Lustrumwandeltocht van Northgo trok deelname uit heel het land Taptoe op het Palaceplein door wervelstorm uiteengeblazen Pastoor Th. Lampe, em. pastoor van Oud-Ade overleden Zilveren priesterfeest van Father |an Smit (Voorschoten) Nieuw Franciscaner-klooster te Leidschendam In Hillegom werd doorstorm! 2/19, welke voor de voortuin ?is Cge- dak van een flat opgelicht MAANDAG 8 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA fi (Het is nog niet voorgekomen, dat de Northgo-wandeltocht in zijn vijf jarig bestaan zulk stralend zomer weer heeft getroffen voor de jaarlijk se tocht, welke in deze korte periode zowel nationaal als internationaal een zo grote bekendheid heeft gekregen. Feitelijk was het weer wel wat té warm, waardoor de deelname iets minder was dan vorig jaar, doch veel hiervan is weer goedgemaakt door het prachtige parcours en de perfecte organisatie. Deze wandeltocht, welke wordt ge organiseerd door het Nat. Instituut „Steun Wettig Gezag", afd. Noord- wijk en de sportcommissie der ge zamenlijke Noordwijkse Reservedien sten, komt hiervoor wel een woord van hulde toe. Deze befaamde wan deltocht bezit tevens nog een aparte sfeer door het militaire en politio nele aspect en de vele muziekkorp sen en drumbands, welke deze tocht maken tot een van de grootste evene menten van onze badplaatsen. Ondanks het feit dat zich dit voor jaar veel moeilijkheden voordeden, voortspruitende uit de „bestedings beperking", is door de taaie vast houdendheid van de sportcommissie, hoewel enigszins beperkt, toch deze aparte sfeer bewaard gebleven, dank zij de medewerking van de plaatse lijke muziekkorpsen, welke spontaan hun medewerking hadden toegezegd, verder de Marinekapel uit Valken burg, het Politiekorps uit Breda, Hillegoms Harmoniekapel, Tamboer- korps van de N.Z.H.V.M. en meerdere drumbands. Het Politiekorps Breda arriveerde reeds in de voormiddag en na offi cieel te zijn ontvangen op „Kareol", begaf dit korps zich naar de Rheuma- kliniek „Sole Mio", waar geconcer teerd werd voor de patiënten, het geen door de verpleegden, directie en verplegend personeel ten zeerste werd gewaardeerd. Aan het lustrum werd nog een aparte attractie verbonden door de ontvangst van de Northgo-girl (mej. Van Diemen), die per zeiljacht van kapitein Bas Cramer, vergezeld van het gehele Bredase Politiekorps te kwart over twee voor „Seinpost" landde. Onder hoorngeschal en trom geroffel werd deze hoge gaste door de voorzitter der sportcommissie, de heer H. Th. v. Bourgondiën, naar het bordes van „Seinpost" geleid om voorgesteld te worden aan de aan wezige autoriteiten. Daar zagen we o.m. de heren A. G. Keuohenius, ge delegeerde Nationaal S.W.G., mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter gewestelijke commissie S.W.G., groot-majoor A. J. Roeleveld, kapt. ter zee-vlieger A W. Witholt, A. N. Merkelbach, hoofd- inspecteur van politie, inspecteur P. Verhoef, secr. van het plaatselijk S.W.G., mr. J. van Meohelen, inspec teur Arbau uit Leiden, H. J. v. d. Werf en J. H. A. v. d. Weijden, af gevaardigde plaatselijke S.W.G. Te half drie had de start plaats vanuit het botenhuis van. de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij aan de Bosweg, welwil lend voor deze gelegenheid beschik baar gesteld. Dit gebouw en de gun stige ligging van de Bosweg, welke geheel ter beschikking was voor start en opstelling der groepen wan delaars, was door de volijverige sportcommissie ten volle uitgebuit. Zo had een start plaats waarover alle deelnemers vol lof waren. Het par cours van 10, 15 en 25 km., was keu rig uitgezet, op perfecte wijze wer den de gevaarlijke kruispunten door de Noordwijkse politie beveiligd en enkele punten door de politie van Katwijk en Noordwijkerhout, terwijl de EHBO op verdienstelijke wijze werd verzorgd