BIJZONDERE AANBIEDINGEN LEVENSMIDDELEN 1.18 1.05 1.08 Mi aa Sitadg&tt'a Koffiebonen, j Thee, Jam, Appelmoes Abrikozen op sap, Beschuit, Q34 0.46 Janhagel, Sprilsslukken, (raquelefles, 0.39 0.69 Vruchtenkoekjes, Wtaen, „j, 0.49 weg naar ronnantiek was zeker niet romantisch maar ze kreeg wat ze wilde, want zij was Or. F. P. MULLER Steno-Typiste (Ned.) Bekwame Chauffeur-Monteur WEISSES BLUT MEEUWS PTT de C.W.P. te 's-Gravenhage jonge vrouwen van goudreinetlen Boterhamworst WOENSDAG 3 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 P*R zijn veel interessante soorten "romantiek, maar het is zo jammer, dat slechts weinige ervan lijken op het soort waar boeken en films altijd over vertellen. Zo bijvoorbeeld het geval van miss Emily Blodgett, een geschiedenis, welke ik toevallig mee maakte enkele jaren terug. Zij werkte bij dezelfde firma waar ik toen was, Inkster en Inkster, een gerenommeer de kantoorboekhandel. Het was in het gezellige oude Londen, niet ver van Fleet Street. Het was niet erg lang geleden. Daarmee bedoel ik, dat het na de oorlog was. Vanzelfsprekend was Emily Blodgett langer bij de firma dan zelfs Chester Forbes of ik zelf. Niet, dat ik zo gemeen zou willen zijn als sommige anderen, door te bewe ren, dat zij er al was sinds de eerste wereldoorlog. Ze kon beslist geen dag ouder dan veertig zijn geweest, zelfs al had het er de schijn van gehad. Chester en ik waren dezelfde maand bij Inkster en Inkster gekomen. Onze bureau's stonden tegenover elkaar en ik leerde hem vrij aardig kennen. Hij was een buitengewoon rustige knaap, maar hij kon zich soms zo ineens van die sluwe geestigheden laten ontval len, die iemand het heimelijk ver moeden gaven, dat hij toch wel een geschikte vent kon zijn als de ge legenheid er om vroeg. Ik herinner me een avond in Piccadilly toen ik toevallig een van zijn oude strijdmak kers tegen het lijf liep. Hij vertelde me, dat in de dagen, dat we trachtten de wereld te behouden voor de demo cratie, Chester Forbes er in zijn troep de beste slag van had om met vrou wen om te gaan. Ik geloofde dat graag, want als je ook maar iets op zijn bureau optilde of je keek toe vallig in zijn la, je vond altijd wel een foto, een prentbriefkaart of een boek, met op het schutblad een op dracht, welke alle wezen op een voorbije tijd, die geheimzinnig en ge- noegelijk moet zijn geweest. Maar of hij een verborgen liefde had toen hü bij Inkster en Inkster werkte, weetf ik niet, niemand van ons heeft dit ooit ontdekt. En voor zover het de vrouwen be trof die bij Inkster en Inkster werk ten, deze schenen hem volkomen koud te laten. En Emily Blodgett veraf schuwde hem beslist. Dit zei ze meer dan eens. Weldra was er een vete tussen hen beiden ontstaan. Nooit liet Emily Blodgett een gelegenheid voorbijgaan, door het kantoor heen haar kanon nen op Chester te richten. En Chester scheen er geen ogenblik zijn aandacht aan te besteden. Maar nadat enkele maanden zo voorbijgegaan waren, kreeg ik toch wel het duidelijke ge voel, dat hij opzettelijk deze strijd bleef bevorderen; alsof hij er een zekere sensatie aan beleefde. Zo ontdekte hij bijvoorbeeld, dat Emily een groot dierenliefhebster was en dat ze steeds maar weer inge zonden stukken schreef over de ver schrikkelijke wreedheid van allerlei bloedige sporten. Zij zou ook nooit bont op haar jas dragen of het zou een konijn of een lam moeten zijn. Zü gaf elk jaar meer geld dan ze kon missen aan de maatschappij tot redding van drenkelingen. QP een van die dagen, dat Emily bezig was de lieden op het kan toor te overtuigen