren 1000 m. Speciaal de 1 km.-wedstrijd met 33 dames en 44 heren bracht de nodige sen satie en de honderden toeschouwers die de bomen als schaduwplekje hadden opgezocht, maar zich ook in de zon za ten te blakeren, zagen in deze wedstrijd volop spanning, zozelfs dat bij de heren de jeugdige 16-jarige Wim Bergman, (de Zijn) gelyk wist aan te tikken met R. Prins (DJK). Voor beiden een wisselbeker besloot het bestuur en het was o.i. de beste op lossing. Ook bij de dames was de strijd zeer spannend en zowaar wist de jeugdige Wil Teijn, eveneens van de Zijl, als tweede aan te tikken. Een prachtige prestatie! De uitslagen waren hier: 1 Km. dames: 1. D. Koopmans (Het Gooi) 15.13.2 (wisselbeker)2. Wil Teijn (de Zijl) 16.37.5;; 3. M. v. Croonenburg (Swift) 17.29.2. 1. Km. heren: V-,. Wim Bergman (de Zijl) 14.25 (wisselbeker) en R. Prins (DJK) 14.25 (wisselbeker); 3. F. Pieters (RZC) 14.40.7. Extra prijzen verkegen: de Leidse Golf brekers (69 deelnemers)mevr. H. J. v. d. Horst-Platteel (DES) oudste dame (1898); de heer J. v. d. Linden (de zyi) oudste heer (1892); Janneke Klinkha mer (LWV) jongste deelneemster jaar; H. Walenkamp (LGB) jongste deelnemer 9 jaar. Geen wonder, dat voorzitter Jan de Kruis aan het eind van deze stralende zomermiddag alle medewerkenden har telijk dank mocht brengen voor alle steun en medewerking deze tochten zo schitterend te doen slagen. ADSPIRANTENSTRIJD IN DE ZIJL. Zaterdagavond organiseerde de zwem en polovereniging „de Zijl" onderlinge wedstrijden voor de adspiranten. De animo bleek zeer groot onder het alziend oog van ouders en bekenden. De uitslagen waren: 25 m. schoolslag meisjes tot cn met 10 jaar: 1. Janny Dool 17.1; 2. Margriet d. Steen 31.5; 3. Thea Flaman 31.8. Idem jongens tot en met 10 jaar: 1. Gé Rol 26.3; 2. Kees Uitenhout 27.1; 3. Jan Leune 29.8. 25 m. schoolslag meisjes 11 en 12 jaar: Willy Lacourt 27.7; 2. Truus Chrispijn 27.3; 3. Corry Visser 28.2. Idem jongens: 1. Jan Hensing 27.-; 2. GUs Lagerman 27.2; 3. Bert'Martijn 28.1. 25 m. rugslag meisjes tot en met 14 jaar: 1. Anneke Esdert 23.1; 2. Irene Flaman 24.6; 3. Aly Hoogeveen 25.2. i Idem jongens: 1. Peter Verra 22.8; 2. Wim Brakel 26.4; 3. Wim de Water 28 9. 25 m. vrije slag meisjes tot en met 14 jaar: 1. Corry v. Meygaarden 22.2; 2. Beppie Kien 23.7; 3 en 4. Bertha v. d. Waals en Ridy Klinkhamer 24,8. Idem jongens: 1. Peter Barendse 19.8; 2. Peter Verra 20.5; 3. Henny Blansjaar 22.3. Ter afwisseling een aardig nummertje schoonspringen door het adsp. lid Mie- ke Laken. 50 m. schoolslag meisjes 13 cn 14 Jaar: 1. Ria v. d. Water 45.7; 2. Anneke Esderts 48. 7; 3. Coby Lagerman 50.5. Idem jongens: 1. Wim Bronsgeest 45.-; 2. Henk Blansjaar 45.9; 3. Aad v. d. Luit 47.2. 50 m. schoolslag meisjes adsp. wed- strijdgroep: 1. Bep. v. d. Tuin 44.6; 2. An neke v. Oosten 44.7; 3. Wil Teyn 46.2. Idem jongens: 1. Wim Bergman 43.6; 2. Sjaak Meygaarden 44.1; 3. Piet Taffijn 45.-. 50 m. rugslag meisjes adsp. wedstrijd- groep: 1. Wil Teyn 41.5; 2. Ineke van Oosten 42.3. Idem jongens: 1. Wim Bergman 36.2; 2. Piet Taffijn 37.8; 3. Piet Onvlee 44.1. 