door het plaatselijke Rode Kruis, de Eerste Hulp Brigade Noordwijk en de Noordwijkse Red dingbrigade. Ondanks de warmte werd er goed en flink gewandeld en de deelnemers waren vol lof over de goede wegen en het vele natuurschoon, dat zij in dit parcours tegen kwamen. De ontvangst op het startbureau na de wandeling verliep zeer vlot en vol bewondering namen de deelne mers bij de afmelding de prachtige lustrummedaille in ontvangst. Vermeldenswaard is wel, dat de oudste deelnemer was de 82-jarige heer Beekman uit Leiden. Als eerste deelnemer van de 10 km. kwam bin nen de 13-jarige Kees de Hertog uit Sassenheim (85 min.), 15 km. mej. Agnes Midderham (140 min.), 25 km. Arie Smeltink (210 min.). Te 8 uur had in „De Zeeleeuw" de prijsuitreiking plaats. Alvorens hiertoe over te gaan, feliciteerde mr. Verkerk de gemeente Noordwijk met het prachtige wandel-evenement en namens S.W.G. en Reservediensten bracht hij hulde aan de sportcom missie voor haar voortreffelijk werk. Spr. vond het jammer, dat over deze dag een schaduw lag door de geringe deelname van de Nat. Reserve, maar sprak de stellige verwachting uit, dat volgend jaar de deelname weer ge heel hersteld zal zijn. Burgemeester G. F. W. v. Berckel stelde het persoonlijk op prijs, dat mr. Verkerk op deze bijeenkomst en kele behartenswaardige woorden had gesproken, waarmede de aanwezigen het ten volle eens zijn en trots kon hij er aan toevoegen, dat Noordwijk een Reservekorps heeft, dat er wezen mag en dat hieruit geboren is een nationaal gebeuren als de Northgo wandeltocht. Dank bracht spr. aan de sportcommissie voor de voortreffe lijke organisatie, hetgeen door de aanwezigen met een hartelijk ap plaus werd onderstreept. Hierna reikte burgemeester Van Berckel de volgende prijzen uit: Militaire groepen: l. Korps Mari niers van Valkenburg, 455 pnt.; 2. Nat. Res. 4-daagse, Den Haag, 425 pnt.; 3. Korps Luchtwachtdienst Alk maar. Politiegroepen: 1. Res. Gem. Politie Leiden 225 pnt.; 2. Res. Rijkspolitie Den Haag 225 pnt. B.B.-groepen: 1. Wandelclub B.B. Zeist 280 pnt. Scholen: 1. Openbare school Noord wijk 225 pnt.; 2. School Voorzienig heid, Noordwijkerhout, 210 pnt. Grootste Noordwijkse groep: r.-k. Sportver. M.S.V. (136 deelnemers). Beste groep Noordwijk: 1. T.O.P. Dr. Willem v. d. Berghstichting; 2. Van Speyckgroep padvinderij: 3. Sportvereniging D.O.S. Groepen kinderen: 1. Vrij en Blij, Den Haag; 2. Van alles wat, Noord wijk. Burgergroepen: 1. Steeds Voor waarts, Den Haag, 247 pnt.; 2. Wan delsportvereniging D.V.A., Hillegom, 245 pnt.; 3. v. Speyckgroep padvin derij Noordwijk 235 pnt.; 4. Chr. Gymnastiekver. IJmuiden 234 pnt. Bedrijven: 1. Pastoe, Utrecht, 220 pnt.; 2. Hollandiawol, Veenendaal, 216 pnt. Voor het voortreffelijk werk op EHBO-gebied werd aan de drie 'sa menwerkende plaatselijke EHBO- verenigingen een herdenkingsvaantje uitgereikt, waarbij de burgemeester nog op de voorgrond wenste te bren gen het werk van de Noordwijkse Reddingsbrigade, welke met inzet van eigen leven de in nood verkerende mensheid bereid is bij te staan. De voorzitter van de commissie, de heer Th. P. v. Bourgondiën, bracht de sprekers dank voor de waarderen de woorden. In het bijzonder dankte hij burgemeester Van Berckel voor diens spontane medewerking en bracht hem hulde voor het feit, dat ook hij een lustrum vierde, want voor de 5de maal nam hij deel als wan delaar aan deze wandeltocht. Dank bracht hij de plaatselijke politie, in- zonder hoofdinspecteur A. N. Mer kelbach, voor de perfecte beveiliging van het parcours. Het sluitstuk van deze dag was de grandioos opgezette „Taptoe" op het Palaceplein onder de deskundige lei ding van de heren De Jeu uit Leiden en Drost uit Hillegom, hetwelk te 9 uur een aanvang nam. Hieraan na men ongeveer 300 muzikanten deel, waaromheen zich