Laura's tweede lustrum wordt besloten met Alphens zomerfeest Roversbroekpolder te Lisse zit zonder drinkwater VRIJDAG S JULI 1957 HE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Als volgende week woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag de, naar men verwacht, honderden Laura-rij- ders hnn dagelijkse fietstochten res pectievelijk de gehele Laura achter de rug hebben, zuUen zij die dagen mét de inwoners van Alphen aan den Rijn en die van de omliggende ge meenten naar hartelust kunnen ge nieten van een aantrekkelijk zomer feest, dat de Wilhelmina-vereniging organiseert, mede ter opluistering van het tweede lustrumfeest van de Alphense Rljwielvierdaagse, de Lau- ra-rit. Op het IJsbaanterrein aan de Prins Bernhardlaan wordt woensdagmid dag om 2 uur een luna-park geopend met vele attracties. Tegelijkertijd vangt in het Aarkanaal een viswed strijd aan voor de jeugd om mooie prijzen, m.m.v. de hengelaarsvereni ging „Ons Genoegen". Hieraan kun nen jongens en meisjes deelnemen v. 10 tot 15 jaar. Aanmelding staat tot en met zaterdag 6 juli open bij de heren J. P. v. Veen, Herenweg 23b, G. v. d. Horst, Raadhuisstraat 244, C. v. Leeuwen, Julianastraat 36, A. de Jong, Mauritsstraat 3, C, Kom, Hooft- straat 217, S. v. d. Hoek, Hofzicht- straat 13, A. Bloos, Steekterweg 184, K. Heinen, Bloemhofstraat 35, A. de Vogel, Emmalaan la. De deelnemers en deelneemsters vertrekken geza menlijk om twee uur vanaf het Tous- saintplein naar het Aarkanaal. Op het feestterrein reikt de voorzitter van de W.V., de heer P. Groenhart om 5 uur de prijzen uit. Des avonds om 8 uur wordt het zomerfeest officieel geopend in het IJsclubgebOuw. Vanaf het Sint Jo- risplein maakt „Crescendo" een mu zikale rondgang door de gemeente. De toegang tot het feestterrein is die avond voor iedereen vrij, evenals vrijdagavond bij het optreden van de „Klompenfluters" op het podium, in tegenstelling tot de donderdag- en de zaterdagavond. Dan geldt het nor male entrée. Donderdagavond treden van 8 tot 8.45 uur bekende artisten op op het podium. Om enkelen te noemen: het Rivers trio, dat acrobatiek zal pre senteren; lYansky, de Belgische mu zikale clown; M. Mac Phall, die de conference zal verzorgen en Riff Gerardy een kracht jongleur. Zaterdagmiddag vindt van 22.30 uur op het feestterrein een kinder feest plaats waarvan het middelpunt zal zijn de bekende goochelkunste naar Belsama. Vervolgens wordt voor de kinderen een poppenkast, voorstelling verzorgd. Diezelfde middag demonstreren vanaf 3.30 uur op het voetbalveld van de Alphense Boys, ingang Mo lenvliet, de Motorkozakken hun stou te staaltjes en behendigheid op mo toren. Wij willen enkele grepen doen uit het uitgebreid programma: optreden van de kunstrijder Harry Kroeze, individueel, zowel als in sa menwerking met Thea Kroeze op motoren en met zijspan; gecombi neerd optreden van vijf rijders op drie motoren; een voetbalwedstrijd op motoren; zes man op één motor; een bokswedstrijd op de motor; een achtervolgingsrace waarbij één rijder voorwaarts en één achterwaarts rijdt; kopbuiteling over de motor; een stoutmoedige sprong met motor over 12 personen; tot slot een sprong door de brandende hoepel. Om 7.30 uur vangt het avondfeest aan, dat verzorgd wordt o.m. door BOSKOOP Programma Boskoopse feestweek. Het programma voor de komende feestweek in Boskoop ziet er als volgt uit: zaterdagavond 13 juli, aanvang 7 uur: damesvoetbalwedstrijd tussen een elftal uit Den Haag en uit Rot terdam, op het voetbalterrein aam de Hoogeveen. Maandagavond 15 juli, aanvang 7.30 uur: grote sport- demonstratie welke wordt verzorgd door de plaatselijke gymnastiekver enigingen: G.D.S., Fit en Hou-Vast, eveneens op het voetbalterrein aan de Hoogeveen. Dinsdag 16 juli: 7 uur mars muziekverenigingen van het dorp naar het feestterrein in Reijers- koop. 7.30 uur: opening van het feest en om 8 uur optreden van de Tiroler- kapel met zang van Hans Wiljon.