Zoeterwoude Dorp vierde zilveren priesterfeest van Father G. Juffermans Scherp Leids Toonkuiistkoor in Holland Festival Te Noordwijk is strandpost van Reddingsbrigade weggerukt GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 8 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGfNA 2 Hoewel in Zoeterwoude practisch leder jaar een priesterfeest gevierd wordt, is het gisteren gevierde jubi leum van father C. J. Juffermans toch wel een feest van bijzondere allure geweest. Nu hadden de parochianen van Sint Jans Onthoofding gelegen heid blijk te geven van hun waarde ring en respect voor een missionaris, die tien jaar lang alles verlaten heeft en In Oeganda omwille van de Inlan ders inboorling met hen geweest is. Zo'n missionaris is als het ware een teken van de vitaliteit van de zich uitbreidende Kerk en het weten wat een priester opoffert om zijn werk vruchtbaar te doen zijn verlevendigt in ons allen het besef van lidmaat te zijn van de ene universele Kerk. In de St. Janskerk droeg de jubi laris, geassisteerd door zijn broer, de ken Juffermans en kapelaan G. Kap- teyn, 's morgens om tien uur een plechtig dankoffer op. Op het pries terkoor had mgr. Th. Beukers plaats genomen en het koor zong op voor treffelijke wijze onder leiding van de heer A. Wesseling de driestemmige Mis van Lorenzo Perosi. De feestpredikatie werd gehouden door de hoogeerw. heer P. Juffer mans, deken van Zoeterwoude. Spre ker had als tekst genomen de woor den van Petrus: „Op uw woord zal 'k het net uitwerpen", uit het evangelie van deze zondag. Na een beschrijving van de moedeloze vissers die niets vingen, maar op Christus' woorden een overvloedige vangst binnenhaal den, die wonderbaar van karakter was, paste spreker deze woorden toe op de priester. Deze zegt immers ook, als het Uw wil is zal ik het net uit werpen, Uw visser zijn en zo optre den als middelaar tussen U en het volk, dat met heel de schepping, zo als het epistel zegt, zucht en in weeën ligt, in hope uitziend naar de bevrij ding in Christus Jezus. De priester komt wel uit het volk, maar het priesterschap is meer dan het kerk volk kan bewerkstelligen. God roept zijn dienaar en zo is het priesterschap het zich tegenwoordigstellen van God-in-Christus in Zijn Kerk. Evenals Petrus is de priester niet zelf bij machte te doen wat de Meester vraagt. In nederige gehoorzaamheid en als zwakke die in Christus sterk wordt, werpt hij op Christus' oproep het net uit. Zo deed ook de jubilaris, eerst als leraar aan het seminarie, la ter als missionaris in Afrika. Zoals Petrus, weet de priester dat de vruchtbaarheid van zijn werk voortkomt uit Gods genade, dat hij in de letterlijke zin des woords een nutteloos dienstknecht is. Het zo ver stane apostolaat is niet slechts een roeping van de priester, neen, geheel de Kerk heeft zo in nederigheid Gods wil te vervullen om zo zijn verheer lijking te bereiken. De predikant werkt deze gedachte uit naar aanlei ding van de Kerkenbouwzondag, waarop het besef moet groeien, dat ieder met gebed en offer de bisschop WANDELSPORT Ook voor de 41e internationale af standsmarsen, die van 23 tot en met 26 juli in de omgeving van Nijmegen worden gehouden, kwam een record aantal inschrijvingen binnen: 13.154 deelnemers hebben zich aangemeld, dus ongeveer 700 meer dan in 1956. Met recht kan de N.B.V.L.O. spre ken over internationale afstandmar sen, want niet minder dan twaalf landen zijn Vertegenwoordigd: t.w. Nederland, België, Canada, Duitsland Engeland, Frankrijk, Israël, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Amerika en Zwitserland. Ook het aantal bui tenlanders, dat naar Nijmegen zal komen is een record, er staan 1.885 vreemdelingen