naar schatting een 10.000 belangstellenden hadden ge schaard. Het uitvoerige programma van deze taptoe werd echter kort na de inzet reeds in de kiem gesmoord door een geweldige wervelstorm, welke niet figuurlijk doch letterlijk zowel de muzikanten als de duizend koppige menigte uiteen blies.' Won derlijk liep deze vlucht zonder ern stige gevolgen goed af. 0EGSTGEEST Jongetje bekneld tussen auto en muurtje Zondagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in Poel geest. Er bleek echter een hooimijt in brand te staan aan het Zwanen- gat van de boerderij van Zwetsloot, onder de gemeente Warmond. Nadat de Oegstgeester brandweer actief was opgetreden, kwam de brandweer van Warmond die de taak over nam. Bij het uitrukken van de brand weer gebeurde er een tragisch onge lukdat de 8-jarige Martien de Bruin het leven kosttte. Toen de auto de achterzijde van de garage verliet geraakte het jongetje dat met andere jongetjes met de auto meeliep tussen de auto en een muur tje bekneld. Het kind werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch overleed spoedig. Gemeenteraad. De raad verga dert op woensdagavond 10 juli a.s. te 19.30 uur: Agenda o.a.: het huren van een brandweergarage en het in ver band hiermede treffen van verschil lende voorzieningen; krediet voor de inrichting van een lokaal in de nood- school voor een kleuterklas; het ver lenen op verzoek van eervol ontslag aan de heer D. H. Wansink, als vakonderwijzer lichamelijke oefe ning. Zaterdag tegen het middaguur is in de Mariastichting te Haarlem overleden de zeereerw. heer Th. Lampe, emeritus-pastoor van Oud- Ade. Op 1 september 1955 werd pastoor Th. Lampe opgenomen in de Maria stichting te Haarlem, in de hoop her stel te vinden voor zijn ernstig be dreigde gezondheid. Letterlijk alles wat de moderne wetenschap aan te bieden heeft is -benut, helaas zonder blijvend succes. Drie zware operaties heeft pastoor Lampe met helden moed doorstaan met als enig doel te kunnen blijven medewerken aan de instandhouding van Gods Kerk hier op aarde. De parochianen van St. Bavo hebben ook met hun gebed het hunne bijgedragen. Het resultaat is niet geweest zoals wij dat gaarne gezien hadden. God heeft het anders toegelaten. Een bitter lijden van meer dan twee en twintig maanden j heeft hem in staat gesteld zich nog meer te heiligen en hem, een schat van genade geschonken, niet alleen' voor zichzelf, maar ook voor al zijn parochianen, familieleden, vrienden en anderen voor wie hij zijn dage lijks lijden aan God aanbood. Met smart zien zijn oud-parochia nen hun goede herder ten grave dragen. Z ij zijn echter dankbaar dat zij deze heilige priester en beminnelijke mens bijna vier jaar hun pastoor hebben mogen noemen. De herinnering aan die goede pas toor Lampe zal nog lang in Oud-Ade blijven voortleven. Vol dankbaar heid is dan ook de naam T. Lampe verbonden gebleven aan de nieuwe kleuterschool, de laatste stoffelijke weldaad voor de parochie waar hij zich voor inzette. De liefde tot zijn parochie en pa rochianen heeft de overledene be zegeld met de kort geleden geuite wens om in het priestergraf op het kerkhof te Oud-Ade begraven te worden. Dinsdagnamiddag wordt het stof felijk overschot opgebaard in de pa rochiekerk. Priester-vrienden van de overledene zingen de Metten en woensdagmorgen om half tien de Lauden. Het zal woensdagmorgen on gekend druk zijn in Oud-Ade. De parochianen zijn er echter van overtuigd, dat deze uitvaart geen einde betekent, maar slechts een ver andering. In de gemeenschap der heiligen zal de verhouding tussen herder en parochie voort blijven be staan. Vanuit de hemel zullen de ge naden, geschonken aan pastoor Lam pe, op zijn parochianen neer blijven dalen. Opgenomen in het koor der gelukzaligen zal hij ons allen niet vergeten. Met smart zal het bericht van overlijden ook vernomen worden op de plaatsen waar men pastoor Lampe persoonlijk heeft leren ken nen. Niet het minst in „Sancta Ma ria" te Noordwijkerhout waar hij vele jaren de zielzorg beoefend heeft. Pastoor Lampe, rust in vrede; de palm der zegepraal zij uw deel. Levensloop. Pastoor Lampe werd geboren te Mettingen» in Westfalen (W.