-De Notenkrakers en Han Bakker. Woens dag 17 juli: 's morgens om half acht: reveille; 8 uur puzzlerit voor rijwie len. Opgave en start in Den Ham; 8.30 tot 10.30 uur 10.30 tot 12 uur zwemdemonstratie met wa- terskieën in de Gouwe. Tevens zwem- prestatietocht over 1000 en 500 me ter in samenwerking met de B.Z. en P.V. Boskoop, voor Boskoopse zwem sters en zwemmers. Door leden van de Reddingsbrigade zal voor de no dige veiligheid worden gezorgd. Kleedgelegenheid nabij de hefbrug, waarna de deelneemsters en deelne mers per motorboot naar de start plaats zullen worden vervoerd. Fi nish bij hotel Neuf. Na afloop ont vangen de deelnemers een herinne ringsvaantje. 's Middags om 2 uur afmars naar het feestterrein waar om 3 uur een kindervoorstelling zal worden gegeven. Tevens zal om 3 uur een puzzlerit voor bromfietsen worden gehouden. Start en opgave op het feestterrein. 8 uur groot va- riëté-programma met medewerking van Peter Piekos, de Drie Jacksons, Nicky, Noble, Joe Andy; The Novers, de Hadory's en Jos Carpay met ham mondorgel; tenslotte om 11 uur als slot een daverend vuurwerk. Verrassing voor bejaarden. Gis teren werden de bejaarden van het bejaardentehuis in Den Ham verrast met een groot pakket, hetwelk was gezonden door iemand die onbekend wenste te blijven. Nadat men het pak waarop het woord „voorzichtig" voorkwam ook voorzichtig van het omhulsel had ontdaan, bleek de in houd te bestaan uit een 35-tal heer lijke gebakjes en 7 flessen zoete wijn. Het spreekt vanzelf dat alle bewo ners van het tehuis dit onverwachte geschenk op zeer hoge prijs stellen, ook al is het nq geen St Nicölaas. Bueno de Mesquita, parodist van klasse, voorts een jongleur van naam, Charles Ray, een manipulator, Scot and Black vertoont komische acro batiek. Een en ander wordt zowel donderdag- als zaterdagavond met pianomuziek begeleid. Om elf uur wordt het feest beslo ten met vuurwerk, bestaande uit 128 nummers met een zeldzaam slot- décor. De leden van de W.V. wordt aan geraden ook na het feest hun lid- maatschaps(nummer)-kaart te bewa ren. Voor niet-leden zijn kaarten aan de kassa op het terrein verkrijgbaar. Door de direkteur van gemeente werken is namens b. en w. gisteren in het Raadhuis openbaar aanbe steed: A. Bestek 201957: het uit voeren van grond-, riolerings- en be- stratingswerken in het plan „west'" nabij de Van Foreestlaan; B. Bestek No. 211957: het uitvoeren van grond-, riolerings- pn bestratingswer- ken in plan „oost'" nabij de Thor- beckestraat met bijkomende werken. De inschrijvingen waren respec tievelijk voor A, B en in massa, van hoog naar laag: A. v. d. Voorden, Amstelveen 18.764, 23.400 en 41.762; G. Hulrebos, Bloemendaal 16.500, 18.500, 35.000; Gebr. Schelvis, Zandvoort, massa 33.235; A. v. d. Marei, Hoofddorp, massa 32.300; C. Lam pert v/h Rombouts, Heemstede, 9.000,19.970 en 28.800; H. Bunschoten, Noordwijk, massa f 28.184; Oudenes en Turken burg, Alphen a. d. Rijn, 11.849, 16.000, 27.500; A. Th. Stuifzand, Leiden, massa 27.440; J. Mens, Lisse, massa 27.500; J. Stam, Voor schoten, massa 26.940; Froscheda, Wilnis, massa f 26.850; L. P. v. d. Geer, Leiden, massa 26.400; H. Zaanen, Berg-Ambacht, massa 26.326; D. de Rooy, Badhoevedorp, massa 25.900; S. Tromp, Alphen a. d. Rijn, massa f 25.900: Fa Meijer, Amsterdam, B. f 23.900; A. J. Lange- veld. Alphen a. d. Rijn 11.879, f 13.900, f 25.700; Bouw Mij Woer den 11.700, 13.280, 24.730. De gunning is aangehouden. Lasexamen. Voor het eerst se dert de oprichting van de Chr. techn. School werden afgelopen winter 6 lassers opgeleid voor het N.V.L. di ploma. Geslaagd zijn C. J. Idelen- burg, Alphen aan den Rijn; T. v. d Neut, Bodegraven; J. A. in 't Veld, Zwammerdam H. H. Oppelaar, Kou dekerk W. de Lange, Woubrugge. LEIMUI0EH Woningbouw. Het