ingeschreven. Het militaire contingent, dat aan de 41e vierdaagse deelneemt, staat uit 7.421 personen, er zijn ditmaal 5.733 burgers. Het aantal dames bedraagt 1.582. Voor de diverse afstanden hebben de volgende aantallen deelnemers zich aangemeld: 55 km: 1268, 50 km: 1735, 40 km 9.793, 30 km: 358. POTLOOD en GEEST No. 519 Horizontaal: 1. week, sap pig. 4. verschoten, 8. vaarwel, 10. meisjesnaam, 11, voorzetsel, 12 ho nigbij, 14. oude Egyptische zonnegod, 15. feest van de verrijzenis des Heren, 17. getande opening aan de boven rand van kasteelmuren, 19. ambacht, (Vlaams), 21. voorvoegsel, 23. bas taarduitgang, 24. plaats in de oud heid, 25. zeepwater, 27. spoedig, 28. vervoermiddel, 29. stad in België. Verticaal :1. korf, 2. meisjesnaam, 3. lidwoord (Fr.), 5. slede, 6. schijn, voorkomen, 7. tegenstelling van vroeg, 9. stopsel bij 't voegen van muren. 12. bekend It. dichter, 13. we- zelijk, 15. stap, 16. troefkaart, 18. deurstijl20. kist van latwerk, 22. ge vangenis, 24. lijkvaas, 26. familielid, 27 lidwoord. Oplossing morgenavond. Op zo'n feestdag moet daarom ons gebed zijn, dat allen in de Geest wer ken aan het Rijk van de toekomstige Heerlijkheid. Na de H. Mis zong het koor de can tate „Jubilate Deo" van Simon Kroon. Huldiging in het Parochiehuis. Terwijl een welkomstlied werd ge zongen, werd de jubilaris des avonds in het Parochiehuis binnengeleid. Onder de vele aanwezigen waren o.a. de heer Juffermans, mgr. Th. M. Beukers, kapelaan Kapteyn, burge meester H. J. J. M. Smeet, mevrouw Smeets-Van Heel, wethouder Van Leeuwen. Nadat de R.K. Zangvereniging „Santa Lucia" de avond met „Exsul- tate Deo" had geopend, sprak de voorzitter van de R.K. Propaganda- club „St. Paulus", de heer J. Paar- dekooper, de jubilaris toe. Het is^nu bijna een jaar geleden, dat wij u na een tienjarig verblijf in de missie van Oeganda in Zoeter woude mochten begroeten. Zoeter woude heeft altijd waardering ge toond voor de missionarissen en het is daarom, dat de parochianen uw feest, na het hoogtepunt van de Plechtige H. Mis willen voortzetten. Spr. hoopt, dat de viering van het zilveren pries terfeest in Zoeterwoude, na het ver trek en in de missiepost voor de missionaris een onvergetelijke herin nering mag blijven, een morele steun in het zware bekeringswerk. De toneelclub van de K.A.J. voer de een vrolijk blijspel „Een spook te koop" op, waarna „Santa Lucia" nog een paar schone liederen ten beste gaf. De heer J. Paardekooper sprak de jubilaris toe om het geschenk van alle katholieken van Zoeterwoude aan te bieden, zijnde „Het Nieuwe Testa ment" in zeven delen en voorts nog een geldbedrag. „De katholieken hebben spontaan gegeven en hopen U na het volgend verblijf in de mis sie weer blijde in de vacantia te be groeten." Burgemeester Smeets sprak een gelukwens, waarbij spr. de nadruk legde op de hoge en zware taak, die de missionaris te vervullen heeft, waarvoor het gemeentebestuur grote waardering uitspreekt. Father uffermans had in Zoeter woude reeds vele vrienden; deze vriendschapsbanden zijn in deze va- cantie uitgebreid en de missionaris is een persoonlijkheid geworden. De burgemeester beëindigde zyn toespraak met de wensen voor de toe komst, de hoop uitsprekende, dat fa ther Juffermans bij zijn terugkeer Zoeterwoude niet meer zal kennen door de vooruitgang, maar dat de Zoeterwouders hem niet vergeten zul len zijn. De jubilaris sprak een dankwoord, voor de gastvrijheid bijna een jaar lang genoten, waarvoor spr. in het bijzonder de deken dankte. Voorts dankt spr. het personeel van de pas torie, de koster die de kerk zo fraai versierd had, de propagandaclub, „Santa Lucia" en de tonelisten en alle parochianen voor de