-Duits- land) op 30 oktober 1899. Hij ontving op 11 juni 1927 de priesterwijding en werd 13 december daarop volgend benoemd tot assistent te Poeldijk. Op 18 augustus 1928 volgde zijn benoeming te Warmond Was het in het begin van zijn Euro- ?se verlof nog dubieus, dat father Jan Smit zijn zilveren priesterfeest in Voorschoten zou vieren, maar na 25 „dienstjaren" ontving hij een klein beetje langer verlof en toestemming zijn 25-jarig priesterfeest thuis d.w.z. in de St. Laurentiusparochie er familiekring te vieren. Daarom droeg father Jan Smit gis terochtend om half negen een plech tige hoogmis op in de parochiekerk van zijn jonge jaren, in de St. Lau- rentius aan de Leidseweg. Een grote stoet van bruidjes stond nabij de pas torie gereed om father Smit af te ha len en de kerk binnen te leiden. Uit de pastorie verscheen de jubi laris in zijn Congo-tenue, witte toog met rode sjerp, welke een bijzonder cachet gaf aan de ontvangst. De bruidjes in het wit en eveneens met rode bloemen. In de kerk stonden de welpen, gidsen en verkenners opge steld en daar tussendoor schreed de stoet met bruidjes en de jubilaris. Het hoofdaltaar was fraai versierd. Tro pische palmen met daartussen witte margrieten. Na de kerkzegening droeg de ju- bilaris het H. Misoffer op met father J. Jacobse van de Congregatie van Mill Hill als diaken en kapelaan A. Groenendijk als subdiaken. In het priesterkoor had plaats genomen mgr. Th. M. P. Bekkers, protonatarius apostolicus. Het parochiële zangkoor o.l.v. de dirigent de heer Simon C. Dekker, zong bij dit priesterfeest de meer stemmige mis van Hubert Cuypers. De feestpredicatie werd gehouden door father J. Jacobse. De priester is de brug tussen God en de mensen. Het hoogtepunt van een priesterfeest is gelegen in het op dragen van het H. Misoffer door de jubilaris zelf. De predikant wekte de gelovigen op te bidden voor meer priesterroepingen, want vooral in de missiegebieden is de nood aan pries ters groot, zeer groot zelfs. Er is veel werk te verrichten, maar zonder hulp van de gelovigen thuis kan de missio naris niets doen. Na de plechtige hoogmis werd 'de jubilaris weer uitgeleide gedaan door de bruidjes. Aan de parochianen is 's middags van half drie tot half vijf gelegenheid gegeven de jubilaris te feliciteren met zijn priesterfeest. Ook het bonds- gebouw was voor deze gelegenheid herschapen in een waar feestgebouw. Palmen stonden opgesteld en bloe men in groten getale gaven een fees telijk aanzien. Gezeten naast zijn moeder en omringd door zijn broers, zusters en verdere familieleden nam father Jan Smit de vele felicitaties in ontvangst. Wij zagen leden van het kerk- en armbestuur, vele kennissen van father Jan Smit, maar ook vele parochianen, die uiting kwamen ge ven aan hun vreugde en hun dorps genoot niet hadden vergeten. De ver dere viering van dit priesterfeest vond plaats in huiselijke kring. Twee dodelijke ongelukken Gisteren gebeurden er te Voorscho ten twee ongelukken met dodelijke afloop. In de speeltuin van de Knip aan de Vliet werd een 17-jarig meisje, M. v. H. uit Voorburg plotseling onwel, terwijl zij op een schommel zat. Zij viel en bleef bewusteloos liggen. Dr. Swen uit Voorschoten, onmiddellijk telefonisch gewaarschuwd, kon slechts de dood constateren. Met de auto van de Geneeskundige Dienst is zij naar 't ziekenhuis Antoniushove te Voor burg vervoerd. Op de Rijksstraatweg, rijdende van Den Deyl naar de Haagse