van haar ideeën, hoe mensen, die wreed voor dieren waren, langzaam in kokende olie ge bakken moesten worden, zou men kunnen zien, dat Chester een geïl lustreerd sportblad voor zich nam en daarin begon te bladeren, waarbij hij voorgaf te zoeken naar een bepaald artikel, laten we zeggen over stieren- vechten. „Stierenvechten", zou hij dan kunnen zeggen, „dat is pas een echte sport. Ik herinner me iets, toen ik laatst in Portugal wasen het sterke verhaaltje zou net zolang door gaan, totdat de arme miss Blodgett het kantoorvertrek uit zou rennen in een opwelling van woede. Eens kwam hij binnen met een vossestaart en kriebelde me daarmee onder mijn neus. „Kijk eens, wat ik pas in Kent heb neergeschoten", zei hij. „Niet gek, hè?" Hij had overigens helemaal geen vos geschoten; toevallig kon ik zien, dat het begin van de staart gelooid was. Die goeie Chester had een vreselijke afschuw van geweld en was zo mak als een lammetje. Ik reed eens een keer met hem mee, toen hij zijn Austin bijna tegen een stenen muurtje liet opvliegen om zodoende een kat de gelegenheid te geven zijn wandeling over de weg te vervolgen. En als een van de jongens van het kantoor het op een avond aan de stok had gehad met een politie-agent en vlug geld nodig had, dan was het de goeie ouwe Chester, die borg voor hem stond en zijn mond erover dicht hield. Maar men zou nooit eens horen, dat miss Blodgett iets vriendelijks over Chester zei. „Die belachelijke i grofheid van die man", placht ze te zeggen. Als ik haar dit hoorde zeggen, kwamen de honderd voorgaande ge legenheden, dat ze dit ook zei, mü weer in de gedachten. Zy zei dit des te luider, als Chester enige aandacht besteedde aan een van de andere kantoormeisjes. Er was een nieuwe receptioniste, een jong meisje, dat juist van school kwam, zonder erg veel ontwikkeling, maar met een bij zonder aardig figuurtje en een glim lach, waar iedere vrouw jaloers op zou zijn. En als dit meisje iets droeg waar Chester van hield, liet hij haar dat soms blijken. „Grappig klein hoedje heb je daar", kon hij dan zeg gen, „meer vrouwen zouden van die vrolijke kleuren moeten dragen. Nu zou je -zeggen, dat de helft van hen in de rouw is." Misschien waren het uitlatingen als deze, die maakten, dat Emily Blodgett een hekel aan Chester had. Misschien deed dit haar plotseling veranderen, waardoor zij zich leuker ging kleden en van een wufte Amerikaanse lip stick ging gebruik maken. Maar de dag, waarop Emily Blodgett's vete met Chester Forbes haar hoogtepunt bereikte, was die, toen hij het aardige blondje in het kantoor meenam en haar op de rand van zijn bureau liet zitten terwijl hij met haar praatte. Hij sprak zeker een half uur met haar en na afloop bekommerde hij er zich niet om, haar aan een van ons voor te stellen. „Kunnen jullie het je voor stellen?" zei Emily hierna. „En zou zij niet precies zijn type zijn?" Het aardige blondje, zei hij me later, toen niemand ons kon horen, was zijn nichtje, dat hier voor een tijdje met vakantie was. Zij was in Manchester op de universiteit. Maar dat vertelde hij niet aan Emily Blodgett. Hij zat daar maar rustig, terwijl haar bittere blikken door het vertrek schoten, en dansprak hij voor 't eerst recht streeks tot haar. Hij stond op en liep door het kan toor met het air van een sergeant- majoor, wat hij waarschijnlijk ook was geweest. Hij stopte naast het bureau van miss Blodgett en bleef daar een ogenblik op haar neer kijken met de onbewogenste ogen ter wereld. Ik herinner me nog, dat zij die dag een beetje extra veel lipstick op had, dat ze