feestgave. Sprekende over de genoten schoon heid van de zang, gaf de missionaris een demonstratie hoe zijn parochianen in Oeganda o.a. het Gregoriaans zin gen. Sprekende over een volgende va- cantie, waarop deze avond zoveel ge zinspeeld is, en door de sprekers wel in een heel lang verschiet genoemd zijn, hoopte spr. dan dezelfde gast vrijheid, waarvoor hij zich zeer dank baar toonde, weer te mogen genie ten. Father Juffermans vertekt dezer dagen voor de bijwoning van een langdurig kapittel, dat hij als mis sie-overste in Mill Hill moet bijwo nen. Op 3 september gaat de missio naris weer naar zijn missiepost terug. WARMOND 10-Jarig bestaan „P. W. P.". De traditie getrouw, heeft de directie van de N.V. Panagro en Padox al hier, zaterdag aan het gezamenlijk personeel een uitgaansdag aangebo den. In Leersum werd het personeel een diner aangeboden. Tijdens de maaltijd werd het woord gevoerd door de heer v. d. Heuvel, die namens het personeel een woord van dank bracht aan het bestuur van de personeels vereniging P. W. P. Meer speciaal hadden een woord van dank in ont vangst tenemen de heren J. Bekke ring en L. v. d. Kerkhof resp. voor zitter en penningmeester van P. W. P. voor het vele werk dat zij in het belang der vereniging steeds ver richten. Wij willen, aldus spreker, het ditmaal niet bij woorden laten, temeer niet, omdat de personeelsver eniging thans haar tienjarig bestaan herdenkt en deze tocht dus een enigszins feestelijk karakter draagt. Als waardering voor het vele werk dat door de voorzitter en de penning meester was verricht, bood hij hun resp. een rookstandaard en een ba rometer aan, terwijl de secretaresse een fototoestel werd aangeboden. De heer Kalemink, directeur van de Pa nagro, wees op de grote eensgezind heid die onder de leden der vereni ging bestaat, waardoor de uitgaans dagen steeds een groot succes zijn. Ter versterking van de kas schonk hij een bedrag van f 500,terwijl de heer De Zeeuw, directeur van de Padox voor de kas een bedrag over handigde van 510,Nog werd het woord gevoerd door de heren Hanselaar en Broekhof, terwijl de heer Hogenboom de dunk vertolkte van „de ouden van dagen", die ieder jaar geheel kosteloos de uitgaansdag mogen medemaken. Personalia. Aan de Haagse Tech- tenisch School aan de Sneeuwbal straat te Den Haag is geslaagd voor de afdeling Werktuigbouwkunde de heer P. G. F. Spit te Warmond. WASSENAAR Gouden feest St. Vincentius-ver. Gisteren heeft de conferentie St. Willibrordus van de Sint Vincen- tiusvereniging het 50-jarig bestaan herdacht op een bijzonder stijlvolle wijze. In de St. Willibrorduskerk droeg om kwart voor 9 pastoor J. P. Buys met assistentie van de paters Leyen S.J. en Ter Morshuizen S.J., beiden van het St. Aloysiuscollege, een plechtige Hoogmis op. Pater Mi- chaël Hensen O.P. hield een korte feestpredikatie. De leden van de conferentie en hun echtgenoten, de leden van de damesconferentie en enkele genodig den, onder wie de burgemeester van Wassenaar, dr Baron van Wijnber- ARIBO werd zaterdagavond in het kader van het Holland Festival een bewonderenswaard vocaal con cert gegeven, dat allerwege waarde- LEIDSE RAAD Tussen twee en drie uur hedenmid dag is de Leidse raad met bijna zijn gehele agenda klaargekomen. Alleen do voorstellen tot onteige ning van gronden aan de Morsweg en de Lopsenstraat en het voorstel het wederopbouwplan „Leiden Stations plein te wijzigen werden tot het einde van de agenda vastgehouden, waarna een geheime zitting volgde. Morgen hopen wij mede te delen, - hoe de raad op deze voorstellen heeft gen en de wethouder van Sociale gereageerd. Bij het voorstel inzake Zaken, de heer Th. J. M. Rees van uitbreiding van de