Schouw kwam een 50-jarige bromfietsrijder J. L. uit Rotterdam in aanrijding met een wielrijdster. De bromfietsrijder kwam in zijn val zó ongelukkig te recht, dat hij spoedig daarna plaatse overleed. Dr. Swen uit Voor schoten constateerde een schedelba- sisfractuur. De Geneeskundige Diemt uit Leiden vervoerde het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De wielrijdster kwam er met enkele schaafwonden aan rechter bo venarm en de schrik af, terwijl haar rijwiel vrijwel volkomen werd ver nield. Gedeelte van Leidseweg zonder stroom. In de nacht van zaterda- op zondag onstond een storing in de elektriciteitsvoorziening in het go deelte Leidseweg vanaf de r.k. kerk tot de zilverfabriek. Om dit te ver helpen moest zondag tot vijf uur in de namiddag gewerkt worden, voor dat de storing, welke door sluitine was ontstaan, door middel van een noodverbinding verholpen was. Na wij vernemen liepen zondag heel wat heren ongeschoren over de Leidse weg! Personalia. Aan de Haagse Tech nische School aan de Sneeuwbal- te Den Haag is geslaagd voor de af deling Eelektrotechniek de heer F. H. Eversteijn te Voorschoten. W0UBRUGGE BLIKSEMINSLAG Tijdens het hevige onweer vari za terdagavond sloeg de bliksem in de antenne van de woning van de heer Schraverus aan de Bakeweg, waar door kortsluiting ontstond. Ook het dak en een boom werden hierbij licht beschadigd; de bewoners kwamen met de chrik vrij. Gemeenteraad. De raad verga dert op woensdag 10 juli om 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda o.a.: gerechtelijke inning van bedrijfsgel den; wegenaanlegbelastingverorde- ning; kleuterscholen: a) bouw Chr. Nat kleuterschool; b) verbouwing kleuterschool Volksonderwijs; aan koop perceel Vrouwgeestweg 2. KATWIJK AAN ZEE Kiosken en tenten omvergeblazen De hevige storm die met en in am 1932 werd hü irape- ^SSSSS^SSSSS^^ laan te Den Haag en 13 oktober 1934 ders van kiosken kapelaan te Overveen. Vanaf 3 de cember 1938 was pastoor Lampe rec tor van het St. Mariagesticht te Noordwijkerhout totdat hij op 16 augustus 1952 benoemd werd tot pas toor te Oud-Ade. Mgr M. A. Jansen verleende pastoor Lampe 5 mei het vorig jaar eervol ontslag. en strandtenten schade berokkend. De storm kwam zo onverwacht opzetten, dat men geen tijd kreeg maatregelen te ne men. Tenten en kiosken werden om geblazen en van de strandtenthouder G. kwam een gedeelte in zee terecht en was verloren. Maar het bleef bij materiële schade. Bij het bejaarden-centrum Met de bouw van het nieuwe kloos ter voor de alhier werkende zusters- Franciscanessen van Benne broek is het thans zover gekomen dat de in wijding van het gebouwencomplex zaterdag a.s. zal plaats hebben. De kerkelijke inwijding voorafgegaan door een plechtige H. Mis in het Be jaardencentrum zal geschieden door de zeereerw. heer H. van der Heuvel, rector van het moederhuis der Fran ciscanessen te Bennebroek. In de loop van de volgende week zullen dan de zusters van het oude klooster aan de Damstraat en ook de zusters werkzaam in het bejaarden centrum naar het nieuwe klooster aan de Van Beethovenlaan overgaan wat voor de zusters een grote verbe tering is, want nu komen zij in een modern gebouw waaraan tevens een goed omheinde tuin verbonden is. Het nieuwe klooster is een ont werp van de architect wijlen Frans van der Togt te den Haag, die, ge bruik makend van de ruime opdracht, een kloostergebouw heeft ontworpen van moderne bouwtechniek en van moderne materialen. Geheel in over eenstemming met de algemene over ste is de architect er van uit gegaan, dat de moderne tijd en de moderne kloosterling recht heeft op de thans ten dienste staande eigentijdse en comfortabele middelen. Daarom heeft architect Jac. Strik die de verzor ging van de bouw heeft overgenomen van wijlen de heer v. d. Togt, veel aandacht geschonken aan goede hy giënische inrichting, goede verlich ting en prettige sfeer voor de dage lijkse omgeving. Via het trappenhuis verkrijgt men toegang door het hoofdgebouw waar in aan weerszijden van een lange corridor de dagverblijven van de zusters gevestigd zijn, tot de keurig ingerichte refter. Deze geeft dan Wl-.