50 m. vrije slag meisjes adsp. wed- strijdgroep: 1. Wil Teyn 35.1; Jos. Ben- venuti 35.7; 3. Mieke Laken 36.-. Idem jongens: 1. Wim Bergman 31.8; Piet Taffijn 33.3; 3. Sjaak Meygaar den 35.2. 5 m. hindernis zwemmen meisjes 10 11 jaar: Willy Lacourt 38.1; 2. Joke Landesbergen 40.5; 3. Friedy Kettenis 43.9. Idem meisjes 12 en 13 jaar: 1. Beppie Tuin 3',2; 2. Leny Chrispijn 34.3; 3. Ans Linderhof 37.4. Idem meisjes 14 jaar en ouders: Coby Lagerman 43.3; 2. Mieke Laken 56.4. 25 m. hinderniszwemmen jongens 10 en 11 jaar: 1. Bert Martijn 42 1: 2. Gijs Lagerman 44.5; 3. Jan Leune 47.5. Idem jongens 12 en 13 jaar: 1 Jan Hensing 35.-; 2. Peter Barendse 36.-; 3. Wim Brakel 41.5. Idem jongens 14 Jaar en ouder: 1. Ger Mulder 29.1; 2. Peter Verra 35.4; 3. Klaas Klein 37.5. JUDITH DE NIJS WON IN DE BOSBAAN Judith de Nijs heeft zondagmiddag opnieuw een zege aan haar overwin ningenreeks van de .laatste tijd toe gevoegd door de 2 km. wedstrijd in de Bosbaan op haar naam te brengen. Het Robbenzwemstertje kreeg de meeste tegenstand van Corrie Schim mel van 't Gooi, die tot 1500 meter vrijwel gelijk op bleef zwemmen, maar toen enkele meters prijs moest, geven, die zij ondanks een felle eind spurt niet meer kon goedmaken. Bij de vrije slag heren won Herman Willemse zonder moeite. Op de schoolslag zegevierde Ada de Haan natuurlijk by de dames en was Peter Bekkering bij de heren de enige, die voor de twe de maal in successie met de eerste prijs de Bos baan verliet. De uitslagen luiden: 2000 meter: Vrije slag dames: 1. Judith de Nijs (Robben) 26.30.9; 2. Corrie Schimmel ('t Gooi) 26.33.5; 3. Jans Koster ('t Gooi) 27.31.4; 4. Tineke Lagerberg ('t Gooi) 27.35.0; 5. Mary Kok (Rob ben) 28.17.0; 6. Astrid Sanderson (Robben) 28.32.0. Vrije slag heren: 1. Willemse (Rob ben) 26.34.8; 2. De Bruin (Neptunus, Amersfoort) 27.30.7; 3. Riehards (Dolfijn) 27.33.2. Schoolslag dames: 1. Ada den Haan ('t Gooi) 32.09.9; 2. Nel Wiegers (Robben) 33.03.6; 3 .Mary Penders (Robben) 34.47.2. Schoolslag heren: 1. P. Bekkering (Sleutelstad) 32.47.2; 2. Bunschoten ('t Gooi) 33.05.4; 3. Vega (DJK) 33.06.7; 4. Vink (Robben) 33.24.0; 5. Pet (Robben) 33.49.0. NIEUW WERELDRECORD 100 M. VLINDERSLAG. De Japanse zwemmer Takashi Is- himoto heeft het wereldrecord voor de 100 meter vlinderslag dat met 1 min. 1.5 sec. op zijn naam stond sinds 16 juni j.l. en nog niet officieel er kend was, verbeterd tot 1 min. 1.3 sec. Tijdens internationale zwemwed strijden te La Ferte Allais (Frank rijk) in een 25 meter bad heeft de Amsterdammer Charles Ritton (DJK) opnieuw het Nederlandse record 100 meter vlinderslag verbeterd en ge bracht op 1 min. 6,6 sec. Het officiële Nederlandse record staat met 1 min. 7,2 sec. ook op naam van Ritton. De DJK-zwemmer kwam al tot een tijd van 1 min. 6,7 sec. Deze prestatie, die hij op 19 februari 1957 te Naarden leverde, is evenwel nog niet als record erkend. De verdere uitslagen luiden: 100 meter vrije slag: 1. Eminente (Racing) 57,5; 2. Treillet (Racing) 57.7 sec.; 3. Osinga (LZO, Leeuwarden) 58,6 sec. 200 meter vrije slag: 1. Collignon (Troyes) 2.11,4; 2. Eminente (Ra cing) 2.11,5; 3. Ritton (DJK) 2.17,2. Dames: 100 meter rugslag: 1. Le- nie de Nijs (Robben) 1.15,6; 2. mej. de Hannequin (Stade Francais) 1.18,1. 