bouwen van 8 woningen in het uitbreidingsplan wordt onder architectuur van archi tect K. de Boer, te Spaarndam, voor eigen rekening uitgevoerd door P. W. de Graaf, alhier. Personalia. De heer Rinse de Jong behaalde te Bolsward het eind diploma van de Rijkszuivelschool. Geboren; Franciscus Anthonius zn van J. van der Weijden en Sophia A. Zandvliet; Jacob zn van H. van Vliet en Chr. H. Noordam; Johannes Cornelis Maria zn van C. W. Uijtle- waal en C. C. van Veen; Ludina Grietje dr van C. Ax en J. Koops; Aart zn van P. Vroonland en H. A. de Vos; Cornelia Petronella Maria dr van Th. M. Obdeijn en P. M. Brand; Patricia Maria dr van N. Chr. Beuk en P. J. van Lammeren. Ondertrouwd: Frank van Doorn 28 j. en Adriana van Wieringen 23 j. LEIDEPR0RP P.V. „De Rijnklievers". Wed vlucht vanaf Chateauroux afstand 628 km. In concours 70 duiven. Los om 7.30 met N.O. wind, Eerste prijs winnaar zondag om 20.45.12, laatste prijswinnende duif dinsdag ochtend. Uitslag: le. W. Hoogervorst; 2. C. v. Dam; 3, 4, 7 M. Jongeleen; 5. H. en J. van Alphen; 6. A. D. Dubbelaar; 8. M. v. d. Wilk; 9. L. Noordevliet; 10. H. Bonneur. De vitesse kampioenschappen wer den behaald: le M. Jongeleen 331.91 pnt; 2e W. G. de Jong 311.06 pnt; 3e C. Onderwater 256.89 pnt. Bovenstaande vereniging hield ook nog een wedvlucht vanaf Pont St. Maxence in concours 72 duiven. Gelost om 6.20 uur met Z.W. wind. Eerste prijswinnaar om 11.28.55, laatste om 12.28.51 uur. Uitslag; 1, 7, 8. N. Regerse; 2, 5 W. Hoogervorst 3. M. Jongeleen; 4. A. Rooda; 6. A. Dubbelaar; 10. A. Hendricks. NOORDEN WINDHOOS. Bij de landbouwer J. Boon sloeg de bliksem in een te velde staande hooihoop, welke geheel in vlammen opging. De in de bui zittende hoos trok over de polder in de richting Woer- dense Verlaat, waar de hooiberg van landbouwer Kemp het moest ontgel den. De vier zware betonnen berg- roeden werden als twijgjes omgebo gen en de kap kwam naast de berg te liggen. Een schuit geladen met kort hout werd zowat leeg gezogen, de latten en planken lagen her en der verspreid. Enkele hiervan had den bij de heer De Groot nogal wat ruiten vernield. Ook sloeg de bliksem aldaar op het lichtnet, zodat alle mensen, op het middaguur, toch in het donker zaten. TER AAR TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Gisteren maakten de Ter Aarse bejaarden de tocht die ieder jaar op nieuw voor hen wordt tot feestdag. Deze keer was dit wel heel zeker zo, omdat alle. voorwaarden voor het welslagen aanwezig waren. Voor- 1 eerst was daat het prachtige zomer weer. Wel warm, erg warm zélfs, maar is dat juist niet ideaal om te genieten in de bosryke streken van 't Gooi! Verder was er een prima or ganisatie waardoor het reisschema, kloppend tot op de minuut, kon wor den afgewerkt. En dan was er nog het vele dat het comité aan de deel nemers kon aanbieden, dank zij de royale giften van de Ter Aarse bur- fery. Dit jaar immers was de op- rengst der collecte voor dit doel een record-opbrengst. Eigenlijk begon de dag reeds des morgens om zeven uur toen zes grote autotouring-cars de garage van de heer P. Langhout verlieten, die in alle delen der gemeente de bejaar den en invaliden gingen afhalen en hen brachten naar het punt van ver zamelen, het veilingterrein. Daar vond voor zover nog nodig een her groepering plaats. Voor de mensen, die niet of moeilijk de reis in een autobus konden maken, waren een aantal auto's ingeschakeld. Deze wa ren voor dit doel belangeloos be-> te tien uur een plechtige Hoogmis waren. De prijzen werden na afloop door de voorzitter, de heer G. J. Wij- zenbroek aan de winnaars uitgereikt. 