-.+ef von /II* TT:: IP_, Veel waterschade in de huizen De onweersbui die omstreeks half tien zaterdagavond over Hillegom kwam, werd voorafgegaan door een soort wervelstorm. In de Sportlaan werd van de daar gebouwde flatwoningen het dak op gewaaid over de gehele achterzijde, ter lengte van ongeveer 40 meter. De helft ervan werd losgerukt en kwam aan de voorzijde op de weg (de Sportlaan) terecht, de andere helft bleef nog een beetje hangen. De Hillegomse brandweerlieden, die binnen de 5 minuten ter plaatse aan wezig waren, wisten dit gedeelte weer naar beneden te halen en vast te maken. Daarna hebben zij met grote zeilen, die de firma J. den Hartogh in voor raad had, het openliggende huis be dekt. De bewoners hadden veel wa terschade, daar de huizen geheel openlagen en de regen vrij naar bin nen kwam. De dakbedekking van rubberroid, lag hier en daar ver- .spreid. Een woord van hulde aan onze vrij willige brandweer, die het dichten van deze daken op voorbeeldige wijze heeft verricht, een karwei dat bijna geheel in de donkerte en onder zeer moeilijke weersomstandigheden moest geschieden en tot 1 uur in de nacht duurde. De burgemeester, jhr. Van Nispen tot Pannerden, en de directeur van O.W., de heer De Jong, waren op de plaats van de ramp aanwezig. Per soonlijke ongevallen kwamen er niet bij voor. Wel zal een onderzoek moe ten uitmaken of het dak was ver ankerd en of hierover voorschriften bestaan. Daartoe zijn de losgeslagen dakgedeelten in beslag genomen.° Het geval had gedurende de gehele zondag veel bekijks. Grijsaard door auto meegesleurd Zaterdagmorgen om ongeveer elf uur liep een 77-jarige negotieman, H. Go esse, met zijn rijwiel op het rijwielpad langs de Weeresteinstraat in de richting van Hillegom-dorp, toen hij de Weeresteinstraat trachtte over de steken van west naar oost. Hij wachtte even voor een uit de richting Haarlem komende auto, liep toen zonder op of om te kijken de straat over en werd toen door een uit dezelfde richting komende auto aangereden. De bestuurder van deze auto, J. G. uit Haarlem, trachtte door snel te remmen een aanrijding te voorkomen en zwenkte nog zo veel mogelijk naar rechts, maar met het linker spatbord raakte hij het achterwiel van het rijwiel en dit bleef daaraan haken en de man werd enige meters meegesleurd. Hij bleef met ernstige kwetsingen op de straat liggen en werd per ziekenauto naar de Maria-stichting vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. plaatst van dit perceel. Hy koos het laatste en stopte in de bedoelde voor tuin. Deze bestuurder bekwam geen letsel. Het slachtoffer bleek zonder familie. Slipg'eval. Zondagmorgen om ongeveer 9 uur reed een bromfietser met op de duo een 53-jarige vriend, beiden afkomstig uit Haarlem, over de Weeresteinstraat, toen er uit een der zijwegen een auto naderde. Hij maakte zich daarover zenuwachtig en week in een scherpe bocht uit. Dit had tot gevolg, dat het bromfietsen- de paar kwam te vallen en daarbij flinke schaafwonden aan handen en benen opliep, terwijl de bromfiets ernstig werd beschadigd. De EHBO verleende eerste hulp. DE ZILK Storm maakte wegversperring Bromfietser gewond Tijdens de storm van zaterdag avond reed de heer Manshanden uit Hillegom met zijn auto over de Delf- weg in de richting Lisse, toen hij constateerde dat genoemde weg over de gehele breedte versperd was door een stuk hout met rasterwerk, dat r i van een der aan deze weg gelegen "un huis af te leveren. weer door