openbare school den Ende, verenigden zich na deze H. Mis aan een gezamenlijk ontbijt in de foyer van het verenigingsge bouw. Daar werd ook de feestelijke herdenkingsvergadering gehouden. Na de gebruikelijke geestelijke le zing sprak de president van de con ferentie, dr W. A. M. Burgers een begroetingswoord tot de genodigden en een woord van dank tot pastoor Buys voor de luisterrijke kerkelijke viering van het gouden feest. Óm dat bij een vorige gelegenheid al eens een overzicht gegeven is van het wel en wee der conferentie in de eerste 40 jaren, beperkte dr Bur gers zich nu tot een kort resumé van de belangrijkste gebeurtenissen in de laatste 10 jaren. In 1951 werd de damesconferentie opgericht. De onderwijscommissie zag haar werkzaamheden groeien en kreeg een meer zelfstandige plaats. Het liefdewerk „Wassenaars Brok- kenhuis" heeft het bestuur van de conferentie vele zorgen opgeleverd. Dank zij de ontwikkeling van de laatste tijd zal het aan het einde van 1957 voor het eerst weer mogelijk zijn tot een winstverdeling te komen, ook aan andersgezinde charitatieve instellingen. BAAS WESTGEEST VAN DE FIETSENSTALLING GEHULDIGD. Zaterdagavond is er een feestje gevierd in de stenen loods van de fietsenstalling van de heren West geest aan het Wassenaarse Slag: „oom Leen", zoals de 82-jarige baas van de stalling genoemd wordt, her dacht het 35-jarig bestaan van zijn zaak en vrienden van de Reddings brigade, van de strandpolitie en van de overige strandexploitanten heb ben dat feit niet onopgemerkt willen laten voorbijgaan. Er werd een toespraakje gehouden door de voorzitter van de Wassenaar- se Reddingsbrigade, de heer M. Schrijver, die de jubilaris een taart aanbood. De heer Schrijver las op verzoek van de jubilaris ook een aantal herinneringen aan vroeger voor, toen er nog geen verharde weg naar het strand liep doch slechts een zandpad waarlangs iedere dag de schelpenvissers van het dorp Wasse naar naar de zee trokken. Burgemeester. Van Rhemen van Rhemenshuizen heeft aan het eind van de vorige eeuw de grondslag ge legd voor de huidige toegangsweg. Hij maakte een overeenkomst met de schelpenvissers en liet hen, als zij naar het strand reden, een vracht puin meenemen. In 1922 begon Leen Westgeest op te treden als fietsenbewaarder. Zijn uitrusting bestond uit een goed hu meur en wat oude zakken. Druk was het in die dagen nog niet aan het strand. Maar in 1923 kwam er toch al een houten loodsje, waarin een 100-tal fietsen kon worden opgebor gen. Thans is er ruimte voor 2500 fiet sen en, in de stenen loods, voor 3 400 motoren en bromfietsen. voor gewoon lager onderwijs aan de Damlaan met een gymnastiekzaal, stelde de heer Van Dijk (KVP) vast, dat er sinds 1945 nog geen nieuwe gymnastiekzaal aan de katholieke scholen is toegewezen. Het is bekend, dat de zalen, welke bij de openbare scholen worden gebouwd, ook door 't bijzonder onderwijs gebruikt mogen worden, maar 't beangstigt het raads lid toch wel een weinig, dat er maar geen gymnastiekzalen aan de scholen zelf worden toegewezen. Overigens toonde de heer Van Dijk geen be zwaar tegen het voorstel, hoe meer gymzalen hoe beter in deze gym-zaal- arme stad. Bij de replieken kwam de gym-zaal van de Pacellischool ter sprake. Waarom had deze school geen zaal toegewezen gekregen? Wethouder Van Schaik vroeg het vertrouwen van de heer Van Dijk in de onderwijspolitiek van de gemeen te. Waar blijven we indien de raads leden hierin het college niet kunnen vertrouwen. Het voorstel werd aangenomen. De heer Drijber sprak nog enige tijd over het vooi'stel de kruisingen op de Rijnsburgerweg tot voorrangs kruisingen te verklaren. Dit voorstel, mede ondertekend door de heer