1. J. v. d. Haven 510 gram; 2. D. Koens te Leiderdorp 330 gr.; 3. G. J. Wijzenbroek, 180 gr.; 4. P. Schijf 180 gr.; 5. J. v. d. Starren 150 gr.; 6. T. Baas te Nieuwveen 150 gr.; 7. Adr. v. d. Haven 140 gr.; 8. H. van Buren te Leiden 135 gr.; 9. W. Riet veld 90 gr.; 10. A. v. d. Haven sr 80 gr. en 11. H. Hofland 80 gr. Z0ETERW0UDE ZILVEREN PRIESTERFEEST FATHER C. JUFFERMANS. Father C. Juffermans, die, na een tien-jarig verblijf in de missie van Oeganda, zijn vacantie :n de pastorie van zijn broer, deken Juffermans, heeft doorgebracht, zal a.s. zondag zijn zilveren priesterfeest vieren. In de St. Janskerk wordt zondag schikbaar gesteld door diverse co mitéleden. Klokslag half negen ver trokken de autobussen etc. via Oost- kanaalweg, Aardamseweg, Langer- aarseweg, Vriezeweg, Leimuiden naar Aalsmeer voor een bezoek aan de centrale Aalsmeerse veiling. Dit eerste doel van de reis was reeds een succes. De ontvangst in dit bloemen- centrum was buitengewoon hartelijk. De voorzitter van de C.A.V., de heer Maarse, verwelkomde het gezelschap namens het bestuur der C.A.V. in een hartelijk speechje. Hierin wees hij op de banden die er bestaan tus sen de Aalsmeerse Centrale Veiling en de Ter Aarse Bloemistenvereni ging. Hij hoopte, dat de goede ver houding zou blijven voortduren. Verder nodigde hij het comité uit hun handtekening in het gastenboek te willen zetten. Dr A. Quartel, voorz. van het comité ouden van dagen be antwoordde dit welkomstwoord. In de koffiekamer werd aan allen een kop koffie met een gebakje aange boden, en aan de heren bovendien nog een rokertje. Deze geste werd begrijpelijk ten zeerste gewaardeerd. Hierna volgde een verklaring over het veilen. Dit was zeer interessant, maar toch geloven we niet dat ieder een deze verkooptechniek „door" had. Vervolgens werd het gezelschap rondgeleid door de diverse hallen van pottenveiling en snijbloemen veiling. Hierbij viel te genieten van de prachtige planten en bloemen in een verscheidenheid en kleuren pracht als men zich nauwelijks kan voorstellen, en die alleen Flora's kin deren ons kunnen bieden. Het was een geslaagd programmapunt. Om elf uur vertrok men weer uit de bloemenstad via Uithoorn naar Hilversum waar gereden werd langs de studio's van N.C.R.V., V.P.R.O. en A.V.R.O. en vervolgens om het stadhuis en de K.R.O.-studio. Daarna werd gereden naar Anna's Hoeve^ waar een uitstekende koffiemaaltijd werd aangeboden. Vervolgens kon men zich vermaken in de speeltuin of een wandeling gaan makèn in de nabijgelegen bossen. Vele bejaarden lieten zich nog verleiden tot een rit je op de autobaan met de nodige bot singen, of een reisje in de spook trein en een heel enkele waagde zich nog aan een rit in het enorme lucht- rad. Ook hier genoot men van alles wat er te genieten viel. Om half vier ging de reis weer verder. Er werd gereden in de rich ting Baarn, Hoge en Lage Vuurse via Den Dolder, Huis ter Heide naar Zeist. In hotel Boschlust werd kof fie gedronken en brood gegeten, waarna men kon genieten van de prachtige natuurrijkdom. Hier ver telde de penningmeester van het co mité hoeveel Ter Aar wel bijeen brengt voor de ouden van dagen. Dit jaar zal dit met inbegrip van een nog aanwezig kassaldo en de opbreng sten van vis- en voetbalwedstrijden de drie duizend gulden benaderen. Aan burgerij en medewerkende ver enigingen werd hiervoor zeer har telijk dank gezegd met de wens er bij, dat het zo zal mogen blijven gaan. Door burgemeester Hogenboom werd dank gebracht aan het comité namens de bejaarden voor deze mooie dag. Onder de reeds gehou den tochten noemde de burgemeester deze wel buitengewoon geslaagd. Al le standen dragen er aan bij en ge zamenlijk wordt deze mooie uitgaans dag mogelijk gemaakt. Dit ïs een hoogtepunt in het gemeentelijke le ven. Toen volgde de laatste etappe, de thuisreis. In de bussen heerste een heerlijke stemming. Hier kon men ervaren hoe velen wel ouder worden in jaren, maar nog altijd een frisse jeugd in hun hart bewaren. Er werd gezongen en uit alles bleek hoezeer men voldaan was. Tijdens de reis waren er voor de heren sigaren en voor de