een nieuwe haarstijl droeg en dat haar huid heerlijk rose was. Of misschien werd het rose nadat hij naast haar was komen staan. IEDERE typiste in het kantoor hield haar adem in. „Wel", zei Chester tenslotte, „dus jij denkt, dat Zij het type voor mij is. Het zou me niet verbazen wanneer je gelijk had, maar het zou ook best kunnen als jij méér mijn type zou zijn. Hoe zou je het vinden om te trouwen?" Ik moet er wel bij vertellen, dat er niets van sarcasme in zijn stem lag. Hü maakte er ook geen grapjes om, zoals hü dat anders, soms zo raak, kon doen. Maar die arme miss Blodgett kon dat niet geweten hebben. Zü stond, als door een insect gestoken, op om de deur uit te vliegen naar de kamer waar de dames zaten, maar Chester stak een grote hand op om haar tegen te houden. „Zeg eens op, of houd voor altyd je mond", zei hij. Miss Blodgett probeerde om hem heen te komen, haar gezichtje leek op een door de zon gerijpte kers. „Belachelijk, vol komen dwaas", riep ze. Chester liet haar gaan en ging weer terug naar zyn bureau, alsof er niets gebeurd was. Oh, hij kón kalm zijn. En ze trouwde met hem. Misschien heeft Chester een tweede aanzoek van die aard gedaan, achteraf, waar ik nooit van gehoord heb. Maar bin nen een week waren ze getrouwd en voor zover ik kan nagaan, maken ze op het ogenblik méér ruzie dan de rest van ons doet. Zoals ik al zei, het is erg jammer, dat er zoveel romances zün, die nooit in boeken of op films komen. NIEUWE WENDING IN ANJUMSE MOORDZAAK. In de zaak van de vier verdachten, betrokken by het gruwelyk drama te Anjum op 22 september van het vo rig jaar, waarbij de 47-jarige onge huwde slikwerker Pieter Steegstra van het leven werd beroofd, is een on verwachte wending gekomen. Tegen de 43-jarige A. D. was namelijk door de officier van justitie bü gebrek aan bewijs vrüspraak geëist. Na de zitting is deze verdachte, evenals zijn vrouw, de 37-jarige F. D. opnieuw door de politie verhoord, die een ambtsedig proces-verbaal heeft op gemaakt. Daaruit blijkt dat A. S. na dat hü samen met Johannes D. het slachtoffer had gedood, dit feit aan Folkje D„ de moeder van Johannes, had meegedeeld, dit in tegenstel ling tot hetgeen man en vrouw ter zitting hebben verklaard. Ook heeft de vrouw het feit terstond aan haar man verteld. Zü zün toen een eindje gaan fietsen en spraken bü de zee- dük af, dat wanneer de zaak bekend zou worden, Andries zou volhouden van de gehele zaak niets te weten en dat zün xrouw zou verklaren het wel te hebben geweten. De man had namelük de gedachte, dat hü bü het bekend worden wel direct zou wor den gearresteerd, maar dat men zün vrouw wellicht wel met rust zou la ten. Nu dus vast staat, dat A. D. een veel minder passieve rol heeft ge speeld, achtte de rechtbank een na der onderzoek noodzakelük en zü stelde derhalve de stukken weer in handen van de rechter-commissaris. Ten aanzien van de beide jeugdige verdachten A. S., 25 jaar, en J. D. 20 jaar, zoon van Andries. stelde de rechtbank de stukken ook weer in handen van de rechter-commissaris, omdat de rechtbank het niet verant woord achtte, dat haar beslissing rust op slechts één pyler, namelijk het rapport van één psychiater, dr. J. A. van der Burg uit Franeker, die ook niet over alle feitelijke gegevens heeft kunnen beschikken. Het psy chiatrisch onderzoek zal zo mogelük geschieden in de observatiekliniek te Utrecht. tZelefiaantjes CONSUMENTENCONTAKT PRODUKTSCHAP VOOR ZUIVEL. Het bestuur van het produktschap voor zuivel stelde een consumenten- contaktcommissie in. Het dagehjks bestuur van het produktschap