Kort- mann, werd door het college in een preadvies van de hand gewezen. Het raadslid was niet geheel tevre den met het antwoord. De tijd zal nog het een en ander moeten leren, in ieder geval drong hij op de meeste spoed aan bij het in stellen van een voorrangskruising by de Warmonderweg. De heer Meester (P. v. d. A.) voelde daar niets voor. Zijn de andere kruisingen op de Rijnsburgerweg eigenlijk al voorrangskruisingen, om dat de weggebruikers die van een zij weg komen toch al stoppen voor het snelle verkeer, bij de kruising war monderweg moet naar zijn mening een automatische verkeerslichtinstal latie worden aangebracht. Iets an- derp is, aldus de heer Meester, het ge vaar voor bromfietsers en fietsers die van het rijwielpad bij het passeren even de rijweg opglippen. Voor hen bestaat er groot gevaar, de statistie ken van de politie wijzen het uit. De heer Meester was van mening, dat er tussen beide wegbanen een duidelij ke afscheiding in de vorm van een trottoirband moet komen. Hij vroeg voorts om verbetering van de verkeerssituatie bij de Wasse- naarseweg. De voorzitter zei het plan voor verkeerslichten, voor een afschei ding tussen rijwielpad en middenweg en verbetering van de inderdaad ge vaarlijke verkeerstoestand bij de Was- senaarseweg in studie te zullen ne men. Bij het voorstel voor een extra cre- diet voor de inrichting van het Pil- grimfathers-huisje aan de Vliet zei de voorzitter in antwoord op een vraag van de heer Van Dijk (KVP), dat het huis aan het gemeente-ar chief in beheer wordt gegeven. Ook de inkomsten zijn voor het archief. Grote schadepost Zaterdagavond te ongeveer half tien ontstak plotseling een wervelstorm vanuit zee over onze badplaats. Ge lijk een zandstorm in de woestijn kwamen golven zand over de Boule vards.Op de overvolle bordessen van de hotels gingen de tafelkleedjes met servies en al de lucht in. Overal hoor de men gerinkel van glas en vallend porcelein, terwijl op meerdere plaat sen pannen en schoorstenen het moes ten ontgelden. Ter gelegenheid van de grootse tap toe als sluitstuk van de Northgo- wandeltocht, waren er naar schatting ongeveer 10.000 mensen op de Boule vard en het Palaceplein, die in aller ijl een goed heenkomen zochten. Duizenden mensen verscholen zich in portieken, openbare gelegenheden en in particuliere huizen. Gelukkig liep deze grote vlucht zonder onge lukken af en bleef het veelal beperkt tot weggewaaide hoofddeksels en ge scheurde kleren. Vele ouders tracht ten hun kinderen bij zich te houden, hetgeen echter lang niet altijd lukte en ook de ouderen raakten elkaar kwijt, hetgeen voor velen.nog wel en kele benauwde ogenblikken heeft op geleverd, temeer daar direct achter de wervelstorm een zwaar onweer los brak, met hevige lichtslagen en plen zende regen. Later kwarn dit echter weer goed, want alle vermisten wa ren na enkele uren weer opgespoord. Slechter kwam echter uit de strijd de Noordwijkse Reddingsbrigade. De ze menslievende instelling, welke zich vrijwillig in dienst stelt voor de naas ten welke in nood verkeren en hun leven hiervoor sorns in de waagschaal stellen, heeft voor uitoefening van deze naastenliefde ten noorden van de vuurtoren een strandpost voorzien van alle reddingsmiddelen, zuurstof koffers, verrekijkers, verbandkoffers enz. Deze strandpost werd In één veeg van de kaart gewist. Ver in de om trek lagen de brokstukken van deze post verspreid; alleen de vloer is blij ven liggen. Dit betekent voor de vei ligheid van onze badplaas en voor de brigade een ramp, want enkele dui zenden guldens zullen er nodig zijn om deze schade te herstellen. Nu het volle badseizoen voor de deur staat, is het wel zaak dat dit reddingsappa raat