dames snoeprollen en eau- de-cologne. Voor allen nog een si naasappel, een reep chocolade en een heerlijk ijsje, een weldaad bij de tropische temperatuur. Aan het welslagen en vlotte ve»- loop van de reis hebben de ordon- nances J. Reijneveld en H. Sassen een belangrijke bijdrage geleverd. Hun werk was voortreffelijk. De aankomst in Ter Aar was een feest van echt de gehele gemeente. Hiervoor zorgde „Arti" wel op bij zondere wijze door weer met volle dige bezetting met tamboer en pijp- stercorps mede te werken. Dubbel vrolijk klonk de marsmuziek op deze prachtige zomeravond. Buitengewoon groot was de toeloop van belang stellenden naar het veilingterrein, waar de stoet werd ontbonden. Maar voor men uiteenging speelde „Arti" nog een korte taptoe, besloten met een dapper meegezongen „Lang zul len zij leven". Hiermede was het einde gekomen van deze voor onze bejaarden zo mooie feestdag. De bus sen brachten alle deelnemers weer naar huis. Tot volgend jaar!, was hun afscheidswens. Viswedstrijd. Door de hengel sportvereniging „De Brasem'" werd een wedstrijd gehouden voor de le den. Er werd gevist in het Aarka naal. Door drie en twintig leden werd er aan deelgenomen. Ondank^ het mooie weer was de vangst aan de matige kant. Na afloop bleek dat er totaal twintig stuks vissen gevangen opgedragen. Des avonds om 8 uur heeft in het Parochiehuis de huldiging plaats. Op deze feestavond zal de r.-k. Gemeng de Zangvereniging en de toneelaf deling van de K.A.B. medewerking verlenen. Na de huldiging zal de jubilaris recipiëren. Z0ETERMEER TERREINMOEILIJKHEDEN VAN D.W.O. De interne moeilijkheid waarme de de voetbalvereniging D.W.O. reeds geruime tijd te kampen heeft, heeft grote invloed gehad op de gehouden jaarvergadering. Deze moeilijkheden, die practisch terug te voeren zijn tot terreinkwesties, zijn funest voor een voetbalvereniging. Het bestuur in feite het dagelijks bestuur heeft getracht hiervoor een oplossing te vinden, doch is hierin niet kunnen slagen. Het terrein, dat nu, zij het met veel moeite, gebruikt kan wor den is van dien aard, dat het drie maanden lang afgekeurd is. Een ge deelte der leden meende aanvanke lijk, dat de voorzitter te weinig actief was in deze kwestie. In een buiten gewone ledenvergadering werd ech ter het bestuur het volle vertrouwen geschonken. In de gehouden jaarvergadering is echter anders geoordeeld. Het jaar verslag van de secretaris gewaagde van de genoemde terreinmoeilijkhe den. Nadat de moeilijkheden met de K.N.V.B. uit de weg waren geruimd, gaf de terreineigenaar alleen toe stemming de competitie uit te spelen. De training verviel hiermede. Geluk kig heeft men een ander terrein kun nen vinden voor de training van de junioren en nog wel gratis. Het eerste elftal is nog nooit zo dicht bij de K.N.V.B. geweest. In een beslissingswedstrijd tegen V.E.L.O. moest zij echter het onderspit delven. Het tweede elftal, dat zwaar inge deeld was, belandde toch in de kop groep. Ook het derde elftal heeft door een goede start een goede positie kunnen innemen. De A-junioren had den geen goed seizoen, de pupillen daarentegen wel. De bestuursverkiezing had een enigszins vreemd verloop. Aftredend waren de voorzitter G. Opstal en heren Smits en J. Opdam. Gekozen werden de heren G. Scholten, C. Ha venaar Jr. en A. Smits (aftredend). Bij deze uitslag legden de heren G. de Vree en Th. Adegeest hun func ties neer. De heer De Vree motiveer de zijn heengaan met de opmerking, dat een nieuwe voorzitter niets van de moeilijkheden van D.W.O. zou ten en dit zou funest zijn voor het oplossen van de moeilijkheden. Het gevolg was, dat nu weer twee nieuwe bestuursleden gekozen moesten wor den. De heren Rosbergen en J. Reeu- wijk kregen de vereiste meerderheid. Met daverende instemming van de vergadering deelde de heer De Vree mede, dat hij voor de argumenten van vooraanstaande