hoopt regelmatig te vergaderen ter be spreking van maatregelen, die de consumentenbelangen raken. Tot de commissie zün voorlopig twee verte genwoordigers van de Ned. Huis- houdraad, twee van de Ned. Consu mentenbond en twee van de centrale der Nederlandse verbruikerscoöpe raties te Rotterdam uitgenodigd. Dit zestal zal tot hoogstens twaalf con sumentenvertegenwoordigers worden uitgebreid. Van de resultaten der besprekin gen zal aan het bestuur verslag wor den uitgebracht. MEISJE VERDRONKEN Gistermiddag is de 12-jarige Elisa beth van Tienhoven van de Terbreg- seweg te Rotterdam bü het baden in de Kralingseplas verdronken. Zij is vermoedelük in een diepe put te rechtgekomen. G? Wegens vertrek: salon- kast-trapnaaimachine. Weinig gebruikt. Voorde lige prijs met garantie. Singer handnaaimachine in prima staat. Prijs 55.-. Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. GT Lampe, Leiden. Vraagt naaisters voor haar veran- deratelier. Tevens vraagt zij een bcntwerkster. Bree- straat 161. GT Te koop aangeboden: 70 pracht gramofoonplaten o.a. Johnny Jordaan, Max v. Praag enz. ƒ22.50. v. d. Wateringelaan 154, Voor burg. GT Ze zyn er weer. De kwaliteits EWE Anker Horloges. 21 st. Anker waterdicht, schokvrij, anti-magnetic. onbr veer Geen f 69.50. Maar slechts 47.50. ..De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn. Haarl.straat 207. Heden overleed tot mijn diepste droefheid, mijn innig geliefde en zorgzame Vrouw, voor zien van het H. Oliesel MARTINA HELENA VAN DER VALK Echtgenote van JOHANNES CORNELIS VAN DER MEER in de ouderdom van 64 jaar. Lid van de Derde Orde van de H. Franciscus J. C. VAN DER MEER Hoogmade, 3 juli 1957 Boskade De plechtige uitvaart dienst zal plaats heb ben op vrüdag 5 juli te 9.30 uur in de parochie kerk van O. L. Vrouw Geboorte. waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden 's avonds te 7.30 uur in de kerk. Hierbij geven wij U kennis van het overlij den van onze trouwe medewerker, de Heer JOSEPH PAAUW Zijn nagedachtenis zal bü ons in hoge ere blij ven. FIRMA HUIBERS Leiden. 2 juli 1957 Haarlemmerstraat 123 GERO S. y. d. WATER i ZN. Haarlemmerstraat 207 Telefoon 24469 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij het overlijden van mijn innig geliefde Man. en onze zorgzame Vader JOHANNES HENRICUS VAN KLINK betuigen wii onze oprechte dank. In het bijzonder danken wii de Zeergeleer de Heer Dr Wybo Kort- mann, Hoogeerw. Deken Juffermans. Kapelaan Kaptiin. buren, vrienden, bekenden, en de St. Bar- baravereniging. Uit aller naam: Wed. W. VAN KLINK— ZWEEKHORST en Kinderen Zoeterwoude. juli 1957 Dorpsstraat 44 Emigrant wenst te ver kopen kinderwagen, fiet sen, stofzuiger en ander huisraad. Te bevragen: Pasteurstraat 32A. ZENUWARTS TOT 5 AUGUSTUS GEEN PRAKTIJK Adverteert in dit blad Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een prima R.K- die tevens administratief onderlegd is. Leeftijd boven 21 jaar. Sollicitaties onder no. 6913 bureau van dit blad. GEVRAAGD: S. A. VAN LEÉUWEN VERHUIS- EN TRANSPORTBEDRIJF Zoeterwoudseweg 7 Tomatenstraat 10 Leiden &u Klare 70. Schuimplastic speelgoed. badcommode afdruipmatjes, onderzet ters. vatenkwasten, tocht- band. Schuimplastic onder Uw traploper, geen stof. glijdt niet. onverslijtbaar 40 ct. p. st. G? Iedereen is enthousiast, als wü uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf f 19.50 twee-pers. vanaf 126.50 Smits bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steeg 6 tel 23913 ven of land is het adres. Elstgeest. Roelofarends- veen tel 291 K 1713 GT Kampeertent te koop