in de korst mogelijke tijd her steld wordt. Het <»estuur van de bri gade heeft hiervoor direct plannen beraamd. Het bestuur verwacht, dat velen een bijdrage zullen verlenen ring had. Met medewerking van het Residentie Orkest werden drie niet alledaagse werken uitgevoerd, waar van het eerste: Jephte van Giacomo Carissimi te Leiden een eerste uitvoe ring beleefde. Al is er van deze leer meester van Alexandro Scarlatti veel verloren gegaan, in de grote muziekbibliotheken zijn nog enkele manuscripten te vinden en Chrysan- der heeft zich verdienstelijk gemaakt vier van diens oratoria, waaronder ook het ontroerende werk Jephte naar het oude handschrift uit te ge ven, Het in 1625 gecomponeerde v/erk heeft een melodie-voering, die nauwgezet evenwichtig is. De tekst voordracht is volmaakt recitativisch en ideaal tot het zingen in monodi- sche stijl; met eenstemmig gezang zonder of met heel sobere begelei ding in bas en tussentonen. Carissi mi heeft in zijn oratoria een compro mis gesloten van monodie in 't ver halend woord en contrapunt in de koren. Men mag dankbaar zijn dit emotie volle oratorium te hebben gehoord en wij bevelen ons aan voor een her haalde uitvoering in de toekomst van dit belangrijk curiosum, om de mu ziekhistorische betekenis, de wellui dendheid, fantasie en bewogenheid. Er is exquise gezongen. De artis tieke leider weet naast ontplooiing van stralende koorklank ook de groot ste fijnheid te bereiken, een voor beeld van technisch en muzikaal ge perfectioneerde koorzang. De solis ten waren goed in vorm. De jonge sopraanstem van Elly Ameling ais Jpehta's dochter was van heel bijzon dere charme. De alt Annie Hermes zong de recitatieven met beproefde vakkennis, vooral nadat zij eenmaal ingezongen was. David Hollestelle, bas, zong de 2e recitatorpartij voldra gen. De Jephtepartij was bij de Ame rikaanse tenor George Maran met zijn grandioos volume (nog niet overal absoluut gelijk) zeer imposant. Allen waren zij in vorm. Ont roerend was het afscheid van Jephte's enig geboren dochter, in samenzang met het prachtige dameskoor, dat was onuitsprekelijk mooi. Dan was er Bach's Cantate 147, Herz und Mund und That und Leben; groots als welhaast elk werk van Bach. Ook groots gezongen waren de polyhone koren, mooi en feil loos zeker. Het solistenkwartet moge ook feilloos hebben gezongen, toch kwam dit niet zo ideaal tot z'n recht als wij gehoopt hadden. Hier kleur den de vier stemmen niet volkomen overeenstemmend en de solistische partijen gaven wisselend succes, maar het koor in deze dubbel-cantate met overbekend, prachtig choral liet een hoogstaande interpretatie horen, on dersteund door orkest, clavecimbel en orgel. |"\E MISSA in D GR. T. behoort tot U Bruckner's jonge tijd; in zijn laatste studie van het contrapunt. Eerst laat werd zijn betekenis er kend, maar toen ook volledig. Bruck ner: gestalte van glans en kracht, van geest en ziel, van hoogs; verhe ven innerlijkheid, helderheid van klank en fijne inentie. Zijn werken mogen niet zo talrijk zijn, door wrocht zijn zij zonder wederga. Hoe wel het orkest een onmisbare plaats inneemt is de Missa in hoofdzaak voor de zangstemmen gedacht. Mach tige impulsen in Gloria, dramatisch het Credo. De tegenstellingen in de tekst worden overbrugd door de in strumentale beweging, maar de kern gedachte wordt expressief gezongen. Boeiend is de Kyrië, smeking van de ziel. Rijk omspeeld Benedictus; en Agnus Dei zijn uitgelezen devoot, expressief en prachtig. Het koor had een gelukkigmakende functie. Ondanks tropische hitte werd er vol extase gezongen. Er was een levendig onderling contact, wat op de talrijke toehoorders werd overge bracht en zeker niet minder op