100 meter vrije slag: 1. Greetje Kraan (Robben) 1.05,9; 2. Hennie van der Velde (Robben) 1.10,9; 3. mej. Thomas (Mouettes) 1.11,1. 200 meter schoolslag: 1. Rita Kroon (Robben) 3.01,7; 2. mej. Deromelaere (Tourcoing) 3.06,4. AUTOMOBILISME. WEDSTRIJD KOETSWERKEN VAN DE KNAC. Fel was de concurrentie in de strijd om de Grand Prix voor koetswer ken, uitgeschreven door de Kon. Ned. Automobielclub. De jury heeft moe ten zwoegen om uit de 130 moderne v/agens met algemene stemmen de schoonste te kiezen. Dat was een Borgward Sportcoupé uit klasse M afd. II gesloten koetwerken. De be kroonde wagen werd met erepalmen omgeven op de Scheveningse boule vard tegenover het grandhotel, waar de wedstrijd werd gehouden. De 130 wagens waren naar prijs klasse en type in een groot aantal afdelingen ingedeeld. Er verscheen dan ook heel wat oranje, witte en rode strikken, alsmede eervolle ver meldingen aan de glimmende indus- trieprodukten, die alle iets gemeen hadden, namelijk de naam, doch in lyn en kleur wel zeer aanzienlijk verschilden. Geen wonder ook, in dien men bedenkt, dat het goedkoop ste voertuig 3250 kosttte en het duurste 37.500. De wedstrijd had meer inschrijvin gen dan ooit tevoren het geval was. Met groeiend enthousiasme bezich tigde het publiek, dat, naarmate de middag vorderde, in steeds groter ge tale opkwam, de glanzende wagens. Men zag er Amerikaanse, Franse, En gelse, Zweedse, Duitse, Oostduitse, Italiaanse en zelfs een Russische MKV-auto. De eerste pry zen vielen als volgt: Open koetswerken: tot f 12.500 Austin Healy „100" Six, boven 12.500 Lancia Aurelia Spider. (In volgorde der prijsklassen) ge sloten koetswerken: Fiat 600, Ford Anglia, Renault Dauphine, Fiat 1100b, Vauxhall Victor Super, Austin a55, Cambridge, Volvo, Mo, ris, Borg. ward de luxe, Mercedes Benz 190, Borgward sportcoupé. Mercedes Benz 22s, Jaguar two-point-four, B.M.W., Jaguar mark eight, Lancia Aurelia GT 2500, Imperial Crown Southamp ton. Cabriolets: Hillman convertible, Peugeot 403, Imperial Crown. Ca- brio-model: Citroën 2cv-azl. Combi natiewagens: Zwickau p. 70, Hillman Husky, Wartburg, Goliath, Borgward, Standard III, Hudson Rambler. Aan de koetswerkenwedstrijd de den ook oude getrouwen van de „Pio nier Automobielclub" mee. Het acht tal, dat wel sterk afstak tegen de moderne wagens, trok geweldig veel bekijks. In de groep der bouwjaren tot 1918 won een reusachtige rode „Spijker" uit 1906, eigendom van de KNAC, de eerste prijs. In de klasse, gebouwd tussen 1918 en 1930, ging de heer Jac. Beemsterboer uit Hoorn met ziji» Chevrolet 1926 met de wim pel stryken. Technisch opzienbarend vas de pas ontdekte en geheel rijvaardige Pan- hardSpls 1916, een zware wagen met zes-cilinder schuifmotor. r v r

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9