middel van tuindeuren rechtstreeks toegang tot de galerij en de tuin, de garderobe, de werkkamer van moeder-overste en de studeerka mer met bibliotheek. Via het trappenhuis krijgt men ook toegang tot het naast het klooster ge legen bejaardencentrum waarin een heel moderne keuken is ingericht waaronder en kelder is gebouwd groot 150 m2. De appartementen voor de zusters zijn op de eerste etage. Deze apar- tementen zijn voorzien van centrale verwarming en van stromend wa ter. Tevens zijn op deze etage enige badkamers en douchecellen alsook gelegenheid voor verpleging van zie ke zusters. In dit nieuwe klooster is echter geen eigen kapel. De zusters zullen gebruik maken van de kapel, in het bejaardencentrum. Voor dat doel is deze kapel uitgebouwd, waardoor voldoende ruimte is verkregen. Door de vestiging in het nieuwe klooster zullen de zusters van de Damstraat ook van parochie veran deren, daar het nieuwe klooster be hoort tot de onlangs gevormde nieuwe parochie St. Josef Opifex. LEIDERDORP De bejaarden gingen uit. Zater dagmiddag vond het jaarlijks uit stapje plaats voor de bejaarde inge zetenen in onze gemeente. De pl.m. 50 auto's lange stoet vertrok om on geveer 1 uur van.de Acacialaan om de ook ditmaal weer keurig uit gestippelde tocht aan te vangen in de richting Koudekerk. Ook nu weer een prachtige uitvoerige reis beschrijving van adj. Kronenburg, waaruit blijkt dat de tocht afwisse lend door polderland en hei gaat, om aan het slot langs de duinrand terug te keren. Na Koudekerk ging het eerst op Aalsmeer af, de „Bloemen- fabriek van Europa", zoals de reis beschrijving het noemde, door het Gooi dan naar de eerste pleister plaats „Oud-Valkeveen" aan het IJs- selmeer, waar de koffie klaar stond. De tweede rustplaats in „De Lin- naeushof" in Bennebroek, dat via Weesp en Ouderkerk a. d. Amstel werd bereikt. Hier werd het ge zelschap een broodmaaltijd aangebo den en sprak de heer S. Reyerse, als voorzitter van het comité ouden van dagen, dezen toe, waarbij de secre taris, de heer F. Zandbergen, dank werd gebracht voor het vele werk dat het organiseren van de tocht al tijd met zich brengt. Ook burgemees ter Van Diepeningen sprak en feeste lijk woordje, terwijl de heer Rijlaars dam nog het woord voerde namens de chauffeurs; hij zeide altijd met ge noegen aan de tocht deel te nemen. Hier vond ook een kleine vóór-huldi ging plaats van adjudant E. Kronen burg in verband met diens 40-jarig jubileum bij de politie. Zoals reeds gemeld verzorgt adj. Kronenburg elk jaar de reisroute en ontwerpt daar bij een beschrijving van al het be zienswaardige, dat er op de tocht te zien valt. Namens de bejaarden bood de heer J. Verhoogt de adjudant een kist sigaren aan. Voor mevr. Kronen burg was er een doos bonbons. Na dit gezellig intermezzo werd de thuisreis aanvaard. De stoet werd om 9 uur opgewacht bij Voordorp, waar de Leiderdorpse Harmoniekapel stond opgesteld en vervolgens trok men met volle muziek het dorp in tot aan het Burgemeester Brugplein, waarna de auto's in verschillende richtingen uiteenstoven om de ver genoegd kijkende reizigers weer aan woningen was losgeslagen. Hij wist juist op een meter afstand voor de versperring te stoppen. Een brom fietser die dicht achter hem nader de, reed in volle vaart op het over de weg verspreide hout. De heer M. Yeeft de hevig bloedende man naar De autobestuurder had te kiezen zijn woning in De Zilk in zijn auto tussen een botsing met een licht- gebracht. Geb.: Johannes Antonius Maria, z. v. R. Paulides en C. M. Rietveld; Ly- dia Maria, d. v. J. C. van der Werf en C. J. M. Devilee. Ondertr.: P. van Doorn 27 j. te Geervliet en A van Dijk 22 j.W. de Haas 25 j. en S. E. Oosterom 22 j. Geh.: G. J. Hendriks en C. M. Dis seldorp.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6