het orkest. Aan de uitvoerenden stelden de werken van deze avond zeer ver schillende en niet geringe eisen, die met vaardige distinctie werden inge lost. Eerstens de uitvoerige taak van koor en solisten; de doorleving ook van het orkest, en last not least roe- me men de intens doorvoelde direc tie waarbij Iskar Aribo geheel door de compositie was geabsorbeerd. Hulde aan de instrumentaal solis ten: Louis Sons viool, de bespelers der hoboën en trompet, mevrouw Gris-Ritsema clavecimbel en Piet v. d. Kerkof aan het mooie kleine pijp orgel dat afkomstig is uit de ateliers van de firma Van Leeuwen, orgel bouwers te Zoeterwoude. Met recht mag dit concert een Festival-succes genoemd worden. J. KORTMANN. Vóór honderd jaar Maandag 8 Julij 1957. Parys. De Heer Lemoine, commissaris van Policie aan het station van Pontoise, werd giste ren verwittigd door een reiziger, die van Parys kwam, dat in een een spoorwegrytuigen plotseling een man was overleden. Hy ging met een geneesheer naar de plaats waar men het lyk gelegd had, en moest tot zyn grienende smart daarin het lyk van zynen vader ontdekken. Zelfbescherming in Algerië Franse boeren in Ugerije zijn be zig met het organiseren van een „zwarte garde" van 12.000 tot 15.000 man voor het beschermen van afge legen boerderijen en oliebronnen te gen aanvallen van opstandelingen. Zij hopen een officiële erkenning voor hun leger te krijgen, zo is zondag in Algiers vernomen. In het begin van dit jaar waren de boeren hier en daar reeds overge gaan tot een gemeenschappelijke ver dediging van hun bezit. Nadat in het gebied van Oran circa 70 procent van de 4.300 boerderijen door de eige naars verlaten was als gevolg van gewelddaden der rebellen, legden andere boeren prikkeldraadversper ringen om hun hoeven aan en bouw den zij uitkijktorens voorzien van telefoon en zoeklichten. Sommigen namen oud-militairen van het vreem delingenlegioen in dienst. In het ge bied van Alegris werd een dertigtal boerderijen, wat de verdediging be treft, georganiseerd naar het model van de Israëlische Kibboetz. Leidse Agenda MAANDAG Maandag 8 juli 's avonds om 8 uur kunnen do volwassenen die het H. Vormsel ontvingen, genieten van een wandeltocht door Rome, die in „Het Gulden Vlies'" in de Breestraat aan de hand van lichtbeelden gehouden zal worden. V.V.V.-vergaderlng. „In de Vergul den Turk", 7.30 nam.; 8.30 nam. af scheid oud-directeur J. Visser. D.A.F. Technische Filmavond. 8 uur nam. Zijlsingel 36. Veilig Verkeer. Kinderfeest voor geslaagden verkeersdiploma. 2 uur nam. Burcht. WOENSDAG Holland Festival. Bachconcert Pieterskerk 8.15 uur nam. VRIJDAG Holland Festival. Spaans ballet. Schouwburg. 8 uur nam. World Federation of Aquarists. Opening congres 9.30 v.m. Aula Uni versiteit. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Van Driessum, Mare 110, el. 20406; Apotheek Zuider Lammenschansweg 4, tel. 23553. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 5—12 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The man with the golden arm", volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Wilde vruchten", strikt volwassenen. Trianon: „In de bus van Coronado", alle leeftijden. Rex: „Attack", 18 jaar. Gevestigde personen in de week van 27 juni tot cn met 3 juli. J. W. Eijck en fam, chef-verkoper, Tit. Brandsmalaan 37; H. Brandt en fam., stoelenmatter en verkoper, Woonwagen kamp: P. J. Kaptein en fam., leraar lich. opv., Mulderstraat 57; H. A, M. M. de Folter, kinderjuff., Tit. Brandsmaln. 37; E. W. van de Berg, verpleegster, Utr. Jaagpad 73; L. de Voogd, kapster, Poel- geeststr. 