personen ge zwicht was, en alsnog zijn plaats in het bestuur zou blijven bezetten. Het bestuur werd nu met één lid uitge breid. Tot voorzitter werd gekozen de heer De Jong, die deze functie aanvaardde. De aftredende voorzitter dankte voor het genoten vertrouwen. Spr. drong er bij de leden op aan alles in het werk te stellen voor de bloei van D.W.O. De heer G. de Vree dank te de scheidende voorzitter, die in de afgelopen jaren onnoemelijk veel werk voor D.W.O. verzet heeft. De geestel. adviseur, kap. C. v. d. Kroft, wees er met nadruk op, dat het niet alleen van het allergrootste belang is een goed voetballer te zijn, doch ook katholiek in elk opzicht. Ten slotte is ook de voetbalvereniging een stuk katholiek jeugdwerk. Daar het reeds zeer laat geworden was werd besloten op een nieuwe ledenvergadering de verdere punten van de agenda te bespreken. Propaganda van Staatsmijnen. In het Gewestelijk Arbeidsbureau werd een voorlichtingsavond gegeven over de Ned. Staatsmijnen. Hoewel men de ijver en propaganda hiervoor kan toejuichen, omdat men hierdoor zo veel mogelijk Nederlandse werk krachten wil aanwerven, doet het toch vreemd aan, dat men deze dure propaganda voert in een tyd, dat er meer aandacht is voor alle vakantie geneugten, dan voor het aanvaarden van een andere en ongetwijfeld zwa re werktaak. Het gevolg van een en ander was, dat slechts twee gegadig den om inlichtingen kwamen. Of deze candidaten een eventuele betrekking bij de Staatsmijnen zullen aanvaar den, moet nog afgewacht worden. Geboren: Cornelis zn van H. Koppejan en S. M. Jansen; Johanna C. dr van A. G. J. Smits en J. M. v. d. Bosch; Dirk zn van P. Straaijer en G. van Kralingen; Cornelia dr van S. J. Paul en A. C. Sentel; Anna M. T. dr van C. Vollebregt en C. A. M. Vieveen; Johannes C. M. zn van J. H. Windmeijer «n C. H. Booster, Door langdurige droogte zijn de regenputten leeg Het pompstation voor de drinkwa tervoorziening te Hlllegom werkt al weken op volle toeren en nog kan men niet voldoende water afleveren. De druk op het water in gedeelten van Lisse, maar vooral in Sassenheim en Warmond is zó laag, dat men in Sassenheim een verbod heeft uitge vaardigd om leidingwater te gebrui ken voor het besproeien van tuinen, het schoonmaken van straten, e.d. In Lisse mocht men tot nu toe alleen de tuinen sproeien van 's avonds ze- ven uur af, maar met ingang van he- den zal men dit alleen mogen doen 's avonds van negen tot elf, teneinde de inwoners van Sassenheim en War mond die het verst van het pompsta tion wonen en als gevolg daarvan een zeer geringe druk op het water hebben, ter wille te zijn. Nog slechter af zijn de bewoners van de Roversbroekpolder in Lisse. Daar is geen waterleiding en moet men zich behelpen met regenwater. Door de langdurige droogte zijn de regenputten leeg en is men verplicht óf naar de bewoners van de dijk aan de Haarlemmermeer te gaan óf met een bus naar Lisse te fietsen. De bewoners van deze polder heb ben de laatste tijd minder vleiende opmerkingen aan het adres van het Lissese gemeentebestuur gericht. En kele weken geleden reeds, zo heeft men ons in de polder met klem ver zekerd, is er via de voorzitter van het polderbestuur, de heer A. W. Reeu- wijk, een verzoekschrift tot het ge meentebestuur gericht om in de een of andere vorm hulp te bieden. Tot nu toe heeft men in de Roversbroek polder nog niets gehoord of gezien. Er zijn mensen, die met een bus van 40 liter achter op hun fiets over een weg, die prae-historisch slecht is, iedere dag drinkwater in Lisse moe ten gaan halen. Anderen, die dichter bij de dijk van de Ringvaart wonen, richten zich tot de bewoners van de Lissedijk in de Haarlemmermeer om water. Hier komt nog bij, dat men het wa ter uit de sloten momenteel niet als bedrijfswater kan gebruiken. Reeds enkele weken geleden begon het wa ter door het warme