of te huur gevraagd, van 23 juli t.m. 30 juli. 4-persoons of groter. Maredijk 46. tel. 22507. ma huis en schuren, gele gen in de kom van de gem. Julianadorp. J. van Pari don Jzn, Noordwükerhout. GT Heer, 28 jaar, zoekt met spoed per 1 aug. een net en degelijk kosthuis. Brie ven onder no. 8434 bur. v. d. blad. een prima leren herenjas. Bij dorpstraat 4. Sassen- heim. Vacantiereizen. Met nieuwe auto's zonder chauffeur. Onze wagens zijn: beter onderhouden, all risk verzekerd. Aange sloten bij de Wegenwacht Autoverhuurbedrijf ..Sou plesse". Veurseweg 14. tel. 0 17172631, Voorschoten. G? Werkster gevraagd voor drie dagen per week. Mevr. v. d. Meel. Stations weg 39. G? Verhuur zonder chauf feur, 4-5-6 pers All risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur. Van t Hoflstraat 11. Leiden, tel. 22300. CP Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult pvertuigt zijn. Naai machinehandel Roovackers Leemanstraat 31. Leiden tel. 31324. G? Decoratie plasticplaten in pasteltinten, nu ook in de maten 134 x 62. 125 70 en 275 x 125. Watervast zuurvast cigaretproof. v.a. f 12.50. Alléén ..De Hout hal". Hogewoerd 99-^103, tel. 22536. Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw materiaal, billijk ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkeracht 30. tel. 31608. GT Te koop: bromfiets Berini M 21. Molenstraat 26. Leiden. Na 7 uur. GT Gevr. bollenpelsters bij W. J. Straathof. Noordein de 179, Roelofarendsveen. GT 2e hands scooters en motoren hebben wii vrü regelmatig in voorraad, in div. prijzen en uitvoerin gen. Valk. H. Schouw, Voorschoten. De witte, zachte ZÓMER- WIJN van de RIESLING DRUIF per fles 1.95 Bij 48 flessen Bij 24 flessen Bij 12 flessen Bü 6 flessen 1.85 1.90 -'deling Wijnen BREESTR. 111 - LEIDEN Telefoon K 1710—23232 G? Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M 21 1957 per uur dag of lan ger J. de Jong, Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee telefoon 2795. G? Divan, spiralen, lade kasten. geisertje. radio, groot vast kleed, caféfau teuils. dressoirs, zware ta fels. secretaire, pracht ge- stoff. bankstel. Frans ma honie bankstel. In- en Ver koop. W. F. Kooreman. Nieuwe Rün 9. t.o. V. en D. Tel. 23261. *2* Te koop gevraagd: Postzegels, verzamelingen, bundels, kilo's, kortom al les gevraagd. Zendt brief kaart: Postbox 4010. Rijs wijk. Abonneert U op dit blad biedt interessant en aantrekkelijk werk aan leeftijd maximaal 26 jaar. Vereisten Volledig Lagtr Onderwijs, van onbesproken gedrag en ongehuwd. Geboden wordt: Goed loon, prettige werkkring, volledige vergoeding van dagelijkse reiskosten voor hen, die buiten één der randgemeenten van 's-Graven hage wonen. Minimaal 15 werkdagen verlof per jaar plus 4 vakantie-uitkering. Mondelinge sollicitaties, waarbij tevens gelegenheid is om de aard der werkzaamheden te bezichtigen, op alle werk dagen (behalve op zaterdag) van 9-16 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de CENTRALE WERKPLAATS der PTT, Binckhorstlaan 36, 's-Gravenhage. onze bekende, heerlijke 9 fl M kwaliteit, 250 (ram W grove nu pittige si diverse smaken. Huishoud kwaliteit. 2 flacons voor zacht zuur van smaak. Tnh. 720 gram. 2 flacons voor voor een feestje of als ffl M r nagerecht. Per flacon fl fl heerlijk bros. 2 rollen voor verpakt ln cello phaan. Inhoud 10 stuks. Gemakkelijk om mee te nemen. Per pak van chocolade met een croquante nougat vulling. 150 gram ln diverse frisse smaken. 250 gram Onze deze week bestaende uit: Gek. Gelderse Ham Rookvlees

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3