15; C. M. M. de Wit, Heren- steeg 17; A. M. van der Helm—Pesant, Schachtenhof 5: M. E. C. Tadema, ver pleegster. O. Herengracht 13: J. J. Tho mas. onderwijzer. Plantage 4; A. P. A. van der Klugt, verpleegster. Haarlem merstraat 256; C. de Ruiter, timmerman, Rijndijk 59; M. J Lezwijn—De Mey, St. Buysingstr. 4: W. L. de Vries-Boon, apothekers-ass., Turfmarkt 10; J. J. Jan sen, Rijnsburgeweg 29a; J. Bavelaar, bankinsteller. Utr. Jaagpad 12; M. P. Leemhuis, Leeuwerikstr. '1: C. E. de Jong, los-werkman. a.b. Haarlemmer trekvaart; A. K. Erades. loodgieter, de Goejestr. 40; E. W. van der Heiden, 1.1. verpleegster, Leuvenstr. 18; M. H. Clant Atjestr. 51. Vertrokken personen in de week van 27 juni tot en met 3 juli. R. R. Hugenholtz en fam., Rijnsbur- gersingel 9, Vught, St. Lambertusstr. 45; C. van der Burg en fam.. Driftstr. 43a, Rijswijk. Rembrandtkade 254; C. van der Poel en fam., Fagelstr. 44, Drieber gen. Bosstr. 150; M. Simt geb. Zwart en fam.. Oranjegracht 41, Utrecht, Vereni- gingsstr. 80a; J. KoudUs en fam., Bree straat 130a, Canada; L. H. J. M. Hage- raats en fam., Zoeterwoudse singel 39, Indonesië: L. Kooyman geb. Van Delft en fam., H. Morsweg 47, Rijnsburg, Kerkstr. 5; A. van Herk en fam,. Cobet- str. 51, Ouderkerk aan den IJssel, Soest- dijkseweg 39; J, P. Kuyvenhoven en fam.. Lammenschansweg 69. Voorburg, Westenburgstr. 41; R. Klein en fam., J. de Wittstr. 46. Canada: G. Quist. Hof- laan 40, Den Helder. Buitenhaven 5; M. de Vos, Rijn- en Schiekade 5, Oegst geest, Leidsestraatweg 5; M. van Brum- melen, de Wetstraat 5. Pijnacker, Ak- kersdijk 28; J. C. M. Bazelmansv. d. Klugt, Haarlemmerstraat 256, Ver. Sta ten van Amerika; G. Varga, Vrouwen- steeg 11. Canada; H. G. J. van Gerwen. Langebrug 6, Breda. Teteringenstr. 24; L. M. Overmars, Langebrug 53. 's Gra- venhage, Oostduinlaan 161; M B. H. v. d. Steen—Dassen, Breestraat 73a. Am sterdam. Uiterwaardenstr. 146; C. van der Wulp, Noordeinde 2a, Haarlem, J. Gijzenkade 246; M. van Beek. Zoeter woudse Singel 56a, Barendrecht, le Barendrechtseweg 51; R. J. Vleerbos, Meidoornstr. 35, China; V. Di Bello, Schelpenkade 41, Italië; A. A. Huisman Heldt, Boshuizerkade 70, Katwijk, Kerkstr. 40: J. M. M. Dove, Morsweg 96, Ver. Staten van Amerika; N. Kra mer, Rijnsburgerweg 50, Arnhem, Beu kenlaan 14a; E. M. Holtrop—Huisingh, Rijnsburgerweg 29a, Maarn, Berken laan 5; A. Bodemeijer. Rijnsburgerweg 167. Amsterdam, Prinsengracht 769; M. H. Plak. Boerhaavelaan 19. Suriname; M. B. Rosenthal. Merelstr. 45. Ver. Sta ten van Amerika; J. C. MaijsLange- veld. Haarlemmerstr 315, Zierikzee, Appelmarkt 10; W. L. Boutier—Lori, a.b. Haarlemmertrekvaart, 's Gravenhage. Nw. Molstraat 72; J. Geerards. Meerhof 25. Brunssum, Pr. Hendriklaan 235; E. L. AdolfBartlett. Zoeterwoudse Singel 40a, Groot-Brittannië; L. C. Dijkman. Vreewijkstr. 20. Amsterdam. Kerkstr. 228; H. Reinders. Witte Singel 27, Haar lem. Hazepaterslaan 24; R. K. F. Plan- kensteiner, Morsweg 7a, Oostenrijk; A. Anker. Terweepark 3. Zierikzee, Haven plein 19; D. C. Bekkers. Pelikaanstr. 17, De Bilt, Gezichtslaan 162; J. C. A. Elshof, Haarlemmerstr, 139a. Rotterdam. Vier- ambachtsstr. 151; A. A. van Beek. Hooi gracht 58, Wassenaar. Bernhorstlaan 10; C. J. C. Vogels, Hooigracht 15. Hilver sum, Koningsstr. 21; H. Meins, Uiterste gracht 34, Duitsland: A. P Verheem. Burggavenlaan 91. Breda. Burg. Ser- rarislaan 20; J. E. ten Raa. Franchi- montlaan 34, Wisch, Terborgseweg 4; N. A. v. d. Hom. Stieltjesstr. 25, Almkerk, Julianaweg 14; J. H. Prevo, 3 Octoberstr. 26c, Zutphen, T. v. Poortvlietweg 23; R. M. Smeets, Witte Singel 71, Maastricht, Kalfstr. 14; H. M. Wondergem, Tous- saintkade 15. Noordwijk. Langeveld 29; H. E. J. Mulder. Oude Rijn 8, Rotterdam, Manpad 57.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2