weer minder fris te geuren, kwamen de vissen dood boven drijven en dronk het vee met héél veel tegenzin het water. Hoewel de stank momenteel niet zo erg meer is, vinden vele huismoe ders het water toch te vies om er bijv. de was in te doen. Wie nu dwars door de eenzame pol der trekt waar men het niet alleen zonder waterleiding, maar ook zon der gas en electriciteit moet stellen! en zo hier en daar zijn licht eens opsteekt, loopt binnen de kortste ke ren gewoon krom onder de klachten en de verwijten. Men vraagt u, of men als bewoners van deze polder naast zijn plichten ook nog rechten heeft. Men kan zich voorstellen, dat men dit grote gebied, dat vrij dun is be volkt, niet onmiddellijk zal kunnen ontsluiten. Dat zou tonnen vragen. Men vraagt zich niet ten onrechte af, of het gemeentebestuur in zulke ge vallen nu niet eens kon zorgen, dat er dagelijks een tankwagen met water door de polder trekt om de burgers van water te voorzien. Dat doet men elders in het land ook. Natuurlijk zal dat geld kosten en is het allemaal om slachtig. Maar het is, naar de me ning der polderbewoners, een morele plicht om nu de helpenwe hand toe te steken. En men wijst u ook op de gevaren voor de volksgezondheid. Als men het door de nood gedwongen met de hygiène niet zo nauw meer kan nemen, dan neemt n^en de eerste preventieve stutten al wég. En men verwacht van het gemeentebestuur dan ook, dat men nu onmiddellijk maatregelen zal nemen. Het is, zo meent men, nu de hoogste tijd GESLAAGDEN R.-K. MIDDELBARE HANDELSSCHOOL. Vanavond (vrijdagavond) wordt aan de volgende geslaagden van de R.-K. Middelbare Handelsavond school, in ,,De Nachtegaal" het diplo ma uitgereikt. Voor de drie-jarige cursus slaagden de volgende dames: M. Clemens te Haarlemmermeer, M. Koop, W. Koop en P. Vreeburg te De Zilk, C. Hul- schebos te Hillegom en C. Paarde- kooper te Lisse; de heren A. Assen delft, H. Sijsenaar, J. Stokman te Hillegom, A. Bruijnen te Zwanen burg, A. Duineveld, J. Kaptijn, P. Kuilboer, D. de Lange, J. v. d. Meer, J. Wijnands, allen te Lisse en J. Meeuwenoord te Noordwijkerhout. Er werden drie candidaten afgewe zen. Voor de vijf-jarige cursus slaagden de volgende dames: C. v. Dril, J. Lieverse, J. Lubbe, C. Warmerdam te Hillegom, M. v. Gerven en A. van Stein te Lisse en de heren B. Bak ker, J. Beelen, B. Steenvoorden, P. Warmerdam en M. Weijers, allen te Hillegom, L. van Berkel, G. v. Dijk, A. Mense en H. Slobbe te Lisse en J. Everaadt te Haarlem. Twee candida ten werden hier afgewezen. Ren- en tourvereniging „De Bol lenstreek". De ren- en tourver eniging „De Bollenstreek" heeft weer een wedstrijd gehouden in 3 klassen. Uitslag: C-klasse: 1. K. Vergunst 30 km. in 35 min. 3 sec; 2. J. Baars, 3. v. Gra ven, 4. J. v. Diest. B-klasse: 1. P. v. d. Lans 60 km., 1 uur 35 min. 15 sec.; 2. W. Jansen, 3. J. Koop, 4. G. v. Grase, 5. C. Kap- tein, 6. D. Rooyakkers, 7 P. v. d. Zwet (lekke band). Einduitslag eerste competitie: A-klasse: 1. J. v. Dijk 40 pnt., 2. N. Teeuwen 38 p., 3. S. v. d. Poll 37 pnt. 4. G. Kaptein 29 pnt., 5. H. Koo- ger 29 pnt., 6. W. v. Buren 18 pnt. B-klasse: 1. P. v. d. Zwet 61 pnt., 2. G. v. Saase 46 pnt., 3. H. v. d. Zwet 44 pnt., 4. J. Koop 42 pnt., 5. D. Rooyakkers 42 pnt., 6. C. Kapteih 38 pnt., 7. PP. v. d. Lans 37 pnt., 8. G. v. d. Lans 16 pnt., 9. K. Kerkvliet 16 pnt., 10. W. Jansen 15 pnt. Philatelica. De vereniging voor postzegelsverzamelaars Philatelica hield deze week de laatste bijeen komst van het seizoen. De heer C. A. Gehrels had zoals gewoonlijk de lei ding over deze bijeenkomsten. In zyn kort openingswoord heette hij allen van harte welkom, in het bijzonder de afgevaardigde van de afd. Noord- wijk. De bestuursverkiezing bracht hierna geen wijziging. De heren H. C. van Ginhoven en C. W. M. van Grieken, die beide aftredend waren, werd met algehele stemmen herko zen. Op deze bijeenkomst werden 10 schitterende zegels verloot. Er ging veel belangstelling uit naar de vei ling van zegels, waaronder vele bij zondere exemplaren van Nederland en Overzeese Gebiedsdelen vielen te bewonderen. Een zegel van H.M. Koningin Wilhelmina (1896) ging voor f 20 van de hand. Verder werden de eerste luchtzegels van Nederland verhan deld en een complete serie armen wetzegels van 1913. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren of er ook gelegenheid geschapen kon worden voor de leden om losse zegels te kopen. De heer Beukers, voorzitter van de afd. Noordwijk, getuigde van zijn grote waardering over de gang van zaken in Lisse, welke afd. hij mede had mogen helpen oprichten. De afd. neemt nu enige maanden rust om in oktober weer met frisse kracht te gaan starten. Medische dienst. Dr A. J. Duy- maer v. Twist, Heereweg 295, tele foon 3453, neemt dit week-end prak tijk waar. ST0MPWIJK DE JAARLIJKSE PAARDEN SPORTFEESTEN OP 31 JULI EN 1 AUGUSTUS. Als eerste voorteken van het na derende jaarlijkse paardesportfeest te Stompwijk kan men de vergade-, ring beschouwen, waarin „Nooit Ge dacht" het programma en de data vaststelt. Op woensdag 31 juli wordt de kor- tebaandraverij gehouden. De lande lijke rijverenigingen, die vorig jaar zo'n groot succes boekten zullen op donderdag 1 augustus a.s. een groot concours Hippique verzorgen. De kin derspelen worden ook dit jaar niet vergeten en zullen worden gehouden op woensdagmorgen 31 juli. NOORDWIJKERHOUT TELEN ZONDER VERGUNNING Driehonderd gulden hoorde een 50- jarige inwoner van Noordwijkerhout tegen zich vorderen, omdat hij in het jaar 1955'56 7,38 are open grond had gebruikt voor het telen van bol len zonder dat hij daarvoor de ver plichte vergunning had. H(j vertelde de Haagse economische politierech ter van een afwijkende plantwijzer die al deze narigheid had veroor zaakt. De officier van justitie eiste 500 gulden. Wat lezers schrijven PLAN HEREWEG Noordwijkerhout. 3 juli. Met zeer veel belangstelling wordt sinds geruime tijd in Noordwijkerhout de aanleg van verschillende plantsoe nen en trottoirs alsmede de aanleg en verbetering van plaveisels en rioolafvoeren gadegeslagen. Dat alles is zeer te appreciëren en draagt er ten sterkste toe bij, om ons dorp er zo florissant mogelijk te doen uitzien, wat in verband met de vele touristen in bloemen- en vakantietijd van zeer veel waarde is. Het is dan ook zeer goed te be grijpen, dat de bewoners van onze Hereweg ten zeerste verwonderd en teleurgesteld zijn, dat zij zich nog steeds niet voor een mooie weg met een degelijk trottoir en rijwielpad zien geplaatst. Het is eigenlijk een schandaal, dat men niet reeds lange tijd een behoor lijk trottoir en rijwielpad langs deze, voor Noordwijkerhout vitale weg, heeft aangelegd, temeer daar voor zulks in zeer ruime mate grond aan wezig is. Met zulk een nalatigheid neemt men een risico wat men eenvoudig niet dragen mag, en nu zullen we al'een maar spreken over het gevaar waar in de schoolgaande jeugd dagelijks verkeert. Ook van de aanleg van een riool- afvoer is langs deze weg, welke toch tot de bebouwde kom gerekend moet worden, nog steeds "geen sprake. Dit is niet alleen een zeer groot verzuim van de gemeente, maar te vens een aanfluiting voor de volks gezondheid. Men moet zich eens realiseren, welke ziektebronnen zulks kan veroorzaken. In Noordwijker hout, waar de hygiëne op een zeer goed niveau staat, dient zoiets toch ten spoedigste te veranderen. Wij menen te mogen veronderstel len, dat er op de begroting der ge meente al eens een bedrag voor deze doeleinden uitgetrokken is. In ieder geval verzoeken wij hiermede namens vele mede-inwoners dat aan deze noodtoestanden ten snelste aandacht zal worden geschonken. ENIGE HERENWEG BEWO i Enige Herenwegbewoners.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9